HIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. I I Gemeenteraad. ËÉPJES luxe Postpapier en Envelopes (10 bij 10) So. 15. Zaterdag 3 April 1920. 49e jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG Slothouwer's Boekhandel. FEUILLETON. Het Doopsgeschenk. Amersf oortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nummers 5 Cent. logezonden stukken in te zenden uiterlijk Vrijdag. Tijdelijk slechts Zaterdags. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 77. Telephoonn. 69. ADVERTENTlftN: Van 16 regels 0.90; iedere reg9l meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Iri de Dinsdagavond onder pre sidium van den burgemeester gehou den openbare raadsvergadering, waren de navolgende stukken ingekomen: Besluiten van Ged Staten tot goed keuring van de raadsbesluiten tot verkoop van grond aan de Ulr. weg aan L. Cloo, W. Kamp, A. H. de Heyer en H. R. Krul, een perceel westelijk van de nieuwe 11. B. S. aan makelaar W. v. Haselen q.q., aan de Pr. Fred, laan aan B. E. v. Dortb, aan de Koninginnelaan aan P. J. Ha mers, aan de P. Bothlaan, boek Da Costaplein, aan A. J. C. Movy. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedep. Staten dd. 15 Maart 1920, tot goedkeuring van bet Raadsbesluit van 24 Febiuari '1920, no. 145, tot bet ten geschenke aan vaarden van den heer dr. H. J. Reijn- ders, gemeente-archivaris alhier, van een weik getiteld: «Bouwstoffen voor een Geschiedenis der Latijnsche schooi te Amersfoort'', ten behoeve vari het Gemeentelijke Archief. Mem. Besluit van Gedep. Staten d.d. 22 Maait 1920, waai bij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van '24 Februari 1920 tot het vpileenen van een crediet v an f 110 000.voor den bouw van een school aan de Miereveldstraat. Idem. Verzoek d.d. 8 Maart 1920 van bet bestuur van het Amersfoorlsch Drank- weer-comité om een verordening vast te stellen, waarbij bet tappen en ver- koopen van alcoholhoudenden drank in alle localiteiten, waarvoor vergun ning of verlof is verleend op Zater dagen na 11 uur voormiddags, op Zondagen, tweeden Paascbdag, Hemel- vaaitsdag, tweede Pinksterdag, den verjaardag van H. M. de Koningin, de beide Kerstdagen en op Nieuwjaars dag is verboden. Naar de Comm. van Wetgeving om advies, met adhaesiebeiuiging van 24 vereenigin- gen. Een adres van de tappers en slijters om bovenvermeld adies nog niet in behandeling te nemen, wordt als zijnde ongezegeld ter zijde gelegd Missive d.d. 9 Maart 1920, van B en W. waarbij de aandacht wordt gevestigd op bet feit, dat de prijs van de kolen, benoodigd voor de gas- fabricage, met ingang van 1 Maart 1.1. is verhoogd met 10 pCt. ingevolge waarvan de kostpiijs van het gas met bijna 2 cent per M' is verhoogd ge worden. Weth. Veis Heijn deelt mede, dat de inkoop met f0.50 per H.L. is ver hoogd. De veihooging der gasprijs dekt dit voor Wij hopen dat bet meerdere gasverbruik ook bet vierde kwart zal dekken. De beer Hofland vraagt waarom dat vierde kwart niet wordt gedekt. Wetb. Veis Heyn antwoordt dat de rijkskolendistributie verhoogde oin baar onkosten te dekken en vermeldt haar motief. Het laatste kwart wordt niet gedekt, omdat wij dat benutteD voor de watergasproductie. De heer Hofland. De oplossingge vonden in de prijsverhooging voor 't volk dunkt mij niet gelukkig. Weth. Veis Heijn. Hun treft het niet uitsluitend. De heer Hofland. Wie is de grootste gasverbruiker? Weth. Veis Heijn. Die 5/» gaat de geheele bevolking aan en wordt ge lijkelijk verdeeld. Scbiijven dd. 12 Maait 1920 van het Hoofdbestuur van de Tucbt-Unie te Utrecht, met Memorie van Toe lichting, waarbij er de aandacht op wordt gevestigd, dat de lagere scbolen leerlingen tellen, die door hun verre gaande brutaliteit, ongehoorzaamheid enz., of doordat zij een ei nstig gevaar opleveien voor de opvoeding van hun medeleerlingen ongeschikt zijn voor bet gewone onderwijs en waarbij ver zocht wordt hieromtrent een onder zoek in te stellen, en in verband met de uitkomsten daarvan het oprichten van een of meer speciale scholen of klassen te bevorderen. Naar B. en W. om advies. Verzoek dd. 20 Februari 1920 van de Commissie van Onderzoek inzake Cinematografisch onderwijs teLeeuwar- den om baar voor 1920 een subsidie te verieenen van f 100.