HEDEN Zaterdagavond A. Benning's Verkoophuis TOOS HOEK, sopraanzangeres GROOTE OPRUIMING D. F. VOIGT Boier in richting „Patria" Roomboter (onder Rijkscontr.) f 1.40 p. p. G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Wielrijders licht op! Een Volksbelang. Entrée fl.00 (belasting inbegr.) 2e iaarganglNo. 6. Gecontroleerde oplage 2300 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 10 Februari 1923 SOEmiHHlWSBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soesidijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedestreat 15 - Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels f0.75. ledereregel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. van ongeveer 500 Japan- en China-Matten in alle maten voor Slaapkamers, Keukens, Kamers en Serres. Tevens alle voorradige Cocos Deurmatten. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 Zaterdag 5.30 n.m. tot 6.57 uurv.m. Zondag 5.32 6.55 Maandag 5.34 6.53 Dinsdag 5.36 6.51 Woensdag 5.38 6.49 Donderdag 5.40 6.47 Vrijdag 5.41 6.45 „Waar we de schepping ook gadeslaan, in het overweldigend grootsche of in het schijnbaar machteloos kleine, in haar stof felijke of in haar geestelijke verschijnselen, overal bespeuren we onderlinge afhankelijkheid, samenwerking in haar deelen, zij het vaak in een schijn van te- geri werking." Aan bovenaangehaalde uitspraak worden we onwillekeurig herinnerd, indien we lezen, het geen de beken de Mr. L. Lietaerd Peerbolte, direc teur-generaal van de Volksgezond heid in Bergopwaarts schrijft, maar nog des te meerder, wanneer we nagaan voor zoover dat onder ons bereik ligt, de verschillende oordeelvellingen over dit artikel. Verschillende personen, uit de meest uiteen loopende richtingen, zoowel wat maatschappelijk als geestelijk betreft, gaven hierover het een en ander ten beste, schijnbaar in tegen overstelde zin, maar tenslotte, zal dit toch uitloopen op het zelfde eind punt. Een verschil zou kunnen ont staan in de tijdsduur om het verza melpunt te bereiken. In het algemeen geldt voor de Hollanders, eerst eeni- ge malen overleggen, voordat tot uitvoering wordt overgegaan. Tot heden is dit vrij goed bekomen, ge zien de uitspraken van daartoe be voegden. waarvan de conclusies zijn, dat Nederland op het gebied van dergelijke maatregelen nog wel mede kan doen en zelfs dikwijls een voor beeld wordt genoemd. Dit moge nu niet aangenaam zijn voor hen, die steeds in aanvallende richting wer ken de statistiek is dor. maar waar. Het mag ook bekend zijn, dat maat regelen eerst luide toegejuigt, later werden terzijde gesteld als nietswaar dig. Dajfris niet altijd de schuld van hem, die deze regelen stelde, maar veeleer en meer is oorzaak de om standigheid, waarin het een en ander voorviel. Thans wordt veel gehoord, sinds onze economisten in korten tijd ons volk hebben opgevoed tot het kern achtig Hollandsch„veiligstelling van den gulden"; hoe moeten die tekorten voor de volkshuisvesting gedekt worden. De een ^/preekt van huurverhoo- ging, terwijl de tweede zegt neen. afschrijven als crisisschuld. Het is belangrijk wat in reeds eerder ge noemd blad wordt geschreven door een bij uitstek deskundige over deze te korten. Nederland zal in den loop van 1923 rond 700 millioen aan Rijks- geld in zijn volkshuisvesting hebben gestoken. Een deel daarvan is reeds ondergebracht in vaste leeningeneen deël ik meen; minder dan de helft, is nog in de vlottende schuld begre pen. Tijdelijk geven vlottende schuld groote zorgen. Maar over eenige jaren wordt de toestand gansch anders. Het volk heeft voor die millioenen een bezit aan huizen gekregen, een solied on derpand, Van de schuld, daarvoor aangegaan, wordt 70 80% gedekt door huren; 20 30% zal ongedekt blijven, doordat veel woningen zijn gebouwd in den duren tijd. Voor het deel, dat door de huizen wordt gedekt, worden jaarlijks an nuïteiten betaald; rente en aflossing in een vast jaarlijksch bedrag. Het rentedeel van de annuïteit daalt met iedet jaar; het aflossingsdeel stijgt. Over eenige jaren zullen dus jaar lijks groote bedragen van het geleen de kapitaal terug vloeien. Stel nu dat 150 a 200 millioen van het ge heel niet door huren gedekt wordt; rente en aflossing daarvan moeten uit de gewone inkomsten