Communie geschenken Fa. Benning's Verkoophuis S SCHOONMAAKARTIKELEN D. F. VOIGT Boterinrichting „Patria" Roomboter (onder Rijkscontr.) f 1.15 p. p. ONS B0EKENHUIS. Uitgave en druk: G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Van Weedestraat 15 - Soestdijk Wielrijders licht op! De a. Verkiezingen. 2e Jaargang No. 14. Gecontroleerde oplage 2300 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 7 April 1923 Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Advertentiën van 1-5 regels f0.75. ledereregel meer f0.15. Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Bij contract groote korting. Woensdagavond 6 uur. \dvertefi. ies tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 - Is je adres voor I gr ZIE ONZE ETALAGE. -»§ Zaterdag 7.11n.m. tot 4.54 uurv.m. Zondag 7.12 4.51 Maandag 7.14 4.49 Dinsdag 7.16 4.47 Woensdag 7.17 4.45 Donderdag 7.19 4.43 Vrijdag 7.21 4.40 De beteekenis van 12 April. Als dit nummer verschijnt, dan zullen de oproepingskaarten voor de stemming van leden voor de Provin ciale Staten wel in ieders bezit zijn. Nog slechts enkele dagen en wij worden allen geroepen tot vervulling van onzen plicht om mede te wer ken tot het aanwijzen van de man nen die ons gewest zullen besturen. In onze vorige artikelen hebben wij reeds op het belangrijke van de ze verkiezing gewezen. Niet alleen om provinciale belan gen gaat het, maar niet minder is het belang van ons geheele land ge moeid met de samenstelling der Staten Provinciaal. Tot heden geschiede de benoe ming van leden der Eerste Kamer ook door de Provinciale Staten, maar dan bij meerderheid van stemmen. Een rechtsche provincie vaardigde dus steeds rechtsche leden naar de Eerste Kamer af, een linksche even zoo linksche vertegenwoordigers. Op een enkele stem kwam het dan ookmïiar-.7-Plch»D-aarL Thans zal dit evenwel veranderen. Een wetsontwerp om voortaan ook de leden der Eerste Kamer naar even redigheid te doen aanwijzen is inge- diend en zal natuurlijk tijdig gereed zijn. om de a.s. Senaatsleden naar dien maatstaf te benoemen. Hoe grooter dus het aantal recht- sche leden in de verschillende Prov. Staten is, des te grooter zal het aan tal rechtsche leden der Eerste Ka mer straks zijn. Van het allergrootste belang is dus iedere stem, evengoed of het een rechtstreeksche verkiezing gold voor de Staten Generaal. Waarom wij hierop nogmaals de aandacht vestigen? Wel hierom. De gewone bestuurstaak van de Prov. Staten ontgaat voor een belangrijk deel aan de aandacht en dies ook aan de belangstelling van het groote publiek. Het zijn maar weinigen die, in verhouding tot het geheel, met deze Colleges in aanraking komen. Plaatselijke belangen of bekend heid wegen dan dikwijls zwharder, dan principieële overwegingen en ge ven dan vaak den doorslag. Hoe goed ook te verklaren en dik wijls te billijken, de tegenwoordige toestanden en verhoudingen, de ernst der tijden vragen thans meer dan ooit een principieële uitspraak voor deze verkiezingen. In onze vorige artikelen hebben wij trachten aan te toonen. welke belangen op het spel staan. Zal on ze regeering kunnen doorwerken en haar taak ook verder kunnen vervul len? Het hangt ten deele, voor een groot deel zelfs, af van den uitslag op a.s. Donderdag. Naar ons beste weten hebben wij de zware taak geschetst waarvoor de regeering zich geplaatst ziet, een taak die zij heeft aanvaard na een duidelijke uitspraak van de overgroote meerderheid van ons volk. Blijft nu de Eerste Kamer in meer derheid steun vetleenen aan het te genwoordig regeeringsbeleid, dan is et met Gods hulp mogelijkheid, vele bezwaren te overwinnen en ons land in deze moeilijke tijden naar recht en eerlijkheid te besturen, zoo wij hopen naar een betere toekomst. Daarom is het noodig dat alle man en vrouw, die in deze tijden alleen uitkomst verwachten van hem, die woont boven het rumoer der volken en mitsdien het bestuur van land en volk wenschen toevertrouwd te zien aan mannen die buigen willen voor de Souvereiniteit Gods, daartoe ten volle mede werken. Is er dan zelfverloochening noodig. het overgeven dikwijls van persoon lijke of groepsbelangen, laten wij dan met elkander, om het groote belang dat ons allen samenbindt, mogen één zijn in moed en geloof