Cocosmatten A. Benning's Verkoophuis Van Zanten Batenburg. D. F. VOIGT G. Ja SMIT - (ONS SOEKENHUIS) Agitatie. Bouw- en Woningbureau 2e Jearfang Na.-19. Gecontroleerde oplage 2*00 exemplaren. Verzending per poet. Zaterdag 5 Mei 1923 Gratis Christelijk Weekblad voor fe.estdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-Adres: C. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgare en druk: Van Weede£-<raat 15 - Soestdijk I Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 Juist ontvangen een mooie collectie in alle maten. Verder alle mogelijke artikelen om Uwe woning op te sieren. Zij, die binnenkort in het huwelijk treden en hunne 5 inkoopen in ons magazijn doen, ontvangen 'n aardig Huwelijks-cadeau naar keuze. I Bezoekt dus bovenstaand adres. Aanbevelend, A. BENNING. De algemeene inzinking van het maatschappelijk leven, de schier niet te overkomen moeilijkheden in handel en bedrijf, met al de ellende van werkeloosheid en verarming van velen, heeft een geest van onverschillig heid en lusteloosheid in het leven geroepen, die hoe begrijpelijk ook, toch overwonnen zal moeten wor den, wil onze volkskracht niet voor vele jaren een gevoelige knak krijgen. Met mopperen en anderen de schuld geven, komt geen verbetering tot stand. Ledige leuzen zonder werkelijken inhoud en zonder dat de cizhting wordt aangegeven, waarin verbetering van toestanden moet worden gezocht, hebben noch voor het persoonlijke, noch voor het volksleven practisch nut. Niet wat wij zeggen, maar wat wij doen geeft waarde en beteekenis aan ons leven, tenzij dat ons spreken ande ren den weg wijst naar verbetering. Critiek hoe noodig en gezond dik wijls. moet zijn opbouwend en niet afbrekend. Ook in orze gemeente hebben sommigen zich opgemaakt om het be leid van het gemeentebestuur af te breken. Vooral het liberalisme in allerlei schakeering en het socialisme zijn eenstemmig in hun oordeel, laten wij liever zeggen hun vonnis over de daden van het bestuur dezer Gemeente. Voor het gemak worden dan zij zelf van de verantwoordelijkheid voor den gang van zaken uitgescha keld en deze gelegd, op de schouders der R. K. en A. R. Met buitengewone zelfgenoegzaamheid, wordt als vast staande aangenomen, dat deze groepen alle mogelijke lasten op de gemeente naren hebben gelegd, waarvan zij in onschuld hun handen kunnen was- schen. Voor de geschiedenis en de ontwik- kelinge, der gebeurtenissen is het van belang in zien, dat de R. K, raadsleden met verschooning worden behandeld en de volle verantwoor delijkheid wordt gelegd op de beide A. R. leden van het gemeentebestuur. Dit vooral moeten de inwoners van Soest weten, dat eigenlijk zij alleen verantwoordelijk zijn. De heeren zijn nog wel zoo ver standig te begrijpen, dat al hebben zij in de verbinding der lijsten een zeer gewaardeerde hulp voor hun plannen gevonden, zij toch straks den steun der R. K. Fractie zullen behoeven om den A. R, Wethouder van zijn zetel te wippen. Het loont echter de moeite, afge zien van den plicht der verantwoor delijkheid, welke de A, R. fractie niet op anderen wenscht te schuiven, maar mede aanvaardt, de tege* haar gerichte agitatie te toetsen aan de geschiedenis der vorige jaren, waar uit zal blijken, dat het plan de cam pagne niet is, een spontane opwelling tegen bedreven onrecht, maar een wel overlegd en met virtuositeit ge speeld spel. waarbij geen middel wordt ongebruikt gelaten om de ge- wenschte resultaten te bereiken. Tijdens de vorige gemeenteraads verkiezingen in 1919, ontvingen wij als voorzitter van de A. R. kiesver- eeniging een schrijven van dë Vrij Lib. kiesvereeniging (thans Vrijheids bond) verzoekende medewerking tot vorming van een anti R. K. blok in den Raad dezer gemeente. De bedoe ling