van den staat gevonden worden, gedurende 50 jaren. Per slot gaat het dan over deze vraag, wanneer men het beleid der regeering wil beoordeelen; was het te verantwoorden het Nederlan- sche Volk dien last op te leggen? Heeft het Volk in zijn .geheel nu en later een profijt, dat tegen dien last opweegt Mr. Beerbolte aarzelt geen oogen- blik in zijn antwoordde afwending van de ramp van den woningnood is met dien schuldenlast niet te duur gekocht. Nu zal in 1923 moeten blijken, als de bouwpremie's afloopen, of het bouwbedrijf weer normaal kan functioneeren. Er zijn heel dure woningen ge bouwd. Arbeidsloonen en materiaal- prijzen zijn, toen de markt met vraag overvoerd was. geweldig opgeloopen, Kapitalistische praktijken van prole tariërs en kapitalisten. Engeland beleefde hetzelfde. Lloyd George zette in 1921 alle regeerings- steun stop. De N ederlandsche regeering remde sterk om de vraag in te krim pen. Wie van de twee had gelijk? In Engeland kwam de woningbouw tot volkomen stilstand. Toeneming van de woningnood dus, 0 Dat istoenemende vraag waaraan ééns voldaan moet worden als Enge land prijs steld op behoud van zijn maatschappij. In Nederland ging de woningbouw door, flink zelfs, met een jaarproductie van 45.000 wonin gen, En inmiddels daalden de loonen en materiaalprijzen zöö, dat de bouw kosten nu al zijn gekomen op rond f. 12.- per kub. M„ tegen f. 7.50 a f, 8,- voor den oorlog. Een surplus boven 1914 van 50 is lager dan het indexcijfer voor levensonderhoud aangeeft, In verband hiermede is het wel gewenscht na te gaan, wat in onze gemeente is geschied. Naar de gemeentebegrooting 1923 het navolgende Door de bouwvereen. St. Jozef Molenstr. Ie ge deelte 48 woningen, bouwkosten, £277,160,32 Molenstr, 2e gedeelte 34 woningen, bouwkosten f 399,525, Soesterberg le gedeelte, 20 woningen bouwkosten f 143,089,23 Soesterberg 2e gedeelte 20 woningen bouwbosten f 167,181i Soesterberg ot gedeelte 20 woningen bouwkos ten. f. 108,287, door woningstichting Pa- timormfum 40 woningen, bouwkosten, £282,051,50 6 yfoningen.bouwkosten, f 50,984, door woningstichting. Ons Belang 78 woningen bouwkosten f 563,382,— 266 woningen, f 1991,660,05 Hieronder is begrepen f 139.021.— grondvoorschot, zoodat de bouwkos ten bedragen f 1852,639,05 266 is ongeveer 6,965,— per woning. Voorts werden tot einde 1922 418 z. g. premiewoningen gebouwd, waarop waarop in totaal een premie is ver leend van f 508.439,82 en voor het complex van 40 woningen aan de Beetslaan van de bouwvereeniging „Goed Wonen" bovendien een eerste hypotheek van het Rijk tot een be drag van f 72,000,— Het eerste Kon. Besluit dateert van 2 Februari 1918 voor St. Jozef, zoodat in 5 jaar tijds totaal 684 wo ningen werden gebouwd. Gerekend naar de gemiddelde jaar productie van 45,000 woningen zou Soest, ook weer gerekend naar de verhouding van de inwoners gebouwd moeten hebben, ongeveer 60 wonin gen per jaar. Dit is nu 137 per jaar geweest. Zeer zeker speelt hier de sterke, zelfs abnormale uitbreiding van het aantal inwoners een groote rol, maar in het algemeen blijkt, dat het gemeente bestuur van Soest ook in deze niet achteraan is gekomen. Of evenwel het woningpijl de eerst volgende jaren in stijgende lijn zal gaan kan niemand beantwoorden, aangezien dit verband houdt met de internationale toestanden. Zoodra de exploitatie's der wonin gen gedekt worden door de huur en en de geldswaarde en de handelsmarkt eenige vaste basis aangenomen heb ben, dan is alle kapitaal in woningen belegd zeer zeker waardevol. Eenigszins is er op aangestuurd met de premiebouw en in de eerste plaats, dergelijke woningen door goede vereenigingen gebouwd. Het is waar te nemen, dat verschil lende huren bij verdere loondaling te hoog worden. Geopperd is voorheen het denkbeeld om een huurtoeslag te geven, naar het aantal kinderen en indien wij ons niet vergissen reeds toegepast. Toch zal waarschijnlijk het meer gezocht moeten worden in nog goed- koopere bouw zonder a^n de wonin gen te veel schade te doen. Indien de woning goed is, moe ten verder alle buitensporigheden vermeden worden. De vraag, wat is een goede woj ning, behoeft niet zoo rekbaar ge maakt te worden. Een bekend rijmpje luidt Zorg in een huis voor licht en