BUITENLAND. BINNENLAND RAADSSTUKKEN. Plaatselijk Nieuws. Advertemien. TE KOOP aangeboden HAMMOND Schrijfmachine J. A. GOVERS, Schoenen naar maat. De zorg voor de zieken is aan twee verpleegsters opgedragen. Een zagen wij met baar patiënten bezig, aller liefst van hartelijkheid en vrouwelijken tact. In eeu zaal lagen een oude uit geleefde vrouw van 89 jaar, twee kleine kinderen, een meisje van 15 jaar en nog een vrouw. Haar had de vermoeienis, en meer nog het leed dat daaraan vooraf ging, te hard aan gepakt. In de barak voor besmette lijke ziekten bad de zuster twee kin deren gebracht. Het kon mazelen of roodvonk worden. Twee aardige ge zonde dikke jongetjes, die geen ouders meer hebben, verloreu in den oorlog. Een stille Belgische vrouw, met schuwe droeve oogen, paste ben op. Het is een heerlijke verpleegster, ver zekerde de zuster, zoo zacht en zoo goed. In een zijkamer zat een oude Belgische vrouw aan de wieg van een, óók ouderloos, wurm van enkele maan den, heel zwakjes en minnetjes. Maar die halen we er hier best bovenop! snapte de zuster blij. In de keuken van het hospitaal waren twee Belgische vrouwen bezig. Er zijn heel goede krachten onder, hoorden we. Zij werken óók mee bij de afgifte in bet magazijn, bet magazijn dat eiken dag het doel van de meeste kampbewoners is. Aldoor, zoolang wy in bet kamp waren, zagen wij mannen en vrouwen van de hoogte terugkeeren met kleedingstukken en dekens, gulzig als buit verzameld, en die naar be neden in veiligheid brengen. Zelfs enkele kinderen, die ach zoo klein en verloren leken op die groote hei, liepen gretig met vele paren laarzen naar de barakken. Maar de beer Regeeringscommissa- ris wil niets voor zijn pupillen hebben. Daar is genoeg, ik wil niets, niets, niets, niets ontvangen, verze kerde hij. Des te beter, doctor! Onder onze eigen landgenooten zijn behoeften genoeg. Maar 't was ook aan de Belgen zoo welbesteed. Heel goede gevoelige menschen zijn er onder, zei de zuster in het hospitaal. Zij beeft nogal wat men- schen-in nood gezien, maar van deze had zij de beste indrukkeneen sympathiek slag menschen, als kinde ren zijn zij. We hoorden 't verhaal van het knaapje, dat de heele reis van Maas tricht tot hier, een reis van uren en uren met onze langzame treinen, een hondje in de armen had gekneld ge houden, dat leelijk gewond was door een Duttsche bajonet, doch nu beterde. Niemand mocht bet hondje overne men. Zoo hebben ze allen wat meege bracht, een kleinigheid veelal, iels kostbaars nooit, gered uit de vernie ling, die hen overigens alles verliezen deed, en dat ze bij zich houden en liefdevol bewaken. Voor deze kinderlijke gemoederen is 't te hopen, dat de verbanning niet lang duurt, want in de vcilatenheid van deze Oldenbroeksche vlakte is een druk van beklemming, waarin veel zachts verloren moet gaan. Zou een verdeeling over enkele ste den, waar wel groote gebouwen leeg staan of leeg te maken zijn, of mis schien inkwartiering bij families die daartoe bereid bleken, niet te verkie zen zijn boven dit concentratiekamp? Deze Belgische vluchtelingen zijn immers de gasten van het Nederland- scbe volk. Den 28en September zal te Berlijn een groote demonstratie worden ge houden van den Duitschen arbeidsstand. De „Köln. Ztg." zegt, dat dede demon stratie voor de belangen van het vader land van zulk een groote beteekenis is, dat een zoo groot mogelijke deelneming gewenscht is. Nijverheid en landbouw, handel, de ambachten zullen alle bij deze demonstratie getuigen, dat zij vast be sloten zijn en tevens in staat zijn, het in dezen aan Duitschland opgedrongen oorlog vol te houden, tot er een vrede gesloten wordt, die opweegt tegen het