A. Benning's Verkoophuis GROOTE OPRUIMING D. F. VOIGT Boterlnricfiting „Patria" Roomboter (onder Rijkscositr») 11.40 p. p. 2e laargang He. 5. G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Matten Matten Matten Matten Matten Matten Wielrijders licht op! Uit de Raadzaal. Gecontroleerde oplage 2300 exeiipiaren. Verzending per post. Zaterdag 3 Februari 1923 soïmimsBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soestd jk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk Advertentien van 1-5 regels £0.75. ledereregel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. van ongeveer 500 Japan- en China-Matten in alle maten voor Slaapkamers, Keukens, Kamers en Serres. Tevens alle voorradige Cocos Deurmatten. Wacht niet tot het voorjaar, dan zijn de prijzen hooger. Alles moet weg. Reuzenkoopjes. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 Zaterdag 5.16n.m. tot 7.10 uurv.m. Zondag 5.18 7.08 Maandag 5.20 7.06 Dinsdag 5.22 7.04 Woensdag 5.24 7.02 Donderdag 5.26 7.01 Vrijdag 5.28 7.00 ii. Pro Deo. Ongewenschte gasten. Wie zal dat betalen Sijmen betaal. Niets aan te doen. 11 uur sluitings uur. Een rooilijn. Op hoog bevel. Werkverschaffing. Nog een rooilijn- De deur dicht. Met de behandeling van de reke- nig 1921 en de voorstellen betreffen de de erfpacht was de hoofdmoot van de agenda afgehandeld. De verschillende Commissies voor 1923 werden opnieuw benoemd. De voordracht van B. en W. zonder wijziging aanvaard. Voor belangheb- bt-fiAcïx tïcc\cu wl) «ier functies "Dier mede: Commissie Heide en Zandgrond Weth. P. v. d. Breemer, Voorz. H.H. Hilhorst en Besselsen, leden. Bouwcommissie: Weth. Endendijk, Voorzitter, H.H. v. d. Broek, Dam mers en Hilhorst. leden. Commissie verkoop grondenWeth. v. d. Bremer, Voorzitter, H.H. v. d. Broek en Butselaar Azn., leden. Commissie advies belasting: H.H Rietveld. Voorzitter, v. d, Bremer en v. d. Broek, leden. Commissie uitbreidingsplanH.H Rietveld, Voorzitter, Foeken, Hilhorst en Scheffer, leden. De arbeid van deze commissies gaat veelal aan den openbaarheid voorbij, hoewel vele raadsleden juist in deze commissies belangrijker en omvangrijker werk verrichten dan de weinige gemeenteraads-vergaderingen doen vermoeden en het kost de ge meente geen cent. De commissies geheel of gedeelte lijk buiten den Raad werden als volgt benoemd: Comm. wering schoolverzuim Soest de H.H. Bruning, Littooij, Rupert, Veenstra en van der Sluis. Voor Soesterberg de H.H. Schef fer, Verhagen en Van Woudenberg. De Schattings-commissie voor de Rijksinkomstenbelasting werd herbe noemd, zij bestaat uit de heeren Ba tenburg, v. d. Bremer, Castelijn en Foeken. Een verzoek van het woonwagen fonds te Utrecht, haar terrein te Soes terberg als standplaats voor woonwa gens aan te wijzen, wordt ter nader onderzoek aangehouden. Vooral de heer Scheffer had ern stige bezwaren; het verblijf jonge lieden van beiderlei kunnen geeft aanleiding tot ongewenschte verhou dingen. Te Soesterberg is men op dit ge zelschap weinig verliefd. We kunnen het verstaan, te meer waar wij ver nemen, dat de voorzitter het beken de Utrechtsche Communistische raads lid is. Soest schijnt wel aantrekkelijk te zijn voor deze soort heilstaat-zoekers. Het aanbod van den heer Buwal- da, tot aankoop, door de Gemeete, van eenige strooken grond aan den Galenkamp Pelsweg wordt afgewe zen. Het voorstel tot aankoop van een strook grond aan den Kampweg te Soesterberg, wordt aangenomen op conditie, dat de heeren Mulder en Van Lunteren het bedrag ad f 150, aan de Gemeente vergoeden. Het voorstel in dezen geest door dan heer Rietveld gedaan werd door B. en W. overgenomen. Principe moet blijven dat belanghebben kos teloos den grond afstqan. Eenige wijzingen in de verordening op de publieke vermakelijkheden werden goedgekeurd Het woordje, „publieke" vervalt, zoodat ook niet publieke