„De perscle Mei" Sjerpen, Lilt, (Mes J. H. VAN BRUSSEL ASTILLES B. RUITJE Fabriek m DE NIEUWE STOFFEN VOOR NAJAAR EN WINTER Plaatselijk Nieuws. AMSTERDAMSCHE MANUFACTURENHANDEL Gemengd Nieuws. Bloemendalschestr. 3 J. A. VAN BARNEVELD IN UW BAGAGE ALDA JP ASTILLES dan wederom het goede, het eenigste middel zijn, dat HOESTAVERKOUDHEMEELPIJN, BRONCHITIS en alle «ndere aandoeningen van de ademhalings organen GRONDIG BESTRIJDT. B. SCHOOLEMAN ONTVANGEN: Gepasteuriseerde melk in flesschen met Capsnleslaitiog. Volle T^uwe melk, Room* karnemelk, foomboter onder rijkscontrole. Zeer verfrisschend ICE CREAM SODA Lunchroom „Prinsesse" Laagestraat 98, Amersfoort, Voor de Kpninginnefeesten H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK POETSARTIKELEN ENZ. RECLAME. dient gij steeds eenige dooiers mede te nemen, Ii< U liebt dan steeds p< tend zijn \oor lucln van vochtigheid, duizcude gi tz-ii naar buiten verbekt, naar zee. of naar de bergen, bij de hand met vluchtige bestanddeelen. die verster- en longen en U helpen weerstand te bieden aan de gevolgen en temperatuursveranderingdie U behoeden voor de waaraap onvoorzichtigheid U dagelijks blootstelt. DIS zulle! aren, waaraan onvoorzichtig Gaat niet op reis zonder VALDA Pastilles Maar let er wel op slechts de ECHTE te vragen, die uitsluitend verkocht worden in doozen van Fis Ie" MET DEN NAAM VALDA rijwielen te kunnen verminderen, maar men meende thans, tegen het naderend einde van het zomer-reisseizoen niet meer tot dien stap te moeten over gaan, omdat dat voor vele menschen een onverwacht extra hoogere uitgave zou beteekenen. Het is inmiddels wel zeker dat bij najaar of winter opnieuw zal worden overwogen, wat er ge daan kan worden, om het fietsen- vervoer op de spoorwegen te doen minderen. Het wordt bij den thans bestaanden toestand ondoenlijk, het op deze wijze vol te houden. Aan tal van stations staan de perrons vol fietsen, die met de treinen moeten worden meegenomen. Zoo kan bel niet langer gaan. Derhalve: of een wederom verhoogd rijwieltarief öf bijzondere voorschriften voor de spe ciale drukke dagen, de Zaterdagen, Zondagen en Maandagen. Die dagen is het reizigersvervoer in het alge- meeu verreweg het drukst en in ver band daarmede ook het vervoer van rijwielen. De groote treinvertragingen komen op deze dagen het hinderlijkst voor en daarom zal wel dienen te worden nagegaan, wat er in het bij zonder op Zaterdag, Zondag en Maan dag is te doen, om een geregelden treinenloop te bevorderen. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELECTRISCH LICHT- EN KRACHTINSTALLATIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staaiiiampen, enz. Motie inzake Tabaksbelasting De Nederlandsche Bond van Sigarenwinkeliers-Vereenigingen om vattende 32 plaatselijke Vereeni- gingen met eenige duizenden leden: In Congres bijeen op 24 en 25 Augustus 1920 te Hilversum: gehoord de uiteenzettingen be treffende den stand der plannen tot heffing van Belasting op Tabak: Betreurende, dat de Minister van Financiën nog geene termen aan wezig achtte, het betreflende ont werp terug te nemen Overtuigd, dat de bestaande plan nen tot heffing van Belasting op Tabak, de reeds zeer ongunstige positie van het Tabaksbedrijf, ten sterkste beinvloeden ten nadeele van gezegd bedrijf: Overtuigd, dat eventueele invoering van Tabaksbelasting, zoodanigen in vloed zal hebben op bet Tabaksbe drijf, dat herstel wel mag worden uitgesloten geacht: Hare goedkeuring hechtende aan de stappen, tot heden gedaan door de Landelijke Commissie inzake Tabaksbelasting, teneinde het drei gende gevaar af te wenden: Hare goedkeuring hechtende aan de werkzaamheden, tot heden ver richt door het Bondsbestuor in deze