Gemeenteraad. BINNENLAND Het z.g. gasthuiskerkje sedert 1907 gesloten, is, nu het na de restauratie van een passend nieuw interieur is voorzien j.l. Zondag weder in gebruik genomen. Ds. W. J. Meiners, voorzitter der inrichtings-commissie, droeg het aan den kerkeraad over, waarvoor door haren voorzilter Ds. J. Pannebakkeo werd dank gezegd. De heer Teeling die, evenals voor heen, de godsdienstoefeningen aldaar weder leiden zal, sprak naar aanlei ding van Romeinen XV 29. Op de lijst der hoogstaangesla genen in 's Rijks directe belastingen in de provincie Utrecht komen voor de navolgende stadgenootenP. van Achterbergt), D. Gerritsen, G. KolfT en A. M. Tromp van Holst. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der Amersfoortsche Muziekvereeniging directeur de heer J. A. Jochems, zal door bovenver- noemde vereeaiging een feestconcert worden gegeven in het plantsoen op Donderdag 30 April a.s. Programma 1. Volksliederen. 2.Marsch Joyeux, feest- raarBch Sam. Vlessing. 3. Ouverture de l'Opera Normaarr Jos. Kessels. 4. Wals. Loin du Pays Natal Jo. Polin. 5. Fantaisie. Fieischüt Weber. Pauze. 6. Ouverture im Italieni- schen stijieF. v. Schubert. 7. a. Hymme A. St. Cecile F. Dunkier. b. Im der Waldschmiede R. Eilenberg. 8. Wals. Freres Joyeux Rob. Vollstede. 9. Fantaisie de l'Opera Nabuchonosor arr M. J. H. Kessels. 10. Marsch. Finale. Aanvang 8 uur. In de vischwinkel van den heer Bunte, Langeslraat 14, is heden in de étalage een heilbot to zien, die 130 pond weegt. Het beest zal wel veel bekijks hebben. Aan de Dinsdag 28 April ge houden Veemarkt alhier waren de prijzen als volgt: Guste koeien f 180.k f190. Kalfkoeien f200.- a f280.-. Kalf- vaarzen f170.a f240.Pinken f 60.— a f 120.—. Bij het j.l. Zondagmiddag op het sportterrein «Brikboven" gehouden hindernis-parcours behaalde luitenant R. Wilson met Blue Blour den leo prijs, f300.met zilveren presenteer blad; luit. Jbr. K. Quarles van U(ford den 2e prijs f200.met' Marengo en luit. Jhr. D. Gevers Deynoot met Roza den 3en prijs, f 100.Luit. Jhr. P. J. Boogaert verwierf met Pitti Sing de vergulde zilveren medaille der vereeniging daar bij eveneens aan alle eischen van den wedstrijd had voldaan. De uitslag der overige wedstrijden, die door een uitgelezen j ubliek werden bijgewound was als volgt: Voorrijden dienstpaarden klasseA; 23 deelnemers met 24 paarden. Den lsten prijs, f75 benevens een antieke klok, aangeboden door den heer A. M. Tromp van Holst, Voor zitter der Maatschappij «Sportterrein «Bokhoven", verwierf luiienant A. G. Lagerwey, met Barbara; den 2den, f50, luitenant T. A. E. R. Wyooldy Daniëls, met Tango girlden 3den, f25, luitenant F. Everwijn Lange, met Chukri pacha. De bronzen medaille der vereeni ging werd met hen toegekend aan luitenant jhr. P. J. Boogaert, met Tbe glad eye, en aan luitenant J. E. Haitsrna Muiier, met Black and tan, die eveneens voldeden aan de eischen van dezeü wedstrijd. b. Rijschool-nummer, uitgevoerd door de officieren der cavalerie en der bereden artillerie benevens de onderofficieren van die wapens, die aan die inrichting rijkunstig onder wijs ontvangen. Een heel mooi num mer, waarin beide klassen bun paardjes de verschillende gangen zeer correct deden uitvoeren. De eenige belooning voor de deel nemers was af en toe een daverend applaus. c. Springconcours voor onderoffi cieren der veld-artillerie; 12 deel nemers; prijzen kunstvoorwerpen: le prijs wachtmeester De Keijzer, met no. 115; 2e prijs wachtmeester Bodeghom, met Redwald; 3e prijs wachtmeester Meiners, met Jans. d. Voorrijden dienstpaarden, k'asse B; 7 deelnemers met 8 paarden. De 1ste prijs f150, benevet s een schemerlamp, aangeboden door den heer A. M. Tromp van Holst, Voor zitter van de Maatschappij «Sport terrein Birkboven", kon worden toe gekend aan luitenant R. Wilson, met Sohmade 2de, f 100, aan luitenant P. H. Hekkema, met Ginette; de 3de, f60, aan luitenant H. J. Fruin, met Black lady; Met hen verwierf luitenant P. W. Pieters, met Dipodiwirio, do zilveren medaille der vereeniging omdat hij ook voldeed aan de eischen van dezen wedstrijd. e. Schoonste en best gaande dienst paard, geen Ryks-paard, waaraan alle officieren-deelnemers aan de boven vermelde wedstrijden deelnamen. De prijs, f 100 met verguld zilveren medaille der vereeniging, werd ten