B. RIJNENBERG Hzn. Electrfl-Tectimscli Bureau S. SMIT Blatt Withoflsstr. 9. PIANO'S B ATjQ-^ijwielen ie Nieuwe ENÜELSCHE STOFFEN voor DfMI-SAISONS, WINTER OVERJASSEN en DAIES-COSTtfllMS Probeer eens 't schoeisel GEBRS. KROES Begroatü^en kosteloos. LOUIS KLEIN UTREcTtmffiSïRAAT Plaatselijk Nieuws. BINNENLAND. AMSTEL-BIEREN MINERALE WATEREN LIMONADES J. y HAMERSVELD Jr. Utrechtschestraat 49 agent voor Amersfoort j. y. DAKOA/IMER Bloemendalschestraat 34 Repahrfk^nrichting Hamers, Th. J. Nieuwendijk, Dr. H. de Boer en K. Kaan, die uit hu n mid len een voorzitter zullen aan wijzen. Tot ambtenaar van de Burger lijken stand werd met algemeene stemmen benoemd de heer A. H. van Kalken. Besloten werd aan de ambtenaren van den Burgerl. stand (geen wethouders) voor elk door hun gesloten huwelijk f 4.— toe te kennen. Niet minder dan 10 voorstellen van B. en W. tot verkoop van per- ceelen bouwterrein in het bergkwar tier werden z.h.st. aangenomen even zoo eenige voorstellen tot overname van strookeb grond ter verbetering van verschillende wegen. Besloten werd aan »de Internationale school voor Wijsbegeerte" eenige perceelen gronn aan den Doodenweg in erf pacht af te staan. ONTV-A.2ST G-E1T Tel. 243. UTÏÏKHTSCHESTRAAT 26 Coupeur aan huis re ontbieden. Van het Kath. Kerkbestuur der parochie onze Lieve Vrouwe Hemel vaart werd op nieuw ingehuurd het perceel Langegracht 39. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om aan het Rijk gratis in gebruik te geven, het gebouw in de Muurhuizen bekend onder den naam »de Dieventoren«. Voorts werden B. en W. gemach tigd tot het voeren van verweer tegen een door J. van Wolfswinkel Cz. tegen de gemeente ingesteld rechtsgeding en tot het aangaan van een rechts geding tegen G. Bloemink tot betaling van huurpenningen en ontbinding eener huurovereenkomst. Besloten werd tot aanleg van een haven en aan B. en W. daarvoor een crediet te verleenen van f 550.000. Voorstellen van B. en W. in zake een door Th. P. A. Klaassen inge diend verzoek tot verbetering van het pleintje achter de Arnhemschepoort wal en een tot rioleering van de Koe- steeg werden aangehouden. Na eenig debat werd met 11 tegen 7 stemmen besloten te beschikken op het verdoek om tegemoetkoming van P. van Veenschoten, in verband met verharding van den Leusderweg. Kenzelfde lot wedervoer een tweetal adressen van I. J. Kreupeling in ver band met de uitvoering van werken aan de O. L. Vrouwe-toren. Besloten werd op Berg-Noord een drietal nieuwe wegen aan te leggen. Het advies van B. en W. op het adres van den Algemeenen Neder- landschen Straatmakersbond, hou dende verzoek straatwerk te laten verrichten, werd z. h. st. aangenomen. Advies van B. en W. op het adres van bonden van Transportarbeiders in zake verhooging van loon in ver band met de betaling door de gemeente van meer vracht aan vrachtrijders. Z. h. st. aangenomen. Uit het Schoenmagazijn van LANGESTRAAT78 tlTELEPH. 351 Kwaliteit en vakkundige bediening doet u nimmer tot een ander adres be sluiten. s. Aan 't zelfdeTnlos uitvoering van solied reparatiewerk. Aanbevelend, ALS BOVEN. Voorstel van B. en W. om de ge meente te doen toetreden als lid der Vereeniging »De Tuinbouw-Onder- linge» voor de verzekering van plant soenarbeiders. Z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van het contract met de N. V. F. van Lanschot s-Bank. Z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. 