richting: Draagt het Bondsbestuor op, de actie krachtig voort te zetten tegen de aanhangige Tabaksbelasting- plannen, opdat het Tabaksbedrijf en de aankleve van dien, worde be waard voor den ondergang. Besluit deze motie te plubliceeren in de vakbladen en de groote pers. TeïhM&__ Dames- en Heeren-Kleermakerij. Vraagt stalen. Coupeur te ontbieden. Handelaren in fruit, groenten en aardappelen. Op initiatief van »De Federatie», combinatie van vereenigingen van handelaren in fruit, groenten en aard appelen en den Bond van Exporteurs in groenten en fruit in Nederland, is te Utrecht een vergadering gehouden om te komen tot het samenbrengen van alle vereenigingen vaQ fruit-, groenten- en aardappelenhandelaren iu den lande. Deze bond zal als leden hebben bestaande of op te richten Nederl. vereenigingen van handelaren in boven genoemde branches, die worden in gedeeld in vier afdeelingen a. export fruit; b, export groenten; c. export aardappelend. binnenlandsche handel. De afdeelingen zullen zooveel mogelijk zelfstandig werken. Ook individueele leden kunnen tot den bond toetreden. Tijdens de vergadering traden als lid toe de volgende vereenigingen: Rotterdamsche Vereeniging van fruit en groentenexporteurs, Bond van exporteurs in fruit en groenten in Nederland, Ned. Bond van bandelaren in aardappelen, Limburgscbe Bond van exporteurs lEendracht maakt Macht® te Terneuzen, Vereeniging van Ex porteurs van veenkoloniale aardappe len. Ned Ver. van groentenexporteurs, Ned.grossiersvereeniging van groenten, fruit en aardappelen, Veilingkooplie- denvereeniging »Streven naar verbe tering® te Rotterdam, »Onderling Belang® te Amsterdam, ïHandelsbe- langen® te Medemblik, »De Groenten- handel® de Streek, Friescbe Expor- teursvereeniging en Friescbe vereeni- ging van aardappelhandelaren, »Ons Belang® te Goes, «Koophandel® te Langendijk, een tweetal Westlandsche vereenigingen, provinciale vereenigin gen van exporteurs in fruit. »De Federatie® ontving een schrij ven van bet Ministerie van Landbouw met verzoek, deze zaak te bestudee- ren en in een vergadering met den Nederl. Tuinbouwraad te bespreken. Door de Regeering wordt keuring op qualiteit terzijde gesteld. Men wil voorloopig alleen praten over controle op gewicht en eerlijke verpakking, zoogenaamd zonder en boven gelijk®. Op deze basis meent «De Federa tie®, dat wel wat goeds te bereiken is. Er moet komen een Rijksmerk, dat ieder exporteur, die dit wenscht, kan aanvragen. Een en ander moet echter geheel vrijwillig blijven. Het voorloopig bestuur werd opgedragen een commissie te benoemen, die deze aangelegenheid ter hand zal nemen. Ten slotte kwam aan de orde: bespreking van maatregelen tegen gemeentelijke exploitatie van fruit-, groenten- en aardappelwinkels. De nieuwe Bond zal met allo kracht opkomen tegen dit soort van ge meentelijke exploitatie. Maandagavond half acht, de vooravond van den verjaardag van H. M. de Koningin zal in de Sint- Joriskerk een dank- en gobedsure worden gehouden onder leiding van Ds. Den Hollander. Bij die gelegenheid zal zich een dameszangkoor doen hooren onder directie van den heer A. J. C. Mooy. De heer G. van den Burg zal het orgel bespelen. Door den heer W. H.Scbolten, kapelmeester van het le Regt. Huzaren is een Mirleton-marsch gecomponeerd opgedragen aan de Oranje-vereeniging alhier. Ter gelegenheid van den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin zal deze door het muziekcorps, versterkt met een paar honderd jongelui voorzien van mirletons, worden uitgevoerd. Deze aardige marscb die zeker populair zal worden is voor piano gezet, a 75 cent verkrijgbaar in Sloihouwer's Boekhan del en bij de Muziekhandelaren L. Klein en Van der WerlT. Bij