slotte toegekend aan luitenant R. Wilson, met Soliman. f. Springconcours voor onderoffi cieren der cavalerie, der rijdende artillerie en der mitrailleur-afdeelin- gen; 19 deelnemers; prijzen kunst voorwerpen. le prijs wachtmeester Ringlever, met Jocco; 2e prijs wachtmeester De Ruijter, met The hunter; 3e prijs wachtmeester Van Ballegooij, met Japie; 4e prijs wachtmeester Wel bergen, met Benno5e prijs opper wachtmeester Pors, met Jacoba. Be- stuursprijzenwachtmeester Van Dok, met Piet; opperwachtmeester Bremer met Mina; wachtmeester De Vogel, met Negro; en wachtmeester Beks, met Emma. Openbare vergadering van den Raad dei- Gemeente Amersfoort op Dinsdag 28 April 191d, des avonds 8 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Gerritsen. Na opening werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen zijn de volgende stukken: Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 14 April 1914, 3e Afd. No. 817, waarbfj goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit d.d. 25 Novem ber 1913 tot het aangaan van meerdere overeenkomsten in verband met den bouw van een nieuw schoolgebouw door de Ver eeniging „Ambachtsschool voor Amers foort en Omstreken". Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 20 April 1914, 3e Afd. No. 933/870, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit d.d. 31 Maart 1914, No. 172 tot verkoop van grond aan K. P. Westhoeve. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 20 April 1914, 3e Afd. No. 943/865 waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit d.d. 31 Maart 1914, No. 169 tot aankoop van grond van de Kerkbesturen van O. L. Vrouwe Hemel vaart en van den H. Franciscus Xaverius. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 20 April 1914, 3e Afd. No. 975,866, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit d.d. 31 Maart 1914 No. 174, tot verkoop aan H. Kroes q.q. Besluit van Gedeputeerde Staten] van Utrecht, d.d. 14 April 1914, 3e Afd. No. 924/833, waarbij wordt toegezonden de vastgestelde Gemeenterekening, dienst 1912. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 14 April 1914, 3e Afd. No. 926/834 waarbij goedgekeurd worden terug gezonden de wijzigingen der Gemeente- begrooting dienst 1913/1914, vastgesteld in de Raadsvergadering van 31 Maart 1914, Nos. 189', 189' en 189'. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 20 April 1914, No. 928)877 waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit dd. 24 Februari 1914, no. 122' tot wijziging der begrooting dienst 1913. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 20 April 1914, 3e afd. No. 925/877 waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit dd. 24 Feb. 31 Maart 1914 No's 122'/189l tot wijziging der begrooting dienst 1913. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 6 April 1914, 3e afd. no. 761/798 waarbij wordt medegedeeld dat de Instructie voor den Gemeente-Ont vanger vastgesteld bij raadsbesluit van 27 Januari 1914, voor kennisgeving wordt aangenomen. Besluit van gedeputeerde Staten vaD Utrecht, dd. 6 April 1914, 3e afd. no. 778 waarbfj, wet handhaving van het raadsbe sluit van 25 November 1918, ongegrond wordt verklaard het beroep van H. C. Honig tegen genoemd raadsbesluit waarbij af wijzend werd beschikt op zyn bezwaar schrift tegen zijn aanslag in de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen dienst 1913. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 23 Maart 1914, 3e afd. no. 766/704 waarbij wordt besloten als voren i.z. het beroep van W. Jansen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 20 April 1914, le afd. no. 175/185, waarbij wordt verdaagd de be slissing op het Raadsbesluit dd. 7 April 1914, no 196 i.z. electriciteitsvoorziening. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 14 April 1914, 3e afd. no. 915/822, waarbij wordt verdaagd de be slissing op het raadsbesluit van 31 Maart 1914 tot verkoop van grond aan G. H. Barneveld Jr. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 14 April 1914, 3e afd. no. 916/623, waarbij wordt verdaagd de be slissing op het Raadsbesluit van 31 Maart 1914 tot verkoop van grond aan W. Bies- haar. Proces verbaal van kasopname by den administrateur der Gasfabriek en Water leiding, dd. 31 Maart 1914. (Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen.) Adres van het bestuur der Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en om streken dd. 24 April 1914 houdende ver zoek voor het jaar 1915 een subsidie van f2500, te willen beschikbaar stellen. (Naar B. en W. om advies.) Adres van het Algemeen vertegenwoor digend Comité der plaatselijke belangen, dd. 26 April 1914 houdende verzoek voor den aanleg en de exploitatie van een tramweg van Amersfoort naar Soest een subsidie te willen verleenen. (Naar B. en W. om advies.) Proces verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger op 25 April 1914. (Voor kennisgeving aangenomen). Adres van de Stichting „Volkshuisves ting II". dd. 27 April 1914, houdende verzoek haar een voorschot te willen verleenen overeenkomstig het bepaalde in 7 der Woningwet. (Naar B. en W. om advies). 1. Benoeming van een conrector aan het Gymnasium. Benoemd dr. Strijd met 16 stemmen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een deskun dige belast met het dienen van advies omtrent de reclame van de wed. J. Schuilenburg tegen haren aanslag in het vergunningsrecht. Hiervoor werd A. L. v. Leer aangesteld. 3. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van den Christelijken Bestuurdersbond inzake verlaging cokesprijs. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Weversingel No. 23, toebe- hoorende aan I. de Groot. Na langdurige discussie verworpen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar- verklaarde woningen Wolkerstraat Nos. 7, 9, 11 en 13. Z. d. en z. h. st. aange nomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar- verklaarde woningen Wolkerstraat 5 en 15. Als voren. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opname van eigendommen in het grondbedrijf en tot vaststelling van de schuld, welke ter zake van deze eigen dommen op de Gemeente rust. De heer Van Achterbergh kan zich niet met het voorstel vereenigen. Z. d. en z. h. st. aan genomen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond aan L. G. Eschauzier. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 9. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een aan vraag van R. H. Menko tot aankoop van het zoogenaamde Mierenboschje. Ver worpen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ingebruikgeving van de gymnastiekzaal der Hoogere Burgerschool aan M. G. J. van Schaik. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot uitbreiding van het aantal va8te leerkrachten aan school B. Aangehouden. 12. Voorstel-van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van het ziekte verlof verleend aan den onderwijzer aan school F, A. Elzinga. Z. h. st. aange nomen. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van ziektever lof aan mej. M. M. van Mill, onderwijzeres aan school A. Z. h. st. aangenomen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening regelende de voorwaarden, waarop in de gemeente Amersfoort water uit de Ge meente-waterleiding wordt verstrekt. De ondervinding opgedaan met de tarieven voor de Waterleiding vastge steld bij raadsbesluit van 19 November 1912 maakt het wenschelijk daarin eenige verandering te brengen; de practijk toch heeft geleerd, dat verschil lende gebruikers, die het water ontvangen over den meter te zwaar worden belast, terwijl er ook verschillende personen zijn, die gaarne water zouden wenschen te gebruiken maar geen aanvrage daar toe doen, omdat het tarief voor hen niet bruikbaar is. Tot de eerstgenoemden behooren zij, die het water ontvangen niet uitsluitend voor huiselijk gebruik en dus geen abonnement kunnen bekomen maar wier bedrijf toch geen aanleiding geeft een groot waterverbruik te vreezen, b.v. barbiers, caféhouders, enz. Tot de tweede categorie behooren b.v. bloemisten, die ook alleen water over den meter kunnen ontvangen, wijl zij het water noodig hebben voor hun bedrijf, terwijl anderen, die een evengroot veld hebben te besproeien, het water ontvan gen volgens abonnement. De tegenwoordige redactie van art. 2 is niet geheel juist: het spreekt van een „abonnementsjaar" en dat de overeen komst wordt gesloten voor minstens 3 maanden; tarief B (art. 7) spreekt alleen van een verbruik per jaar. Ook administratief vloeien uit deze regeling moeilijkheden voort. Op grond van een en ander stellen B. en