Prijsverlaging C. W. Roggeveen, Soest A. van den Bremer - Soest BESCHUIT J. WOLFF Nette Leerling Sociëteit „De Soester Kring" daags kuikens J. v. d. SLUIS P. A. Endendijk H. VAN DIJK Geneeskundige Inrichting. Bouw- en Woningbureau Mulder Van Lunteren Dultsch Eendaags kuikens. BROEDEIEHEN Rentenierswoning. Broed machines Coëp. Boerenleen- kank. Soest. Algem. Begrafenis-Onderneming Soest Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij. Verhuisd: Woningbureau P. MAN R. H. J. REINTJES Een schat Dalia's Schraag's SOESTERBERG - TELEFOON 15 - TE KOOP TE HUUR - TE KOOP Nette Dienstbode Vee Meisje Gevraagd TE HUUR Nieuwe Dames rijwielen TE HUUR Spoorstraat 26 Wasscherij KALDEWAIJ BEUKENLAAN 27, HOENDERPARK „LAB0R", TELEF. 42 Beukenlaan 3 Kolonieweg 15. W. SUKEL Dames lage schoenen Pioen- of Decoratieve Koudhoornweg 4 Soest Onderhoud van Tuinen Volledige inlichtingen voor In- en Verkoop, Huur- en Verhuur van Huizen enz. verstrekt Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de zaak aan te houden en in handen te stellen van de tram commissie om nader .advies, terwijl, de heer v.d. Broek voorstelt aan de Commisie toe te voegen de heer Foeken, waartoe wordt besloten. Bij de rondvraag geeft de heer Scheffer in overweging den brand meesters een blouwdrukteekening te verstrekken van de aanwezige brand- kranen. Voorts wijst de heer Scheffer op de klachten over het slechte gedeel te weg tusschen 't Zwaantje en het hoogt te Soesterberg, vooral voor de automobilisten en geeft in overweging dat gedeelte in orde te doen maken, in ieder geval het gedeelte, juist over het hoogt aan den kant van Soester berg. Voorts stelt hij voor aanwij zing van het rijwielpad daar ter plaatse, door het plaatsen van borden. De heer Endendijk wijst er op. dat het spoor van dat gedeelte weg slechts is veroorzaakt door de vracht auto's met ijzeren banden van het Vliegkamp. Wat de fietspaden betreft, ook aan den Dorresteinweg is een fiets pad noodig, maar de groote vraag is waaruit moeten de kosten betaald worden, aangezien bij de begrooting op eiken post bezuinigd is geworden. B. en W. zullen echter een en ander in gedachte houden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Ingevolge uitspraak van den Keu- ringsraad voor deze gemeente, die heeft zitting gehouden te Amersfoort op 28-30 April en 1 Mei 1923. zijn de navolgende lotelingen der lichting 1924 geschikt bevonden voor den dienst G. J. Elschot, J. Endendijk, J. Fox, W. Fuyt, A. Ch. Hekkers, J. C. v. Hengstum, C. H. v, Hengstum, A. W. Hilhorst, E. E. Hilhorst, T. Jansen. W, N. v. Klooster, A. v. Veen, L. Koning, E. Lammerse, H. J. Westhof, J. Wijman, W. v. Logtestijn, C. F. v, Mill, J. Muis, C. v. Rouwendaal, Th. de Sain, M. A. F. Scheffer. H. L. Snoek, A. Stork, K. O, M. v. Veenendaal, J. W. Veldhuizen, M. H. Verwoerd, W. Vundering, I. J. v. d. Wal, J. J. F. Werkhoven, C. Westerveld, W. F. v. Asch, L. Bakker, G. v. d. Bedum, J. Blankenstein, W. M. Bonne, J. de Bree, J. de Bree, W. v. Breukelen, J. v. d. Broek, F. v. d. Broek. F. J. de Bruin, W. W. But zeiaar, S. J. Claessens, R. Deijs, J. T. v. Burgsteden, J. W. v. Dorre- stein, P. A. v. Dorrestein. Ongeschikt zijn bevonden, w. o. begrepen zij, die voor goed of tijde lijk alszoodanig zijn aangemerkt, in totaal 13 lotelingen In den loop der volgende week zal in de wijken der gemeente, waar dit nog niet is geschied, gecollecteerd