Benning's Verkoophuis D. F. VOIGT Boferinrichting „Patrïa" Roomboter (onder Rijkscontr.) f 1.45 p. p. 2e Jaargang No. S. Gecontroleerde oplage 2300 exemplaren. Verzending per post. G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Borstelwerk Wielrijders licht op! De Provinciale Maten. gp'ilü^sfe'.ïïes w Kö&KPfl;é Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk Zaterdag 3 Maart 1923 Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-Adres: C. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels fO.75. ledereregel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 Je adres voor prima en goedkoop De prima wit Emaille Emmer van f 1.15 weer ontvangen Prima wit Emaille Toilet-Emmer f2,95 Zaterdag 6.09n,m. tot 6.13 uurv.m. Zondag 6.11 „6.11 Maandag 6.13 6.09 Dinsdag 6.15 6.06 Woensdag 6.16 6.04 Donderdag 6.18 6.02 Vrijdag 6.20 6.00 schil zal het echter niet kunnen ma ken, omdat toch zeker met het aan tal inwoners zal moeten gerekend worden. Vast staat, dat iedere stem van beteekenis zal zijn en dus niemand onzer geestverwanten op 12 April op het appel mag ontbreken. Off. Bekendmakingen Burgemeester eri Wethouders van Soest brengen ter openbare ken nis van belanghebbenden, dat in het vervolg niemand in hunne vergadering, die gewoonlijk des Maandags en des Donderdags gehouden wordt, zal worden toegelaten, dan na vooraf daartoe te zijn opgeroepen. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, DE BEAUFORT De Secretaris. J. BATENBURG. Van kleine Schooltjes. Benige weken geleden vestigden wij reeds de aandacht van onze lezers op de belangrijkheid van de verkie zingen voor de Provinciale Staten. De candidaten-lijsten zijn nu inge diend en 12 April a.s, zullen wijD.V. geroepen worden onzen stem uit te brengen. Vooral ten-opzichte van de ver- kiezing van de léden der Eerste Kamer der Staten Generaal is de steun van ieder onzer, man of vrouw van groote beteekenis. Ook daarop wezen wij reeds. In den regel leeft deze gedachte niet zoo diep bij onze kiezers. De toelichting van het Wetsvoor stel tot wijziging van de Kieswet, de Provinciale Wet en de Gemeen tewet, welk voorstel de evenredige vertegenwoordiging voor de Eerste Kamer wil mogelijk maken, toont echter duidelijk dat de rechterzijde zich ten vólle bij de Provinciale ver kiezing .zal moeten inspannen om ook in de Eerste Kamer een gewenschte meerderheid te behouden, De Minister geeft in zijn toelich ting een becijfering van de samen stelling der Eerste Kamer naar die evenredigheid op den grondslag van de sterkte van verschillende partijen in de tegenwoordige Staten-Provin- ciaal. Naar de becijfering van Zijne Exellentie zouden naar den tegen- woordigen stand van zaken gekozen worden, A. R. 9. Chr. H. 4, R. K. 15, Vrijh. Bond 7 of 8. Vrijz. Dem. 3, S. D. A. P. 11 of 12. Dus 28 rechts en 22 links. Het zal weinig betoog behoeven, dat het dus voor de rechtsche groe- den van groot belang is, dat de ver houdingen in de provinciale Colleges even gunstig blijven als thans, dat de rechtsche meerderheid niet in een minderheid omslaat. De actie in dit jaar moet even krachtig worden aangepakt, als in 1922. Komen de voorgestelde wetswijzb gingen tot stand, dan zullen naar het voorstel van den Minister de 50 zetels voor de Eerste Kamer over de ver schillende provincies als volgt wor dén verdeeld: Het geheele land wordt gespiltst in 4 groepen, Groep I. Noord-Brabant, Limburg Zeeland en Utrecht kiezen saam 13 le Groep II. Gelderland, Overijsel Drenthe en Groningen eveneens 131 Groep III. Noord-Holland en Fries land saam 12 leden. Groep IV. Zuid-Holland alleen 12 leden. Totaal 50 leden. De