INVENTARISATIE EN BOEDELSG FINALE UITVERKOOP FORTMANN HEHENKAMP Langestraat 63 over de Krommestraat, Tel. 88 De Uitverkoop begint MAANDAG 29 JUNI 's morgens 9 uur, en omvat ALLE voorradige goederen als: Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. De waarstj van ALLE VOORRADIGE GOED TAXATIE-PRIJZEN a CO Linoleums en Vloerzeilen, Tapijten, Tapis-belge en koehaar-karpetten en Loopers. Prachtige Axminste Karpetten en Kleedjes. Een Reuzenpartij Divankleeden en Tafelkleeden, Behangselpapieren. De n Vitrages en Allovers, afgepaste Tullen en Wollen Gordijnen, Wollen en Linnen Gordijnstoffen, Meube Buffetten, Tafels, Stoelen, Theetafel, Porte Manteaux, Complete Slaapkamer-ameublementen, Hou Ledikanten, Spiraal- en Kapokmatrassen, Kinderledikanten, Kinderstoelen, etc. ete. etc. Et Fantasiedekens, Ulolton Dekens, Spreien, etc. etc. etc. meye (De verradene Geliefden). Doen Hanselijn over der heide reet (Hanselijn). Daer staet een clooster in Oostenrijc. Wel op, wel op, mijn cnaepjes goet (Jonc Gherrit). Het ghinghen drie ghespeelkens goet (Van drie ghespeelkens). In de gisteravond onder praesidium van den Burgemeester Mr. J. C. Graaf van Randwijck gehouden Raadsvergadering waren de heeren Briet en Houbaer afwezig. Na goedkeuring der notulen van de ver gadering van 26 Mei deed de Voorzitter door den Secretaris de navolgende inge komen stukken voorlezen: Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 18 Mei 1914, 3e Afdeeling No. 1046 waarbij wordt toegewezen de reclame in beroep tegen het raadsbesluit van 27 Januari 1914, van J. Warnaer, H. P. Brasser, E. B. Keiser en H. A. J. Alma, met dien verstande, dat adressanten wor den ontheven van hun aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het in komen, dienst 1913. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 25 Mei 1914, 8e afdeeling No. 1065 waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het raadsbesluit d.d. 19 December 1913, No. 586 tot wijziging der begrooting dienst 1914. (Voor kennisgeving aange nomen). Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 4 Juni 1914, 8e afd. No. 1460/1107 waarby wordt toegezonden een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 26 Mei 1914, No. 100 houdende goed- keuridg der Verordening op de heffing eener belasting op de honden vastgesteld in de raadsvergadering van 24 Februari 1914, No. 101. (Voor kennisgeving aan genomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 9 Juni 1914, 3e afd. No. 1407/1153 waarby wordt verdaagd de beslissing op het raadsbesluit d.d.26_Mfji 1914 tot vaststeü:n;6 afóner GVTurdening hausteaiue Tégelen aangaande een Fonds ter bestryding van uitgaven der Gemeente voor pensioenen ten behoeve van Gemeen teambtenaren. (Voor kennisgeving aan genomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 3e afdeeling No. 1409/1239 waarby wordt goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 26 Mei 1914, No. 305 tot vaststelling van een Reglement voor het Burgeriyk Armbestuur. (Voor kennis geving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 3e afdeeling No. 1408/1205 waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 26 Mei 1914, No. 291, strekkende tot wyziging van het raadsbesluit d.d. 19 December 1913, No. 576 betreffende den aanleg van een tramhjn der Ooster Stoomtrammaatschappü over gronden der Gemeente. