HET GROENE KRUIS. 1900-1915. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Weinig volwassenen ontsnappen er aan. tuigd en acht zich niet gerechtigd te stemmen voor het voorstel van B.enW. De heer Gerritsen: De kwestie is niet groote winst te maken, maar om baas te zijn. De Vooiz. Het terrein Koppen kan veel tegenhouden, is een negatieve macht. De beer Houbaer: Mijn argument tegen berust op de tegenwoordige omstandigheden, waarin we leven. In normale tijden zou ik er voor zijn. De gasfabriek zal in 1916 veel min der opbrengen, omdat er zeer be zuinigd zal moeten worden. Het voorstel in stemming gebracht werd aangenomen met 12 stemmen voor en 3 tegen. De beeren Jorissen, Houbaer en Kroes stemden tegen. Hierna werd de vergadering ge sloten. Het hierboven geplaatste opschrift moge feestelijk staan, alsof het zoo van een eerepoort ware afgeschreven, toch werd het hier niet met dezelfde geestdriit neer gezet als waarmede vóór vijf jaren het „19001910" in de Tivolizalen te Utrecht te lezen stond. Toen onvermengde vreug de, thans opgetogenheid met een bijsmaak van verdriet. Verdriet, omdat „het Groene Kruis" uit liefde voorde menschen is ge boren, en de duizendwerf gevloekte oorlog met ons heilig voelen spot. Toch zal dit uit lagere menschelijke gevoelens geboren kwaad ons Groene Kruis niet deren, omdat wy gelooven in de eindelyke zegenpraal van wat goed is, edel en schoon. En, al moge dan ook geen feestcantate ons derde lustrum in zingen, toch wil onze 300.000 man sterke schare dit jaar niet onopgemerkt laten voorbijgaan en overig Nederland een blik gunnen op het werk dat zjj in de afge loopen vijftien jaar tot stand heeft ge bracht. Te midden der groene weide van Zuid- Holland is het opgericht, maar, zich snel daarop overplantend naar „it baeste Idn fen ierde", heeft het zich aldra uitge breid over Gelsche hei en Zeeuwsche klei, om ten slotte, naast het Witte Kruis in Noord-Holland, vasten voet te krijgen in elk gewest. Het vatte allereerst de huise lijke ziekenverpleging aan, die, ondanks de reeds uitgedachte hulpmiddelen, ten plattelande niet het minst, in een staat van schromelijken achterstand verkeerde. Gaandeweg werden in tal van Gemeen ten, door de inmiddels ontstane Groene- Kruis-afdeelingen magazijnen aangelegd van verplegingsartikelen, die aan leden en onvermogende inwoners bij ziekte in bruikleen werden gegeven. Spoedig daarop deed de wijkzuster haar intrede. Met haar kwam de deskundige en liefdevolle vrouw in het vertrek der kranken, maar tevens verscheen met haar de geschoolde hy giëniste, die het licht en de lucht liet toetreden in het ziekenvertrek en het voorbeeld gaf van volstrekte reinheid. Zy was het die klem kwam bijzetten aan de woorden van den geneesheer-hy giënist, zy was het ook die hjj behoefde in zijn dagelykschen strijd tegen onver stand en averechtsche gebruiken. Maar het Groene Kruis ging verder. Het zag in, dat er nog sterkere mach ten moesten worden gesteld tegen de bolwerken van vooroordeelen en scheeve voorstellingen van eeuwen hér. Ook, dat de dokter en de zuster door hun dagtaak te veel in beslag werden genomen om dit hygiënisch opvoedingsinstituut geheel tot zijn recht te doen komen. En zoo trad dan als „dritte im Bunde" de cursus leidster toe. Haar taak zou het zijn de jonge vrouwen theoretische- en practische kennis van kinderverzorging bij te bren gen, opdat voortaan het kerngezond ge boren kind niet meer na eenige maanden van niet-bedoelde moederkwelling aan den schoot der aarde zou worden toe vertrouwd. 