NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad IÉT voor de Provincie Utrecht. JVo. 5. Zaterdag 1 Februari 1919. 48e jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Gemeenteraad. i Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nnmmers 5 Cent. Ingezonden stnkken in te zenden uiterlijk Vrijdag. Tijdelijk slechts Zaterdags. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 17. Telephoonn. 60. ADVER1ENTIËN: Van 16 regels 0.90; iedere regel meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Dinsdagmiddag te half drie kwam de Raad onzer Gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester Mr. Graaf van Randwijck. Zooals telken jare gaf de voorzitter ook thans een kort overzicht van wat in het afgeloopen jaar was geschied, alhoewel bij aan de hand van cijfers de allengs moeilijker wordende crisis niet wilde schetsen; herinnerde hij er aan, dat bij de veranderde omstandig heden in de huidige maatschappij ook thans de Overheid gesteld wordt voor allerlei oplossingen op maatschappelijk terrein. Spr. wees op de evenredige vertegenwoordiging, welke waarschijn lijk ook in de samenstelling van den Raad groote veranderingen teweeg zal brengen. Waar op die wijze de burgerij meer het beleid van B en W zal beoordeelen staat de Overheid voor het feit de Maatschappij op hooger peil te brengen. De voorzitter eindigde met den wensch, dat Amersfoort, ook dit jaar, moge slagen in het vinden van middelen om te geraken tot ge zonder. meer harmonische toestanden. Van den beer Hofland is bericht ontvangen, dat bij tot zijn spijt niet ter vergadering kon komen. Mede af wezig waren de beeren Koning en Kroes. Aan de orde komen thans de vol gende ingekomen stukken en mede- deelingen Afschrift van het besluit van Ged. St. dezer Provincie dd. 16 Dec. 1918, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit van 13 Nov. 1918 tot het le. aankoopen van de daarin ver melde perceelen, ter gezamenlijke grootte van 8.4036 H.A. van den heer C. Ruitenberg alhier voor een totale koopsom groot ƒ111 653.66', '2e. aanvragen en aanvaarden uit 's Rijks kas van een voorschot tot evengemeld bedrag ter betaling van den gen. koopprijs, zulks tegen een rente van ten hoogste 4'/> pCt. en eene aflossing in 75 gelijke annuïteiten. Voor kennisgeving aangenomen. Idem idem 16 Dec. 1918, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 3 Dec. 1918 strekkende om le. onder intrekking van 's Raads besluit van 26 Juni 1917, voor de uit voering van het plan tot het bouwen van 348 arbeiderswoningen en 9 win kelhuizen een crediet te verleenen groot ƒ647 000 voor zooveel betreft terrein 1 ƒ122.600 voor zooveel be treft terrein II en ƒ1.443.710 voor zooveel betreft terrein III, '2e ter bestrijding van de kosten vaQ uitvoering dezer plannen en tot dekking van het tekort op de exploi tatie aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas A achtereenvolgens met betrekking tot de terreinen 1, 2, 3, grond voorschotten groot ten hoogste f81.000, f15 600 en f 129.710 en bouwvoorschotten hoogstens van f566.000, f107.000 en f 1.314.000 B buitengewone bij dragen in de be taling van de verschuldigde annuïteiten een en ander nader uitgewerkt in de bij het besluit overgelegde exploitatie rekening. Als voren. Idem idem 16 December 1918, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit van 3 Deo. 1918 tot vast stelling van het 3e kohier tot heffing van de hondenbelasting over 1918 tot een bedrag van f23.25. Als voren. Idem idem van 23 December 1918. waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit van 3 Dec. 1918 strekkende