W. voor de verordening, rege lende de voorwaarden, waarop in de Gemeente Amersfoort water uit de Gemeente-Waterleiding wordt verstrekt te wijzigen, zooals in bijgaand ontwerp besluit is aangegeven: n.l. A. Art. 2. le, 2e, 8e en 4e lid te doen vervallen en daarvoor te lezen: „De overeenkomst wordt gesloten voor „minstens drie maanden, wanneer het „geldt een abonnement (tarief A) en „voor minstens één jaar zoo het geldt „wa'er verbruik over den Meter (tarief B). „In het kwartaal, waaria de waterle- „vering volgens abonnement aanvangt, „betaalt men slechts voor de nog niet „verstreken maanden, met dien verstande, „dat men voor de maand, waarin de „waterlevering begint, slechts de helft „van het voor één maand verschuldigde „betaalt, indien de levering geschiedt nh „den 15den dag der maand. „Bij eene overeenkomst volgens tarief „B begint het jaar te loopen op den „naastbjjgelegen eersten dag van een „kalenderkwartaal." B. Art. 7 onder: „Tarief A" te laten vervallen de woorden „alleen voor huis houdelijk gebruik door particulieren", alsmede de eerste alinea: „Niemand enz. tot „meter-tarief". Aan het slot op te nemen een nieuwe alinea luidende: „Burgemeester en Wethouders hebben „te allen tyde het recht, in de woning „van den verbruiker een meter te plaat- „sen, en hem te rangschikken onder de „verbruikers volgens het metertarief'. onder: „Tarief B" aan het slot op te nemen een nieuwe alinea luidende: „Voor besproeïng van tuinen of gras velden, dienende tot uitoefeningen van „eenig bedrijf, kunnen Burgemeester en „Wethouders een afzonderlijk tarief „bepalen". C. Art. 11 aan te vullen met de vol gende bepalingen: „Door hen, die het water over den „meter ontvangen tarief Bgeschiedt de „betaling driemaandelijks naar het ver- „bruikt aantal M5 volgens den meterstand. „Indien na afloop van het jaar, waar- „voor de overeenkomst is aangegaan „blijkt, dat het minimum aantal gecon tracteerde meters niet is verbruikt, wordt „het te weinig betaalde bijgestort of van „de waarborgsom ingehoudon. „Bij het sluiten van een overeenkomst volgens tarief B. wordt een bedrag gelijk „aan van den prijs voor de gecon tracteerde hoeveelheid te gebruiken „water als waarborgsom gestort, dat bij „het eind van de overeenkomst, behoudens „het bepaalde in het voorgaande lid wordt „terugbetaald. „Over het verschuldigde wordt per „kwitantie beschikt, onderteekend door „den daarvoor aangewezen ambtenaar". D. Deze wijziging treedt in werking 1 Mei 1914, z. d. z. h. st. aangenomen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ontslag, overeenkomstig verzoek, aan den sluiswachter W. J. H. Hageman. Idem. 16. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente- begrooting dienst 1913 en 1914. Idem. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der begrooting voor de gasfabriek dienst 1913. Idem. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de j larwedde voor den Hoofdopzichter bij Openbare Werken. Door het verleend eervol ontslag aan den eersten Gemeenteopzichter P. van den Hooff, is het noodig geworden, het perso neel aan Plaatselijke Werken aan te vullen. De voortdurende uitbreiding der zaken, die aan deze afdeeling behandeld moeten worden, maakt het gewenscht, dat iemand wordt aangesteld, die in staat wordt ge acht zelfstandig een deel van den arbeid te verrichten, die thans door den Architect wordt gedaandezen, zoo noodig geheel te vervangen. Het was B W. bekend, dat hetniet moge lijk zou wezen zoodanigen functionaris aan te stellen op het salaris dat de le opzichter geniet: f 1100—f1400, met genot van vrije woning, zoodat zij hebben vooropgesteld, dat in de eerste plaats naar de verlangde eigenschappen moest gezocht worden en in de tweede plaats overwogen moest wor den, welk salaris aan den te benoemen persoon te geven ware. Zij meenen thans in den heer J. van Loenen, thans Hoofd opzichter en waarnemend Gemeente-Archi tect te Bussum, den persoon gevonden te hebben, dien zij zochten; hij is bereid eene benoeming tot Hoofdopzichter te aan vaarden, tegen een salaris van f1700, met drie tweejaarlijksc-he verhoogingen van f 100. B. en W. stellen daarom voor: met afwijking van de betrekkelijke veror dening, te benoemen tot Hoofdopzich ter bij den dienst van Openbare Werken, den heer J. van Loenen, op een wedde van