I A. Benning's Verkoophuis D. F. VOIGT Boterinrichting „Patria Roomboter (onder Rijkscontr.) f 1.45 p. p. G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Wielrijders licht op! Het Kraakt 2s Jaarfang Ho. 8. Gecontroleerde oplage 2300 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 24 Februari 1923 SOBTEL HIHMBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soastdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedest.aat 15 - Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels f0.75. ledereregel meer £0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 Alleen heden en volgende week Prima giftvrije Emaille Pannen, 28 en 30 cM. middelfijn f 2.25, f 2.75. Prachtige wit Emaille Emmers, extra zwaar, f 1.15. Prima Toiletzeep, groote stukken, 12 stukken f 1.10 Japan- en China-Matten tegen verlaagde prijs. Zaterdag 5.56n.m. tot 6.28 uurv.m. Zondag 5.58 6.26 Maandag 6.00 6.24 Dinsdag 6.02 6.22 Woensdag 6.04 6.20 Donderdag 6.06 6.17 Vrijdag 6.07 6.15 VAN OVER ENG. Een eigenaardig verschijnsel. Veel menscben weten dikwijls be ter hoe het er bij de buren, dan in eigen huis uitziet. Een treffend voorbeeld hiervan ondervonden wij bij de behandeling van de gemeente-begrooting. Een der heeren van de S. D. A. P. maakte zich zeer bezorgd over de z.i. minder gunstige verhoudingen in de rechtsche partijen. Zoowel bij de A.R. en de R.K. is het niet pluis. Het kraakt er zegt onze bezorgde buur. Uit welke oorzaken deze bezorgd heid is ontstaan laten wij maar rusten, het verbaast alleen, dat van die zijde een dergelijke opmerking wordt ge maakt. En er een wapen uit smeden wil om eigen voortreffelijkheid des te beter te doen uitkomen. Nu geven we dadelijk toe, dat'in de rechtsche partijen en dan met name in de R. K, Staatspartij meer publiek zich verschillen openbaarden, die tot be dachtzaam overleg manen, een over leg dat toch deels tot resultaat had dat de sSamhoorigbeid bewaart bleef. Het beginsU woog altijd nog het ""zwaarste, nef gat en zal steeds blijven geven de kracht om bij verschil van inzicht door overleg een gezonde eenheid te behouden. Het doet echter vreemd aan, een woordvoerder van de S. D. A. P. met zulk een argument te hooren schermen. Het ware zeker bescheidener, althans veel verstandiger indien hij zich tot eigen huis en eigen wasch had beperkt. Het lust ons niet het gekrakeel die partij als strijdmiddel tegen haar te gebruiken, 't ware zeker niet moeilijk de hopelooze verdeeldheid der revolutionaire groepen te illus treeren. En vooral de heeren in Soest past een minder groot woord. Ken nende slechts éên beginsel „het mate rialisme" en één strijdmiddel „de klassestrijd" is het onmogelijk, dat anders dan het eigenbelang steeds weer mogelijke harmonie verbreekt. Arbeiders-partij noemt zij zich en speculeerende op veel zondige onge rechtigheid in deze wereld, tracht zij vat te kzijgen op de zelfzucht die in ieder mensch leeft, om% daardoor vooral de Christen-arbeider tot zich te trekken, Wij ontkennen niet dat daar veel toestanden waren en nog zijn in het arbeidsleven die om verbetering roe pen en dat ook de Christen arbeider daarin zijn roeping moet verstaan. Wij denken er niet aan om de eischen der christelijke gerechtigheid het zwij gen op te peggen, integendeel hebben wij voor de sociale nooden, vooral in deze tijden een open oog en zoo wij meenen ook een warm hart. Alleen maar de rechtsche partijen zijn geen arbeiderspartijen, wij wen- schen te zijn volkspartijen. In den volstrekten zin omvattende het geheele volk, saamgebonden door hoogere d. w. z. geestelijke