't Sloeg in. De vrouw bad de vrouw gevonden, en de jonge moeder uit de Groene Kruis school begreep, dat de oude baker van wier eigen zes kinderen er misschien vier jong waren gestorven, haar niet meer paste. H>-t oude baker- gilde was veroordeeld, uit de kraamkamer te verdwijnen. Daar kwam bedrijvigheid in de dorpen; meisjes van boven de 18 en jonge vrou wen bij troepjes begevend naar den cursus; het manvolk zich opmakend naar het vergaderlokaal, waar een spreker zou optreden met een of ander hygiënisch onderwerp. En nauwelijks is de cursus gehouden of het afdeelingsbestuur ont vangt een circulaire, waarin om opgave wordt gevraagd van het aantal zwakke kinderen, die in de termen vallen voor de gezondheidskolonie. En naast den baker- of moedercursus wordt opgericht de cursus in Eerste Hulp by Ongelukken, of die in Ziekenverple ging en Algemeene hygiëne, enz. enz. Zóó heeft het Groene Kruis dan nu al vijftien jaar by voortduring zijne krachten ingespannen om de huiselijke Ziekenverpleging zoo hoog mogelijk op te voerenEn zóó heeft het dien tijd onafgebroken zyn zorgen gewijd aan de hygiënische opvoeding van ons volk en het door woord en geschrift en, waar dat mogelijk was, door aanschouwing geleerd, hoe vele ziekten ontstaan en kunnen worden vermeden. Daartoe brengt het sinds eenigen tyd een uit gebreide verzameling van sciopticon- plaatjes byeen die nu al tot ongeveer 700 is gestegen en in allerlei plaatsen lezingen met lichtbeelden mogelijk maakt. Daartoe is het ook bezig een reizend populair hygiënisch museum op te richten, dat binnenkort met zyn vele lessen van plaats tot plaats zal trekken. Want vooral praktisch wenscht „het Groene Kruis" op te treden, getuige zyn tusschenkomst by de opleiding en aan stelling van ontsmetters, het afsluiten van contracten met verhuurders van zieken auto's, dan wel het uit eigen middelen aanschaffen van doelmatige voertuigen voor Ziekentransport of ook het tot stand brengen van voiksbadhuizen. Ook ver betering van het huishoudonderricht en verleening van hulp in het huishouden by ziekte der huisvrouw, ligt op zyn weg. Kortom, het streven naar hygiënische volksvoorlichting reikt telkens de hand aan allerlei practische maatregelen op het gebied der ziekenverpleging. Niets ontgaat op dit gebied zyn spie dend oog. De opleiding voor eerste hulp verleening by ongelukken, de tuberculose bestrijding, de strjjd tegen de kwakzalverij, voor al welke onderdeelen van haar zoo uitgebreid terrein in de groote steden meestal speciale Vereenigingen werkzaam zyn, dit alles geschiedt in overig Neder land onder de vlag van „het Groene Kruis." En mocht ooit, (blyve Nederland ge spaard voor dit afschuwelijk product van 's menschen vernutt!) de oorlog onze landpalen overschrijden, dan zal het Nederlandsche Roode Kruis in „het Groene Kruis" een kracht vinden die helpen wil en kan. Dit was het wat wy onzen medeburgers wenschten te zeggen ter gelegenheid van ons derde lustrum. Maar dit niet alleen. Luider dan dat wenschten wy hun toe te roepen i Helpt allen mee ons Groene Kruis te dragenSchare elk weldenkend en weivoelend mensch zich onder de banier van het Groene Kruis in Nederland en zyn Koloniën! Helpt, landgenooten, dit werk der beschaving steunen! Schenkt Uwe gaven met milde hand aan de Alge meene Nederlandsche Vereeniging „Het Groene Kruis", ten einde haar in staat te stellen het werk der Provinciale- en Plaatselijke Vereenigingen tot steeds groo- ter volkomenheid te doen geraken. Zend Uwe bijdragen rechtstreeks aan de pen- ningmeesteresseZuster A. G. van Hulst, te Harlingen, dan wel aan den Voorzit ter: Ds. F. O. Fleischer te. Winterswijk of den Secretaris: W. Poolman, arts, Oranjeplein 93 te 's-Gravenhage en meld U daarnevens aan als lid der plaatselijke afdeeling ten Uwent. Mocht deze nog op oprichting wachten, richt U dan tot boven genoemd