om aan H. G. Smeeing en L. H. C Alvers kosteloos over te nemen de stoepen, respectievelijk voor de per ceelen Arnhemschestraat 13 en 15. Als voren. Idem idem van 30 Dec. 1918, waarbij de beslissing omtrent de be- grooting van inkomsten en uitgaven dezer Gemeente voor 1919 wordt verdaagd. Als voren. Idem idem van 30 Dec. 1918, waar bij de beslissing op het Raadsbesluit van 3 Dec. 1918 tot aankoop van verschillende huizen met erven, per ceelen bouwland en een perceel bouw terrein, wordt verdaagd. Als voren. Idem idem van 30 December 1918, waarbij de beslissing op het Raads besluit van 3 Dec 1918 tot vaststelling eener veroidening betreffende het Ge meentelijk Grondbedrijf wordt ver daagd. Als voren. Idem idem van 6 Jan. 1919, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 17 Dec. 1918, strekkende om den huurtermijn van de landerijen, gelegen onder Soest, bij openbare verhuring tegen een jaarlljkscbe huursom van f250.aan C. Bolt alhier tot Kerst mis 1921 verhuurd, te verlengen tot 1 Januari '1928 onder de thans gel dende bepalingen en onder de in dat besluit genoemde voorwaarden. Als voren. Idem idom van 13 Januari 1919, waarbij de beslissing op bet Raads besluit van 17 Dec. 1918 tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Vereeniging «Fruit- en Groentenveiling Amersfoort e. o." gevestigd te Amers foort, wordt verdaagd. Als voren. Idem idem van 13 Jan. 1919, waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit van 20 Dec. 1918 tot aankoop vaD een perceel wetland en twee huizen met weg, wei- eo bouwland gelegen langs de Eem. Als voren. Schrijven dd. 23 December 1918 van Ged. St. houdende bericht, dat het Raadsbesluit van 20 Aug. 1918, zooals het is gewijzigd bij dat van 3 Dec. d a.v., houdende aanwijzing van een gedeelte van het gebouw der Ge- meentereiniging, aan de Muurhuizen, als dienstwoning aan den concierge C. van den Brink, door hen voor ken nisgeving is aangenomen. Als voren. Idem van 6 Januari 1919, van Ged. St., waarbij zij de ontvangst berichten van de Raadsbesluiten betrekkelijk de reorganisatie van de geneeskundige armverzorging. Als voren. Afschrift van het scbrjjven dd. 16 Dec. 1918 van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij wordt mededeeling gedaan van bet Kon. Besluit van 5 December 1918 No. 92, waarbij voor deze Gemeente tot l Mei 1924 vrijstelling wordt ver leend van de verplichting voor meisjes gelegenheid te verschaffen om, buiten avonduren, 96 uren in het jaar her- balingsonderwijs te genieten. Als voren. Schrijven dd. II Dec. 1918 van het Bestuur der Vereeniging van Behan gers, Stoffeerders en Beddenmakers- patroons gevestigd alhier houdende verzoek voor groote zoowel als voor kleine leverantie's de Amersfoortsche winkeliers niet te passeeren, maar hun althans de gelegenheid te geven voor leveringen aan de Gemeente in aan merking te doen komen. Onder opmerking, dat het uitgangspunt van adressanten niet juist is, zooals reeds medegedeeld is in de Raadsvergadering van 13 Nov. II. kunnen B. en W. mede deelen, dat zij geen bezwaar maken om in het bedoelde verzoek te treden en derhalve voorstellen adressanten in dien geest te berichten. Schrijven dd. 6 Januari 1919 van het personeel voorden Gemeentelijken Woningbouw aan den Woestijgerweg, houdende verzoek alsnog het loon te mogen ontvangen over de beide Kerst dagen en Nieuwsjaarsdag. In handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven ingekomen 7 Jan. 1919 van de Vereeniging «Het Nederlandsch Registratuurbureau», gevestigd te Den Haag houdende verzoek, een jaarlijk- scbe subsidie te