geofferde goed en bloed. Zulk een demon stratie zal ook in het buitenland de aan dacht trekken en daarom is het nood zakelijk dat een groote deelneming daaraan de beteekenis er van verhoogt. dat de keuze van den heer Bertling een niet al te gelukkige is geweest. Tegen het werk, dat de abnormale tijdsomstan digheden ook van dezen bewindsman vor deren, schijnt hij heelemaal niet opge wassen te ziin. En juist van het depar tement van financiën zal in de komende jaren veel verwacht moeten worden. Nu is het optreden van den heer Bert ling, gelijk bekend, tot nog toe weinig gelukkig geweest. Men herinnere zich de behandeling van zijne wetsontwerpen, spe ciaal van de Inkomstenbelasting. Wanneer eerstdaags deze portefeuille vacant komt, moet men zich daarover niet te zeer ver wonderen. Wy hoorden zelts dezer dagen reeds den naam fluisteren van den even- tueelen opvolger van den heer Bertling. Waarschijnlijk wel wat voorbarig." Een Engelech blad over onze onzijdigheid. De Londensche Standard weet te ver tellen dat het nu wel niet zoo lang meer zal duren of wij gaan ook meedoen! Hij leidt dit af uit de berichten volgens welke Wesel, Dusseldorp, Duisburg en Keulen zouden worden versterkt deze plaatsen liggen immers juist ten Oosten van de Nederlandsche grens alsmede uit de omstandigheid, datde Nederlandsche mobilisatie ir. het begin van Augustus was en dat men zelfs uit Zuid-Afrika reser visten had teruggeroepen. Nederland was zegt het Engelsche blad terecht al lang geleden geheel gewapend om elke inbreuk op zyn onzijdigheid te voorko men. En dan gaat het blad voort: „Nu evenwel, ondanks het feit, dat el ke schending van Nederlands grondgebied verre van Duitschlands gedachte is, zyn de Nederlandsche troepen nog samenge trokken aan de grenzen en kan men overal koortsachtige militaire activiteit waar nemen. Het geloof is algemeen dat Nederland zich bij de bondgenooten zal aansluiten, zoodra de Duitsche terugtocht naar het eigen gebied begonnen is. De meeste menschen, die ik gesproken heb zouden liever hebben gezien, van het standpunt der eer bezien dat Ne derland van den beginne af aan de zijde van Frankrijk en Engeland hadde gestaan, maar, voegen zij er by, „beter laat dan nooit." Aldus The Standard over onze onzydig- heid. Het blad verbeelde zich maar niets: Ne derland is en blyft neutraal en zal, als 't moet, zijn onzijdigheid met kracht van wapenen verdedigen. De laatste Nederl. officieren in Albanië. De Messagero verneemt uit Durazzo, dat de beide door de opstandelingen ge vangen genomen Nederlandsche officieren uit El Basan aangekomen zijn. Hun ge zondheidstoestand is goed, maar zy zijn zonder geld, daar, wat zy bezaten, door de opstandelingen in beslag genomen is. De Italiaansche consul heeft hun denoo- dige middelen verstrekt. Zy zullen heden naar Brindisi vertrekken. N. t>. d. D. Een Ministersvaeature? De Haagsche correspondent van De Tijd schrijft: „Er loopen hier in parlementaire kringen allerlei geruchten, dat we mis schien spoedig voor een ministersvacature zullen staan. Het geldt het departement van financiën. Het is een publiek geheim, Gemeentebegrooting 1915. Onderstaand schry ven werd door Burge meester en Wethouders den 22 September j.l. aan den Raad gezonden: Hierbij hebben wij de eer U de Begrooting voor den dienst 1915 aan te bieden. Het lag in ons voornemen, by deze aan bieding U een meer uitgebreid overzicht te geven van den financieelen toestand der Gemeente. Het feit, dat in het afgesloten en hetloopende dienstjaar twee vrij belang rijke geldleeningen zijn aangegaan, geefc, naar ons meermalen bleek, nog dikwijls aanleiding tot opvattingen omtrent den stand der