Plaatselijk Nieuws. KENNISGEVINGEN. BOEKENTAFEL. TOOT alcohol. Alle drankbestrijdersvereenigiogen id ods land hebben bet besluit ge- Domen, gemeenschappelijk aan de regeering te vragen dealcobolfabricage uit voedingsmiddelen voor menscb en dier eo het kolen verbruik voor de alcobolindustrie terug te brengen tot den kleinst raogelijkeo omvang, hetzij door verbod van productie van alcohol voor menscbelijk gebruik, betzij door een strikt persoonlijk stelsel van raut- soeneering van alcoholhoudende dran ken. Tevens om een beroep te doen op 't Nederlandsche volk om in deze tijden bet gebruik van alcoholhoudende dranken geheel na te laten. Namens de meer dan 125 000 leden van die vereenigingen wordt een krachtige agitatie in bet gebeele land voorbereid om de verspilling van voedingsstoften voor de vervaardiging van schadelijke genotmiddelen te doen eindigen. Nog hoogere belastingen. Wij vei nemen van betrouwbare zijde, dat in verband met de reeds aange kondigde suppletoire landbouwbegro ting. waarbij voor de levensmiddelen- voorziening booge bedragen worden aangevraagd, dour de Regeering een wetsroorsti I wordt overwogen om op ieder her beide Verdedigingsbelastingen I en II bonderdvijftig opcenten te heften Nachtdienst voor Apotheken. T 'en het in de praktijk gebleken wa dat de in 1911 ingevoerde Zon- 'i-gsdieiist voor de apothek.in niet ninste moeilijkheid heeft opge- 1 'd yan de zijde van bet publiek ei ijl de apothekers en hun perso- iieel elk op hun beurt zicb gelukkig gevoelden vrij van hun Zondagsrust te kunnen genieten, zijn de Haar lem.che apothekers in 1916 nog een stapje verder gegaan en hebben zich afgevraagd: Is het noodig, dat alle apoiheken, in een plaats, waar er meerderen gevestigd zijn, steeds iederen nacht beschikbaar moeten zijn voor wat het publiek dan aau medicamenten noodig beeft? Zij heb ben daarop ontkennend geantwoord en zij hebben bun meening gegrond op bet feit, dat de wel bun immers toch reeds toestaat des Zaterdags- nachts (op een enkele na) gesloten te zijn en het zoodoende al geblekeD was dat deze sluiting geeoerlei be zwaar opleverde. Zoudeu nu de andere nachten der week een andere er varing opleveren als de Zaterdag nacht? Zij hebben toen een nacht dienst ingesteld, ODgeveer in gelijken geest als de Zondagsdienst en de ondervinding van meer dan een jaar heeft bewezen, dat de bulp voor 't publiek ruim voldoende was. Naar 't voorbeeld nu van hun Haar- lemsche collega's, welk voorbeeld reeds op verschillende plaatsen van ons land navolging vond en waarin 't buitenland reeds lang was voorge gaan, zgn ook hier ter stede de apothekers van plan op nader aan te kondigen datum des avonds ten 8 uur te sluiten op één na, wiens naam steeds op een biljet, dat aan ieder gesloteu apotheek is opgehangen, zal worden vermeld. Wg gelooven, dat deze proef neming ook hier bet publiek niet deeren zal. Voor ieder, die in de Apotheek werkzaam moet zgn, zal de regeling een groot voordeel zijo. Gemeentelijke journalistiek. l)e correspondent van bet »Nieuws v. d. Dagt schrijft uit Arnhem aan dit blad: Ook het gemeentebestaur van Arn hem is overgegaan tot de uitgave van een Distributieblad. Het eerste nommer is verschenen. Actueel is 't in geenen deele, want alles wat er in staat een paar volstrekt niet "bezwaarde". Integen deel, hij sprak nog enkele woorden waarin Gerrit's ijver en toewijding, jaren betoond, werden gehuldigd. «Een ongelukkige zwakkeling", zei de ge tuige tot den voorzitter der Rechtbank, 't Was inderdaad treffend. «Zulke inen-chen heb je niet veel!" zei een zachtmoedige juffrouw op de tribune, en ze pjnkte een traan weg. »Een echte Gentlemanzei een lichtelijk verarmde meneer, die tevens wilde tooneo, dat-ie het vreemde