TWEE JAREN OORLOG! BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. Rondom ben heen donderden de kanonnen, maar bet waren de onzen. Al die mannen waren de helden van een grooten dag van strijd en bet vuur had hen geraakt, maar hen niet verbrand in de ovens, waai in zij bij bet aanbreken van den dag waren gegaan. Het waren de geluksvogels.a H. M. de Koningin-Moeder zal aanstaanden Maandagmiddag te 5 uur 23 per Staatsspoor uit Soestdijk in de Residentie terugkeeren. De directeur-generaal der Poste rijen en Telegrafie maakt bekend, dat de verzending der post naar en over Engeland, tot nader bericht is gestaakt. De electrische draad. De Duitschers maken, zoo wordt aan den nTel.< geschreven, in de grensplaatsen bekend, dat deelectrische draadversperring aan de Noord-Bel gische grens gedurende een paar weken buitenwerkingzal wordengesteld Een Nederlander, wonende te Rheine, wenschte naar ons land terug te keeren. Hij bracht daarvoor zijn goederen in een transportwagen en liet deze van douane-afsluiting voor zien. Onopgemerkt wist hij zich zelf ook in den wagen te doen opsluiten, waarmede hij Woensdag in Beotheim arriveerde. En 'daar gebeurde wat gewoonlijk niet geschiedt, de wagen werd door de militaire stationswacht geopend, onderzocht en daar- vond men den eigenaar der goederen in een ledikant rustig tusschen eenige dekens liggen. Hij meendezonder pas, de grens te kunnen paseeren, docb kwam bedrogen uit. De politie arres teerde hem en hield zijn goederen aan. Nieuwe vliegtoestellen. vDe Tel. meldt.dat onze Regeering met een der vreemde mogendheden onderhandelingen voert over den aan koop van nieuwe tweedekkers, die bewezen hebben goede oorlogsmachi nes te wezen en dat deze onder handelingen metsucces gevoerd worden. Onze militaire vliegers, die tot nu toeslechts verouderdetypen vliegtuigen in gebruik badden zouden dan binnen kort nieuwe prestaties kunnen leveren op meer daar voor geëigend materiaal. Superphosphaat. Naar de Tel. verneemt, zou aan de Kunstmestcommissie als benoodigd voor bemesting van het land zijn op gegeven een hoeveelheid van ongeveer 1.030.000 ton terwijl er maar voor distributie beschikbaar zou zijn om streeks 500 000 ton. zoodat de land bouwers slechts de helft van het bestelde zullen krijgen, Uitslag verkiezing: District I. Aftreding 1919. T. H. J. Nieuwendijk 255 stemmen. A. v. Nijnatten 389 st. Gekozen: A. v. Nijnatten. District I. Aftreding 1921. A. J Looxma van Weideren Rengers 344 stemmen. Mr. L. Stadig 275 st. GpkozenBaron Rengers. District III. Aftreding 1917. Mr. L. Stadig 344 stemmen. Mr. A v. Traa 295 st Gekozen: Mr. L. Stadig. District III. Aftredmg 1919. J. Bonk 310 stemmen. T. H. J. Nieuwendijk 331 st. Gekozen: Nieuwendijk. De godsdienstoefening in de Doopsgezinde keik zal Zondagochtend worden geleid door Ds. S. Lulofs uit Den Haag. De nieuwbenoemde inspecteur van politie D. P. van Rooijen zal a.s. Maandag in functie treden. De motorwedstrijden die Zondag op bet sportterrein van »Birkhoven<r gehoudeD zouden worden, zijn uit gesteld tot 8 October. Tarwe- en broodprijzen. De Minister van Landbouw maakt bekend, dat, met iogang van 15 Sep tember is besloten: 1. den prijs van tarwebloem (ge build inlandscb, uitsluitend ééo soort) te stellen op f 20.75 per 100 kilogram 2. den prijs van tarwemeel (onge- build) te stellen op f 