luch En ruimte voor het gezin, Dan komt met zon ook levenslusi De nieuwe woning in. Nu wordt veel tegengeworpen:, voorheen ging het tcch ook goed. Dit is evenwel voor bestrijding vat baar. Het vroegere leven was kalm en derteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord: „geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candi daat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen wor den vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voor komen op meer dan één van de lijs ten, ingeleverd in denzelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk be- i .hm 1 7 T N/v.i.mU1 Q1 7 rnstig als de trekschuit. Tegenwoordig is zenuwziekte bijna* siüit van December 1917 (Staats- een algemeen verschijnsel. blad no. 692) bedoelde schriftelijke Wanneer we in onze tijd spreken van verklaring van lederen daarop voor de wetenschap, wordt dit zoo menig- j komenden candidaat, dat hij bewilligt maal met een medelijdend gelaatjn je plaats, hem op de lijst aangewe- aangehoord, en toch mag dit niet maar 2cn Indien de candidaat zich buiten klakkeloos terzijde geschoven wor- bet rijk in Europa bevindt, kan de den daar God ook deze gaven der bier bedoelde verklaring telegrafisch wetenschap geeft. - worden gedaan en is zij niet aan het Een onderzoek zou kunnen uitmaken 0fficieele formulier, hierboveu bedoeld hoe het in onze gemeente met het gebonden. woningpeil is gesteld waarschijnlijk inlevering der lijst moet geschie- zou dan nog menig minder gewensch- den persoonlijk door één der onder- te toestand aan het licht komen. teekenaars. De candidaten kunnen De mensch behoort tot die leven- daarbij tegenwoordig zijn. De voor de wezens, voor wie zonlicht moei lijk is te onberen en voor wie het daglicht in elk geval gebiedend nood zakelijk is. Vroeger reeds, toen men zich van de iiuttige invloed van het zonlicht geen zekere voorstelling kon maken gold het „met de zon opstaan en met de kippen naar bed", als een wijze raad tot behouden van een goede gezondheid. Tegenwoordig, nu de wetenschap ons hoe langer böe meer aantoont, dat de zonnestralen geneeskrachtige eigenschappen bezitten, die ons proef ondervindelijk laat zien, hoe onder andere tuberculeuze aandoeningen van de huid en van de beenderen door de inwerking van het zonlicht kunnen verbeteren, nu kunnen wij den menschen niet genoeg raden het licht veert!het —m niet uit hun woning te weren. Tevens zou dit onderzoek kunnen uitmaken of meerder bouw van typen als gebouwde woningen noodig is. Wij meenen oppervlakkig beschouwd van niet, Naar goedkoopere woningen is wel vraag. Laat de woning niet groot zijn, wanneer ze maar degelijk is en aan de eerste eischen der hygiëne voldoet, dan kon toch een weldaad verricht zijn. De spreuk blijft toch waar; „Hoe rijk is ons leven, wan neer wij mogen terug zien op enkele daden met de volle toe wijding van ons hart verricht; enkele woorden die een troost een bemoediging, een opbeuring schonken. Off. Bekendmakingen zitter van het hoofdstembureau geeft een bewijs van ontvangst af. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring, hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt Hij die eene lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt, terwijl :onder die handteekeningen geen vol- doenc aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste drie maan- «kn of een geldboete van ten hoogste -Tbiivi^a iwiiuvy Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij artikel 35. heeft ondertee kend. Soest 6 Februari 1923. De Burgemeester voornoemd, de Beaufort. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depot voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk VAN OVER DE ENG. Verkiezing voor de Provinciale Staten. De Burgemeester van Soest brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag, 27 Febtuari aanstaan de, zal plaats hebben de candidaat stelling voor de Provinciale Staten. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des na- iddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente Utrecht, worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN. als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoog ste twintig candidaten worden ge plaatst. Iedere lijst moet worden on derteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogen- blik der inlevering, kiezers zijn voor de Provinciale Staten binnen den kieskring, Achter den naam van ieder der onderteekenaars moet de gemeente worden vermeld op welker kiezers lijst hij voorkomt. Tenzij een onder teekenaar voorkomt op de kiezerslijst der gemeente waar het hoofdstembu reau is gevestigd, wordt bij de inle vering der lijst een verklaring over gelegd van den burgemeester der gemeente, dat de onderteekenaar voorkomt op de kiezerslijst in die gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeten, met ver melding van hun voorletter en woon plaats, op de lijsten geplaatst worden jn de volgorde, waarin door de on~ De comedie te Lausanne. Speculatiezucht. Geen oorlog? Ook Badpn be zet. Toch enkel panden. Woensdag 7 Febr. We werden opgeschrikt door de tijding van het plotseling afbreken der Conferentie van Lausanne. Hoe wel 't mislukken van conferenties tot de gewoonste verschijnselen van deze tijd behoort, volgde dit afbre ken op een gerucht, dat de vrede zoo goed als geteekend was. Enkel de handteekeningen ontbraken nog maar. En nu zou 't taai geduld, voor al van een Lord Curzon, slechts be kroond worden met een échec? Op den bewusten zondag, die de laatste der conferentie heette, liet Ismet Pasja weten, dat hij het hem voor gelegde protocol niet kon teekenen. Onsteltenis allerwegen. De listige Ismet (van zekere zijde wordt be weerd, dat hij niet toerekenbaar is, maar 't wil ons voorkomen, dat eer zij 't zijn, die zulks veronderstellen) speculeerde blijkbaar op de oneenig- heid, die er bestond tusschen Engel land en Frankiijk, en die inderdaad niet denkbeeldig moet zijn geweest. Wel wordt weer een eenheidsfront getoond, nu blijkt, welke rampzalige gevolgen zulk een gedeeld optrekken na zich kan sleepen. Tweedracht breekt kracht, dit besefte Ismet en hij zag in die tweedracht aan de overzijde een voortreffelijk middel, om betere voorwaarden te bedingen. Is het hem euvel te duiden? Boven dien geeft de toestand in West-Eu ropa hem blijkbaar geen hoogen dunk van wat de trotsche grootmachten van weleer in het Oosten zullen kunnen presteeren, wanneer hij 't hoofd in den nek gooit. Gelukkig maar, dat Engeland en Frankrijk, vooral 't laat ste, aan Ismet hebben doen weten, dat zij eensgzind zullen optrekken, ook wanneer hij weigert, verder te onderhandelen. Of er daarom toch geen vuiltje aan de lucht is geweest of nog is? Wie betwijfelt ftat nog? f Het beste adres voor dagelijksche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is; Julianasiraat 56 KEUKENB0TER vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons veor Paschen). Versche EIEREN 9 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 90 CENT. le Soort fijne Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort grove Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dagelijksche bezorging aan huis. le Soort Geld. Vetspek f 0.65 p.p. le Soort Fr. Knakworst f0.30p. p. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pp. Blad Reusel f0.70 p. p. Bij 5 p. f 0.65 Lever-Pastei f 0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. klokslag half 8, Rembrandtzaal Arnold Spoel, met welwillende medewerking van DEN HAAG. Het Comité tot verbetering van den Volkszang. f Mr. Dr. J. A. A. H. de Beaufort, Burgemeester onzer gemeente, Dó. D. P, Brans, J. G. A. Batenburg, L. den Bliek, J. C. Bloupct, K. van Don gen, H. W. C. Doorman. J. C, A. van Duren. Ds, J, Hoek, W. A. Heijnings, J. H. A, Rupert, H. J. du Saar en P, G. de Vos. Toch moet Ismet Pasja genegen zijn, de onderhandelingen weer op te vatten, 't zij te Lausanne, 't zij te Parijs of. elders, zoodat 't afbreken dfr. pst^rtrt*t> der onderhandeling*/ kar. wofden genoemd. Naar 't heet, begiut men over drie weken weer te, marchan- deeren. In Engeland blijft men niet temin den toestand als ernstig be schouwen, ook wanneer de bewering der Turken mocht blijken waar te zijn, dat zij, de Turken, niet aan hervatting der vijandelijkheden den ken. En de hoofdkwestie, waarop de vredeshandel afstuitte, nl. dié van Mosoel in Mesopotamië, waarover men 't maar niet eens kon worden, schijnt aan vele in Engeland dwars te zitten. Meer dan een blad laakt de