C.W.Veenendaal Linoleums en Vloerzeilen J.van Keeken KINDERKLEEDING A.W. Brink Co. P. H. HESP R. BEEK J. WOLFF A. Tammer Gebr. Staal Taarten en Gebakjes.' P. A. Endendijk Krachtvoeder voor Varkens I. M. v. d. Oord Speciaal adres H. VAN DIJK A.H, Ha rdeman Bouw- en Woningbureau Mulder Van Lunteren Beharigerijs Sipffeerderij Kleeding - Magazijn Renteniarswoning. L♦Wessel - Nieuweweg 22 Vleeschfioiswenj en Varkensslachterij Zaagsel fe koop Joh. KAATS Weet IJ wel Soesterberg. Luxedoezen Bonbons Broed machines SOESTERBERG - TELEFOON 15 Laanstraat - BAARN - Telefoon 508 Vraagt zichtzendïng van onze moderne Marie J. C. Wreesman Gerrit van de Hoef Wiilamijntje Koops Kuikens te Koop Te koop gevraagd. Duitsche Studiepiano Nette Dienstbode KOSTHUIS TE HUUR Dienstbode en Werkster Dames lage schoenen Wasscherij KALDEWAIJ Heerengracht 86 Commissionairs in Effecten 1 6a AMSTERDAM iQESTDIJK Firma K. IVIeertens - Middelburg Vuurschs Houthandel A. MARKS - Soest Aanleg en onderhoud van Tuinen. Boter, Kaas en Eieren Broed eieren Koudhoornweg 4 Soest Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport Taarten, Gebakjes en Koekjes dat bij ons prima R00KVLEESCH van eigen slachting en zouting slechts 30 ct.p. ons kost Vleesclihouwerij J. ZOETELIEF i. i. F. van Woudenberg Schoenmakerij ?Ac«»4 «H Roparatiö-InHchting (Droste) Specialiteit in Deventerkoek- soorten (Sussinkj W. SUKEL Melkslijter - Becizlaan 39 Spoorstraat 26 R. H. J. REINTJES Volledige inlichtingen voor In- en Verkoop, Huur- en Verhuur van Huizen enz. verstrekt VAN WEEDESTRAAT 40a - TELEFOON 124 GROOTE VOORRAAD Prijzen beneden alle concurrentie. zocht die ten spoedigste bij den Heer van Lume, Rembrandtlaan 15 terug te bezorgen. Voorts maakt de Bibliotheekcom missie bekend, dat er in den afgeloo- pen winter ruim 1800 boeken zijn geruilddat het lezersaantal steeg tot 75; terwijl de bibliotheek aangevuld is tot 472. Zij is voornemens de bibliotheek 15. Sept a.s. weder te openen dan evenwel in twee afdeelingen, n.i. een voor jongeren (kinderbibliotheek) en een gedeelte voor ouderen, tevens zal dan tegen kostprijs een catalogus verstrekt worden. Dat „Samuel" de medewerking en steun van de ingezetenen moge ont vangen teneinde haar in de gelegen heid te kunnen stellen, om het werk door haar begonnen met nog meer succes te kunnen voortzetten. Heden opent de heer J. Th. A. Smit, in het Amsterdamsch modema gazijn zijn nieuwe zaak in heeren modeartikelen. Het nieuwe pand dat onder archi tectuur van den Heer van Asperen uit Utrecht, door den aannemer J. Wijnands te Soest gebouwd is. vol doet aan de hoogste eischcn. In zijn moderne ingerichte zaak hoopt de heer Smit zijn clientèle te voorzien van de artikelen welke hij mede smaakvol in de stofdichte etalage heeft geexposeerd. Door de politie alhier werd deze week proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere V. terzake van diefstal van eenig geld ten nadeele van R BOAZ-BANK Van Weedestraat 11 Telefoon 68 Rente voor Deposito's 1 maand vast 4 3 maanden 4Vs °/o 1 jaar 5 Safe-Depos it-Inrichting, Loketten kunnen ook per maand worden gehuurd. alhier. De automobilisten, welke de vorige week door de politie te Soest en Soesterberg werden verbaliseeerd, terzake te snel rijden zijn allen ver oordeeld tot f20,— oL5 dagen hechtenis. Naar wij venlemen zal binnen zeer korten tijd een autodienst worden ingesteld tusschen Soesterberg en Soest door een onzer ingezetenen die op eigen risico dezen autodienst op zich zal nemen. Of hij zonder subsidie der gemeente in stand zal blijven, is voor een ieder een groote vraag. Naar wij vernemen is alhier