beginse len. Geworteld in de traditie van ons volk als christelijke natie. Het behoeft echter niet te verwon deren dat in zulk een partij nu en dan zich ulteenloopende inzichten openbaren. Vooral deze tijd geeft daartoe aanleiding te over. De strijd om het bestaan is voor velen uit allerlei kring moeilijker dan ooit te voren. Onge kende werkeloosheid verarmt het grootste gadeelte ook van ons volk. Wij verstaan het, dat alleen een alles- beheerschend levensbeginsel ons die eenheid kan verzekeren,, noodig om ook als volk van Nederland door deze benarde tijden met ,Gods hulp heen te komen. Geen klassestrijd kan hier baten, wel den chaos nog grooter maken. Ons ernstig streven om, ieder in eigen kring wat mocht willen verdeelen tegen te staan en mede te arbeiden het gebouw der christelijke beginselen, ook op staatkundig terrein te fun- deeren. Als de stormen aankomen misschien kraakt het nog wel eens even, maar dan geen nood als de fundamenten maar hecht zijn. De Strijd in 't Ruhrge- bied. Nog eens de hou ding van Engeland. De Duitsche rijkskanselier spreekt van recht en plicht. Beroering overal. Woensdag 21 Februari. Nog steeds duurt de verwoede kamp in 't Ruhrgebied voort. Al is er geen sprake van loop graven, van bombardementen enz. al kan slechts één der beide partijen wijzen op kanonnen, mitrailleuses, tanks, vliegmachines en meer derge lijk oorlogstuig, toch is hier sprake van een verbitterden strijd. Aan den eenen kant de steeds krassere maat regelen der Franschen, die inderdaad gaan wettigen de pas in Parijs po pulair geworden spotprent: de Fran- sche maagd Marianne, die een Duit- schen mijnwerker den strop om de keel toesnoert, en aan de andero zijde de taaie tegenstand der Duitsche natie, zich openbarend in het lijde lijk verzet der Ruhrbevolking. Er zit een zeker onmiskenbaar systeem in de Fransche geweldactie. maar een systeem, dat doet glimlachen en huiveren tegelijk. Of is 't ook niet belachelijk, wanneer daar de heele politiemacht van Essen, ongeveer 1000 man, wordt ontslagen, omdat ze weigert voor de Fransche mili tairen te salueeren? Of huivert men niet _by de gedachte aan wat te wacnteii ïn als Essen, nu een gendarmerie-corps werd ontbonden, dat tot nu toe de Fransche indringers beschermde voor de verbittering der menigte en daar door wederkeering de weerlooze mas sa voor 't wapengeweld der Fran schen Wel stelde de Fransche militaire overheid nu een ongewapend (sic!) politiecorps van 600 man aan uit de burgerij van Essen, wier leden kenbaar moeten zijn aan een arralint, maar deze weerlooze machtsfunctio narissen worden begrijpelijkerwijs door de Duitsche regeering niet er kend en ze zullen wel niet veel presti ge wekken. Talloos zijn de arresta ties en vonnissen tegenover trouwe Duitsche burgers, die liever gevan genisstraf ondergaan of zware boetes opbrengen, dan zich aan dwinglandij te onderwerpen. Het bezettingsleger van generaal Degoutte breidt zich dagelijks uit; nieuwe Duitsche steden, misschien straks de fabriekscentra Elberfeld en Barmer, wachten met zorg en verbittering de komende Fransche bezettingde geheele Duit- sche douanemacht aan de Neder- landsche grens, voorzoover palend aan het bezette gebied, werd ontsla gen en uitgewezen! De besprekingen in 't Engelsche parlement hadden tot resultaat een motie van vertrouwen in het huidige, voorzichtige Britsche beleid, dat zoekt de geit en de kool te sparen; dat den Franschen vrind niet kan en niet wil missen en dat aan den an deren kant angstig wordt en bij 't zien der Fransche maatregelen aan den Rijn. En nu