vermakelijkheden, voorzoo ver zij tegen betaling toegankelijk zijn daaronder vallen. De praktijk had enkele misbruiken aan het lid gebracht, die nu onder vangen zijn. Inrichtingen voor entrees die niet te Controleeren zijn, als caroussels enz. betalen voortaan per M2. Bij de behandeling van een request van A. Hilhorst c.s, om huisslachtin gen van keuring vrij te stellen, in- formeerd de heer H. Butselaar of er nu niets aan te doen is. Er is niets aan te doen. Blijkt het volgende jaar, dat de kosten verminderd kunnen worden' dan zal het gebeuren. Maar dan over de geheele linie, anders zouden de gewone consumenten in de belasting ook nog voor de huisslachters moe ten betalen. Conform het voorstel van B. en W. na verdediging van Weth. Endendijk, wordt besloten. De Afd. Soest van den Bond van Caféhouders verzoekt het sluitingsuur op 11 uur te bepalen. B, en W, adviseeren gunstig, uitgezonderd Za terdag- en Zondagavond. Den Heer Scheffer wil juist voor deze avonden wel toestemming ver- leenen' anders gaan de cafébezoekers Weth. Endendijk verdedigd het voorstel van B. en W. op overwe gingen van zedelijken aard. Hoe minder gelegenheid, hoe minder ge negenheid. De heeren Besselsen en en anderen sluiten zich hierbij aan, De heer B. wil in 't geheel geen uitbreiding Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Enkele ontheffingen van de bouw verordening worden verleend eenige andere afgewezen o.a. van de heeren v. Ëe en Geubels, omdat geen rede lijken grond kon werden aangegeven waarom van de bestaande rooilijn zou worden afgeweken, bij voldoen de terreinafmetingen. M<zt de besturen der verschillende oningbouwvereenigingen is een re geling getroffen om de gelden der veréenigingen bij den gemeente-ont vanger af te dragen. Voorde gemeen te een voordeel en voor de bouw verenigingen een groote zorg minder. Alleen Ons Belang weigert, De minister te hulp geroepen, adviseerd gunstig. Er zal nader worden over legd met O, B, Met het aanleggen van rijwielpa den van De Palz naar den Dolder zal worden doorgegaan voor werkver schaffing. De gemeente levert de ar beiders en krijgt provinciale subsidie Het werk staat onder toezicht van de rijwielpaden-vereeniging, Wij krij gen hierdoor een uitnemende verbin ding naar den Dolder en verder. Op voorstel van den heer Foeken wordt de rooilijn van den Galenkamp- pels weg bepaald op 10 Meter uit het hart van den weg. Een goed bedoeld maar vermoedelijk wat te overhaast voorstel. De Raad gaat daarna in geheime vergadering voor behandeling van re clames op de inkomstenbelasting etc. VAN OVER DE ENG. De toestand in het Ruhr- gebied. Een uitvloeisel van Versailles. Berichten uit het Oosten. Woensdag 31 Januari. Iedere dag brengt berichten over nieuwe gewelddaden der Franschen in 't Ruhrgebied, te veel om bij te hou den, hoewel elk op zich zelf wel beschouwing waard. Bij het opma ken van de balans zullen de Fran schen tot de conclusie komen, dat er nog heel wat moet gebeuren, wan neer ze het resultaat willen zien, waarvan ze droomden. Hun steeds strengere maatregelen hebben geens zins een evenredig succes en waar borgen aller minst een bereiken van het beoogde doel. Uitwijzingen en arrestaties zijn aan de orde van den dag en toch geeft bet spoor wegpersoneel. geven de mijnwerkers, de ambtenaren aan post, telegrafie en telefoon hun verzet niet op. Waar de Franschen nog niet ingrepen, wordt gewerkt; waar de indringers handelend optreden, wordt de arbeid neergelegd, stokt het verkeer, treedt ontreddering in. Het spoorwegver keer is in groote wanorde. Aan som mige stations, waar geen treinen meer op stoom worden gezet, poogt de bezetting de passeerende treinen op te houden, maar in razende vaart vliegen de wagons voorbij, zoodat de Franschman het nakijken heeft. De hoeveelheid kolen, die naar Frank rijk gaat, is aanmerkelijk afgenomen. Maar