Eiectro-Teclmisch en Sanitair Bureau L. A. v. RIJE Co. IJimjeuraat 71). OUDEJAARSAVOND COUPONS EN RESTANTEN Vraagt ONZE prijsopgaaf of deskundig bezoek. B. SCHOOLEMAN SMALLEPAD J2 - Telefoon 423. Gemeenteraad. s incesse VAülvoLibsiiö4rs BoW-BIER Wordt thuis bezorgd Appel&ölleifc Bèrliner- bollen, Appelbeignets, SneeuwballeAvSa^siijsen- broodj^s en vsTtier ver schillede soorten gebak. ANTHONY^ BÖUREN Arnhemschestraanimjr? Tel. 431 Plaatselijk Mieuws. OPRUIMING VAN TW VOOR DAMEé- EN HEERENKLEEDING. EEN PARTIJTJE PELTERIJEN EN BONTVOERINGS. Zie de Étalage. B RUITENBERG Hzn. Telefoon 291. AMERSFGQBI^-.——^ DORDRECHT. J. H. VAN BRUSSEL ELECTROTECHNISCH BUREAU Bloefnentfalschestr. 3 Gemengd Nieuws. H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK POETSARTIKELEN ENZ. J. A. VAN WNEVEID GROENMARKT 3 ^TELEF. 193 Huisvlijt" te Zaandam, waarna van de ingezonden werkstukken een nader per circulaire aan te kondigen ex positie wordt gehouden. Geldprijzen ad f 15.f 10.en f 5.worden voor deze groep be schikbaar gesteld. Voor event, verkoop wordt ver zocbt den verkoopprijs te willen op geven. ELEETRISCII LICHT- EN KR ABHTINSTALL VTIES. TELEFÖÖNSï-«eWifXLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide eorteeriiig kronen, zijden kappen, staanlainpeu, enz. In de jl. Dinsdag gehouden openbare raadsvergadering onder praesidium van den burgemeester waren de heeren Hofland, Kioes. Nieu- wendijk en Mr Van Traa afwezig Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering en mededeeling der ingekomen stukken volgde een kortstondige geheime zitting. Na heropening der deuien werd voor de afdeelingen geloot In de Ie afdeeling kwamen L. van Wijngaar den, J. Hofland, J. Polder, P Vos kuilen, B. Noordewier. D. J Rekke, A. C. R. O Leinweber en G. J Noor man. Voorzitter C. Ruitenberg, plaats vervanger J. Jorisseri. In de 2e afdeeling Mr. L. Stadig, H. Kroes, S Kiaan. M. R. N Oos terveen, J. Overeem, Mr. A. vair Traa en Tb J. Nieuwendijk. Voorzitter N. Veis Heijn, plaatsver v. Mr. Verhoed Op voorstel van B. en W. werd tol opheffing der R P. S. R. com missie besloten, terwijl de commissie van Fabricage en die van Plantsoenen voortaan, tot één commissie werden vereenigd. Daarop werden achtereenvolgens benoemd in de Commissie van Wet geving. J. Hofland. Th. H. J. Nieuwendijk Mr L. Stadig, Mr. A. van Traa leden. B. Noordewier, A. C. R. Leinweber plaatsvervangende leden. Commissie voor de Bedrijven. J. Hofland, S. Kraan. M. R N. Oosterveen, Mr. A. van Traa leden. D. J Rekké, A. C. R O. Lein weber plaatsvervangende leden. Com. voor de Openbare Werken. J. Overeem H Kroe-, G. J.Nooid- man, L. van Wijngaarden leden. A. C. R. O. Leinweber, B Noor dewier plaatsvervangende leden. Commissie voor de Financiën. J Hofland, H. Kroes, Mr. L. Stadig, A. C. R. O. Leinweber leden. J. W. Polder eri Tb. H. J. Nieuwen dijk plaatsvervangende leden. Commissie voor den Reinigings dienst. A. C. R. O Leinweber, O J Noord man, J. W. Polder. L. v. Wijngaaiden leden. J. Overeem, M. R. N Oosterveen plaatsvervangende leden. Reclame-i'jinmissie Belastingen P. Voskuilen, M. R. N Oosterveen, L. van Wijngaarden, A. C. R. O Leinweber, H. Kroes leden D. J. Rekké, Mr. L. Stadig plaats vervangende laden. Dommisse voor Bouw en Woning toezicht en Woningbedrijf. D. J. Rekké, G. J. Noordrnan, B. Noordewier, Mr. L Stadig lerten. S. Kraan, P. Voskuilen plaatsver vangende leden. Commissie voor bet Onderwijs. Mr. L Stadig, B. Noordewier, Th. H. J. Nieuwendijk, Mr. A. van Traa leden. D. J. Rc-kké, L. van Wijngaarden plaatsvervangende