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 3e afdeeling No. 1413/1198 waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 26 Mei 1914, No. 296 tot aankoop van het perceel Langestraat No. 10 van G. J. Meuser. (Voor kennis geving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 8e afd. No. 1410/1204 waarbij goedgekeurd wordt het Raadsbesluit d.d. 26 Mei 1914 No. 286 tot onderhandsche verhuring van een schoollokaal aan de Koestraat aan de Vereeniging „Handelsschool voor Amers foort en Omstreken." (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 3e afd. No. 1411/1202, waarby wordt goedgekeurd het raadsbesluit, d.d. 26 Mei 1914, No. 295 tot kostelooze overname van grond van de Wed. B. Derks, geboren Leyenhorst. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 15 Juni 1914, 3e afd. No. 1440/1221, waarby wordt goedgekeurd het raadsbesluit d.d. 26 Mei 1914 No. 310 tot wijziging der begrooting dienst 1914. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 24 Juni 1914 waarby instem ming wordt betuigd met de voorgestelde wijziging der salarisregeling der onder wijzers by het O. L. Onderwijs, doch eene wijziging wordt verzocht in de voorge stelde toelage voor de hoofdakte en in verband daarmede het minimum salaris van allen met f25 te verhoogen. (Te be handelen by het voorstel i.z. salarisrege ling der onderwyzers.) Adres van het bestuur der Afdeeling Amersfoort en Omstreken van de Ver eeniging voor M. U. L. O. dd. 10 Juni 1914, houdende verzoek de salarisregeling voor de onderwijzers die les geven aan M. U. L. O. klassen te willen verbeteren. (Te behandelen bij het voorstel i.z. salaris regeling der onderwijzers.) Adres van de agenten van politie 3e klasse, dd. 22 Juni 1914 houdende ver zoek om verbetering hunner jaarwedden. (Naar B. de W. om advies.) Adres van H. A. Pothoven, namens M. Pon, dd. 23 Juni 1914, houdende ver zoek twee boomen te willen doen rooien staande voor het perceel sectie C no. 1805 aan de Beukenlaan en de over zijn per ceel hellende takken te doen wegnemen, bf zoo tegen rooien van twee boomen bezwaar bestaat, één der middelste te doen rooien. (Naar B. en W. om advies.) Voorstel van D. Gerritsen, Dr. J. W. Jorissen en M. R. N. Oosterveeu mede namens de andere leden van den Raad om Gedeputeerde Staten van Utrecht uit te noodigen te willen besluiten tot nadere regeling van de jaarwedde van den Burge meester, de Wethouders en den Secretais. De heer Gerritsen stelt voor dit on middellijk te behandelen. Op voorstel van den voorzitter zal zulks na de agenda geschieden. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 22 Juni 1914, 3e. afd. no. 1429/1289 waarby wordt verdaagd de be slissing op het raadsbesluit, dd. 26 Mei 1914 tot aankoop van grond van J E. Wagener.(Voor kennisgevingaangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. Juni 1914, 3e afd. no. 1412/1252 waar by wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. 26 Mei 1915, tot aan koop van een terrein aan den Utrecht- schenweg van Mevrovw de Wed. C. L. R. Roos-Vlasman. (Voor kennisgeving aan genomen). Rekening over het jaar 1913 van „Het Groene Kruis" te Amersfoort. (Voor ken nisgeving aangenomen). Brief van Dr. J. H. W. Strijd dd. 12 Juni 1914 waarby onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, wordt medegedeeld dat hij de betrekking van conrector aan het Gymnasium aanneemt. (Voor kennisgeving aangenomen.) Brief van W. J. Fortuyn Drooglever dd. 30 Mei 1914, waarby wordt medege deeld, dat hij de benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt (Voor kennisgeving aangenomen). Brief van Mejuffrouw A. J. W. Th. Bremer, onderwyzeres in de nuttige hand werken aan school E dd. 10 Juni 1914, waarbij dank wordt betuigd voor het haar verleend verlof. (Voor kennisgeving aangenomen.) Brief van den Bond van Nederl. Ge meentewerklieden Afd. Amersfoort, dd 2 Juni 1914, waarby dank wordt betuigd voor de belangrijke verbetering, gebracht in de loonregeling der Gemeentewerk lieden. (Voor Kennisgeving aangenomen! Adres van T. Beverloo. qnHs>.'