NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad ||r voor do Provincie Utrecht. H Gemeenteraad. No. 51. Woensdag 27 Juni 1817. 46e jaargang. :n&a8€i9W][ii4. De Firma A. LEWENSTEIN VERSCHIJNT WOENSDAG ER ZATERDAG KENNISGEVINGEN. -7 Aangezien ona gebleken is dat er onder onzen naam zeer ondeugdelijke Naaimachines verkocht worden, zoo berichten wij dat op al onze Naai machines nevenstaand handelsmerk moet voor komen. Men late zich onder welk voorwendsel ook geen nagemaakte Lewenstein' machine aan praten. Voor Amersfoort en Omstreken eienigste -Agent W. KOMMER, Kroramestraat 24, Amersfoort. UTHECI1T, C HOOR STRAAT 14. Courant ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden f 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nummers 5 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 17. Telephoonn. 6tt. AD VERTENTIËN: Van 16 regels 0.90; iedere reg9l meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. In de gisterenavond onder praesidium van den burgemeester Mr. J. fy. Graaf van Randwjjck gehouden openbare vergadering van den Gemeenteraad was het raadslid Van Kalken, onder kennisgeving afwezig. Ook wethouder Veis Heyn ontbrak op Jtiet appèl. Na goedkeuring van de notulen der ver gadering van den 1"«> Juni volgde mededeeling der riavolgendemgekornen stukken Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3e Afd. No 1367/1130 tot verdaging der beslissing op het Raadsbesluit van 4 Mei 1917 lot onderhandsche verhuring van een gedeelte van den Eemlandscben dijk aan bet Reslour van bet Hoogheem raadschap »de Bunschoter Veen en Veldendijks. Voor kennisgeving aan genomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3o Afd. No. 1308/1126 tot verdaging der beslissing op het Raadsbesluit van 4 Mei 1917 tot verkoop van bouwterrein gelegen aari de Z.O.zijde van de fluygenslaan. Voor kennisgeving aangenomen. Beslui! van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3e Afd. No. 130611129, tot verdaging der beslissing op het Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 tot vermindering van het bedrag, waar voor twee perceelen bouwland gelegen aan de Beek aan A. Kortes zijn ver huurd. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd 4 Juni 1917, 3e Afd. No 1304/1127 tot verdaging der beslissing op hei Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 tot verkoop van een perceel bouw grond (fabrieksterrein) gelegen ten Z.W. van den nieuw aangelegden weg van den Soestersiraatweg naardeEem- straat. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3e Afd. No. 1335/1131 tot verdaging der beslissing op het Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 tot aankoop vau den opstal, met het recht van huur op den ondergrond van bet aan de Gemeente toebeboorend perceel, liggende buiten de Conincks- poort. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4. Juni 1917, 3e Afd. No. 1305/1128, tot verdaging der beslissing op bet Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 verkoop van een gedeelte openbaar water en ondergrond der Singelgracht. Voor kenoisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 11 Juni 1917, 3e Afd. No. 1379/1190, tot verdaging der beslissing op bet Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 tot aankoop van een buis aan den Hof No. 7. Voor kennisge ving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 18 Juni 1917, 3e Afd. No. 1603/1258, tot verdagiDg der beslissing op het Raadsbesluit dd. 1 Juni 1917, tot het aangaan eener overeenkomst met den Staat der Nederlanden nopens overdracht der Hoogere Burgerschool/ Voor kennis geving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 29 Mei 1917, 3e Afd. No. 1283(1,042, tot goedkeuring van de Raidsbesluiteu dd. 27 Febr. 1917 tot wijziging van de begrooting dienst 1917. Voor kennisgeving aan genomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 29 Mei 1917, 3e Afti. No. 1285/1042, tot goedkeuring van de Raadsbesluiten dd. 4 Mei 1917 iot wijziging van de begroolmg dienst 1917. Voor kennisgeviug aangenomen. Besluit vau Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3e Afd. No. 1307/1143, tot goedkeuüng van het Raadsbesluit dd. 4 Met 1917 tot kostelouze overneming van F. J. Willenborg, van de stoep vóór het perceel aan de Kamp No. 18. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 4 Juni 1917, 3e Afd. No. 1273/1144, tot goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 27 Maart 1917 tot ruiling van gronden en ge bouwen met den beer J. van Dijk. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 11 Juni 1917, 3e Afd. No. 1380/1192, tot goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917. tot aankoop van een perceel bouw terrein, genaamd »De Lange Akkem. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 18 Juni 1917, 3e Afd. No 1557/1202 tot goedkeuring van bet Raadsbesluit dd. 20 Decem ber 1916 lot onderhandsche verhuring van diverse gemeente-eigendommen beboorende tot het grondbedrijf. Voor kennisgeving aangekomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 18 Juni 1917, le Afd. No. 331/348, tot goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 1 Juni 1917, tot ver lenging van den termijn van ontruiming djroobewoonbaarrerklaarde woningen aan Coninckstraat nos, 107, 109 en 111 Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 18 Juni 1917, 3e Afd. No. 1257, tot goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 4 Mei 1917 tot ver koop van een gedeelte openbaar water en ondergrond van de Singelgracht. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd 29 Mei 1917, 3e Afd. No. 1285/1042, tot goedkeuring der gemeente-begrooting dienst 1917. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 11 Juni 1917 van den Heer A. J. Looxma van Weideren baron Rengers, houdende mededeeling dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 16 Juni 1917 van den Heer A. R. Veenstra, gemeente-secretaris, waarin bij verzoekt hem verlof tot afwezigheid te verleenen van 5 Juli tot 4 Augustus a.s. Wordt voorgesteld het gevraagde verlof te verleenen. Z h. st. verleend Adres dd. 7 Juni 1917 van J. van Ouwerkerk, houdende verzoek hem een perceeltje grond in de nabijheid van het terrein der gemeente-reiniging in gebruik te geven voorde stichting van een schuurtje, dienende voor been deren bewaarplaats. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt. Schrijven van Burgemeester en Wet houders dd. 21 Juni 1917, ten geleide der tekening van het »Groeoe Kruist over 1916. Voor kennisgeving aan genomen. Schiijven van Burgemeester en Wet houders dd. 19 Juni 1917, waarbij zij ter voldoening van een daartoe strek kend verzoek der duurtetoeslagcom- missie inlichtingen verstrekken omtrent de uiiktering van den duurtetoeslag en een lijst overleggen van ambtenaren en werklieden die geen duurtetoeslag ontvangen, met vermelding der redeu. Schrijven van Burgemeester en Wethouders dd. 15 Juut 1917, waarbij zij, naar aanleiding van de door den beer Leinweber gevraagde inlichtingen inzake het aan 4 werklieden en 3 ambtenaren van bet Levensmiddelen- bureau vetleend ongevraagd ontslag en de onregelmatigheden op grond waarvan dat ontslag werd verleend, aan den Raad overleggen eeu afschrift van het ter zake betrekkelijk rapport van den Directeur van het Levens- middeleubureau dd. 9 Mei 1917. No. L 378 eo een extract uit de notulen der vergadering van Burge meester en Wethouders dd. 11 Mei 1917, waarin dat rapport is behandeld geworden. De heer Leinweber dankt voor de spoedigo beantwoording der door hem gestelde vragen, doch had zulks liever in eene openbare vergadering van den Raad gezien en vraagt de daarvan verleende stukken alsnog openbaar te maken. De voorzitter acht open baarmaking niet in het belang der betrokken ambtenaren. In stemming gebracht werd het voorstel Leinweber met 14 tegen 2 stemmen verworpen. Schrijven van Burgemeester en Wethouders dd. 30 Mei 1917, waarbij zij bet resultaat mededeelen van een door hen ingesteld onderzoek naar de kwaliteit der gedistribueerde levensmiddelen en de wijze, waarop de distributie plaats heeft. Een voorstel van den heer Hofland om de quaestie te stellen in banden eener commissie ad boe ten onderzoek en beoordeeling werd na zeer lang durige discussie tusscben den voor steller en den burgemeester met 11 tegen 5 stemmen verworpen. Het stembureau bij de a.s. verkiezing van leden van den Gemeenteraad in bet le Kiesdistrict, wordt samenge steld als volgt: Voorzitter A. H. van Kalken: Plaatsvervangend Voorzitter J. W. JorissenLeden H. J. de Kem- penaer, H. J. Rant, W. A. van Traa; Plaatsvervangende Leden: E. van Vol lenhoven, J. van de Lijke, J. H. van der Meiden. Tot onderwijzer aan school H werd in de vacature Frantsen benoemd nummer twee der voordi acht de heer K.J. Kerling, onderwijzer le Arnhem. Tot onderwijzeres in de nattige handwerken aan school H werd roej. H. H. M. Büschenbenke, tot dusverre tijdelijk als zoodanig werkzaam thans definitief benoemd. De benoeming van een Voorzitter der Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs werd, na dat de heer Hofland bad aangedrongeo om den heer van Kalken te verzoeken op zijn ontslagaanvrage als zoodanig terug te komen, aangehouden tot een volgende vergadering. Aan den beer J. Benninga, onder wijzer aan de openbare lagere school E werd op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend. Aan den heer S. van Kolfschoten, huurder van hot Hotel-pension aOud- Léusden» werd dit hotel opnieuw ver huurd voor den tijd van 3 jaren tegen een buurpiijs van f1250per jaar. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om ook dit jaar aan het Gymnasium geen overgangsexamens le houden werd z. d. en z. h. st. aangenomen. Besloton werd tot het instellen eener huurcommissie en benoemd tot lid en voorzitter P. J. M. G. Wolters, lid en plaatsvervangend voorzitter mr. L. Stadig, ledenJ. Ovoreem als vertegenwoordiger van de belangen der huurders van woningen, T. van Daal als vertegenwoordiger van de belangen der verhuurders van woningen en Th. J. H. Bianchi tot plaatsver vangend lid, uitsluitend om bij af wezigheid of ontstentenis van het daartoe benoemde lid de belangen vati de huurders van woningen te vertegenwoordigen J. J. van Reek en tot plaatsvervangend lid, uitsluitend om bij afwezigheid of ontstentenis van het daartoe benoemde lid de be langen. van de verhuurders van woningen te vertegenwoordigen C. Ruitenberg, en plaatsvervangende leden L. van Wijngaarden en J. H C. van der L'p; tot Secretaris F. J. C. baron van Hardenbroek van Amiroet- stol, en tot plaatsvervangend Secretaris J. van der Borgb. Aan de leden der huurcommissie en den Secretaris zal een vacatiegeld worden toegekend aan den voorzitter van zes gulden en aan de ledeq en den secretaris vap vier gulden per zittingsdag, respectievelijk van drie en van twee gulden voor een halven zittingdag. Een zitting, welke langer dan drie uren duurt, wordt als een azittiogdag" aangemerkt, elke andere zitting wordt aangemerkt als eeu ibalve zittmgdag". Aan den Secretaris wordt boven bet vacatiegeld een maandelijksche toelalage toegekend van vijf en twintig gulden per maand. De huurcommissie zal haar zetel hebben ten stadbuize aan den West singel, alwaar levens bat bureau vau den Secretaiis zal zijn gevestigd. Dit besluit treedt in werking den 25 Juni 1917. Aan de finantieele commissie uit het comité tot het houden van een demonstratie ter bevordering der Lichamelijke Opvoeding werd z. h. st. bet door Burgemeester en Wethouders voorgestelde crediet verleend. Het afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op het verzoek der vereeniging »Het Groene Kruist om verhooging van subsidie vond geen instemming bij den Raad. Na een plei dooi van den beor Nijnatten over het nuttige werk dier vereeniging en de noodzakelijke uitbreiding barer werk kring voor zoover betreft de zuige lingen verzorging werd een voorstel van hem en eenige andere raadsleden om de gevraagde verbooging dier subsidie wel toe te staan met 10 tegen 6 stemmen aangenomen. Aan de firma P. de Gruyter Zoon werd vergunning verleend tot het plaatsen eener beerput in haar per ceel aan de Langestraat. Besloten werd aan de bouwverorde ning een artikel toe te voegen van deri navolgenden inhoud: 3. Wanneer rookgassen, dampen of kwalijk riekende geuren, zich verwij derende uit eenig gebouw, niet val lende onder do wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad no. 95), zoo hinderlijk zijn, datdaartegen voorzieningnoodig blijkt, is de eigenaar, de vruchtgebruiker of de beheerder van het gebouw, waaruit de hinder ontslaat, verplicht zoodanige verandering of verbetering als door Burgemeester en Wethouders wordt aangewezen, binnen een door hen te stellen termijn aan te brengen of te doen aanbrengen. Slot in hel volgend nummer. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat er voorloopig geen varkeosvleesch op bons verstrekt ?al worden, aangezien heden van het Centraal Distributie kantoor te 's Gravenhage telegrafisch bericht ontvangen werd dat tot nader order geen varkens meer verkrijgbaar gesteld zullen worden. In- -de week van" 2 tot 7 en van 9 lót 1£ Juli en verder tot nadere aankondiging zal gezouten varkens- vleescb worden gedistribueerd. Amersfoort, 25 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid eu Handel, Gezien artikel 8, lid 3 der Distri butienet 1916, Heeft goedgevonden d.eo navolgen den ,voor de Gemeente Amersfoort geldende maximumprijs vast te stellen. Roggebrood op R-boos 5 cent per 4ÜÜ gram. Amersfoort, 25 Juni 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 1