leden van Groep I en III en van Groep II en IV treden om de beurt af, telkens 25 leden, de helft der Kamer. Het is natuurlijk mogelijk dat straks bij de behandeling de verdeeling ge wijzigd wordt en een andere groe peering wordt verkregen. Veel ver Onlangs schreef „De Tijd" „De Bode" orgaan van den rooden „Bond van Ned. Onderwijzers" heeft het in zijn jongste No. over de voor gestelde wetswijzigingen Lager On derwijs. Ten opzichte van de verhoogingen van het kinderaantal, noodig voor de stichting eener bijzondere school ooi- deelt het bekende Ossendorpiaansch blad: „Wij gelooven, dat onze wijzigin gen werkelijk verbeteringen zijn". Wat is nu het oordeel over de voorgestelde verhooging voor open bare school? Men hoore: „Maar de andere wijziging, die de getallen van Art. 19 van 12 en 8 leerlingen op 25 en 18 brengt, achten wij volstrekt onaannemelijk. Alleen reeds het in dienen van deze wijzigingen schijnt ons een grove blunder". Het blad belooft nog een afzon derlijk artikel. Daarin zal met „de gelijkstelling" wel afgerekend worden. Tweeërlei maatstaf. In hetzelfde blad komt nog een eigen school trachtte te vermoorden". Vier kolommen worden gewijd aan het dramatisch relaas van Soesterberg. waarbij een Openbare School door den moet van een bezoldigd Hoofd bestuurder gered werd, doordien ne gen kinderen, die reeds afgeschreven waren, werden opgepikt. „Inmiddels dit is het slot van het eerste bedrijf stond de zaak van de Openbare School des te ste viger. ImmeTS nu waren er negen kinderen. En Jutphaas en Haarzuilen hadden wij behouden, terwijl er daar acht kinderen waren. Neen deze zaak kon niet mislukken". A propos van kleine schooltjes en"verspilling van 's Rijks gelden. Wij zouden zoo zeggen, was het nu nog een bijzondere school, dan was de opheffing een verbetering, die uit de wet voortvloeide, maar een openbare een grove blunder, volstrekt onaanemelijk. Tweeërlei maatstaf. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voot post-en rentezegels VAN OVER DE ENG. Poincaré, noch generaal Degoutte. noch de Fransche soldaat had op dat verzet gerekend. De Duitscher blijkt een machtig wapen te bezitten in de verachting van 't brute geweld in 't negeeren van hen, die persé willen worden opgemerkt. De Fran sche overheid wil in sommige bezette Dlaatsen daadwerkelijk verzet uitlok- een om toch maar met wapengeweld de kille terughoudendheid der massa te kunnen breken. Zoo trok verleden week door een stadswijk van Essen een kleine patrouille van acht man, die zich luidruchtig gedroegen, voorbij gangers lastig vielen en op alle mo gelijke manieren den tegenstand der burgers schenen te willen opwekken. Daar zien zij een krantenverkoopster op straat bij haar stalletje. „Dat en dat blad moeten we hebben!" Het krantenvrouwtje kijkt de soldaten niet aan en gaat rustig door met 't verkoopen aan andere lui, „Wil je ons bedienen!" Weer geen ant woord. „Zul je ons nu eens helpen?" Ook nu geen weerwoord. Woedend grijpen nu de soldaten in den heelen voorraad bladen en zoeken haastig uit, wat ze willen hebben. Het pu bliek zwijgt. In de diepe stilte, die een ©ogenblik intreedt, ligt heel de verachting, die de bevolking aan de ruwe klanten toont. Het achttal trekt af en gaat een restaurant op den hoek van de straat binnen. Ze stevenen op de beste tafel, vlak tegenover 't buffet, af en nemen plaats,Terstond staan alle Duitschers die aan de zelfde tafel zitten op en gaan zwijgend, zonder den soldaten ook maar één blik te gunnen, aan een andere tafel zitten, 't Is alsof men voor een besmettelijke ziekte uit de weg gaat. „Ober!" Geen mensch beweegt zich. De