NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad Nlf voor de Provincie Utrecht. |H Gemeenteraad. No. 72 Zaterdag 7 December 1918. 47e jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per poat door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nummers 5 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Vrijdag. Tijdelijk slechts Zaterdags. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Rureau: Langestraat 77. Telephoonn. 09. ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.90; iedere reg»l meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Dinsdagmiddag te half 3 vergader den onze vroede mannen onder voor zitterschap van Graaf van Raodwijck, Burgemeester. Afwezig waren de heeren: Hofland en Jorisseri, wegens ziekte, en verder de heeren: Houbaer, Oosterseen en Overeem. De notulen der vergaderingen van 15. 16 en 29 October alsmede 30 November worden onveranderd vast gesteld. Hierna komt aan de orde't voorstel tot aankoop van enkele perceelen in de Zog- en St Annastraat. dat z. d. of h. st. wordt goedgekeurd Hetzelfde geschiedt met dal tot aankoop van huizen en erven in Hoog- en Noord- straat, de Eemstraat en Berg en Dal. Vervolgens wordt 'l nieuw benoemde raadslid de heer C. Ruitenberg door den secretaris binnengeleid, die, na in handen des voorzitters de vastge stelde eedeo te hebben afgelegd, door dezen wordt geluk gewenscht met 't vertrouwen door de burgers in hem gesteld. Hierna komen aan de orde de vol gende ingekomen stukken en mede- deelingen Afschrift van het besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 18 November 1918, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 8 Oct. II. tot onder- handscbe verhuring aan J. van Dijk te Soest van de boerderij genaamd »de GlasbuU, gelegen onder de ge meente Soest. Voor kennisgeving aangenomen. Idem, idem, dd. 18 November jl. met goedgekeurd Raadsbesluit van 29 October 1918 tot het om niet over nemen van Harmo Zeedijk, aldaar, van een strook grond ter grootte van pl m. 7 M'. gelegen vóór het perceel Aro- hemscbestraat No. 10, deel uitmakende van het perceel kad. bekend gemeente Amersfoort, sectie E No. 1708. Als voren. Idem, idem, dd. 18 November 1918 met goedgnkeurd Raadsbesluit van 8 October I9l8 tot verkoop van een perceel bouwterrein van bet kadastrale perceel gem. Amersfoort, sectie C No. 2021, gelegen aan de Zuidwest zijde van den nieuwen verbindingsweg tusscben den Utrechtscben en den Ouden Utrechtschenweg. Als voren. Idem, idem, dd. 18 November 1918, met goedgekeurd Raadsbesluit vaD 8 October 1918 tot verkoop van een perceel bouwterrein, kad. bekend gem. Amersfoort sectie C No. 2324, ge legen nabij de Koninginnelaan. Als voren. Idem, idem, dd. 18 November 1918, met goedgekeurd Raadsbesluit van 28 Mei 1918 tot wijziging van de begroo ting der inkomsten en oitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1918, zooals dat nader is aangevuld bij Raadsbesluit van 29 October 1918. Als voren. Idem, idem, dd. 18 November 1918, met goedgekeurd Raadsbesluit van 2 Mei 1918 tot wijziging van de be- grootiug der inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor bet dienstjaar 1918. Als voren. Idem, idem d.d. 18 November 1918, met goedgekeurd Raadsbesluit van 29 October 1918 tot wijziging der be grooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1918. Alsvoren. Idem, idem d d. 18 November 1918, met goedgekeurd Raadsbesluit van 28 Mei 1918 strekkende met intrekking van het Raadsbesluit van 10 October 1916. gewijzigd den 28»'»° November 1916 het bij Raadsbesluit van 1 Juni 1915 toegestaan crediet voor den bouw van 3 arbeiderswoningen op de per ceelen Achter de Kamp, kad bekend Gemeente Amersfoort, sectie E Nos. 1393, 3506, 3254, 3970 en 3975 te verhoogen tot f 10 550, en de betrekke lijke kosten te bestrijden uit bet voor schot uit 's Rijks kas (eventueel ver hoogd) hetwelk aan deze Gemeente is toegekend bij Koninklijk Besluit van 7 Augustus 1917, No. 88. Alsvoren. Schiijven d.d. November 1918 van P. J. van Kalieveen e. a allen beambten van de H. IJ. S. M., wonende alhier, waarbij zij verzoeken het daarheen te willen leiden, dat zij iri aanmerking komen voor toeslag op de prijzen der brandstoffen, welke zij betrekken vaD de Coöperatieve Vereeniging »Voor allen« te Amsterdam. Wordt gesteld in handen vaD B. en W. ter fine van advies. Schrijven d.d. 11 November 1918 van G. A. L. Spelberg e. a., waarbij verzocht wordt aan het Raadsbesluit van 13 November 1.1. waarbij alleen een bijslag op bet salaris is toegekend aan hen, wier jaarwedde minder be draagt dan f3000.een zoodanige uitbreiding te willen geven, dat het gelde voor allen, die in den dienst der Gemeente werkzaam zijn. Aan gehouden. Schrijven d.d. 22 November 1918 van het bestuur der Geitenfokvereeoi- ging alhier houdende verzoek ten be- boeve der vereeniging voor het jaar 1919 evenals vorig jaar subsidie te verleenen groot f 100.In handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven d.d. 22 November 1918 van bet bestuur der afd. Amersfoort van den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden »St. Franciscus van Assisiëa houdende ver zoek, tot bet geven van een cursus iu het Engelscb, een localiteit kosteloos ter beschikking te willen stellen. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Afschrift van het besluit vau Ged. Staten van Utrecht dd. 18 Novem ber 1918, met goedgekeurd Raads besluit vau 29 October 1918, strek kende om onder intrekking vaD de Raadsbesluiten van 1 Juni 1915,No.211' en 28 Mei 1918, No. 295', voor het bouwen van 6 arbeiderswoningen op een terrein aan de Flierbeekstraat sectie A. No. 1596, een crediet te verleenen van f 30650 en ter bestrij ding van deze kosten en tot dekking van het tekort op de exploitatie aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas een voorschot van f 30650, tegen een rente van 4V/« en aflossing in 65 annuïteiten, zullende deze annuïtei ten betaald worden uit de gewone middelen der gemeente, alsmede zoo hoog mogelijke bijdragen in de betaling van bedoelde aonuïteiten (zulks ter vervanging van het Kon. besluit van 14 April 1917 No. 84). Voor kennis geving aangenomen. Schrijven dd. 27 November 1918 van l. de Groot, waarbij hij voorstelt de gemeente-woningen Walikersteeg 5 pd 15 aan hem te verkoopen of om alle 4 onbewoonbaar verklaarde wo ningen ter plaatse aan hem te ver koopen, teineinde aldaar een pakhuis te bouwen. Wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. November 1918 No. 83 van het Bestuur van bet Burger Wees huis waarbij een voordracht van 3 personen wordt aangeboden ter voor ziening iD de vacature van Regent van geDoemd Weesbuis, ontstaan we gens het vertrek van den heer Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Te behandelen in de volgende vergadering Scbrijven dd. November 19l8 No. 81 «an het Bestuur van het Burger- Weesbuis waarbij wordt ingezonden de begrooting van het Burger-Wees buis voor het jaar 1919. Gesteld in banden van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. November 1918 No. 80 van het Bestuur van het Burger- Weeshuis waarbij wordt ingezonden de rekening, met bijlagen van bet Burger-Weeshuis over bet jaar 1917. Alsvoren. Schrijven dd. 26 November 1918 vaD bet Burgerlijk Armbestuur hou dende 2 aanbevelingen elk,van 2 per sonen voor de benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur. Te behandelen in de volgende ver gadering. Schrijven, ingekomen 30 November 1918, van het Bestuur van den Neder- landschen Federatieven Bond van Per soneel in Openbaren Dienst, waarbij verzocht wordt, de arbeidsvoorwaarden van bet Gemeente-personeel te wij zigen, zooals in een overgelegde me morie van toelichting wordt vooi gesteld. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. 28 November 1918 van bet Bestuur der Afd. Amersfoort der S. D. A. P. en der plaatselijke Vakcentrale ïDe Amersfoortsche Be- stuurdersbondrhoudende verzoek le. over te gaan tot invoering van den 8 urigen werkdag resp 45-urige werkweek voor het Gemeente- personeel, voorzoover dit personeel niet reeds een minder aantal uren werkt; deze arbeidstijd op te nemen in de bestekken van de werken, welke voor rekening van de Gemeente worden uitgevoerd; 2e. een zoodanige loonsverhooging aan bet Gemeen te-personeel toe te kennen, dat bet loon voldoende is tot dekking der behoeften. Als voren. Scbrijven dd. 28 November 1918 van Mej. J. Valkenburg houdende ver zoek baar met ingang van 1 Januari 1919 eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school C. Alsvoren. Schrijven dd. 30 November 1918 van het bestuur der Amersfoortsche schoenwinkeliersvereenlging houdende verzoek de 2300 paar militairen schoenen, die de Gemeente ter be- schikking krijgt via de winkeliers het publiek te doen bereiken. De heer Kroes is van meening, dat de verkoop zonder bezwaar door de winkeliers kan plaats hebben als den Minister wordt meegedeeld, dat genen zonder winstmarge den verkoop onder behoorlijke contióle willen doen ge- scbieden. De Voorzitter wijst erop, dat de beeren de zaak te ücbt achten, ter wijl de Minister duidelijk iu zijn circulaire spreekt van rechtstreek- scben verkoop door 't gemeente bestuur. Men kan toch niet aan Z. Ex naar den bekenden weg vragen Oorspronkelijk vroegen de winke liers 5 pCt. De beeren