ook, de nood der bezochte bevolking stijgt met den dag. De prijzen der levensmiddelen gaan met sprongen omhoog; vele plaatsen zijn verstoken van gas, water, electrisch licht. De communicatie met 't on bezette Duitschland wordt met den dag moeilijker door 't cordon van posten, dat de Franschen aan de Oostzijde samentrekt en door 't af snijden van kabels. In verscheidene steden, ook buiten 't Ruhrgebied, werd de staat van beleg afgekondigd opstootjes, botsingen komen overal voor. Angstig vraagt de wereld zich af: Waar moet dat alles op uitloo- pen? Ook houden vele juristen zich bezig met den vraag, of uit rechts kundig oogpunt Frankrijk het recht had tot den inval, dien het onder nam. De wereld zal het echter hier over zoo zoetjes aan wel eens worden, dat, zóó al 't Verdrag van Versailles rechtsgrond biedt tot een invasie als de Fransche, de thans geschapen toestand dan nu toch wel duidelijk aantoont, welk een wangedrocht dit verdrag is. Terwijl Duitschland bij 't sluiten van den wapenstilstand in '18 gegronde hoop meende te mo gen koesteren, dat de komende vrede op de 14 punten van Wilson ge baseerd, werd het gedwongen tot 't teekenen van een verdrag, dat spot met alle economische wetten en werkelij kheden De bekende Italiaansche staatsman Nitti klaagt in zijn boek over het vredesverdrag, dat de behandeling van machtige problemen, die het lot i>. 7,'-K c'r»*"-- was overgegeven in handen van di plomaten, die met economische vraag stukken solden als jonge katten met garenkluwens. Dat van Duitschland een schadever goeding voor verwoestingen werd geêischt. die overeenkwam met Frank- rijks totaalbezit in 1913, is toch al te bespottelijk. Wanneer men bedenkt, dat een som van 218 miljard werd gevraagd, ongerekend de leveringen in natura en dan voorts weet. dat Duitschlands enorme uitvoer in 1913 een bedrag van 10 miljard vertegen woordigde, wat alleen mogelijk was door den kolossalen invoer, dan vraagt men zich af, of in de buurt van Parijs wel menschen bezig waren, die een nuchter verstand bezaten, en dat lieten werken. De Napoleontische tijd bracht een nameloos wee van jaren over West-Europa. Nationale wetten werden met voeten getreden, zware belastingen opgelegd; 't eco nomische leven van tal van naties ont wricht de jongelingschap van onder scheiden landen tot dienst in 't Fransche leger gedwongen. Bij den vrede met Frankrijk na Napoleons val eischten de geal'teerden een scha devergoeding van 700 miljoen franc voor al de benadeelde landen samen Frankrijk behield zijn oude grenzen kreeg al zijn koloniën terug en be hoefde slechts voor den duur van twee jaar een betrekkelijk kleine vreemde bezetting te laten welgeval len. Hoeveel humaner waren toen. voor honderd jaar, de begrippen na den vrede, dan thans. Maar toen was er ook geen Clemenceau, die, volgens zijn eigen woorden, naar den vrede verlangde, om den oorlog des te krachtiger te kunnen voortzetten! Uit 't Oosten weinig goed nieuws. Op zich zelf beschouwd is 't al een teekenend verschijnsel, dat er nog niet van een vrede van Lausanne kan gesproken worden. De Turken willen niet happen. Met taai geduld heeft vooral Lord Curzon geschipperd, geplooid, maar omtrent voorname punten stuit een eindoplossing af op den hardnekkigen tegenstand der Tur ken. Vooral de kwestie Mosoel, waarover we reeds schreven schijnt niet voor vreedzame oplossing vat baar. En terwijl 't einde der confe rentie nadert, treffen de betrokkenen maatregelen, die op oorlog wijzen. In Konstantinopel staan 20.000 Turken klaar om verwarring te stich ten in Thracië wachten 30.000 man op 't sein van hun chef, Kemal, om de verschrikkingen van den krijg te brengen over menschen, die niets liever doen, dan op vreedzame wijze hun brood te verdienen. Ook Enge land trof in 't Oosten maatregelen, om niet geheel onvoorbereid te zijn, wanneer 't straks misschien