Boaz-Spaarbank Verkoophuis - F. C. Kuijperstr.4 BOAZ-BANK A. BENNING Boterinrichting „Patria" Roomboter (ondsr Rijkscontr.) f 1.45 p. p. Rentevergoeding 4\ pCt* D. F. VOIGT G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Wielrijders licht op! Uit de Raadzaal. 2e Jaargang No. 11. Gecontroleerde oplage 2300 exenplareft. Verzending per post. Zaterdag 17 Maart 1823 SOEmniHMBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-Adres: C. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels f0.75. ledereregel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. NU is de zending Engelsche Zeemleder aangekomen. U heeft nooit ooierm en zachter gezien, vanaf f 1.25 tot de grootste maat voor f 2.75 Alle Schoonmaak-artikelen voorradig. Denk om de bonnen ieder heeft kans. Zie de adv. van de vorige week in dit blad. Prachttrappen, iets bijzonders geh. geschroefd 75 ct. de trede. BELEEFD AANBEVELEND, Zaterdag 6.34n.m. tot 5.40 uurv.m. Zondag 6.36 5.38 Maandag 6.38 5.36 Dinsdag 6.40 5.33 Woensdag 6.41 5.31 Donderdag 6.43 5.29 Vrijdag 6.45 5.27 Meer licht. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De Burgemeester als diplo maat. Even of oneven. Een mooie wandeling. Drinkwa ter. Een arbeidersbelang, niet in het belang van de S.D.A.P. Een uitgehaald nestje. Hoewel in het uitvoerig raadsverslag, opgenomen in ons vorig nummer, de besprekingen reeds voldoende zijn gepubliceerd, willen wij enkele zaken nog even nader bespreken. Verschillende adressen om betere straatverlichting hebben B. en W. doen besluiten op enkele plaatsen in onze gemeente lampen weg te nemen en die aan te brengen in die gedeelten waar een Egyptische duis ternis zulks allernoodzakelijkst maakte. Dat hiermede het vraagstuk van de verlichting is opgelost, zal niemand beweren. Wij behoeven slechts te noemen Hartweg, Nieuweweg, Beetz- laan, Laansstraat, enz. om van Soes terberg nog maar te zwijgen en ieder een zal toegeven dat op dit gebied nog genoeg te doen overblijft. De financieele kwestie en de nog niet geheel vervangen noodleidingen hou den een vluggere voorziening tegen. De bekende aanvrage van het Utrechtsche woonwagenfonds om het terrein te Soesterberg als standplaats voor woonwagens aan te wijzen, gaf aanleiding tot een langdurig princi pieel debat. Het is eigenaardig te constateeren hoe ijvrig de beide S.D.A.P. raadsleden het voor deze communistische vereeniging opnamen, Wordt van onze zijde op de ver wantschap van beide revolutionaire groepen gewezen, dan wordt deze relatie met heftige woorden en ge baren ontkend. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan. De belangstelling uit Soesterberg voor dit punt der agenda was bijzonder groot. Volkomen te begrijpen. Bij de behandeling van het voor stel om een woning te bouwen voor het hoofd van de O, L. school aan de Beetzlaan kwam de moeilijke fi nancieele positie eerst recht aan den dag, Wij erkennen echter dat de Burgemeester gelijk had toen hij er op wees. dat hierin eigenlijk geen sprake kon zijn van eenig financieel offer. Het hoofd der school is bereid de volle huurprijs te betalen, waar door alle kosten gedekt zullen zijn Het zeer diplomatieke tusschen-voor- stel van Edelachtbare, eerst de aanbe steding af te wachten en daarna te beslissen, hakte de knoop door. Omtrent het voorstel betreffende de woning van een der Politie-beambten, werd de billijkheid daarvan algemeen gevoeld. Deze ijverige beambte was té veel in ongelijke conditie bij ande re collega's, dan dat een billijk voor stel kon worden verworpen. De be kende uitslag was moeilijk anders te