„Itiaizena Duryea" implex ""J J THERMOGENE WATTEN I AMERSFOORT. WIE WIE WIE WIE Advertentiën. De Weienschap In hel Dagelijksehe Leren CYCLOÏDE. D. KAMPERMAN, CORN PRODUCTS CO. S.A., AMSTERDAM J. A. GOVERS, IDAM. I DE LANDBODWBAKK TE UTRECHT e Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de Heer A. POTHOVEN, aldaar os Niet-Officieele Noteering der Amsterdamsche Beursde Officieele Noteering FINANCIEEL NIEUWS- EN UITL0TINGSBLAD Slothouwer's Boekhandel. SLOTHOUWER'S BOEKHANDEL. het aanbrengen van voldoende goten. Opdat de schoonheid van rieten daken meer tot haar recht zal kunnen komen, moet voornoemde vrijstelling in zulke gevallen mogelijk zijn. Een rieten dak steekt voldoende vei over, zoodat de muren geen binder van het afloopende water ondervinden Bovendien liggen in die wijken, waai perceelen met zulke daken worden gebouwd, die perceelen op een afstand vau minstens 4 M. van den openbaren weg; hinder, tengevolge van neer- druppelend water, bestaat dus vooi het verkeer evenmin. Op grond van bet bovenstaande heb ben wij de eer U voor te stellen art. 49, lid 4, der Bouwverordening dooi vaststelling van bjjgaand ontwerp besluit te wijzigen. De Gezondheidscommissie kan zich. blijkens haar advies, hiermede ver eenigen. Waar moet dat heeu 271, Zegge twee-honderdeeti-en- zoventig candidaten hebben alleen U Groningen het schriftelijk gedeelte van het onderwijzersexamen afgelegd. Dai wordt voor alle provinciën zoo'n drie duizend. Stel, dat daarvan 50 procent slaagd, dan wordt straks het korps jeugdopvoeders vermeerderd met pl.m 1500. En er is nog zoo'n reusachtig over compleet van 1914. Nog eens, waar moet dat heen? 't Is waar, velen van het contingent van het vorige jaar zijn door de mo bilisatie in lijdelijken dienst, maar wat zal het zijn, indien straks de vrede hersteld zal zijn en onze thans gemobiliseeide onderwijzers in hun vroegere functie terugkeeren? Lazen we met voor enkele dagen nog, dal voor één enkele betrekking van onder wijzeres zich niet minder dan 58 dames aanmeldden En zelfs voor de kleinste gehuch ten, waar zich voor eenige jaren na herhaalde oproepingen geen enkele sollicitant aangal kan men thans eer keuze doen uit soms meer dan 4U gadingmakenden. Zoo is de toestand bij het openbaar onderwijs, en bij het Christelijk onder wijs ziet het er volstrekt niet beter uit. Ook daar een enorme overvloed. Wanneer zal die steeds wassende stroom van overtollige onderwijskrach ten beginnen te ebben? visser Cl. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Amersfoort zullen op 27 April 1915, des namid dags 2 ure, ten Gemeentehuize in het openbaar aanbesteden Het beuwen van een Water gasfabriek en eenige uit breidingswerken op het terrein der Gasfabriek. Het bouwen van een magazijn op het terrein van de gemeente-Waterleiding. Bestek en voorwaarden dezer aanbesteding, met 5 teekeningen zijn vanaf 17 April 1915, uit sluitend te verkrijgen ten kantore der Gemeente-Gasfabriek tegeD betaling van f 3.afgehaald en tegen inzending van postwissel it f 3.25. Inlichtingen worden gegeven door den Directeur der Gemeente bedrijven, gedurende de werk dagen vóór de aanbesteding vaD des voormiddags 1012 uur. Agent Phoenix-Brouwerjj Telefoon No. 29. MineraaTwaterfabriek en Bier bottelarij Stoovestraat 12. gevraagd voor nette zaak. Aanb. onder letter S. bureau dezer Courant. Bekroningen. Het is de taak der wetenschap het welzijn der ■nenschen te verhoogen. Dit doet zij onder anderen door, na nauwkeurig