implex I I I I I I I Iflaizena Duryea I D. KAMPERMAN, DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT MATEI STOPT LEKKEN De VeteDSchap in bel Dagelijkscbe Leven: BINNENLAND. Advertcnt'ëii. GEVRAAGD: Een beschaafde Dame J. A. GOVERS, Schoenen naar maat. ROOMBOTER Prijs: f 1,80 per Kilo. „DE BIJENKORF voor onze soldaten te velde. SLOTHODWEB'S BOMAMEL. Technisch Bnrean v'h NIERSTRASZ, AMSTERDAM. SIMPLEX CYCLOÏDE. AMERSFOORT. J de Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de Heer A. POTHOVEN, aldaar Phoenix-Brouwerjj yy yy CORN [PRODUCTS CO. S.A., AMSTERDAM. U onthoudt u van veel genot slagen de giften in natura, welke de inwoners van Amersfoort rn omlig gende Gemeenten afslaan voor Bun schoten, Eemnes, Hoogland en Spa kenburg. Hetgeen zeer noodig is. Zoo is er te Spakenburg groot gebrek aan manssokken en kousen voor vrou wen en kinderen, en ook aan schoeisel klompen zijn óok zeer welkom. Dergelijke goederen kunnen, althans te Spakenburg, dat ze allermeest noo dig heeft, niet worden opgeslagen ter plaatse. Groote lokalen heeft men daar weinig en die er zijn, scholen en kerken werden reeds in gebruik genomen hetzij voor huisvesting van mensch en dier, hetzij voor berging van meubelen en huisraad. Een Centraalmagazijn heeft ook dit voor, dat daaruit niet maar in den blinde wordt gegeven en ook de hulp wordt verleend, waar die het eerst noodig is. joAmersf. Crt.« Amicitia mocht zich gisteravond in een tamelijk druk bezoek ver hem gen, de eerste rang was ten minste nog al flink bezet. En we zeggen niet te veel als we beweeren, dat Braun': Operettegezelschap DieKino-Kóningin heeft opgevoerd op een zeer verdien stelijke wijze. Het derde bedrijf was zeer kort en beduidde niet bijster veel Spel, zang en muziek voldeden zeer, vooral de muziek. Tot hulp-telefoniste alhier zijn benoemd de dames C. Kraan, A. M Enter en D. J. van Ouwerkerk. In plaats van mej. van Eeden Kamperman, die als zoodanig bedankt heeft, is met ingang van 1 April a.s mej. J. Frekenhorst als vroedvrouw verbonden aan het Amersf. Ziekenfonds van de Mij. tot Nut v. 't Algemeen De tweede winter-collecte ten behoeve van de Ned. Hervormde dia conie heeft met de nagekomen giften opgebracht f392.72. Hedenavond zullen de Varende Zangers uit Utrecht een uitvoering geven voor de gemobiliseerden op uitnoodiging van bet Comité tot ont spanning van deNederl. gemobiltseei den alhier. Quick zal Zondag a.s. spelen tegen het tweede elftal van U. V. V dat thans aan het hoofd staat van de westelijke reserve eerste klasse en welk elftal geheel volledig naar hier zal komen. De entrée's van deze ontmoeting zullen ter beschikking worden gesteld van het Watersnood-Fonds Aan de Tweede Kamer is over gelegd een uitvoerige correspondentie, gevoerd tusschen Minister Treub en den voorzitter der Tweede Kamer, mr. Goeman Borgesius, over de be handeling van het ontwerp-Ouder- domswet. Minister Treub heeft aan den voor zitter schriftelijk meegedeeld dat hij bet ontwerp-Ouderdornswet niet wenscht te behandelen zoolang niet de voorloopige verslagen zijn uitge bracht over een aantal belasting-ont werpen die, wet geworden, samen on geveer 30 millioen gulden per jaar in de schatkist zullen brengen en ter tweede: dat onder deze belasting-ont werpen in ieder geval de pensioen- belasting moet zijn. De voorzitter antwoordde den Minis ter, dat Z.Exc. zelf in de Kamer als termijn van behandeling uiterst Maart heeft genoemd, waarvan geen sprake zal kunnen zijn als de Minister eerst de bewuste voorloopige verslagen wil hebben. De voorzitter schreef verder dat de Minister zoodoende conflicten met de Kamer in het leven zou roe pen en wees er terecht op, dat in het parlementaire leven de inhoud vati voorloopige verslagen nog nooit waar borg heeft geleverd voor aanneming of verwerping van wetsontwerpen, zoodat de Minister aan die verslagen toch niets zou hebben. De Minister is, blijkens zijn twee den brief, bij zijn wensch gebleven. Hij verlangt, alvorens de Ouderdoms wet te behandelen, voorafgaande zeker heid dat het tekort zal worden ge dekt en het geld voor de Ouderdoms wet er zal zijn. Mr. Borgesius heeft, ofschoon hij bleef protesteeren tegen het stand punt van den Minister, daarop ver klaard dat hij morgen wanneer de Tweede Kamer voor de regeling der werkzaamheden bijeenkomt, niet zal voorstellen om het ontwei p-Ouder- domswet te behandelen. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelt!.g au hel llaii delsiiitormatiebuieau van VariderGraaf Co 's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigend 22 Jan.. in Nederland uitgesproken 19 faillissementen tegen 18 faillissemen ten in dezelfde week van het vonge jaar. Van 1 Januari tot en met boven genoemden datum 72 faillisserripi ten tegenover 84 over betzelfde tijd perk van het vorige jaar. Handel dryven met den vijand. Twee in Engeland woonachtige Nederlandsche onderdanen, die aan geklaagd waren van «handel drijven met den vijanda werden vrijgesproken Zij zouden volgens de acte van be schuldiging, indertijd te Saloniki prijs opgave van Turkscbe opium voor Japan hebben aangevraagd. Een Engelsch en een Amerikaansch onderdaan, beiden in Engeland woon achtig. agenten van de »Adams Express Company» te New York, die indertijd aan het kantoor dier maatschappij te Rotterdam een betaling voor Duitscb land hadden gedaan, en deswege be schuldigd werden van «handel drijven met den vijand» werden vrijgesproken De krijgsraad te Marseille heefteen zpkeren Lombard veroordeeld tot jaar gevangenisstraf, 20.000 fr. (on geveer f90u0) boete en 10 jaar verlies van burgerrecht, wegens het drijven van handel met den vijand. Door middel van tusschenpersonen in Nederland en Zwitserland had hij kaardmacbines welke gebruikt worden bjj het maken van militaire uniformen, naar Duitsch- land uitgevoerd. Aan onze lezeressen, Een belangrijke uitbreiding en ver fraaiing heeft wederom Het Nieuwe Modeblad ondergaan. Inplaats van in 10 pagina's met omslag verschijnt dit bij uitstek prac- ti8che eD zeer goedkoope modetijdschrift thans in 16 pagina's waarvan het titelblad sierlijk en grillig tevens gelijk de Mode is, werd ontworpen door den bekwamen kunstenaar Matthieu Wieg man. Ongetwijfeld zal deze uitbreiding en verfraaiing verboogen de algemeene waardeering, welke Het Nieuwe Mode blad reeds onder alle standen geniet en zeer zeker ook alleszins verdient. Immers iedere aflevering van deze uitgave bevat een groot aantal fraaie en vooral doelmatige modellen voor dameskleeding, kinderkleeding, hand werken, onderkleeding en verschillende practische wenken, en raadgevingen op allerlei gebied. Bovendien bevat iedere aflevering een knippatronenblad met duidelijke bijschriften, waardoor 't voor iedereen mogelijk is het model zijner keuze zelf te vervaardigen. Ook worden nu en dan van verschillende kleedingstuk- ken door den uitgever gratis-normaal- patroaen verkrijgbaar gesteld, terwijl al degenen, die op Het Nieuwe Mode blad geabonneerd zijn bij een daarvoor aangewezen bekwamen dames-coupeur zich tegen een daarvoor vastgestelde vergoeding van elk kleedingstuk pa tronen op maat kunnen laten vervaar digen. Inderdaad we zeggen niets te veel, indien wij beweren, dat Het Nieuwe Modeblad een onmisbaar tijdschrift is voor iedere practische huisvrouw, voor iedere dame, die op de hoogte wil blijven van hetgeen de mode voor schrijft. De uiterst geringe prijs, (75 cents per kwartaal van 6 nummers, franco >er post 85 cents) waartegen Het tfienwe Modeblad bij ons is verkrijg baar gesteld, kan voor niemand een beletsel zijn zich op deze uitgave te abonneeren. De Administratie van ons blad is bereid aan allen, die er om vragen, gratis een proefnummer toe te zenden. BURGERLIJKE STANDEN. Leusden. Van 1421 Januari 1916. Geboren Alida Gerritje, d. van Gijs- bert Labrie en Trijntje Walstra. Antonius. z. van Johannes Cornells Haarmans en Johanna de Wit. Timotheus Wilhelmus Joseph, z. van Gerardus Tbeodorus Ramselaar en Geertruida Elisabeth Moors. Johan nes, z. van Gijsbertus van Eijden en Anna Maria van 't Klooster. Overleden: Bartus Zijtveld, oud 2 j. Stoutenburg. Van 1421 Januari 1916. Geboren: Johanna Woutera, d. van Johannes van Esveld en Catharina Antonia Maria van der Hengel. Overleden: Bertha Steenbeek, 5 m. door beschaafde familie in Amers foort, een klein huisje met flinken lap grond - huurprijs ƒ200 per jaar. Fr. br. onder letter M. aan het bureau dezer Courant. zag zich gaarne in Amersfoort geplaatst als depothoudster in een zaak liefst sigaren- of garen- band en wol, melksalon. Borg kunnende storten. Fr. br. onder letter O. aan het bureau dezer Courant. Bekroningen. Breda 1876. