L. A. VAM RIJE Co. Langestraat Mo. 79 - Tel. 291 VMM Pastilles J. H. VAN BRUSSEL Fabriek van Melkproducten AMERSFOORT. DORDRECHT. Bloemendalschestr. 3 J. A. YMkRARNEVELD Waakt in ieder Jaargetijde ter BESCHERMING van Uw KEEL, LUCHTPIJP en LONGEN DE ECHTE V4LBA PASTILLES B. SCHOOLEMAN BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. A D Jr. ir eens aan ons bureau geïnformeerd aangaande onze conditieën betreffende de aanleg van electrisch licht Weet u al dat wij een uitgezochte collectie electrische Ornamenten en Schemerlampen in voorraad hebben? ELECTRO- TECHNÏSC» EN^AMTAIR BUREAU Gepasteuriseerde melk in flesschè} mét Capsulesluiting. Volle vsr4nwe melk, Room= karnemelk, Ifoomboter onder rijkscontrole. H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK RECLAME. voor de veiligheid en gezondheid van UWE ADEMHALINGSORGANEN Vraagt do antiseptische, verlichtende, ea opwtkktadt ter BESTRIJDING van alle ziekten der ademhalingsorganen. Zorgt er voor, in de stad. zoowel als buitenj dat U ze steeds bij de hand hebt, doorziet l er dadeli jk van, maar weigert onver biddelijk he pastilles, die U bij het gewicht voor enkele stuivers zduAt kunnen koopen, want het is ALTIJD namhqk. U bent er slechts zeker van te 7erkrijgen*' tiKtoLU. z,e koopt in doozen van Ft. voorzier. VAN DEN NAAM VAL a A sluiten voor de pijnlijke aandoening der smart en ons oog niet voor het leed van anderen. Laat ons ook in dezen zin menschen zijn, dat wij onze ellende dragen om haar te doen afnemen. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELECTRISCI1 LICHT- EN KRACHTINSTALLATIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sortcering kronen, lijden kappen, staaniampeii, enz. De hoofdbesturen van de Nederl Heidemaatschappij en van het Slaats- boschbeheer waren Dinsdag door Z. K 11. Prins Hendrik uitgenoodigd voor een excursie over de ontginnings- velderi van H. M. de Koningin. Om 9 uur vertrok bet gezelschap in 7 auto's van Het Loo over Ernst naar Gorlel en Nieissen. In de Gortelsche bosschen wandelden de heeren gerui- rnen lijd rond om op den grintweg weder in de aulo's plaats te nemen, welke hen naar de Spaanscbe Kappen brachten, waar de jachtwagens gereed stonden om den tocht door de Wiels- selsche en Hoogsoerensche bosschen voort te zetten tot bet Aardhuis, waar de lunch weid gebruikt. Per trein van 3.29 airiveerde Dinsdagmiddag te Apeldoorn met ge volg H. M de Koningin-Moeder in den salonwagen van de Ned. Centr. Spoor, welke van het tweede perron naar het eerste voor de Kon. wacht kamer werd gereden, waar H M. de Koningin en Prinses Juliana zich be vonden. Na een oogenblik toevens in de Kon. wachtkamer, begaven de Vorstelijke Personen Zich per auto naar Het Loo, luide door een talrijk publiek toegejuicht Met den burge meester van Apeldoorn, die zich op bet perron bevond, werd door de Vorstelijke Personen een handdruk gewisseld. Invoering Arbeidswet! Naar wij vernemen zijn tbans alle algemeene maatregelen van bestuur, noodig voor de invoering van de Arbeidswet van fabrieken en werk plaatsen gereed, en om advies aan den Hoogen Raad van Arbeid gezonden Wanneer dit nummer onzer cou rant het licbt ziet, behooren de