Frankrijk vroeg om 't ge bruik van Duitsche spoorwegen in het door de Britten bezette gebied, werd aan den verzoeker een hoekje in 't N. W. der Britsche zóne toegewezen, maar de groote lijnen, dwars door de Britsche strook werden niet afgestaan, althans tot op heden niet. Een en ander maakt den Franschen vriend kittelig en de Duitsche regeering korzelig, 't Valt ook niet mee. niet te durven weige ren en niet te willen toestaan. Het Engelsche blad, de Times, verwijt aan Duitschland z'n tekortko mingen en aan Frankrijk z'n halsstar righeid a: n beide hun onwil, om de vroegere Engelsche voorstellen inza ke de schadevergoedingen te accep teeren. Het blad waarschuwt Duitsch land, vooral niet te gaan denken dat het Duitsche verzet in Engeland sympathie vindt en t vraagt aan Frankrijk» hoe het ter wereld de volledige schadevergoeding kan ei- schen. waar alle deskundigen ver klaarden, dat de vorderingen de Duitsche draagkracht verre te boven gaan. De Duitsche rijkskanselier, Di. Cuno, verklaarde begin deze week in een intervieuw, dat de Duitsche regeering op alle mogelijke manieren 't lijdelijk verzet tegen de Fransche en Belgische geweldactie zal blijven steunen. Dit brute geweld, aldus de kanselier, ontslaat eigenlijk Duitsch land van al zijn verplichtingen tegen over de Entente, maar nietteTnin zullen wij bereid blijven 't oor te leenen aan billijke voorstellenzul len wij bereid blijven, verplichtingen na te komen, die wij in staat rijn te vervullen. Maar eerst motsen Fransch imperialisme en militairisoie worden teruggedrongen binnen Frankrijks grenzen. Vanuit Amerika ontving Europa de vorige week nogmaals de ver zekering. dat interventie van over,:ee in de Europeesche zaken niet', te wachten is, dan nadat alle part'jen daartoe den eenparigen wensch heb ben geuit. Begrijpelijk en geheel in overeenstemming met 't wezen -an ware interventie. Maar intusscuen gist en kookt en brandt 't overa in ons rampzalig werelddeel. In Ierland kampen vrijstaters en Rebellen nog den verwoeden burgerstrijd. In Lith'au- en grijpen Polen en Lithauers elkaar aan; in 't beruchte Albanië upe- reeren Joego-Slavische troepen; in andere deelen van den Balkan heerscht onrust en verwarring. Er is in Euro pa een heimwee naar vrede en ust er tegelijkertijd een geest van laat en wrok. Sprak niet de Engelsche pre: ffer 't uit, dat een verzoek der Geallieer den aan den Volkerenbond, 't geschil omtrent de schadevergoedingen; te beslechten, door Frankrijk zou worden beschouwd als een vijandige daad? Is *t niet als of Europa zich zelf dwingt, om onder te gaan Zijn >ok dit niet teekenen der tijden. grond krioelt van al die kleine we zentjes, die de mest voor de planten tot voedsel maken, die de vaste dee len doen verrotten. En wanneer kunnen nu die grondbacteriën het best hun werk uitoefenen? Als er geen gebrek is aan koolzure kalk. Geeft dus kalk of mergel en ge krijgt een voedzamen, warmen grond. PRACTICUS. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestf ijk Landbouw en Klein VtboïjS-IXSf' v-»e. is Kalk-kunstmeststof. De vierde van 't bewuste reitj de kalk. Wel iederen grond be vat zei- de ste Alle kalk, zandgrond ook wel. maar v< al niet genoeg. De dienst, die kalk verricht is velerlei. Ten ee. dient ze voor plantenvoeding, planten echter houden er niet in de zelfde mate van. Peulvruchten heb ben niet gauw te veel en kool groeit op kalkrijken grond zeer goed, ja, de ziekelijke „knolvoet" wordt cdan zelden waargenomen. Aardappels echter believen niet te veel kalk. worden dan spoediger schurftig. Kalk heeft echter nog een andëre goede eigenschap; de zure gronden, en dat zijn er in Soest vele. wordjen door een flinke kalkgift weer ok- zuurd. 