—Naar B. en W. om advies. Besluit van Ged. Staten dd. '1 Maart 1920 tot goedkeuring van het Raads besluit van 27 Januari 1920, tot aan koop van diverse perceelen bouw terrein aan de Prinses Julianalaan, Regentesselaan, Prins Hendriklaan en Prinses Marielaan en aan den Utrecbt- schenweg. Idem. Besluit van Gedep. Staten dd. 28 Maart 1920, tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 23 Februari 1920, tot het om niet overnemen van de stoepen, gelegen vóór het perceel Langestraat 78 van de vennootschap onder de firma «Gebroeders Kroesv, alhier, -r- Idem. Schrijven dd. 26 Maart 1920 van den Amersfoortschen Besluurdersbond ter geleide van een schrijven van bet Nederlandsch Verbond van vakver- eenigingen inzake aankoop van ruwe katoen en gebleekte graslinnens, hou dende verzoek tot dezen aankoop te willen besluiten. Dit schrijven als zijnde ongezegeld, ter zijde te leggen. Verzoek dd. 27 Maart 1920 van bet Bestuur van een door de S. D. A. P. en den Amersfoortschen Bestuurders- bond ingestelde commissie, om het daarheen te leiden, dat een gebouw van gemeentewege wordt geslicht en geëxploiteerd, waarin bet openbaar leven door vergaderingen, congtesseu enz. zich verder kan ontwikkelen. Naar B. en W. om advies. Missieve d.d. 26 Maart 1920, van B. en W. waarbij wordt voorgesteld motie-Hofland in do secties resp. op 7 en 8 April te behandelen De heer W. J. A. Boekhoudt, com mies ter secretarie werd benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Tot leeraar in de aardrijkskunde en geschiedenis aan de Handelsdagschool werd benoemd de heer Dingboom. Besloten werd tot klassesplitsing op school C en overbrenging van klassen dier school naar het nieuwe gebouw aau de Weyersstraat. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Daam Fockemalaan aan W. C. Ochs q.q. werd goedgekeurd. Be sloten werd vervolgens tot aankoop van 9 woningen en een tuin aan de St. Annastraat, tot aankoop van een perceel grond aan het Monnikenpad van C. Ruitenberg, tot aankoop van Wij ontvingen uit WEENEN een praehtcollectie die uithoofde van den lagen koers der Kronen goedkoop kunnen worden aangeboden. Dit allerfijnste luxe postpapier was tot dusverre niet in mapjes ver krijgbaar. De voorraad is beperkt. -Het is derhalve wenschelijk zieb zoo spoedig mogelijk van bet benoodigde te voorzien in alsnog deu pensioensgrondslag van Dr. A. Smit, leeraar aan het Gym nasium, met ingang van I September 1918 nader vooiloopig vast te stellen op f3400. Goedgekeurd. Schrijven d.d. 27 Maart 1920 van C. J. F. Prins e. a. vertegenwoor digende de plaatselijke afdeelingen van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nedeiland en van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers met bijlagen, houdende verzoek de salarisactie, gevoerd door genoemde vereenigingen, en het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap bij de Rijks- regeering te willen steunen door een adhaesie adres te zenden aan de Tweede Kamer. Weth. Verhoef stelt voor een adres tot de 2e Kamer te richten, waarin plaats zal zijn voor een verzoek als bier wordt bedoeld. Spr. stelt voor B. en W. tot dit adres te machtigen. Berichten van J. W. Kiel, K. Wes terbeek en F. Faber dat zij de benoeming tot hoofd eener school alhier, onder dankbetuiging aannemen. De voorzitter deelt daarvan mede, dat B. en W. voorstellen de belasting een perceel grond aan den Leusder- weg van E. van Kolfschoten, tot over name der stoepen van de perceelen Utrechtschestraat 41 en 43, tot wij ziging der raadsbesluiten dd. 17 Juli 1917 en 30 Sept. 1919 betreffende ruiling van grond aan het Smallepad. Aan B. en W. werd een crediet ver leend voor het doen aanleggen eener electrische lichtleiding in het hotel Birkhoven. Een voorstel tot onder- handsche verhuring van het hotel Oud-Leusden aan den tegenwoordigen huurder werd aangenomen, evenals een voorstel tot verhuring der woning bij school G. aan B. J. Groeneveld. Voorstel van B. en W. tot verhuur van tuingrond aan M. A. van Bemmel en C. van den Berg. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verbuur van den tuin -met koepel aan de Bloemendalschepoort. Aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel tuingrond aan A. Bakkenes. Aangenomen. 17. Voorstel vau B. en W. tot regeling van de salarissen van hand- werkonderwijzeressen. Z. h. st. aan genomen. 