sport- wedstiijden uitgeschreven doordelVe divisie al weder tot het verleden. Zij zijn begunstigd door prachtig zomer weder in alle opzichten geslaagd en de beeien officieren die deze geheele sportweek iri elkaar hebben gezet en lol in de puntjes geregeld mogen mei voldoening op hun werk terugzien. Groote belangstelling werd getoond door de burgerlijke zoowel als de militaire autoriteiten. Aan de gemeentelijke Middel bare Handelsdagscbool werd bet eind diploma uitgereikt aan H. Bood, J. v. Dijk, J. F. v. Doorn, J. J. v. Eeden, W. Eysink, A. v. Goor, Tb. Hartman, J. v. Haselen, H. G. v. d. Hengel, C. J. v. d. Heuvel, A. Hollander, C. Houtman, J. Kleijn, J. J. Koopmans, W. A. M. Koops, M. Kruijswijk, B. Lensing, J. B. J. Lobman, P. J. Nierop, G. Pon, Pb. Rintel, H. Ruiters, J. 0. D. Smeitink, E. Smits, P. v. Veen, D. A. J. Vis, allen te Amersfoort. J. Gaveel, J. A. Goyert, H. J. Limbacb, allen te Baarn. J. M. v. d. Boven- kamp, Barneveld. A. Braam, A. Roe- lofs. de Bilt. W. Klijn, Bussum. A. W. Ruitenbeek, Doorn. A. J. v. Vulpen, Driebergen. A. A. Esmeijer, Ermelo. M. Corts, J. Steijn, G. Volmer, A. Vonfelder, N. v. d. Wal, allen te Hil versum. M. B. Middelkoop, B. Valken burg, Scherpenzeel. B. J. Groesz, G. A. v. Hemert, J. M. C. W. Keman, J. v. Schuppen, allen te Veenendaal. G. Backer, H. C. Bogaard, G. N. Bur geier, Tb. Dingemans, J. M. v. Kuyk, D. Verschuur, allen te Zeist. 10 caDdidaten werden afgewezen. Bij Kon. Besl. van 28 Juni is de heer Job. Knoppers herbenoemd tot watergraaf van bet heemraadschap de Eem, Beken eD aankleve van dien. Aan het gymnasium hebben alle leerlingen der 6e klasse met goed gevolg bet eindexamen afgelegd. Naar wij vernemen zal Dr. Visser, geneesheer te Hamersveld zich als zoodanig in onze gemeente vestigen. VRAAGT PRIJSCOURANT mf De cadet J. van den Donker is aan de Kon. Milit. academie te Breda geslaagd voor het officierseKamen voor het wapen der cavallerie in N. 1. O. Het Amersfoortsche padvinders orkest zal deelnemen aan de inter nationale padvinders bijeenkomst te Jamboree (Engeland) van 27 Juli tot 9 Augustus a.s. te houden. De uitsluitingscommissie in de bouwvakbedrijven omvat den Ned. Aannemersbond en den R. K. bond van bouwpalroons, voor zoover deze modern georganiseerde arbeiders in dienst hadden. Alle pauoons hebben gevolg ge geven aau de uitsluiting en op alle werken wordt de arbeid voortgezet met Cbr. en R. K. arbeiders. Enkele ongeorganiseerde patroons blijven buiten de uitsluiting. Wel werd door uitgeslolenen gepoogd de andere werk nemers over te balen den arbeid neer te leggen, tocb zonder gevolg. HEEFT U AL 17, 24 en 26 Juni wei den door den Amersf. Bond v. Lich. Opv. de vaardigheidsproeven afgenomen. Het resultaat biervan was, dat bet eere- teeken 4o graad kon worden toege kend aan de beeren W. Schukking en C. v. d. Vlogt en lo. graad aan den heer H. A. Vierdag. Een dezer legde een vorige maal reeds een deel der proeven af. De heer W. Jansen voegde door 't voldoen van één der eiscben uit groep VII (schermen) aan de reeds behaalde medaille de roselte toe, ter wijl H. Vierdag Jr. de eerste was, die bet schooldiploma wist machtig te worden. ELECTROTECHNISCH