onderzoek, betrouwbare gege vens omtrent de waarde van voedings- en genot middelen te verspreiden. Door de warme aan beveling welke de sedert méér dan een halve eeuw ongevraagd van de mannen der wetenschap ontving, heeft dit product in het Nedorlandsche huisgezin het volste burgerrecht verkregen. Een praclische huisvrouw rnadpleegt, vooral in den tegenwoordigen duren tijd, het nuttige MAÏZENA DURYEA Kookboekje, samengesteld door eene des kundige op het gebied van koken en huishouden. Dit boekje wordt op aanvraag aan onderstaand adres gratis en franco toegezonden. Wij rijden op een grintweg, op keien of op klinkers. Niets rijdt zoo licht als een straat van asphalt. Zoo beproeve men een Rijwiel van de vele soorten en merken die bestaan. Geen rijdt zoo licht als de Simplex Cycloïde- Rijwielen, zonder conen, zonder cups, met 70% wrijvingsbesparing. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. AMSTERDAM, Overtoom 271. "X7" exteg'en.-woord.igrer Breda 1876. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, LaDgestraat 119. Schoenen naar maat. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen. TOTAAL RECLAME. staanu j adverteert wordt wijd en zijd bekend. adverteert ontvangt aanvragen en bestellingen. adverteert beurt geregeld geld. adverteert kan zijn leveranciers betalen en heeft [zijn brood. Verleent credieten onder borgstelling enz. Versclinft kapitalen onder le. hyp. verband. Neemt gelden in depAt. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken Voor Lensden en Omstreken DE DIRhGTIE. Wie adverteert, komt beslist vooruit. der AMSTERDAMSCHE en HAAGSCHE BEURZEN, hebben thans vervangen de «Lijst van Vraag en Aanbod» in 't waarvan Proefnummers, op aanvraag aan 't Bureel: Bilder- dijkstraat 98, Den llnag, kosteloos worden toegezonden. 't FINANCIEEL NIEUWS- EN UITLOTINGSBLAD verschijnt eiken Dins dag in 4 a 6 papina's en bevat alle Uitlotingen (waaronder die van kleine Ge meenten, Waterschappen, Kerken enz.) Rente-betalingen, Nieuwsberichten, Pro ducties, in één woord alle wetenswaardigheden op financieel gebied; het geeft geregeld hoogst interessante Hoofdartikelen en Beursverslagen uit Binnen- en Buitenland, terwijl gratis advies in de rubriek Beantwoordingen verstrekt wordt. Bevorder de Vaderlandsche Industrie door geen orders te plaatsen bij buitenlandsche fabrieken. Daardoor helpt ge mede om werkloosheid te voorkomen en Nederland's welvaart te bevorderen. Prijs slechts ƒ2.50 per jaar waarin begrepen de geregelde kostelooze controle tot 100 nummers van uitlootbare fondsen. In de laatste maanden o.a.De Financieele Crisis in Brazilië; Het Staats bankroet van Mexico en zijne gevolgenDe financiën van Spanje; Insolvente Staten De vooruitzichten der Rubbermarkt; De Amerikaansche Sporen en de Interstate Commerce Commission; De Financiën van Bulgarije; De Wereldproductie van Goud Onze Scheepvaartwaarden; enz. Voorhanden in Bestrijdt met goed gevolg Rliumaiiek, Bron chitis, Keelpijn, Leudenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets. en in doozen van 40 ets. bij alle apothekers en drogisten. De nieuwste en beste vermenigvuldiger van hand- en machineschrift. Afdrukken van het origineel niet te onderschelden. Voorhanden In Tal van gunstige getuigschriften liggen ter Inzage. dag bij ons verwacht werd. Zoo zijn er een paar dagen ver- loopen tot Claudius oordeelde dat het beter was dat ik hierheen ging." „Claudius begon voor de veiligheid van zijn dierhaar zusje te vreezen," merkte