worden voor het aan Hare Majesteit de Koningin ter gelegenheid van Hoogstdezelver 25 jarig regeerings- jubileum aan te bieden nationaal huldeblijk Ook de geringste gave zal dank baar worden aanvaard. Maandag jl. gaf de Heer van Sluiters, alhier een simmultaanséance schaken voor de leden van de Soester Jschaak- en damclub en belangstellenden. Ge speeld werd aan 8 borden. Het re sultaat was: gewonnen 5, .gelijk 1 ev verloren 2. De heer Reijnen maakte remise terwijl de Heeren van Zwijndregt en Pieterson hun partij wonnen, Dinsdagmiddag om 3 uur werd de heer W. Frederiks geïnstaleerd als hoofd der Christelijke school te Hees. Ds Hoek sprak naar aanleiding van een woord uit Nehemia: „En God van den Hemel zal het ons doen gelukken". Ons werk moet in het geloof reeds volbracht zijn, en dan, staande in dit idealisme, kan het volbracht worden. De Edelacht bare heer Burgemeester herdacht de goede verstandhouding tuss^en Ge meentebestuur en schoolbestuur en sprak de beste wedschen uil voor deze school. Ds. Brans sprak naar aanlei ding van een woord uit Ezechiël „En ik zal mij tot het kleine wenden". Zijn eerwaarde paste dit toe op de kinderen en wees den heer Frederiks daarop, terwijl hij tevens een ernstig woord wijdde aan den bloei der school Mijnheer Fokkens sprak over schepen die voorbijgaan in den nacht, welke speech zelfs eenigszins de kinderen boeide. Mijnheer Van der Sluis ge waagde op de hem eigen symphatieke wijze van de instalatie van Mevr. Frederiks. De heer Jongsma sprak een persoonlijk woord over kinderen en onerwijs aan deze school. De heer Frederiks ten slotte het woord krijgende, dankte allen voor de be toonde belangstelling en inzonderheid de kinderen voor het zingen der ze gebede. Ook sprak hij de jeugd op hartelijke wijze toe en wees de ouders BOAZ-SPAARBANK Van Weedestr. 11 - Telef. 68 Rentevergoeding 4*/2 Minste inlage f 1. Geen belegging in Effecten Verhuring van Safe-loketten op het noodige in [de opvoeding. Daarna werden de kinderen ge trakteerd, wat ze wel verdiend had den na H/g stilzittenOngeveer 50 belangstellenden waren aanwezig o.a. de heer Hak van Soesterberg. Aan het einde ging Ds. Brans in gebed Gedurende de maand April werden in het bevolkingsregister der hulp secretarie te Soesterberg, ingeschreven 19 mannen en 12 vrouwen; geboren werden in die maand 2 jongens en 5 meisjes; afgescheven werden 10 mannen en 9 vrouwenoverleden is 1 man. Alzoo hadden wij een voor uitgang te boeken van 18 zielen. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor brengt ter kennis, dat een brievenbus is geplaatst aan de Beetzlaan, hoek Turfstraat. Door de politie alhier zijn ver schillende personen gearresteerd en gevankelijk naar Utrecht overgebracht verdaeht van verschillende kleine groote diefstallen in deze omgeving. Hiermede is zeer zeker een goed werk verricht. Het rijwiel, dat alhier onlangs bij den kapper W. werd ontvreemd, is thans door de Zeister politie te Utrecht in beslag genomen. De dader een zekere K, vroeger als millitair bij de L. Afd., is ook door hen aange houden, aangezien hij te Zeist ook eenige rijwielen had gestolen. Hat aantal kiezers voor den ge meenteraad bedraagt; Voor stemdistrict I: 1407; voor stemdisrrict II866voor stemdistrict III363voor stemdistrict IV 801 voor stemdistrict V: 582. In totaaal zijn hierbij slechts 150 nieuwe gemeenteraadskiezers. Het aantal uit te brengen stammen bedraagt dus 4019. Aan het postkantoor Soest werd gedurende de maand April 1923. ingelegd f 10.527.72. Terugbetaald f 14653.26. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 2937. De collecte der Emma-bloem heeft dit jaar opgebracht f 289,985, waar van Soesterberg f 68,33* bijdroeg. In tegenstelling met vele plaatsen, die een nxfndere oj?breny»i tx. butkcu hadden, vergeleken bij het vorige jaar, kunnen wij hier bogen op een vermeerdering van bijna f 20. Aan allen, die meehielpen dit suc ces te bereiken onze hartelijke dank. Het Bestuur der Ver. tot Bestr, der Tuberculose te Soest. het nog alleen belang in het belasting biljet. Vroeger het denkend deel der natie en minachtend nederziende op die achterlijke dompers, vraagt het nu niet meer naar beginsel, niet meer naar wat men wil. absoluut niets meer. Godsdienst, niets mee te maken. Een heidensche godsdienst of den Dienst van den Levenden God, naar het woord vanGroen van Prinsterer. heeft eenerlei waarde. Voor het leven van overheid en Volk met de openbaring Gods niets te maken. En wordt door ons, van hen, die den naam van Chris tus noemen over hun groep' geeischt, Zijn recht op het leven van overheid en volk te erkennen, dan wordt de witte das omgedaan en ons het recht tot oor- deelen ontzegd. En, zij^die geestver wanten moesten zijn stemmen hier mede in. De geestelijke goederen van ons volk, waarvoor onze voortrekkers den geweldigen strijd hebben gestre den, van geen waarde meer geacht. Politiek in den Gemeenteraad maakt de belastingen hoog. Gij die uw kinderen naar den eisch van het Woord wenscht onderwezen te zien, Gij weet wat deze uitlating zeggen wil. Red Oude en jonge Postduiven, Postweg 6, Soesterberg. een -kleine woning met tuintje, voor een of twee personen. Huurprijs f 2.50 per week. Br. onder No. 149 Bur. Soester Nieuwsblad. Patrijs en Wit Leghorn a f 0.40 per stuk. Boerenkip a f 0.35 per stuk. Tevens nog eenige kloeken met kuikens. H. J. Smink, Kampstraat Soesterberg. Een goed onderhouden vouwwagen, (blauw), Billijke prijs. Adres te bevragen bureau van dit blad. Burgerlijke Stand. A. R. KIESVEREENIGING. Maandagavond 8 uur vergadering in de Chr. U. L. O. school. Alle medewerksters worden beleefd verzocht te komen» Dinsdagavond 8 uur gewone leden vergadering. ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.j Met pak en zak. Het onder bovengenoemd hoofd geplaatst artikel heb ik met leedwezen in Uw blad van 14 April aangetrof fen. Vooral in een kleine gemeente waar men meer dan in een groote stad op elkander is aangewezen, wordt een beginsel noch een gemeen tebelang met dergelijk schrijven ge diend. En wat nu de Vrijheidsbond be treft deze heeft de candidaten niet gevraagd tot welke religie behoort gij, ook niet, onderteeken ons pro gram, zelfs niet; wordt lid van den Vrijheidsbond en wij maken U candidaat, doch alleen kunt gij onafhankelijk van alles het gemeen tebelang dienen in den waarach- tigen zin van het woord. Politiek in den gemeenteraad toch, de onder vinding heeft het bewezen, leidt alleen tot een ongekend hoog belastingbil jet. De candidatenlijst is dan ook zoo samengesteld dat er voor de Chr. Hist. partij reden was de lijsten te verbinden en de Chr. Hist, Unie hier niets zou tegen weten in te bren gen. Wat nu het verloochenen van een beginsel betreft, daar kunt U niet over oordeelen al matigt