verwachten. Het zou onredelijk ge weest zijn anders te beslissen. Dat een oneven getal raadsleden gewenscht is, bleek wel bij de behan deling van de wijzigingen in de bouw verordening. Door de afwezigheid van de heer T. Butselaar. wegens ernstige familieomstandigheden, staak ten zoo nu en dan de steramen en is de finale afdoening opgeschort tot de e.v. vergadering. De bedoeling van deze wijzigingen is voornamelijk om te voorkomen dat de uitbreiding der bebouwing op den duur groote offers vau de gemeente zal vragen voor verharding van we gen. Voortaan zal alleen gebouwd mogen worden aan verharde wegen in eigendom of beheer bij Rijk, Provincie of Gemeente, Voorts ver schillende bepalingen in belang en tot behoud van het landelijk karak ter van ons dorp. Een voorstel van den heer Dammers om de afstand uit de erfscheiding voor bebouwing aan den Soestereng- /eg te bepalen op 25 cM., moest orden uitgesteld tot de volgende gadering, de stemmen staakten evenals het over voorstel van de heer van den Broek om het recht van het verleenen van ontheffing te ver leggen van B. en W. naar den Raad. Voor beide is wat te zeggen. Een vereenvoudiging zou het zeker zijn en voor belanghebbenden zeker aan genamer indien B. en W. recht daartoe hadden. Het zou zeker vrij wat vlugger gaan, Een voorstel van de heer Rietveld om de afstand uit de erfscheiding voor de Molenstraat, Dal weg Tal malaan, Spoorstraat, enz, te bepalen op 5 M. inplaats van 2% M. werd aangenomen. Verschillende technische wijzigingen, waarvan de urgentie reeds lang nijpte. gingen zonder bezwaar onder de hamer door, De heeren Onrust en Floor wen- schen het laantje dat toegang geeft van de Julianaweg naar de achter zijde van den Lazarusberg, een ge liefkoosde wandeling van vele pen siongasten, te verbreeden tot 4 M. en te verharden, mits aan de zuid zijde een tweetal woningen mogen worden gebouwd. Ook hierover staakten de stemmen. Het zou o.i. te bejammeren zijn in dien dit wegje werd afgesloten voor het publiek. Een volgende vergade ring komt het opnieuw aan de orde. De regeling door B. en W. ge troffen met de Utrechtsche Water leiding Maatschappij, verdient zeker een woord van erkenning. Hopen wij dat het getob om in verschillende gedeelten der gemeente een betere drinkwater voorziening te krijgen nu een einde mag hebben. Het ligt nu voornamelijk aan een goede sa menwerking," gemeente-bestuur, zal deze re< het gewenschte effect sorteeren, Door de goede zorgen van het gemeente-bestuur is de werkeloos heid dezen winter minder ernstig ge weest, dan het vorig jaar. Ook nu weer prijkte een voorstel tot goed keuring van een overeenkomst voor wegenaanleg op „Rustoord op de agenda. Het voorstel werd goedge keurd. De arbeiders in Soest zijn ondanks de oppositie van den heer Besselsen met deze activiteit van B. en W. wel ingenomen. Ook de heer van den Broek bleek het met zijn partijgenoot niet geheel eens te zijn. Bij andere plaatsen vergeleken mag deze regeling en bestrijding der werkeloosheid zeker genoemd wor den. Eindelijk vermelden wij nog de regeling der erfpachten. Een heele stapel aanvragen lag ter tafel. De voorbereiding daarvan had heel wat arbeid gevraagd. Vele oude toe standen moesten nagegaan en gere geld worden. Op enkele gevallen na, die ter nadere bespreking op onder zoek werden aangehouden, kon alles de goedkeuring van de vroede vade ren wegdragen. Het is een felicitatie waard dat dit oude nestje schoon gemaakt is. Van Weedestraat 11 Telefoon 68 i 3 d. opzegging Deposito 3 v2 pCt. 1 m. vast 4 pCt. 3 m. vast 41/s pCt. 1 jaar vast 5 