Kon. Besluit van 19 dezer is met ingang van 16 Sept. a.s. aan den len luit. der Cavalerie Jhr. J. A. Roëll op nonactiviteit, ter zake van ongeschiktheid voor de verdere waar- noroing van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend. De le luit. B. J Momrna van bet le Reg. Veld-Artillerie en luit. J. Brouwers van het 3e Reg Veld- Artillerie te 's Hertogenbosch worden voor 1 jaar gedetacheerd bij de Rij school. De le luitenant jhr. G. A. Bowier, commandant van de militaire politieafdeeling alhier, wordt gedeta cheerd bij het wapen der Kon. mare chaussee. De reserve 2e luit. jhr. Rade- macher Schor er van het le reg. huzaren wordt 1 October a.s. gedetacheerd aan de Rijschool. ƒ0.45 per glas. Aan den ritmeester H. A. C. Fabius van het lste regiment huzaren, is vergunning verleend tot het aan nemen en dragen van de ordeteekenen van officier van »The most excellent Order of the British Empire, Military Division® hem geschonken door den koning van Engeland. Naar de N. Pr. Gr. Ct. verneemt zal het Groningsche garnizoen naar Amersfoort worden verplaatst. Bij Kon. besluit is benoemd aan de Rijks H. B. S. voor het tijdvak van 1 Sept. 1920 tot 31 Aug. 1921 tot leeraar de heer P. H. Beijer te Amsterdam. De heer G. Kruyswijk, candidaat tot den heiligen dienst alhier heeft het beroep naar de Gereform. Gem. te Oudega (Stn.) aangenomen. Op het j.l. Zondag in Den Haag gehouden concours hippique werd in het springconcours den 6e prijs be haald door luit. B. J. Momma met Corry. In deafdeeling: schoonste rij paard behaalde luit. A. D. C. van Zijp met Brother to Bank don 4an prijs. Bij het spriogconcours voor onder officieren behaalde wachtmeester Ter Beek van het le Reg. Veld-Art. den 5eo prijs De A. Z. en P. C. beeft hij het jl. Woensdag te Wageningen gehou den zwemfeest op verschillende prij zen de hand gelegd. lu het hoofdnummer 6000 M. zwemmen in de rivier kwam A. Coo- mans de Ruiter 3e aan. Bij de zwemwedstiijden in het kanaal wist B. v. Achterberg!) in de 100 M. vrije slag den 2e prijs te bemachtigen. In bet nummer kano-roeien 200 M. won Coomans de Ruiter den le pr. De openlucht meeting der S. D. vrouwenclub vereenigd met de afdee- lingderS. D. A. P. op j.l. Zondag is geen openlucht meeting geweest. Dank zij het bij uitstek slechte weêr moest zij in de zalen der «Keizers- kroon" gehouden worden. Boven- zoo wel als benedenzaal wareu propvol. Wat de sprekers, bet Tweede-Kamer lid Hugenholtz en het Baarnsche gemeenteraadslid Hendrien Lodder te berde brachten was geheel volgens het oude recept. Het zangkoor »de Stem des Volks® en de muziekver- eeniging «Hegeraat® zorgde voor de noodige afwisseling. De deelnemers aan de processie naar Kevelaar uit onze gemeente zijn Woensdagavond teruggekeerd. Rijks-Poetspaarbank. De Directeur der Rijks-Postspaar bank- brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Sept. en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk ter verificatie en rente- bijschrijving bij hem worden ingewacht Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvangst. Ter kaasmarkt op 23 Aug. j.l. wer den aangevoerd 33 wagens bevattende 7400 KG. kaas. Men besteedde van f74.tot f81.per 50 KG. Handel vlug. Goedkoopste Magazijn hier ter stede voor COURANTE MANUFACTUREN, STUKGOEDEREN, LINGERIE, GAREN en BAND, tegen uiterst scherp concurrcerende prijzen en Prima Goederen Het drankverbod in Amerika. Vermoedelijk zal de uitvoering van de wet op den verkoop van sterken drank in de Vereenigde Staten een groot fiasco blijken. Reeds thans wordt het bedrag, noodig voor de uitvoering van de wet op minstens 10 maal meer geraamd, dan er voor is uit getrokken. De bekende directeur van het Knickerbocker hotel te