op een vechten uitdraait. Aan de Theems maakt men zich thans ongerust over geruchten, die spreken van afzonder lijke onderhandelingen tusschen Frank rijk, en Italië aan den eenen en Tur kije aan den anderen kant. En Enge land liet den Franschen vrind aan de Ruhr z'n gang gaan, om in 't Oo .ten althans met Fiankrijks hulp te Kunnen zegen vieren. Wat komt er ;'oo terecht van het huwelijk tus schen John Buil en de Fransche mar.gd V/aar werd oprechter trouw, als tusschen man en vrouw, op aarde ooit gevonden Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan de Arbeiders te Soest. In den laatsten tijd bereiken ons re gelmatig verzoeken van binnen deze gemeente wonende arbeiders, om bij de gemeentelijke werkverschaffing of bij di werken op het „Vosseveld" te voorden geplaatst. Onder de aanvragers zijn sommigen die riet bij de een of andere werk- looz?yikas zijn aangesloten, In enkele gevallen is aan het ver zoek van dergelijke niet-georganiseer- de arbeiders voldaan, zulks meeren- deels wegens bijzondere omstandighe den. He: wil ons echter voorkomen, dat plaatsing van dergelijke ongeorga niseerden geen aanbeveling verdient Wanneer immer'?, arbeiders, die niet bij een werkloozenkas zijn aangeslo ten, bij deze werken worden geplaatst, zouden zij, die zich wel verzekerden in ongunstiger omstandigheden gera ken. De arbeider, die bij een werk loozenkas toetreedt en daarvoor con tribueert, ontvangt uit die kas een uitkee-.ing bij werkloosheid, en het gaat toch niet aan een dergelijk per soon, die niet onbelangrijke offers brengt, teneinde zich in moeilijke tij den "van werkloosheid een uitkeering te verzekeren, achter te stellen bij hem, d;e alles maar op zijn beloop laat. De/\atste toch contribueert nieten -«-i-i n, ,W -T— wezen op armenzorg en werkver schaffing, terwijl hij doorgaans niet de laatste is, die zich bij de gemeen schap om ondersteuning aanmeldt. De Gemeente getroost zich een niet onbelangrijke uitgave ten diens te der werkloosheid ver zekering, en het gaat o.i. niet aan, personen die zelf geen voorzorgen nemen, met de ge- organiseerden volkomen gelijk te stellen. We dringen er daarom bij de nog niet georganiseerde arbeiders op aan zich alsnog bij een werkloozenkas aan te sluiten. De gelegenheid daar toe bestaat nagenoeg voor iedere richting en gezindheid. Zoowel voor hen zelf als voor de gemeenschap, is dit van het grootste belang. Bij eventueele aanvragen om werk of steun, zal door ons voortaan re kening gehouden worden met het al of niet georganiseerd zijn van den aanvrager. Mocht in enkele gevallen de nood zakelijkheid van steunverleening wor den overwogen, dan zullen daarvoor zeer bijzpndere redenen aanwezig moe ten zijn en zal het Gemeentebestuur zich strikt houden aan de armenwet die eerst kerkelijke en particuliereen daarna openbare armenzorg voor schrijft. Wij meenen goed te doen op deze ongebruikelijke wijze ons voornemen ter kennis van belanghebbenden te brengen, opdat ieder alsnog in dé gele genheid zal zijn tot een werkloozenkas toe te treden en niemand zich ter zake op onwetendheid zal beroepen. Burgemeester en Weth. van Soest, De Burgemeester, DE BEAUFORT De Secretaris, J. BATENBURG. Bovenstaand ingezonden stuk werd ons aangeboden ter plaatsing in ons vorig nummer, doch kon wegens plaatsgebrek niet worden opgenomen. We vinden het belangrijk genoeg, hiervoor nog heden een plaatsje in te ruimen. Red. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót t»or post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk TUINBOUW. Z^ken deze rubriek betreffende te richten tot J. Kranyenbrink. Julianastraat 16. Soest. Het beste adres voor dagelijksche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is Julianastraat 5@ KEUKENBQTER vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons veor Paschen). Versche EIEREN 11 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 80 CENT. Ie Soort fijne Geldersche Worst (met le Soort Geld. Vetspek f 0.70 p.p. loodje) f 1.00 per pond. le Soort grove Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dagelijksche bezorging aan huis. le Soort Fr. Knakworst f0.30p. p. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pd. Blad Reusel f0.75 p. p. Bij 5 p. f0.70 Lever-Pastei f0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. wel in de winter geschieden, dus in de tijd waarin boomen in rust ver- keereu, men kuilt het dan op een koele plaats, om het uitloopen van knoppen te voorkomen, en soms graaft men daartoe het enthout vrij diep in de grond. Snijdt men het enthout in het voorjaar, dan moet men ook dadelijk gaan enten, voor al wanneer het reeds voorjaar gewor den is. Ook de boom waarop geent wordt moet in goede omstandigheden ver- keeren, gezond zijn, en bij voorkeur iets in groei. De zekerste resultaten zijn te ver wachten wanneer men ent op on derstammen, welke reeds een jaar op de plaats van enting hebben gegroeid, en vast gestaan, wanneer het echter jonge betrekkelijk dunne stammetjes betreft, kan men met tamelijk gunstige uitkomsten, ook en ten op pas geplante onderlagen, of wel deze methode binnenshuis toe passen. De laatstgenoemde entings- wijze geschiedt des winters, de geën te boompjes worden tot de tijd van planting in een loods of bak gekuild, en in het voorjaar uitgeplant, deze methode wordt met de benaming van win^- ap. aangeduid. w.-net verriciiitxi Jv zelf zijn diverse werktuigen noodig als snoeimes, entmes, zaag of bijtel, spleetentmes, enz enz. alsook geschikt bindmateriaal, dit moet eenigzins duur zaam, en bij voorkeur ook rekbaar zijn. Voor ent en onderstam te za- men gegroeid zijn verloopen name lijk verscheidene weken, en moet in dien tijd het bindmatraal de beide deelen stevig te zamen houden. Raf fia wordt veel gebruikt, ook wel katoen of wollen garen, men dient er op te letten, dat het niet bij de vergroeing in het stammetje insnijdt, is de vergroeing gelukt, en ont staan bladeren en scheuten, dan neemt de stam in dikte toe, en moet men, wanneer het bindmateriaal nog niet is vergaan, dit los snijden. Om de gemaakte wonden van de lucht af te sluiten, gebruikt men ent- was. Daardoor wordt het binnen dringen van vocht belet, en een ver damping tegengegaan. In de handel zijn twee soorten entwas verkrijg baar, een koud vloeibare entwas, de eerstgenoemde heeft het voordeel dat ze altijd voor het gebruik gereed is. doch het nadeel, dat het soms lang duurt, voor het voldoende hard is geworden wat in de winter na- deelig kan zijn. Een der meest eenvoudige ent methode is wel het Copuleeren. Deze methode van enting wordt vooral toegepast, wanneer ent en onderstam even dik zijn. Zoowel ent, als onder stam snijdt men schuin af, zoodanig dat de snijvlakten ongeveer 3-4 c.m. lang zijn. Beide deelen worden dan op elkaar gelegd, met raffia onwon- den, en door middel van entwas voor uitdrogen bewaard,, zorg dragend dat de koppen van de ent vrij blijven. Meestal berijkt men met deze entingswijze gunstige resultaten, bewerking is gemakkelijk, en ver groeien grijpt spoedig en volkomen plaats. Ook wanneer ent en onder stam niet even dik zijn, kan deze manier worden toegepast. In dat ge val heeft men er voor te zorgen dat de cambiumlagen van ent en onder stam elkaar aan eén kant zoo vol komen mogelijk raken en bedekk ,n. Deze entingsmethode kan vanaf Fe- bruarie tot Mei worden tor gepast. Bij dikke stammen gebruikt men andere methodes, n.1. Kroonenten. Spieetenten, en Driehoeksenting, (Tri- angulen) waarover ik in een volgend nummer een en ander hoop, mede te deelen. Voor entho .t neemt men normaal ge groeide gezondz. eënjarige twijgen, van middelmatige sterkte. Bij voor keur neme men het hout van oude re boomen. hetgeen beter is. dan