Plaatselijk Nieuws. Velen hebben een nieraandoening, iederen dag verwacht, dat zij ook Tampico zullen aanpakken. De oostkust van Mexico is, evenals de westkust (aan de Groote Oceaan), door de Amerikaansche eskaders geblokkeerd, zoo dat de Mexicanen absoluut geen toevoer van wapens en munitie meer krijgen, en daar zij slecht maar heel veel schieten, zal hun koek wel opraken, en dan zjjn zij uitgepraat. Amerika zou misschien de olie rijke havens Vera Cruz en Tampico wel kunnen nemen en behouden, maar het binnenland zal het nooit kunnen nemen of beheerschen bij gebrek aan troepen. Maar hoe dit ook zij, mijn eetlust lijdt er nog niet onder, doch aan de bijzonder fijne, maar zeer zware Mexicaansche sigaren moet ik nog wennen Dadelijk na aankomst nog juist op tijd hebben wij de Hollandsche kolonie aan boord gekregen, daar een nieuwe aanval der rebellen op handen was. De vorige malen hadden de Nederlandsche onder danen een onderkomen gevondc-n bij de Duitschers. Eerst kwamen er veertig menschen, mannen, vrouwen, kinderen. Natuurlijk stonden wij onze hutten af voor de dames. In de waschkommen worden nu de luiertjes gespoeld. A le guerra comme h la guerra Schoone Spaanschen verdrijven de minder aangename geuren tactvol door overvloedig met de fijnste Oostersche welriekende oliën te strooien, welke wij krijgslui, die anders geen grooter lekkernij kennen dan kruit damp, nu met graagte insnuiven. Doch, o foei, 's morgens werden wij, na een slechten slaap, gewekt door kinder geschrei. Hoe weinig klonk dit als krijgsgerucht op ons oude slagschip. Die kleine kinder kelen deden smartgeluidjes hoorenen toen wij onze ontstelde militaire hoofden om het hoekje staken, zagen wij in de gang voor de deur van elke hut een kamermeubel met één oorEen ontzettende aanblik op een oorlogsschip! De Hollandsche kolonie bestaat voor een groot deel uit petroleumheeren met dik wijls uitvoerige familiën, chefs, ingenieurs, kantoorpersoneel enz. Gisteren kregen wij ook nog Denen aan boord, die geen toe vluchtsoord hebben, en vandaag nog een restje Amerikanen. Wij hebben hier zoo ellendig weinig extra-ruimte, dat die toe vloed van noodgasten vrij groote misère meebrengt. Alle offiicieren, de commandant inbe grepen, hebben hun hutten afgestaan, en moeten nu maar zien, waar zij zich bergen. Het valt toch lang niet mee. Zoosliepen al den eerston nacht in den nor in een bedwelmende atmosfeer, een jonker op de bank, een op de tafel, een op stoelen en twee naast elkaar op den vloer. De dekens waren afgestaan en zoo lagen wij dan onder tafellakens en politieke over jassen. Nu slapen er twee in een kanon van 21 c.M., anderen gewoon op dek. Dat is wel frisch, doch heeft toch ook over vloedige bezwaren. Ik had bijv. een keer een stuk zeildoek als kooi opgehangen en piepte daarin onder den blooten hemel half aangekleed, dat was nog vrij luxueus, maar ik ontwaakte nu en dan toch on- pleizierig door de groote torren en kakker lakken, die op het licht afkwamen en dan met een smak neerploften in je kooi, bij voorkeur op je gezicht. En bij het ontwaken bleek dan de aanwezigheid van groote bulten, bestaande uit in den slaap doodgelegon torren. Om een uur of vijf bij het opstaan lag het geheele dek vol met honderdduizenden van die vieze dieren Desdaags ligt steeds een sloep met een officier aan den wal om van alle voor vallen te rapporteeren en vluchtelingen op te nemen. Desnachts is er ook altijd een officier aan dek met het oog op het spoken en schieten aan den wal, dat dag en nacht voortduurt. Toen wij hier aankwamen, waren onze kolen vrijwel op, en moesten wjj nieuwen voorraad opdoen, omdat wij anders nooit weer van hier zouden wegkomen en geen water zouden kunnen distilleeren. Ge lukkig lag hier een groote boot, die nog kolen had en ze ons tegen