Gemeentefinanciën, die niet juist kunnen worden geacht en daardoor kunnen medewerken tot een ongerustheid, die schadelijk kan zyn. Dat overzicht zou, wilde het doel treffen, een vergelijk moeten geven tusschen de Rekening 1913 en de Begrooting 1915. De omstandigheden echter waaronder wij deze laatste hebben moeten ontwerpen, brengen met zich, dat aan de cyfers, daarop vermeld, weinig waarde mag worden ge hecht wat betreft den welstand der Ge meente. Wij hebben het toch onzen plicht gerekend, bij de uitgaven in den regel niets anders te ramen, dan hetgeen als verplichte uitkeering mag worden aan gemerkt. Slechts in een hoogst enkel geval meenden wij van dezen regel te mogen afwijken. By de ontvangsten werd eveneens de meest mogelijke voorzichtigheid betracht. Voor een vergelijk kunnen de cijfers dus niet worden gebruikt en daarom hebben wy van ons vermeld voornemen afgezien. Toch wenschen wy te dezer plaatse op enkele feiten de aandacht te vestigen. Uit de bijlage C, gevoegd by de Begroo ting, kan blijken, dat ten gevolge van de beide genoemde leeningen, de rente en aflossing, die uit de inkomsten der huis houding moeten worden gedekt, slechts zijn verhoogd, respectievelijk met f6844.051 en f6102.08', waarvan wel het grootste deel komt ten laste van den schoolbouw aan den Leusderweg. De totale schuld der Gemeente, buiten de bedrijven, bedraagt f504.482, waarop niet minderdan f29.837. wordt afgelost, of 5.9 pCt. Een tweede punt betreft de Gasfabriek. Met het oog op de in de toekomst te nemen maatregelen, en ook om direct een overzicht te krijgen van de financieele positie van het bedryf, hebben wy een onderzoek doen instellen naar de verhou ding die er bestaat tusschen de waarde, die naar een normale schatting aan het bedrijf mag worden toegekend,en dewaarde, zooals die in de boeken voorkomt. Wij meenen niet beter te kunnen doen dan het daaromtrent ontvangen rapport in zyn geheel hierby over te leggen. Het resultaat heeft ons bevredigd. Verder laten wij nog enkele cyfers volgen uit de rekening 1913, die, naar onze mee ning, ook op een langzamen, maar gezonden vooruitgang wijzen: Begrooting Rekening 1913 1913 Legesf 1550.- f 1738.30 Gebruik v. open bare grond f 600.— f 973.92 Havengeld f 6000.- f 7083.84' Marktgeld. f 1600.— f 2158.13 Opcenten Grond belasting f 16.623.13' f 17.044.02 Opcenten Perso- neele belasting, f 28.485.636 f 30.096.46 Inkomstenbelas ting f 112.000.— f 123.752.99' Straatbelasting, f 14.700.— f 14.800.— Uitkeering wet 1897 f 52.532 90' f 52.920.83' Een niet minder gunstig beeld gaven ook de ontvangsten van het loopende jaar, vóór dat de moeilijke tyden aanbraken. Zooals reeds werd opgemerkt, is bij het opmaken der Begrooting rekening gehouden met de tijdsomstandighedeno a. hebben wij geen vrijheid kunnen vinden, door te gaan met het doen van voorstellen tot ver betering van de salarissen der ambtenaren, hoezeer wij de noodzakelijkheid voor som migen daarvan ook gevoelen. Evenmin hebben wy aanleiding kunnen vinden, U gunstig te adviseeren omtrent onderstaande adressen, die in den loop van hetjaar by U inkwamen, en waarvan de behandeling tot de Begrooting werd uit gesteld. Wy stellen U daarom voor, ons te machtigen adressanten mede te deelen, dat gezien de tydsomstandigheden hunne ver zoeken thans niet in behandeling kunnen worden genomen. Het zyn de adressen van: a. de inspecteurs van politie, houdende verzoek om verbetering hunner wedde (426/747), b. van de agenten van politie 3e klasse, eveneens om verhooging van salaris (252/747), c. van de bewoners van de Bloemendal- schestraat om verbetering in den toegang tot den Hooglandschenweg, enz. (628), d. van