en lief de voor de beproefde beginselen. Wij Zijn overtuigd, dat allen, die ten vorige jare met zooveel kracht ■de tegenwoordige tegeering hebben gesteund ook thans niet zullen ach terblijven. dien steun te vernieuwen en zoo mede te werken tot het wel zijn van ons Vaderland. Wij doen daarom nogmaals een beroep op alle protestantsche Chris tenen in Soest hun stem uit te bren gen op Mr. VAN BEEK-CALKOEN No. 1 van lijst 6. R. K. Kiezers brengen hun stem uit op Jhr. W. E. BOSCH VAN OUD AMELISWEERD. No. 1 van lijst 10. De A. R. lijst is No. 6. Van Beeck Calkoen, mr. W. J. Timmerman, Johs. Adriaanse, L. Vink, K. Jongebreur M. Van de Westeringh H. Haring, H, Van Andel H. Dijschoorn J. Ormelink, H. Engel J. P. de Lange, Joh. T. Sanders E. Rietveld, C. F. W. Bouma, mr. J. L. Protestantsche Christenen stemt al leen Van Beeck Calkoen, No. 1 van lijst 6. De R. K. lijst is No. 10. Bosch van Oud Amelisweerd, Jhr. «.r. -X3. van Klooster, W. van Hazendonk G. Kroes, H. Knigge, C. Suring, J. G. de Goeij, A. J. Grundneyer, J. H. Steenhaff, P. H. J. Kronenburg, H. J. de Vraikrijker, W. N. van den Hengel, W. Thien Ji J. Stokman J. W. Kraan, S. Verder, I. A. Kathaieken voor U bestaat maar één lijst de lijst der R. K. Staats partij. De vroiwen. Ook 'an onze vrouwen wordt wederom een offer gevraagd. Zij heben niet om kiesrecht ge vraagd. at is hun opgedrongen. Nu dizoo is, zullen zij zich van de stempcht kwijten om te getuigen. Om tegetuigen dat zij vast wen schen teiouden aan de aloude be ginselen, jegrond in Gods Woord. Om te getuigen dat zij in eere willen htden de oude traditie van het huis^k leven, „want te bekla- mensch, voor wie het gen woord „huis" zoete mrek". Tot deelneming aan de stemming voor den Gemeenteraad zijn zij be voegd. die op de kiezerslijst voor komen, welke 15 Mei 1923 van kracht wordt Deze vermeldt als kie zers voor den Gemeenteraad hen. in onze munt ongeveer tachtigdui zend miljoen gulden. En strak houden de Duitsche regeeringsredenaars vol, dat slechts met een Franschman zal onderhan deld worden die 't Roergebied ver- die gedurende de laatste 12 maanden r laten heeft. Is dat alles bittere ernst, voorafgaande aan den 1 Februari dan is de toestand, die iets milder 1923 in de gemeente hebben gewoond begon te worden, gespannen genoeg, en vöör of op 15 Mei 1923 den De stemming is er èn bij Franschen leeftijd van 25 jaar volbrengen. èn bij Duitschers niet op verbeterd Ter verduidelijking volgen hier I door het bloedig incident te Essen twee voorbeelden: i aan een der Krupp-fabrieken. Toen 1°. Iemand heeft zich in Augustus j enkele Fransche soldaten daar kwa- 1921 in de gemeente gevestigd, ko- men. om auto's op te eischen, (ze mende uit Leeuwarden; deze, op 1 '.vinden dat de gewoonste zaak ter Februari 1922 geen jaar in de pro-wereld) deed 't waarschuwend sire- vincie wonende, stemt dus niet voor j nengeloei duizenden arbeiders te hoop de Prov. Staten, wel voor den Ge- j loopen, die de Franschen soldaten meenteraad op 24 Mei, indien hij dreigend omringden, tenminste sedert dien tijd onafgebro-1 Hierdoor waarschijnlijk zenuwach- ken in de gemeente heeft gewoond.tig geworden, maakten de soldaten 2e Iemand vestigt zich in Aug. gebruik van het meegenomen machi- 1921 uit Baarn hier. Indien deze in negeweer, waardoor 13 arbeiders Baarn reeds een jaar heeft gewoond. het leven verloren en 43 gewond waarnaar ambtshalve wordt ge-1 werden. De Duitschers tellen dit feit op informeerd, komt deze op de kie- j bij de reeks van Fransche schand- zerslijst van 1922/ 1923 voor en stemt j daden terwijl de Franschen betoogen, dus mede voor de Prov. Staten op dat de soldaten uit noodweer han- 12 April. 