woord kenrig naar eiach uitsprak. En er ging een stroom van welgemeende bewon dering in de richting van den getuige, die vas zóóveel zielenadel bijjk gaf... kleine artikeltjes van de redactie natuurlijk uitgezonderd is reeds in den loop der vorige week door de plaatselijke bladen meegedeeld. Het ligt in do bedoeling dal iedere oplaag zal bestaan uit 13.000 exem plaren, die kosteloos aan ieder gezin zullen worden toegezonden. De beer C. Smeenk, redacteur van «Patrimonium» en lid van den Gemeen teraad, heeft de redactie op zicb ge nomen. Nn men tot krasse middelen moet overgaan, om bet tekort van f900.000 op de gemeentebegrooting te dekken is deze kostbare uitgave de kosten zullen zeker f 10.000 per jaar bedra gen ongetwijfeld een noodelooze en uuttelooze geldverspilling, nog buiten rekening latende het papiergebrek, dat de dagbladen dwingt tot een voor ben ze6r schadelijke bezuiniging. Tot zoover bovengenoemde corres pondent. Met eenige verandering in de cijfers lijkt ons boveostaande ook volkomen op onze gemeente vao toepassing.Want al wil men bet ook doen voorkomen alsof onze geniseotefiuanciën er bij zonder gunstig voorstaan men den ke aan het voorstel tot tractemeotsver- hooging van burgemeester en secie- taris uit het voorstel tot verhooging der gasprijzen, waardoor de toestand der winkeldtijvende middenstand wan hopig wordt, blijkt wel bet tegendeel De 3late Broodkaart. De directeur van het Centraal Broodkantoor maakt bekend, dat de broodkaart van de 3lste week loopt van 27 October tot en met 6 November («St. Ct.i) Dinsdag 30 October a s. zal vanwege de plaatselijke Afdeelinger der Nederlandsche Protestantenbond en Evangelische Maatschappij in «Ami citia» door het Amsterdamsch Tooneel- ensemble (20 personen), het drama: «Geloof- en Geboortegrond» worden opgevoerd, ter herdenking van het 4de Eeuwfeest der Kerkhervorming. In eene Donderdagavond ge houden vergadering der Vrijz. Democr. Kiesvereeniging «Amersfoort's Ge meentebelang» werden tot leden van het nieuwe bestuur gekozen de heeren Mr. Dr. H. Tb. A. Verhoed, voorz. J. Bonk, vice voorz., W. C. Ooster man le secr., Mevr. Belonje 2e secr., P. C. Dekker penningm., F. Flemeling, Mevr. Kiebl, H. v. d. Knoop en A. v. Nijnatten. Aan dit bestuur werd het ontwerpen van een huishoudelijk reglement op gedragen, hetwelk in een volgende vergadering zal worden vastgesteld. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van de Ver- eeniging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken* werden als be stuursleden herkozen de heeren G. J. Buyse, F. Wesseling, P. van Veen en G. H. Kolf! Gekozen werden de heeren J. P. F. Römer, C. G. Belt man en J. Schulte Nordbolt. In de commissie voor nazien der rekeniDg en verantwoording over 1917 werden beDoemd tot lid de heeren J. H. C. Th. Teengs J. v. d. Plank en H. W. van Esveld en tot plaats vervangend lid, de heeren W G. van Dam, J. van Beek en R. van Dijk. Bij acte, verleden voor notaris Johs. Knoppers, is opgericht de Coöpe ratieve Aankoopvereenigiog «oor Land en Tuinbouw, gevestigd te Amersfoort. Bij Kon. besluit van 20 dezer is de le luit. P. N. van Bavel, adju dant van het 5e regiment infanterie, benoemd tot kapitein. De nieuw benoemde 2e luitenant der infanterie W. J. K. Baay is in gedeeld bij hel 5e regiment infanterie. Tot leden van het College van notabelen der Herv. Gemeente alhier, zijn herkozen de heeren W. Kleber en B. van 't Eind. Gekozen werden de heeren A. Ruys en B. Ruitenberg. Op den heer J. G. Kleber werden 80 stemmen uitgebracht. Voorts verkregen de heeren G. A. S. Spelberg en ds. J. Visser resp. 08 en 72 stemmen, P. van Veen en A. Smeitink 87 en 90 stemmen, A. E. Blok 27 stemmen en jhr. H. v. d. Poll 48 