was derhalve bij de verkiezing van wethouders, deze partij uit te sluiten, indien zij de meerderheid bij de verkiezingen niet behaalde. Het verzoek werd zonder meer af gewezen. Afgescheiden van principieele rede nen bracht eerlijkheid en goede trouw mede, na de verkiezingen eerst met de partijen van rechts te overleggen. Zooals ook is geschiedt. Uit dit over leg is het tegewoordig college van werhouders ontstaan. De S. D, A. P. wees hetzelfde verzoek eveneens af en zocht later overeenkomst op een door haar ont worpen program van wenschen. Om principieele redenen werd hier op evenmin ingegaan. De bedoeling van de Vrij liberalen (thans Vrijheidsbonders) was dus, zelf mede aan het roer te komen en de R. K. daarvan uit te sluiten. Dat dit hun recht was, betwisten wij niet, Daarvan zijn zij niemand verantwoording schuldig. Ook niet dat zij thans beter slaagden bij an deren.. Het groote verschil in de situatie echter nu, dat de strijd niet meer gaat, tegen de R. K., maar tegen de A. R, Reeds in de laatste verkiezings- weken van 1919 was de actie van de nu verbonden groepen niet alleen gericht tegen de R. K. partij, maar ook tegen de A. R. en de laatste houw kreeg schrijver dezes, die ongeschikt werd verklaard voor het lidmaatschap van den Raad, omdat hij alleen 'sr.achts in Soest was. Nu spreken wij niet over of voor ons zelf. Onze tegenstanders hebben wel gezorgd en zullen dat ook nu niet verzuimen, de kiezers in te lichten. Sindsdien is echter stelselmatig, op allerlei wijze de arbeider A.-R, leden afgekamd en verdacht gemaakt en nu hoopt.mcn.dan de. vrur.htervtc.pl ukken bij de a.s. verkiezingen. Gedurende dezé vier jaren hebben wij evenmin stil gezeten. In openbare vergaderingen en het laatste jaar in dit blad hebben wij de gemeentebe langen uiteengezet, principieel en za kelijk, maar nooit is door ons één woord gesproken tegen onze geest verwanten. Wat wij gedaan hebben, dat heb ben wij gedaan openbaar, met onzen naam en verantwoordelijkheid gedekt. Nooit om persoonlijk voordeel, maar in het belang der gemeente en tot behoud zoo mogelijk van een goede verstandhouding. Hiervan zijn wij zeker, dat velen die niet rot onze geestverwanten be- hooren, zullen erkennen, dat wij open en eerlijk voor den dag zijn getreden en niet. als onze tegenstanders, .ge schuild hebben achter niets «eggen de onderteekeningen of onbekende redacteuren. De geschiedenis en de feiten leeren nu waar het om gaat. Wij rekenen niet op de hulp van andersdenkenden, maar wel hierop dat ieder onzer geestverwanten zal medewerken om dezen toeleg te verijdelen'. Wij weten dat reeds hier en daar gepoogd wordt de overeenstemming tusschen de A. R. en R. K. partijen inzake de wethoudersbenoemingen los te maken en een andere groepee ring te verkrijgen. Wij vertrouwen echter, dat de erva ring tot bedachtzaamheid zal leiden en de vos, die de passie preekt wel voldoende bekend is. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor allen doeleinden. Rijks-depot voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk C. H. - A. R. In het ingezonden stuk van de heeren waarvan wij de vo rige week melding maakten, wordt ons o.m. verweten dat wij de C. H. richting om zeep wenschen te bren- gen- j Reeds hetgeen door ons over de ze zaak is geschreven, kan zeker de vergelijking met toon en inhoud van bedoeld ingezonden stuk wel doorstaan. Niettemin, om zelfs den schijn te vermijden, dat wij tegen de C. H. richting zouden ageeren, willen wij ook deze beschuldiging toetsen aan de feiten en de geschiedenis. Bij de Tweede Kamer verkiezingen in 1918 ontmoetten wij telkens C. H. Kiezers, die zich beklaagden, dat van hunne partij geen actie uitging, ja zelfs haar bestaan, na het uiteengaan der Coalitie, in