1 delden. Waren de auto's willig af- Zooals reeds is opgemerkt, wordt gegeven, dan zou niets gebeurd zijn, voor de gemeenteraadsstemmen ver-j maar het te hoop loopen der werk- eischt het ingezetenschap der gemeen-lieden en hun dreigementen noopten te op 1 Februari 1923 gedurende de soldaten, op tegenweer bedacht het daaraan voorafgaande jaar, omdat de stemming na 15 Mei. datum waarop de kiezerslijst 1923/1924 van kracht wordt, plaats heeft. Men zal vragen: had de datum' van stemmen voor den Gemeenteraad niet vöör 15 Mei kunnen worden,, evenals voor de Prov. Staten, zoo- dat de gemeenteraadstemming ool^ volgens de oude kiezerslijst kon ge-i schieden. Het zou gekund hebben, en dit zou de administratie ten ge meentehuize zeer zeker belangrijk vereenvoudigd hebben. Een Gemeen tebestuur zou daarmede echter eer, waagstuk begaan. Wat toch is he^, geval De candidaatstelling is vol gens de wet op den tweeden Dins dag der maand April, dus 10 April. Binnen 45 dagen moet de stemming .rW..tiiterliik fenland, de stemmen, die betoogen. De stemmingsdag moet volgens del dat trranKrijKKiaaronjiceujk met meer geen klank vol R. K. tesvereeniging. Hedenond, aanvangende te 7 uur, zal het St. Joseph-gebouw te telling pits hebben van de uitge brachte ïnmen op de groslijst voor de a.s. Cneenteraads-verkiezing. Leden :r R. K. Kiesvereeniging kunnen Ideze telling tegenwoordig zijn. A. R. Isvereeniging Neder land erlranje. A.s. Edag 's avond 7.30 uur, Leden vedering. Niemaimag ontbreken. Aanpakken. Het ifiet ondienstig omtrent de aanstde stemmingen voor de Provincia Staten op 12 April en voor'en Gemeenteraad op 24 Mei imede te deelen, in ver band mde genoemde data. Aan de stemn! voor de Prov. Staten kunnen sts deelnemen zij, die op de kiezer; voorkomen, welke van kracht geden is op 15 Mei 1922. aanwijzerde personen, die gedu rende deste 12 maanden voor afgaande den len Februari 1922 binnen dovincie Utrecht hebben gewoond, vöör of op 15 Mei 1922 den jarigen leeftijd hebben, volbracht Gemeentewet vöör 10 April worden bepaald. Het Gemeentebestuur moet dus ook rekening houden met ver schillende in acht te nemen termijnen, indien verzuim en te herstellen zijn (art, 41 Kieswet) en beroeps wordt ingesteld (art. 45—47 der Kieswet). De nummering der lijsten (art. 50) kan eerst op 8 Mei plaats hebben, misschien nog later. Wanneer nu vöör 15 Mei, dus volgens de oude lijst, de stemming voor den gemeenteraad was bepaald, zou niet tijdig gereed gekomen kunnen worden met de vele omvangrijke werkzaamheden, die tusschen nummering der lijsten en stemming moeten geschieden. Ten minste drie dagen voor de stemming moet de kiezer zijn oproepingskaait ontvangen (art. 53). Dit zou in bo vengenoemd geval niet wel mogelijk zijn. Tenzij men het aandurft bij de vastsstelling van den datum der stemming rekening te houden met de kans, dat geen verzuimen te herstel len zijn, en geen beroep wordt inge steld, en dat is zeer gewaagd, kan geen gemeentebestuur als stemmingsdag bepalen een dag vöör 15 Mei. Bo vendien zou aan een belangrijk aantal personen, naar hun leeftijd aanspraak hebbend op stemrecht, dat stemrecht worden onthouden. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor allen doeleinden. Rijks-depöt voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - SoestdSjk te zijn. Eigenaardig is wel, dat geen der soldaten ook maar eenig letsel ont ving, terwijl de overmacht der arbei ders toch zeker wel opgewassen was tegen enkele soldaten, ondanks hun machinegeweer. De Duitsche regee ring laat niet na, hierop te wijzen. Het Fransche opperbevel stelt natuurlijk de directie voor het ge beurde verantwoordelijk en heeft bereids vier directeuren in hechtenis genomen, tot wie niemand wordt toegelaten en die eerst einde deze week te Werden zich voor den Krijgsraad zullen hebben te verant woorden. Een en ander wijst nog niet op de zoo zeer gewenschte toenadering Al luider worden, ook in 't Bui- Het beste adres voor dagelijksche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is: Julianastraat 56 MARGARINE vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons veor Paschen). Versche EIEREN 6 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 85 CENT. Ie Soort fijne Geldersche Worst (met le Soort Geld. Ontb. Spek f 0,90 p.p. loodje) f 1.00 per pond. le Soort grove Geldersche Worst (met loodje) f 1.00 per pond. Dagelijksche bezorging aan huis. le Soort Geld. Vetspek f 0.65 p.p. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pp. Lever-Pastei f0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. te vertellen, dat de Geallieerden met de Turken andermaal, en wel in 't laatst van April, in Lausanne zullen samenkomen, om te onderhandelen. De buitenlandsche pers is gespeend aan alle illussies omtrent den afloop der te hervatten besprekingen. Ondervinding is de beste leer meesteres. Landbouw en Klein vee. Zaken, deze rubriek betreffende, te richten tot G. Lieshout, Landbouwonderwijzer, Steenhofstraat 30. VAN OVER DE ENG. De stemming tusschen Franschman en Duitscher niet beter. Het incident aan de Krupp-fabrieken. Ik blijf, waar ik ben Russische mildheid. Weer naar Laussanne? .Woensdag 4 April. Dat we in een wondere wereld leven, tegenwoordig, is geen nieuw tje meer. Onlangs schreeuwde een Wethouder in ons goede landje, terwijl hij met de vuist op tafel sloeg„Bezuinigen zullen we, al kost het nog zoo veel geld!" In één zijner redevoeringen, verleden week gehou den, betoogde Poincaré, dat de Duitsche schadevergoeding tot de laatste cent zou binnenkomen, als zou 't nog zooveel kosten De Fransche premier moet daarbij naar de maan hebben opgeblikt, om der- zelver eventueele bewoners te smee- ken een handtje mee te helpen aan 't betalen van de Duitsche schuld, is te doen om de schadevergoeding, waarvan de Fransche regeering toch wel weet, dat ze niet is op te brengen, Integendeel zou de mogelijkheid van betaling in strijd zijn met de Fransche wenschen. Die mogelijkheid van Duitsche zijde zou immers de indringers nopen, 't bezette gebied te ontruimen, waar ze zich steeds vaster hopen te nes telen, Een Engelsche schrijver gaf begin deze week als zijn meening te kennen, dat de Franschen nog wel eens 't Rijngebied zullen verlaten, ja, maar niet, dan na door de Duitschers verdreven te zijn. Waar Duitschland op 't oogenblik onmachtig is tot zulk een prestatie, is dat dus een kolfje voor de toekomst, dus de aan leiding tot een nieuwen oorlog, die vreeselijker zal zijn dan de beruchte, onder welks naweeën schier heel het menschdom nog zucht; een hoofdza kelijk chemische oorlog, die aan een verplaatsing der hél naar deze aarde zal doen denken. Vreeselijk, als God 't niet verhoedt, zulk een toekomst- beedl! Dat de Franschen in elk ge val op een langdurig verblijf rekenen, blijkt ook wel uit 't feit, dat de Fransche regeering in 't Saargebied, waar de mijnwerkers nu al zes weken staken, de mark systematisch wil verdringen door den franc, om op die wijze de economische eenheid van 't Saargebied met Frankrijk ge leidelijk tot stand te brengen. De nota van de Landraadcommissie aan den Volkenbond met de klacht, dat de Fransche bezetting aan de Saar in stee van geleidelijk te verminden- ren aangroeide van 4050 man tot 10.000 man, zal, gezien 't lot van al dergelijke nota's, wel niets uit werken. Zal Europa zich weer zoo zoetjes aan moeten klaar maken voor een tweeden Napoleontischen tijd? Kan het Westen bogen op een Fransche terreur, in Rusland laat het Sovjetbewind zien, dat 't ook nog weet te straffen. Te Moskou waren de Roomsch-katholieke prelaat Boed- kiewicz en de bisschop Tjiepljak ter dood veroordeeld, omdat ze zich hadden verzet tegen den schandelij ken kerkroof der regeering. Door de groote pressie, door 't buitenland op de Russische regeering uitgeoe fend, is het vonnis van den bisschop in levenslange tuchthuisstraf veran derd, terwijl het doodvonnis van den prelaat reeds op 31 Maart j.1. is vol trokken. Niet minder dan van den vroegeren Rus geldt voor den hui- digen Russischen bolsjewiek het ge zegde van Napoleon: „Grattez le Russe et vous trouvez le Tatare." Ontdoe den Rus van z'n beetje beschavingsvernis en ge vindt den onbeschaafden Tartaar." Oude liefde roest niet. Ook niet voor conferenties en conferentie plaatsen. Een Italiaansch blad weet Waarom vruchtwisseiing? Iedere plant stelt aan den bodem zijn bijzondere eischen. Weliswaar hebben alle planten .noodigstikstof, kali, phosphorzuur, kalk en nog vele andere stoffen, maar de hoeveelheid die iedere plant daarvan verlangt, is verschillend. We brengen jaarlijks op ons land of in onzen tuin onge veer dezelfde hoeveelheid mest, dus ook ongeveer dezelfde hoeveelheid stikstof, kali enz. Niet iedere plant is daarmee echter tevreden. Blad groenten, zooals sla, kool, andijvie, postelein, raapstelen, selderij, en nog vele andere, hebben groote behoefte aan stikstof, -Phosphorzuur is weer nriodio..vooc erwt. nc,./L^labnon snijboon, kortom voor alle planten waarvan we de vrucht gebruikenkali is een eerste vereischte