Sorana lachend op. „Wel," hernam Brinio, „daar was werkelijk wel eenige reden voor. Zeker ie het, dat de Romeinen bedenkelijk opdringen en Civilis het ceno stuk grond na het andere verliest. Maar Cerealis was toch zeker nog niet te Batavodurum toen gij vertrokt?" „Oh, neen," hervatte Claudia, „er waren wel Romeinen te Grinnes." „Dat zal toch Cerealis geweest zijn," hernam Brinio. „Hij is later naar Vada teruggekeerd en heeft van daar een strooptocht op uw eiland ondernomen. Hij heeft eenige hoeven verbrand en datgene wat nog van den oogst op het veld stond vernield. Uw broeder staat op het punt om de hoeve tegenover Batavo durum te verlaten en zich op de hoeve aan de Nabalia terug te trekken. Te Lugdunum hoorde ik dat de Romeinen reeds te Batavodurum waren. Is dat zoo, dan zal uw hoeve wel ledig staan. Misschien heeft in uw vertrekje reeds een of ander Romeinsch centurio zijn iutocht gedaan, Claudia." Brinio zei dit op schertsenden toon, maar het was verkeerd, dat hij niet begreep, hoe zijn woorden Claudia wondden. Zij hield veel van de hoeve en haar vertrekje was haar boven alles dierbaar. Te denken dat Claudius dat alles had moeten opgeven, deed haar zeer. Het schreien stond haar nader dan het lachen. Sorana, die een vriendelijk hart had en een fijn gevoel, sloeg haar bedrukt gelaat met eenige onrust gade en wierp haar zoon een afkeurenden blik toe. Brinio scheen haar echter niet te willen begrijpen. „Het is verbazend welk een Blimme vos die Cerealis is. Hij tracht te overwinnen met het zwaard, maar hij versmaadt ook andere middelen niet. Hij wil verdeeldheid zaaien tueschen uw broeder en Velleda, en hij tracht ook de voorname Batavieren tegen uw broeder op te zetten. Aan Velleda heeft hij gemeld, dat hij op het eiland der Batavieren is doorgedrongen, dat de zaak van uw broeder verloren is en dat zij wel had toe te zien, want dat het geduld van Rome uitgeput was. Hij raadde haar aan voorzichtig te wezendoor op haar aanstichting den Rijn over te trekken, hadden de Overrijnsche volken reeds genoeg zich aan Rome vergrepen en als zij er mede voortgingen zou het ongelijk aan hun zijde zijn en de tuchtiging door Rome toegediend niets zijn dan een welverdiende straf der goden. Aan de voorname Batavieren liet hij weten, dat hij wel wist dat zij opgezet waren door Civilis. Dat deze echter niet de zaak van het vaderland diende, maar het leed dat zijn geslacht aan gedaan was op de Romeinen wilde wreken, zelfs ten koste van de uitroeiing van zijn volk. Zij moesten evenwel goed hegrijpen, dat het tot het uiterste was gekomen en dat zij schuld hadden te bekennen. En Claudia," vervolgde Brinio, „ik heb gehoord dat zijn taal reeds invloed op uw volk begint te oefenen en dat er vele Batavieren tegen uw broeder morren. Daarbij komt dat Cerealis een slim middel bedacht heeft om den naijver der Bataafsche grooten te prikkelen. Bij zijn strooptocht gaf hij namelijk bevel alle hoeven te verbranden en de landerijen te verwoesten uit gezonderd de hoeven en landerijen welke aan uw broeder be- hooren, niemand mocht daaraan raken." Claudia en Sorano slaakten beiden te gelijk een uitroep van verwondering. „Hoe slim bedacht," zei Sorana. „Daardoor berokkent hij Claudius meer nadeel dan door alles wat deze bezit te ver woesten." „Hoe zonderling," merkte Claudia op, „maar hoe kan hij dat weten?" „Oh, er zijn verraders genoeg," hervatte Brinio. „Denk maar eens aan Briganticus." Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 3