SintNicolaas B. RUITENBERG Hz. Kleeding naar Maat üagelijkscti versriiTerkrijgbaar J. H. VAN BRUSSEL DAGMEISJE. C. DE JAUER LAilGESïRAAT 19 Heeren Modeartikelen. Sint HieOLMS-CftBEMfX Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. ANTHON C VAN BUUREN Bloemendalschesir. 3 ICE CREAM SODA Lunchroom „Prinsesse" ItliN RIJE Co. B. SCHOOLEMAIM Borstplaat, In diverse vruchten- Smaken, 30 ct. per ons Room horstplaat, 40 ct. per ons Letterbanket en Banketletters BfVUlde $t. nicolaas 30 ct. per ons Kjpine St. Nicolaas en dijeke stukken bij L J. VAN ZALINGEN H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK Arnhemschestraat 21 Tel. 431 FIJN GEKRUIDE 20 en 25 Cent per ons Zeer verfrisschend! Advertcntiën. VOOR TERSTOND GEVRAAGD RIETWARENFABRIEK „LUXÉ". W. H. J. KLAASIffi. PRAKTISCHE EN DEGELIJKE op electrisch gebied zijn: Ornamenten, Schemer- en Piano lampen, Keteltjes, Strijkijzer»,-Kookplaten, Nachtlampen enz. Deze vbqdt U in ruime keuze bij het TEL. 291 ELECTR0TECHN1SC SANITAIR BUREAU LANGESTRAAT 79 vluchl zoeken in de groot-industrie, cnaar vele anderen zullen zelf zich als kleine-baas zonder-knecht gaan ves tigen. Daarvoor is zoo goed als geen be drijfskapitaal noodig, de kennis van 't vak dat ze beoefenen, bezitten de meesten in voldoende mate en bij werkzaamheid als patroon kunnen zo bun dagen zoo lang maken als ze zelf verkiezen, wat voorde vele van nature werkzame en gezonde plattelanders óók wat waard is. »'k Heb aan acht uur per daglang niet genoeg, dat maakt me mopperig en kriebelig," vertelde ons kort ge leden een hunner en velen zullen 't hem nazesrgen. De achturige werkdag mag ruim voldoende zijn voor hen, die in fabrie ken machinale bezigheden moeten verrichten, voor de kleine bedrijven, waar veel afwisseling is en waarbij niet te veel van het pbysiek wordt gevergd, is hij een onding, vinden buiten vrijwel allen, die onbevooroor deeld voor hun meaning uitkomen. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELKCTRISCH LICHT-.-EN KKACIITINSTALMTIES. TEEEWldi^Sr^ClIELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide eorteering kronen, zijden kappen, staanlampen, enz. Dc ex-keizerin! Men meldt uit DoornDe ex- keizerin maakt het minder goed. Zij houdt het bed, doch onmiddellijk ge vaar is er niet. In verband evenwel met de kwaal, waaraan zij lijdende is, is voortdurende zorg geboden. Het officieele bericht over den toe stand der Duitsche ex-keizerin luidt: De toestand van Hare Majesteit de keizerin is in den laatsten tijd door groote afmatting en gebrek aan eet lust ongunstiger geworden. Ofschoon de werking van het hart op bevre digende wijze plaats vindt, zijn toch bedrust en de uiterste zorg noodig. Een nader bericht luidt, dat de totstand ernstiger is geworden. Gis teren was prof Heyrnann van den Bergh te Doorn. De kroonprins is gisteren reeds gearriveerd. De andere kinderen worden heden verwacht. Ziektcwet-Talmn. Naai het Centrum meldt, wordt ten onrechte aangenomen, dat de Hooge R .ad van Arbeid zich zou hebben uit- gesprokeu tegen de invoering der Ziektewet-Talma. De strekking van het advies, door dien Raad uitgebracht, was alleen nog eens te onderzoeken, hoe het op het oogenblik stond met de uitkeeriDg van ziekte-geld al of niet ingevolge verzekering. Naar wij vooits vernemen, zal bin nenkort de Hooge Raad van Arbeid Dogmaals over dat onderwerp ver gaderen, om zich omtrent het al of niet behouden van het stelsel-Talma uit te spreken. 40 ct" per ons 28 ct.