Valda Pastilles. B. RUITENBERG Hz. J. H. VAN BRUSSEL Een verwaarloosde verkoudheid VALDA Bloemendalschestr. 3 Plaatselijk Nieuws. TMSfÉmWSCHE™ MANUFACTURENHANDEL molton Dekens en mollen Deken$ Zeer verfrisschend! ICE CREAM SODA Lunchroom „Prinsesse" B. SCHOOLEMAN Aanleg van Kraclüb-^rSanitaire Installaties L. A. v. .RUE Co. ONTVANGEN: DE NIEUWE STOFFEN m NA JA AREN WINTER Gemengd Nieuws. ANTHON C VAN BUUREN Arnhemschestraat21 Tel. 431 DagelijM yerstafkfijsliaar FIJN GEKRUJDE SintMïcolaas 20 en 25 Cent per ons H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK J. A. VAÏrtARNEVELD RECLAME. is een open deur voor allerlei KEEL-, LUCHTPIJP- EN LONGEN AANDOENINGEN. Verwaarloost nimmer een gevatte koude U kunt ze afdoende en met kleine kosten genezen door het gebruik van de echte antiseptisch werkende ^Verkrijgbaar bi] alle apothekers en droQisten in Nederland^ uitsluitend in doozen h 1.per doos, met den naam kerkelijke armbesturen, ten einde propaganda te maken voor en mede werking te verleenen aan de vrij willige ouderdomsverzekering. Het Dagelijkscb Bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, heeft aan de Staten der Provincie Utrecht oen adres ge richt, waarin het verklaart zich te vereenigen met het tot de Staten gerichte verzoek van de Commissie in zake de verharding van een ge deelte van de Hollandsche Kade in do gemeenten Zegveld en Nieuwkoop om eene bijdrage uit de Provinciale kas in de kosten van verharding van genoemde kade. Door verharding san dit wegge deelte, hetwelk eenerzijds zal aan sluiten aan den bestaanden grintweg in de Meye on anderzijds aan dien nabij de buurtschap Slikkendam, zal eene rechtstreeksche verbinding tot stand komen tusschen Bodegraven en Wilnis, met welke wegverbetering het doorgaand provinciaal verkeer ten zeersto zal worden gebaat. Het Dagelijksch Bestuur verzoekt daarom, in welwillende overweging te mogen geven den gevraagdeo financieelen steun wel te willen verleenen. Eer. adres van gelijke strekking is verzonden aan den Minister van Wa terstaat, ter verkrijging van financi eelen steun uit 's Rijks kas. ELECTROTECHNISCH BUREAU TELEFÖÖiv' 209 Aanleg van licht-" en krachtinstallaties, telefoons, Schellen en Bliksem afleiders. Volksuniversiteit. Onder zeer groots belangstel ling zoo van particulieren als van autoriteiten weid jl. Zaterdag de plaatselijke Volksuniversiteit geopend. Dr. Miedema voorzitter der stichting schetste na een welkomstgroet aan de aanwezigen, de oorzaak en redenen der oprichting, de waarde der stichting zoo voor het individu als voor de gemeenschap. Do burgemeester roemde de rich ting die zal worden gevolgd, waar door leider en cursist, evenals in de school voor Wijsbegeerte, op gelijken voet kornen te staan. Ook de beer Hovens Greve, voor zitter der Openbare Leeszaal voerde het woord en deelde mede dat het weinige gebruik maken der studie boeken het bestuur der Leeszaal tot het initiatief had gebracht deze Volks Universiteit in het leven te roepen Mevrouw Van Haselen, die daarna met bloemen werd gehuldigd, zong ter afwisseling eenigo liederen en de heer Tiggers gaf ter opluistering een paar viool-solt ten beste. Wanneer de stemming die bij de opening beerschte blijvend zal blijken is de toekomst der Amersfoortscbe Volksuniversiteit verzekerd. Langestraat 98, Amersfoort, 1000 STUKS DAMES-BLOUSES worden tegen uiterst scherpe lage prijzen ver kocht. Alle nieuwste modellen. Zoo juist ontvangen een rêuzenpartlj lE^ i n d. eij urken 165, 195, 235. 265^5, 325. 