1000 gylden NIEUWE WINKEL Techn Bureau „Nilsson" Boai-Spaarbank Van Zanten Batenburg. Eiken Hakhout G. Reijerse - Lange Brinkweg 48 VEREENIGING 'T ct. FONDS BENDERT FIJMA J. Wi C. BREEDEN. Carrosseriefabriek Bericht HOUTVERKOOPING SOESTDIJK RAM - Soest Joh. KAATS G. h7~hol D. Smorenburg. VrachtautodienstC.Tammer Soesterberg FIRMA WED.G. EGBERS KOLONIALE- EN GRUTTERSWAREN Wasch-, Glans- en Strijkinrichting. J. W. C. BREEDEN Rentevergoeding pCt Soester Aitpm. Begrafenis-Onderneming Bouw- en Woningbureau MedeSezer Nette Jongen Biedt zich aan A. MARKS - Soest Aanleg en onderhoud van Tuinen. P. A. Endendijk 18 perceeEen Wasscherij KALDEWAIJ Nieuwe Leeren vesten P. SCHAGEN J. J. F. van Woudenberg Timmerwerk Jaarverslag- H. F. BALK, Appelmarkt, bij het Huisje Amersfoort Soesterbergschestraat Bouwplannen, Begrootingen, Aanvrage Bouwver gunning, en Hinderwet. Koopen, Verkoopen, Verhuren, Taxeeren van vaste goederen, Sluiten verzekeringen, Hypotheken. Van Weedestraat 26 Telefoon 16 Verzuimt niet op te geven Uw te koop zijnde Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen en tevens Uw perceelen, die U wenscht te verhuren. Directe behandeling. Zeer billijke tarieven. een socialistische jeugd organisatie, dan klopt men aan bij den Raad om subsidie. „Geven" schijnt niet in hun woordenboek voor te komen. Bovenstaande heeft zich in Utrecht afgespeeld. Amsterdam een Wereldstad. Bij de Commissie van bijstand voor de Publ. werken is een plan in voor bereiding, om een tunnel door het IJ te leggen. De kosten worden ge schat op 10 a 11 millioen gulden. Als het meest wenschelijke is aanbe volen het begin punt van den tun- nul te maken in de stad, b.v. op het Spui. Er zijn reeds aanbiedingen ingekomen, die waarborgen voor het welslagen van het groote werk. Het Congres der S. D. A, P. De S. D. A. P. hield congres in de groote zaal van het jaarbeurs-ge bouw te Utrecht. Vanaf het plafond hingen eenige plakkaten. In 't mid den de machtspreuk (bluf!) „Als uw machtige arm het wil, geheel het ra derwerk staat stil". Mr. Pieter Jelles, Troelstra. is we gens gezondheidsredenen, niet aan wezig. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) PiaatseSijk Nieuws. Bijbellezingen te Soesterberg. De getrouwe bezoekers van de bijbellezingen te Soesterberg zullen Zondag 1 December gehoord hebben dat. de commissie zich had terugge trokken en dat de Kerkeraad hierin spoedig zou voorzien. Dit is geschied. Op verzoek van den Kerkeraad hebben eenige heeren zich bereid verklaard een wijkcommissie te vormen welke commissie zelfstandig zal wer ken en zich in algemeenen zin zal belasten met Evangelisatie-arbeid in laten we het noemen de wijk Soesterberg. De commissie werkt, zoo we zeiden zelfstandig, doch de Kerkeraad houdt de draden in handen, hetgeen blijkt door de vertegenwoordigende leden in de commissie. Een der hoofdpunten van haar taak is het zoo mogelijk in stand houden der Bijbellezingen, welker instelling we mogen het dankbaar erkennen - in een behoefte heeft voorzien. Moge het zoo blijven. Woensdag 20 December j 1. is in het Mil. Tehuis een vergadering ge houden onder leiding van den heer Jansen, ouderling, en is de wijkcom missie samengesteld uit de daar aan wezige heeren, Jansen, v. d. Meent, Legemaat, Wentink, Weghelaar, Kar stens en den heer Donselaar, die door ziekte verhinderd was. Voor leiding en verdeeling der werkzaamheden is een Dagelijksch Bestuur gekozen, bestaande uit de heeren Wentink, voorzitter, Legemaat Penningmeester en Karstens, Secr. Een lijst werd samengesteld, waar mede, aanvangende Januari '23, twee leden der commissie U zullen bezoe ken om U te vragen een gave te willen offeren ter bestrijding der nood zakelijke