'én W. om toe te treden als lid van de Vereeniging aHet Binnenscheepvaart-Congress. Z. h st. aangenomen. Advies van B. en W op het adres van het Bestuur der Konijnenfokkers- vereeniging om subsidie en het ge bruiken van gemeentegrond. Z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. om een nieuw crediet te verleenen voor het houden van toezicht in de bosschen. Z. h. st. aangenomen. Advies van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Bestuur van de Amersfoortsche Bur gerwacht om subsidie, lokte heel wat debat uit. De Kerkelijke partijen kwamen daarbij scherp tegenover de S. D. A. P. te staan, waarbij van weerskanten harde woorden werden gebezigd. Ten slotte werd met 11 tegen 7 stemmen conform het advies van B. en W. besloten. Tegen stemden de heeren Stadig, Nieuwfendijk, Kroes, Kraan, Oosterveen, Noordman en Leinweber. Minder succes hadden B. en W. met hun afwijzend advies op het adres van het Bestuur van den Amersfoortschen Bestuurdersbond en der Afd. Amersfoort van de Soc. Dem. Arbeiderspartij en den Leden raad der Coöperatie »Ons Belang", houdende verzoek om evenals vorige jaren weder een toeslag op brand stoffen te verstrekken. Na bestrijding door de heeren Polder, Kroes, Noordewier, Noordman en Stadig werd het met 13 tegen 5 stemmen verworpen. Alleen de heer Verhoef stemde met de wet houders vóór. Een voorstel van B. en W. om subsidie te verleenen aan de Hoofd- commisie voor de Normalisatie in Nederland werd aangehouden tot de volgende vergadering. Besloten werd op de Algemeene Begraafplaats een bus te plaatsen voor de armen van alle genoot schappen in de gemeente. Het door B. en W. gemaakte uitbreidingsplan der gemeente werd goedgekeurd en vastgesteld. Besloten werd aan de woningbouw-vereeniging Sint Bonifacius een verhoogd crediet te verleenen en daartoe een ver hoogd voorschot aan te vragen. Aan den heer T. Beverloo onder wijzer aan de Openb. school C. werd op zijn verzoek, wegens ziekte, ver lof verleend. Aan mejuffrouw M. Meijer werd op haar verzoek ontslag verleend als tijdelijk leerares aan de Handels dagschool. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van de verordening tot regeling van de wijze van uitbetaling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare lagere -cliool en tot regeling van de inhouding dier jaarwedden bij verl-f tot afwezigheid werd na eenige opmerkingen van Mr. Stadig, die de gehuwde onder wijzeres liefst uit de school zag ge weerd, z. h. st. aangenomen. Besloten werd tot opheffing van den cursus ter voorbereiding van de Handelsavond- en handvakteeken- school, en tot het uitkeeren van ver goedingen aan het personeel van dien cursus. Het 3e suppletoir kohier der school gelden voor het Gymnasium dienst 1918/19 werd vastgesteld. Hierop deed de voorzitter de deuren sluiten voor een geheime zitting. Na heropening der openbare ver gadering vraagt de heer Nieuwendijk inlichtingen omtrent het verstrekken van duurtetueslag aan een ontslagen ambtenaar, na diens ontslag en over een adres van de leeraren der Handelsschool. De voorzitter zegt, wat het eerste betreft onderzoek toe, en deelt mede dat het bedoeld adres naar B. en W. is om