Gemeenteraad. der Staats-commissie voor de Even redige Ver tegen woordigingeen systeem worden aanbevolen, waardoor het districtenstelsel wordt behouden, in dien zin dat er groote centra voor de stemmingen blijven bestaan. De groote steden Amsierdam, Rotterdam, 's Gravenhage en Utrecht worden af zonderlijke districten en overigens worden de meest volkrijke provincies in tweeën gedeeld. In de op die wijze te vormen stem- districten wordt het evenredigheids stelsel toegepast, zoodat alle partijen er tot haar evenredig aandeel in het benoemen van gekozenen kunnen ge raken. Daarbij zullen de in elk district overschietende stemmen op de can- didaten van gelijke partijen in andere districten worden overgebracht, zoo dat van geen enkele stem de invloed geheel verloren gaat. »Tijd.« Sluitzegelwoede. Door de politie te Vlissingen zijn een paar jeugdige knapen opgespoord die bij een winkelierster, waar zij sigaretten kochten, heimelijk stukken zeep van de toonbank wegnameu. Bij onderzoek bleek, dat de jongens dit deden om in bet bezit te geraken van de sluitzegels, waarmede de verpakking der stukken zeep was gesloten. De winkelierster meent, dat deze praktijken reeds eer te haren nadeele werden gepleegd. In de Betuwe is de handel in bessen aangevangen. Kruisbessen worden voor Duitschland ontvangen tegen 10 cents per kilo, zwarte bessen in voorkoop gekocht tegen 24 cents per kilo. Onder voorzitterschap van den Burge meester hield gisteravond de Gemeente raad een openbare vergadering ten stad- huize. Afwezig met kennisgeving waren de heeren Kroes, Vels-Hein, Jorissen, Eysink en Rolands Hagedoorn. Ingekomen zijn de volgende stukken: Brief van den Minister van Binnen- landsche Zaken dd. 2 Mei 1914, No. 48-50 Afd. V. A. waarbij wordt toegezonden het Koninklijk Besluit van 23 April 1914 no. 15, tot verhooging van het voorschot verleend aan de gemeente ten behoeve van do stichting „Volkshuisvesting II", tot f190460. (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, afd. 8 No. 922, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit dd. 31 Maart 1914 No. 170 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan G. H. Barneveld, Jr. (Voor kennis geving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, afd. 3 No. 924, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, dd. 24 Februari 1914 No. 124 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan J. Birnie. (Voor kennis geving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 920, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 31 Maart 1914, no. 173 tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan J. E. Noltzer. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 918, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 7 April 1914, no. 197 tot verkoop van een per ceel grond aan P. H. van Haselen. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 919, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 7 April 1914, no. 200, tot verkoop van een per ceel grond aan H. A. Pothoven. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 3e afd. No. 923, waarby goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, dd. 24 Februari 1914. No. 116 tot verkoop van grond aan I. Scheltema de Heere. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, Se afd. No. 921, waarby goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit, dd. 31 Maart 1914, No. 171 tot verkoop van een perceel grond aan W. Bieshaar. (Voor kennis geving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 3e afd. No. 170/196, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, dd. 31 Maart 1914, No. 168' tot verhooging van het bij raadsbesluit van 19 Juni 1913 voor het doel omschreven in art. 32c der Woning wet beschikbaar gestelde bedrag ad. f3000.— tot f 15000.— en tot het aan vragen van f12000.— uit 's Rijks kas tot bestrijding der daarvoor noodige uit gaven. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 190/195, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 31 Maart 1914, no 167, tot aankoop van grond van G. van der HeyJen in het belang der Volkshuisvesting. (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 189/195, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 31 Maart 1914, no. 166 tot aankoop van grond, in het belang der Volkshuisvesting, gelegen Achter de Kamp. (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 27 April 1914, 3e afd. no. 949/900, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, d.d. 31 Maart 1914 no. 188, tot het in eersten aanleg voeren van verweer tegen eene door de Utrechtsche Waterleiding-Maatschappij tegen de gemeente ingestelde rechtsvor dering. