PPAF£Hj»achine H. UFKEIS, DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Keuenmarkt 5, AMERSFOORT. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden. Advertentiën. „DE BIJENKORF" UTRECHT. de Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de .Heer J. POTHOVEN Azn., aldaar. Boterfabrieken R00MB0T erk en Putten". vers eh verkr Mbaar Vertegenwoordiger Behangers en Stoffeerders. Haarden en Rachels. Bierbottelarijen. Koloniale Waren. Boekhandelaren. Loodgieters. Boterhandel. Brandstoffen. Manufacturen. Cuisiniers. Rijwielhandelaren. Dames- en ileèren- Klcermakers. ,-t Schoenmagazijnen. Delicatesseiihandel. Verfwaren enz. Drukkerijen. Voederartikelen. Heerenkleeding- Magazijnen Zadelmakers. het Internationaal Handelspaleis, dat gevestigd zal worden te Amsterdam. De steun van verschillende offic ëele personen in binnen- en buitenland en de medewerking van vele Heeren uit Nederlandsche handelskringen,maakte die oprichting mogelijk en zoo ont stond de Nederlaudscbe Maatschappij »Het Internationaal Handelspaleis te Amsterdam», op welker statuten de Koninklijke Goedkeuring reeds werd verleend. De Directeuren de Heeren Willemse en Vlietstra hadden het grootste suc ces, een huurcontract te kunnen sluiten met het Paleis voor Volksvlijt, welk contract op bet I. H. P. is overgegaan. De voornaamste factor voor het welslagen van eene dergelijke onder neming als de onderhavige, bet bebben van de beschikking over een waardig tentoonstelliogs-gebouw, was een vraagstuk, dat ontegenzeggelijk op de meest gelukkige wijze tot oplossing is gebracht. Het Paleis voor Volksvlijt, met een frontlengte van circa 120 Meter, biedt voor expositie-doeleinden voor loopig een bodem-oppervlakte van circa 5000 vierkante Meter, terwijl de daarbij behoorende tuin, ter grootte van ongeveer 5600 vierkante Meter, de gelegenheid opent tot bet houden van speciale tentoonstellingen van tijdelijken aard en van z.g. Jaar markten. Op den voorgrond staat, dat de zaak volkomen in Nederlandsclie banden en neutraal moet blijven. Het prospectus vermeldt de namen van een 8 tal Commissarissen, Directeuren, 1 Rechtsgeleerd- en 2 Aesthetische Adviseurs en een 27-tal Adviseurs op bandels- en industrie gebied, welke allen Nederlanders zijn Verschillende andere Heeren hebben zich eveneens beschikbaar gesteld om de onderneming belangloos met hunne adviezen ten dienste te staan. Het gebouw zal op verschillende wijzen worden veibelerd, o.a. zulleD de 3 winkels aan bet Westeinde worden verwijderd, en zal bier de boofd-ingang worden gemaakt. Het prospectus vermeldt verder: dat de tentoonstelling permanent zal zijn en gratis voor het publiek toe gankelijk, terwijl personeel aanwezig zal zijn om de bezoekers ten dienste te staan. dat bet Internationaal Haodelspaleis zicb, desgewenscbt, belast met de vertegenwoordiging van en verkoop voor exposantenechter mogeo de rechten van reeds gevestigde vertegen woordigers en agenten niet benadeeld worden. Verder zullen in het gebouw post bussen worden ingericht, waardoor binnen- en buitenlanders het Inter nationaal Handelspaleis als post-adres kunneu gebruiken, terwijl ontvang- en correspondentie kamers voor exposan ten en hunne vertegenwoordigers beschikbaar zullen worden gesteld. Jaaimaikten en tijdelijke speciale tentoonstellingen zullen worden ge organiseerd, terwijl het houden van Internationale Handels-Congressen een punt van overweging zal uitmaken Aan exposanten zullen tal van faciliteiten worden verleend. Aan Industriëelen en Handelaren in Nederland gevestigd of vertegenwoor digd, biedt de nieuwe instelling het voordeel dat zij of hunne agenten de gehuurde ruimte kunnen bezigen als itooukamerc en bunrie cliënten daai kunnen doen kennismaken met hunne artikelen. De opening der tentoonstelling zal plaats hebben ongeveer 2 maanden na het sluiten van den vrede. Ofschoon de huur van stands- en reclamevlakten eerst bij opening zal ingaan, worden op dit oogenblik reeds buurcontracten afgesloten en is het ge- wenscht, dat gegadigden nu hunne aan vragen daartoe doen, teneinde bij een mogelijk onverwacht komende vrede tijdig gereed te kunnen zijn en bet werk van de aesthetische adviseurs te verge makkelijken, ook in het