395, 465 en hooger. Dames profiteert vittT-de» aanbieding. Tevens eUe soorten courante Manufacturen, Garen en Band. REUZENPARTIJ 196, 255, 295, 320, 395, 450, 590. Let op het juiste adres alleen LANGESTRAAT 98, Amersfoort. Naar wij vernemen zijn de cur sussen die deze week beginnen allen goed bezocht. Alleen op cursus No. '2 van Dr. van der Hoeve, die Vrijdag avond begon, met als onderwerp: nOver verpleging en verzorging onzer zieken in huist, zijn nog enkele plaat sen open. Zijn er in Amersfoort nog buis moeders en huisvaders die dit onder werp interessant vinden? Zoo ja, zend dan postwissel a f 1.f2.of f 3naar verkiezing, als cursusgeld aan J. Mebius, Utrechtscheweg 255, met duidelijke vermelding van naam, adres en voor acursus No. 2t. Gedeputeerde Staten der pro vincie Utrecbt hebben hunne goed keuring onthouden aan de Raadsbe sluiten om f 25000 uit de uitkeering der O. W. belasting toe te voegen aan de gewone middelen van den loopen den dienst en het restant'dier uit keering te bestemmen tot dekkiDg van geleden verlies op de bedrijven. Ten gevolge daarvan zal het verme- nigvuldigingscijfer der inkomsten belasting moeten worden verhoogd. De gemeente zal omtrent deze be slissing van Gedeput. St. in hooger beroep gaan bij de Kroon. Op de voordracht voor de vaceerende betrekking van Directeur der Gemeentebedrijven staan de heeren 1. V. G. E. Francken, adjunct-direc teur der gemeentebedrijven te Delft. 2. E. E. van Rijn, directeur der Tech nische bedrijven te Hoorn. 3. F. Doorn, directeur der Gemeente-gasfabriek te Veeneudaal. ƒ0.45 per glas. Tot boekhouder bij de Gemeen telijke Centrale boekhouding is be noemd de beer L. A. Zevenbergen, hoofdklerk aan Gemeentewei ken te Delft. Mejuffrouw J. C. ten Bosch directrice der Industrie- eo Huis houdschool is gekozen tot bestuurslid van den Bond van leer aressen bij het huisboudonderwijs. Aan de Pitmanschool alhier slaagden voor het examen Steno grafie, diploma A de dames N. Boender, Ph. Huygen en M. C. de Jong en de heer A. Voodeling; voor het diploma B. de dames A. Bierman eo M. Arfman. Mr. L. Stadig werd in de te Utrecht gehouden algemeene vergadering van 's Heeren Loo (Christelijk gesticht voor zwakzinnige jongens) als be stuurslid herkozen. De heer B. J. H. van Berghem slaagde te Utrecht voor het examen vrije- en ordeoefeningen. Mej. Th. Jacobs slaagde voor bet examen apothekers-assistente. Ds. B. Batelaari heeft voor bet beroep naar Delft bedankt. Op Dinsdag 16 Nov. a.s zal ten bate der weduwe van den op 6 Sept. overleden wachimeestertrompeiter van het 1 R. H den beer C. Schut, door het Sympbonieorkest v. b. 5e, Dir. de heer G. Bikkers, met welwillende medewerking van mevr. N. van Ha selenCouwenberg, sopraan, en den beer L. S. Snoock, baryton, en het Amersf. mannenkoor (Dir. de heer Hazendonk) in de Sociëteit Amicitia, een liefdadigheidsconcert gegeven wor den. Jl. Maandag vergaderde in het hotel »De Zwaant de St. Nicolaas- commissie te Amersfoort. Tot deze bijeenkomst waren mede uitgenoodigd de besturen der bijzondere lagere scholen bier ter stede. Verschillende schoolbesturen hadden aan dezen op roep gehoor gegeven en hunne ver tegenwoordigers gezonden. De voor zitter der commissie deelde mede, dat bij haar het pian bestond, om dit jaar door de inzameling van gelden de viering van bet St. Nicolaasfeest niet alleen mogelijk te maken aan de openbare lagere scholen, maar aan alle scholen in de stad, welks bestu- ten zulks wooscben en verzocht daarom den verschillenden afgevaardigden zitting te willen nemen in de com missie. Uit de aldus uitgebreide com missie werd het bestuur als volgt samengesteldM. de Pool. Lange Bergstraat 1, voorzitter; G. A. v Mecbelen, G. v. Stellingwerfstraat 87, vice-voorz.L. W. Ravesloot, Stations straat 32b, secr.H. Jansen, 2e secr. G. de Weerd, Joh. v. Oldenbarnevehl. 