Dagel. Bestuur der A. N. V dat zal trachten zorg te dragen, dat in Uwe gemeente eene afdeeling verryze. Namens het Algemeene Bestuur der Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" F. C. FLEISCHER, Voorzitter, W. POOLMAN, Secretaris. Grenswijziging Auiersfoort-Leusden. In verband met de aanstaande be handeling van bet ontwerp tot wijziging van de grenzen tusschen deze gemeente en Leusden, hebben Gedeputeerde Sta ten van dit Gewest, overeenkomstig het bepaalde bij de laatste zinsnede van het tweede lid van art. 131 der Gemeentewet, verzocht, ingelicht te mogen worden omtrent het in elk der drie districten te kiezen aantal inge zetenen. Overeenkomstig het tweede lid van gezegd artikel zal het totaal aantal te kiezen ingezetenen 19 bedragen ;een gelijk getal alzoo waaruit de Raad be staat. Daarom schijnt bet ons rationeel dezelfde verdeeling over de districten toe te passen als voorden Raad geldt en hebben wij de eer U voor te stellen. Gedeputeerde Staten te ad«iseeren de verdeeling als volgt vast te stellen kiesdistrict 1 zes leden, kiesdistrict 2 zes leden, kiesdistrict 3 zeven leden. De Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en Omstreken* zal in eene algemeene vergadering op Woensdag 3 November a.s. de be grooting 1916 behandelen en maat regelen bespreken in verband met de liquidatie der Firma Lamaison en Bouwer Co. Luitenant-kolonel Epkema is belast met het bevel over het 25e regiment infanterie. Den heer F. Oudenampsen hier is bestemd voor den dienst in Ned.- Indië voor adsp. commissaris van politie. Te Utrecht slaagden voor viijc- en ordeoefeningen de dames Th. W. S. Beern en J. M. Kempken. Als garnizoens-commandant is opgetreden luitenant-kolonel G. W. F. Eykema, commandant van het nieuw gevormde regiment. Het garnizoens-bureau aan de Lan- gegracht is weder in gebruik geno men. Bi) de j.l. Dinsdag gehouden verkiezing van vijf leden van hel col lege van notabelen der Ned. Herv. gemeente worden uitgebracht 143 stemmen. De aftredende leden, t w. de heeren N. Veis Heyn, M. van Heioma R. van Dijk en N. van Veen werden herkozen, resp. met 123, 119, 117 en 75 stemmen. Voor de vacature waren candidaat gesteld P. Stienslra, H. van Ommeren en G. A. L. Spelberg. De heer Van Ommeren verkreeg 65, de heer Stienstra 38 en de heer Spelberg 26 stemmen, zoodat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de hee ren C Stienstra en H. van Ommeren. De heer B. Ruitenberg, gecandideerd door de kiesvereeniging »Evangelie en Belijdenis» in de plaats van den heer N. van Veen, verkreeg 60 stemmen De herstemming is bepaald op Dins dag 9 November. in eene ledenvergadering van de afd. Amersfoort van den Protestanten bond zijn lot bestuursleden gekozen mej. Jac. van Loon (aftr.) en de heeren R. Gioeneveld (vac. A. de Lange) en D. J. Spruyt (vac. J. A. Uding). Denkt er om, huismoeders, dat gij uw broodkaart vóór Maandag 1 Novem ber hebt in te leveren by het Gemeen telyk laboratorium, Appelmarkt. Gy kunt haar kosteloos in een postbus doenliefst zóo, dat ten Post kantore de Zondagsrust er niet onnoodig door wordt gehinderd. De ruim 6000 nieuwe broodkaarten zyn gisteren reeds ten Postkantore bezorgd en zullen dus zeker op tijd zyn besteld Maandagavond 25 October hielden een 30 tal melkboeren vergadering inde Keizerskroon en werd door de aanwezi gen besloten de melk met ingang van 1 Novemberop 11 cent te brengen. Daar naar schatting slechts de helft van alle Amersfoortsche melkveehouders aanwezig was, is het nog mogelijk dat degenen die niet ter vergadering waren, de melk op 10 cent zullen houden. Al thans wordt door verscheidene veehou ders, tevens slijters, reeds hier en daar verteld, dat zy niet