het telkens te snijden van zeer jonge boomen. Het snijden van enthout moet zeer vroeg in het voorjaar of Plaatselijk Nieuws. De Ned. Herv. Zangvereeniging Soli Deo Gloria, directeur de heer F. Breekveldt, gaf Woesdagavond een concert in de groote kerk alhier met medewerking van de solisten Mevr. B. C. van Lith de Jeude—van Rossem, mezzo—sopraan. Baarn;Mej. M. M C. Stam, sopraan. Soest; MevrC. Hasseleij Kircher—Schmiedel Klavier, Baarn, en deu Heer J. Blok, viool. Soest. Het koor 2ong heer goed; in de verscheidenheid der liederen toonde het zijne capaciteiten, en dan bleken meermalen sporen van degelijke studie aanwezig te zijn. De mannenstemmen waren eenigszins zwak. hierin moet versterking komen. Met de keuze der medewerkenden heeft het koor werkelijk eer Ingelegd. Zonder uitzondering was het een genot om hen te beluisteren; de stilte gedurende hun zang en muziek was daarvan wel een bewijs. Ook deze avond mag wederom goed geslaagd genoemd worden. We verwijzen naar een in ons blad voorkomende advertentie, waar in de Arnold Spoel-avond wordt aangekondigd. Deze avond is, even als de Hullebroeck-avond, uitgeschre ven door de pl. commissie voor den Volkszang. We kregen inzage van een zeer uitgebreid verslag van gehouden Arnold Spoel-avonden, waaruit wij, gezien onze plaatsruimte eenige stuk ken overnemen. De geruchten over de :'Pj^lacht,j^ in den Haag,waren natunrlijk wel tot hier door gedrongen. Het was bekend, dat Spoel in de meest mon daine, en dus oogenschijnlijk de minst voor Volkzang aangelegde stad des lands, niet één keer, maar slag op slag een massa van duizenden voor den Volkszang weet te mobiliseeren. Doch couranten-berichten zijn nog iets anders dan een persoonlijke ken nismaking. Even voor het ingaan van het groote lente en zomerrecés heeft het R. K. Comité voor den Volkszang het Arnbemsch publiek nog in ken nis gebracht met den Haagschen Volkszangleider. Overal waar Spoel één keer komt het is proefonder vindelijk bewezen blijft hij vast op programma. Dat zal zeker in Arnhem ook het geval zijn. En daarmede is de indruk van den gisterenavond in de Con cert-zaal van „Musis Sacrum" gehou den Arnold Spoei-avond met enkele woorden bepaald. Arnold Spoel heeft ook Arnhem als Volkszang-veste voor zich ingenomen. Heeft dus, met andere woorden, de legende „stijf heid" die nu eenmaal als een vas te traditie om de Geldersche hoofd stad heenzweeft onbarmhartig vernield. De Arnhemmers zijn inderdaad niet stijf, als er maar iemand, die het uiterlijk vernisje van deftigheid en verlegenheid er af weet te halen. En dat deed Arnold Spoel Volkszangleider par grace, prettig causeur, meesleepend dirigent, die de ziel van het publiek weet te bespe len als een gewillig instrument in een paar minuten. In een ommezien v/as er onder den invloed van de decoratieve figuur op het podium, getooid met de zil veren medaille en het oranjelint der Koninklijke onderscheiding die sfeer ven verstandhouding, van ent housiaste zanglust, van hartelijkheid en contact, die de liederen laat op bloeien als seringen in de lente. Er is weinig, dat een zeer veel voudig en verschillend publiek, vo gels van diverse pluimage zóó zeer bindt als de gezamelijke zang. En in de warme stemming ontpopt zich de meest verlegen Hollander brutaal als solist. Arnold Spoel vraagt niet, smeekt niet, maar commandeert, legt zijn wil op. En niemand ont trekt zich daaraan. Van verschillende zijden werd al meermalen gevraagd hoe ver 't stond met de voorbereiding en al wat daar mede verband houdt van het aanstaan de muziekconcours ter gelegenheid van het zilveren feest van het Soes- ter Fanfare Corps, Het is ons aangenaam thans eenige bijzonderheden te kunnen mededeelen, allereerst, dat nu als zeker mag wor den aangenomen dat het concours kan doorgaan, leder begrijpt dat als iets

Soester Courant | 1923 | | pagina 1