ALDA Pastilles. „De GelAersclë Vallei" L. A. VAN RU F. Electro'Technisch en Sanitair Bureau Langestraat 79 - T elef. 291 J. H. VAN BRUSSEL DES ZOMERS Fabriek van AMERSFOORT. DORDRECHT. J. A. VAN BARNEVELD Bloemendalschestr. 3 zoowel als in ieder ander seizoen echte V A L D A PASTILLES B. SCHOOLEMAN Zeer verfrisschend SEC CREAM SODA Lunchroom „Prinsesse" Plaatselijk Nieuws. Gepasteuriseerde melk in flesschen met Capsnleslniting. Volle ranwe melk, Room- karnemelk, Raomboier onder rijkscontrole. voorheen DENIJS VAN ROON. Licht- en Kracht-Installatie's. Schel-, Telefoon* en Bliksemafleideraanleg. Sanitaire Inrichtingen. Plannen, Begrootingen en deskundig bezoek gratis. II H.H. WINKELIERS BORSTELWERK POETSARTIKELEN ENZ. BINNENLAND. RECLAME. Moet men WAKEN voor de veiligheid van de ademhalingswegen Moet men VERfflWfiEN dé gevolgen van weersverandering Moet men BESTRIJDEN de Snaren stof en microben Moet men VERBORGEN verwaarloosde koude, verouderde kcelaandoonh: gen, chronische borstkwalen Moei men de ademhalingsorganen VERDEDIGEN, VERSTERKEN en WAPENEN met behulp van de antiseptische Voorziet U er dadelijk van, maar weigert alle pastilles Ife men U voor enkele stuivers bij het gewicht aanbiedt, want dat is ALTIJD namaak. U kunt er slechts zeker van zijn de te uerkrijgen, wanneer U ze knopt in doozen oanFk.1— VOORZIEN VAN DEN NAAM VALDA school C werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Op voorstel van B. en W. werd de verordening in zake uitbetaling van jaarwedden aan het onderwijzend personeel ten aanzien van uitbetaling van salaris bij studieverlof in dien zin gewijzigd, dat over de eerste maand door de gemeente het salaris zal worden betaald, doch de volgende maanden ten laste komen van den betrokkene. Tot aankoop van meubelen voor de nieuwe school aan de Joh. van Oldenbarneveldlaan werd aan B. enW. een crediet verleend. Daarna stelde de Raad de verorde ning vast tot nadere regeling van het gemeentelijk voorbereidend onderwijs, zooals die door B. en W. was voor gesteld, en eene aanvulling van de verordening tot regeling van het Open baar Lager Onderwijs. Tot lid van bet college van zetters werden voorgedragen de als zoodanig aftredende heeren A. Herschel, T. van Daal en J. Sinnige en als hunne plaatsvervangers de heeren H. C. van Darn, R van Dijk en B. Brom. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELECTf|ISCII LICHT- EN KRACH-H'INSTALLATIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staaniamperi, enz. Een voorstel van B. en W. inzake het samenwerken van de gemeente met het bestuur vau het Departement tot Nut van het Algemeen omtrent bet eiploiteeren van een spaarbank vond heel wat bestrijding. Op een opmerking van Mr. Van Traa zegt de voorzitter dat nu slechts machtiging wordt gevraagd door B. en W. om de noodige stappen te doen. Als de notarioele acte wordt gepasseerd zul len zij zich laten voorlichten door een accountant of door den verificateur en dat wanneer dan blijkt dat de waarborgen niet voldoende zijn B. en W. weer bij de Raad zullen komen met bet voorstel het besluit in te trekken. Zwakker kan het toch wel niet. Zeer terecht stelde Mr. Stadig voor de zaak aan te houden, doch zijn voorstel werd met 12 tegen 6 stem men verworpen. Een voorstel van Mr. Van Traa, dat de statuten eerst na het volbrengen van het accoun tantsrapport zullen worden vastgesteld werd door B. en W. overgenomen, terwijl ten slotte besloten werd de zaak eerst in de afdeelingen te be handelen. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op het verzoek der Amersf. Tuinbouwvereeniging om de over 1918 toegezegde subsidie alsnog uit te betalen. Het afwijzend advies van B. en W. op het verzoek der Openbare Leeszaal om subsidie werd na krachtige be strijding door Mr. van Traa en Hofland met 12 tegen 5 stemmen verworpen. Aan de firma Gebr. H. en J. G. Lammers werd vergunning verleend tot het maken van een put in ge meentegrond. ƒ0.45 per glas. Besloten werd lot aankoop van een 9-tal huizen met bouwland aan de Dorresteinsche Steeg tegen f 2. per M'. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot het aanvaarden eener strook grond aan den Zuidsingel en Heerenstraat van deCongegatie-Zusters van Onze Lieve Vrouwe en tot op heffing der daarvoor tot dusverre be taalde jaarlijksche huur. Op het verzoek der Voetbalvere niging A. F. C. om een terrein aan de Barchman Wuytierslaan gratis af te staan voor voetbalsport, werd af wijzend beschikt. Besloten werd de onderhoudskosten der duikers onder het jaagpad in den Veldendijk over te dragen aan bet Hoogheemraadschap van den Bun- scboter Veen- en Veldendijk. De schenking van het vaandel, de medailles en diploma's der voormalige schietvereniging «Broederschap" werd in dank aanvaard. Daarna werd de legger van vaar wateren in de gemeente vastgesteld, conform het voorstel van B. en W. Besloten werd aan A. van Putten, aannemer van hot schilderwerk aan den Woestijgerweg, eene schadeloos stelling te betalen wegens de latere oplevering van den bouw dier woningen. Vastgesteld werden de navolgende kohiereninkomstenbelasting dienst 1919, primitiei kohier der inkomsten belasting 1920, invorderingskohier der inkomstenbelasting 1920, kohier der hondenbelasting 1920, afschrijvingen op de inkomstenbelasting over 1919 en 1920, reclames over straatbelasting 1919, bet 3e suppletoir kohier der straatbelasting over 1919, het kohier der schoolgelden aan het Gymnasium 1919/1920. Een voorstel van B. en W. om de aannemer van het schilderwerk van groep III van den woningbouw in het Soesterkwartier te ontslaan als aan nemer en dit schilderwerk in eigen beheer te doen uitvoeren werd aan genomen. Van den heer Noordewier waren de navolgende vragen ingekomen, die door den voorzitter als volgt werden beantwoord 1. Heeft de gemeente hout verkocht aan particulieren? Ja. 2. Zoo ja, hoeveel? Daar zal ik Vrijdag op antwoorden. 3. Tegen welken prijs? Marktprijs 2e kwaliteit. 4. Waarom had de verkooping plaats Omdat de maten incourant waren en de kwaliteit onvoldoende was. Is er nog in voorraad. Heel weinig, veel te weinig voor den huizenbouw. Bij het voorstel van B. en W. tot hot doen deelnemen der gemeente aan de oprichting van eene centrale Am- moniakfabriek te Weesperkarspel vindt de heer Hofland na eenige aanmer kingen op de exploitatierekening te hebben gemaakt, gelegenheid tot het houden van een zijner bekende breed sprakige betoogen, over de noodzake lijkheid van gelijkberechtigde samen- werkiug tusschen arbeiders en dit ectie, tot erkenning van de macht der arbeiders en tot vastlegging daarvan in de statuten. Hij oreert tot half off waarop de Voorzitter de vergadering verdaagt tot Vrijdagavond. Mevrouw L. Aitus-Perrelel, professor aan het Instituut Jean Jacques Rousseau te Genève zal Zondag in bet gebouw der Inter nationale School voor Wijsbegeerte eene lezing houden. Voor het eindexamen H.B.S. slaagden van hier: P. Bekking, W. Heere, J. van