onkosten, die, hoewel niet zoo groot, er toch zijn. En aangezien de Kerkvoogdij, zeer tot haren spijt, ons daarin niet kan steunen, moeten wij dit zelf bekos- ti9en* Wij weten dat er veel, zeer veel gevraagd wordt tegenwoordig, doch de commissie vertrouwd er op, dat zij niet te vergeefs zal aankloppen, waar het gaat om een steentje, bij te dragen voor de opbouw van het Koninkrijk Gods en voor de opbloei van het Kerkelijk leven te Soesterberg. Eveneens zal de commissie trach ten te zorgen, dat er geregeld voor gangers voor de Bijbellezingen zullen zijn. Haar werd door den Kerkeraad een aanbevelingslijstje verstrekt, waar van zij dankbaar gebruik zal maken. De commissieleden belasten zich om beurten met het afhalen der voor gangers en doen denzelfden avond tevens dienst als collectant. Het doen van huisbezoek, het op wekken van de ouders tot steun van het Christelijk onderwijs, door hun kinderen naar de Christelijke school te doen zenden; kortom alles wat tot Evangelisatie-arbeid behoort, heeft de commissie zich tot taak gesteld. Zooveel mogelijk zal in het Chris telijk orgaan de namen der voor gangers bekend gemaakt worden. De Commissie weet, dat haar ar beid veel en haar taak uitgebreid is. Zij neemt haar taak ter hand, ho pend dat haar arbeid onder Gods onmlsbaren zegen moge strekken tot verheerlijking van Zijn naam en tot grootmaking van zijn Hemelsch Ko ninkrijk. Vriendelijk beveelt de Commissie haar arbeid in Uwe gebeden aan, Namens het Bestuur, De Secretaris. Soesterberg, Andriessestraat 18. Januari 1923. Vrijdag j.1. heeft de Raad dezer gemeente vergaderd met onderstaan de agenda: le. Voorloopige vaststelling der Gemeente-rekening 1921 2e. Behandeling van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van enkele algemeene bepalingen, verband houdende met uitgifte van gemeen tegronden in erfpacht en huur; 3e. Benoeming van Commissies, werkzaam voor 1923; ■4e. Benoeming van leden der Com missie^ tot weering van schoolver zuim voor Soest en Soesterberg; 5e. Hernoemming van leden der Schattingscommissie voor de Rijksin komstenbelasting 6e. Behandeling van het adres van het Bestuur van het Woonwagen fonds te Utrecht, verzoekende het hem toebehoorende terrein te Soesterberg aan te wijzen als standplaats voor woonwagens, met voorstel van B. en W. 7e. Vaststelling van veiligheids voorschriften, in acht te nemen bij de exploitatie der gemeentelijken mo- tordienst Soest-Baarn een en ander in verband met een schrijven van heeren Gedeputeerden Staten 8e. Behandeling van het adres van J. Buwalda alhier, waarbij deze aan de Gemeente in koop aanbiedt een- nige strooken grond ter verbreeding van den Gallenkamppelsweg met voor stel van B. en W.; 9e. Vaststelling van een besluit tot aankoop van strooken grond aan den Kampweg, te Soesterberg; 10e. Behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijziging der Ver ordening, regelende de heffing en invordering van belasting op de Pu blieke vermakelijkheden 11e. Behandeling van het adres van A. Hilhorst e.a. verzoekende op- heffinovan de verplichting tot het doen Keuren van' hüïsslachtingen met voorstel van B. en W. 12e. Behandeling van het adres van de afdeeling Soest van den Ned. Bond van caféhouders, verzoekende het sluitingsuur te bepalen op 11 uur, met voorstel van B. en W. en even tueel vaststelling van eene Verorde ning tot wijziging der Algemeene Politieverordening 13e. Vaststelling van een drietal financieele besluiten, betrekkelijk de begrooting 1922 He. Vaststelling van eenige pen sioengrondslagen van gemeente amb tenaren 15e. Behandeling van een aantal verzoeken om ontheffing van bepa lingen der Bouwverordening; 16e. Behandeling van aanvragen tot