.<MZèr aan school C., dd. 2 JnjJi 1914 houdende ver zoek een wigging te brengen in art. 8 der Veroj/dening regelende de bezoldiging "enz. van het onderwijzend personeel aan de O. L. Scholen. Te behandelen by het voorstel i. z. salarisregeling der onder wijzers. Adres van het bestuur der Afd. Amers foort van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers dd. 4 Juni 1914 houdende verzoek om verbetering van de jaar wedden van het onderwyzend personeel. Te behandelen by het voorstel i. z. salaris regeling der onderwijzers. Adres van het bestuur der Afdeeling Amersfoort van den Bond van Neder landsche Onderwijzers d.d. Adres van de Afdeeling Amersfoort en Omstreken van het Nederlandsche Onder wijzers Genootschap d.d. 25 Juni 1914 waarby ingenomenheid wordt betuigd met de voorgestelde verbetering der sala rissen van de onderwijzers doch verzoeken nog eenige wijzigingen in die regeling aan te wlilen brengen. (Te behandelen by het voorstel i. z. de salarisregeling der onderwyzers). Adres van eenige bewoners van de Groenmarkt, d.d. 26 Juni 1914 ingekomen, houdende verzoek de groenmarkt te laten waar ze thans wordt gehouden of by verandering de handel ln wild, gevogelte enz. daarheen te verplaatsen. (Te behan delen by het voorstel i. z. markten). Punt 1 der agenda werd door Burge meester en Wethouders teruggenomen. Aan den onderwijzer E. J. Meijer werd wegens ziekte verlof verleend. Mejuffrouw H. C. Koensz werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwyzeres aan school G. Besloten werd om dit jaar aan het gym nasium geen overgangsexamens te houden en de regeling van de bevordering van de leerlingen en het staken der lessen aan het College van curatoren over te laten. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wyziging der verordening rege lende de jaarwedden van de onderwyzers by het Openbaar Lager Onderwijs werd op voorstel van den heer Jorissen, die naar aanleiding der verschillende ingekomen adressen een nadere rustige bespreking wenschelijk achtte, aangehouden en naar de afdeelingen verzonden. Besloten werd het Reglement op het Middelbaar Onderwijs in dier voege te wijzigen dat in artikel 31 het woord „driejarigen" vervangen wordt door het woord „tweejarigen" en ten behoeve van de leerlingen die aan het eind van het cursusjaar 1913/1914 de tweede klasse hadden doorloopen, in het cursusjaar 1914/15 zoo noodig een derde klasse te vormen, teneinde hen in de gelegenheid te stellen het eindexamen van den drie jarigen cursus alsnog te kunnen doen. In hunne toelichting tot dit voorstel schreven Burgemeester en Wethouders o.a. het navolgende aan den Raad: In onze voordracht van 23 October 1913 tot regeling van het te verleenen verhoogd subsidie aan de Vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken", zulks in verband met de voorgenomen uitbreiding van het door haar te geven onderwijs werd de verwachting uitgesproken, dat door deze hervorming van het vakonderwijs, de Burgeravondschool gereorganiseerd zou kunnen worden. Het oogenblik schijnt ons aangebroken u daaromtrent een voorstel aan te bieden. De burgeravondschool omvat driecursus jaren, waarvoor tot heden 7 klassen noodig waren met 12 leeraren. Nu aan de nieuwe ambachtsschool ook het theoretisch onderwys zal worden gegeven, dat haar leerlingen tot heden aan de Burgeravondschool ontvingen, daalt met den nieuwen cursus het aan tal leerlingen dermate, dat het eerste leerjaar slechts een klasse zal vormen, waardoor twee klassen komen te ver vallen. Het aantal der met den aanvang van het nieuwe cursusjaar aanwezige leerliDgen van het tweede en derde leerjaar zal vrijwel gelijk blijven. Er is daarom alle reden, de leerlingen die het twee'1- 'résfjaar met goed gevolg behw. hoorloopen, in de gelegen!?»