BUREAU TELEFOON 269 Aanleg van licht- en krachtinstallaties, Telefoons, Schellen en Bliksem afleiders. V olksuiiivereitcit. Het comité, dat verleden week door bemiddeling van het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek is opgericht, hield zijn eerste vergadering. Het constelleerde zich thans defini tief als volgt: Ds. R. Miedema, predikant Rem. gem., Regentesselaan 5, Voorzitter. J. Mebius, lid pro», staten, Utr.weg 255, Secretaris. W. H. E. Vrjjdag, Oud Voorz. Openb. leesz. en bibl. »Huize Randenbroek", Heiligenb.weg, Pen- ningm., J. J. Tbien, Redacteur »Eem- bode"; Dr. van Nieuwenhuizen, Chirurg; Ds. K. den Hollander, pied. Herv. gem.; J. Muilwijk, voorz. Cent. Com. arb.ontwikkeling A. B. enS. D. A.P.; P. Graaf, voorz. Cbr. Best. bond; J. J. Wesseling, dir. Ambachtsscb. Dr. Pb. H. Peyrot rector gymnasium; T. Boer, penningm. O. L B.; terwijl van Mej Dr. D. A. van Walree en den heer H. A. Pothoven, architect nog geen bericht was ingekomeD. Het comité besloot: de beeren A. Noordewier, lOns Belang" en A. K Hovens Greve-te vragen om zich als nog beschikbaar te stellen in het comité zitting te nemen. Na ampele bespreking kwam meD tol de conclusie dat vooral getracht moet worden de breede lagen der Amersfoortsche bevolking te bereiken. Er zullen dus vooral cursussen gegeven worden waar de arbeidende bevolking wat aan heeft, en biernaast voor meer en beter ontwikkelden. Het comité besloot geen cursussen in lager of voortgezet lager onderwijs te geven, en evenmin zich bezig te houden met de jeugdontwikkeling. Het kwam tot de conclusie dat uit deze twee punten allerlei moeilijkheden zouden voortvloeien, immers alle par tijen en richtingen hebben hun jeugd clubs enz. Verder werd besloten toe te treden tot de centale ver. voor volksuniver siteiten. Voor de financieele kant werd nog geen directe oplossing gevoDden. Gaarne zijn echter de door adressen aangeduide personen bereid nadere inlichtingen te geven en eventueele giften in ontvangst te nemen. De heer H. Petersen 2e luit. der artillerie alhier in garnizoen is be noemd tot tijdelijk leeraar aan de H. B. S. te Sneek. In eene vergadering van sigaren winkeliers werd de navolgende motie aangenomen De Sigarenwinkeliers in vergadering bijeen op Maandag 28 Juni 1920. Hebben besloten met groote meer derheid van stemmen, de Gedeputeerde Staten te verzoeken inzake de ver plichte winkelsluiting nietig te ver klaren. Redeu hiervan is, de concurrentie met omliggende gemeenten, niet be vorderlijk voor het vreemdelingenver keer en daar de vereeniging niet voldoende is ingelicht geweest. En gaat over tot de orde van deri dag. Door de H. IJ. S. M. is aanbe steed bet bouwen van diverse werk plaatsen,grond- en spoorwerken alhier. Laagste inschrijver was J Kok, aan nemer te Zeist, voor f785 000, aan wien bet werk is opgedragen. Door notaris Schroder is Maan dagavond iD »De Vergulde Zwaana openbaar verkocht: één heerenhuis met tuin en boom gaard, burgerwoonhuis en stal (Heili- geribergerweg nrs. 37, 39 en 41) aan den beer H. P. Sanders voor f21900; één winkelhuis Zuidsingel 62 werd opgehouden voor f7900. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire no. 75519/36, dd. 25 Juni 1920 van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, maakt bekend dat met ingang van 1 Juli 1920 de maximum kleinhandelprijs van Regeerings Tarwemeel voor deze Gemeente bedraagt 29 cent per K.G. Met ingang van 1 Juli zullen de postkantoren op werkdagen ook in den openstellingstijd tusschen half- twee en 3 uur namiddags stortingen op den postchéque- en girodienst aannemen. Het Kerkbestuur van de Sint Joriskerk sebijnt op haar besluit om bet kerkgebouw niet meer voor con certen beschikbaar te stellen te zijn teruggekomen. Hedenmiddag althans wordt door den heer G. v. d. Burg een orgelconcert gegeven, waarvan bet programma luidt als volgt: 4. Praeludium Fuga in a. kl. t. J. S. Bach. 2. Choral No. 3, César Franck. 3. Suite gotbique, Boëllmann. a Choral, b Menuet, c Prière, d Toc- catla. 4. Fantasie over de letternamen B. A. C. H. Liszt. Ter kaasmarkt op 28 Juni jl. werd aangevoerd 45 wagens bevattende 8450 KG. kaas. Men besteedde van f61.— tot f68.50 per 50 KG. De markt had een zeer kalm ver loop. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 25 Juni tot en met 1 Juli 1920. Geboren Hildegard, d. van Gerrit Lusink en Anna Rixte Rust Adriana Luberta Klazina, d. van Klaas Willem Koop en Lubberla Hermina Bilder- beek Leonard Cbristiaan Hendrik, z. van Loonard Cbristiaan Hendrikus Mutsaers en Aagtje Honig Jan Cornelis, z. van Jan Cornelis van Es en Anna Mackor Hendrik Jan, z. van Jan Jobannes Scbeffers en Adriana Pieternella Helmerhorst Bonifacius Hermanus, z. van Hendrik Jansen en Maria Susanna Boersma Helena Maria Antoinette, d. van Antonius Wilhelmus Jobannes Huguenin en Maria Brons Wiebe Jan, z. van Jan van de Kamp en Dirkje Luca Wil- belmina den Daas Bertus, z. van Aalt van den Heuvel en Cornelia Tig- gelaven Theodora Johanna, d. van Simon Petrus Oostenberg en Johanna Mulder Wilhelmina Helena, d. van Jobannes Hermanus Koster en Maria Hilborsl Teunis Hermanus, z. van Teunis van de Kuilen en Geurtje Niebeek Nelly Alida, d. van Klaas Kaan en Guurtje Altink Cairina Alberta, d. van Gerardus van Keeken en Alberta Maria Wellerd Johanna, d. van Herman van Loon en Ida Marie Elisabeth Lange Jacob, z. van Hartog Mozes van Beek en Reijntje Gijsberta van Kooten. Ondertrouwd Antoriie Cornelis van Mameren en Hendrika van den Hoorn Marinus Gijsbertus Johannes Lam- brecbts en Johanna Elisabeth Scheer der Arnoldus Hermanus van den Braak en Tberesia van Oven. Gehuwd: Hubertus Flos en Catba- rina Flos Evert Beitler en Hendrina Geertruida Broekhuizen Peter Arnold Scharwachter en Elizabeth Groenevelt Gerardus Kuiper en Hendrikje Leijenhorst Johannes van den Brink en Hendrika Johanna van Wageningen Johannes van Koot en Johanna Alberta Tomasse Rijmer t Martinus van Achterberg en Alida Helena van Kleef. Overleden: Dirk Vink, oud 20 jaar ongeh. Jannetje van Maren, oud 81 jaarecbtg. van Hendrik van Hens- bergen Jacob Willeman de Pol, oud 1 jaar Peter van Scbaik, oud 60 jaar echtg. van Apolonia Joosten Gerardus Antonius van der Linden, oud 4 w. Cornelia Logtenberg, oud 23 jaar ongeb. Hei besie adres voor alle soorlen prima poetsartvkeCen enz. IS EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2