hoogen prijs heeft verkocht. Wij moesten ze hebben „Costa qui costa" zeide de Spanjool nog. En met al die extra-menschen aan boord, die zich toch al niet weten te bergen, moesten wij kolen gaan over nemen, met nog 100 ton deklast. En dan al die petroleum! Men kan hier niets koopen zelfs geen Mexicaansche postzegels. Maar overigens gaat hier alles best aan boord, gezond en lustig. Gisteravond hebben wij aan dek mandoline getokkeld voor onze kolonialen. Allemaal hebben wij gezongen volksliede ren en oude Hollandsche liedekens. Een piano" was aan dek gesleept. De Spaan- sche signoras en.signoritas zongen ook, het leken wel trage zigeunersdreunen. Gekke schuit die „Kortenaer"; die be leeft nog eens wat voor hij voorgoed be graven wordt. Maar al dat vrouwvolken die kleine kinderen, dat moet toch wel een krasse emotie zijn voor zijn stalen zenuwen, temeer als aanstonds aan boord ook nog een nieuw leven wordt geboren. Er zal nl. o.a. nog een Amerikaansche dame op ons schip komen, die binnen zeer kort moeder zal worden. Ook hebben wij nog aan boord een leuk jongetje van een jaar of acht, lieveling van de beman ning en zoon van een Mexicaansche dienstbode en een Amerikaanschen papa, dien hij nooit heeft gezien. Voor het knaapje is een compleet matrozenpakje gemaakt en daar in treedt hij 's morgens op baksge wijs-zindelijkheids inspectie mee aan dek aan bij de jonge matrozen van de opleiding. Al is het geen mailboot, en is 't vreeselijk behelpen, over gebrek aan royaliteit behoeven onze gasten niet te klagen. Zoo'n Hollandsche oorlogschuit met zyn mooie Hollandsche driekleur is toch wel wat waard op een vreemde Jreede. Tusschen haakjes: onze oude vlag is toch eigenlijk maar de mooiste van alle, die hier van vreemde bodems waaien De heeren, die hier aan boord zyn ge vlucht, gaan nu en dan nog wel eens een oogenblikje aan wal kijken naar hun kantoren en zaken, die ook voor zoover zij niet vernield of verbrand zijn, alle z(jn verlaten. Naar den wal nemen zij liever dan een revolver een klein Hollandsch vlaggetje mede, dat zij krampachtig vasthouden en goed zichtbaar dragen, want dan worden zij wel metrustgelaten. Die oude kanonnen onder de groote Hollandsche vlag worden toch nog wel gevreesd, zoo goed als die van Amerikaan, Engelschman of Duitscher. Van morgen, d.i. Zondag 26 April, was 't net als in zee, om 10 uur kerk aan boord, dezen keer door den commandant zelf gehouden. Klokgelui, hoedenaf, kort gebed en toen een verhalende lezing over het onderwerp: afscheid. Afscheid inden vreemde van oude goede vrienden, af scheid zus, afscheid zoo, afscheid van ouders, broers en zusters door den zeeman en dan over het mooie van de oogen- blikken van herinnering, waarvan nu wat werd opgehaald voor 3 a 4 honderd Hol landers, tezamen in Mexico op een scheepje gepakt. Toen weer hoedenaf en „Onze Vader" in het Hollandsch en daarna, zoo goed als het ging, in het Spaansch voor de velen van onze kolonie, die alleen maar Spaansch klappen Ik hoop, dat al dit haastig gekrabbel op een of andere manier mar Holland zal verzeilen op den duur. Wat zal het daar nu in die Hollandsche lente weer heerlijk mooi zijn Het is met den brief van den jongen Hollandschen zeeman niet onvoorspoedig gegaan. Reeds drie weken later was hij hier aangekomen, echter juist op den dag, toen de telegraaf ons het bericht bracht van de moeilijkheden, die de „Kortenaer" te Tampico, na de overmeestering der stad door de Constitutioneelen, bij de bescherming der Nederlandsche onder danen en bezittingen had ontmoet, een bescherming tegen wreedheden en afper sing, welke allerminst denkbeeldig waren en wijzen op de groote beteekenis van een voldoende zeemacht, die ook in dit opzicht voor haar taak is berekend. Niettegenstaande het warme zomerweer en den