dezer dagen een tennisclub opgericht met aanvankelijk ruim 40 leden. Tot onderwijzeres aan de R. K. Jongenschool alhier is benoemd Mej. C. E. M. Veltman. Gevonden voorwerpen terug te bekomen bij de politie: 1 Broche; 1 Schoentje; 1 Vrouwenrok; 1 Huis sleutel; en 1 zakmes. Een jeugdig persoon, uit Eindho ven afkomstig, die in een hooiberg nachtlogies had gevonden, is door de politie aangehouden en terugge bracht. Door de politie alhier is nog pro cesbaai opgemaakt tegen zekere S. alhier,' terzake van diefstal van eenig Het Baams Christelijk Mannenkoor, waarvan ook eenige personen uit deze gemeente lid zijn, hoopt Don derdag 3 Mei a.s. 's avonds 8 uur een openbare uitvoering te geven in de Ger. Kerk. Oude Utr. weg te Baarn. Mej. A. M. Dudok van Heel, Sopraan, uit Naarden, en de Heer Jac. Bonset, Orgel, uit Amsterdam, zullen als Solisten medewerken. Naar ons wordt mededeeld, zal het Groot Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfare-corpsen, het welk op Hemelvaartsdag en den 2en Pinksterdag alhier wordt gehouden, een groote succes worden. Naast het groote aantal beschik baar gestelde prijzen in ons vorig nummer vermeld, vernemen wij, dat nog een Verguld Zilveren Medaille is beschikbaar gesteld door de R. K. Middenstands-Vereen, alhier. De toegangsbewijzen, welke reeds vooruit kunnen worden gekocht, zijn verkrijgbaar bij de werkende leden van het corps. Nader wordt ons door de Rege- lings-Commissie nog verzocht, het geacht publiek te verzoeken, door het uitsteken van de Vaderlandsche driekleur op 10 en 21 Mei de feest stemming te verhoogen. De Lunchroom door den heer G. van Ee dezer dagen in de Toren straat geopend, is wederom een goede verbetering. In zeer korten tijd is het Villatje „Zonneheuvel" in de gezel lige, fraai ingerichte Lunchoom „Zon neheuvel" herschapen. Ook de aan de straat gelegen tuin is en een geriefelijk terras omgezet. Het glaasje Heinekens is goed in de prijs niet te hoog. Aan den heer van Ee onze beste wenschen. Zou er in den om trek wel één plaats te vinden zijn, waarin zoo'n „Schot" zit als in deze gemeente? Het zijn noodzakelijk uit- loeisels van de groote vooruitgang onzer, gemeente. Zaterdagmiddag is alhier officieel geopend her verbouwde paviljoen van de vereeniging Huize Oranjehof, het rust- en vacantieoord van den Kon. Nederl. Bond van oudonder officieren. Het departement van Kolo niën had zich laten vertegenwoordi gen door den heer C. H. de Wilde, oud-officier van het Indische leger. Verder waren tegenwoordig de heer H. J. Meyboom, majoor bij de Kon. Marechausse te Arnhemde beschermheer de heer W. Salomonsky, te Arnhemde leden van het hoofd- be >tuur, bestuurleden van het rust oord, vertegenwoordigers van ver scheidene afdeelingen en van de onderofficiersvereeniging Ons Belang den Algem. Millitairen Pensioen- bond. De Voorzitter, de heer Henken, las een brief voor van dpn M. v. O. waarin werd medegedeeld, dat de heer W. Salomonsky, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Onder applaus werd heer Salomonshy met deze onderscheiding gelukwenscht, Alhier is deze week een mandeli- neclub opgericht. Maandagavond, 8 uur, zal in Hotel „De Gouden Ploeg" de 2e Vergadering worden gehouden, in welke vergadering, alles deze club betreffende, definitief zal worden geregeld. Zij, die lid wenschen te worden, worden tot dezer vergade ring uitgenoodigd. Vrijdagmiddag j.1. had de numme- -cinr»-,olü.c.«-c—vsn nV inne- Gemeenteraad alhier, waarover op 24 Mei a.s. de stemming zal loopen. Het stembiljet zal er als volgt uit zien Lijst 1 die der S. D. A. P. 2a Chr. Hist. 2b van den Vrijheidsbond 3 der Vrijz. Dem. 4 der Anti-revoi. 