verleenen uit de Ge meentekas tot een bedrag van f 150. of zooveel minder als de Raad mocht meenen beschikbaar te kunnen stel len. Als voren. Schrijven dd. 6 Jan. 1919 van het Bestuur der Afd. Amersfoort van den B. van T. houdende verzoek het daar heen te willen leiden, dat aan de wed. H. C. J. M. Verhaaff nog ge durende 6 maanden nl. de maanden Januari tot en met Juni 1919 het door wijlen haar man genoten salaris worde uitgekeerd. Als voren. Schrijven dd. 21 Dec. 1918 van het Comité ter behartiging van de alge- meene belangen van Overheidsperso neel (A.C. O. P.) houdende verzoek te willen besluiten, dat aan het personeel dezer Gemeente en aan de weduwe en weezen van dat personeel pensioen wordt verleend, zonder dat de be trokkenen daarvoor bijdragen of pre mies hebbeo te storten. Als voren. Schrijven dd. 31 Dec. 1918 van de Afd. Amersfoort van den Alg. Ned. Ambtenaarsbond, gevestigd alhier, houdende verzoek op laatstgenoemd verzoek van het A. C. O. P. inzake invoering van premievrije pensioenen, een gunstige beschikking te willen nemen. Als voren. Schrijven dd. 31 Dec. 1918 van Mevr. J. W. E. EysinkÜaamen, onderwijzeres aan de Openb. Meisjes school alhier, houdende verzoek haar als zoodanig tegen I Maart 1919 eervol ontslag te willen geven. Als voren. Schrijven dd. 23 Dec. 1918 van Gebr. v. d. Hoek en Cirkel, sleepers alhier, houdende verzoek in aanmer king te mogen komen voor werk voor de Gemeente. Als voren. Schrijven dd. 16 Dec. 1918 van het Hoofdbestuur van de Republikeinsche Partij, gevestigd te Deventer, waarbij ui overwegjog wordt gegeveu ook in deze Gemeente alle hoofden van dienst op te dragen bij benoemingen slechts op geschiktheid te letten en gods dienstige gezindheid van sollicitanten buiten beschouwing te laten. Voor gesteld wordt, adressant te doen be richten, dat steeds in den geest van het thans gedaan verzoek is gehandeld. Schrijven dd. 26 Dec. 1918 van het Bestuur der Afd. Amersfoort van den Bond van Politiepersoneel in Neder land houdende verzoek zoo spoedig mogelijk te bevorderen, dat de nieuwe salarisregeling kan ingaan en zulks met een terugwerkende kracht van 1 October 1918 en indien dit niet mogelijk is, over de maanden Octo ber, Novembei en December een extra toeslag toe te kennen voor gehuwden 4'/« week loon met een minimum van f75.en voor ongehuwden 3 weken loon met een minimum van f50. welk verzoek nader in een toelichting wordt gemotiveerd. In handen van B. en W. om advies. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den ontvan ger dezer Gemeente dd 23 Dec. 1918. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven dd. '23 Dec. 1918 van de Afd. Amersfoort o.o. van de Ver. voor M. U. L. O. houdende verzoek bij de a.s. herziening der salarissen van Ge meente-ambtenaren een aparte salaris regeling voor de leerkrachten, verbon den aan de M.U.L.O. school te willen vaststellen. Advies B en W. Rapport dd. 10 Dec. 1918 van den Verificateur der Gemeente-Financiën van het onderzoek der Administratie van het levensmiddelenbedrijf. Ter lezing voor de leden. Missive dd. 20 Dec. 1918, van B. en W. houdende eenige mededeelingen naar aanleiding van de vragen gesteld door den heer Leinweher in de raads vergadering van 3 Dec. 1918. omtrent de uitreiking van broodkaarten aan het Levensmiddelonbureau. De heer Leinuieber is niet in alles voldaan en acht, dat B en W. wat meer brood kaarten moeten nemen, dan kunnen zij aan anderen leennn, in plaats van I zooals nu van Utrecht te moeten leenen, wat vertraging geeft. De Voor zitter merkt op, dat dit niet gaat, men heeft te accepteeren. Dê