belang van exposanten. Het post-adres van het Internationaal Haodelspaleis is: Postbus 360, Amster dam, terwijl de telefoonnummers vootloopig zijn: Noord 2457 en Zuid 6050. Met het oog op de groote belang stelling en medewerking van binnen- en buitenland, zal deze stichting voor Amsterdam, als handelsstad, een nuttige en belangrijke zaak worden waardoor labrikant, grossier en winke lier gebaat zullen worden. Doet het nu. Een werkgever schryft ons: Reeds beeft de Minister v. Land bouw gewezen op de goede resultaten door een werkgever bereikt, die aan zijn personeel grond in gebruik gaf, voor het teelen van groenten, aard appelen enz. enz. en alle werkgevers en anderen aangespoord dit voorbeeld te volgen. De gemeente Worraer deed dit reeds en andere werkgevers oven eens. Aangezien het levensmiddelen vraag stuk, bij voortduren van den oorlog, dit jaar zeker hoogst ernstig zal worden, is ieder Nederlander die grond beeft, geschikt voor bet teelen van groenten of andere levensmiddelen, verplicht, dien dadelijk daarvoor te bestemmen. Wanneer ieder daartoe medewerkt, zal het resultaat verrassend zijn. Overal zijn handen vrij, de tijd dringt I Ieder stukje grond, nuttig gebruikt, helpt mede aan de oplossing van het vraag stuk der volksvoeding. Doch vooral, wacht er niet mede, doet het nu! Handelsbl. Een klok voor Prinses Juliana. In opdracht van de Koningin is in de ateliers van de uurwer kmakers Van Wijk Zn., te 's-Gravenhage, een oud-Hollandsche staande klok ver vaardigd, welke door haar alsgescbenk zal worden gegeven aan Prinses Juliana. De Koningin meende aan deze klok een historische gebeurtenis te verbin den, door n.l. de inneming vau den Briel (1572) hierop te doen aanbren gen, voorgesteld door bewegende figuurtjes, die onder bet spelen van het carrillon »ln naam van Oranje* te voorschijn komen, vervolgens de in brand gestoken poort rammeien om daarna bij bet einde van bet vers van bet lied van Koppelstok te verdwijnen Dit mechaniek werkt slechts op een drietal uren in den voormiddag en vijf malen in den namiddag en den avond Op de overige uren speelt de klok de liedjes: »De Zilvervloot», »Ze zullen hem niet temmen», en andere natio nale liederen. Bij het spelen van deze liedjes komt de mechaniek niet te voorschijn, terwijl de klok na midder nacht lot des morgens 7 uur in 't geheel niet speelt. De kast is van notenwortelhout ver vaardigd en versierd met ornamenten en beeldhouwwerk in stijl Louis XIV. De klok tn haar geheel is een fraaie proeve der oud-Hollandsche klokkeri- mdustrie, welke in de laatste jaren opnieuw opleefde en wier ontwikkelig meer veld wint. (Tijd). Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han- delsinformatiebuteau van VanderGraaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 3 Maart, in Nederland uitgesproken 18 faillissementen tegen 21 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 3 Maart 1917 133 faillissementen tegenover 168 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De Vereenigiog »Amersfoortsche Industrie- en Huishoudschool* ver gadert Vtijdag 9 Maart as. in het schoolgebouw, ter behandeltog van het verslag der Commissie van Rekening en Verantwoording 1916, bet jaar verslag en raededesliogen van het Bestuur. Binnenkort zullen alle V.P N.- eierveilingen worden opgeheven en worden veranderd in stempelhuizen De eieren zullen dus wel worden verzameld en geschouwd, maar niet meer worden gemijnd, doch op andere wijze worden verkocht. Bij het toelatingsexamen voor de Rijksnormaalinrichting zijn geslaagd: Alletta van Ouwerkerk, J. de Bakker, J. Heere, Ph. van der Kaaij, J. van Berghem en A. Zwan, allen alhier; Elis. Gaveel en Joh. B. Klokke, beiden te Baarn; Hendrika C. Kwak te Soest; J. B. Reissiger, te Zeist en H. van der Zijde, te Scherpenzeel. De reserve-officier van gezond heid dr. S. H. Scheepstra is ingedeeld bij het Militair hospitaal, alhier. Ter kaasmarkt alhier werd 5 Maart 1917 aangevoerd 6 wagens met 1375 K.G. De prijzen liepen van f50. tot f53.50 per 50 K.G. De handel was redolijk. Te Achteveld beeft de wed. J Kleinvelct. geboren Grietje v. d. Hoef, baar 101en verjaardag gevierd. Tot vóór 2 maanden was het oudje zeer kras eu bijzonder vlug ter