1 Als de grond zuur is, gedijen kc<ol en erwten er niet zoo goed op, wel nu éénmaal een flinke portie kalk strooien en 't land is weer normaal. Vooral gronden, die met veel stal mest bemest worden zijn er vaak zeer dankbaar voor. wanneet we tel kens na verloop van enkele jaren een portie kalk geven, 't stroo de mest rot dan veel spoediger. Gronden, die van nature nogal taai zooals enkele tuintjes in Soest nog wel zijn, vooral aan den Brink kant, worden door een kalkbemes- ting losser van -bouw en veerkrach tiger. Kalk speelt tevens een groote rol ten opzichte van de absorptie dat wil zeggen;, wanneer kalk voldoende mate in den grond voor komt, komen alle andere meststoffen den grond veel beter tot hun recht. Veel gebruikt wordt ongebluschte kalk. Deze komt hoofdzakelijk uit België. Men legt ze in hoopjes op 't land, bedekt ze met wat aarde, laat aan 't weer over ze «te blusschen en verspreidt ze dan over t land. In den handel is echter ook de zooge naamde Landbouwkalk. een onzuive re ongebluschte kalk, met steenen verontreinigd en vaak van twijfelach tige waarde. Ze is zeer goedkoop, gebruikt ze daarom niet, Schuimaarde, een afvalproduct der suikerfabrieken is ook een uitstekende meststof. De beste kalkmeststof voor onze lichte gronden is echter d«.mergel. Deze wordt op verschillende plaatsen in den grond gevonden, t ls klei of leem vermengd met een groote hoe veelheid zand. maar vooral met veel koolzure kalk en deze is 't. die er de waarde aangeeft, t Maakt onze losse grond een weinig water houdender. Groote hoeveelheden zijn er echter voor noodig om merkbare resultaten te zien. Hier zij opgemerkt, dat kalkbemesting niet vaak noodig zal zijn, waar gebruik gemaakt wordt van thomasslakkenmeel of Superfos faat. daar deze beide fosforzuurmest- stoffen voor een groot gedeelte be staan uit kalk. Hier verbinden we nog een kort praatje aan ©ver de bacteriën. De BINNENLAND. „Stilte" stond de vorige week bo ven het hoofdartikel van dit blad. Stilte mag er ook gevraagd worden, wanneer we den binnenlandschen toe stand nauw gezet nagaan. Algemee- ne werkeloosheid. De eene fabriek na de andere wordt stopgezet, of werkt met sterk ver minderd personeel Als gevolg daar van worden vele personen ontslagen, wat de ellende steeds vergroot. Daar komt de algemeene slapte en het ongunstige jaargetij nog bij. De sneeuw, die het aardrijk bedekt, geeft in de steden werk aan een be paald aantal personen, maar belem mert aan anderen het werk voort te zetten. Armoede heerscht in vele gezin nen en hoe werkt dat uit op de menschheid Laat een ieder den eisch van Gods wege, „elkander lief te hebben" in dezen tijd in practijk brengen. Steun bij Woningbouw. In een stadje in Overijsel stellen B. en W. aan den Gemeenteraad voor, steun te verkenen van gemeen tewege. bij het verbouwen van wo ningen van eigenaren, die ingevolge de Woningwet een aanschrijving tot verbetering dier woningen hebben gehad, en bij het bouwen van wo ningen die meer dan 225 Ms inhoud hebben en niet voor Rijkspremie in aanmerking komen. Voor het eerst genoemde doel wordt een crediet van f 20,000.