J. WOLFF JAAP NOODER Electr. Stofzuigers N.ï N A. W. Brink Co. Concert L Dl Van Zanten Batenburg. Leger des Heifs H. VAN DIJK W. Stemertiing Telefoon 21 Soesterberg B.'l Prijsnoteering i Zit-Slaapkamer Gpenluohtmeeting joh. Fred. LüSCHEN Joh. Fred. LüSCHEN Broedeieren 8. v. WOUDENBERG Aanleg en Onder- houd van Tuinen. te huur. W+ ROEST - Expediteur Heden Gemeente Soest Een gebouw Hout- verkooping 1 E JacDalstra J< Gro Bouwplannen, Begrootingan, Aanvrage Bouwver gunning, en Hinderwet. Keoeen, Verkoopen, Verhuren, Taxetren van vaste goederen, Sluiten verzekeringen, Hypotheken. Bouw- en Woningbureau Directe behandeling. Zeer billijke tarieven. VAN OVER DE ENG. „Een nieuwe Lenteeen nieuw geluid?" R.K. Dagmeisje Te koop Gevraagd BROEDEIEREN KUIKENS. HOND Slaplanten 30TUIEN VIOLEN-PLANTEN Koudhoornweg 4 Soest op'JenLazarasberg n.m. 3.30 u. Zangkoor zingt Paaschliederen Komt allen Zegt het voort J. F. LüSCHEN Barnevelders Adr. EiGEMDOIVSWEG 6 jonge geitjes. J. H. Thole BOAZ-SPAARBANK De Nieuwe MANDENWINKEL. J.W.Ramakeg - Steerihofsdr» 53 SOESTERBERG Iets voor den Schoonmaak Eiectro-Technisch Installatie-Bureau P. A. Tammer - Postweg 2 VERHUIZINGEN met iastaufo's. Unior Heerengracht 80 Commissionairs in Effecten AMSTERDAM -SOESTDIJK ZUIVELPRODUCTEN SoesterCoop.Zuivelfabr Wasscherij KALDEWAIJ Remferandtlaan W.Z. 12 Hulp aan den floodiijdende Quitsche Predikantsgezinnen. MAN NE NZAN OVEREEN. „APP0LL0" Soest ENTREE £1.00 SOESTDIJK. PUBLIEK VERKOOPEN wegens failissement bouwterrein Voorjaars aanbieding /J. Th. SMIT Joh. KAATS G. i Je Vlei SOESTERBERG Timmerman, Metselaar en Woningbureau Zand, Scherpzand en Grint te koop Prii Var BIN E cflMBBBBBBi s^ss^mmimmaaaemmitmÊmÊÊKmr^ÊaiaÊ^miÊÊm^tmiÊ^mÊamiÊÊsmam Van Weedestraat 26 - Telefoon 16 Bsyvasrawaw "u ijrrrg Verzuimt niet c,p te geven Uw te koop zijnde Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen en tevens Uw pereeelen. die U wenscht te verhuren. b;zag gelijk de heer Rietveld, stond hij aan zijn zijde; Maar spr. ziet de 2aak anders. Uit de studie, die hij er van gemaakt heeft, ziet Spr, het grondbedrijf als offieele lichaam niet anders dan een administratief bedrijf. Vandaar dat Spr. 't roet de verdere beschouwingen van den heer Rietveld niet eens is. De heer Endendijk spreekt over den abnormalen toestand, die thans nog in practijk bestaat ten opzichte van openbare werken, en merkt op, dat de verordening natuurlijk geba seerd moet worden op noimale toe standen. In verband met abnormale toestanden, welke uit het verleden dat eeren. mogen nu geen abnor male verordeningen gemaakt worden. De heer Foeken wil art. 3 uit de verordening hebben. Er moer een persoon zijn, die contact geeft tus- schen publiek en raad, maar die mag financieel niet gebracht worden ten laste van het grondbedrijf. Ten laste daarvan mag alleen komen het sala ris van deri administrateur. Volgens den heer van den Broek is van het betoog van den heer Foeken niet veel overgebleven. Dui delijker was de heer Hilhorst oro den tegenwoordigen toestand bestendigd te laten blijven. Spr. is bevreesd, dat er een geweldige ambtenarij bij komt dus de kosten zullen veel zwaarder worden. Het eenige voor deel zou zijn, dat alies in een aparte kas gehouden wordt. Spr. stelt voor om noch niet tot een grondbedrijf over te gaan. De heer Rietveld wenscht nog en kele opmerkingen te maken. De be zwaren van den heer v. d. Broek begrijpt hij in het geheel niet.Vanmeer der personeel is geen sprake. De Gemeente-architect (Directeur van het grondbedrijf) is er, evenals de admi nistrateur. Er