kellner staat tegen de deurpost geleund en kijkt rustig over het publiek heen, geen spier van zijn gezicht vertrekt. Ooober Stilte rondom, „Zul je ons bedienen bedienen- bediiienen Men kan een spelt hooren vallen. Nu springen tet mtó^rneëM-giÉs-Tsiei. w vodr een ander staat ingeschonken, pro- beeren tevergeefs zich zelf bier te verschaffen en storten zich ten slotte op den uitgestalden sigarettenvoor- raad. Niemand onder 't publiek toont ergernis of woede of belangstelling of opmerkzaamheid. Daar zijn geen Fransche soldaten! Na eenigen tijd staan de helden op. wenden zich met doodsverachting tot de buffet juffrouw en werpen haar enkele bankbiljetten toe. „Voor gestolen waar neem ik geen gel<i aan, zegt 't meisje ijzig kalm en doet een stap achterwaarts, als vreest zij besmet ting. Ze is een Duitsche. In de arbeiderswijken durfden de ze heeren zich natuurlijk niet te ver- toonen. dt.' aannemelijkheid van 't verdrag Vc.a Lausanne. Over den mogelijke afloop der debatten wordt verschillend geoor de--ld, gelukkig door niemand te op timistisch. Ismet heeft al naar 't V esten geseind, dat men de beslis sing niet te spoedig moet verwach te^. De laatste dagen schijnt men in Engeland hoopt te koesteren, dat Turkije eieren voor z'n geld zal kie zel. Wij hopen mee -erland kent nog immer niet den :;*de, waarnaar zoo veler haken. Dt tegenstand der Rebellen schijnt ni»'t zoo gemakkelijk te breken, als m^n aanvankelijk wel dacht. Amnes tie represailles noch bedreigingen bd'en. Wij klagen in Holland vaak o\ er veel en velerlei en dikwijls zonder recht, maar toch gaan wi- eenigzins begrijpen, wanneer we deu blik naar andere natiën van oiti. wereldeel wenden, hoe vele bui tenlanders ons landje „het Paradijs van Europa" noemen. ingezonden stukken. (BuiUn verantwoordelijkheid der Redactie.) Zondag-overpeinzing. Het gevaar op den weg is weer verschenen. Des Zondags nullen de ke k- en andere gangers in Soest zich, wederom bedreigd gevoelen in leven en gezondheid. Tusschen 810 uur vica, 10—12 uur versa, vliegt de ber.de per rijwiel over de wegen. Aankomende maakt zij den indruk on'snapt te zijn uit een der vele krankzinnigen-gestichten waarmede on:.' land is overdekt, Het hoofd of ieta wat daar op gelijkt rust op het stuur, de oogen staan stil en staren niets. Voorbij zijnde. nudumers op de ruggen af. f'oori men de geluiden, die zij te- Het beste adres voor dageiijksche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is: Julianastraat 56 MARGARINE vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons veor Paschen). Versche EIEREN 9 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 90 CENT. le Soort fijne Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort grove Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dageiijksche bezorging aan huis. le Soort Geld. Vetspek f 0.65 p.p. le Soort Fr. Knakworst f0.30 p.p. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pp. Blad Reusel f0.70 p. p. Bij 5 p. f 0.65 Lever-Pastei f 0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. botten uit; groen, frisch groen wor den weiden, grasperken en randen. Een mooie tijd! En zelfs zij, die maar een heel klein stukje grond tot hun beschikking hebben, grijpen dan naar schop en hark. om hun tuintje in orde te brengen en 't zaad aan den grond toe te vertrouwen. Jam mer dat velen zoo doen. want 't is dan veel te laat. We moeten niet 'in ons tuintje gaan werken, als 't voor jaar er is, neen, we moeten zorgen klaar te zijn,, als 't komen kan, We moeten ons tuintje niet laten wach ten, maar we moeten zelf zitten wachten op 't voorjaar, 't Tuintje moet klaar