bewoners langs den Utrechtschen- straatweg om doortrekking van het trottoir. Rapport der Commissie tot taxatie der vaste bezittingen van de Gasfabriek. De Commissie bestaat uit de heeren: P. van Achterbergh, lid van de Commissie van Bijstand; A. C. Koppejan, directeur; M. van Gelder, hoofd-opzichter; W. Fröger, administrateur; L. O. A. Aernout, chef verificateur der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten. De schatting der gebouwen geschiedde door den heer P. van Achterbergh, terwijl de heeren A. C. Koppejan en M. van Gelder de overige activa hebben getaxeerd. Genoemde heeren zijn by hunne schat ting gebleven tusschen: a. de waarde, welke de activa hebben voor het bedrijf. b. de likwidatie-waarden. De aanschaffingswaarde bedraagt: van alle actava te zamen f 700.531.86' van gronden en terreinen - 37.082.42 dus van de overige activa f 663.449.44' De waarde-vermeerdering bedraagt: van grond en terreinen f 40.234.08 van alle activa te zamen f 34.693-63' Zoodat dus de overige activa in waarde verminderd zyn met f 5.540.44» In den loop der 14 jaren, dat de Gas fabriek bestaat, is dus op de activa, met uitzondering van grond en terreinen, f 5540.44' te weinig afgeschreven. Dit is dus op eene aanschaffingswaarde van f 663.549.44' nog geen 0.835 pCt. zoodat dus, gezien de gedane schattingen, de totale afschrijvingen vrij zuiver zijn geschied. Wel zijn de afschrijvingen op elk der activa afzonderlijk niet geheel juist geweest. Jaarwedde Commissaris van Politie. Bij Raadsbesluit van 31 October 1911 werd goedgevonden aan Hare Majesteit de Koningin te verzoeken, de jaarwedde van den Commissaris van Politie te willen bepalen op f2400.— f2700. met drie verhoogingen van flOO.— toe te kennen telkens na drie jaren dienst. Tevens werd verzocht de jaarwedde van den tegenwoordigen titularis te willen be palen op f2500. onder bepaliDg, dat de tweede verhooging genoten zal worden met ingang van 1 Januari 1915. Bij Koninklijk besluit 13 Februari 1912 is de wedde bepaald op f2500.— 'sjaars. Het stelsel van periodieke opklimming werd door de Koningin dus nietaanvaard. Waar Uwe vergadering reeds in 1911 de bovengenoemde regeling meende te moeten voorstellen, wil het ons nu voor komen, dat thans aan Hare Majesteit de Koningin moet worden verzocht, de jaar wedde met flOO.— te willen verhoogen. Dit zal bij inwilliging dan beteekenen, dat de tweede periodieke verhooging wordt toegekend. Wij hebben mitsdien de eer Uwe ver gadering voor te stellen, ons te machti gen aan Hare Majesteit de Koningin het verzoek te richten, de jaarwedde van den Commissaris van Politie te willen vast stellen op f2600.— '8 jaars. Veldwachterswoning. De groote uitgestrektheid van het Ge meentelijk grondbezit aan weerszijden van den Utrechtschenweg en de steeds toenemende bebouwing van de Bergter- reinen, maken het noodzakelijk dat eenig politietoezicht hierop wordt ingesteld. In overleg en met goedvindon van den Burgemeester is het plan opgevat, naast den Watertoren een woning te stichten, tot huisvesting van een veldwachter. Deze functionaris, die wel tot het politie korps zal gaan behooren, maar niet in het gewone dienstverband wordt opge nomen, zal tot taak hebben toezicht te houden op de eigendommen der gemeente en tevens de politiediensten te vervullen over het gedeelte der Bergterreinen, waar niet geregeld door het gewone korps wordt gesurveilleerd. Over het plan tot stichting van deze woning hoorden wij de Commissie voor de fabricage, en deze deelde ons me ie, zich daarmede geheel te kunnnen ver eenigen. Wij hebben dan ook de eer U voor te stellen te besluiten tot het stichten eener veldwachterswoning naast den Watertoren en ons te machtigen bijgaand plan uit te voeren en daarvoor een crediet toe te staan van hoogstens f4000.