pCt. Rekening- Courant. VAN OVER DE ENG. Zijn ze 't eens? Leien omhoog I 0e opinie in 't Engelsche Lagerhuis. Ik had een wapenbroeder. Amerika.Een drenkeling? Zinkende reddingboeien De Luxemburgsche armée Op de pas gehouden conferentie te Brussel tusschen Frankrijk en België, waar Poincaré en Theunis de hoofdpersonen waren, is over de ge nomen en nog te nemen maatregelen in 't Roergebied gesproken. Veleden, heden en toekomst passeerden de revue en in een klinkend slotwoord heette het, dat 't geen twijfel zou lijden, of de Fransch-Belgische wen- schen (d.i. de Fransche) zouden, zij 't ook niet terstond, dan toch in de toekomst ten volle worden vervuld. Bij 't weinig je, dat officieel werd me degedeeld, mochten we ook lezen, dat tijdens de conferentie weer zoo treffend mocht blijken, hoe Frankrijk en België voortdurend éen van geest, éen van streven, éen van gêvoelen zijn. Het communiqué meldde niet, dat Poincaré en Theunis elkaar om helsden. Dat behoeft dus niet waar te zijn, Verder wordt omtrent gang en afloop der conferentie 't diepste stilzwijgen bewaard. Gaarne nemen we aan, dat dit én voor Frankrijk én voor België én voor Duitschland z'n geldige redenen heeft, 't Is dan ook eigenaardig, hoe men van zekere zijde nog durft beweren, dat Poincaré en Theunis 't niet zoo roerend met elkaar eens waren. Dat België eenige schuch terheid aan den dag begon te leggen in zake den afloop van 't Roeravon- tuurdat België in z'n achteruitgaan- den handel nog al niet de steeds vloeiende voordeelen vermocht op te speuren; datMaar dat zijn natuurlijk alle kletspraatjes, verzon nen door vijandig brein, uitgesproken door vijandige tong. Hoe zouden Frankrijk en België het niet roerend eens zijn! In Fransche bladen leest men, dat de premier, afgaande op de rapporten van generaal Degoutte, zich zeer optimistisch over de Roer onderneming had uitgelaten. De Roerbevolking begint nu pas te begrijpen, hoe weinig 't opschiet met 't opvolgen van Berlijnsche bevelenhoe eerlijk (hmde Fransche bezetting wil werken, Wel eigenaar dig echter, dat dezelfde bladen ko men vertellen, dat de bezetting met 15000 man troepen zal worden ver sterkt. Of houdt dit verband met den moord op de twee Fransche officieren te Buer? Wel mogelijk, Natuurlijk hebben dat Duitschers gedaan. De Duitsche justitie wist wel aan te toonen, dat kort na'den moord twee vluchtende Fransche militairen in de omgeving waren gesig naleerd, maar generaal Caorn maakte de gevangengenomen btrrgemeester vanBuer (hoeveel burgemeesters in i i er op attent, dat de moord met Duitsche munitie was gepleegd. Het weer woord. daarop dat zulks heel goed mogelijk is, gezien de door de Fran- schen in beslag genomen wapenen en munitie van de Schupo (schutz- polizei) geldt natuurlijk niet. Heel de bevolking van Buer werd gestraft (de strafbepalingen zijn nu gedeel telijk weer ingetrokken). Geen mensch mocht op 't trottoir loopenal len midden op straathanden uit de zak, de handpalmen naar buiten (houd dat eens een uur vol); 's avonds met de kippen op stok; de winkels 't centrum der stad gesloten. De stad natuurlijk een hooge boete, 't Lezen hiervan deed me denken aan zekeren meester, die me vroeger nog al eens voor straf in een hoek van 't lokaal liet staan met vijf leien om hoog. Mede die herinnering doet me twijfelen aan 't succes der Fran- schen in Buer! In 't Britsche Parlement stelde Simon voor de begrooting te ver minderen als protest tegen de lak- sche houding der regeering in zake de Roerkwestie, Het voorstel werd met 249 tegen 201 stemmmen ver worpen. Niet zoo'n erg groote