houding van de regeering in dezen zeker orgaan berekend, dat in Meso potamië reeds millioenen ponden ster ling zijn weggeworpen, millioenen, die veel hadden kunnen bijdragen tot oplossing van het weerkloozenvraag- stuk. Een ander Engelsch blad vraagt, of de regeling de vrees voor de pe- troleummagnaten, die 't gebied van Mosoel niet willen missen, nu niet eindelijk op zij kan zetten. De Franschen breiden de bezetting in 't Ruhrgebied nog steeds uit. De berichten omtrent nieuwe geweldda den der Franschen, stakingen van de eensgezinde Duitsche bevolking in 't bezette gebied enz. zijn vrijwel herhalingen van wat vanaf 't begin der bezetting dagelijks voorvalt. Een nieuwe bittere pil voor de Duitschers is echter de bezetting van een ge deelte van 't voormalige groother togdom Badennatuurlijk wordt straks heel Baden door Fransche en zwarte troepen overstroomd. De be langrijke stad Ludwigshafen moest er 't eerst aan gelooven. Rijkskanselier Cuno en Dr. Her mes, minister van financiën, hebben een reis door 't bezette gebied ge maakt, om de gemoederen der be zochte bevolking op te beuren en tevens om den heerschenden toestand van nabij te leeren kennen. De hee- ren brachten de versterking der over tuiging mee naar Berlijn, dat iedere nieuwe Fransche rechtsbreuk 't ver zet des te heviger zal doen worden. De heer Poincaré heeft nogmaals der wereld de verzekering gegeven, dat zijn politiek in Duitschland slechts een panden-politiek is. Ook Baden is enkel een nieuw pand. Allengs komen we tot de conclusie, dat, als straks de Fransche premier eens mag komen te vallen, hem voor een nieuw te kiezen carrière twee wegen open staan: öf agent eener verzekerings maatschappij te worden, öf zijn ge luk te beproeven als chef van een pandjeshuis. In ge^n van beide func- tiën zal hij zóó'n mal figuur slaan, als in de pretentie van waarborgen van 't Europeesche evenwicht te zijn. Burgerlijke Stand. Albert'-' Geboren. r,- v. A Mulder en J- de Kruijff. Maria Wijnanda, d. v. H. v. Brummelen en B. D. Kuus. Gerardus Cornelis Theodorus Anto- nius, z. v. P. M. v. Angeren en L. P A vﻫ Ooir»rqFran^i««^==" Jose- phus„ z! v. ij. fUaasen en u. Bieshaar. Overleden. Jan de Vink, 67 jaar. Richarda Maria Kaas, oud 68 jaar. Michiel Koot, oud 71 jaar. Plaatselijk Nieuws. De uitslag der Maandag gehouden simultaan-seónce dammen was, dat de Heer van Steenwijk 9 partijen won en 4 verloor en 4 gelijk speel de. Winnaars waren de H. H. van Ee, Rijnen, Staal, en Van Zwijndregt; tot remise brachten het de H. H. Knol, Pieterson, Reering en Suur- bier. Een flink overwicht alzoo voor den Heer van Steenwijk die met een gemiddelden tijd van 9 minuten per bord heeft gespeeld en 530/'° winst behaalde. De gezellige wedstrijd eindigde reeds voor half elf. Wij herinneren nog eens aan den Arnold Spoel-avond dien het Comité tot verbetering van den Volkszang hier georganiseerd heeft. De bijwoning daarvan kunnen wij aanbevelen, te meer waar één der Comité-leden ons verzekerde, dat gewaakt is tegen herhaling van wat op den Hullebroeck-avond ons Chr. volksdeel aanstoot gaf. Dit verheugt ons zeer, want zal de zang van ons volk werkelijk verbe- terdworden. dan moet dit geschieden op een wijze, die ons als Christenen niet kwetst. We zijn overtuigd, dat zulk een wijze van werken mogelijk is. Afgekeurd door de Gemeentelijke keuringsdienst in de maand Januari 19232 runderen, 1 varken en 1 nuchter kalf. Van runderen2 stel ingewanden, 2 harten, 5 longen, 2 levers, 5 nieren, 2 milten en 17% K.G. vet. Van varkens: 6 stel ingewanden. 10 harten, 20 longen, 6 tongen, 5 levers, 4 milten, 2 nieren en 16 K.G. plukvet. Dezer dagen werd door de politie van Soesterberg bij het station Soest- duinen een krankzinnige aangehouden, die uit het gesticht den Dolder ontvlucht was. Gisteren namiddag 3 uur werd door een tweetal personen een po ging tot inbraak gepleegd in de Di- rectiekeet tevens noodwoning van den Heer B, te Soesterberg, die voor eenige dagen uit was. Doordat zij gestoord werden door een der naast wonende buren, hadden zij geen succes en vluchten het aldaar achter gelegen bosch in. De politie alhier die inmiddels gewaarschuwd was stelde een onderzoek in waarna bleek

Soester Courant | 1923 | | pagina 1