heerlijken zomeravond hadden gisteravond velen aan de uitnoodiging van het voorloopig bestuur gevolggegeven en waren naar de „Ver- eeniging" gegaan om te helpen aan de tot standkoming van een openhaar speel- eB sport terrein. De heer Rijkens, wethouder van onderwijs, opende de bijeenkomst en heette allen welkom Daar het mogelijk zou zijn, dat bij het einde der bijeenkomst de leiding bij auderen zou be rusten, dankte hij voor de bereidwilligheid, 't Is bij uitstek een sociaal werk, waarvoor belang stelling gevraagd wordt. Op uw steun mag dus wel gerekend worden. De bedoeling is te krijgen een openbaar speel- en sportterrein. De kinderen in het algemeen hebben weinig gelegenheid om te spelen. In de oude stad piet. Bij de eerste uitlegging is met deze behoefte geen rekening gehouden. Gelukkig is de ge meente nu in het bezit van grond en kan kraent- dadig deze zaak bevorderen. Door afwezigheid van terrein verleeren de kinderen het spel en komen te weinig in de open lucht. Naar onze meening zal de voorgestelde zaak aan veel ten goede komen. In de eerste plaats aan de ge zondheid. De kinderen spelen nu in nauwe straten bij goten en riolen in een slechte om geving. Voer de kinderen in de open lucht en veel ziekten zullen gekeerd worden. Wie de lezing van dr Van Epen gehoord heeft, is dit duidelijk. Dan is het in de tweede plaats een sociaal belang, in zooverre het energie en werk kracht aankweekt. Spel is niet alleen voor de kinderen des volks, ook voor jongens van de B. S. en het Gymnasium. Al voor een halve eeuw ijverde grootvader van spreker voor het spel. Onze kinderen verleeren 't spel. En toch is het zoo'n krachtig middel bij de opvoeding, 't Neemt de eerste plaats in bij het doen en denken der kinderen en is een middel tot vor ming van het karakter. Veel wordt geklaagd over de baldadigheid der jeugd. Bedenk, dat de kinderen bezigheid zoeken. Het sportterrein zal deze ondeugd tegengaan. Doch ik trap open deuren in, want allen zijn wel overtuigd van het groote nut er van. Hoe zullen we in Amersfoort tot een sport en speelterrein geraken? De heer Piera, directeur van het speel- en sportterrein te Dordrecht, is aanwezig, en zal verl ellen hoe de zaak daar is. Dan is er ge legenheid tot het stellen van vragen en zullen we zoo mogelijk overgaan tot het constituceren der vereeniging. De heer Piera verkreeg nu het woord. Hij gaf eenige inlichtingen over de wer king in Dordrecht. Deze betoogde, dat de jongens niet erger dan vroeger zijn, doch te Dordtrecht ontbrak hun een geschikt terrein om te spelen en daardoor hinderden ze anderen. De behoefte aan een sport- en speelterrein werd er steeds grooter tot het er eindclijkkwam. Verschillende spelen kunnen de kinderen daar doen. Er zijn kleine schommels, waarbij geen toezicht noodig is, ladders, glijrekken. niet te hoog, en andere vaste toestellen. Dan is er ook los spelmateriaal, dat opgeborgen kan worden, nl. twee paar losse alen voor net voetballen, bcnoodigdheden voor orfballen, tonnen om op te loopen, evcnwichts- boomen, 70 paar stelten, schopjes voor den zandbak enz. Onder schooltijd is het terrein gesloten 's Middags om 2 uur gaan de poorten open en alle jongens van alle scholen kunnen komen en zijn welkom. Na 4 uur komen allen,'verschil tusschen scho len, tusschen jongens en meisjes is er niet. 