komt dus geen manne tje bij. Allen de vorm verschilt. Het bezwaar van den heer Foeken verstaat Spr. nog minder. Een be- -^araf- 4aatYan een zakenman zoo iets kan voorstel len is hem een raadsel. Dat het salaris van den Directeur niet op het bedrijf zou mogen druk ken. acht de heer R. onjuist. Dat is in elk bedrijf zoo. Principieel is besloten het salaris van den architect te herzien, naar billijkere maatstaf. Welk bezwaar kan er zijn tegen dezen vorm. Geen enkel. Daarover za! de Raad trou wens afzonderlijk moeten beslissen en heeft het dus in eigen hand. Dat behoeft niets extra's te kosten. Op het grondbedrijf koint dan wat er op behoort, niets meer. Het voor deel van het patriarchaal bezit der gemeente iri deze zaak is zoo groot, dat men wel willens blind moet zijn, om dat niet te zien. Het is klinkklaar voordeel voor de Gemeente. Spr. w eet niet weke bronnen heb ben gediend voor het samenstellen van deze verordening. Ook weet hij niet welk studie-materiaal de heer Foeken heeft gebruikt. Wel weet de heer R. dat de nieuwste werken op dit gebied, die van Mr. Poelje, den hier voorgestelden bedrijfsvorm als de juiste aanbevelen. Op dit terrein is Mr. P. de autoriteit in ons land, wiens inzicht in deze materie Spr. veiliger lijkt dan dat van den heer F. Wat het speculatieve element be treft, daarvoor voelt de heer R. veel, Zeker is echter dat niemand in den Raad er van zou denken gronden te koopen. De?" Gemeente heeft grond genoeg. Daarvoor is gevaar en is dit in de verordening slechts eer. bij komstige bepaling voor een mogelijk voorkomend geval. Het behoort er in thuis, als zal van aankoop nooit ets komen kunnen en njfbgen. Nogmaals geeft de heer Hilhorst in overweging niet tot invoering over te gaan, omdat het thans met de grondprijzen in dalende lijn gaat. Zoo kunnen over 5 jaar de gronden na schatting veel minder waard, en -Je schuld grooter dan de boekwaar de zijn, Op 't ocgenblik acht hij den rijd er niet voor rijp. De heer Besselsen merkt op. dat de tegenstanders zich laten leiden door art. 3. Wanneer dit artikei het hoofddoel was, dan zou Spr. er ook tegen zijn. Maar de vraag is, hoe 'ie groote massa gronden het beste in exploitatie kunen worden gebracht. Wanneer wordt doorgegaan zooals nu. is dat financieel onmo gelijk, en daarom is een grondbedrijf gewenscht in de meest eenvoudigen vorm. Moet daarvoor een afzonder lijk directeur komen, dan heeft Spr. er niets tegen, maar de Raad legt zich nu toch nog niet vast bij het salaris van denDirecteur. De heer S Jieffer vindt dat men het er over eens is, dat er een goed e eer meet komen over de geraeen- teg onden. Ii dien daarboven echter geen goed hoo.d ctaat, gaat het mis. i e heer F>eken verklaart zich nog- ma 1 voorstander van een grond-, bedrijf, en sluit zich aan bij wat de heer Scheffer zegt: Tot nu nu toe ging 't onordelijk, waarvoor nu vaste lijnen worden getrokken. De conclusie van den heer van den Broek ging te ver. Zijn bezwa- reu liggen echter in Spr. lijn. en hij beeft zijn betoog nog niet onderst boven gegooid. De heer Hilhorst. met wien de heer van den Broek 't eens is, begon met een verklaring van instemming met het betoog van Spr. De heer Rietveld merkt op, dat dan misschien ook het betoog van haar v.d. Broek geen hout snijdt. Alsnu wordt overgegaan tot stem ming over het voorstel ven den heer Hilhorst, als zijnde van de verste strekking, om niet over te gaan tot instelling van een grondbedrijf, het geen verworpen wordt met 8 stem men tegen en 3 voor (voor de heeren Hilhorst, T. Butselaar, en van den