voor knol en bolgewassen, als: ui, aardappel biet peen enz. koolsoorten vragen weer veel kalk,, 't Eene jaar zullen we dus misschien wat kali te veel geven, 't anderen jaar wat phosphor zuur, soms ook kalk of stikstof. Is 't het nu niet veel slimmer van ons, om die overblijvende resten te benut ten Doen we daarom niet verstan dig als we 't eene jaar aardappels, een volgend jaar peulvruchten een ander jaar weer bladgroenten telen? Doen sla. spinazie, kool ,t niet best 't zelfde jaar nog na erwt of tuinboon We moeten uit de grond halen wat er in zit want onze winst moet niet in den grond blijven, maar onze beurs of ten minste onze maag ten goede komen. Uit een oogpunt van bemes ting is ,t dus gewenscht wat afwisse ling te brengen in de verbouwing van onze tuin- of landbouwproducten, Er is echter nog een andere vaak veel voornamer reden, waarom we moeten afwisselen en wel uit een oogpunt van plantenziekten meestal een gevolg van plantaardige of dier lijke parasieten. Op gronden waar we jaar in jaar uit kool telen, zien we weldra de zoo gevreesde knol voet. De planten vertoonen slijmerige dikke worteldeelen, gaan kwijnen en brengen weinig of niets op. Wat was de oorzaak Een zwam, name lijk de slijmzwam Plasmodiophora brassicae, had de planten aangetast. Voedsel was er in overvloed, immers ieder jaar kwam er weer kool Kwa men we zoo nu en dan eens n^et kool terug, dan zouden de sporen der zwam wegens voedselgebrek moeten sterven. Land, voortdurend beteeld met bieten, wordt zoogenaamd bietenmoe, de zaadjes kunnen zelfs niet meer kiemen, aanstonds worden ze gedood door een „bietenzwam". Uienland gaat op den duur krioelen van 't uienaaltje. Zoo brengt iedere plant op den duur zijn eigen „aparte" ziekte mee. In Overijsel b.v., om van andere streken nog maar niet te spreken, is het zelfs onmogelijk ge worden rogge te verbouwen 't Rogge- aaltje laat de cultuur op niets uitloo- pen. Gelukkig echtar zijn deze ziek ten meestal speciaal schadelijk voor één plantensoort of plantenfamilie. De knolvoet zal geen schade doen aan erwten aardappels of sla, 't Uienaaltje zal onze overige groenten met rust laten, Bietenmoe-land is best geschikt voor andere gewassen, Vele voorbeelden zouden we aan kunnen halen, om de schadelijkheid te bewijzen van de verbouw van steeds dezelfde gewassen. We zou den kunnen noemen bestrijdings middelen, we laten dit, de plaatsruimte en om de mindere belangrijkheid voor velen achterwege. We geven slechts deze raadverbouw zooveel mogelijk jaarlijks verschillend gewas, in land- zoowel als in tuinbouw. Want zoo ergens, dan geldt hier vooral 't zegde Beter verkomen. dan genezen. ge- AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6V*.8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. Bibliotheek der Chr. Jongelings- vereen. „Samuël" in de Rembrandt- zaal van 68 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Tongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. M^a a n_d_a$i. longelmgsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23: 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m.. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang Hall: 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 *ur n.m. Kinderkoor „Euphonia" ia de Ned, Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6Vs'8 uur n.m., voor heeren 8—10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, U.LO.- school. Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni-- ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel ,,De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. Vrijdag. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg. aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw. aanvang 8 uur n.m. OU. Bekendmakingen STEMMING, Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag, 12 April 1923, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal gezchieden de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. STEMPLICHT. Herinnerd wordt aan de verplich ting. opgelegd bij artikel 72. tweede lid, der Kieswet, dat ieder, die vol gens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich bin nen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen

Soester Courant | 1923 | | pagina 1