Kuik, J. Plomp en Mej. M. Crop. Woensdagavond gaf de heer A. Brandon in het Algemeen Militair Tehuis een Dam-simultaan séance. Van de 23 tegenstanders versloeg hij er 20. Er was zeer veel belangstelling zoowel van burgers als militairen. Woensdag II Augustus zal zij daarom nogmaals herhaald worden en zullen aardige prijzen voor de winnaars beschikbaar worden gesteld. Jhr. v. d. Brandeler behaalde met Pijke in het klein springcon cours op het concours bippique te Utrecht de le prijs. Luit. Jhr. Gevaerts van Nieland met Oueguine den 2e. De commissie van toezicht op de Handelsdagschool heeft als zoo danig ontslag genomen. De heer J. Mulder, candidaat- notaris alhier, is bij Kon. Bosl. van 26 Juli benoemd tot notaris in het arrondissement Assen met standplaats Hoogeveen. Jonkvrouwe A. M. Ortt slaagde te 's-Gravenhage voor het examen piano der Nederl. Toonkunstenaars- vereeniging. Dr. P. K. Drossaait LuloG die als leeraar aan de H.B.S. ontslag bad gevraagd wegens zijne benoeming tot directeur van bet laboratorium voor kina-onderzoek te Amsterdam, ontving als blijk van toegenegenheid en waar deering van de leerlingen tot aan denken een fraaien kijker en inklstel. Door de plaatselijke sanatorium- commissie der onderofficiers-vereeni- ging »Ons Belangt was Woensdag avond een feestavond georganiseerd in den tuin van het café »Het Boompjet. Na een concert door de kleine kapel der stafmuziek van de Ve In- fanterie-bngade had in de zaal eene vei loting plaats, waarvoor de prijzen door verschillende stadgenooten wel willend beschikbaar waren gesteld. Daarna werd nog een dansje gemaakt. Het feest is in alle opzichten uitne mend geslaagd niet het minste wat betreft de stijving der kas van het fonds tot stichting van een sanatorium voor lijdende kameraden en hunne gezinnen. In het eerste halfjaar van 1920 werd in de Nutsspaarbank hier ter stede f 89148.70 ingelegd. Terugbetaald werd f 67934.11 Uitgegeven werden 83 en ingetrok ken 17 boekjes. Ruime keuze Electrische Ornamenten, Strijkijzers, Ketels, Kortplaten enz. Aniersfoorfsche Muiiekvereeniging. Maandag 2 Augustus geeft de Amers- foortsche muziekvereeniging een con cert in bet plantsoen. Aanvang 8 uur. De heer J. Haars, Hoofdcommies ter gemeente-secretarie is benoemd tot secretaris van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Hel beste adres voor alle soorten prima IS EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 Bij de door bot gemeentebestuur gehouden aanbesteding voor het maken van een closetinrichting met rioleering in school C aan de Heerenstraat werd ingeschreven door Gebr. Wildeman f 6966.H. van Keulen en W. Bun- nik 1 6445.J. v. d. Brink f5900. J. Vos f5829.firma Van Rije f 5775.Jac. van Gent f 5407.—. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Ter kaasmarkt op 26 Juli j.l. werd aangevoerd 55 wagens bevattende 11400 KG. kaas. Men besteedde van f 66.tot f 73.50 per 50 KG. De partij ging geheel van de hand. Voor het eerst na den oorlog vertrok Maandagochtend vroeg van uit Amsterdam via Brussel een extra trein van de Nederlandsche Reis- vereeniging naar Luzern en Inter laken. De trein bestond geheel uit doorgangswagens 3e klasse met restauratierijtuig. Hij bevat meer dan 500 reizigers, allen leden der N.R.V. die in verschillende plaatsen zich aansluiten. Bij de Tweede Kamerisingediend een wetsontwerp inzake de clectrici- leitsvoorziening van ons larid. Opbrengst van den zegel ver koop (Invaliditeitswet) in Mei: Totaal vei kocht door Raden van Arbeid f 1.082.434.25 en totaal ver kocht door kantoren der Posterijen f 1.602.962.02, samen f2 685.396.27 Dc dure suiker! De »Sum Post" geelt over de dure suiker in Ned.