meer derheid en wel typeerend voor de kentering in de Engelsche opihi, Zegt ook wel iets, dat nu reeds voor de de vijfde maal in deze zit tingsperiode in het Lagerhuis de Roerkwestie ter sprake kwam. Law echter betoogde, dat de regeering volkomen den ernst van den toe stand beseft, maar dat ze in de eef- ste plaats verlangt vriendschap met Frankrijk aan te houden. Natuurlijk, vriendschap gaat voor plicht, eer en richt, Totdat de vriendschap niet meer noodig blijkt? En zoo tobben we maar weer voort. Europa's economisch kerkhof nadert steeds meer z'n voltooiing. Uit Angora en Konstantinopel se dert de vorige week nog weinig schokkend nieuws. Op de nieuwe conferentie, die op komst is, ter be handeling der Oostersche kwestie, wezen we reeds. Men mompelt, dat als conferentieplaats misschien een eilandje in de Egeesche zee zal wor den uitgekozen. Dat is zeker, om 't verdrinken, ook van die conferen tie, te waarborgen. In dit geval niet onaardig uitgekozenIn Ierland gaat 't heel rustig toe. Er worden enkel wat oude kas- teelen van hooge kunstwaarde met schatten aan historische antiquiteiten in de lucht geblazendagelijks hebben arrestaties en terechtstellingen van rebellen plaats, die wapenen droegen afdeelingen Vrijstaatsche troepen wor den hier en daar in hinderlaag gelokt bij een stoombootonderneming te Cork vond men vier reddingboeien, opgevuld met twee duizend revol verpatronen, in plaats van met kurk. Men ziet, geen feiten van beteekenis. De strijdkrachten van 't groother togdom Luxemburg zijn met 100% vermeerderd en de sterkte van 't ac tieve leger zoo doende op 500 man gebracht. Bij voorkomende feestelijke 'egenheden leent men voor saluut schoten een stuk geschut van Frank rijk- Naar men met stelligheid be weert, kan deze republiek, zonder m'leel voor eigen veiligheid, dezen vriendendienst gerust bewijzen. KENTERING? De laatste raadsvergadering bracht oi s allerlei verrassingen o.a. ook het veranderde inzicht bij de leden der S. D. A. P. ten opzichte van loonen. De voormannen dier partij hadden echec geleden bij hun actie die zij, buiten de arbeiders om, op touw hadden gezet, om bij het werk in het Vosseveld te eischen dat het collec tief contract toegepast zou worden waarbij aan de meest ongeschoolde arbeider 59 ct, p. uur moest uitbetaald worden terwijl dat voor de overigen 69 ct. zou bedragen. Die actie was doodgeloopen tegen he: door B. en W, ingenomen stand punt en tegen den onwil der arbei ders. die bedankten om zich te laten exoloiteeren. Bij het voorstel, om nu ook door P. W. de wegen in het buiten Rustoord te laten aanleggen, werd door den heer Besselsen nog weer een poging gewaagd, waartegen B. en W. zich beslist verzetten. De H^er B. zweeg, doch de heer v.d. Broek meende zich aan de zijde van B. en W. te kunnen scharen, erken nende de moeilijkheid. Zou er ken tering komen? Wij blijven hopen ook voor de arbeiders. Het beste adres voor dagelijksche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is: Julianastraat 56 MARGARINE vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons voor Paschen). Versche EIEREN 9 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 90 CENT. Ie Soort fijne Geldersche Worst (met le Soort Geld. Vetspek f 0.65 p. p. loodje) f 1.00 per pond. le Soort Fr. Knakworst f0.30p. p. le Soort grove Geldersche Worst Zuiver gesmolten Rund vet f 0.60 pp. (met loodje) f 1.00 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dagelijksche bezorging aan huis. Blad Reusel f0.70 p. p. Bij 5 p. f0.65 Lever-Pastei f0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. VAN