13.00 per 100 kilogram 3. dat de onder 1 en 2 vastge stelde prijzen zijn netto, contant, af fabriek of molen voor bakkers en dergelijke verbruikeis en dat aan tus- schenpersonen op verzoek een reduc tie moet worden toegekend als is aangegeven in zijn circulaire van 23 Maart 1915; 4. den maximum prijs voor brood vast te stellen per kilogram contant, afgehaald van bakkerij of winkel voor: a. gebuild tarwe-waterbrood op 24'/i cent; b. gebuild tarwe-waterbrood ge bakken onder rabbinaal toezicht op 25'/> cent, (de prijzen van de andere soorten gebuild tarwebrood naar even redigheid); c. ongebuild tarwebrood (bruinbrood) op 22 cent. De Nederl. mycologiscbe ver- eeniging zal dit jaar een tentoonstel ling van paddenstoelen en zwammen houden te Amersfoort en wel op 23, 24 en 25 September in «Amicitiae aldaar. De tentoonstellingen reeds te Zeist, Arnhem en Den Haag gehouden, bad den een buitengewoon succes. Die te 's-Gravenhage werd bezocht door H. M. de Koningin-Moeder, die er ruim een uur vertoefde en later bare belangstelling toonde door als Be schermvrouw der vereeniging op te treden. De paddenstoelen worden tentoon gesteld op lange tafels, die over de lengteas met palmen en varens zijn versierdter weerszijden bevinden zich de paddenstoelen in verschillende stadia van ontwikkeling op dorre bladeren, mos, gras of boomtakken, al naar dat zij in de natuur worden aangetroffen. Gekleurde en witte kaart jes geven den wetenschappelijken naam aan. Roode kaarten bevinden zich bij de giftige, gioene bij de eetbare soor ten en witte bij die soorten, welke hetzij door reuk of smaak ongeniet baar zijn. Het eere-comité bestaat uit de hee- ren: mr. J. C. graaf Van Raodwijck, Eere-voorzitterA. M. Tromp van Holst, H. J. de Kempenaer, dr. P. K. Drossaart Lulofs, R G. Rijkens, luite nant-kolonel A. B. van Tienhoven en A. R. Veenstra. De Regelings-commissie uit de hee- ren: Job. Buijs, Voorzitter; J.J. Duij- vené de Wit, Secretaris-penningmees- tor mevr. E. Kalsboven, A.van Luijk, P. J. A. J. Meulemeester, J. L. F. de Meijere, mej. dr. A A. L. Pilgrim en kapitein D. A. M. G. Planken. De Beoordeelings-commissie uit: C. Brakman, mej. Cath. Cool. H.A.A. van der Lek, J. Ligtenberg en dr. J. S. MeulenUun. »Amersf. Crt.e Maandag 18 Sept. wordt door de Amersfoortsche muziekvereeniging directeur de heer A. L. Maas (o§der leiding van den beer A. v. d. Brande) een uilvoering gegeven in het Plant soen. Aanvang 8 uur. Programma. 1. Marset. Le Congo J. de Wo'®; 2. Ouverture. Le Roi de Jour »rr. R nchirdt. 3. Wals. La Veuve Jojcose L. Vülermin. 4 Fantaisie.Mosaiqueeurl'Opera StradelleK"scls' 5. Ter bevordering der volkstang. Volks(-9chool)hederen uit „Kun ie nog zingen, zing dan mee!" No. 43. Oogstlied A. Lijsen. No. 49. De Nacht. No. 50. Beter te geven dan te ontvangen J.L.V.d.Broeke. G. Marsch. Spaermint 7. Ouverture. Sous l'Egide dc la Liberté A' Gouvaert. 8. Wals. A Toi valse de E. Waldteufel art. J. Bouchel. 9. Sevillia. Marsche Espagnole L Montague. 