Stadig en Nijnatten stemmen met den heer Kroes in. Een voorstel om den Minister te verzoeken alsnog den verkoop door de winkeliers te doen geschieden wordt aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Schrijven dd. 30 November 1918 van het bestuur der Aid. Amersfoort van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden »Mercurius", houdende verzoek terstond belangrijke verbetering te willen brengen in de bezoldiging van het personeel van het Distributie-bedrijf. Gesteld in banden van B. en W. ter fine van advies. Afschrift van het besluit van Ged. Staten van Utrecht d.d. 25 November 1918, waarbij worden goedgekeurd de primitieve kohieren tot heffing van schoolgelden der O. L. Scholen B. en C. en de Burgeravondschool, dienst 1918/19, het 5e primitief kohier der straatbelasting eo het 5e primi tief en 2e suppl. kohier der riool belasting, dienst 1918, zooals die zijn vastgesteld door den Raad bij be sluit van 29 October 1918, op be dragen onderscheidenlijk van f7146.80, f4617.70, f72.—, f90.02, f27.— en f4.Aangenomen voor kennisgeving. Idem idem dd. 18 November 1918, waarbij het door C. A. MeeuseD, korporaal-schoenmaker, wonende te Tilburg, ingestelde beroep tegen bet Raadsbesluit vau 27 Juni 1918, waar bij afwijzend werd beschikt op zijn aan den Raad ingediend bezwaar schrift tegen zijn aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting over het jaar 1917, ongegrond wordt ver klaard. Alsvoren. Schrijven, ongedateerd, van G. Pot e. a., vormende het Comité tot op richting oener afdeeling van het Alge meen Nederlandsch Werklieden-Ver bond, houdende verzoek zoo spoedig mogelijk den 8-urigen werkdag in te voeren met behoud van den vrijen Zaterdagmiddag, alzoo een werkweek van 45 uren, voor het gemeente- personeel en dergelijke bepaling op te nemen in de bestekken van door de Gpraeente aan te besteden werken. Gesteld in banden van B. en W. ter fine van advies. Ingekomen is nog een adres: van Jbr. Wuytiers, dat hij wegens ver trek afgetreden is als regent van 't Burgerweeshuis, een adres van den heer Snouck, wijzende op den on- houdbaren toestand van 't Laantje; en een adres van Mr. De Wit, dat bij bij B. en W. beeft ingediend een vdrzoek om verlof in perceel 7 Ni'euwstraat tevens ontheffing vragende van enkele bepalingen. Nadat aan den heer G. Hakvoort eervol ontslag is verleend als le ambtenaar ten kantore van den ge meente-ontvanger met ingang van 1 December j.l, wordt in diens plaats benoemd de heer M. J. B. Bruyel, ambt. ten kautore van den gem.-ontv. te Gouda met 10 st. De heer J. J. ten Hacken, te Nijmegen verkreeg 5 st. Tot onderwijzeres en onderwijzer aan school B. werden benoemd Mej. Carpreau en de heer Broekhorst, resp. met 13 en 14 st. Mevr. Algera verkreeg 1 st. De verbetering van de Flierbeek straat en de Hessenstraat worden z. d. of b. st. goedgekeurd, alsmede de rioleering en bestrating van de Sluisstraat, de Noordstraat, de Hoog straat en de Berg- en Dalstraat. Bij 't voorstel tot verbetering van den Leusderweg vraagt de beer Stadig inlichtingen over de wijze van uit voering, eigen beheer of aanbesteding; misschien is bier wel wat voor werk verschaffing te doen. Wethouder Eysink zegt, dat niet alles in eigen beheer zat geschieden maar zegt toe aan werkverschaffing te zullen denken. De beer Leinweber zegt voorstander van klinkerbestrating te zijn voor 't le gedeelte, wijst op 't adres om rioleering der Achter-Bergstraat en vraagt of keislag wel voldoen zal in den zachteo bodem. Wethouder Eysink antwoordt, dat als Oorlog bijdraagt in de kosten, een klinkerbestrating zal gemaakt worden, terwijl aan de rioleering de noodige aandacht zal geschonken worden. De heer Leinweber meent, dat Oorlog belang heeft bij een goeden weg, terwijl hij vraagt zoo spoedig mogelijk 't werk aan te vangen om werk te verschafien aan de gedemobiliseerde». Conform 't voorstel van B. en W. besloten. Punt 11 der agenda, bevattende het voorstel van B. en W. tot herzieniDg van de bestaande voorschriften om trent den geneeskundigen dieDSt, door vaststelling van: Verordening tot regeling van den gemeentelijken geneeskundigen dienst; Verordening betreffende de genees- heel-en verloskundige armenzorg enz. enz. heeft de volle sympathie des beeren Stadig, die de vrjje artsenkeuze een aanzienlijke verbetering noemt. Hij neemt dan ook de gelegenheid te baat zijn lof over deze regelmg te uiten. De Voorzitter licht nog even toe, dat onder geneeskundige hulp ook die van den tandarts begrepen is. Z. d. of b. st. conform 't voorstel van B. en W. besloten. Het advies op 't adres der Woestij-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1