zijn! We moeten bij de warme voorjaarszon kunnen zaaien, dat is voor Soest best mogelijk. De grond is hier van nature voldoende droog, 't vocht kan voor ons dus geen beletsel wezen om aan 't werk te gaan. Zoodra ons tuintje wat opgedroogd is en de vorst geheel de grond uit is, moet de grond in ge reedheid gebracht worden, Nooit ten, onze tuin zou er minstens een week op achteruitgaan. Is de grond naar mcis. v vuiuij .tijhui, wq^dt het beeld geleverd van een groep gevluchte bewoners der sing- reeaneia geDracnt woraen, inooic sing gevangenis. Men leest de cel- mogen we de sneeuw er onder spit- juuii mcu yciumtn, ±ij i.t- weeK. up dcuieiunyddu. is ue yiunu gen de kerk- en andere gangers uit- noa hard. zaoals bij heerschende zonnette de keuruit gWheeft, ziin zij wielrenners van bijzonder slag. Mest, vooral stalmest, brengen we zijn zi) wieirei coitten er onder. Ge- Het wapen der verach ting. Nederlandsche be middeling? Frankrijks profijt. Ismet Pascha te Angora. Het „Paradijs" van Europa. Ook wat de ziel een tijdlang ver- mag tc roeren, geeft een gewoonte De gruwelen van 't slot van den wereldoorlog gingen zonder merkba re ontroering achter te laten, aar ons voorbij. De krenking van 't recht in Duitsch gebied door de Franschen en Belgen mag door ons verstande lijk als onrecht blijven worden ge voeld, de trillende verontwaardiging wekt zij alleen nog maar in hooge mate bij 't geknechte Duitsche Rijn volk, We weten, hoe daar regeerings- besluit tegenover regeeringsbesluit staat', hoe de Fransche massa het Ruhrvolk bestrijdt en 't Rhurvolk zich tegen de Fransche soldateska verzet. We schreven, hoe een onmisken baar systeem in de uitgeoefende Fransche tyrannie te constateeren valt een even onmiskenbaar systeem ech ter schuilt in 't lijdelijk verzet van de Duitsche regeering. in dat der Rhurbevolking in haar geheel, in dat van den enkeling. En we kunnen er iets van begrij pen, dat deze ongewone tegenstand den Fransehen indringer, die zich meerdere waande door z n leger en z'n wapenen, woedend maakt. Noch Van 't Engelsche parlement wordt de critiek op 't regeeringsbeleid in zake de Ruhrkwestie steeds scherper. Vooral de arbeidersafgevaardigden laken ten zeerste de politiek van ge ven en nemen die de regeering volgt. Wat echter kan Bonar Law anders doefï? De spanning in 't Oosten noopt hem, de vriendschap met Frank rijk aan te houden. En in zoo n ge val ziet men immers in de „hoogere politiek niet op een „kleine inconse quentie!. Begin deze week gingen er geruchten, dat onze bekwame mi nister van Buitenlandsche zaken, van Karnebeek, was aangezocht, om als bemiddelbar tusschen Frankrijk en Duitschland op te treden, (door wie Even beslist echter wordt dit gerucht ook weer tegengesproken. Men weet niet, wat tegenwoordig van derge lijke veronderstellingen te moetén denken. n Vaster staat» dat men en in Parijn èn te Brussel zenuwachtig begint te worden over het twijfelachtig succes van de Ruhr-onderneming. De maat regelen in 't Ruhrgebied door de Franschen genomen, wijzen er op, dat de Fransche overheid eerder re sultaten had verwacht, en dat men nu den toestand wil fosceeren. Zelfs Fransche bladen wijzen op het onloochenbare feit, dat Franschen en Belgen gedurende de zes weken der bezetting nog niet. zoozeel kolen uit Ruhrland ontvingen, als vóór de bezetting in twee dagen. Bovendien kost het avontuur eiken dag meerderen millioenen. De Fransche iegetringsbladen zijn ijverig in de weer. op den verwar den toestand in Lithanen te wijzen. Is dat om de aandacht van t Ruhr-avontuur af te leiden? Ongetwijfeld is de kwestie tusschen Polen en Lithauen