aankoop van gemeentegrond; 17é. Behandeling van eenige recla mes inkomstenbelasting Woensdagavond 17 dezer hield de afdeeling der Vrijz. Dem. Bond eene Vergadering in Hotel Bellevue waar als spreker optrad den Heer J. d. Brink uit Baarn, lid der Prov. Staten, met als onderwerp, Vrijz. Dem; of Vrijheidsbond. Bij de gehouden verkiezing werden tot leden van het Bestuur der afdee ling benoemd Mevc Droste-Wilmans (Voorzitster) en de Heeren B. Dros te, O. Langelaar, J. C. Maat en W. F. v. Riet. Zondag j.1. speelde de voetbalclub te Soesterberg tegen „A. V. S. van Amersfoort een match op haar ter rein aan den Amersfoortschestraatweg, welke eindigde met 1 1. Naar we vernemen zal alhier wor den opgericht een brandstofspaarkas, onderafd. der St. Joseph Werkl.-Ver- eeniging. Gevonden voorwerpen, terug te bekomen aan het politiebureau: 1 dames portemonnaie 1 kinderhand schoen, 1 lorgnet, Aangeloopen een herdershond. Lijst van onbestelbare stukken te Soest in de tweede helft der maand December 1922: 1. J. Gruno, Groningen, 2. Herwaar den, Soest, 3. H. Smeeds, Stein, 4. Mevr. Martens, Utrecht, 5. J. v. Berg, Nijkerk, 6. Hedwig Löwe. Frankfort a.m. J.1. Zaterdag had op^het Vlieg kamp te Soesterberg éen ernstig on geluk plaats. Toen sergeant-vliege nier Bergsma me^zijn spijkermachine wilde neerstrijken kwam hij te val len tusschen de Hangaars, waardoor hij inwendig gekneusd en met gebro ken bennen werd opgenomen. Het vliegtuig was geheel vernield B. is naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebiacht, zijn toestand is rede- lijkj zal in Mei a.s, het 10 jarig bestaan herdenken. Van de oprichtig af zijn nog in functie Kapitein van Heijst Luit. Versteegh, Luit. Steup, J, J. W Jan sen, thans Burg. Amtenaar, adjudant O. O. J. v. d. Berg, serg, Majoor Hoogeveen. en de burger geneesheer dr.. Bendien, chef van den genees kundigen dienst, Op 16 Jan. hield de St. Elisabeth Vereeniging alhier haar jaarlijksche vergadering, waarop het verslag der door hun verrichte werkzaamheden werd uitgebracht. Om naar het verlangen van enkele onzer meedoeners te voldoen, geven wij daarvan een kort overzicht. Aan versterkende middelen werden gege ven 405 eieren, 1004 liter melk 8 pond suiker, 8 pond rijst, 120 beschuiten, 18 ons gerookt vleesch, 16 pond soepvleeschAan kinder of luiermands- goed. 32 witte luiers, 16 moltonluier. 16 hemdjes 16 borstrokjes, 16 nachtpon netjes, 16 navelbandjes, benevens acht lakens en 8 vrouwenhemden. Door extra giften werden wij instaat gesteld in bizondere gevallen, waar toe onze hulp werd gevraagd, te voorzien. Zoo konden wij een kind kleeden voor de le H. Communiê en zorgen voor 3 jongens pakjes, een jurkje, 1 lijfrokje, 1 laken, 2 kleine dekens, l wollen deken, 3 molton dekens, 6 meisjesschorten, 2 wollen lijfjes, 2 vrouwenhemden, 2 vrouwen broeken, 7 kussenovertrekken. 6 klei ne en 1 groote beddentijk, 17 broekjes en 9 paar kousen. Deze goederen werden op de naai vereeniging die elke 14 dagen wordt gehouden, ge maakt. Ook mochten wij vele gedragen kleedingstukken of andersinds ontvan gen, hetwelk werd vermaakt, en aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen gegeven. Uit bovenstaande blijkt ongetwij feld, dat het goede doel der Ver eeniging door vele wordt begrepen, wat ons zeer aangenaam is. Aan al len die ons in dit weldoen instaat hebben gesteld brengen wij hiermede onze oprechte dank en bevelen de, vereen, aan de Parochianen in hune milddadigheid aan. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, zal dit jaar weer door de Werklieden-Bond der Luchtv&art- Afd. een feest worden georganiseerd, vermoedelijk eenigzins vroeger dan andere jaren met het oog op het Regeerings-Jubileum. u, Zaterdagavond had te Huis ter Heide, een bestuurder van een vracht auto het ongeluk tegen een boom aan te. rijden waardoor de auto zeer beschadigd werd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Het ongeluk werd veroorzaakt door licht van een pas- seerende-auto, waardoor de bestuurder tijdelijk verblind werd. j In de nacht van Zaterdag at Zee dag is een inwoner van Soesterb^g die op familiebezoek was geweest, ter hoogte van Halte, „de Paltz" door een tweetal persoonen aan gehouden, die eerst tabak en daarna geld van hem wilden hebben. Ge lukkig had hij niets bij zich en kon men hem dan ook niets afhandig maken. De gem. politie van Soesterberg, die laat in den nacht met het voorge vallende in kennis werd gesteld, heeft onmiddelijk een onderzoek ingesteld, doch het tweetal was reeds verdwe- Alhier is opgericht een R. K. Gymnastiekvereen. De lessen begin nen hedenavond in de Maria-schooi, uitvoeriger bericht in ons volgend nummer. Advertentiën. gevraagd voor „De Standaard" of „De Nederlander", omtrek Nieuwer- hoek. Br. onder No. 108, Bureau „Soester Nieuwsblad". De Luchv. Afd. te Soesterberg gevraagd bij firma F. Dirksen,. Huis eer Heide. een gehuwd tuinman, bekend met groententeelt, ook genegen als jacht opziener dienst te doen. Van goede g. voorzien. G. G. Br. No. 105 Bur. Soester Nieuwsblad. Molenstraat 4 Nog eenige dagen opruiming. Wie er nog van profiteeren wil, die haaste zich. Er zijn nog SPOTKOOPJES. Burgemeester Grothestraat 14 SOESTDIJK Het Bestuur v. d. Soester Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting heeft besloten om in deze tijd waarin de wederverkoopers zelf de artikelen voor lager dan de vastgestelde prijzen voor verkoop gaan aanbieden, in 't vervolg geen verkoopprijzen meer te publiceeren. Aan de afnemers der Zuivelpro ducten hetzij Slijters of winkeliers worden alleen inkoopsprijzen geno- teere, zoodat het de verkoopers vrij staat tegen concureerende prijzen te verkoopen. DE GEWONE JAARLUKSCHE HOUTVERKOOPING voor Domijn Soestdijk zal plaats heb ben in het Koetshuis van het Paleis en Domijn Soestdijk op Woensdag 24 Jan. 1924 des voormiddags 10 uur Na afloop dezer verkooping zullen nog worden verkocht op Eikenhorst onder Soest. Inlich tingen bij den heer A. Endendijk. A. O. DAMMERS w.n. notaris. TT, Rembrandtiaan W.Z. 12 Nette aflevering Billijke prijzen ffiga—asaaa (met wol gevoerd) 14.00 Extra mooi f 6.50 Nieuwe Leeren Motorhandschoenen met kap die over de mouw reikt f 4.00 Nieuwe Winterjassen (Ulsters) f 12.50 SÜESTERB.STRAAT 15a MMM Veenhuizerstraat 17 - Soestdijk Efecir. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting Nieuwstraat 40 - Soestdijk Handel in; Aardappelen, Groen ten Binnen en Buitenl. Fruit. Billijk adres Dagelijks thuisbezorgd Beleefd aanbevelend HINO'SAIVE wettig gedeponeerd todt mn/8S0fif,'MemteAfamwIRMMr in Potten v«n f.uen riJO •n'Ooeajtk k AS cent. WtttKT MDELUK DeMlNOOrBlUIID- fcloedstelpend Jru-ofVaiw'oiidea1 Pijnstillend- I EawttHwouiTsi»- Tuwnnivitncojit.) Verkrijgbaar bi) Apolhtktr».en Drogisten.- Chem, Fabriek- Keemorst»6 Soestdijk. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie-inrichting Vraagt prijs van al uw ook wat betreft nieuwbouw. Zonder eenige verplichting. Timmerman Aannemer Dijkhuisstraat 3 - Soesterberg Scherp concurreerend. Postweg 1, Soesterberg. Handel in alle soorten Rivierzand en grind. Beleefd aanbevelend. Soesterberg, Soesterbergschestraat 26 Huis ter Heide, Bosch en Duin op Utrecht. Beveelt zich beleefd aan voor Verhuizingen en Transporten door geheel Nederland onder garantie. Zakenman met vooruitgaande zaak vraagt f 1000 ter leen tegen bllijkt rente. Brieven onder No. 109, Bur. Soester Nieuwsblad. OUDE UTRECHTSCHE