't Is de sociëteit voor de kinderen. De herrie is ook al meegevallen. Het doel is niet de jongens spelletjes te leeren. Doel is in de frissche lucht beweging te verschaffen. Het heelc jaar door zijn cr liefhebbers, zijn er weinig kinderen dan leeren ze een nieuw spelletje. Toezicht houden onderwijzers, die hiervoor bezoldgd worden. Ze zien slechts toe, dat er gespeeld wordt. Rondslenteren is verboden. Het terrein wordt hier ook gebruikt voor muziekconcours, door de pontonniers en door een weerbaarheidscorps, dooreen muziekvereeni- ging, door het Leger des Heils, voor de l Mei dag viering, enz. De onkosten worden uit con tributies bestreden on uit gemeente subsidie. In Dordrecht is hetgeen Gemeente-inrichting. Het wordt hier zeer op prijs gesteld. De heer Rijkens dankt den spreker, ook namens de vergadering, voor zijn onderhouden de wijze, waarop hij ons heeft verteld, hoe de zaak in Dordrecht geregeld is. De minimum contributie is 25 cent. Men verbindt zich tot niets. Op de vraag van den heer Veen, waar de kinderen met regen bleven, werd geantwoord, dat hierin natuurlijk voorzien was Ook bij onge lukken werd dadelijk hulp verleend. Een ver- handkist is steeds aanwezig. In 5 jaar zijn pas 2 ongelukken gebeurd. De heer van Meggelen wenschte nog te weten hoe het Bestuur zal worden samengesteld. De heer Middelburg vraagt waar het terrein in Dordrecht ligt? We hebben hier terreinen, die er als 't ware voor aangewezen zijn. De heer Stamperius betuigde met het plan zijn volle sympathie en hoopte, dat het in een daad zal worden omgezet. De zaak aanbevelen is niet noodig. Op de lijst werd druk geteekend. De poging heeft wel kans van slagen. De heer Teixeira de Mattos dankte allen, in 't bijzonder de heer Piera. We verkeeren hier, zeide hij, in een geluk kige positie. We hebben een prachtige natuur en zand in overvloed, doch geen ervaring. Met den wensch dat het succes niet mocht uitblijven, werd de vergaderiog gesloten. Donderdagmiddag werd onder veel blijken van belangstelling het stoffelijk overschot van den heer Algera ter aarde besteld. Aan de groeve spraken dr. Tiddens, directeur der H. B. S. en dr. Peyrot, rector van het Gymnasium Zij herdachten den overledene als vriend en collega, die zooveel voor de toekomst beloofde en helaas zoo jong nog aan zijn familie ontrukt werd. De Bond van klerken bij 's Rijksbelastin gen heeft onder leiding van den voorzitter, den heer O. W. Visser, op Hemelvaartsdag te Amsterdam zijnjaarlijkschevergaderinggehouden. Tegenwoordig waren 16 afdcelingen en 126 belangstellende leden. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat de Bond den 24 November 1SS9 te Amster dam werd opgericht, en gaf hij een overzicht van de voornaamste lotgevallen in de afgeloopen kwart eeuw. Uit het. jaarverslag bleek, dat het ledental bedraagt 882, het aantal afdeelin^en 17. Aangenomen werd eene motie, welke aan H.H. Kamerleden zal worden gezonden, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat bij den Minister wordt aangedrongen, dat deze zijn beloften de klerken-salarissen te zullen verbeteren, bij suppletoire begrooting 1914 inlost. Het bestuur werd uitgenoodigd middelen te beramen om tot de vorming te komen van meerdere macht, ten einde de wenschen meerdere kracht te kunnen bijzetten, en daartoe op de eerstvolgende vergadering voorstellen te doen. Wij vestigen de aandacht van belang hebbende op achterstaande annonce, betreffende het inschrijven hunner kinderen voor de openbare M. U. L. O.-school. Bij de herstemming voor drie leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente zijn uitgebracht 610 stemmen. Gekozen zijn de heeren M. A. van Bern- mei met 315, G. A. Groote Haar met 314, en T. van Hoogevest met 305 stem men. De heer A. Smeitink verkreeg 301, de heer Palm 299 en de heer A. Slagt 19 stemmen. De heeren van Bemmel en Hoogevest zijn candidaten der Orth. Kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis", de heer Groote Haar was gecandideerd door de beide kiesvereenigingen „Voor Waarheid en Vrede" en „Geloof en Liefde". De heer Palm, aftredend lid, is alzoo niet herkozen. De militie-iuitenants W. Schutte en H. H. van der Zoo de Jong, van het 5e regiment, en Jhr. L. P. A. van den Bran- deler, G. Holtland en