34, penningm. Moge de mildheid van Amersfoort's burgerij de commissie iu staat stellen om de jeugd met St. Ntcolaas een blijde verrassing te bereiden. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELECTRISCH LICHT- EN KRACHTINSTALLATIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staanlampen, enz. Woensdagnacht is bij den beer J. J. Smit, goud- en zilvetsmid in de Krommestraat een brutale diefstal gepleegd. Door bet inslaan van de spiegelruit hebben de dieven zich meester gemaakt van een bakje waarin p. m. 160 gouden ringen. Rijkspostspaarbank. Opgave over de maand Sept. 1920. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Amersfoort en elders, werd in den loop der maand ingelegd f56 997.94'f en terugbetaald f83.280.59. Derhalve minder ingelegd dan terug betaald f26.282.64'/,. Hieronder 6 formulieren ad. fl. in spaarbankzegels van 5 cent en 38 formulieren ad. f 1.in spaarbank- zegels van I cent (Schoolsparen). Het aantal te Amersfoort nieuw uitgegeven spaatbankboekjes bedroeg 79. Door tusscbenkomst der te Amers foort gevestigde kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven een nominaal bedrag van f2000.en afgeschreven een nomi naal bedrag van f 1800. Derhalve meer in- dan afgeschre ven f 200. Het aantal uitgereikte nieuwe staats schuldboekjes bedroeg 1. Bel bij defect aan Licht-, Kracht-, Schel of Sanitair No. 291 op en u kunt verzekerd zijn afdoende/te worden geholpen. LANGESTRAAT 79. AMERSFOORT. DORDRECHT. Het blijvend gedeelte! Door de afdeeling Amersfoort van den Bond van Dienstplichtigen is aan don Minister van Oorlog een telegram gezonden met bet verzoek den offici- eelen daturn bekend te maken, wan neer het blijvend gedeelte in bet genot van groot verlof woidt gesteld. TeL^Sr Dames- en Heeren-Kleermakerij. Vraagt stalen. Coupeur te ontbieden. In het belang van bet groot- toutisme zijn door den A.N.W.B. in onze gemeente weder drie wegwijzers geplaatst. Een aan de Daam Fockemalaan hoek Barchman Wuytierslaan een tweede aan dezelfde laan hoek Utrecht- schestraatweg en de derde beneden aan de laan 1914 hoek Leusderweg. Of het in het belang der ingeze- leuen zal zijn dat daardoor het groot- tourisme feitelijk om de stad heen wordt geleid meenen wij te mogen betwijfelen. Aan de jaarlijksche St. Gallen- paardenmarkt werden aangevoerd 427 paarden, waaronder 70 veulens en 30 bitten. Luxe paarden f900.tot f 1200. Werk paarden f700.tot f 850. 17,-jarigen f500.tot f 650,— Veulens f 300 tot f 400 Hitten f200 lot f 400.— Slachlpaarden f200.—tot f 300. Met tamelijken levendige» handel. Ter kaasmarkt op 18 October jl. werd aangevoerd 58 wagens bevattende 10.200 KG. kaas. Men besteedde van f 80.lot f 84.50 per 50 KG. De omzet ging niet zoo vlot. Dc graanoogst der Vereen. Staten. De graanoogst in de Vereenigde Staten wordt geschat op 3 216.192 000 bushels, dat is meer dan 90 millioen busbeis boven het vorige record. De noordelijkste petroleumbronnen. Siillmau, de president-commissaris der Imperial Oil Company bevestigt bet bericht, volgens hetwelk een bron aangeboord is bij Fort Norman, 1000 mijl ten Noorden van Edmouton, Canada, welke bron 1200 a 1500 vaten per dag oplevert. Op het Centraal station te Utrecht is een Leeuwarder een portefeuille met f 1100 ontrold. De leege portefeuille is in een brievenbus teruggevonden. Uit de hel verlost! Het »Vad.