— Wij hebben gemeend dit plan niet van de begrooting te moeten afvoeren in ver band met de tijdsomstandighedenintegen deel zijn wij van oordeel, dat, zoo Uwe vergadering de wenschelijkheid van toe zicht daar ter plaatse met ons doelt, dit werk thans dient te worden uitgevoerd. Amersfoortsch Steuncomité 1914. Het Amersfoortsch Steuncomité maakt bekend, dat het in omloop heeft gebracht Bonboekjes, bevattende 20 bons van vijf cent. Zij die genegen zyn deze bons aan den man te brengen voornamelijk onder hen, die niet bij machte zijn het Comité met een vaste wekelijksche bijdrage te steunen kunnen deze bonboekjes halen ten Stadhuize, kamer no. 5. Des- gewenscht kan het geld worden gestort, nadat de bons zijn verkocht. Nogmaals wenscht het Comité allen dringend, te willen opgeven elk geval, waarin ernstig betwijfeld wordt, of steun noodzakelijk is. Dergelijke mededeelingen worden strikt vertrouwelijk. Het Comité voornoemd: RIJKENS, Voorzitter. LANKAMP, Secretaris. Prof. Dr. H. Oort uit Leiden, zal morgenochtend de Godsdienstoefening lei den in de Remonstrantsche kerk. Er zal een collecte gehouden worden ten bate van het Steuncomité. De Amersfoortsche padvinders boden de geredde Engelsche schipbreukelingen van de in den grond geboorde kruisers, bij het passeeren van Amersfoort op weg naar de interneeringskampen in Gaaster- land, aan het station alhier sigaren en versnaperingen aan. Tot leeraar in Stenograffie, stelsel Stolze-Wéry, aan de Middelbare Handels dagschool is benoemd de heer H. C. Oude geest, uit Utrecht. Een jongen die eergister vlak op den walkant der Kortegracht fietste, ging met rijwiel en al te water. Fluks werd de waaghals en daarna zijn karretje opgevischt. De jongen was zóo doornat, dat hij er maar van afzag, naar huis te fietsen. Amersf. Crt. Te Amsterdam mogen de bakkers geen ander tarwebrood afleveren dan zulk brood, voor welks bereiding één zesde deel rijstemeel is gebezigd. Dat is een maatregel, welk noodig is in verband met de aanwezige voorraden tarwe en tarwe meel. Naar wij vernemen is de voor- loopige commissie tot oprichting der Middenstandscredielbank voor Amers foort en Omstreken nagenoeg gereed met de statuten. Het aantal aandeel houders zal men nog trachten uil te breiden door middel van eene stelsel matige propaganda, welke voorbereid wordt. De exploitatiebegrooting der Gemeente Waterleiding o ver het dienst jaar 1915 sluit in ontvangsten uitgaaf met een bedrag van f34.960 die der Gemeente Gasfabriek met f317.000. De inkomsten en uitgaven tan het grondbedrijf der Gemeente worden voor het jaar 1915 op een ton gouds of wel f 100.000 begroot. De begrooting van het Burgeilijk Armbestuur voor bet volgend jaar be loopt, zoo in ontvangsten als uitgaven f32.692.32. De ontworpen begrooting der inkomsten en uitgaven der Gemeente Amersfoort voor den dienst van 1915 wijst aan gewone ontvangsten f602193.35', aan buitengewone ont vangsten f232 721.55 of in totaal f894 914.90'. Hiertegenover staan aan gewone uit gaven f662 193.35, aan buitengewone f224.250.-, of in totaal f880.443.35', zoodat de begrooting sluit met een waarschijnlijk batig saldo van f8471,55. Lysol is een onschadelijk mondwater Een goede theelepel vol op een kwait glas water is eene goede verhouding; om te gorgelen zijn een paar droppels in het water voldoende. Het is ook een uitstekend middel om vlekken te ver wijderen, vooial van vetjb.v. kragen van jassen, de randen van heerenhoe- den, vlekken in donkere stoffen in het algemeen. Goedige rijmen. Deu besten weg tot goede daan, Wijst het geweten 't zekerst aan. Wie 't goede doet om loon of eer, Hy legg' zyn taak maar spoedig neer. Na 't duister 't licht, uit 't kwade 't goede, Dit denkbeeld stemt ons wel te moede. Niet ieder plan, hoe goed 't moog' wezen, Dient onvoorwaar'lyk aangeprezen, 't Goed hebben is voor niemand kwaad, Goed doen is echter beter daad. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 18 tot en met 24 September. GeborenEvertje d. van Peter van Essen en Geurtje Witteveen. Hendrika d. van Wijnandt Kooreman en Aaltjen Denkers. Een buiten huwelijk geboren kind v. h. vrouwelijk geslacht. Johannes z. van Hendrik Mossing en Woutera Geertruida Kammeijer. Johanna d. van Herman de Vries en Hendrika Jacoba Boon. Jacob z. van Jan van IJken en Aartje Nieboer. Leonardus Hendrikus z. van Jacobus Bosman en Johanna Krynen. Lambertus Johannes z. van Simon Gerar- dus Kortbeek en Adrians Johanna Maria Nefkens. Peter z. van Peter van den Hoek en Johanna Hagebeuk. Cornelis z. van Jacobus van de Veen en Rykje van Hootsen. Juliana Benjamina d. van Herman Franyois Scharp en Johanna Cornelia Numans. Ondertrouwd: Karei Lodewijk Noord huis en Dirkje van Roofje. Hendrik Bernardus Rodie en Alyda Kok. Getrouwd: Nicolaas Gerardus van den Brink en Angenita Visser. Overleden: Wilhelmus Capello, 7 mnd. Hendrikus Pas, 79 jaar wedn. van Elisabeth Bommelshoofd. Johannes Adrianus van Colmjon, 88 jr., wedn. van Jacoba van Eldert. Mina Staal, 3 weken. Jan Jacobus van Gent, 4 mnd. Bartha Tondeur, 77 jr., wed. van Lam bertus de Wilde. Peter Walet, 65 jr. Catharina van Kouwenhoven, 92 jr. wed. van Johannes Rosier. Wtlhelmina de Wit, 10 mnd. Leusden. van 18—25 September 1914. GeborenBerendina, dochter van Teunis van Drie en Aaltje Bouwman. Overleden: Anthonia van Leersum, oud 74 j. weduwe van Hendrik Verhagen. Woudenberg, van 11 25 Sept. GeborenJanna, d. van Cornelis Jansen en Gerritje Hazeleger. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 25 Sept. 1914 Tarwe 10Rogge I 0.Boekweit t 0. tppelen f 3.4 f8. t'eren f 4 00 a 110.00. Nieuwe Aardapp. f 0 af 0.zandaardapp. 2.a f 2 50 'loenderei-rtn f 0.90 a 17.50 p. 100 st. Bruine eieren f7 50 a (8 50 per 100 st Boter 1.30 a f 1 50 per Itilo. M ,r;ai ine f 0.a f 0. Zoetem. kaas f0"a f0per 50 kilo •tippen f 0 60 a f 0 90 Kuikens f 1 at 1.20 Piep kuikens f0 30 a f 0.80 Ganzen i O. a f0Eenden '0 50 a f0 90 p. st. Jonge f0 60 a (0.90. Hazen tO.— a fO.— Wilde kot ïjnen '0.00 a (0.00 Tamme 0 50 a flfluiten f 0.40 a 0.50 paar Vlagere varkens 10 - af 15. Varkens t. export f 0.a 0 Zeugen f 40.a (55 Biggen (4a 10 Schrammen fO.afO— Vette koeien (000.a f 000.Guste koeien f 000. ,'<>00.Kalfkoeien OOft.- a f OOK. Kwlf- 'aarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstioren f UOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe hert Rogge. heet. Boekweit. 250 heet. Appelen 200 heet. Peren. heet. Kleiaardappe, len, 100 heet. Zaudaardapt elen, 80 000 stuks Hoen dereieren stuks Eendeneieren. 500 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka<s. stuks Vee 20 magere varkens Varkens voor exportslagerij 250 biggen 15 zeugen. wegens gebrek aan contanten voor spotprijs een zonder gebreken. Te bevragen onder 't motto «Machineaan het bureau dezer courant. PARTICULIER KAPITAAL beschikb. tot elk bedrag en voor alle doeleinden. Ook zonder borgen (naar omstandigh.) Hoogst bill, rente en voorw. Zeer gemakk. afloss. Strenge geheimh. Br. fr. postz. v. antw. No. 9848Alg. Ned. Adv. Bur. Charlotte Bourbonstr. 120d 's Gravenhage. Bekroningen. Breda 1876. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, Laügestraat 119. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2