advies. De heer Rekké vraagt inlichtingen omtrent het adre- van H. V. C. om een voetbalterrein. De voorzitter zegt dat deze kwestie de volle aandacht heeft van B. en W, De heer Noordewier wil de ar beiders in taat zien gesteld goed- kooper katoen te koopen en zou daarom een blanco crediet willen toestaan om per el 10 cent toeslag te kunnen verleenen. De voorzitter zegt dat B. en W. nog niet voldoende op de hoogte zijn. Zij zijn voornemens zich tot den minis:er te wenden om tot een goede oplossing te komen. De heer Hofland bracht de ver ordening regelende de loonen der ambtenaren en werklieden (ook de tijdelijke) ter sprake, doch kreeg van den voorzitter te hooren, dat deze kwpstie reeds in orde is, waarna de vergadering werd gesloten. VLEUGkEJ^S ORGELS MUZIEK s De uitreiking der broodkaarten voor de volgendeperiodezal geschieden aan het Levensmiddelenbureau, Groenmarkt en aan de Arbeidsbeurs Davidshof, in de hieronder vermelde «olgorde en op de daarbij aange geven dagen en ureD. Levensmiddelenbureau Groenmarkt. No. 1 tot en met 600 op Donder dag 9 October, van 8Vi2uur. No. 601 tot en met 1200 op Vi ij- dag 10 October, van 8'/i—2'/i uur No. 1201 tot en met 1700 op Zaïerdag 11 October, van 8'/« 12 uur. No. 1701 tot en met 2300 op Maandag 13 October, van 8Vi2'/> uur. No 2301 tot en met 2900 op Dinsdag 14 October, van 8'/> -2'/> uur No. 2901 tot en met 3^00 op Woensdag 15 October, van 8V«—z7> uur. Arbeidsbeurs Davidshof. No. 3501 tot en met 4100 op Donderdag 9 October, van 8'/i 2'/i uur. No. 4101 tot en met 4700 op Vrijdag 10 October, van 8V2'/» uur. No 4701 tot en met 5200 op Zaterdag 11 October, van 8*/»12 uur. No. 5201 tot en met 5800 op Maandag 13 October, van 8'/i—2'/i No. 5801 tot en mei 65U0 op Dins dag 14 October, van 8'/i2'/i uur No 6501 en hooger op Woensdag 15 October, van 8'/i— 2'/> uur. De kapitein der Inf. C. C. de Gelder zal deel uitmaken van bet hoofdbestuur der Vereeniging van Officieren van de Nedei landsche Land macht, dat voortaan uit 9 leden zal bestaan. Den le October zijn bjj de rij en hoefsmidscbool aangekomen 36 idïiciereri en onderofficieren der cava lerie en der bereden artillerie tot het volgen van een cursus voor den tijd van één jaar. De Reserve-Wachtmeester Jhr. C. A. C. H. Elias van het Ie Reg. Veld-Artillerie is benoemd tot Kornet bij het regiment. De officieele opening van de Gemeentelijke Ontsmettingsinrichting zal plaats hebben Maandag 6 Octo- ter a.s. des nam 3 uur. Tot directeur der ambachts school is benoemd de heerJ. J. Wes- seling te Zierikzee. Onder talrijke blijken van be langstelling herdacht de heer J. van der Plank jl. Donderdag den dag waarop bij 40 jaar geleden op het kantoor dei firma H. Gerritsen zijn intrede deed. Het afdeelingsbestuur bier ter stede van den bond van politie personeel in Nederland is thans samengesteld als volgt J. Strijdland, Voorzitter, W. Stout- bamer, 2e Voorzitter, N. Keuken, Secretaris, H. Jonker, 2e Secretaris, A P. C Holster, Penningmeester en W. Wiersma, 2e Penningmeester. Een Belgisch meisje, niet van een pas voorzien, werd door de re cherche aangehouden en naar de Belgische grens geleld. Naar aanleiding van don diefstal eener fiets in de kazerne zijn een huzaar en drie burgers aangehouden. Door de militaire politie is te Soes- terberg