5 van den heer van den Broek. 6 der Roomsch Kath. In verband met eenige ons gestelde vragen als gevolg van het in ons vorig nummer voorkomend artikel van onzen landbouw-medewerker, verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie betreffende een uitermate geschikt krachtvoeder voor varkens (verkrijgbaar bij L, Wessel, Nieuweweg 22), hetgeen is samengesteld uit gerstemeel, grond- notenmeel, vleeschmeel, maismeel, tarwegries, tarwegrint, rijstmeel en fosf. kalk en met welk voeder meermalen hooge onderscheidingen werden be haald. 4 Mei a.s, hoopt de heer Horvers, onderwijzer aan de R, K. Jongens school alhier zijn 25 jarig jubileum als directeur van het R. K. zangkoor .,St. Ceciiia" te herdenken. Het zal den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. De Soester Coöperatieve Zuivelfa briek en Melkinrichting hield de vo rige week in het café „Middelwijk" een Algemeene ledenvergadering waarin de exploitatie en balans over 1922 werd besproken en toegelicht. Gedurende dat jaar was ontvangen van leden en leveranciers 836224 L. volle melk, welke gedeeltelijk in consumptie gebracht was en voor 't meerendeel was verwerkt tot melkpro ducten. Bijgekocht werd 4875 K. G. bo ter voor f 10875.05. Na aftrek van onkosten afschrijving gebouwen, ma- chine's en bijschrijving reservefonds was de opbrengst aan de leden leve ranciers uitbetaald. Het nadeelig saldo van 1921 groot f480.17 was gedekt er was op ge bouwen en machines enz, afgeschre ven 3036.64 terwijl het reservefonds van f 643.34 was gebracht op f 2300.- Door deze afschrijving en reservee ring is het bedrag aan vaste schuld (wat veel te hoog stond) nu aanzien lijk verminderd. Het eindcijfer van de balans gaf aan met 31 Dec. 1922 een voordee- lig saldo van f 423.221/;? Ieder der leden kreeg een afschrift van deze balans met toelichting en ee» volledig overzicht over de uitbe taalde melkgelden gedurende 1922 tot April 1923. Medegedeeld werd door den Dir. dat gedurende deze periode was aan geschaft en te werk gesteld een nieuwe centrifuge of melkontroomer, een ref eaeratief pasteur, machinale boter - kneder, koelder, papkoker en een geheele nieuwe stoomketel met de noodige verbouwing en veranderingen Ook was de waterloozing in over leg met de gemeente nu zoodanig geregeld, dat het schoone water, wat uitsluitend door den koelder ging, nu kon afgevoerd worden door rioleeringen naar de Brinkweg, ter wijl het afvalwater in overdekte putten kan wegzinken zonder dat het voor de omgeving eenige hinder kan veroorzaken. De beruchte riekende watergaten zijn nu allen gestopt. Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met het fabriceeren van gortepap waarna ook gelegenhetd gemaakt zal worden voor het pasteuriseeren van melk en room-in gevulde flesschen. Aangezien de Coöperatie pas 2l/z jaar bestaat en in den beginne veel moe&jkheden te overwinnen waren, daar*waren de leden met de bedrijfs- uitkomsten als zoodanig nog wel tevreden. Na bespreking van nog enkele huishoudelijke belangen werd deze vergadering door den Voorz. H. Kok Lzn, gesloten. Advertentiën. Hiermede betuigen wij onze wel- gemeenden dank voor de hartelijke deelneming ondervonden bij het over lijden van onze onvergetelijke Echt- genoote en Moeder en onze - innig geliefde Dochter en Zuster. Uit aller naam, A. BUTSELAAR. Burgem, Grothestraat 21. GETROUWD: en Herman J. A. Hoppe, die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank betuigen voor de blij ken van belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Soestdijk, 24 April 1923. Den llen Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders hun 40-jarige Echtvereeniging te her denken. S. Geijtenbeek-van de Hoef. G. Geijtenbeek. A. v. d. Hoef. M. v. d. Hoekte Kloeze. B. v. d. Hoef. M. v, d. Hoef-de Ruig. C. Kats-v. d. Hoef. A. Kats. B. v. d. Hoef en Verloofde. G. v. d. Hoef. R. v. d. Hoef-Kreuzer. Uoof. '"ii w Verloofde. Soest. 