WEG 5 - SOEST COMESTIBLES ENZ. - GRAAN-EN VOERARTIKELEN Koper-, Lood- en Zinkwerker Aanjeg van Gas- en Waterleiding en sanitaire artikelen. Mastiek-dakbedekking onder garantie. Zooals gewoonlijk willen we de leden van de Vereeniging ,,'t 21/;, ct. Fonds" weer een en ander meedeelen, pver het werk onzer Vereeniging in het afgeloopen jaar. We eindigden dit jaar evenals het vorige met een voor onze Vereeni ging beduidend Saldo, waarvoor wij met het oog op de nog komende wintermaanden zeer dankbaar zijn. Ons ledental is dat jaar ongeveer hetzelfde gebleven, wel bedankten verscheidenen door vertrek naar elders of om andere reden, maar wij moch - ten toch ook weer eenige nieuwe leden inschrijven. Wij zouden echter zoo gaarne zien dat dit ledental eens vermeerderde, dit zou in een plaats al. Soest, waar het aantal inwoners zich steeds uitbreid zoo gemakkelijk kun nen. Wij komen dan tot U die nog geen lid zijt, met een vriendelijk ver zoek onze Vereeniging roet een kleine bijdrage te willen steunen en U adres op te geven aan een der ondergeteekende, wij zouden dan nog zooveel meer kunnen doen. Het Doel der Vereeniging is versterkende middelen te verschaffen aan zie ken en zwakken van alle gezindten. Minimum contributie bedraagt 2lj% ct. per week, 15 cent per maand of f 1,50 per jaar, dat dan door een der meisjes zal worden opgehaald. Dit jaar hielpen wij in de maanden Januari 6, Februari 9, Maart 10, April 10, Mei 8, Juni 7, Juli 6, Augustus 6, September 7, October 8, November 6, en December 5, patiënten. Ontvangsten. Saldo 1921 f 178,47 Contributie f 365,80 Fam, D. gift in eens f 50,00 f 59i,27 Saldo f Uitgaven. 275172 Liter melk Onkosten f 411,63 f 1,04 f 412,67 ft 1.60. Het Bestuur Zr. Tr. den Boer, Wijkzuster. M. v. d. Woude, Secr.esse. M. M. C. Stam, Pennm.esse. Burgm. Grothestr. 71. Wilt gij Uw Wasch, Boorden, Manchetten, Overhemden en Gordijnen helder en goed verzorgd hebben, dan is het adres Bestellingen worden door bode P. HAAGE gehaald en bezorgd. GEEN STOOM UITSLUITEND HANDWERK BEKLEEDEN i SCHILDEREN - ALLE REPARATIËN Billijke prijzen - Spoedige aflevering „Zuides-eng", Eigendomsweg 18, Soest Soest Steenhofstraat 55 - Telef. 93 Postcheque en Giro No. 87315. Mosselen in gelei p. pot 75 ct. zuur 60 Garnalen gelei 15 Paling in gelei 130 Zalm in blik (Love Brand, Rob Roy, Delmonte, Kiltie) van 50 tot 150 Sardines (Philipe en Canaud. Notre Dame, Mentapi) per blik van 22 tot 125 Champignons in blik 60 tot 95 Kreeft „110 170 Ansjovis 55 80 Ananas 95,, 180 Pilchards 95 ct. Zaterdagen koop van Honing in hoogfijne kw. p. pot vanaf 30 ct. Kruikjes Soya 90 Soya Higeta 80 Macaroni per pak 30 Luxe gember p. pot 130 Mayonaise 130 Picalilly 115 Tomatenpuree pot 23 en 35 Gemengde en andere zuren v. d. Butuwe 50-80-125 Pr. versche walnoten p.p. 60 Hazelnoten 40 20 en 27 januari geven wij bij in- 5.ineens (witte suiker telt NIET mee) en zoolang de voorraad strekt een prach tige gedecoreerde blikken trommel CADEAU. Aanbevelend, Electr. Strijkijzers met 1 jaar garantie ^anaf f 4.50 Electr. Gloeilahpen vanaf 60 ceits Petroleum laripjes vanaf 22V2 vfnt Theelichtjes voor spiritus vanaf f 2.50 Karlantaarns f 0.95 Greepen 5 tands f 3.50 Greepen 4 tands f 3.00 VAN WEEDESTIAAT 11 SOEST TELEFOON 68 GEOPEND Iedere werkdag van 9-3 uur, 's Zaterdagsmorgens van 9-1 uur. Bovenien iedzren werkdag 's avonds van 7-9 uur. R< te bijschrijven om de 3 maanden. Regeling en uitvoei meente als naa Billijke tarieven. Firm Ni. Haks en Wed. D. Haks Telefoon 146, 37 en 2. g van teraarde-bestellingen zoowel binnen de ge- buiten. Bediening met eigen rollend materiaal. )e Directeur, D. HOOLWERF, Heuvelweg 18, Soest,

Soester Courant | 1923 | | pagina 2