gearresteerd de milicien K. verdacht van het bestelen van zijn slaapkameraad. Op de Woensdagavond door den notaris A. jP. Schroder gebouden verkuoping zijn twee huizen gelegen aan den Kruiskamp (nrs. 82 en 84) gekocht door den heer M Jonker, terwijl 7 perceelen bouwterrein aan de Borststraat zijn opgehouden voor f2400. De heer J. Sinnige Secretaris van de rijwielpadenvereeniging U. M. O. afdeeling Amersfoort, deelt ons mede dat de door het hoofdbestuur georganiseerde rijwHtocht langs de door genoemde vereeniging nieuw aangelegde rijwielpaden op a.s. Zon dag 5 October zal aanvangen op de Varkensmarkt des morgens te half- negen precies Een buitengewoon congres van den Middenstandsbond zal in den a s. winter op een nader vast te stellen datum gehouden worden, ter behan deling van de volgende onderwerpen: 1. Het euvel der opzettelijke wan betaling en de middelen ter bestrijding daarvan. 2. Het coöperatie-vraagstuk waar onder ook woidt opgenomen het reeds door de vereeniging te Olst gedane voorstel: De mogelijkheid tot op richting van een Centraal Bureau voor Inkoop. b^m.eisfooxt VRAAfrNiöUSCOURANT Nieuwe kolonie voor ontslageu gevangenen. Ons wordt bericht, dat het zoowel aan de Reclasseeringsinstellingen als aan de Regeeiing reeds sedert ge- ruimen tijd gebleken was, dat een aantal ontslagen gevangenen, die, boe- wel voor hulp ter hunner reclassee- ring in aanmerking komende, toch niet door de reeds beslaande instel lingen en inrichtingen konden worden geholpen. Gedacht moet hier o. m. worden aan die personen, die een ernstig strafregister hebben en zij, die slechts onder bijzonder beperkende bepalingen voorwaardelijk in vrijheid gesteld kun nen worden en voor wien in het ver leden nog geen of weinig reclassee- ringspogiogen werden aangewend. Zij dus, die een reclasseerings-verplegirigs- termijn als proeftijd in een daarvoor bijzonderlijk geschikte inrichting moe ten doormaken. Dat in zulk een inrichting bijzondere regelen en be handeling moeten gelden ligt voor de band. De bestaande inrichtingen der ver schillende verepnigingen konden juist die menscben niet opnemen, omdat de bovenbedoelde bijzondere regelen in inrichtingen met zeer uileen- loopende bevolking riiet op allen kon den wordeu toegepast en verschil van huisregels in éénzelfde inrichting niet wel mogelijk is. De meer en meer op den voor grond tredende en noodige individueele behandeling maakte dus eert speciale inrichting noodzakelijk, waaromtrent reeds geruimen lijd onderhandelingen werden gevoerd tusschen de Regeering en bet Leger des Heils. Na veel overleg en nog meer onver moeid pogen is het Leger des Heils er nu in geslaagd de band te leggen op, voor een inrichting als hiervoor aangegeven, zeer geschikte terreinen met gebouwen. In toevoeging aan zijn reeds jaren bestaande Landbouw kolonie te Lunteren, zal nu door bet L. d. H. op de nieuwe terreinen een Tuinbouwkolonie worden gevestigd ten behoeve van de reclasseering der klasse biervoor aangeduid, met het doel ben weder geschikt te maken voor de gewone samenleving. Het leger des Heils heeft de fioan- cieele zorg dezer onderneming op zich durven nemen, h-tiende np Ihii gel- delijken steun, welken de Regeenng, ingevolge de Reclasseeringsregeling, aan instellingen kan geven en welke voor dit bepaalde