10. Finale. De Staatscourant bevat de Ko ninklijk goedgekeurde statuten van de VereeDiging tot instandhouding der Stichting Internationale School voor Wijsbegeerte, alhier gevestigd. Het doel der vereeniging is de Stichting Internationale School voor Wijsbe geerte te Amersfoort geldelijk te steunen. Voorts zijn opgenomen de statuten der naamlooze vennootschappen: N. V. Sanitaire Waschindustrie »Niveus" en Amersfoortsche Stal houderij voorheen C. Schimmel. Bij de ten Raadhuize gehouden aanbesteding van bet aanleggen en rioleeren van een gedeelte van den hoofdweg naar het fabriekskwarlior, tusschen den spoorwegovergang bi] de Van Asch van Wijck-straat en de Eemstraat, werd ingeschreven door J. BuDnik f25.420, P. Boks f23.900, P. M. Putman f23.800, J. Wildeman (23 678, Wolfswinkel 1 23 500, T. W. Bonte f23 445, H. van Keulen f 23.4t5, Nollen en Heijmeiink, te'Nijmegen, f23.349, C. Ruitenberg f22.777, W. Bolle, te Zwolle, f22.647, J. van Keulen f 22 500, Gebr. L. en J Rui en- bera f22 435, J. W. Bosch f22100, J. van Gent f21.387, A Haar, te Wageningen, f20.202 en T. van Hoogevest f 19.645. Groent Naar bet »Hbld.u viemt, zal voor den komenden winttf hoeveelheid groenten, welke dooiniddeling van de groenten centrale beschikking der gemeentebestur<vordt gesteld, veel grooter zijn daet vorige jaar. Dit wordt vooral veriaakt door den grooten boonenoogso prijzen, boe- wel officieel nog niet .gesteld, zullen iets hooger zijn dar)t vorige jaar. De verhooging zal btans niet zoo althans wordt heftd medegedeeld in verhouding sn tot de ver hoogde productiekan. De officieele vaststelling der pril ges.chiedt vóór I October, waarna" burgemeesters hun opgaven kunneozenden De Burgemeesteran Amersfoort maakt bekend dat 4 Minister van Landbouw Nijverhebn Handel herf. September aan het Levensmiddelen bureau op te geven hoeveel van één of meer bovengenoemde artikelen zij behoeven voor hun winkelverkoop (kleinhandel) tot 1 Mei 1917, De Burgemeester van Amersfoort, VAN RANDWIJCK. Schouw. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Watergraaf en Heemraden van bet Heemraadschap de rivier de Eem, Bekenen aankleve van dien voornemens zijn, op Woensdag, Donderdag en Zaterdag, resp. den 27n, 28n en 30n September 1916 eene schouw te houden over de beken en waterleidingen. Schouwplichtigen worden uitdrukke lijk aangemaand er voor te zorgen, dat zij alsdan voldaan hebben aan hunne verplichtingen in de desbetref fende verordening gesteld. Amersfoort, 11 September 1916. De Burgemeester voornoemd. VAN RANDWIJCK 3iillioen dooden, l'/> millïoen verminkten ei hoeveel millioenen nog, die treuren en die verarmd zijn? Hendrikus Marie Meyer en Susanna Alida Hüsken. Johannes Wouden berg en Cornelia Snjjders. Cor nells van den Donker en Antje Wolfs winkel. Jozef Leefsma en Rebekka de Vries. Lamberlus Cornelis Huls en Maria Hermina van Zwol. Anthony Drop en Wilhelmina Johanna Elisabeth Reynvaan. Rijk Cornelis Giard en Everdina van Kamp. Overleden: Johanna Catbrina van Mierlo, 67 jr., wed. van Gerrit van Lokhorst. Tiijntje Knoppers, 53 j., echtg. van Bernard van 't Eind. Jacobus Antonie Kok, 43 j., eebtg. van Neeltje van den Brink. Anna Peternella Veenendaal, 20 m. Leusden. Van 8—15 Sept. 1916. Geboren: Maria Cornelia, d. van Franciscus de Bree en Marrigje Hof land. Johannes, z. van Rijk van Westerlaak en Christina den Ouden. Stoutenburg. Van 815 Sept. 1916. GeborenCornelia, d. van Pieter Zeilstra en Antje Eijling. Woudenberg. Geboren: Bertha, d.. van Gerard van de Peut en Wilbelmina Ederveen. Gehuwd: Dirk van Ruler en Cornelia Moesbergen. Willem de Wit en Janna ter Burg. Karei de Raad en Elizabeth ter Burg. Denk daar eens over na! 611 gelooft niet, dat WIJ den oorlog kumen doen ophouden? wij even min maar WIJ gelooven dat GIJ Ons helpen t""1* nm hewerken 1. Dat op hot juiste oogenbllk do moe- gestredonen eon brug naar den vredo vinden. 