twijfel trokken. Om te voorkomen, dat vele'van deze stemmen voor de G. H. féutij verloren gingen, is door het be:'.aur der A. R. Kiesvereeniging gez icht naar dat van de C. H. geestverwan ten. Het bleek toen dat nog sk :hts één bestuurslid over was, een oeden broeder, sedert ontslapen. Meer niet. Op aandringen van het A. R. bestuur hebben toen enkele C. H. geestverwanten een vergadering bij eengeroepen, waarop een der C H. voormannen vsn elders is opgetreden. Dien avond ontbraken de heet'en 1, maar waren wel aanwezig het A. R. bestuur en leden dezer Kiesvereeni ging. Ware dit niet het geval ge weest, de geheele vergadering w*re een fiasco geworden. Op ons aandringen namen de aan wezige C. H. broeders de leid - ig der zaken op zich. Het volgende jaar 1919, toen de Raadsverkiezingen in het zicht kwa men, was er meer belangstelling ~-in andere leiding. Sedert dien tijd is de geest van de tegenwoordige leiding overheer- schend geworden, waardoor ver schillende personen zich bij de A. R. partij hebben gevoegd, wijl zij zich met de huidige leiding niet kunnen vereenigen. Meer zullen wij er niet van zeg gen, alleen zal het een ieder duidelijk zijn, dat NIET de A. R. maar wel de heeren 111 de C. H. Kiesvereeni- giug om zeep hebben gebracht. Zeer hopen wij, dat het oogeu- blik niet ver zal zijn, dat wij wezr een werkelijk C. H. Kiesvereeniging in Soest rijk zullen worden. Waar mede wij gaarne zullen samenwerken. VAN OVER DE ENG. Lausanne. Ais den eet« sten keer. Duitsche voo stellen en fransch dédair> De Valera niet vertrouwt Russische Trotzky's wenschen. Woensdag, 2 Mei. In Lausanne botert het alweer niet. De Turken schijnen dezelfde tactiek te volgen als bij de eerste confe rentie ze voeren lange discussies bij ieder artikel bij ieder punt en geven geen duimbreedtoealles een themometer voor den toestand in 't W.esten. Wie zou vroeger van zoo iets hebben gedroomd dat een betrekkelijk kleine, pas gereorganiseerde, natie in 't Oosten ten als het ware den draad steken met West-Europeesche grootmachten die haar invloed willen behouden en toch niet van zich durven afbijten. De Italianen zijn nu ook rechtstreeks bij het Conflict betrokken, daar de Turk eischt, dat Italië zal afstand doen van een in den grooten oorlog gekregen eilandje aan de Westkust van Klein-Azië, dat voor Italië van belang is voor de scheepvaart en als kolenstation. De Italianen willen over dit al of niet afstaan niet eens onderhandelenzeggen, dat er niet eens over gesproken mag worden. De Turken blijven echter tot op he den op hun eisch staan en houden dusdoende de onderhandelingen slee- pende en dat schijnt voor hen op 't oogenblik de hoofdzaak. Het plan der Duitsche Regeering om met Concrete voorstellen voor den dag te komen aan Frankrijk en België, zulks dan op den wenk van Engeland, heeft vasteren vorm aan genomen. De tekst der voorstellen is wel nog niet volledig bekend, maar de hoofdzaken schijnen toch reeds te kunnen worden aangeven. Ze zijn ook in den Rijksdag nog niet behan deld, maar dit zal wel voör Zaterdag a.s. gebeuren. Duitschland wil, zoo vernamen we, betalen tot een maxi mum van 40 miljard goudmark, na dat de betaling scapaciteit van het land zal zijn vastgesteld door een internationale commissie. Voorwaar de is natuurlijk de ontruiming van het Roergebied. De regeering is be reid het beheer der Roermijnen over te laten aan neutrale maatschappijen. Dit zijn ongeveer de voorloopig be kende hoofdtrekken der voorstellen. Reeds nu worden deze voorstellen door 't overgroote deel der Fransche pers onaanneembaar geacht en over 't peulschilletje van zoon slordige 40 miljard laat men zich zeer min achtend uit. Zijn dus de voorstellen van het naar een oplossing strevend Duitschland reeds a priori gedoemd, om te worden genegeerd? En wat zal nu straks Engelands houding zijn Meer dan een Engelsch blad herhaalt de bewering, dat Frankrijk het Roer gebied niet wil missendat ieder Duitsch voorstel te Parijs als ontoe reikend zal worden beschouwd. Van uit Engeland komen echter tevens berichten, dat, ook als Frankrijk de Duitsche voorstellen verwerpt, de En- Advertentiën van 1-5 regels fO.75. ledereregel meer fO.