^er ons. Langestraat I, hoek Varkensmarkt j 1. Maandagnamiddag had nabij bet station Breukelen een ernstig spoorwegongeluk plaats. De trein die om 4.39 van het Maas station uit Rotterdam naar Amsterdam vertrekt, liep nabij bovengenoemd station op de trein die 5.05 uit Am sterdam naar Utrecht vertrekt. De trein uit Amsterdam werd in het midden geraakt, waardoor drie wagens, twee 2e en een 3e klasse tot splinters werden geslagen. Een passagier werd op slag gedood, twee zwaar gewond, terwijl een groot aantal andereD on belangrijke kwetsuren opliepen. Met man en macht werd het op- ruimingswerk door het inmiddels uit Utrecht aangekomen spoorwegper soneel ter hand genomen, waardoor omstreeks 9 uur de lijnen weder vrij waren en bet verkeer kon worden hervat. De slagers te Tiel hebben het rundvleesch met 20 cent per kilo ver laagd. In de j.l. Dinsdag gehouden openbare raadsvergadering werd de heer C. Ruitenberg met 8 van de 16 stemmen tot wethouder gekozen. Op den heer H. Kioes werden 7 stemmen uitgebracht, een biljet was blanco. De gekozene behield zich beraad voor. Besloten werd tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur dienst 1920 en in verband daarme wijziging der gemeentebegro ting dienst 1920 Uit een antwoord van wethouder Mr. Verhoeff op eene opmerking van den beer Hofland bleek dat deze wijzigingen noodig waren als gevolg van bet onlangs genomen besluit tot verhooging der vergoedingen voor de in bet St. Elisabeths gast- en Ziekenhuis verpleegde armen-patiën- ten. Een voorstel van B. en W. om een verhoogd voorschot te vragen voor den bouw van woningen in het Woes- tijger wegkwartier werd z. d. en z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag deelde wethouder Mr. VerhoefI mede dat B. en W. een crediet wenschten aan te vragen ten einde het tijdelijk personeel in dienst der gemeente een toeslag te verleenen. Het bedrag was in de kostenberekening begrepen. Zonder hoofdelijke stemmiüg werd het gevraagde crediet verleend. Ook een spoedvoorstel tot het geven van gronden in erfpacht aan de Middenst. bouwvereeniging »Frisia« werd z. d. of h.d.st. aangenomen. Het be9te adres voor alle soorten prima POETSARTIKELEN ENZ IS EN BLIJFT j. t m- mumio GROENMARKT 3 TELEF. 193 ling, dat liij zijne benoeming lot wet houder dezer gemeente niet aanvaardt. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 9 Nov. 1920 van mej. G. Hempenius, onderwijzeres aan de Meisjesschool, houdende verzoek haar ziekteverlof te verlengen tot 1 Jan.1920. Naar B. en W. om advies. Schrijven van Ged. St. van Utrecht, d.d. 8 Nov. 1920, waarbij wordt toe gezonden een afschrift van het Konin klijk Besluit van 25 Oct 1920, no. 38, inzake verlenging met 3 jaren van do verleende concessie aan de gemeente Hoogland tot tolheffing op den weg van Amersfoort tot Grootwede met zijtakken. Voor kennisgeving aan genomen. Bij de vergadering waren ingekomen de navolgende stukken: Besluit van Ged. St. van Utrecht d.d. 8 Nov. 1920, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 29 Oct. 1920, strekkende o.m. tot wijziging van bet plan van aflossing der geldleening groot f2.000.000.Voor kennis geving aangenomen. Besluit van Ged. St. van Utrecht d.d. 8 Nov. 1920, houdende goedkeuring van de Raadsbesluiten van 29 Oct. 1920, tot wijziging van de hegrooting dei inkomsten en uitgaven dezer gemeente over 1920. Voor kennisgeving aan genomen Schrijveu d.d. 30 Oct 1920 van J. Bijl. houdende vei zoek hem mei ingang van 1 Jan. 1921 eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan de C-scbool no. 4. Naar B. en W. om advies. Schrijven d.d. 10 Nov. 1920 van nor. A. van Traa, houdende mededee- De beer C. Ruitenberg heeft zijne benoeming tot wethouder van open bare werken aangenomeD. Het liefdadigheidsconcert van j 1. Dinsdagavond ia »Amicitia" is in alle opzichten een succes geweest. Zij die hun penninkske