tot verhooging zullen overgaan, daar er voorloopig gras en knollen genoeg zyn en de hooi oogst over vloedig was. Bovendien is de maïsfkracht- voer) goedkooper, dan het vorige jaar en krygt de roggevérbouwende landbouwer, zyn rogge aan den Burgemeester van Amersfoort leverende, daarvoor in ruil maïs terug plus f 1.25 als prijsverschil tusschen 70 KG. rogge en 70 KG. maïs. Het afgeloopen jaar is voor de Of Beieren en Soldaten van het Leger des Heils hier in Nederland een verbazend druk jaar geweest, want de ty'den, waarin wy leven, en de vreeselyke dingen, die voortdurend rondom ons heen gebeuren, hebben de behoefte aan den arbeid der Heilssoldaten sterk doen toenemen. De Heils-Officieren en Soldaten zyn voortgegaan met het verleenen van alle mogelijke hulp aan de verschillende steun- comité's, en hebben ook de autoriteiten, verantwoordelijk voor de verzorging der Belgische vluchtelingen, zooveel in hun vermogen was, bijgestaan, terwjjl groote hoeveelheden kleederen schoenen, enz. zyn verstrekt aan behoeftige, geïnter neerde, Belgische militairen en aan de Belgische vluchtelingen in de verschillende kampen, zeer tot genoegen van hen, die geholpen werden en met de hoogste goedkeuring van de betrokken overheden De oorlog is ook oorzaak geweest van tallooze informatiën naar vermiste bloed verwanten, enz., niet alleen van uit het eigen land gekomen, maar van uit byria ieder land ter wereld. Sommige heerlijke resultaten hebben die pogingen beloond en hetOpsporings Departement kan eenige aandoenlijke verhalen vertellen. Het gewone korpswerk is met allen mogelyken yver en goed succes voort- getet geworden. Het aantal kinderen in de verschillende Kinderhuizen is grooter dan ooit te voren. De Officieren in de Barmhartigheidsposten hebben hun handen meer dan vol met het verplegen van zieken en stervenden, en met het helpen op allerlei wjjzen van de armen in de achterbuurten onzer groote steden. De volgende paar cijfers geven eenig idee van de uitgebreidheid van het werk, gedurende de laatste 12 maanden gedaan door de verschillende takken van Leger des Heils arbeid in dit land. Aantal nachtverblijven verschaft ge durende het afgeloopen jaar 392.059. Aantal maaltijden verschaft gedurende het afgeloopen jaar 3.142.793. Aantal personen in de gevangenissen bezocht 2.624. Aantal uren besteed aan gevangenis bezoek 1.598. Aantal uren huisbezoek, door onze Korpsoftieieren gedaan 77.320. In de achterbuurten arme gezinnen bezocht 6.182. Zieken bezocht 1.920. Ten behoeve van den arbeid van het Leger des Heils in Nederland wordt de jaarlyksche Nationale Aanvrage gehouden en wy gevoelen ons er van overtuigd, dat in belang van de menschen die dage lijks geholpen worden, en ter wille van het groote werk dat verricht wordt, wy een beroep mogen doen op de lezers van ons blad, om_ het Leger met een bijdrage te helpen. De Officieren en soldaten van het Leger des Heils zyn reeds bezig met deze aanvrage en zy verwachten de hulp van vrienden Wij vertrouwen, dat zy niet zullen worden teleurgesteld, maar integendeel aangemoedigd. Indien echter sommige lezers er de voorkeur aan geven, hun bijdragen rechtstreeks naar het Natio naal Hoofdkwartier te zenden, zullen deze dankbaar aanvaard worden door Kom mandant W. J. MacAlonan, Prins Hen drikkade 49—51, Amsterdam. Grond weteheriiening. Naar wij vernemen, zullen de voor stellen tot Grondwetsherziening binnen weinige dagen de Tweede Kamer be reiken. Het zal nu geheel in de banden der Staatscommissie liggen of de Mi nister nog in staat gesteld wordt art. 192 in de Grondwetsherziening te betrekken. Vad. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebuieau van VanderGraaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 23 Oct., in Nederland uitgesproken 40 faillissementen tegen 20 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met boven-- genoemden datum 1131 faillissemen ten tegenover 1283 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Waarom de eieren zoo duur zijn! Niemand hoefi er zich over te ver bazen dat de eieren dit jaar zoo schrik barend duur zijn geworden. Eenige cijfers in het Nederl. Land bouwweekblad maken dat duidelijk Daar wordt een vergelijking gemaakt tusschen den invoer en den uitvoer van eieren in de eerste acht maanden van 1915, en die in de overeenkom stige tijdvakken van 1914 en 1913. De invoer bedroeg in de eerste acht maanden van 1915slechts 52.000 K.G., tegenover 9.229.000 K.G. en 12.282.000 K.G. in de eerste acht maanden van 1914 en in die van 1913. De invoer bedroeg dus in 1915 iets meer dan '/j pCt. van dien van 1914! Tegelijkertijd werden veel meer eieren uitgevoerd dan in de beide voorafgaande jaren. De uitvoer der eerste acht maanden bedroeg in 1915: 27.047.000 K.G, tegen 18 560.000 K.G in 1914 en 18.690.000 K.G. in 1913. In 1915 was dus de uitvoer onge veer 50 pCt. booger dan in 1914 en in 1913. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 22 tot en met 28 October. Geboren: Johannes Hendrikus, z. van Jacob Cornelia Haring en Bertha Jacoba Westerhout. Johannes Theodorus Adrianus, z. van Roelof Wilhelm Petrus van der Hulst en Agatha Hendrika van Dort. Florentina Jozeta, d. van Petrus Joannes 8paapeu en Maria Quarteer, wonende te Antwerpen. Jan, z. van Jan Dijksina en Breunetta Geertruida Ockhuisen. Willem Rudolf, z. van Klaas van der Weide, en Maria Barendina Schwemmer. Hermanus Antonius, z. van Antonius Gysbertus Schoonderbeek en Hendrika Maria van Moorst. Wil lem, z. van Dirk Kok en Anna van Zoeren. Bernard, z. van Bernard Wel- mers en Johanna Smith. Christina Emilie, d. van Joseph Hendrikus Jansen en Cornelia Emilie Hubert Johan George, z. van Carel Johannes van Dorth en Georgine Louise Kempen. Willem Albertus, z. van Albertus te Beek en Reinira van Laar. Hendrik Willem, z. van Jan Hendrik Schütze en Engelina Jacoba Maria Schuver. Ondertrouwd: Jan Willem Karei van Wandelen en Anna Heys. Evert Johan Broeker en Anna Tombroek Dirk van Dorssen en Johanna van de Kuilen. Hendrikus Frederikus Balk en Geer truida Hendrika van den Bogert Johannes van Ruitenbeek en Maria Mar- garetha Geytenbeek. Andries Leonar- dus Lablans en Willemyntje Arlar. Gehuwd: Johannes Hazelaar en Froukje Flaraeling. Overleden: Willem van Pluren, 85 jr., wedn. van Geertruida Hoksbergen. Eibert Jansen, 10 d. Adrianus Arnol- dus Dijkhuis, 18 jr. Leusden. Van 22-29 Nov. 1915. Geboren: Evert, z. van Franciscus Berendse en Hendrika van Asselt. Jacobus, z van Gerrit Kletter en Hen drika van Lokhorst. Jan Willem, z. van Willem de Kruif en Wijntje van Harskamp. Ondertrouwd: Wilhelmus Schoonder beek en Maria Ebbenhorst. Gehuwd: Arie Kok en Cornelia Schoon derbeek. Jarrie Frederik Walpooth en Johanna Geertruida van Beek. Jan Meerveld en Cornelia van de Vendel. Stoutenburg. Van 2229 Oct. 1915. OndertrouwdCornelia van Daatselaar en Adriana Janssen. Gehuwd: Willem van Burgsteden en Woufera van Esveld. Woudenberg. Van 2128 October 1915. GeborenGeertrui, d. van Jan van Rootselaar en Cornelia van Schoonhoven. OndertrouwdGeorg Peter Herzog, 26 j. en Everdina Steinmann, 25 j. Gysbert Methorst, 30 j. en Leentje van Dyk, 25 j. Gehuwd: Jacob van Voorst en Gerritje van Harten. Hendrik Drees Jansen en Rykje de Kruyf. Jelis van Domse- laar en Janna Hazeleger. Aalbert Meerveld en Rejjertje van de Pol, weduwe van Hendrik van Voorthuizen. Gys bert van Dijk en Jannetje Alblas. Overleden: Everarda van Ginkel, 39 j gehuwd met Teunis Veenvliet. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 29 Oct. 1915 Tarwe f 0.Rogge f 0-Boekweit f 0. appelen f2.50 a f4.50 Peren f2.50 a f 7.50. Nieuwe Aardapp. f0 00 a f 0.zandaardapp. f2.60 a f3.— Hoendereieren f9 00 a f9.40 p. lOOst. Bruine eieren f9.40 a f9.60 per 100 st. Boter f165 a f 1.65 per kilo. Margarine f 0.a f 0. Zoetein. kaas f 0.k f 0.per 50 kilo Kippen f 0.90 a f 2.Kuikens f 1,75 a/2 75 Piep kuikens f0 80 a f 1.25 Ganzen f 0. a f0.—.Eenden f0 80 a f 1.25 p. st. Jonge fO.OO a fO.OO. Hazen f 1.50 a f2.25 Wilde konijnen fO.OO a fO.OO Tamme f 0.80 a f2.00 Duiven f 0.50 a 0.70 paar Magere varkens f 30. - a f 35. -Varkens export f 0.a 0Zeugen f70.a f120. Biggen f 14a f25Schrammen f0.a f 0.Vett» koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a 000.—. Kalfkoeien f 000.— k f 000.—Kalf- vaarzen f 00.— a f00.—Os f000.— a fOOO.— Pinkstieren f 0— a f 000. Kalveren f 0.— k f Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. 300 heet. Appelen. 120 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, heet. Zandaardappelen, 20000 stuks Hoen dereieren. 000 stuks Eendeneieren 200 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee, 6 magere varkens Varkens voor exportslagerij 400 biggen, 25 zeugen, 1 kalf. Op de centrale eierveiling der V. P. N. werden Viijdag 29 Oct. aan gevoerd 12202 stuks. De prijs liep voor kipeieren van f8.70 tot f 10.25. Eendeneieren f 8.00 tot f9 00. Kalkoeneieren f 13. Jonge hanen golden f 0.77 tot f 0 82, kippen f 0.50 tot f0.66, oude hanen f 0 58 per kilo. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Geopend eiken werkdag van des v.m. 8—l'/i en des avonds van 6V*7V> ure. Op Zaterdag alleen van des v.m. 8 I1/® ure. Ingeschreven waren op 28 Oct. 1915. I. de volgende werkkrachten: 1 beeldhouwer. 1 boekbinder. 6 grondwerker. 1 kantoorbediende. 1 kleermaker. 1 loopknecht. 7 los werkman. 1 chauffeur. 1 concierge. 1 magazijnknecht. 4 metselaar. 12 naaister. 8 schilder. 14 sjouwer. 4 stucadoor. 6 timmerman. 4 tuinman. 1 fabrieksarbeider. 2 roerman. 4 werkster. 24 wever. 2 winkelbediende. LI. werden gevraagd de volgende werkkrachten 3 bakkers. 5 boerenknechts. 1 dienstbode. 1 fitter. 2 kantoorbediende. 2 koetsier. 2 magazijnknechts. 2 meubelmakers. 2 monteurs. 2 schoenmakers. 2 slagers. 5 smid. 1 wagenmaker. 1 winkelbediend». 1 ijzerdraaier. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons woonachtig buiten de gemeente raadplege men de opgave op de stads- aanplakplaatsen. Alle vragen en aanbiedingen te richten tot de arbeidsbeurs Westsingel 7, naast het stadhuis, teleph. 374. RECLAME. In onze tijden van dikwijls ongeregelde leefwijze ongeregeld dieet, zittende leefwijze enz., zijn er betrekkelijk weinig volwassenen die geen last hebben van aambeien. En wat die last beteekent is aan de ongelukkige lijders, die voortdurend hinder hebben var> stekende pijn en jeukmg, hetzij zij zitten, liggen of loopen, maar al te goed bekend. Aambeien worden vaak veroorzaakt door verstopping, het gebruik van sterke purgeermiddelen, paardrijden enz. En als gevolg van aambeien treden dikwijls bij verwaarloozing van de kwaal, bloedingen, ontste king, fistel en verzwering op De eerste aanwending van Foster's Zalf reeds verzacht de prikkelende pijn en jeuk en gewoonlijk is een doos voldoende tot genezing. Zorgt bij de behandeling voor een goede spijsverteering en vermijdt buitensporigheden. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Amersfoort verkrijgb. bij den heerA van de Weg, Langestr. 23. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 per doos. 21

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 2