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 3e afd. No. 1021/917,waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit, dd. 27 Mei 1913 No. 247 tot verkoop van grond aan E. J. en C. Ruitenberg. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 3e afd. no. 925, waarbij goedgekeurd wordt terugge zonden het raadsbesluit dd- 19 December 1913 no. 576 i. z. het aanleggen, hebben en exploiteeren van een tramweg loopende van Zeist naar Amersfoort over de ge meente in eigendom behoorende gronden. (Voor Kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 3e afd. no. 191/197, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit., dd. 31 Maart 1914, No. 161, tot vaststelling van eene wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente. (Voor kennis geving aange nomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 4 Mei 1914,3e afd. no. 1106/968, waarby goedgekeurd wordt teruggezon den het raadsbesluit dd. 7 April 1914, no. 198, tot overname in eigendom en onderhoud der gemeente van de Molen straat en de Van Achterberghstraat, onder de gemeente Leusden. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, no. 1196/988, waarby goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit dd. 28 April 1914, no. 242 tot verkoop van grond aan R. P. van der Mark. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, no. 216/219, waarbij goedgekeurd wordt teruggezon den, het raadsbesluit dd. 28 April 1914, no. 226 tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaarver- klaarde perceelen Wolkerstraat 7, 9, 11 en 13. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, 3e afd. no. 215/219, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit dd. 28 April 1914. no. 227 tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoon baar verklaarde perceelen 5 en 15., Wolker straat. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, Se afd. no. 1175/987, waarby goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit dd. 28 April 1914 no. 229 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan L. G. Eschauzier. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, 8e afd. no. 993, waarbij wordt gehandhaafd het raadsbe- besluit dd, 19 December 1913, houdende afwijzende beschikking op |het bezwaar schrift van L. Balk tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen en zijn beroep ongegrond wordt verklaard. (Voor kennisgeving aangenomen). Brief van J. Pothoven, dd. 8 Mei 1914, houdende dankbetuiging voor zijne be noeming als opzichter-teekenaar. (Voor kennisgeving aangenomen.) Brief van L. van Dommelen, onder wijzer aan school F waarby dank wordt betuigd voor de hem toegekende gratifi catie. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres dd. 5 Mei 1914, van M. van Hol land c.s. allen agenten van politie houdende verzoek om verbetering der salarissen van het politie personeel. (Naar B. en W. om advies.) Adres van J. Menko c.s. houdende ver zoek niet te besluiten tot het verplaatsen van hunne uitstallingen van den Hof naar de Appelmarkt. (Wordt besloten dit adres te behandelen by het desbetreffend punt der agenda.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 20 April 1914, 3e afd. no. 880, waarbij wordt gehandhaafd het raadsbe sluit dd. 19 December 1913, houdende afwijzende beschikking op het bezwaar schrift van A. J. B. Nefkens tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen en zijn beroep onge grond wordt verklaard. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 20 April 1914, Se afd. No. 880 waarbij wordt gehandhaafd het raads besluit dd. 19 December 1913, houdende afwijzende beschikking op het bezwaar schrift van P. H. J. Nefkens tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belas ting naar het inkomen en zijn beroep ongegrond wordt verklaard. (Voor kennis geving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 27 April 1914, 8e afd. No. 922/902 waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit dd. 31 Maart 1914 no. 175 tot onderhandsche verhuur van een perceel grond aan de Bloemen dalsche poort. (Voor kennisgeving aan genomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 11 Mei 1914, No. 1144/1004 van de raadsbesluiten dd. 28 April 1914 no's 237 1 en tot wijziging der begrooting dienst 1913 en 1914. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres van den Amersfoortsehen Be- stuurdersbond om beter toezicht te doen houden op steiger en klimmateriaal. (Naar B. en W. om advies.) Brief van den Minister van Binnen- landsche Zaken dd. 23 Mei 1914, No. 8676, afd. O, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit dd. 28 April 1914, ter be noeming van Dr. J. H. W. S:ryd tot conrector aan het Gymnasium. (Voor kennisgeving aangenomen.) Nog is ingekomen een adres van de Kanaalvereeniging „de Geldersche Vallei," waarin subsidie wordt gevraagd. (In handen van B. en W.) Hierna kwam aan de orde de agenda: 1. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur (vacature N.Vels Heyn). Benoemd (met loting) de heer W. J. Fortuin Drooglever. 2. Benoeming van een tijdelijk Directeur voor de Bedrijven. Benoemd met algemeene stemmen de heer A. C. Koppejan te Amsterdam. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof aan Mejuffrouw A. J. W. Th. Bremer, onder wijzeres in de nuttige handwerken aan school E. Aangenomen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van het bestuur der Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en Omstreken tot in ge- bruikgeving van het schoolgebouw in de Koestraat en tot het verleenen van subsidie. Aangenomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Raads besluit van 25 November 1913 waarbij aan de Vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken" een subsidie wordt verleend. Aangenomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitbreiding van het vaste per soneel aan school B met twee leerkrachten. Aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der verordening tot heffing van schoolgelden voor het onder wijs aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool en de Burgeravondschool. Aangenomen met 1 stem tegen die van den heer Wolterbeek. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring van land onder de Gemeente Eemnes en Bun schoten aan Jacob Frantsen. Aangenomen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het raadsbe sluit van 19 December 1913 i. z. het aan gaan van de overeenkomst metdeOoster Stoomtram-Maatschappij voor het leggen van den tramweg Zeist—Amersfoort. Aangenomen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden gelegen aan den Ouden Soesterweg van J. E.Wage- ner te Enschedé. In uwe jongste vergadering is ont kennend geantwoord op de vraag, of de Gemeente bereid was, het z.g. Mieren- boschje te verkoopen, met de bedoeling dat daarop inrichtingen van nijverheid zouden worden gevestigd. Het gold hier niet- wij wijzen daar nogmaals met na druk op de vestiging van een bepaalde industrie of het verzoek van een bepaald persoon; het besluit droeg een algemeen karakter en aangezien de Gemeente na genoeg geen terreinen in eigendom heeft, waarop dit besluit niet van toepassing kan worden geacht kan zy voor fabrieken bijna geen grond aanwijzen. Wanneer onze meening wordt gedeeld, dat een gezonde ontwikkeling en uit breiding van de nijverheid zooveel moge lijk dient te worden bevorderd? dan komt de vraag naar voren, of de Gemeente voor dat doel ook moei trachten de beschikking te krijgen over daarvoor geschikte ter reinen. Ons College heeft die vraag voor zich zelf al vroeger in bevestigenden zin be antwoord, maar meende met haar uit te spreken, te moeten wachten totdat de gelegenheid zich zou voor doen, grond in dat kwartier te koopen. En die ge legenheid doet zich thans voor: de heer J. E. Wagener te Enschede kocht van den heer J. G. F. van Achterbergh Senior de aan dezen toebehoorendegronden aan den Ouden Soesterweg en is bereid die gronden weder aan de Gemeente over te dragen. De bedoelde gronden nader op bijgaande kaart aangegeven, zijn gelegen in sectie D No's 2948, 2949 en 3349 geheel en 2947 gedeeltelijk, ter grootte van onge veer 8.0106 Hectaren; de koopprijs be draagt, alle kosten inbegrepen f29.180. Deze prijs van ongeveer f 0,36'/» de M1 komt ons niet te hoog voor Na raadpleging van de Commissie voor de financiën, die zich hiermede geheel kan vereenigen, hebben wij derhalve de eer u tot aankoop van deze terreinen te adviseeren. De heer Oosterveen kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigen, daar z. i. dit terrein niet voor industrie geschikt is. Ook kan hy niet inzien, dat de gemeente er belang bij heeft. De mooiste stukken heeft de heer Van Ach terbergh al gebruikt om huizen op te zetten. De heer Wolterbeek vestigt de aan dacht op den verkoop van het Mieren- boschje met het oog op de nijverheid en vraagt of hier nergens fabrieksterreinen kunnen worden aangewezen. De voorzitter zegt, we moeten zorgen, dat Birkhoven niet bedorven wordt door hier de hand op te leggen. Aangenomen met 1 stem tegen, die van den heer Wolterbeek. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van gronden gelegen aan den Utrechtschenweg van mevrouw J. O. A. Lingeman, wed. van den heer C. L. R. Roos Vlasman. Tot de gronden, die naar mag worden verwacht, door het verharden van den Kalkweg en het aanleggen van den nieuwen weg van af den Kalkweg tot aan de Barchraan Wuytierslaan, het eerst voor bebouwing in aanmerking zullen komen, behoort het terrein langs den Utrechtschenweg, even voorbij de villa Chantecler tot aan den Kalkweg en aan de achterzijde begrensd door het Zeister- spoor. Het behoort in eigendom toe aan mevrouw J. O. A. Lingeman, Weduwe van den heer C. L R. Roos-Vlasman en is 9.74.38 H. A. groot. Het schijnt ons toe, dat het bezit van dit terrein voor de gemeente van veel belang is: zij zal dan volle zeggenschap hebben over de bebouwing, wat van be lang is, vooral in verband met de om geving welke haar reeds toebehoort. Wij zijn daarom met de eigenaresse in onderhandeling getreden, met het resultaat, dat zij bereid is de gronden aan de Gemeente te verkoopen voor f60.000.— in totaal, dat is voor ongeveer 60 cent de M'. Bij de beoordeeling van dezen prijs, dient rekening te worden gehouden met de groote kans, dat het terrein door de totstandkoming van de tram Zeist- Amersfoort zeer spoedig in exploitatie zal komen; en ook met het feit, dat geen straten behoeven te worden aangelegd. Met de Commissie voor de financiën, zijn wij van oordeel dat het Gemeente belang meebrengt, dat deze terreinen worden aangekocht voor f60.000.— vry op naam. Aangenomen. De heer Wolterbeek stemt tegen omdat het alleen gaat over villa- bouw. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname in eigendom der gemeente van de Veldstraat voorzoover deze behoort aan den heer P.v. Achterbergh. Aangenomen. 13. Vooistel van Burgemeester en Wet houders tot overname in eigendom der gemeente van een gedeelte der Kleine Gasthuislaan toebehoorende aan de Wed. B. Derks. Aangenomen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het perceel Langestraat no. 10. Aangenomen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot het afzanden van gemeente-eigendommen. De heer Van Achterbergh stelt den Wethouder de vraag of hij zelf op de terreinen is gêweesl? Ook is het advies van de Commissie van Fabricage ongun stig. Dan vraagt hij of de bedoeling is uitzanden of afzanden? Voor de gemeente zal het zeer nadeelig zijn, want de ter reinen zullen er door in waarde vermin deren. Dan is het ook nog in strijd met de bouwverordening. De heer Gerritsen beaambt het gesprokene ten volle en stelt voor dit punt. terug te nemen. Dit geschiedt. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname van de Gaiautie- vereeniging der Amersfoortsche tram van het tekort der exploitatie van de Amers foortsche Tramweg Maatschappij over 1912 en tot het voor rekening der ge meente nemen van het geheele te kort in volgende jaren. Bij brief van 13 Juni 1912 werd in her innering gebracht, dat, ofschoon aanvanke lijk was gerekend dat de Gemeente aan de Amersfoortsche Tramwegmaatschappij een jaarlijksche bijdrage zou moeten ver leenen van f1800. later bleek, dat met een veel geringer bedrag kon worden vol staan. Als regel is toen aangenomen, dat de Gemeente een subsidie geeft van f800. plus de helft van het dan nog bestaande tekort. De andere helft wordt door de garantievereeniging betaald. Deze vereeniging heeft ons medegedeeld, dat het door haar te dekken verlies f 366.49 bedraagt, en zij nog slechts een bedrag van f 275 24 in kas heeft. Zij verzocht daarom het tekort van f91.25 voor reke ning der Gemeente te willen nemen. Wij brengen ook in herinnering, dat verleden jaar het volle door haar verschul digde bedrag door de garantievereeniging is opgebracht, nadat daarvoor op de offer vaardigheid van de leden een beroep was gedaan. Ofschoon, zooals is gezegd, ook dit jaar een tekort valt te dekken, meenen wij toch dat hiervoor niet opnieuw een beroep moet worden gedaan op de leden der meer genoemde vereeniging. Het blijven exploi teeren van de tram is een algemeen belang, en dan is het te verdedigen, dat de lasten die daarvan het gevolg zijn, ook uit de algemeene kas worden bestreden. Is Uwe vergadering eenmaal van oordeel, dat het te dekken tekort niet in evenredige ver houding staat tot. het belang, dat de tram oplevert, dan dienen andere maatregelen te worden getroffen; zoolang dat voordeel niet is uitgesproken, schijnt het ons billijk, dat de Gemeente het geheele tekort dekt. Wij hebben daarom de eer U voor te stellen te besluiten, dat de Gemeente het tekort van de garantievereeniging over 1913 ad f91 25 overneemt en in volgende jaren, zoolang geen nadere regeling dien aangaande zal zijn getroffen, het geheele tekort voor hare rekening neemt. Aangenomen, min de 2 laatste regels op voorstel van den heer Van Achterbergh. 17. Voorstel van'Burgemeester en Wet houders tot het zenden van een adres aan de Provinciale Staten van Utrecht, houdendende verzoek om een jaarlijksch subsidie in de kosten van restauratie van den O. L. Vrouwe toren. Aangenomen. 18. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van eenige schilderspatroons in zake partieele aanbestedingen door de Gemeente. Aangenomen. 