leden. Tot ambtenaar van den Burger lijken stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken werd benoemd de wethouder C Ruitenberg; tot lid der Commissie van Toezicht op bet M. O. de-jiBpr E. Klein; tot curator van het Gymnasium de heeren J. Visser en C Hartman; tot leeraar in de aardrijkskunde en geschiedenis aan de Handelsdagschool de heer G J Lammers uit Amsteidam; tol tijde lijk leeraar in het Engelsch aan de Handelsavondschool de heer A. Rit- sema; tot onderwijzer aan de C. school no. 4 J. T. A. Voste alhier. J Ruisen, te den Haag en A. van Wijngaarden te Kampen; tot onder wijzer aan de A. school no. 1, den heer W. J. Butselaar, alhier. Het ziekteverlof aan den onderwijzer A Elzinga en de onderwijzeres mej. G Hempenius werd, op hun verzoek, verlengd, terwijl aan mevr. Sand- voortden Hartog, mej. G B. van t Dissel, verlof werd verleend wegens ziekte. Aan den heer G. F. Nijland werd op zfjn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de A-school No. 1, aan J Bijl onderwijzer aan de C-school No. 4 ld. en aan mej .1 C R Klaas- sen wegens hare benoeming tot hoofd der C-school No. 1. Daarna werden verordeningen vastgesteld regelt-nde de inrichting en samenstelling der plaatselijke commisie van toezicht op bet lage> onderwijs en der commissie van to» zicht op het nijverheidsonder wijs Besloten werd tot vei koop der school aan de Miereveldslraat aan da ver- eeniging tot bevordering vanChiiste- Iijk Nationaal onderwijs. Goedgekeurd werden voorstellen tot vei koop en ruil van gronden in het bergkvvartiéif; tot terugkoop van een perceel bouw terrein aan de Anna Paulownalaan en tot onderbandsche verhuur van buizen en gronden Besloten werd tot aankoop van een huis met grond aan den Soesterweg ten bate der volkshuisvesting. Up een schrijven van de plaatst lijke ajdeehng van den Algem. Bond van politie personeel houdende verzoek om aan het personeel dat 31 Augustus dienst heeft gehad de uren uit te betalen werd conform het advies van B. en W. afwijzend beschikt. V Besloten werd aan de vereeniging «Goed wonend voor den bouw van 145 arbeiderswoningen en 2 winkel huizen een bouwvoorschot te verleenen van ten hoogste 1 125.990 gulden tegen een rente van 5 pCt, en aflossing in 50 gelijke anriuiteiten en een grond- voorschot van ten hoogste f 122.185. De salarisregeling van het personeel aan de handelsdagschool werd con form het voorstel van B. en W. ge wijzigd. Daarvan weiden verschil lende kohieren vastgesteld Bij de rondvraag diingt de heer Voskuilen aan dat er van gemeente wege iets wordt gedaan voor het groot aantal werkeloozen. Wethouder Jorisseri wijst op het moeielijke daarvan. De heer Rekké wijst op de onvol doende straatverlichting. Wethouder Veis Heijn is het er mee eens dai bet in geheel de stad niet is zooals het wezen moet, maar met bet oog op de gemeeritefiiianciën is daaraan op het oogenblik niet veel te ver helpen. Na een opmerking van den heer Noordewier over het minder wenschelijke van bet samenvoegen van 3 klassen tot twee aan de M.U L O school en de terechtzeuing daarvan door den Wethouder van onderwijs wordt de vergadering gesloten. Een gelijk lot wedervoer bet ver zoek van liet Amersfoortsch Drank- weer-cotnité om vei hooging der subsi die tot f 100. De gemeenlebegrooting over 1921 sluitende in totaal met een bedrag van t 3269091.02 aan ontvangsten en f2811293.24 aan uitgaven, derhalve mei een batig saldo van f 457797.78 zal in de afdeelingen worden behan deld Een voorstel van B. en W. om aan den heer C. J. van Dortb, op zijn verzoek eervol