oflerden voor het goede doel hebben volop genoten van werkelijk goede muziek. Het symphonieorkest van het 5e reg. iof. onder directie van den beer G. Bikkers vertolkte op hoogst verdienstelijke wijze eenige nummers van Mozart, BeetboveD en Schubert. Amersfoorts Mannenkoor handhaafde zijn ouden roem in de nummers a capella, terwijl aan de door zijn directeur de heer N. Hazendonk gecomponeerde »Hijmne aan den vrede" uitgevoerd metorchest- begeleiding een reuzensucces behaalde. Mevrouw van HaselenCouwenberg, begeleid dooi mevrouw van Dommelen, gaf eenige soli ten beste en zong met den heer Snoek een paar duo's. Haar beschaafde voordracht en mooi orgaan is genoeg bekend dan dat wij daarover nog behoeven uit te wijden. PELTERIJEN PELSJASSEN BONTMANTELS Coupmïr aattifiuis te ontbieden. Tel. 243. Voor de plaatselijke afdeeling van den Centr. Ned. Ambten. Bond, trad Woensdagavond in »De Keizers kroon* als spreker op het hoofdbe stuurslid van dien bond de beer R. H. Waterberg. Zijn onderwerp was: Wal de poststaking ons heeft geleerd Deze spontane staking moest ver loren worden, omdat de middelen ontbraken om de stakers te steunen en omdat de poslmenschen niet kun nen staken, wijl ze het nog nimmer haddeo gedaan. Was met bet bestuur der organisatie overleg gepleegd eo had dit besloten tot een proteststa king, de zaak zou anders zijn ge- loopen. Toch heeft deze staking eenige voordeelen gebracht voor het Rijks personeel, als premievrij pensioen, kindertoeslag en toeslag voor gehuw den. Om meer te bereiken moet steeds propaganda gemaakt worden onder de onverschilligen en lauwen Van de gelegenheid tot debat werd namens de federatie door den beer Schelp pebiuik gemaakt, die het fede- Leve standpunt verdedigde. Zijn verweer werd herhaalde malen toe gejuicht. Na repliek van den heer Waterberg werd de vergadering ge sloten. Hedeu opent de Heer H. P. Kohlmann zijn nieuwe zaak, gevestigd Utrechtschestraat No. 8. in huis houdelijke- en luxeaitikelen en vooral Speelgoederen, waarin mei 't oog op de a.s. St. Nicolaas eene enoime keuze is. Het uiterlijk maakt een smakelijken indruk. De pui is ontworpen en gebouwd door den aannemer de beer Van Gent, terwijl de electrische verlichting werd verzorgd door do firma Loornan.Ook in den winkel kregen we de over tuiging, dat 't de firma ernst is het publiek goed en goedkoop te kunnen bedienen. Met den wensch dat 't do firma niet aan belangstelling zal ont breken, bevelen we haar gaarne aan. Op de kaasmarkt Maandag j.l. werden aangevoerd 15 wagens be vattende 3500 K.G. Kaas. Men besteedde van (80.tot f86. per 50 K.G. Veel werd er niet omgezet. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 12 tot 18 Nov. 1920. Geboren Jacoba Hendrika Geertje, d. van Peter van Ommen en Gerntta Hillegonda de Bruijn Bartus Ber nard, z. van Peter Hendrik Schutter en Cornelia Snijders Geriitje Marijke, d. van IJke Otto de Jong en Luther a Engelina Berends Elisabeth, d. van Johannes van Ouwerkerk en Johanna Bonsel Jacobus Cornells, z. van Cornells Joseph van der Veer en Maria Hartman llendrikns, z. van Jacob Deenbarl en van Hendrika Gerarda van de Wijngaard Cornelis Johannes, z. van Gerardus Johannes Verhaar en Alijda Maiia van der Veen Peter, z. van Gerrit Dooroe- kamp en Jacoba Johanna Kraan Willem, z. van Gerhardus Arend Hendrik Monkhorst en Annetje van Oostrum Josephus Petrus Maria, z. van Jacobus Albertus van de Wak ker en Paulina Petronella Loefl Johanna Aleida, d. van Antoriie Koe nen en Maria Güsberta van Platerin gen Gerrit Cornelis, z. van Dirk Koedam en Maria Lugthart Jo hannes Jacobus, z. van Albertus van Doorn en Rosina Maria van der Mast Clasina Maria, d. van