been. Tbans houdt zij het bed. Voer het zwakke kind Door advertenties, door biljetten voor vele winkelrameD en straks door het aanbieden van kaarten wordt het Amersfoortsch publiek herhaalde malen herinnerd aan de opvoering van het blijspel »De roof derSabijnsche maagden" op Vrijdag, 9 Maart, in Amicitia door de Utrecbtscbe Onder wijzers Tooneelvereeniging. Deze groep dilettanten, die meermalen beeft blijk gegeven in hun spel zeer nabij de beste beroepstooneelisten te slaan, verdient stellig een volle zaal. Voor ondergeteekenden is de kennis geving, dat de helft van bet sal-lo is voor de kas der afdeeling Amers foort van het Centiaal Genootschap voor Kinderherstellings- en vaeantie- Itolonies een reden te meer om te hopen, dat Amicitia eigenlijk te klein zal blijken op dien avond. De aanvragen voor een verblijf in een koloniebuis in den aanstaanden zomer komen nu reeds in en zullen stellig in verband met geleden ont beringen in de koude dagen en den steeds stijgenden voedselnood dit jaar zeer talrijk zijn. Onze afdeeling, die baar subsidie ongevraagd door den gemeenteraad zag verhoogd, waaruit toch blijkt de waardeertng van hare werkwijze, zal alzoo veel geld noodig hebben. Waar zij bovendien uit de patiënten, opgegeven door ieder der geneesbeeren hier ter stede, zonder onderscheid van religie, baar keuze doet voor een maand aan zee of in boscb, alzoo uitsluitend in het oog houdend ons hulpbehoevend toekom stig geslacht het noodlijdende of her stellende, verzwakte kind, neme ook ieder, zonder onderscheid van gods dienst een aandeel in bet te maken saldo. Zeg dus niet: »Ik kan Vrijdagavond niet gaan* of Ik maak van zoo iets nooit gebruik,» maar koopuwkaart(en); weiger niet de U aangeboden lijst »N. N.« kan ook inteekenen en gij zult allen iets van de prettige gewaar wording gevoelen ook te hebben bij gedragen voor het kind, wellicht voor de kleinen van u goed bekende ouders. Worden zij op dezen jeugdigen leeftijd niet geholpeD, dan zullen ze als aan staande tuberculoselijders(essen) of door andere ziekten of kwaleo ver zwakte leden der samenleving later meer en langer hulp behoeven van maatschappij, gemeente of jarticu tieren. Steun dus bovenal het doel; en indien Ge reeds hebt geweigerd, koop alsnog een of meer kaarten en Ge zult dubbel genieten op dezen avond Onzen dank, geachte Redactie, voor de verleende plaatsruimte. Het Bestuur van de Kinder herstellings- en Vac.-kolonies, De Secretaris, A. B. VAN DER KLEIN Arnhemscbeweg 66 (waar ook kaarten verkrijgbaar zijn). MAGAZIJN CHOORSTRAAt 15-17 BILTSTRAAT 50—56 anpekapztjde gebloemd es 'I effen. 'flanperanden geheel klier, "ampekralee glee en hoot. ENOtflIE «fcUZt-EN GOEDKOOP. Verzending boven f iO.franco. Verleent eredieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder 1«. hyp. verband. Neemt galden in depót. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten- voor Amersfoort en Omstreken Voor Leusden en Omstreken DE DIRECTIE. i Ondei 'ontróle. in nette verpaliltinfUflTll. R. N. OOSTERVEEN, Lange- straat 46 en in het filiaal Arnhemsehestraat. DE DIRECTIE. Wanneer giiude verschillende naaimachines aan een STRENG en NAUWKEURIG onderzoek ^onderwerpt, wat betreft GE- RUISCHÜDOSHEID, UITHOUDINGS VERMOGEN en SIERLIJKHEID, dan twijfelen jwij niet of de Aal Uw keus zijn. W P. A. v. d. Veer, Aldegondestr. 90. Haarsma A Schaars. Langestraat 45. Hoogeweg 14. Telef. 410. Telef. 378. F. W. v. d.Wilde, Stoovestraat 12. Van- Gent A Co., Pieteif Pijperstraat 7. J. van Genderen, Arnhemsehestraat 35. G. J. Slothouwer, Langestraat 77. Aanleg van Gas- en Waterleiding. Firma J. Kool, Utr.straat 33. E. Elzenaar, Kerkstraat 10. Van der Logt, Kruiskamp 28. B. G. T. Molle, Magazijn »de Faam», Langestraat 79. De Jager dc Zoon, j' LaDgestraat 6062., H. Nefkens, Varkensmarkt 5. Firma W. van Beek, Kerkstr. 4. B. Ruitenberg Hz., Utrechtschestraat 21. J. Grootendorst, Hof 38. Alphons Snoeren Pz., Langestraat 10. „Het Kaashuis"* Langestraat 89. Firma J. Hoogland, Krommestraat 40. G.J. Slothouwer,Langestraat 77. C. Spelt Gz., Heiligenbergweg. „De Adelaar", J. van Zuiden, Langestraat 44. Firma Gebrs. Van Eeden, Arnhemsehestraat 6.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2