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bjj den Uitgever. gelsche regeering haar huidige houding niet zal wijzigen. En op Engelsche welwillendheid hadden de Duitschers, na Curzon's rede, zoozeer gehoopt. Of Engeland de Fransche vriend schap ook op prijs stelt en of strikt ge nomen het trotsche Brittannië ook vreest voor den vriend van het vaste landNog zijn er, die hopen, dat Amerika 't onverstandige Frankrijk tot rede zal brengen, wanneer dit land weigert billijke Duitsche voor stellén in overweging te nemen, maar men stelle zich van een mogelijke Amerikaansche tusschenkomst ook niet te veel voor. Vooral thans bij den opbloei van de meeste tak ken van industrie in Amerika, is het besef daar niet zoo levendigdat de Ver. Staten niet lijdelijke toeschouwers kunnen blijven. En zoo is er weer alle reden, om met bange vreeze, zij 't ook met de wetenschap, dat God ook 't wereldgebeuren in ons arm Europa leidt, de toekomst tegemoet te zien. De valera, de rebellenhoofdman in Ierland, heeft aan de Vrijstaatsche regeering voorstellen gedaan, die moeten leiden tot een einde van den burgeroorlog. De voorsteller heeft, terwijl zijn zaak toch wanhopig kan worden genoemd, nog zooveel eischen en voorwaarden, dat de regeering besloot, de Valera aanbiedingen vol komen te negeeren. Bovendien ver trouwt de regeering den man niet en vreest, dat ze hier te doen heeft met een poging van den tegenstander, om wat op verhaal te komen, Zij zal daarom doorgaan, ook het laatste verzet tegen de wettige regeering volkomen te breken. Wat wellicht 't verstandigste is. Volgens een der jongste beri chten houdt de Russische regeering thans tusschen de drie en vierduizend zoogenaamde politieke gevangenen achter slot en grendel, Opmerkelijk is wel, dat 't allergrootst'» deel dezer ongel uk- kigen geestelijken zijn of menschen, die geen godsdienst willen naar bols- pxjffifrjjy-han—«nat. Dat lt ck 'Communisten onderling niet alles botertje tot den boöm is, blijkt uit de geruchten die er gaan omtrent Trotzky's wenschen. Hij moet naar de oppermacht streven en daarbij gesteund worden door de joodsche communisten, terwijl de Anti-semie ten van Trotzky en zijn aanhang allerminst gediend zijn. 't Verwondert ons, dat een be trekkelijke eenheid in 't Communis tische kamp nog zóó lang gehand haafd kon worden. Gemeenteraadsverkiezingen. Candidaten der Anti-Revolu tionaire Kiesvereeniging in Soest en Soesterberg. A. Endendijk. C. F. W. Rietveld. E. Legemaat (Soesterberg)- H. v. Herwaarden Hzn- J. Geerling Soesterberg H. Issings Jr- J. Kasteiijn (Soesterberg)- J- A. van Lume- D- de Gier- v. d. Flier. W. van Meerten- Landbouw en Klein vee. Zaken, deze rubriek betreffende, te richten tot G. Lieshout. Landbouwonderwijzer, Steenhofstraat 30. Van varkens en nog wat. Iedereen houdt wel van een brokje vleesch en van een smakelijk brokji spek. Met opzet staat er; smakelijk. Deze beidesmakelijk vleesch en smakelijk spek kunnen we krijgen door doelmatig en met geschikte voe dingstoffen te voeren. De vorige week hebben we gezien, dat de vleeschvorming behalve van 't soort ook grootendeels afhangt van de voeding. Eiwithoudend voer op jon gen leeftijd geeft veel vleesch. Niet eiwithoudend voer geert vet. Mais is een tegenwoordig veel gebruikt mestvoer. Gemalen tot meel en dan gebroeid in water, ondermelk, karnemelk of wei worden er reusachti ge hoeveelheden van opgevoerd, 't Is zeer licht verteerbaar, bevat weinig eiwit en neemt dus het vet voor zijn rekening, 't Heeft echter 't nadeel dat 't spek er slap en olieachtig van wordt en dat is niet ieder naar de smaak. Gerstemeel is 't van ouds bekende varkensvoer, 't Zet flink vet aan en geeft bovendien hard spek. 