WEEDESTRAAT 11 - SOEST - TELEFOON 68 Rente bijschrijven om de 3 maanden. TOCH FAMILIE? Ook nog in een ander opzicht was deze verg. leerzaam,Als men in de dagbladen leest wat de woordvoer ders der S. D. A. P. in vergaderingen zeggen over communisten en hoe ze spreken over Wijnkoop e.a. dan zou men denken dat er niet de minste ve wantschap bestond tusschen hen, Z'kfils loatf)* -~1 iA($!, J./Il. Nu hebben wij in Soest zeker andere S.D.A.P.ers in den Raad, Zij althans oordeelen geheel anders over de communisten en beschouwen alles wat daarover gezegd wordt door an deren, alsof het hun partij geldt. Volgens hun meening zijn dat juist de menschen van de vrijheid, ontwik keling en beschaving. Hun afwijken de opvatting van moraal en orde is geen bezwaar. Wijnkoop zal in Soest geen kwaad doen. Er werd voor hem gevochten als of het een eigen broer gold. Neen de Chr. partijen dat waren de dompers, de achtelijken, en die de vrijheid beperken. De heer Scheffer meende toch liever bij de dompers te blijven in ons land. dan bij het beschaafde communisme in Rusland met de knoet. En wij met hem. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depot voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redsctie.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte in uw blad, naar aanleiding van het geschrevene over „De school strijd en de Gemeente", in het Soester Nieuwsblad, d.d. Zaterdag 10 Maart 23. In Soest heeft men ook ruimschoots zijn deel gekregen van de schoolstrijd, helaas. Toen te Soesterberg de Christelijke school moest komen, zijn het niet de voorstanders der openbare school geweest die daartegen ageerden, tegendeel hebben die menschen ge zegd, laten ook zij die school hebben die zij wenschen, maar geef ook de voorstanders van het openbaar onderwijs hun school, of liever ge zegd, laat ze die behouden. Want dat de Chr. school te Soesterberg bloeit, valt nog sterk te betwijfelen, als men nagaat onder welke tragische omstandigheden genoemde school tot stand kwam, heeft het Chr. scnool bestuur niet op precies dezelfde wijze moeten tobben of wurmen om aan het benoodigde aantal kinderen te komen, opdat de bouw der school tot stand kon komen, gelijk de voor standers van het openb. onderwijs te Soesterberg hebben gewerkt om het vereischte getal leerlingen te krijgen tot het behoud der school. Ik twijfel niet te zeggen, dat de Chr. school haar bloei heeft te dan ken, omdat het een Chr. school is, of omdat ze hier noodzakelijk was, maar omdat het openbaar onderwijs hier zoo geweldig slecht was, dit is de reden dat de Chr. school bloei den, maar ware hier het openbaar onderwijs behartigd zooals het be hoorde, dan was naar mijn meening en van vele anderen, hier -de Chr. school nooit gekomen. Het vermoe den van ingezetenen van Soest om trent te hooge uitgaven voor onder wijs was dan ook voldoende gegrond, omdat de bouw van een Chr. school niets anders was dan een geforceer de zaak. Men verlangde zijn Chr. onderwijs en daarom zijn school, maar waarom verlangt men dan nu dat wij onze kinderen naar de tChr. school zullen zenden, want dit toch zou het einde zijn, zeker we kunnen openb. onder wijs krijgen te Soest, maar dit kon ook vroeger in 't omgekeerde geval, toen de Chr. school nog niet bestond. ^ciM3?rrf£een- zij eischte .;f'ir>. «Ohs* zij hun kinderenutêt"$èrischten bloot te stellen aan de gevaarlijke helling met zijn ongelukkige bestrating nabij het Vliegkamp, en omdat wij, even als anderen onze kinderen onder on- middelijk toezicht wenschen. Wees gerust gesteld dat de openb. school