27 April 1923. Korte Hartweg 1. 2 daags kuikens a 45 cent. H. van Nimwegen, Lange Brinkweg 29. Te Soest wordt te koop gevraagd een alleenstaand Burgerwoonhuis, met grooten moestuin. Br. met opgave van prijs, grootte en waar gelegen, oude, Iett. K. R. aan Van der Ven's Boekhandel te Baarn. (Zwart) f 175 zonder gebreken. Adres te bevragen bur. van dit blad. Gevraagd tegen begin Juni voor dag en nacht een wegen Huwelijk der tegenwoordige. Adres Mevrouw Grüneveld, Juliana- straat 24. In klein gezin aangeboden voor 1 of 2 nette personen. J. Wolff, Koud- hoornweg 4. Einde Boschstr. Soest. Voor de zomermaanden of voor vast 1 Zit- en 2 Slaapkamers met of zonder pension. Br. onder No. 147, bureau Soester Nieuwsblad, gevraagd. Aanbiedingen Dinsdaga vond tusschen 7 en 8 uur Hotel ,,Bellevue", Van Weedestraat. W- VERWEIJ - Fouragehandel VERHUISD Van Nieuweweg 51 naar Achterweg 12 Ontvangen de laatste modellen ^donker bruin en zwart fabrikaat het bekende merk THE WOLF Schoen Burgemeester Grothestraat 14 SOESTDIJK Rembrandtlaan W.Z. 12 Nette aflevering Billijke prijzen Nieuw solied BURGER WOON HUIS te koop op prima stand. Ge bouwd met Rijkspremie, bev. Kamer- Suite, Keuken, Hall, W.C., Kelder, boven 4 kamers, Electr licht en wa terleiding. Steenen schuurtje. Uiterste prijs f 7000.— Br. onder No. 145, bur. Soester Nieuwsblad. Belasten zich met de uitvoering van EFFECTENORDERS. Dagelijks ter beurze in Amsterdam. Zuiverheid gegarandeerd. Bekroond met de hoogste onderscheidingen op versch, Tentoonstellingen. Dit krachtvoeder oordeelkundig naar de juiste verhouding samengesteld bevatGerstemeel, Grondnotenmeel, Vleesch meel, Maismeel. Tarwegries, Tarwegrint, Rijstmeel en Fosf. Kalk. PRIJS PER 5.0 K.G. f7.80 Generaai-Vertegenwoordiger Ons streven om U steeds het beste te leveren, wat in ons vak verkrijg baar is, is U voldoende bekend. Weet U ook, dat onze prijzen min stens niet hooger zijn dan elders. bij de nabij Pijnenburg. Molenstraat 4 - Snesi oooo Kruideniers- en Grutterswaren Bisquits en suikerwerken NEEMT PROEF. Beleefd aanbevelend. van mijn prima toom Buff. Orping- ton 15 cent per stuk. (Komt dit toom zien). einde Boschstraat. Nieuwstraat 40 - Soestdijk Handel in; Aardappelen, Groen ten Binnen en Buitenl. Fruit. Billijk adres Dagelijks thuisbezorgd Beleefd aanbevelend Heuvelweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz, KERKPAD N.Z. 45 - TEL. 85 voor alle soorten PRIMA BROZE BESCHUIT Aanbevelend. Telefoon 120 Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Amerfoortschestr.weg - (Ons Belang) Zie mijn fraaie collectie Soesterbergschestraat 27, Soesterberg Brood-, Koek- en Banketbakkerij. Speciaal adres voor verschillende Handel in I Melk, Boter, Kaas in Eieren Broedlampen, Kunstmogerlampen, Hygrometers, Thermometers, Thermostaten) Ter overname 10 P.K. Cyclonette. 5 P.K. Aarjang motor. Minzaam aanbevelend. WONINGBUREAU Makelaar Burgem. Grothestraat 45, Soestdijk Heeft TE HUUR, HUIZEN en VILLA'S van f 500—, f 650.—, f 800.'f 1500.- en hooger. GEMEUBILEERDE HUIZEN en PENSION voor tijdelijk en doorloopend. TE KOOP, Villa's, Winkelhuizen en Boerderijen. Voor het aanleggen en het onder houden van tuinen beveelt zich beleefd aan Verlengde Postweg 2, Soesterberg

Soester Courant | 1923 | | pagina 2