N. A. A. van de Roemer, van het 16e regiment infanterie, gaan 1 Augustus over naar de landweer. De agent van politie le klasse J. Brits hoopt 1 Juni den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden bij het korps alhier in functie trad. Door leeraren van Gymnasium en Hoogere Burgerschool wordt alhier een sportclub opgericht. De „Vereeniging tot het bouwen en verbeteren van woningen" te Amersfoort zal op 3 Juni hare algemeene vergadering houden. Op het te Breda gehouden concours hippique won luit. A Colenbrander met Sper den len prijs in het Groot spring concours om den beker van Breda. Luit. M. R. A. Bischoff v. Heemskerck met Black, behaalde een 7en prijs. Voor rekening van het R. C. Jongens- Pensionaat St. Louis, is bij onderhandsche inschrijving aan H. C. Beijer, alhier als laagste inschrijver opgedragen, het bouwen van een buitenhuis met speelplaats nabij halte „Vlasakkers", voor de som van f 16.875. Donderdagmiddag ontstond brand in een schuur van de B., Achter de Luiaard. Door het krachtdadig optreden van eenige buren, werd het vuur met eenige emmers water gebluscht, zoodat de brandweer, die zeer vlug ter plaatse was, niet behoefde op te treden. Bij Kon. besluit van 19 dezer is de heer P. H. J. Nefkens benoemd tot kapi tein bij het vrijwillig militair automobiel corps. Namens de firma J. Polak en H. Polak is aan het gemeentebestuur het verzoek ingediend tot het mogen oprich ten van eene fabriek tot het vervaardi gen van producten voor de fabricatie van etherische oliën, vruchtenessencen en reuk stoffen in een perceel, gelegen aan de Hooge- en Lageweg. Agenda voor de Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 26 Mei 1914, des avonds ten 8 ure. 1. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur (vacature N. Veis Heyn). 2. Benoeming van een tijdelijk Directeur voor de Bedrijven. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof aan Mejuffrouw A. J. W. Th. Bremer, onder wijzeres in de nuttige handwerken aan school E. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van het bestuur der Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en Omstreken tot in ge bruikgeving van het schoolgebouw in de Koestraat en tot het verleenen van subsidie. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Raads besluit van 25 November 1913 waarbij aan de Vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken" een subsidie wordt verleend. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van het vaste per soneel aan school B met twee leerkrachten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der verordening tot heffing van schoolgelden voor het onder wijs aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring van land onder de Gemeente Eemnes en Bun schoten aan Jacob Frantsen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het raadsbe sluit van 19 December 1913 i. z. het aan gaan van de overeenkomst metdeOoster Stoomtram Maatschappij voor het leggen van den tramweg Zeist—Amersfoort. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden gelegen aan den Ouden Soesterweg van J. E.Wage- ner te Enschedé. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden gelegen aan den Utrechtschenweg van me.rouw J. O. A. Lingeman, wed. van den heer C. L. R. Roos—Vlasman. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname in eigendom der gemeente van de Veldstraat voorzoover deze behoort aan den heerP.v. Achterbergh. 13. Vooistel van Burgemeester en Wet houders tot overname in eigendom der gemeente van een gedeelte der Kleine Gasthuislaan toebehoorende aau de Wed. B. Derks. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het perceel Langestraat no. 10. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot het afzanden van gemeenteeigendommen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname van de Garantie- vereeniging der Amersfoortsche tram van het tekort der exploitatie van de Amers foortsche Tramweg-Maatschappij over 1912 en tot het voor rekening der ge meente nemen van het geheele te kort in volgende jaren. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het zenden van een adres aan de Provinciale Staten van Utrecht, houdendende verzoek om een jaarlijkseh subsidie in de kosten van restauratie van den O. L. Vrouwe toren. 18. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van eenige schilderspatroons in zake partieele aanbestedingen door de Gemeente. 19. Rapport van de Commissie benoemd uit den Raad om, in samenwerking met Burgemeester en Wethouders van advies te dienen betreffende de loonen van de in dienst der Gemeente werkzame arbeiders. 20. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van adressen van de vereeniging „Volksbelang" der Afdeeling Amersfoort der Soc. Dem. Arbeiderspartij, de Amersfoortsche Bestuurdersbond en J. C. Hagelen in zake den bouw van arbeiderswoningen. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van de Wed. J. Schuilenburg om ver mindering van haren aanslag in het ver gunningsrecht. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der verordening regelende de wijze van afkondiging van verordeningen enz. in verband met een nadere regeling van de jaarwedde van den Gemeente-aanplakker. 23 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opnieuw vaststellen van het reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opnieuw gewijzigd vast stellen van de verordening betreffende het toelaten van kinderen tot lichtbeelden- vertooningen. 25. Voorstel van'Burgemeester en Wet! houders tot vaststelling van een verorde ning houdende regelen aangaande een fonds ter bestrijding van uitgaven der Gemeente voor pensioenen van gemeente ambtenaren. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om het terrein van de Groen markt te trekken bij den Hof en de Groentenmarkt te verplaatsen naar het Havik. 27. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van eene sup pletoire begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1913. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-Be grooting dienst 1914. 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrooting voor de Gemeente-Waterleiding, dienst 1913. 30. Afschrijving van Inkomstenbelas tingen diensten 1912 en 1913 wegens vertrek of overlijden. 31. Reclames Inkomstenbelasting dienst 1918. Nederlandsche bond van gemeente ambtenaren. Het jaarverslag over 1913 ademt een opgewekten geest en geeft blijk van ge voelens van groote dankbaarheid voor de wettelijke regeling der pensionneering van gemeenteambtenaren en hun weduwen en weezen. Thans zal met alle kracht moeten worden heengestuurd naar billijke en uniforme jaarwedderegelingen. Met leedwezen wordt geconstateerd dat het overleg met de Nederlandsche ver eeniging voor gemeentebelangen in zake de examens in de gemeenteadministratie niet leidde tot het gewenschte resultaat. Aan de algemeene bondsvergadei ing zul len thans voorstellen worden gedaan be treffende vanwege den bond af te nemen examens A en B. Eveneens is in bewer king een regeling voor bondscursussen tot opleiding in de gemeenteadministratie. De bondsbibliotheek, het bureau voor plaatsing van tijdelijke ambtenaren, het hulpfonds en het adviesbureau mogen zich in toenemende belangstelling ver heugen. Verscheidene belangrijke zaken zijn nog in voorbereiding. Het ledental bedroeg op 31 December 3625, zijnde burgemeesters, secretarissen, ontvangers, ambtenaren van den burger lijken stand, ambtenaren ter secretarie en ten kantore van den gemeenteontvanger. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van '15 lot en met '20 Mei 1914 Geboren: Karei Reinier z. van Karei Frederik Liethof en Jannetje Kramer. Clementine Lambertina Paula Marie d. van Ernest Pierr Hubert Haan en Paula Maria Hubertina Christina Imkamp. Hendrik Jan z. v. Hendrikus Butzelaar en Everarda Mater. Sytso, z. v. Melle Dotinga en Akke Groeneveld. Niesje d. v. Jan van de Geest en Niesje de Bruin. Evert z. v. Evert Vedder en Jannetje Vedder. Gerardus z. v. Aart van de Geest en Jacoba van den Bor. Ondertrouwd: Dirk Petronella van den Hooff en Hendrika Johanna Koning. Jan van Brakel en Hendrika Gouw. GehuwdJohannes van Wegen en Hendrika Pasker. Hendrika van Koelen en Adriana Cecilia de Kruyf. Petrus Jacobus Butselaar en Maria Fluit- Dirk van Nimwegen en Johanna Riksen. Laurens Koets en Woutertje Arlar. Overleden: Sybe Algera, 31 j. echtge noot van RoeifiGa Ann Frouwkje Wieringa. Johanna Maria Barbara van 't Zwarte- land, ongehuwd, 82 jaar. Woudenberg. Geboren: Sander, zoon van Dirk van Harskamp en Neeltje van den Berg. OverledenGijsbert Eduard van de Lage- maat, 19 jaren. Levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Willem van Dijk en Lammertje van den Bergh. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 22 Mei 1914. Tarwe f0Rogge f0.Boekweit 1 0. ippelen f0.k fTeren f0.af 00.Klei- Aardapp. f 0.a f 0.zandaardapp. f2.00 a f2.40 iloendereierr n f 3.90 a 1 4.25 p. 100 vt. Bruine eieren f4.25 a f 4.85 per 100 st. Boter 11.20 t f 1.40 per kilo. M ir^aiinc f 0.a f 0. Zoetem. kaas f 0a f 0per 50 kilo kippen f 0.90 af 1.70 Kuikens fOOOalO.Piep kuikens f 0 60 a f 1.20 Ganzen l O. a f 0Eenden f 0 00 a f 0 00 p. st Jonge f0.00 a f0.00. Razen f0.a f0.— Wilde kol tjnen '000 a f 0.00 Tamme f 0.70 a f 1 20 huiicn f 0.G0 a f 0.80 paar Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe he< t. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 30 heet, Zaudaardappelen, 200.000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren. 500 kilo holer, kilo Margarine, Kilo ka-s. stuks Vee 58 magere varkens Varkens vuor exportslagerij 1C0 biggen 20 zeugen. Marktbericht van de Centrale Eierveiling der V. P. N. alhier, 22 Mei 1914. Hoendereieren f3.80, 4 f5.45, Eendeieren f4.25 a f0 00. Kalkoeneieren f 10.p. 100 stuks Handel vlug. Aanvoer 28253 stuks. RECLAME. doch weten het niet Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwijls zoo slui pend zich verder ontwikkelt. Uiterlijk schijnt de patiënt een goede -gezondheid te genieten, behalve dat bij nn en dan last heeft van rug- pjjn en een zwaar, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotseling kan bij er last van heb ben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan bewolkt zyn en neerslag achterlaten, soms heeft hy voortdurend aandrang tot urjnelooziDg, het kan ook zijn dat de loozing moeilijk en pijnlijk geschiedt. Voorts kunnen zyn ledematen opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aaDgedaaD, de handen en voeten zyn rillerig, hij kan last krijgen van rheumatiek of jicht. H jt is noodig in te grepen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen dient de ontsteking en overwerktheid der nieren op te htffriD, en de natuurlijke werking der nieren en Haas te herstellen. Dit geneesmiddel werkt apoeiig en rechtstreeks op de nieren en herstelt haar goede werking, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wordt, tenge volge waarvan de oorzaak van uw lijden wordt weggenomen. Te Amersfoort verkrijgb. b\j d£ b.h. A. van de Weg, Langestr. 23, en P. de* Zwart, Lan- gestr. 94. Toezending gescfcfedt franco na ont»v v. posfwissel Jfj -fï.75 voor één, of voor zes ^oozen* jrfÊwZpfohL Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, jf&lweigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk 3G

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2