te Soesterberg niet kunstmatig in 't le ven behoeft te worden gehouden, maar laten heeren autoriteiten te Soest, in de eerste plaats zorgen dat er een uitstekend Hoofd onderwijz« komt, en dan zullen de heeren eens zien of de openbare school gaat bloei en. want dit staat vast dat de openbare school te Soesterberg meer op zijn plaats is, dan welke andere, ook maar wat hier met dat zoogenaamde bloed arme schooltje is gebeurd, is te erg om na te vertellen, ja t is ge woon schandelijk. De autoriteiten te Soest trachten zich thans uit het groote warnet te trek ken, waarin zij zich moedwillig heb ben begeven ten koste van het openb. onderwijs, laten de heeren zich hier over nog eerst eens bedenken al vorens zij verder gaan. Wat het kleine aantal kinderen betreft, spreekt van zelf, want het openbaar onderwijs te Soesterberg is op afschuwelijke wijze vernield, wat ieder menschelijk wezen, die gezond denkt, tart, en daarom is hier een vereeniging op gericht die zich er fluks voor heeft gespannen en zich met alles wat in haar is, zal blijven werken opdat de openb. school weer bloeie. Nog even dit, de vereeniging voor Volksonderwijs staat op neutraal standpunt dus wat hier wordt aan gevoerd over groote monden van heeren. S.D.A.P.ers kunnen we voor schrijvers rekening laten. Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik Hoogachtend, H. J. Smink, Soesterberg. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6%8 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. Bibliotheek der Chr. Jongeling9- vereen. „Samuël" in de Rerabrandt- zaal van 68 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R. K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapen vereen. „David" in ^-a'echisatielokaal der Ned. R.K. Wèrkl, v crcciïT w»i. le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw. aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. LI. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6%8 uur n.m„ voor heeren 8—10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, U.LO.- school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk. aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. Vrijdag. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Wij merken den geachte inzendern op, dat ons bezwaar niet gaat tegen het openbaar onderwijs als zoodanig. Daarvan is in de onderwijs geschie denis in onze Gemeente geen enkel bewijs aan te voeren, integendeel. Onze bezwarjen gaan alleen hier tegen dat enkele personen en met name de heeren van de S.D.A.P., een ook voor Soesterberg betere oplossing te genstaan, door een schooltje in het leven te houden, waar gebrekkig on derwijs gegeven zal worden. Een kracht voor 6 leerjaren is reine dwaasheid, nog afgezien van de onnoodige groote uitgaven. Wij blijven ons standpunt ten volle handhaven. Red. Plaatselijk Nieuws. Veranderingen Locaal Rijkstele foonnet Baarn Soest. Nieuwe aansluiting: B. 550 Bruins Johs. Heemstralaan 30. S. 6 Herwaarden Hzn. H. van, Lood en Zinkwerker, aanleg van en waterleiding Heuvelweg 5 Soest. S. 28 Wisboom H. J. P„ van Weedestraat 32a Soest. S, 98 Mets Jan. Kruidenier v. Weedestraat 46 Soest. S. 117 Olijve S. A. de Soesttr Bazar F.C. Kuiperstraat 3 en 5 Soest. S. 150 Groenman J.A. Arts Wil- helminastraat 16 Soest. S. 157 Veenendaal J. Meubelmaker F. C, Kuijperstraat 10 Soest, S. 151 Quarles van Ufford freule L. H, Wilhelminastraat 18 Soest. S. 159 Schothorst G. W, Handel in Boter, Kaas en eieren van Weede straat 45 Soest. Vervallen aansluitingen: B. 214 Baars en Zn J, Th. P.r

Soester Courant | 1923 | | pagina 1