ernstig genoeg, want achter Lithanen staat Rusland (en Duitschland bewerende Franschen) en achter Polen staat Frankrijk, dat ondanks eigen niet te betalen schul den Polen nog pas een douceurtje van 400 miljoen toestopte. Wat zeg gen Frankrijks schuldeischers daar- van t-> In Angora bepleit Jsmet Pasja thans voor de Nationale Vergadering Hun rijwielen hebben of geen of geen duidelijk klinkende bel, Een bel is hun trouwens niet van nut. Ver- moedelijk beproeven zij de theorieën van prof. Einstein, althans zij rijden zoo snel, dat het geluid van hun bel. stel dat zij er een hebben, achter blijft. ja* Ondanks de bepalingen der Mo tor- en Rijwielwet en van haar on voldoende reglement, zullen zij zeer waarschijnlijk op den een of anderen Zondag kerk- of andere gangers dood- of van de been rijden, of wel ernstig beschadingen. Alsdan kan des daders nummer van diens rug worden afgelezen wat ten minste één voordeel is, Wanneer de quantiteit der politie te Soest evenredig ware aan haar qualiteit zou het gevaar wel ingeperkt worden. In Laren is de mogelijkheid geble ken. Twee onzer politiemannen wa ren voldoende om die bende, van voren krankzinnigen, van achteren gevangen, en in stem eerzame Amster dammers, omtrek zeedijk, tot de werkelijkheid terug te brengen, om ze, na afkoeling, verder te verbali- seeren. Jammer, dat het politie-korps niet groot genoeg is om zóóveel politie mannen tegelijk, op een punt, op één Zondagmorgen, bijeen te brengen. 't Is nergens volmaakt, dus ook niet in Soest, der halve wachten we of tot de eerste doode is geval len. Misschien blijft het wel bij een arm- of beenbreuk. de K. AGENDA. meteen met 't spitten er onder. Ge bruiken we kunstmest, die oplosbaar is, zooals chili, zwavelzure ammoniak, patentkali, superfosphaat,, dan kunnen we dit gerust nog na t spitten strooien, een regenbuitje brengt t dan nog beter in den grond dan wij dit zelf met een schop kunnen doen. Onze rozen, heesters, boomen vragen misschien een snoei, Laat dit doen door een ervaren tuinman, want snoeien en knoeien in nog lang niet hetzelfde. Welk verkeerd idee menig een nog van snoeien heeft, viel ons deze week nog op, toen een persoon ons zeide: Ik laat niet snoeien, ik wil den heelen zomer geen kale boel in mijn tuin hebben. Snoeien is heusch niet kaal maken; vooral onze bloeiende struiken hoeven maar wei nig te missen, als ze (jaarlijks nage zien worden. Wacht men te lang. ja dan is afsnijden bij de grond vaak nog de eenigste goede snoeimethode. 't ls nu de tijd ons zaad te bestel len. Spinazie kan gerust aan de bed jes toevertrouwd worden Radijs en wortelzaad, raapstelen en doppertjes volgen nu zeer spoedig en dan komt al spoedig de tijd voor alle andere gewassen. Brengt uw tuintje dus in orde. bestelt 't zaad en zorgt dat uw tuin tje beginnen kan als gansch de na tuur begint. Nu reeds spinazie en tuinboonen Over een week of wat radijs, raapstelen, worteltjes, doperwten, en als de natuur maar een weinig mee werkt eet u allen in April reeds eigen- aekweekte groenten, PRACTICUS. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de'turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 67*8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. Bibliotheek der Chr. Jongelings- vereen. „Samuël" in de Rembrandt- zaal van 6—8 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geret.KerK. V.ésfvang o uur n.m. De Soester Schaak en Damclub In de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. ..Soli Deo Gloria in de Ned. Herv. Kerk. aanvang 8 uur n.ra. Kinderkoor „Euphonia in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. M. d. R. J.1. Dinsdagavond tegen 10 ure langs het stuk land komende aan de Julianastraat. naast het onbewoonde perceel „Juliana", zag ik daar in de duisternis nog een paard op het kale veld staan. Er blies toen een felle, gure wind. 