stemmen Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Smeitink, P. van Veen, ds. Visser en Spelberg. Een binnenbrandje bii den heer Louis Kiciri in de Utr.straat kon door de politie roet behulp der minimax worden gebluscbt. Heel wat dakpannen en schoor- steenen zijn door den storm j.l. Donder dag van hun plaats gezakt, op bet plantsoen nabij de oude begraaf plaats werd een reuzenboom ge veld. Van persoonlijke ongelukken hoorden wij niet. Woenadagmvond vergaderden „Handel en Nijverheid" en „T)e Hanze" in do foyer van „Amicitia". Doel van de bijeenkomst was te bespreken de dreigende verbooging van gas- en eleetriciteitsprijs vooral met 't oog op de industrie en de bedrijven. Onder de aanwezigen merkten we op de raadS' leden Van Kalken, Nicuwendijk, Honbaer en Stadig, benevens de beer J. Ger. Kleber, voor zitter van de Kamer van Koopbandel. De voorzitter, de beer Kreok, zegt, dat het een verkapte belasting is, die slechts enkelen zal drukken. Ook dé industrie zal er door gedrukt worden. De beer Versluys kan niet inzien, dat de toestand erger zal worden. De beer Van Scbaik zegt, dat er 75.000 'winst uit de gasfabriek moet febaald worden. De heer Van VolJenhoven gelooft, at voor de industrie een uitzondering zal worden gemaakt, terwijl de beer Nieuwendijk zegt, dat ook de industrie belast zal worden. Alles te samen acht hij een onredelijke belasting. De heer Hou- baer leest nn het omcieele stuk voor en zegt dat in de commissie van bedrijven een stroomiDg is om de industrie te belasten. Na nog eenige be sprekingen leest de beer Hassing de volgende motie voor: De vergadering enz., gehoord de besprekingen betreffende de door Burgemeester en Wethouders van den Raad verlangde principieele uitspraak ten gunste vaneen progressief verhoogden gasprijs, teneinde vooropgezette winst uit het gasbedrijf te trekken, van oordeel, dat bierdoor een verkapte bslasting zou worden gelegd op een gedeelte van de inwoners der gemeente, aldus verschil makende tusschen al of niet-gasverbruikers, verzoeken den Raad der gemeente Amersfoort het voorstel van Burgemeester en Wethouders niet te aanvaarden. Mocht echter de Raad van oordeel zijn, dat onder de bestaande omstandigheden de nood zakelijkheid bestaat toch zekere winst nit bet gasbedrijf te trekken en dit wijten verkrijgen door progressief verhoogde gasprijzen, dan ver zoeke zij bet daarheen te willen leiden, dat biervan wordt uitgesloten het gas, benoodigd voor bedrijf en industrie en dit te blijven leveren voor den faagst mogelijken prijs. Waar toch verhoogde gaspriis voor bedrijf noodzakelijk tot gevolg moet hebben verhoogde productiekosten voor te Amersfoort gevestigde of nog te vestigen bedrijven en industrieën, moeten deze bedrijven in ongunstige positie komen ten opzichte van elders gevestigde be drijven en zou verhoogde en progressieve gas- prijs belemmerend werken op de ontwikkeling der plaatselijke nijverheid en ten slotte tot schade zijn der gemeente zelve." Met algemeene stemmen werd deze motie aan genomen. Nadat nog was aangenomen meer licht voor de winkels te vragen sloot de voorzitter de ver gadering.' Agenda voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort, op Dinsdag 30 October 1917, des avonds 7 nor. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van onderwijzeressen in de nat tige handwerken aan de openbare lagere scholen C en P. 3. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs (vacature Dr. H. J. Reijnders). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet geven van een subsidie tot bestrijding der onkosten voor de samenstelling van bet Amers- foortsche Adres- en Jaarboek voor 1918. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel grond bij de Eem- straat van bet St. Pieters- en Bloklands Gast huis. 6. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op bet adres van den beer Omer Brnyse om herziening van het tarief voor de levering van water en bet gebruik van beer- tonnen ten behoeve van Elisabethdorp. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om in te schrijven voor een bedrag van f 5000 in bet aandeelenkapitaal der op te richten Ex po rtcentrale. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een 20-tal benkeboomen met ondergrond aan den Lensderweg van den heer H. Fliek. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overdracht aan het Rijk van gemeentegrond in onderhoud en beheer, gelegen aan bet Sint- Jans-Kerkhof. 10. Voorstel van Burgemeester en "Wethouders om als stemlokaal in stemdistrict I aan te wijzen het Loge-Gebouw in de Van Persijnstraat en in verband daarmede de verordening houdende aan wijzing van de stemlokalen te wijzigen 11. Voorstel van Bnrgemeester en Wethouders om een crediet te verleeDen van f 700 voorden aankoop van gewone kachels met toebebooren ten behoeve van het politiebureau. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleenen tot bet nemen van de noodige maatregelen tot verweer voorzoover de gemeente aangaat inzake een dagvaarding van F. J. Willenborg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van het ziekteverlof aan T. Bever- loo, onderwijzer aan de openbare lagere school C. 11. Advies van Burgemeester en Wethouders op bet adres van G. v. d. Kiasborst houdende verzoek om kwijtschelding of vermindering van een hem opgelegde boete. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot betaling van den door de heeren Molle en Albert Heijn ingedienden scbadestaat wegens te late oplevering van de aan hen verkochte per- ceelen in de Langestraat. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van vergunning voor het maken van een beerpnt in gemeentegrond aan den heer L. Houbaer. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van machtiging voor exploi tatie der Centrale Keuken. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot bet oprichten van een cnrsus in de Franscbe taal ten Behoeve van aspirant-leerlingen der Handelsschool. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aanwijzing van het terrein voor de stichting van een nieuw gebouw voor de H B. 8. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het rooien van de hoornen op bet L. Vr. Kerkhof en van een boom achter het Raadhuis. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om den prijs van petroleum voor licht- looze gezinnen te bepalen op 22 eent per Liter. 22 Vaststelling aanvullingsbegrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1917. 23. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening dienst 1916. 24. Reclames Inkomstenbelasting dienst 1917. 25. Afschrijving plaatselijk* directe belasting naar het inkomen wegens vertrek of overlijden, dienstjaar 1917. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het model voor een beschrij vingsbiljet der Inkomstenbelasting. Goederenvervoer. Met iDgang van 1 November zal bet vervoer van goederen, dat thans nog per spoor gesctnedt naar plaatsen, welke aan bevaarbaar water liggen, per boot plaats hebben. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort maken bekend, dat in de week van 29 Oct. tot en met 4 November zal worden verkrijgbaar gesteld op bons No. 40 Groene Erwten. Rijst Havermout. Zeep. Bak- en Braadvet. Varkensvleesch. Aardappelen 4 KG. per bon. Goedkoope melk op bon No 13 tot en met No. 19 a f 011 per liter. Kaarsen a 50 cent per 300 gram en schemerlichten a 50 cem per doos, alléén op een geneeskundige verkla ring, welke op bet Levensmiddelen bureau moet wordeD afgestempeld en ingevuld, Amersfoort, 24 October 1917. Burgemeester eo Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN RANDWIJCK A. R. VEENSTRA. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort vordert van ieder, inge volge art. 9, 1ste lid der Distributie- wet 1916, die Calcium Carbid in voor raad of onder zicb beeft, daarvan vóór 1 November 1917 opgave te doen aan bet Levensmiddelenbureau Valkestraat 12. Amersfoort, 27 October 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 19 Oct. tot en met 25 Oct. 1917. Geboren: Christina Wilhelmina, d. van Jan v. den Brink en Johanna v. Roemburg. Aleida. d. van Hendrik Hazeveld en Wendelina v. EDgeland. Hendrik Willem, z. van Hendrik Wilhelmus Stol en Maria v. Binnen dijk. Ludovicus Jacobus Constan- tinus, z. van Constantinus Van de Leue en Maria Van de Velde. Mathilda, d. van Jan Lokhorst en Hendrijntje v. Manen. Georgine Agatha Sophie, d. van Carel Johannes v. Dortb en Georgine Louise Kempeo Jan Gerrit, z. van Jan Meijers en Margaretba v. Binnendijk. Wille- mioa Dina, d. van Albert Hoen en Dina Kreuzer. Cornells Marinus, z. van Cornells Matinus Mulder en Petronella v. der Veen. Elisabeth Gerarda Maria. d. van Gerardus Jo hannes Aloysius Vos en Elisabeth Jansen Albert Jules Edmond Ai- nold Frangois, z. van Edmond Joseph Gilies Vaassen en Viciorine Sidonie Marie Delval. Petronella Alida, d. van Geriit Bouman en Everarda v. Selm. Ondertrouwd: Nicolaas de Goede en Cornelia de Graaf. Cornelis Eggink en Gijsbertje Walet. Jan Ploegsma en Hendrikje Elzenaar. Johannes v. Nimwegen en Alberta v. Hell. Gehuwd HenricusGijshertosSmeeing ■•n Anna Louisa v. Bekkuin Jo annes de Wilde en Geertruida Kraai kamp. Herman Jozef Packbiersen Maria Christina v. 't End. Teunis Veenendaal en Geertruida Jobanna Dunk. Hendrik Albertus v. der Vorst en Wgtske Kwarten. J.an Samuel Magnin en Janna Petronella v. Zetten. Overleden: Frans Harting, 71 j., echtg. v. Madeleine Frangoise Sophie de Vye. Wilbelmina Ebert, 80 j. wed. van Mattbijs v. den Boscb. Jannetje v. Agteveld, 64 j., echtg. van Johannes v. Hamersveld. Berendje Termaat, 3 m. Twee als levenloos aangegeven kinderen. Woudenberg. Geboren Geertruida,d. van Mattbijs vao de Wetering en Johanna Cornelia Hardeveld (Kleuver). Heintje, d. van Evert Westerhuis en Janna Kamerbi ek. Ondertrouwd: Tijmen Jetten, 18j en Cornelia van de Stroe, 23 j. Overleden: Alida van Donkelaar, gehuwd met Jan Bruggink, 61 j. Leasden. Van 1226 October 1917. Geboren: Bartus, zoon van Willem de Kruif en Wijntje van Harskamp. OndertrouwdJohannes Hak en Alijda Esveld. Overleden Antonia Kletter, oud 6 maandpn. Sophia Wouterse oud 67 j. ongehuwd. Stoutenburg. Van 1226 October 1917. Ondertrouwd: Jakob de Lange en Hendr'ca Lokhorst. Overleden: Hendrika Voskuilen, oud 63 jaren weduwe van Aalbert Janssen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs tevens Districtsbeurs voor Intercomm. Arbeids bemiddeling. Achter Davidsbof No 2. Telephoon Int. No. 37*. Geopend: alle werkdagen van 812'/i e« van 23 uur; Zaterdags van 8'/,12'/j nnr. Aanvragen van Werkgevers op 25 Oct. 1917. le. Volwassenen. 13 meubelmakers. 2 Veldarbeiders. 1 Dienstboden 1 Letterzetter 1 Metselaar 2e. Leerlingen en Jongens. Aanbiedingen van Werkzoekenden op 18 Oct. le. Volwassenen. 1 banketbakkers. 1 beh -stoffeerder. 1 boekbinders. 1 Boekdrukker. 2 breister. 1 Broodbakker. 1 costuumnaaister. 1 koffermakers. 1 lompensorteerder. 1 Gas- en walcr- litters. 26 grondwerkers. 1 kantoorbedienden (mann.) 1 (vrouw.) 1 kellners 1 kuiper. 2 letterzetter. 1 loodgieter. 1 houtgraveerder 1 mach. houtbew. 1 machinist. 1 schilder (huis). 6 schoenmakers. 3 sjouwers 3 smeden. 2 stopsters. straatmakers, stucadoors. timmerman, werkvrouw, winkelbedienden, voeger, veldarbeider. voerlieden. 