19. Rapport van de Commissie benoemd uit den Raad om, in samenwerking met Burgemeester en Wethouders van advie3 ie dienen betreffende de loonen van de in dienst der Gemeente werkzame arbeiders. Het schrijven van de werklieden om een extra toelage voor het fooienstelsel heeft bij alle leden ontevredenheid ge wekt. De werklieden hebben meer gekregen dan ze gevraagd hebben. Een werkman, zegt de voorzitter, kan even goed trots zijn als een ander. 20. Advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van adressen van de vereeniging „Volksbelang" der Afdeeling Amersfoort der Soc. Dem. Arbeidersparty, de Amersfoortsche Bestuurdersbond en J. C." Hagelen in zake den bouw van arbeiderswoningen. Aangenomen. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van de Wed. J. Schuilenburg om ver mindering van haren aanslag in het ver gunningsrecht. Aangenomen. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der verordening regelende de wijze van afkondiging van verordeningen enz. in verband met' een nadere regeling van de jaarwedde van den Gemeente-aanplakker. Volgens de Instructie voor den Ge meente-aanplakker, vastgesteld bij ons besluit van 7 Februari 1907 in verband met Uw besluit van 27 November 1906, waarbij werd vastgesteld de „Verordening, regelende de wijze van afkondiging van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd en van andere verorde ningen, besluiten of stukken, waarvan afkondiging voorgeschreven of gewenscht is", geniet de Gemeente-aanplakker voor het aanplakken van stukken, die hem door of vanwege het Gemeentebestuur ter hand gesteld worden een pry's, be rekend naar f0 2'/« voor een halfvel folio schrijfpapier. Deze regeling geeft èn voor de admini stratie èn voor den aanplakker aanleiding tot het voeren van een tamelijk omslach tige administratievoor de administratie is het daarbij nog zeer moeilijk voldoende controle uit te oefenen, terwijl voor den aanplakker het telkens aanvragen van een bon voor ieder aan te plakken stuk lastig en tydroovend is. Gedurende de laatste vijf jaren, heeft de aanplakker gemiddeld per jaar ont vangen f52. Teneinde bovengenoemde bezwaren op te lossen, hebben wij de eer U voor te stellen voor den aanplakker een vaste jaarwedde van f60, vast te stellen, waar toe Art. 5 der bovenaangehaalde ver ordening zal moeten worden gewijzigd. Tegelijk met deze wijziging achten wij het wenschelijk het bedrag dat de aan plakker in rekening kan brengen aan particulieren thans geregeld by de Instructie mede bij de jaarwedde in de Verordening op te nemen en tenslotte in art. 3 nog te vermelden, dat de ver klaring van afkondiging van eene straf verordening door den Gemeente aanplakker wordt medeonderteekend, waardoor de verklaring van Burgemeester en Wet houders mede wordt bevestigd. Aangenomen. 23 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opnieuw vaststellen van het reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur. De heer Van Kalken amendeert om geen leeftijdsgrens te stellen. Aangenomen met op 2 na algemeene stemmen. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opnieuw gewijzigd vast stellen van de verordening betreffende het toelaten van kinderen tot lichtbeelden- vertooningen. Aangenomen. De heer Van Achterbergh verklaarde zich tegen de heele verordening. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een verorde ning houdende regelen aangaande een fonds ter bestrijding van uitgaven der Gemeente voor pensioenen van gemeente ambtenaren. Aangenomen. De heer Wolterbeek trekt zijn voorstel na toelichting van den voor zitter in. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om het terrein van de Groen markt te trekken bij den Hof en de Groentenmarkt te verplaatsen naar het Havik. De heer Oosterveen zegt, dat hij het advies van den marktmeester niet heeft gezien. Ook kent hij het standpunt van de marktcommissie niet. Als er ruimte te kort is, zou hij de kraampjes willen weren door verhooging van marktgeld. De heer Van Achterbergh zegtik mis het rapport van de Commissie hoe ze op dat moment er over dacht. Hij wenscht de kippenmarkt naar de groenmarkt te verplaatsen en hoopt dat B. en W. de stukken terug nemen. Aangehouden op voorstel van den heer Van Achterbergh. De volgende punten werden aangeno men. 27. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van eene sup pletoirs begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1913. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-Be- grootiDg dienst 1914. 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrooting voor de Gemeente-Waterleiding, dienst 1913. Niemand had iets te vragen of in 't midden te brengen. Hierop sloot de Voorzitter de verga dering.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2