- ge vraagd en voor het laatst 1~ Voorwaar een eminent voorstel ter bestrijding van'de steeds toene mende werkeloosheid. Kaas. Het beste adres voor dagelijksche versche Boter, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is: Julianastraat 56 MARGARINE vanaf 60 ct. (mat gratis dividend- en eieren- bons voor Paschen). Versche EIEREN 9 CENT per stuk (Geen kalk- of koe [huis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 90 CENT. Ie Soort fijne Geldetsche Worst (met le Soort Geld. Vetspek f 0.65 p. p. loodje) f 1.00 per pond. le Soort Fr. Knakworst f0.3Öp. p. le Soort grove Geldersche Worst Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pp. (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dagelijksche bezorging aan huis. Blad Reusel £0.70 p. p. Bij 5 p. f 0.65 Lever-Pastei f0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. H. J, Wolf. naar Utrecht, J. P. Coen- str. 87. U. H. v. Wijk, met gezin naar N. o. I. M. J. v. d. Hoek met gezin naar Niewer-Amstel Bovenkerk, B 374. H, Slort. met gezin naar Zeist, Bothalaan 74. S, 1. Solti. naar Den Bosch. Gest. Reinier v. Arkel. Gevestigd. H. H' E. Akkerman, Heete Ak ker weg 12. van Baarn. J. P. C. Hannink. Amersf. str. 94, van Apeldoorn. C. H. de Jong. Eigendomweg 20, van Alkemade. C.D.Vonk, met gezin, Soesterb. sta.42, van Zeist' P. Schillern. Birkstr. 17. S. Slecgtenhorst' Wiekslooterweg, WZ. 37, van Baarn. P. H.Flammen met gezin, Spoor- str. 33. van Utrecht ZUIVEL. ii. 'Wanneer de veehouders met el kander overeenkomen om voor ge- zamelijke rekening de melk te ver werken of voor distributie te verkoo- pen (al blijven er dan ook tusschen personen noodig) dan is een billijke verdeeling en regeling mogelijk. Bij goed beheer is de Cóóp. voor dis tribueering en verwerking van melk en Zuivelproducten beslist de beste, de billijkste en voor het artikel zelf het meest betrouwbaartst. Geen tusschen persoon draagt dan een te hooge winst weg en met verschillende voorbeelden en bewij zen zou uit de praktijk aangetoond kunnen worden, dat zoowel de voor- deelige verplaatsing van het artikel, als wel het zorgdragen voor goede gewaarborgde kwaliteit), beide belang rijke factoren) zoowel aaa consument als producent ten goede komt. Wat de prijs der melk, (voor zoo ver die voor consumptie dienen moet) betreft, zal iedereen begrijpen, dat vraag en aanbod de prijzen steeds doen varieeren. In den winterdag overtreft de vraag het aanbod, zoo dat er dan meest stijging van prijzen te constateeren valt. Gedurende het zomerseizoen wordt de prijs berekend naar zuivelwaarde met verhooging van transport distributie-kosten. Met de winter maanden zal de prijs van de com- sumptie-melk meestal hooger zijn dan de zuivelwaarde, omdat de veehou der, gedurende dien tijd een hoogere prijs verlangt, daar hij anders niet voor voldoende melk zorgen kan. In een volgend artikeltje zullen wij schrijven over „productie^, „transport", „distributie" en „prijzen". Kerkberichten. Zondag 25 Februari SOEST. rcwniscirivnvaimcKe ivcia. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10]/o uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur Lof. Nam. 5 uur Vasten-predikatie. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2V2 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur cn n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Dr. W. J. M. Engelberts, Amsterdam Donderdag 1 Maart, 's avonds 7 uur, zal in de Rembrandtzaal optre den Ds. G. A. Pot. Ned. Herv. Predikant te Oud-Beyetland. Donderdag 1 Maart 's avonds half 7 hoopt Ds. van Dorp van Utrecht op te treden voor de Ned. Herv. Jong. Vereen, op Ger. Grondslag „Henoch" te Lage Vuursche. On derwerp de Stad Gods. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Nam. 3 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. Plaatselijk Nieuws. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. Bibliotheek der Chr. Jongelings- vereen. „Samuël" in de Kembrandt- zaal van 68 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, vaa 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapen vereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur a.ra. R.K. Werk!, Vereen. $t. Joseph, le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jangelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23 1- J--. Gerei. »venc, aanvang uur n.m. De Soester Schaak e» Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, U,LO.- school. Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni- ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg'aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Burgerlijke Stand. Geboren. Elisabeth Antonia. d. v. J. Buis en A. C. Boonekamp. Maria Johanna, d. v. W. B. D. M. v, d. Vijver en M. J. Kromjong. Regina Maria, d. v. J. H. v. Vel- zen en A. v. Asch. Dirk Antonius. z. v. J. H. z. Vel- zen en A. v, Asch. Maria Alida d. v. A. v. d. Heuvel en E. J. Onwezen. Regina Johanna, d. v. J. v. Fulpen en L. Dashorst. Adriana Antonia, d. v. H. Elbersen en M. Rovers. Vertrokken. M. Zuiderhoudt, naar Amsterdam, A.L. Vlietstaat 46 1. H. Luca. naar Utrecht. Bollehof- sche str 48. W. B. Swets, naar Deil, Krooiweg. Te Soesterberg is in een daartoe gehouden vergadering besloten tot de oprichting van een vereeniging voor volksonderwijs, welke vereeni ging ten doel heeft het behoud van het openbaar lager onderwijs. Aanvankelijk hebben zich als lid dezer vereeniging opgegeven een 12 tal leden. Naar wij vernemen bestaan te Soesterberg plannen tot de oprichting van politiehonden dresseerclub „Oef ening baart kunst". Het doel van deze instelling isde africhting van de hond voor den speur- en veiligheidsdienst in den meest uitgebreiden zin en het gebruik van den afgerichten hond. Deelnemers voor de op te richten dresseerclub kunnen zich aanmelden bij den heer Baars, Kampstraat 16 te Soesterberg. Het is een goede, oude gewoonte om jaarfeesten te houden en maar al te graag past de M.V. op G.G. Lydia, te dezer plaatse zich daarbij aan. Hoe jammer ook, maar een jaar vergadering alleen verzamelt onze broeders en zusters voor het belang eener vereeniging. Lydia heeft behoef te aan warme belangstelling voor haar arbeid. Meer dan ooit moet de keik des Heeren worden gesteund; de aan vallen van buiten worden steeds ster ker. Lust en opgewektheid te kwee ken bij die taak van verdediging en opbouw, dat is Lydia's werk. Uw sijmpathie wordt thans in da den gevraagd voor de tweede jaar vergadering van Lydia die D.V. ge houden zal worden op Dinsdag 27 Febr., precies half acht in de Chr. U. L. O. school. Wij kunnen tot onze blijdschap mededeelen, dat we een gezellig programma hebben kun nen samenstellen, hetwelk tegen be taling van slechts 10 ct. aan de zaal verkrijgbaar, is De twee wildsrroopers waarvan wij de vorige week melding maakten zijn thans weer verbaliseerd door de militaire politie lhier terzake het vangen van schadelijk gedierte zon der vergunning, Een konijn is door hen in beslag genomen. De heer P. Majoor alhier bad j.1. Zaterdagmiddag, bij het vegen van van een schoorsteen door het uitglij den van een ladder, het ongeluk van het dak,waarop hij zich bevond, naar beneden te storten. In bewusteloozen toestand opgenomen werd door een geneesheer 'n schedelbreuk en gedeel telijke hartverlamming geconstateerd. Zonder tot bewustzijn te zijn geko- gekomen is genoemde M. dezer da gen aan de gevolgen overleden. Naar wij vernemen is een bouw- aanvrage ingediend voor het plaatsen

Soester Courant | 1923 | | pagina 1