't ls waar dat het beest een lap over den rug had, maar toen kort daar op een koude, striemende regen begon tc vallen moet het ven dat natte doek meer last dan be schutting gehad hebben, heel den nacht door. Tóen ik thuis onder de dekens schoof, dacht ik aan dat on gelukkige diet èn aan z n hard- vochtigen baas. Iets verderop, aan den Soester Engweg. staat een bord met het op schrift: „Wees goed voor de dieren! Daar is die man zeker nooit langs geweest 1 Plaatselijk Nieuws. Op uitnoodiging van het Chr. Comité van winterlezingen hoopt op Dinsdag 8 Maart a.s. des avonds om half acht in de Rembrandtzaal op te treden Ds. Waterink van Zutphen met bet onderwerp teliike onevenwichtigheden Dit ls de laatste lezing in dit seizoen, laten velen dus dezen alleszins bevoegden spreker over bovengenoemd onder worp gaan hooren. De entrée is slechts f0.50. Onder leiding van haren eete-voor- zitter, den heer J. H. Isings Jr. hield de Meisjesvereeniging ••L'dia al hier Dinsdagavond in de Chr. U. L. O school haar tweede jaarvergade ring. welke zich in eene groote be langstelling mocht verheugen. Na de gebruikelijke opening hield de heer Isings een van geestdrift tlndelende toespraak, handelende over de be- geerte in iederen levenskring naar religie, welke vroeger en thans tot openbaring kwam, en ten doel heb- cuwkvcu bende verheffing van het leven. Ook n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. t> Chr. Gymn. Vereen. „Simson in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 61/s—8 uur n.m., voor heeren 8—10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, U.LO.- school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni- ging in de consistorie der Geref, Kerk. aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw. aanvang half 8 n m- A II Mannenzangvereen. Apollo in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. Vrijdag. Soester Fanfare In het gebouw aan den Bakkersweg, aan- vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. te. welke de leden drijft. Spr. wekte haar op trouw te blijven aan de beginselen, die ze belijden, alleen dan kan daarvan zegen uitgaan voot huisgezin en maatschappelijk leven. Na de gewone jaarverslagen werden voordrachten en inleidingen gehou den, welke alle met zeer veel genoe gen werden beluisterd. Het schoon ste van den avond watert de solo nummers. gezongen door Mej. W. J. Endendijk, begeleid door Mej. I. C. Jongsma op de piano. Op verzoek van den voorzitter werd het lied „Heimwee" herhaald. Inderdaad ging daarvan een machtige bekoring uit. Alle leden te zamen zongen even eens eenige nummers. De pianiste en de heet Isings had den een welverdiende bloemenhulde in ontvangst te nemen. „Lydia" mag met groote voldoe ning op haar jaardag terugblikken. Landbouw en Klein vee. Vragen deze rubriek betreffende, worden »on eu bureau ingewacht tot Woensdagavond. Voorjaarsbeweging In den tuin De natuur ontwaaktNieuw leven Dinsdag j.1. is in een daartoe be legde vergadering opgerinht een po litiehonden-vereeniging aanvankelijk met H leden en een 5 tal begunsti gers. Zii is genaamd Dresseerclub Soesterberg en is gevestigd te Soest. A.s. Zaterdagmiddag zal de eerste oefening gehouden worden op het terrein achter de waterleiding. Tot bode bij 't gerechtshof te AmSternam is benoemd de heer Ij. B. Jansen te Soesterberg voorheen -aan'de luchtvaarUfdeeltng,

Soester Courant | 1923 | | pagina 1