U zich dat recht aan. Dit is en blijft in „Eén Hand." Met beleefden dank voor de plaat sing en U verzekerende, dat ik voor dit onderwerp geen plaatsruimte meer zal vragen, teeken ik met hoogachting, Uw, dw, HEIJNINGS. Wij vermoeden, dat niemand, zelfs den geachten inzender niet, het ons euvel zou hebben geduid, indien wij bovenstaande niet hadden opge nomen. Even-vel om persoonlijke hoogachting, maar niet minder om de ongezochte gelegenheid, welke dit schrijven ons biedt om onzen lezers een bijdrage te geven tot de kennis van hetgeen van het eens zoo mach tige liberalisme is overgebleven, plaat sen wij dit schrijven. Platvloers materialisme, zonder eenigen geestelijken ondergrond, stelt Geboren. Willem z. v. Th. de Wolf en R. Langenbach. Wilhelmina Egberdina, d. v. Ch. v. Grol en A. M. Nagel. Petrus Cornelis, z. v. M. v. d. Berg en P. Zwezeryn. Adrinanus Marinus, Johannes. z. v. J, Baars en C Aartsen, Gerardus Wilhelmus, z. v. G. J. Swikker en J. Weldam. Maria, d. v. Muis en G. v. d. Brink. Hermine Adriana Elisabeth, d. v. J. Geerling en J. Jepkus. Ondertrouwd. Th. Tammer en C. M. Hersbach. Overleden. M. v. d. Berg, oud 49 jaar. C. W. G. Rooseboom, oud 69 jaar. Jan Zoet, oud 17 jaar. gevraagd vooi dag of dag en nacht. Burgem. Grothestraat 69a Soestdijk. gevraagd bij H. BORGTS, Coiffeur, Burgem. Grothe straat 7. vanaf 5 Mei wegens gevorderd seizoen. Barnevelders a }5 cent per stuk. Witte Wyandottes a 15 cent per stuk. Nutstam a 10 cent per stuk. Rhode Island Reds, prijzen op aanvrage. Zie voor bijzonderheden vorige annonces en ook verslag legwedstrijd Barneveld. Kloeken met kuikens, prijzen op aanvraag. Eèn-dags kuikens, prijzen op aanvraag. Zware broedsche hennen a f 5.per stuk. Gelegenheid aangeboden voor het besteden van in prima weide. Adres Parklaan 20. van smorgens 8 tot smiddags 3 uur. Adres: Vredehofstraat 4. Advertentiën. Den 20sten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders P. Butselaar J. Butseiaar-Hiihorst hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensh van hun dank bare kinderen. PIET. WOUTER. JOHAN WILHELMIEN. CORRY. Soestdijk, 5 Mei 1923. Burgem. Grothestr. 25. voor nette eenvoudige juffrouw of bejaarde gehuwde lieden, bij alleen wonende juffrouw, vrije ongem. bo venwoning (beneden keuken), alles voorzien van Electrisch licht en stook- gelegenheid. Huur zeer billijk. Br. onder No. 148, Bureau Soester Nieuwsblad. met 2 jaar garantie, met freewheel, twee remmen en nikkelen velliggen, voor f 75.(Gemakkelijke betalings- condities). Waar zegt de uitgever dezes. De bijeenkomsten zullen van af 9 Mei a.s. geregeld worden gehouden in Maison OK- HUIJSEN (voorheen Man). Het Bestuur. Voor de zomermaanden of voor vast 1 Zit- en 2 Slaapkamers met of zonder pension. Br. onder No. 147, bureau Soester Nieuwsblad, Nieuw solied BURGER WOON HUIS te koop op prima stand. Ge bouwd met Rijkspremie, bev. Kamer- Suite, Keuken, Hall, W.C., Kelder, boven 4 kamers, Electr licht en wa terleiding. Steenen schuurtje. Uiterste prijs f 7000.— Br. onder No. 145, bur. Soester Nieuwsblad. Broedlampen, Kunstmoederlampen, Hygrometers, Thermometers, Thermostaten. Ter overname 10 P.K. Cyclonette. 