doel in uitzicht is gesteld Verder wordt voor dekking van het belangrijke tekort op den wehvillenden steun van beUngsiellen- den door hetL»g«r des Heils gerekend. Binnen niet al te langen tijd zullen de terreinen en gehouwen voor gebruik geschikt gemaakt zijn en met de ver pleging kunnen worden aangevangen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 26 Sept. t/in 2 Oct. '1919. Geboren: Alberta Maria, d. v. Lubbert van Willigenburg en Maria Nijeboer Heodiikus, z. v. Joseph Verhoef en Hendrika Pampus Douwe Geert, z. v. Petrus van Nus en Johanna Jacoba Elzenaar Geer- truida Mathea, d. v. Anlonius Huber- tus Godefridus van Berkel en Maria Lavigeria Lucia Agnes Agatba Anna- statia Driessen Geertruida Maria, d. v. Lambertus Johannes Vonk en Evertje Schut Cornelia Agie, d. v. Johannes Pieter van den Uithoorn en Grietje Bas Nicolaas Lucas, z. v. Lucas van der Veen en Alida Mante Theodoor Lucas, z. v. Lucas van der Veen en Alida Mante Fiancina Jozina, d. v. Ludovicus Anlonius Ouwerkerk en Helena van Schouwen Willem, z. v. Jan Laseur en Gerritje Groenevelt Lubbeit, z. v. Harm Jonker en Stijntje Brink Hendrik Hendrikus Jo hannes Catbarinus, z. v H. J. Blom en Catbaiina Draayer Hendrikje d. v. Hendrik Jan Dijkslag en Gernije de Bree Petronella Francisca, d. v Fianciscus Venhorst en Antje Gouw. Ondertrouwd: Edzo Perdok en Hendrika Woutera de Jager Wil helmus Peters en Maria Buys. Gehuwd: Maurice Octave Aleiis Nicolas Tbill en Maria Franssina Martina Jacobs Cornells Greef- horst en Wilbelmina Helena Roelands Lambertus van Brakel en Maria van Nieuwetibuizeu Tom Spencer E'ce en Laurence Josephine Tlierese Sinnige Maarten Verwer en Jo hanna Agatba Leijendekkers Adrianus Antonius Nobelen en Johanna Gerarda Pijpstra. Overleden: Gerritje v. Loenen, 4d. Adriana Willemina v. Empelen, 59 jr., wed. v. Antonie Sleeking Hendrik v. d. Esbof, 53 jr., echtg. van Wytske Jasper Johanna Kuks, 77 jr., ongeh. Johannes v. Oorschot, 78 jr., echtg. van Geertrui Vonk. Leusden. Van 25 Sept. tot 2 Oct. 1919. GeborenGijsbertha, dochter van Jan Lagerwey en Maria Apeldoorn. Overleden: Wilhelmus Kletter, oud 6 weken. Stoutenburg. Van 25 Sept. tot 2 Oct. 1919. Geboren: Johannes zoon van Cor nells van Burgsteden en Maigareiha van den Hengel. Overleden: Gijsberlus Verboef, oud 78 jaar ongehuwd. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 3 Oct. 1919. Tarwe f0Rogge f0.Boekweit f0. appelen f 3.a f 6.Peren f 3.- a f 9, Klei-Aardapp. f 0 00 af 0.Zandaardapp. f 4.50 a f5,00 Hoendereieren f16 50 a 117.25 p. 100 st Bruine eieren f 00.00 a f 00.00 per 100 st. Boter f 3.00 a f 3.20 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00. Zoetem. kaas f 0.a f 0. per 50 kilo. Kippen f2.00 a f4.Kuikens f4.00 a f6.00 Piepkuikens f0.50 af 1.80. Gan zen f 0.a f 0.00. Eenden f 0.00 a f 0.00 p. st. Jongen f 1.50 a f2.00. Hazen fO.OO a f 0.00. Wilde konijnen fO.OO a fO.OO. Tamme f 1.50 a f 3.50 Duiven f 1 00 a f 1.50 paar. Magere varkens f100.a f150.Zeugen f200.a f 300.Biggen f 20 af 50.Drachtige zeugen f200.a f325.Schrammen f0.a f0.Vette koeien fOOQ.— a f000.Guste koeien f 000.a f 000.Kalfkoeien f 000. a f 000.Kalfraarzen f 00.a f 00.O» f000.— a f000.— Pinkstiercn f0.— a fO.OO. Kalveren f00.a f00.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2