New-York, James Reegan verklaarde in een onder houd te Londen, dat de verbodswet ongetwijfeld binnenkort zal worden opgeheven. Oproer in een gevangenis. Te Rome zijn dezer dagen 2000 gevangenen in de centrale gevangenis in opstand gekomen. De celdeuren werden opengebroken, waarop de gevangenen de cipiers aanvielen. Deze riepen de hulp der militairen in, waarop een 200 karabinieri in de ge vangenis verschenen. Er ontwikkelde zich een formeel gevecht, dat vier uren duurde. De gevangenen werden gewaarschuwd, dat, als ze niet dadelijk naar hun cellen terugkeerden, er op bun geschoten zou wordeD. Hoewel reeds een aantal der oproerige elemen ten overmeesterd was, zetten ze, on danks de waarschuwing, den strijd voort. De militairen begonnen toen te schieten, één gevangene werd gedood en een groot aantal gewond, waarna de overigen naar hun cellen terug- snelden. ELECTROTECHNISCH BUREAU TELEFOON" 209 Aanleg van licht- en kracltlinstallaties, Telefoon05OTBflerT~en Bliksem afleiders. Adverteeren. In Groot-Briitannië is het kapitaal, dat thans jaarlijks in adverteeren wordt gestoken op 100 millioen pond sterling te schatten ongeveer 25 pCt. rneer dan de netto winst van den ijzer-, staal-, scheepsbouw en macbinebandel in Engeland samen. Centraal-Europa besteedt ongeveer evenveel per jaar aan adverteeren. Laltjnsch-Europa en Rusland samen ook ongeveer evenveel. N.-Amerika geeft aan adverteeren wel ongeveer betzelfde uit als geheel Europa; Z.-Amerika en Azië, met Afrika en Australië besteden ieder wel ongeveer wat Engeland uitgeeft, zoodat er over de geheele wereld, in ronde cijfers per jaar ongeveer 800 000.000 pond sterling aan advertenties van allerlei aard wordt uitgegeven. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 20 tot en met 26 Aug. 1920. Geboren: Jacob, z. van Aalbert van Bokhorst en Aartje van Asselt Woulera Antonia, d. van Sybrandus de Jager en Hendrina Jacoba Gerrit sen Cornelia Hendrika, d. van Gerrit van den Burg en Adriana Jo hanna Bloemendal Maria Helena, d. van Dirk Peter van Rooyen en Elisabeth Dirks Johannes Adrianus Henricus, z. van Adrianus Antonius de Man en Nicolasina Johanna Maria van der Loo Cbristiaan, z. van Hendrik Veenendaal en Elisabeth Wilhelmina Klee Antonette, d. van Hendrik Jan Zielman en Antonette Spoel Peter, z. van Wouterus van Bekkum en Rika Hendrika Kraan Simon Johannes, z. van Jacob van Keulen en Berdma Sleeking Her manns, z. van Johannes van der Wal en Alyda Peters Regina, d. van Johannes van der Wal en Alijda Peters Hermanus, z. van Hermanus Leonardus Wiertz en Jannetje Ter- maat Gijsbei ta, d. van Cornelis Muijs en Pieternella Hartman Cor nelis, z. van Jac. Joh. van der Veer en Adriana Barbara Maria van der Pavert Johannes, z. van Simon Smit en Cornelia van der Valk Jannetje, d. van Jan van de Kernp en Gijsje Walet Jannus, z. van Albert Snijder en Berendina Johanna ten Bruggencate Kunegonda, d. van Johan Herman vaD Kerkhof en Gerritdina Kamminga Henri Johan Toussaint, z. van Jan Hendrik Anto- nie Bronsdijk en Fernanda Marie Hen- riette Boland Johanna Neeltje, d. van Marinus Gerardus Cleton en Maria Elisabeth van Heiningen Meindert, z. van Jacob van der Werf en Josina CatriDa Geertruida Reeders Ja cobus Petrus, z. van Jacobus van Breukelen en Helena Geertruida van de Lans Daniël Catharinus, z. van Gerrit Jan van Amerongen en Hen- drica Geertruida van Krieken. OndertrouwdBernardus Bakker en Maria Barbara Hendrika Korndo- wal Jan Sloterdijk en Gijsbertha Berendse Cornelis Ildefonsus Jo hannes Mussert en Gerarda Maria van der Waals Berend Viüke en Johanna Christina van der Water. Het beste adres voor alle soorten prima IS EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2