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, Langestraat 119. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen. van de VOORUITGANG W oudenberg. Verkrijgbaar bij J. MEIJERS, Nachtegaalstr. 16. MAGAZIJN CIIOORSTRAAT 15—17 B1LTSTRAAT 50—56 UTEECHT. Vertrouwd adres om Pelterijen te koopen. Vossen, bonten, moffen enz. Soliede, gronte keuze en goedkoop. Biltstraat 50. Van alle kanten wordt wederom om lectuur gevraagd Wie daaraan mee wil doen bestelle één of meer oude jaar gangen van de navolgende tijd schriften, die, zoolang de voor raad strekt, tegen de daar achter vermelde prijzen onder rembours worden toegezonden door SLOTHOUWER's Boekhandel te AMERSFOORT: Aarde en bare Volken 0.75. Eigen Haard ƒ1.Humoristisch album ƒ0.75. T.A.V.E.N.U. ƒ0.75. Gartenlaube 90 ct. Graphic ƒ1. 111. LondoD News 1.Illustra tion ƒ1.50. Revue des deux Mondes ƒ1.50. Lectures pour tous 90 ct. Ueber Land und Meer 90 ct. Flieg. Blatter 1.Mo derne kunst 1.50. Deutsche Rundschau ƒ1.50. Holl. Revue 75 ct. Mannen en Vrouwen van Beteekenis 75 ct. Nederland 75 ct. Tijdspiegel 1.Onze Eeuw 1.Gids 1.Nieuwe Gids 1.Elsevier's maandschrift ƒ1.— Wetenscb. bladen ƒ1. Op de Hoogte 1.Vragen des tijds 75 ct. L De nieuwste en beste vermenigvuldiger van hand- en machineschrift Afdrukken van het origineel niet te onderscheiden. Tal van gunstige getuigschriften liggen ter Inzage. Voorhanden In In alle soorten Daken, Goten en Muren, zonder soldeeren en zonder brandgevaar. Waterdicht en blijvend plastischbestand tegen weersinvloeden en zuren In gebruik bij vele Gemeentewerken, Fabrieken, Lood gieters, enz. Vraagt Brochure en Attesten. Plantage Midden laan 62, Amsterdam Er is maar één rijwiel dat uit den aard van zijn constructie boven alle staat dat is de Hier beslist geen smaak of persoonlijk in zicht hier spreken de feiten. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. Vertegerrwoordiger Verleent credieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder le. hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken Voor Leusden en Omstreken DE DIRECTIE. Agent Telefoon No. 29. Mineraalwaterfabriek en Bierbottelarij Stoovestraat 12. Het is de taak der wetenschap het welzijn der menscheu te verhoogen. Dit doet zij onder anderen door, na nauwkeurig onderzoek, betrouwbare gege vens omtrent de waarde van voedi ngs- en genot middelen te verspreiden. Door de warme aan beveling welke de sedert méér dan een halve eeuw ongevraagd van de mannen der wetenschap ontving, heeft dit product in het Nederlandsche huisgezin het volste burgerrecht verkregen. Een practische huisvrouw raadpleegt, vooral in den tegenwoordigen duren tijd, het nuttige MAÏZENA DURYEA Kookboekje, samengesteld door eene des kundige op het gebied van koken en huishouden. Dit boekje wordt op aanvraag aan onderstaand adres gratis en franco toegezonden. indien U ons Geïllustreerd Zondagsblad „Pak me mee" niet in uw buisgezin hebt. Voor de kinderen aangename|lectuur en prijsraadsels, waaraan groote prijzen verbonden zijn. Voor u zelf wereldgebeurtenissen in woord en beeld. Bovendien boeiende Romans en Verhalen. Voor slechts 3 cent per week kunnen de lezers van de Nieuwe Amersfoortscbe Courant deze premie geregeld ontvangen. Vul dus nog heden onderstaand inteekenbiljet met uw naam en woonplaats in en bezorg bet aan ons Bureau Langestraat 77. INTEEKENBILJET. Ondergeteekende verzoekt geregeld toezending van de premie „Pak-Me-Mee" k 3 Cents per nummer. Naam: Woonplaats:

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 3