ontslagen inspecteur van bouw« en woningtoezicht, op zijn verzoek hem recht te doen weder varen eene gialificatie uit te keeren, werd door verschillende raadsleden bestreden. Men wilde dat het verschil hem als salaris zou worden uitgekeerd. Na eenige discussie zetdo de Voorzitter dat B. eri W. zullen overwegen of hieraan kan worden voldaan. Aan Dr. F. A. F. Groneman werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeentegeneesheer en aan den heer Dr. H. W. de Boer als directeur van den Keuringsdienst. De post op Nieuwjaarsdag. Met bet oog op den grootou toevloed •an poststukken bij de jaarwisseling wordt bet publiek veizncht brieven, briefkaarten en gedrukte stukken, als prentkaarten. naamkaai tj»s en circu laires, welke men bij voorkeur op 1 Jan. wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee schuin snijdende strppen, getrokken over de geheele adreszijde, en die stukken reeds op 27, 28 ot 29 Dec. ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestel ling worden gereedgemaakt, blijven lot 1 Jan. op de kantoren van be stemming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestelling opgenomen. (St. Ct.) Rijkspostspaarbank. Op de spaarbankboekjes, uitgegeven te Amersfoort, werd, in den loop der maand ingelegd f 81.360.67% en terugbetaald i 79 758.37. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 1602.30%. Het aantal te Amersfoort nieuw uitgegeven, spaarbankboekjes bedroeg 100. Door tusschenkomst der te Amers foort gevestigde kantoren werd ter Directie op slaatsschuldboekjes inge schreven een nominaal bediag van f 450.en afgeschreven een nominaal bedrag van f 10.000.Derhalve minder in- dan afgeschreven f9530. Het aantal te Amersfoort uitgereikte nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg I. De verkoop van Kersttakjns ten bate van noodlijdende kinderen in het buitenland heeft f315 68%ypgebracht, welk bedrag, dank zij de vrijgevigheid van den lieer P., die lint en spelden cadeau gaf, in zijn geheel aan het Centraal Comité in den Haag kon worden afgedragen. In de zitting van j I. Maandag heeft de Kantonrechter den heer Scbwemmer en den caféhouder R. V. UTRECHTSCHESTRAAT 26. van rechtsvervolging ontslagen op grond dat de plaatselijke verordening omtrent het tapverbod geen bindende kracht heeft als in strijd met de wet. Hel O. M. gaat van deze uitspraak in hooger beroep bij de rechtbank te Utrecht. Tot voorzitter der Tuinbouw- vereeniging «Amersfoort» is, in de vacature Tromp van Holst, gekozen de heer Joh. Knoppers. In aanmerking genomen dat de zangers en zangeressen dehtanten waren, die voor da eerste maal zich aan een dergelijke uitvoering waagden, is de opvoering van de opera »Mai that een succes geweest. De aankleeding was zeer goed, met hel décor was gewoekeid en dank zij de schitterende electrische installatie werd een aardig geheel verkregen. Enkele zangeressen of zangeis afzonderlijk te bespreken ligt niet op onzen weg. Allen hebben, naar de mate hunner krachten, tot het succes oijgedragen, niet het minst de leden van hei orkest. Een dankbaar, getuige het berhaaldo applaus,enihou- siast publiek vulde de zaal «Mein Liebcheu wasz willst du noch mehr«. Ook bij de tweede uitvoering op j.l Woensdag was de zaal uitverkocht en waren de hoorders al even gul met hun applaus als de eerste maal De heer P. J. Schenk technisch ambtenaar le kl. bij den phytopato- logischen dienst te Naarden zal Woens dag 5 Jan a.s. voor belanghebbenden in «hotel Schwemm.era een lezing houden over «de Wmterbehandeling onzer vruchtbooinen». TELEFOON 269 V Aanleg