18. Advies van B. en W. op het verzoek van het Hoofdbestuur der vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen om bij de nieuwe salarisregeling, de Leeraren in het Boekhouden ten aanzien van hun salaris, op gelijken voet te willen behandelen met de docenten in Ge schiedenis, Aardrijkskunde, enz. Z. h. st. aangenomen. 19. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van oud beroepsofficieren inzake jaarwedden Middelbaar onderwijs. Z b. st. goed gekeurd. 20. Voorstel vau B. en W. tot regeling van de belooning voor het Brandweerpersoneel. Z. d. en z. h.st. aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot regeling van enkele salarissen van gemeenteambtenaren. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 2'2. Voorstel B. en W. om den duurtebjjslag op pensioenen te hand haven in afwachting van een defini tieve regeling. Z. d. en z. h. st. aan genomen. 23. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een bedrag voor kleedinggeld voor nachtageriten van politie. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 24. Bericht van B. en W. op een schrijven van Gedeputeerde Staten van Utrecht inzake het verhoogen van het salaris van den Commissaris van Politie. Z. d. en z. h. st. aange nomen. 25. Afwijzend advies van B. en W. op bet verzoek van den waarnemend voorzitter en secretaris van de com missie voor georganiseerd overleg om door wijziging voor zooveel noodig van de betrekkelijke veroidening te besluiten een ambtenaar als secretaris beschikbaar testellen. Vejworpenmet 10 tegen 7 stemmen. 26. Voorstel van B. en W. tot het geven van straatnamen Berg Noord, Soesterkwartier, met advies op de adressen inzake het geven van straat namen, van het Bestuur vau «Zand bergen» en van Sal. B. Gompers. Aangehouden. 27. Advies van B. en W. op bet verzoek van het Bestuur der Midden- standsbouwvereeniging Frisia waarbij financiëele steun wordt gevraagd voor den bouw van woningen. Z. h. st. aan genomen. 28. Voorstel van B. en W. tot het verieenen van een crediet voor ver betering van het Smallepad (2e ge deelte) en tot verhooging van het 2 [SlotJ. De juwelier stond bet ons minzaam toe. Als ik kiezen mocht, dan nam ik dezen smaragd, zei Nelly. Ze bad den grootsten uitgezocht. Een vier hoekig exemplaar met afgeronde hoeken en diepgroen van kleur. Deze smaragd staat mevrouw prachtig bracht de juwelier in het midden. Je wilt toch geen ring koopen, Nelly, maar een aoopgeschenk. Ja, maarIk zeg toch maar alleen, dat ik dezen zou uitkiezen als ik Ze bewoog haar hand, waar de steen op lag en verheugde zich in den glans van den steen. Ik bleef echter koppig. De juwelier keek me ijskoud aau en in zijn oogen las men zijn verzwegen woorden: Alsikzoo'n lieve, mooie vrouw had, dan kocht ik den ring vast voor haar. Ik kocht echter den ring niet. Nog drie dagen, nog twee dagen en de plechtigheid zou plaats vinden. Eiken morgen was de eerste vraag, dien ik mijn vrouw stelde En wat zullen we nu koopen Ik weet het niet, als jij maar niet zoo besluiteloos waart Ik lachte en kocht stiekum een zilveren papschrappertje, en bad dus een uitweg gevondeD. Toen de dag, waarop de doop zou plaats vinden, aanbrak, ging Nelly al heel vroeg naar de stad om nog eens te kijken of ze iets vond, dat geschikt was. Toen ze thuis kwam, straalde ze van genoegen. - Wel Nelly? Dat we daar niet eerder aan gedacht hebben Als ik er toch eens niet was. Ze haalde een klein pakje uit haar taschje, daaruit kwam een klein étui te voorschijn, dat den smaragd be vatte, dien ze gekozen zou hebben als Maar Nelly Is ie niet mooiHjj heeft hem me zoo maar meegegeven. Ik schudde mijn hoofd. Moet ik bem soms betalen vroeg Nelly. Wat kost hij dan De steen is zoo groot en heeft beelemaal geen fouten... Hij kost... Ik duizelde ervan. En het doopgeschenk Ja, nou moet je weten zeg, ik heb een pracht-idée. Ik heb een spaarverzekering voor hem afgesloten en twintig gulden voor hem betaald. Men kan kinderen nooit vroeg genoeg het nut van sparen leeren. Vindt jij dat ook niet We gaven dus de spaarverzekeriDg en daarenboven het zilveren pap schrappertje. Aan den vinger van Nelly prijkte de nieuwe ring met den smaragd. Nu verwacht de vrouw van een aDderen vriend van mij ook een kleine, maar reeds vier weken heb ik den omgang met die familie uit voorzorg afgebroken. Ze moeten ook eens het in hun hoofd, halen ons uit to noodigen bij de doopplechtigheid tegenwoordig te zij o.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1