't Is eiwitaim. evenals tarwemeel, rogge meel havermeel. Tarwe- en havermeel zullen over het algemeen wel te duur uitkomen. Roggemeel wordt nog al eens gebruikt voor jonge biggen is 't echter af te raden wegens zijn bran derigheid. Voor oudere varkens en dan gemengd met andere meelsoor ten. is 't heel g^ed te gebruiken. Waar veel eikels zijn, kunnen deze goedkoop opgevoederd worden Bouwplannen, Begrootingen, Aanvrage Bouwver gunning, en Hinderwet. Koopen, Verkoopen, Verhuren, Taxeeren van vaste goederen, Sluiten verzekeringen, Hypotheken. Vars Weedestraat 26 Telefoon 16 Verzuimt niet op te geven Uw te koop zijnde Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen en tevens Uw perceelen, die U wenscht te verhuren. Directe behandeling. Zeer billijke tarieven. aan de varkens, die er vast spek van krijgen. Aardappels, eiwitarm, licht verteerbaar, zijn gekookt of gestoomd, evenals bieten, knollen enz. een best voer, als we tenminste zorgen met een ander voer 't eiwit-tekort aan te vul len. Wat. zout door de aardappels gekookt, maakt ze heel wat smake lijker. 't Is niet verkeerd zoo nu en dan wat stukgesneden mangelwortels in rouwen toestand op te voef^-r De beesten hebben dan wat te doen. Over 't algemeen brengen de var kens van rauwvoer weinig terrecht. Ze slobberen graag en veel, maar ze verteren slecht. Erwtenmeel is rijk aan eiwit, geeft duurzaam en vast spek en is dus een goede aanvulling bij maïs. Boon- enmeel wordt door de varkens niet zoo graag gegeten en' geeft, zegt men, bitterachtig spek. kleine hoe veelheden zullen echter geen kwaad doen. Lijnkoek" of lijnkoekmeel bij kleine 71'in ling, geven échter zacht spek, Ondermelk en karnemelk zijn een zeer goed eiwithoudend voer en geven prachtige resultaten. Wei bevat nog wat voedsel en is dus in alle geval beter dan water. Jonge biggen geven we liever de zuivel producten zoet, oudere liever zuur, echter niet afgewisseld, maar altijd zoet of altijd zuur. Een goed eiwitvoeder is ook vleeschmeel. Bereid uit werkelijk vleesch. zooals 't Liebig's vleesch meel, is 't wel wat duurder, maar veel beter en zuiverder dan gemalen vleesch van lijken en afval. Ook vischmeel komt den laatsten tijd op de proppen, is zeer goed te gebruiken als 't ontvet is, maar geeft aan 't spek een traanachtigen smaak. Eenigen tijd voor 't slachten dus geen vischmeel. Wat bijvoeren van phosphorzure voedeykalk (1 lood per dag) is zeer aan te raden, 't geeft stevige beenderen. Geeft dus niet één soort voer, maar geeft eiwitrijk en eiwitarm voer gemengd. Geefc op 't laatst nog maar weinig maïs en geen vischmeel en gebruikt voer uit beide onderstaande rijtjes en niet slechts uit één. (1 ei witrijk, 2 eiwitarm) I. II. maismeel gerstemeel roggemeel ondermelk karnemelk erwtenmeel boonenmeel vleeschmeel mangelwortels vischmeel eikels enz. koeksoorten, enz. Oudere varkens kunnen met min der eiwit toe dan jongeren dieren. Groenvoer mag nooit vergeten worden, 't Houdt de dieren los en bevordert ten zeerste de gezondheid. G. J. LIESHOUT. Gemeenteraadsverkiezingen. Candidaten der R. K. Kies vereeniging voor Soest en Soes terberg. G. Hilhorst Albz. J. A. de Koning. M. Scheffer (Soesterberg). J. van Elten, P. v, d. Bremer Hzn. W. v- d Bedum. P. G- de Munck. C- J- van Dam (Soesterberg) W P Hilhorst Pzn J- van Isselt- J Flapper Gzn H Butselaar Hzn- J, H