vati licht- en krachtinstallaties, Telefoon'^, Schellen en Bliksem- ÏNtekUuau--' Tot plaatsvervangend lid der commissie, belast met het afnemen van het examen Handelskennis L. O. is benoemd de heer J. H. Hölscher, leeraar aan de Gemeentelijke Middel bare Handelsdagschoor alhier. Te 's Gravenhage slaagde voor 't examen Fransch M. O. B. mej W G. Kernkamp, alhier. De heer J. van der Linden behaalde op de te Utrecht gehouden internationale pluimvee tentoonstelling met zijn inzending Zwart-Hollandsche Witkuiven, twee eerste en drie eere- prijzen. De beer Engelberts kreeg voor zijn goud Padua's een eersten piijs, de heer M. van Dijk voor zijn Holl. Patrijskriel en Holl. Witkuifkriel een eerste en een eereprijs. Gisterenochtend had de werk man B bezig in het trappenhuis der in aanbouw zijnde H. B. S het onge luk omlaag te storten, waarbij hij ernstig aan het hoofd werd gekwetst, per politie-brancard word hij naar het ziekenhuis gebracht. Op de kaasmarkt Maandag j.l. werden aangevoerd 14 wagens be vattende 2800 K G. Kaas. Men besteedde van f65.tot f74 per 50 K G De partij werd fluik verkocht. Eem-jrrWe'elendiefstal op groote schaal vond in den nacht van 8 op 9 December op liet traject Madiid Barcelona plaats. Aan een reiziger werd een aantal juweelen ontroofd, die op een waarde van meer dan een millioen gulden worden geschat. Da man had nog wel de voorzorg ge nomen een geheele coupé voor zich te reserveeren. Tijdens de reis verliet hij zijn plaats een oogenblik en toen hij terugkwam was zijn valies met den kostb .i inhoud verdwenen. De politie heeft terstond alle poguig o in het werk gesteld, maar nog geen enkel spoor gevonden. Door belanghebben den wordt een belooning van 60.000 gulden uitgeloofd. De Blnpte in de industrie Aan üe acht strookarlorifabrieken te Pekela (Groningen) worden weke lijks tal van arbeiders ontslagen wegens slapte. Werd er voor twee maanden een heftige loonstrijd in Oost-Groningen door de kartonbe- weikers gestreden, thans bieden tal van arbeiders zich reeds voor lager loon aan. Verlaging broodprijs! De bakkers te Leiden besloten den prijs van Zeeuwsch tarwebiood met 1 cent per 400 gram te vei lagen en alzoo op 13 cent te brengen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 17 tot 23 Dec. 1920. Geboren: Johannes Hendrik.is z. v. Johannes Hazelaar en Hendrika Maiia van de Wakker Arnoldus Herma- nus.z. v.Cornelis Anthonius Hagedoorn en Petronella Geertruida Mulder Epke E'isabeth Johanna, d. v. Caspa'us Johannes van Nieuwkei k en Harmana Coinelia Holema Heintje d. v. Willem van Brommelen en Heintje van Loo Gerarda Adriana, d. v. Gerrit Koppen en Adriana van Doorn Anna Hendrika, d. v. Hendiikus Albertus Snor en Hendrika Voskuilen Johannes Januaris. z. v. Hendiikus Ruurdeiieus Visser en Maria Johanna Kil it i vers Onderlrouwd Teijc Veen en Her- mina Langenherg Klaas Brons eri Petronella van de Kamp Antho nius Kuijer en Johanna van den Ham. Gehuwd: Frederik Glotzbach en Johanna Petronella van Thuijl Barnardus de Wit en Maria Cornelia Bottenborg Johannes van Dijk huizen en Judina van der Pol Aarnout Mesie en Gerritje van Zoeren Willebrordus Gouw en Cornelia Wiihelmina Fontijn Pieler Vrede- ling en Alijda Antonette Blom Gerard Karei Boon en Alida Martiena van der Knoop. Overleden: Maria van Beek, 14 j. Emilie Biesterveld, 86 j. wed. van Jan Engelbertus Klaas van der Weide, 46 j. ochtg. van Maria Baren- dina Schwemmer Ohrisliaan Kuijten, 2 jaar. Het beste adres voor alle soorten prima IS EN BLIJFT

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2