heer Lein- weber maakt tevens op 't stenogr. verslag de opmerking, als zou dit verslag niet juist zijo. Missive dd. 20 Dec. 1918 houdende beantwoording van een viertal vragen, gedaan door den heer Hofland, bij de begrooting voor 1919. Schrijven, ingekomen 15 Jan. 1919 van Mej. G. van EedenKamperman houdende verzoek haar met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag te verleenen als Gemeente-verloskundige. Wordt verleend. Schrijven dd. 14 Jan. 1919 van de Afd. Amersfoort van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, ge vestigd te Amsterdam, houdende ver zoek om op het adres dd. 21 Decem ber 1918 van het A. C O. P. inzake invoering van premievrije pensioenen een gunstige beschikking te willen nemen. Om advies in handen van B. en W. Schrijven dd. 15 Jan. 1919 van de Afd. Amersfoort |van den Nederl. bond van Werklieden in Openb. Diensten en Bedrijven om op even genoemd adres van A. C. O. P. een gunstige beschikking te willen nemen. Als voren. Schrijven dd. Jan 1919 van de Afd. Amersfoort e.o. van den Bond van Ned. Onderwijzers, houdende verzoek de in uitzicht nestelde salaris- regeling zoo spoedig mogelijk te willen vaststellen en daarbij .rekening te willen houden met hetgeen in het adres wordt voorgesteld en in een bijlage wordt toegelicht. Als voren. Schrijven dd. 17 Januari 1919 van den heer J. Visser houdende verzoek hem eervol ontslag te verleenen, als onbezoldigd ambtenaar van den Bur gerlijken stand. Wordt verleend. Afschrift van het besluit van Ged. St. van 20 Jan. 1919, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 17 Dec. 1913 tot aankoop van de »Ver. tot Werkverschaffing in de bouwbedrijven" gevestigd alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Anna Paulownalaan, hoek Emma- laan, groot 1318 M5. voor den prijs van fl.per M*. Voor kennis geving aangenomen. Schrijven dd. 23 Jan. 1919 van het Bestuur der Ver. «Bewoners der Ge meentewoningen Woestijgerweg enz." alhier houdende verzoek alsnog tege moet te willen komen aan de grieven van de bewoners dezer woningen ge uit in het adres van 23 September 1918. Om advies in handen van B. en W. Schrijven dd. 11 Jan 1919 van A. van Bekkum e. a., allen bewoners van de Muurhuizen en het Havik houdende klacht over hinder, welke zij oridei- vinden door het aardappelenpakhuis van de firma Diekerhof in de Muur- huizen No. 125. Als voren. Schrijven dd 21 Jan 1919 van de Afd. Amersfoort van den Ned. Centr. Ambtenaarsbond houdende verzoek, het daarheen te willen leiden, dat alsnog betaling zal volgen voor de extra werkzaamheden over 1918 ver richt door het Gemeentelijk personeel des avonds na de kantooruren en voorts voor overwerk een definitieve regeling wordt getroflen. Als voren. Schrijven dd. 21 Januari 1919 san J. van Keulen Jzn. e. a. allen bewoners van de Bloemendalschestraat alhier, houdende verzoek ie besluiten, dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan lot berstel van de brug over de beek aan de Bloemendalschestraat, zoudat zij weer geschikt is voor beladen rij- en voertuigen. Als voren. Afschrift van het besluit van Ged. St. van 20 Jan. 1919, waai bij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit .van 17 Dee. 1918 tot verkoop van een perceel bouwgroud aan de Vereeniging «Fruit en Groentenveiling Amersfoort en omstreken» gevestigd te Amersfoort. Voor kennisgeving aangenomen. Idem idem 20 Januari 1919, le Aid. No. 31/33 waarbij wordt goedgekeuid het Raadsbesluit van 3 December 1918 tot aankoop van den beer: le. T. van Daal van twee woningen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1