-Indië het volgend artikeltje Zijn wij goed ingelicht, dan rekent de H. V. A. ditmaal op een winst van rond zeventig millioen. De administrateur van baar suiker fabriek Djati-Roto ontvangt er alleen 9 ton van. En inmiddels betalen we voor de Indische suiker 41 cent per kati (1 1/4 Amst P.). Omdat de regeering ingegrepen heeft. Had zij niet ingegrepen, dan be taalden we 80, misschien 90 cent per kati. Omdat de productieprijs zoo hoog is? Neen, omdat de markt zoo willig is. En de markt is zoo willig, omdat de Indische suikerfabrikanten deel uitmaken van een trust, die de markt naar baar hand kan zetten. Wie roert nu niet in volle tevreden heid het schepje suiker in zijn thee kopje rond! Nederl. kinderen in Duitschland I Gemeld wordt: Uit mededeelingen van hel consulaat der Nederlanden te EssenRuhr blijkt, dat ook onder de Nederlandsche kinderen, wonende in het ressort van dien consulairen ambtenaar veel door ondervoeding geleden wordt. Het hoofdbestuur van bet Nederl. Roode Kruis wil gaarne helpen, maar het moet daartoe finan cieel in staat worden gesteld. Wil men in dezen helpen, men zende zijn bedragen in aan het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis. Prinsesse- gracht 27, Den Haag. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 23 Juli tot eo met 29 Juli 1920. Geboren: Catharina, d. van Wil helmus Gerardus Scheerder en Beren- dina Johanna Kaptein Timotheus, z. van Tienis Verhoeven en Alijda Veldhuizen Wilhelmus, z. van Antonius Laurens Veldhuizen en Alle- gonda Wijnen Elisabetha, d. van Johannes Vingerhoets en Elisabeth Hoogenboezem Woutera, d. van Arie Gijsbert van den Tweel en Clara Meskes Piet, z. van Hendrik Leen- dert Blansjee en Berdina Susanna van de Zuidwind Hendrik, z. van Hen drik van den Essenberg en Maria Geertruida Bos Hendrikus, z. van Hendrikus Niezen en Anna Catharina Groenevelt Johannes, z. van Her- manus van de Hee en Heintje van de Pol Johan, Dirk, zoons van Ger hard David Ipo Birnie en Willemina van Houten Everdina Clazina, d. van Rik van Beek en Maartje Lansaat Petronella, d. van Louwrens van Eijkelenburg en Catrina Staal Cor nelia, d. van Johannes Tesson en Cornelia van den Hengel Antonia Hermanns, d. van Antonius Gerhardus Keizer en Cornelia Maria Berg Catrina Maria, d. van Hermanus Cor nells Jacobus Korndewal eu Alberta Wilhelmina Maas Cornelia Hen- drika Maria, d. van Hendrikus van Valkenhoef en Anna Maria Johanna van Rossum. ELECTROTECHNISCH BUREAU TELEFOON 269 Aanleg van licht- en krachtinstallaties, Telefoons, Schellen en Bliksem afleiders. Ondertiouwd; Wilhelmus van den Brug en Margaretha Maria Huurde- man Barend Schoonhoven en Stijntje Brink Jan Jansen Schuiling en Helena Thien Hendrik van Grootheest en Johanna Cornelia Maria Mijland Antonius Gerardus Dijk huis en Geurtje van Barneveld Dirk Zalm en Tonia van Veluw Jacob Jansen en Johanna Wels Arnoldus Johannes Josephus Maria van der Korput en Leonora Florence Leezer. GehuwdAndries de Vries en Neelte Lentz Marinus de Jeger en Kaatje van Wijland Willem Wolfson en Johanna Hendrika van Doorn Dirk Veis Heijn en Elisabeth Petronella Pothoven. Overleden: Anna Versteeg, oud 57 jaar, echtg. van Jan Prins Antonius Aloysius Hamers, oud 77

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2