2. Dat ZULK een oorlog nooit meer zal voorkomen. 3. Dat In alle landen een krachtige be weging gewekt wordt tegen oorlog en volkeronhaat. PAT ALLES IS TOCH ZEKER BEREIKBAAR I Heil Gil voor '1 minst IETS gedaan om dat le BEPROEVEN Waarom zljt GIJ nog niet aangesloten bij den Ned. Anti-Oorlog Raad? goedgevonden, te bepalen, dat door hem worden aangewezen, overeenkom stig artikel 1 van de Distributiewet 1916, de na te noemen artikelen: A. Levensmiddelen. I.Ongebuild tarwemeel, voor zoover ditdit nt voor hel bakken vanRegeerings bruinbrood. 2. Rogge, voor zoorer deze dient voor het bakken van Regeeringsrogge- brood 3. Aardappelen, t.w. Eigenheimers, Groninger Kroonen, Roode stars en daarmede door den Minister gelijk te stellen soorten. 4. Groenten, t.w. de volgende stapelgroenten roode kool, gele kool, uien. Friesche peen, Flakkeescbe of Hillegomscbe peen, knolrapen en de volgende vat- groenten Pronksnijboonen, enkele en dubbele sperzieboonen, zuurkool, andijvie. 5. Peulvruchten, t.w. brnine boonen en groene erwten. 6. Rundvet. 7. Spek, t.w. inlaudsch en Araeri- kaanscb. 8. Varkensvleescb. 9. Rjjst, t.w. Voorloop Rangoon of Bassein). 10. Gort (Gewone soort). II. Havermout (Inlandscheof Ameri- kaansche). 12. Margarine (t.z. Normaal Marga rine) 13. Boter. 14. Kaas, t.w. de soorten, genoemd in de lijst van maximumprijzen voor de maand September 1916. 15. Eieren. 16. Melk. 17. Suiker. 18. Zeevisch. B. Brandstoffen. 19. Turf. C. Huishoudelijke artikelen. 20. Zachte zeep (groene of gele). Winkeliersin levensmiddelen, brand stoffen en huishoudelijke artikelen, worden verzocht vóór Woensdag 30 BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 8 tot 16 September 1916 GeboreoAdrianus, z. van Cornelis van der Pol en Pietemella Adtiana Wijnen. Willem, z. van Teunis van Leveren en Catharina Visser. Leonardus Aloysius Maria, z. van Florentinus Maria Houbaeren Josephine Clara Theodora van den Bosch. Clasitia Hendrika, d. van Johannes Bernardus Rouwhorst en Catrina Fel ten. Johannes, z. van Stephanus van de Vrugt en Hilletje Elschot. Gerrit, z. van Jan Mastenbroek en Franciena van de Pol. Dirk Paul z. van Paul Jacobus Gaillard en Hen drika van Hattem. Everardus van Gerardus Diesman en Johanna Wtllemina de Gooijer. Agatba Jacobs, d. van Jan Hartogsveld en Jannetje van den Hoek. Johanna d. van Hermanus Wilhelmus de Rijk en Elisabeth Hendrik Josepba Bovee Cornelis Robertus, z. van Cornelis Robertus Meioders en Janette Alida Georgine Slok Soede. Woutera Maria, d. van Wouter van dan Eshof en Maria Cot nelia Jacoba van Leeuwen Petrus Franciscus Johannes, z. van Antonius Marie van Nieuwenhoven eo Huberta Adriana Smulders. Alber- tina Hendrika, d. van Joseph Désiré Wery en Wtllemina Hijmering. Jan, z. van Rutger Timmerman en Jannipje Wanner. Maria Jacoba. d. van Jan Ruijs en Teuntje Dina Geertruida van Tellingen. Wouter, z. van Arie Buis en Johanna Veenen daal. Margaretha Maria, d. van Bruno Jongb en Geertruida Zwanen' burg. Franciscus Johannes, z. van Gerrit Antoon Tuithof en Elisabeth Johanna Dieters. Aart, z. van Evert van de Pol en Arrisje Polman Ondertrouwd: Teuois Dreuning en Huibertje Gerdina van Bogget. Hendrikus Lambrechts en Cornelia Jobanna van den Broek. Getrouwd: Johannes Leonardus Gemeentelijke Arbeidsbeurs. terens Diatrictsbenrs voor Intercomm. Arbeids bemiddeling. Achter Davidshof No. 2. Telepboon Int. No. 374. Geopend: alle werkdagen van 8l/,121/» en van 671/* uur; Zaterdags van 8'/i12'/i uur. Aanvragen van Werkgevers op 14 Sept. le. "Volwassenen. 