^ 'ce blijven stellen het eind examen te doen en daarvoor dit jaar de derde klasse te handhaven. By het eindigen daarvan zal de nieuwe inrichting gelegenheid bieden het verder onderwys daar te genieten, zoodat voor de leerlingen van de nieuwe tweede klasse de gelegenheid tot het volgen van een derde leerjaar niet behoeft te worden geboden. De eerst te nemen maatregel zal dus zyn het derde cursusjaar op te heffen met het eindigen van den cursus 1914 1915 en te bepalen dat de school zal bestaan uit twee cursusjaren. Zooals gezegd, zullen direct twee parallel klassen vervallen, waardoor het aantal te geven lesuren zal verminderen. Toch schijnt het ons niet wenschelyk in verband hiermede het aantal vaste leeraren te beperken en den tydelyken leerkrachten behoudens één geen nieuwe aanstelling te verleenen. De leer aren worden bezoldigd naar het aantal te geven lesuren, en wanneer nu in het aantal eene vermindering wordt gebracht behouden de leeraren hun positie. Afge wacht kan dan worden, in hoeverre de ambachtsschool een volgend jaar gelegen heid zal bieden, den leeraren een nieuwe positie te verleenen. Voor een der tijde lijke leeraren bestaat die gelegenheid thans reeds en daarom kan het aantal met één worden verminderd. Besloten werd tot verhooging van het bedrag, uit te betalen voor het schoon houden der Hoogere Burgerschool en tot het kosteloos in gebruik geven van een terrein aan de voorloopige commissie tot het oprichten van een speel- en sportterrein. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overname van een strook grond op den hoek van den Utrechtschen- weg en Jacob van Campenlaan van den Heer U. J. N. Doornbos, werd, nadat door den heer Van Duinen een woord van dankbare erkentelijkheid was gewijd aan den heer Doornbos voor de loyale wyze waarop hij heeft medegewerkt tot het tot stand komen dezer verbetering, zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens werd goedgekeurd de aan koop van een strook grond langs de Kortegracht van H. Berg. Voorstellen tot verkoop van grond aan de heeren P. H. G. Montenberg, G. van Hoogeve8t, W. F. Wagtho en Fontein werden z. d. en z. h. st. goedgekeurd. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders om het terrein van de Groen markt te trekken by den Hof en de groentenmarkt te verplaatsen naar het Havik, werd op voorstel van den heer J. v. d. Wal naar de afdeelingen verzonden. Een rapport van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het adres van „De Amersfoortsche Bestuurdersbond" i. z. toezicht op klim- en steigermateriaal, werd z. d. en z. h. st. goedgekeurd. Daarop kwamen in behandeling voor stellen van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling der verordening, regelende de voorwaarden voor de leve ring van electrischen stroom door de Ge meente Amersfoort, tot vaststelling der Installatie-voorschriften als bedoeld in de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van electrische energie door de Gemeente Amersfoort en tot goedkeuring van het ontwerp plan van aanleg van het hoog- en laagspanningsnet voor het electriciteitsbedryf. Geen van alle gaf aanleiding tot discussie, doch alvorens zy zonder hoofdelyke stemming werden aangenomen bracht de heer Van Achter bergh, namens de burgerij, een woord van hulde aan Burgemeester en Wet