Gerrit Jan Lenstra en Clasina van Norren. Onderti ouwii Johaun Casper Mai ia Ensink en Johanna Maria Alies Hendrik Botermans en Lucia Maria van Berkum Wilhelmus de Waal en Alijda Tommel Gerrit van Dijk en Geertruida Dijkhuizen Reinier Loohuizen en Berta van Eijkelen- burg. Gehuwd: Jacobus Antonius Adelaar en Maria Anna Suanna Helmich Charles Raoul Maximilien Keilij on Catharina Elisabeth Jepkes Josephus Cornelius Joannes Koks en Heintje Heijlen Coenraad Roelof van Drie en Anna den Ouden Sietse van Amerongen en Clasine Vlug Jan Schonewille en Johanna Suanna Vonhof Antonie Kraak en Alijda Catrina ter Maten. Overleden: Arie van der Zanden, 63 jaar, echtg. van Elisabeth Antonia Catharina van Elzelingen (te Zeist.) Anije van Laar, out 64 jaar wed. van Wouter Groenesteijn Anna Geertruida Backer, oud 55 jaar wed. van Jan van Versendaal Hendrik Geriitsen, oud 8 jr.Plonia Vinger- hoets, oud 10 jaar Jan van de Kooij, oud 3 mud. Geertruida Geijtenbeek, oud 62 jr. wed. van Leonardus Nagelmakers Engelina Maria Visser, oud 85 jr. ongeh. ELECTROTECHNISCH BUREAU TELEFOON 269 Aanleg van licht- en krachtinstallaties, Telefoons, Schellen en Bliksem- 'V afleiders. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 19 November 1920. Tarwe f0Rogge f0.Boekweit f0. appelen f 15.a f25.Peren f 15.a f22. Klei-Aardapp. f 0.f 0.Zandaardapp. f 5.00 a f 6.00 Hoendereieren f 19.a 122.00 p. 100 st. Bruine eieren f a f per 100 st. Boter f 3.25 a f 3.60 per kilo. Eendeneieren f a f Zoetem. kaas f 0.a f 0. per 50 kilo. Kippen f2.a f3.50 Kuikens f4.a f6.Piepkuikens f0.70 af 1.75. Gan zen f 0.a f 0.Eenden f 1.50 a f 2.50 p. st. Jongen f0.a f0.Hazen f2.50 a f4. Wilde konijnen f 1.25 a f 1.40. Tamme fl.50 a f3.50 Duiven f150 a f 1.80 paar. Magere varkens f60.a f100.Zeugen f150.a f 250.Biggen f20.a f45.—. Drachtige zeugen f000.a f000.Schrammen f0.a f0.Vette koeien f0a f0Guste zeugen f 000.a f 000.Kalfkoeien f 0 a f 0Kalfvaarzen fa fOs f 0a f 0Pinkstieren f 0.a f 0. Kalveren faf Aangevoerd waren ongeveer heet- Tarwe heet. Rogge heet. Boekweit. 40 heet. Appelen. 10 heet. Peren. heet. Zandaardappe- len. heet. Kleiaardappelen. 10000 stuks floen- dereieren stuks Eendeneieren. 300 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas stuks Vee 20 magere varkens. Varkens voor exportslagerij 300 biggen, 30 zeugen, kalveren. Invordering Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, maken bekend dat, door den Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 29 October j.l. is besloten, de aanslagen in de inkomsten be lasting, dienst 1920, waarop voorloopig slechts 14/16 ge deelten invorderbaar was ver klaard, tot het volle bedrag moeten worden ingevorderd. verzoeken de belasting- schïddigen ten spoedigste de versiehenen termijnen (zie onder zijde 'aanglagbiljet) bij- tien ge meente-ontvanger te voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTKA. Amersfoort, 16 November 1920. Bureau voor Maatschappelijk werk Achter Davidshof, No. 2, Amersfoort Bij bovengemeld Bureau, af deeling Werkloosheid-verzeke ring kan geplaatst woorden een TIJDELIJK KLERK, Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties -hr"te zendeD vóór 1 December e'3fcj?i[den Cpmmies- Chef van bovengenoemd bureau. een fatsoenlijk Aanb. onder lett. B aan bet bureau,.dezer courant. Kamp 78 Amersfoort. FABRIEK van Kinderwagens, Wiegen, Rieten Stoelen met en zonder mat. Ligstoelen, Werkmanden enz. Speciaal adres voor het omleggen van Kinderwagenbanden met garantie. RIET verkrijgbaar voor het matten van stoelen. Rotting.. Bijenkorvenriet enz. Eerste klas Repaxatie-iuriciUirig. Aanbevelend,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2