1 banketbakkers. 1 kopergieter. 1 electriciens. 2 meubelmakers. 3 kleermaker. 2e. Leerlingen on Jongens. 4 dagmeiden. I 1 sigarenmakers. 1 schoenmaker. 3 schoenstiksters. Aanbiedingen van Werkzoekenden op 14 Sept. le. Volwassenen. 1 banketbakkers 3 breisters. 1 corrector. 1 costnumnaaister. 1 depothouders. 1 concierge. 1 gouvernante. 14 grondwerker. 2 kantoorbedienden (mann.) 1 kantoorbedienden (vrouw.) 1 kinderjuffrouw. 1 kruideniersbediende Zo. XicorlLugon on Jongonu. 1 bankwerker. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons woonachtig buiten de gemeente raadplege men de opgave op de stads- aanplakplaatsen. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de arbeidsbeurs Achter Davidshof 2, teleph. int. 374. 2 linnennaaister. 1 loodgieters. 2 Hulp i. d. huis houding. 1 Meiden (tweede). 1 opperlieden. 1 steendrukker. 3 stopster. 5 timmerlieden. 1 waschvrouwen (aan huis). 5 werkvrouwen. 21 losse arbeider. Op de centrale eierveiling der V. P. N. werden aangevoerd: Exporteieren 59504 stuks. Prijzen f 10.20-f10 70. Eendeieren f9.60. Slachtgevogelte. Middenprijs. Slachtkippen f 0.80—f 0.92 per K.G. Jonge lianen f 1.24f 1.71 per K G. Oude Hanen f0.75f0 82 per K.G. Eenden f0.71. Dinsdag 12 Sept. Regeeringseieren, 91670stuks,prijzen van 18 30f8 60. Vrijdag 15 Sept. Regeeringseieren 38106 stuks, prijzen van f8 50f 8 70. RECLAME. Angst zal u niet beter maken. Weest opgewekt en grijpt de oortaak van uw kwaal aan. Leeft niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen grooter. Als gij rugpijn hebt, weest dan niet onmiddellijk bevreesd voor niergruis, waterzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatische pijnen hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheu- matiek. Als gij hinder hebt van waterstoornissen, vreest dan niet onmiddellijk blaasontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Ik zal er dadelijk voor zorgen, dat mijn nieren genezen en als ik dan verstandig leef, blijf ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om het bloed te laten circuleeren door de nieren. Dat houdt het bloed zuiver. Als gy te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt en geen behoorlijke nacht rust neemt, is het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewoonten een tijdje na te laten en de ver zwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn enkel voor de nieren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren zij de urinewegen, wekken zij de nieren tot g) ooter werkzaamheid op en bovrijden zy het lichaam van de nadeelige stoffen, die zooveel kwaad kunnen veroorzaken. Tobt niet te veel, opgewektheid en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de twee beste geneesmiddelen. Te Amersfoort verkrijgbaar bij A. van de Weg, Langcstraat 23. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 40.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk, 35

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2