67 losse werklieden. 2e. Leerlingen en Jongens. 1 Timmerman. Voor aanvragen van werkkrachten door pa troons woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op de stads-aanplakplaateen. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, Achter Davidsbof No. 2. Tel. Int. 37*. MAKKlBthlüHT. AMERSFOORT, 26 Oct. 1917. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— appelen f*.00 a f8.— ('eren f a f9..Klei- Aardapp. f000 a f0.zandaardapp. fO.OO a fO.OO Hoendereieren f 15.00 a 116.00 p. 100 st. Bruine eieren 00.00 a i 00.00 per 100 st. Boter f 3.55 a f 3.50 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00 Zoetera. kaas f 0.a f 0.per 00 kilo dippen f0.60 a f 2 00 Kuikens f0,00 a 10.00 Piep kuikens f 0.50 a f 1.10 Ganzen lil. s f0.Eenden f0 80 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO a fO.OO. Hazen f 1.50 a f2.00 Wilde konynen f 0-50 a f 0.60 Tamme f 0.00 a f 0.00 Dun en f 0.60 a f 0.9U paar Magere varkens f20. - f3U. Varkens», expert f 0.a t 0.Zeugen f 60.a f 80.— Biggen f5.00 a f 14Schrammen f0.a f 0.— Vetta koeien f 000.a f 000.Guste koeten f 00O. I 000—, Kalfkoeien f 000.— a f 000.—. Kali- vaarzen f00.— a f00.—. Os fOOO.— a fOOO.— Pinkstieren füa f 000. Kalveren f8.k f12.— Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. 250 heet. Appelen. 80 heet. Peren. heet. Zandaardappe- len, heet. Kleiaardappelen, 3.000 stuks Hoen dereieren. 0000 stuks Eendeneieren 80 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee 6 magere varkens Varkens voor exportslagerjj 50 biugen, 20 zeugen, 3 kalveren Bij de firma J. Wultman te Maas sluis verscheen ter gelrgeriheid der Hervormingsherdenking een fraai uit gevoerde plaat voorstellende Luther voor de slotpoort te Wittenberg, waar tegen hij zoo juist zijn stellingen ge spijkerd beeft. Streng van lijn en sober van opvatting 13 deze plaat een waaid:ge herinnering aan deze voor de Christenheid zoo belangrijke ge beurtenis. RECLAME. Waarschuwingen der nieren en wat zij beduiden. Een gezond mer»sch denkt misschien weinig aan nierzwakte. Een aanval van rugpijn lijkt vaak een kleinigheid, maar als waarschuwing van verzwakkende nieren is het een ernstig teeken. Want de nieren zijn de bloedfilters en als zij onregelmatig werken, raakt het geheelc gestel van streek. Urinezuur hoopt zich op en water- stoornissen, rheumatiek, iscnias, spit, waterzucht, niergruis of -steen zullen misschien al te spoedig olgen. Behoed de nieren door zorg te dragen voor uw lichaam. Regelmatige slaap, lichaamsoefening en geregelde lichamelijke gewoonten zijü de eerste stappen. Vermijd onnooaige opwekkende mid delen, maar spoel de nieren door door het drinken van genoegzaam melk of water, óf beide. Vleesch maakt urinezuur en dient spaarzaam te worden gebruikt. Licht verteerbaar voedsel is het beste. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de nieren gezond te houden en te maken. Foster's Pillen met bovenbedoelde leefregels behoeden u voor nierziekte, verharding der aderen, urinezuur- kwalen en de lange nasleep van nier- en blaas- aandoeniDgen. Ieaere lijder zal u zeggeü, dat het onverstandig is om ae eerste waarschuwingen van kwalen te verwaarloozen, want de eerste verschijnselen laten zich het gemakkelijkst ge nezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. 34 Overtuigt u, dat de-juiste naam:'"Foster's Rugpijn Nieren Pillen 'en de handteekening van James Foster op het etiket voorkomen Dit behoedt u voor namaak. De echte zijn te Amers foort verkrijgb. bij A. v. d. Weg, Langestr. 23. ToeiendiBg geschiedt franco na ontv. v. post wissel -i ƒ1.76 p. doos of ƒ10.— p. zes dooien.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2