Ebbenhorst- W- Butselaar. Plaatselijk Nieuws. Naar aanleiding van de ernstige geruchten tot invoering van een particuliere autodienst Baarn-Soest- Soestduinen, werd Vrijdagavond eene spoedeischende vergadering gehouden, waarin B. en W. voorstelden een autobus te laten loopen, ter aanvul ling van de bestaande tramdienst. Over genoemd voorstel met de inge komen kostenrekening van den Direc teur der tram en het financieel overzicht van de exploitatie der tram, opge maakt door den gemeenteaccountant, wordt een langdurige discussie ge houden. De heer Scheffer vindt de zaak van te ingrijpende aard om thans overhaast eene beslissing te nemen. Hij meent, dat de Raad het particulier initiatief zijn gang moet laten gaan en geeft in overweging voorloopig geen autobus aan te schaffen. De heer Foeken maakt B. en W. eenerzijds een compliment voor acti viteit welke zij nu ontplooien, maar anderzijds blijkt er bij hen een zeke re vrees voor concurrentie te bestaan. In 't zakenleven leert men concur- rentievrges wel af. Uit de overlegde hfrcrhaAden. kan men geen volledige gegevens putten en daarom kan ook hij thans moeilijk zijn stem aan het voorstel tot uitbreiding van den tramdienst geven. Spreker geeft in overweging eerst eens te zien hoe een particuliere onderneming mar cheert en zoo dit het geval is, dan moet de gemeentetram spaak loopen. vooral wanneer de Directeur zegt, dat wanneer hem meet vrijheid werd gegeven, hij de tram voor de helft minder zou kunnen exploiteeren. De heer Rietveld kan aan B. en W. geen compliment geven. Met den heer Besselsen heeft spreker reeds 3 jaar geleden voorgesteld den tram dienst. te staken wegens te groote uitgaven, hetwelk door den Raad toen is verworpen. En daarna heeft hij steeds medegewerkt om den tram dienst op gang te houden. Ook spre ker durft het met een particuliere onderneming best aan. z.i. kan het gemeentedrijf best rendabel gemaakt worden, maar daarvoor is een ver- eischte, dat het bestuurd wordt door personeel, dat verstand heeft van de technische onderdeden. Ook de heer Hilhorst zou het verloop van een particuliere onder neming rustig willen afwachten. Daar naast geeft hij in overweging den Di recteur der gemeentetram de noodige vrijheid te geven in verband met reparatien enz. anders wordt het een doode zaak. De heer Besselsen is eveneens huiverig om aan uitbreiding zijn stem te geven. Algemeen is thans gevoeld, dat aan het trambedrijf wat mankeert. Wanneer de exploitatie niet deugt, moet daarin verbetering gebracht wolken en daarom is een overzicht- daarvan zeer gewenscht voor de leden van den Raad. Hoewel hij in 't alge meen geen voorstander is van par ticuliere bedrijven, zou hij een par ticuliere onderneming nu zijn gang willen laten gaan. Mocht met het oog op de exploitatie uitbreiding der ge meente tram noodig zijn, dan zal hij daar aan zijn stem niet onthouden. Wethouder Endendijk beantwoordt de sprekers en zegt, dat enkele din gen anders zijn, dan ze hier belicht zijn. Dat de rekeningen zoo hoog en de reparaties zoo veel waren, is heel logisch; 't was een gevolg van de ongeschoolde chauffeurs. De repa raties waren in 't begin daarom meer dan nu. Blijft de dienst bestendigd zooals hij nu is, en komt er geen reserve, dan kan niet op den Zomer dienst der spoorwegen worden aan gesloten, wat weer een malaise betee- kent. B. en W. achten zich niet verantwoord den dienst Ie laten zoo als hij nu" is. De heer Foeken blijft staan op een halfjaarlijksch overzicht en werpt de verantwoordelijkheid op B. en W, zoolang er geen explotatle-overzicht is. De leden van den Raad voelen belang van het instandhouden der tram, doch niemand kan thans zijn stem aan uitbreiding bepalen.

Soester Courant | 1923 | | pagina 1