f 1700, met drie tweejaarlijksche ver hoogingen van f100. Gelijke overwegingen als ten aanzien van de voordracht voor Hoofdopzichter hebben ons geleid bij het zoeken naar een persoon ter vervulling van de bestaande vacature van Opzichter-Teekenaar en op grond daarvan komen wij met het voor stel om in afwijking van art. 2, alinea 1 der betrekkelijke verordening, te benoemen tot deze betrekking op een salaris van f1000, den heer J. Pothoven, tijdelijk Opzichter te Leeuwarden. Een en ander onder voorbehoud van gunstigen uitslag bij keuring. Opdat met kracht kan worden door gewerkt aan de herziening van het uit breidingsplan en de daarmede verband houdende werken, is gewenscht, dat de benoemden zoo spoedig mogelijk in functie treden. B. en W. stellen voor, ook daaraan goedkeuring te hechten. De meerdere kosten hieruit voortvloei ende kunnen worden bestreden uit het bij besluit van 19 December 1913 toegestane crediet voor het maken van de wijzigingen van het plan van uitbreiding De heer van Achterbergh komt op voor de ambtenaren in furie: ie en meent, dat deze gepasseerd zijn. De wethuuder be weert van niet. De heer Oosterveen wenscht één jaar op proef aan te stellen. Volgens Weth. van Esveld kan dit niet. De heer v. Achterbergh: 't Gaat om het rapport van 23 Januari, of we onze eigen ambtenaren moeten bevorderen als het kan. De heer Kroes heeft de sollicitatie- stukken met genoegen gezien en kan met de keuze van B. en W. mee gaan. Aan genomen. 19. Advies van Burgemeester en Wet houders inzake het adres van J. Hofland tot vermindering van schoolgeld. Z. d. en z. h. st. aangenomen. De heer v. Kalken brengt een zaak van z.i. groot belang ter sprake nl. een ge meentelijke arbeidsbeurs. Hij bepleit het groote nut ervan B. en W. zullen deze zaak in overweging nemen. De Burgemeester zegt, dat 3 weken geleden een gerucht verspreid is, dat een van de hoofdambtenaren zijn dienst zou verlaten. Dit heeft de heer Leinweber gedaan. De Burg. vraagt den heer Lein weber op welke gronden hij deze be weringen deed. Deze zegt, dat in korten tijd veel ambtenaren zijn verdwenen en dat het niets bijzonders zou zijn. Hij ont kent het gezegd te hebben, doch de commissaris, de inspecteur en 2 officieren hebben het gehoord. De Burg, raadt hem aan voortaan voorzichtig te zijn. De heer v. Achterbergh wijst op het drukke verkeer in de Kleine Haag en op de Singel. De toestand daar eischt ver betering. B. en W. zullen het overwegen. Hierna werd de vergadering gesloten. Hoelljzerverbond. De actie vooi bet huefijrerverbond breidt zich meer en meer uit. Reeds wordt in 400 gemeenten gewerkt om de gelden voor het Naderlandsch Kinderherstellingsoord te Nunspeet te verzamelen. In Friesland is of wordt ingezameld in 38 van de 43 gemeenten, in Groningen in 46 van de 57 in Oveiijsel in 40 van de 60, in Noord- Holland in 89 van de 134, in Drente in 22 van dn 34, in Geldeiland in 49 van de 116, in Zuid-Holland in 57 van de 188. in Zeeland in 32 van de 109, in Utrecht in 17 van de 72, in Noord-Rrahant 11 van de 185. Door 115 van de 401 gemeenten is het geld afgedragen te zamen 26383,81' gld. Het wei ken van het Hoefij/.erver- hond heeft behalve het directe ge-olg de bouw .an een luim en gemd in- vericht Kinderheislellingsoord tot resultaat, dat de preventieve tuber culose bestrijding algemeen ingang vindt en vei volgens de vermeet dering cn vei sterking van de afdeeiingen van het Centiaal Genootschap waardoor het uitzenden van kinderen naar her- siellingsoorden en vacantiekolonies veel meer algemeen wordt. De waarde van het verzamelde en nog in te zamelen bedrag wordt ver hoogd door het feit, dal het met centen, dubbeltjes en guldens wordt bijeen gegaard. Behalve de giften van het Vor stelijk Huis zijn er tot beden nagenoeg geen groote giften bij. Hel bestuur van het dames-comiié hoopt door onvermoeiden arbeid ten minste 600 gemeenten le bewerken en dan met behulp van de gioote gifter. (die komen immers op 't laatst?) vóór Juli het bedrag bijeen le hebben. Penningmeesteresse is Jonkvrouw J. van de Saniheuvel. Corn. Speel- rnanstiaat 21, 's-Gravenhage. De laatste nachten heeft het in het Nooiden des lauds weer erg ge vroren. De bloeiende ooftboo nen hebben er stellig door geleden. RECLAME.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2