« had een onderhoud roet een officier van bet Russische roode leger. Het volgende is or aan ontleend: Ik zie geen toekomst, zeido de luitenant, ik voorzie alleen, dat er ééns een einde aan moet komen. Dat einde kan snel komen en bet kan ook nog heel lang duren, vooral als bet tragi-komische geval van Denjikin en Koltsjak zich herhaalt en de bolsje- wiki weer met groote buitgemaakte voorraden, die millioenen kostten en bestemd waren om ze ten onder te brengen, hun leven ettelijke maanden kunnen rekken. Koltsjak en Denjikin hebben de bolsjewistische zaak groote diensten bewezen, door de roode legers zooveel buit te laten. Dit is het typische verschijnsel, wat eenmaal kapot is, wordt niet meer hersteld, wat verbruikt is, wordt niet vervangen. Nu is bet alleen maar de vraag, hoe lang bet nog duren zal, voor alles kapot of verbruikt is. Dan moet bet einde kornen, dan zal de ellende, die toch al onmetelijk is, zoo geweldig wordeo, dat ook het roode schrikbewind zich niet meer staande kan houden en eeu nieuwe reactie inzet. Er zijn millioenen ontevredenen, moet ze zijn niet georganiseerd, dur ven elkander niet benaderen uit vrees voor verklikking. Rusland is zóó verrot, dat één kameraad den ander voor een belegde boterham aan de galg zou helpen De reactie moet opeens komen, maar opeens het schrikbewind met zijn trawanten, zijn stille verspieders, zijn beulen, teu val brengen. Wanneer? Ja, dat weet ik niet, en hoe, weet ik evenmin. Intusschen ben ik maar blij, dat ik uit den hel veilost beo. Het beste adres voor alle soorten prima POETSARTIKELEN ENZ. ISEN BLUFT GROENMARKT 3 TELEF. 193 Geen perronkuartjes meer I Behalve aan overvolle treinen, lijdt men tegenwoordig ook aan overvolle perrons. Een gevolg van de vele per ronkaartjes. Die weer een gevolg zijn van de vele minnenden, die nu een maal op deze weield bestaan en uiter mate van hun tegenwoordigheid bljjk geven op de perrons der stations. In andere gevallen verliezen deze soort menscbenkinderen zich in parken en boschrijke streken of duistere por tieken. Op perron echter treden zij in hel volle licht. Het perron beschou wen zij niet als springplank voor de per trein vertrekkende», doch als bun eigen eigendom. En op deze plaats geven zij den afscheidskus. Ook heb ik geboord, dat bet perron geprofaneerd wordt door paartjes, die beide met perronkaartjes behept zijn. En die slechts de aankomst van eiken trein benutten om elkaar terdege te kussen. Dat zijn de zoogenaamde stationnaire paartjes. Vandaar wellicbt misschien, dat de spoorwegdirectie krasse maatregelen beeft genomen. Zij heeft in Utrecbt het verbod uitgevaardigd perron kaartjes te verkoopen na balfacht Dit is eeu harde slag. Een slag in het aangezicht der minnende perion- paartjes. Zóó schrijft aBichet in de Nieuwe Ct. Staatscommissie inzake de duurte! Naar wij vernemen, zal het eind verslag der Staatscommissie inzake de duurte dezer dagen aan H. M. de Koningin worden aangeboden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 15 tot 21 Oct. 1920. GeborenAdrianus, z. van Teunis de Kruijff en Adriana Berendse Fetinia Sophia Catbarina, d. van Cor nells van 't Wel en Trijntje van Mondfrans Willem, z. van Peter Dijkhuizen en Elisabeth Johanna van Gorp Maria Petronella, d. van Anlonius Snijders en Cornelia Bud ding Joukje, d. van Pieter van der Werf en Aaitje van Koetsveld Aalt, z. van Aalt Woudenberg en Johanna Brouwer Cornelia Wil-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2