houders voor de in dezen door hen be toonde energie en sprak hy den wensch uit dat de burgemeester nog lang met voldoening mocht terugzien op hetgeen hjj in de eerste jaren van zyn verblijf in onze gemeente heeft tot stand gebracht. De voorzitter deelde nog mede dat waarschynlyk op 1 November stroom zal kunnen geleverd worden. Een gewijzigde verordening op het beheer der gasfabriek en waterleiding werd vastgesteld en vennrdiiiüeniie ver- orde.ninr„."u ue bedrijven rakende werden gewyzigd. De rekening der Haatschapij tot Be vordering der Toonkunst (afdeeling Amers foort) inzake Volkszangonderwijs over het jaar 1913 werd, evenals de rekening en verantwoording over 1913 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken goedgekeurd. Een voorstel yan Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeentebe- grootingen dienst 1913 en 1914, alsmede de Staten van oninbare posten der in komsten belasting dienst 1911, 1912 en 1913 en der straatbelasting dienst 1913 werden z. d. en z. h. st goedgekeurd. Aan Burgemeester en Wethouders werd voorts een crediet toegestaan van f 6000. tot het aanleggen van wegen en een crediet van f500.— tot het, met behulp der genie door middel van dynamiet doen verwijderen van verschillende on diepten in de Eem. Besloten werd aan te koopen van den heer P. H. van Haselen, makelaar alhier het perceel bouwgrond, gelegen aan het Stationsplein, bij het kadaster bekend in sectie C, No. 1457, groot ongeveer 1000 M1, voor den prijs van f5.— per M'; aan te koopen van Mevrouw de Wed. Zandyk te Amsterdam een gedeelte van het kadastrale perceel Sectie C, No. 1810 ter grootte van ongeveer 350 M1 voor ten hoogste f3.— per M'; tot het verleggen van een gedeelte van de Barchman Wuytierslaan, en Burge meester en Wethouders daarvoor een crediet te verleenen van hoogstens f8000,-. te verkoopen aan de Ooster-Stoomtram- Maatschappij, gevestigd te Utrecht, een strook grond, deel uitmakende van het kadastrale perceel sectie C, No. 1649,1672 en 1812 groot op straathoogte ongeveer £670 M', en zulks onder de navolgende voorwaarden 1. de koopprijs bedraagt f5.— per M' op straathoogte; 2. het terrein moet worden ingericht voor en gebruikt als station met stations emplacement; omtrent de plaatsing van de te stichten gebouwen wordt overleg gepleegd met het Gemeentebestuur van Amersfoort; 3. de koopster moet het terrein aan de zijde van den aan te leggen weg, op hare ko3ten afsluiten met een eenvoudig metalen hekwerk, tot genoegen van het Gemeentebestuur van Amersfoort; 4. de toegang tot het emplacement moet worden gemaakt aan de Oostzijde van het terrein; uitgangen aan de Zuid zijde mogen niet worden aangebracht, dan met toestemming van don Gemeente raad van Amersfoort; 5. de op het terrein aanwezige beplan ting en de materialen van de bestrating blijven het eigendom der Gemeente, maar moeten binnen een nader door partijen te bepalen termijn worden weggenomen. Daarna kwam in behandeling het voorstel der heeren Gerritsen c. s. tot verhooging der jaarwedden van den Burgemeester, de gemeente secretaris en der wethouders hetwelk geenerlei discus sie uitlokte en zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Zulks gaf den voor zitter aanleiding tot de verklaring namens het Dag. Bestuur dat zy het zeer waar- deeren dat hun arbeid door den Raad zoo op pry's wordt gesteld. De heer Leinweber wenscht het woord „leugen" door hem in de vorige vergade ring in drift geuit, terug te nemen. De voorzitter op deze quaestie nader ingaande zegt dat naar de heer Leinweber verklaart dat 5 agenten hem hadden verzekerd dat de revolvers niet meer werden