5 P.K, Aanhang motor. HIND'SAIVE wettig gedeponeerd /sdt Mn/850fifMe/}alefieewK>iWontaVP tn Potten van f OSO «nOoosjes 45cent. wtBKTMOELUM t Oezalf voorBiwiiD. Bloedstelpend !mu-or Valwókdea Zl»vtrtnd»GMuefl(ti WinrERUMiOEtiuw. Mtrkrijgbsaf bij Apolluktre-en Drogisten» Chem. Fabriek- Reehorst^ Solstdijk. Rembrandtlaan W.Z. 12 Nette aflevering Billijke prijzen Vanaf heden tot 1 October a.s. Kantoor Donderdag des morgens van 9 tot 12 uur en des nam. van 4 tot 8 uur. Op algemeene Christelijke feestdagen yallende, dan Vrij dags dezelfde uren. Namens het Bestuur, P. v. d. Bremer. I Opfokvoer per pond 20 ct. Kuikenzaad A 15 B 10 Komt de kuikens zien! Deze zijn de beste reclame voor mijn opfokvoer en kuikenzaad. Gemengd Graan p.p. 7l/o ct. -Ochtendvoeder 10 Creolin per liter 35 ct. Carbolineum 15 Koolteer 15 Naphtaline Nesteieren per stuk 7l/2 Kippenringen celluloid 5 maal rond 21/2 ct. Kippenringen alluminium met nummers 3 ct. Vleugelklemmen Snavelringen 7V. ct. 3 Broedmachines, Kunstmoeders, Voederbakken' (ook voor kuikens) Drinkfonteinen, Kippengrit, Verzenddoozen voor Broedeieren Verzendoozen voor Kuikens. Kuiken-merktangen. Voorts alle artikelen op pluimveegebied. N.B. Het Hoenderpark is dagelijks (ook des Zondags) te bezichtigen van 10-4. Directie: J. AREND WIERSMA en B. VER WE Y Kantoor Torenstraat 8 - Telefoon 86 - SOEST Vervoer van overledenen door geheel Nederland, per trein en per auto. Regeling voor Crematie - EIGEN KISTENMAKERIJVeldweg 4 Steenhoffstraat 50 Speciaal adres voor fijne broze Beleefd aanbevelend. van Achterweg 12 naar W. VAN DEN BOSCH. Aardappel- en Groentenhandel. Binnen- en Buitenlandsch fruit 1 van prima legstam. Patrijs Leghorns 50 cent Barnevelders 50 Wit Wyandoth 70 Krielkloekje met kuikens. Melkslijter - Beetzlaan 39 Handel in Melk, Boter, Kaas en Eieren Opleiding akte L.O. en prak- S tijk-diploma's. Conversatie. Literatuut. Eigen, uitgebreide bibliotheek. Leeraar Duitsche Handelscorr. Soestdijk, Spoorstraat 13. Ontvangen de laatste modellen donker bruin en zwart fabrikaat het bekende merk THE WOLF Schoen Burgemeester Grothestraat 14 SOESTDIJK Voor het aanleggen en het onder houden van tuinen beveelt zich beleefd aan Verlengde Postweg 2, Soesterberg Sieerihofstraat 5 - Soestdijk - Telefoon 45 ASSURANTIES - VERZEKERINGEN - HYPOTHEKEN Belast zich met Koopen, Verkoopen, Verhuren en Taxatiën van vaste goederen Sluit Verzekeringen tegen Brand, Inbraak en op het leven AGENT DER STICHTSCHE GLASVERZEKERING Technisch DirecteurJacq. Dekker. Nieuw-Baarnstraat 2 - Baarn - Tel. 177 In het Instituut zijn afdeelingen voorElectrische, Heetelucht- en Water behandeling Diathermie, Kunstzonbestraling en Electrische Baden. Vibro- Massage, Koolzuurbaden, Massage en Bewegingstherapie (heilgymnastiek). WONINGBUREAU Makelaar Burgem. Grothestraat 45, Soestdijk Heeft TE HUUR, HUIZEN en VILLA'S van f 500.-—, f 650. f 800.f 1500.en hooger. GEMEUBILEERDE HUIZEN en PENSION voor tijdelijk en doorloopend. TE KOOP, Villa's, Winkelhuizen en Boerderijen. van bloemen geven onze (Zeer groote losse snijbloem) lever baar in alle gewenschte kleuren. Allen uitgeloopen knollen. Bestellingen hoe gering ook, worden desgewenscht gratis in den grond geleverd. Briefkaart wordt vergoed, Soortenlijst op aanvraag. TUINMAN - BLOEMIST einde Boschstraat. MODEMAGAZIJN Telefoon 463 - Baarn Onze Dames» en Kindereonfectle is modern, elegant, degelijk en niet duur. Wij beginnen deze week reeds, zeer voordeelige aanbiedingen in Blouses - Japonnen Jumpers Profiteert dus hiervan. Extra koopjes Groote keuze

Soester Courant | 1923 | | pagina 2