gebruikt en op de zolder lagen te roesten, hem bij onderzoek gebleken is. dat geen der agenten deze woorden heeft gebezigd en hij daarom in deze openbare vergadering wenscht te con- cludeeren dat de verklaring van den heer Leinweber niet juist is. Deze trekt na een onhandige poging om zich er uit te redden daarop de ge incrimineerde woorden in. Verschillende leden hadden bezwaar tegen het vaststellen van het kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen dienst 1.9V. <ur vrdra. ei naai hunne meening een aantal personen op voorkomen die te hoog zijn aangeslagen. Nadat door den voorzitter en den heer Jorissen was duidelijk gemaakt, dat de be wuste personen na ontvangst van hun aanslagbiljet kunnen reclameeren, wordt het kohier zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Te 8.55 deed de voorzitter daarop de deuren sluiten en gaat de open bare vergadering over in een geheime. ii Ook de tele zich gaan toele fijnere en vro over de prijz# zal bet aantal duidend kuunei De tuinbou» middels met een nuttige bij verdere onl fooi t, waar odj een flinke belang moet Aan de der V. P. N aangevoerd 28; int e\ Bij kalme werden de na besteed Voor kippei voor eendeneie kalkoeneieren Het brood Men koopt bloed zijn rus AMEfiSFl Tarwe f0- •ppelen f 0.k fü. Morgenochtend zal de godsdienst oefening in de Lulhersche kerk worden geleid door Ds. J. L. F. de Meyere Joh.Czn. De heer J. D. van Gelder werd op de internationale bakkerij tentoon stelling voor eene inzending vol-au- vents met gouden medaille en diploma bekroond. De 1e luit. P. Dingemaaze is aangewezen als adjudant van den generaal-majoor commandant der 4e divisie alhier. Een de vorige week uit het krankzinnigengesticht te Wolfbeze ontslagen jonge man gedroeg zich zoo zonderling dal onze politie bem moest aanhouden en naar de inrich ting terugbrengen. Het was werkelijk een genoegen om j.l. Dinsdag een kijkje te nemen aan de fruit- en groenteveiling aan den Kleine Koppel. Alle tafels over de geheels lengte van het hulpgebouw waren gevuld met de heerlijkste frisscbe aardbeien, kersen, jonge worteltjes, komkommers en zelfs reeds prinsesseboontjes, terwijl onder de tafels en zelfs over een gedeelte van het terrein buiten bet gebouw, nog allerlei keurige groenten van dezen tijd waren uitgestald. De veiling was dan ook mudvol en toch was er nog lang niet genoeg om de koopers te bevredigen, die in de beste verhouding gretig en tegen goede prijzen dongen naar het mooie frisscbe goed, dat zij ook liefst niet op de veiling te Utrecht gaan halen -FF- Moenderen r^n eieren f 4.60 1 40 per kilt Zoetem. kaas Kippen f 0 80 a kuikens f 0 40 a f 0 00 a f 0.00 p. fO.— a fO.— Tamme f 0.70 a Magere varkens f f 0.i 10-. f 7.a l 12- koeien f 000. 000.—Kalfko vaarzen f 00. Pinkstieren f UOO. Aangevoerd wan heet. Roggi Appelen len, 50 heet. Zandi dereieren, boter, kilo Marg; 00 magere varkei 250 biggen 50 zen da :k PB ■n Velen verwaar! meening z\jn oatstaan door dan tot dat de Maar als de zelf verdwijnt, den rug voorkom ter hoogte van schuwing en een wanneer de nie aan het urinezuD bloed door bet urinezuur veroi de ledematen; hetwelk de blaas verstopt de urinf voer van het wi waterzucht; het de gewrichten, van jicht, rheuo Begint daaroc verschijnselen bruik van Foslt zouder uitstel, doening verwaai valt bet haar Nieren Pillen gezondheid en urinewegen en en de urinaire oorzaak van uw Te Amersfoor de Weg, Lang« gestr. 94. Tot -WEGKE2STS HET OVEKLITDE2M ^7"^.3ST EEN DEE VE1T1TOOTE1 De meeste artikelen Uitverkoopsprijzen vo dere goederen 20 Proc ei u oi ld

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 4