Broek). Het voorstel van den heer Foeken om de ontwerp-verordening te ren- voyeeren naar Burgemeester en Wethouders, met verzoek dat gewij zigd wederom in te dienen, wordt eveneens verworpen met 8 stemmen tegen en 3 voor (voor de heeren Eoeken, Dammers en van den Broek.) Daarna stelt de voorzitter de arti- kelsgewijze behandeling der ontwerp verordening aan de orde. In enkele artikelen worden nog wijzigingen aangebracht, waarna de verordening in zijn geheel wordt vastgesteld. Hierna wordt de openbare verga dering gesloten, en gaat zij over in geheime zitting, welke niet meer door een openbare wordt gevolgd. Woensdag, 28 Maart. De Lente, de schoone, geeft na- .ttiur .eeo.-iiifluwA gelaat. Zij tooit zij doet de vogels de winterzorgen vergeten en ?ich rijk voelenzij wekt in 't hart van den mensch nieuwe hoop. Zal met de „nieuwe Lente'' een „nieuw geluid" worden vernomen, daar, waar sombere tonen nog inmmer domineeren? Zal Europa's zwaar bewolkte hemel opklarenzal de wereld weer leeren lachen den gezonden, vollen levenslach, daar waar ze lacht met gesloten oogen den schrijnenden scha terlach des doods Een nieuwe lente en een nieuw ge luid! Men mompelt er van en men hoopt, maar wie te luid durft reppen van wat 't leven weer tot waar leven zou maken, wordt terrecht gewezen door andere geluiden, die spreken van nieuwe zorgen, van komende verwar ring, die andermaal dwingt te letten op der tijden teekenen. Een nieuwe Lente en een nieuw geluid! Zal het een blijde Lente zijn, een vroolijk geluid? In Londen zijn de Geallieerden nog steeds bezig de tegenvoorstellen der Turken te onderzoeken. De geleibrief van Ismet Pasja wees uitvoerig op de toegeeflijkheid door Turkije op zoo vele punten reeds aan den dag gelegd! Het kan. zoo heet het, nu niet nog verder gaan. En toch is Europa over tuigd. dat het Turkije meer concessies deed, dan het ooit had gedroomd, aan het Ottomaansche Rijk te zullen geven. Slechts kleinigheden, zoo hooren we, staan den vrede in het Oosten eenigzins in den weg, maar volledig zullen ze uit den weg worden geruimd op de komende conferentie van Konstantinopel. Erg- zonderling is het echter, dat we van die kleinig heden zoo goed als niets gewaar worden, en wat nog uitlekt, lijken ons werkelijk niet zulke kleine klei nigheden, die men met breed gebaar van zich afschuift. Vrees bestaat ook, dat Frankrijk, als te Lausanne, roet in 't "eten zal werpen. Poincaré liet Bompard reeds weten, dat hij flink van zich af moet bijten wanneer speciaal Fransche belangen in 't ge drang komen. Zal 't verzwakte een heidsfront der Geallieerden het op die .wijze houden? Vooral nijpt deze vraag, omdat er meer haken en oogen zijn. Engeland belemmerde Frank rijk wel niet bij 't Roer-avontuur, maar sympathiek staan de Britten niet tegenover 't geen Poincaré en zijn kliek zich vermeten. t Is trouwens opmerkelijk, hoe weinig de Fransche bladen meer over de kwestie schadevergoeding spreken „waarborgen voor de veiligheid", dat is thans 't parool. Voelt Marianne zich dan nog niet op haar gemak tegenover het totaal ontwapende, economisch ontredderde Duitschland En juist -die toon in de Fransche bladen maakt den vriend aan de overzij van 't Kanaal onrustig. Gaan de oogen open voor de waarschijn lijkheid. dat Frankrijk streeft naar de hegemonie of Europa's continent, ja misschien naar nog meer Gaat Enge land de vriendschap als onbehaaglijk voelen? Of vindt het den prijs tot instandhouding er van te hoog? En vreest 't toch niet meteen voor een breuk? Luistert het niet angstvallig naar 't ronken van de motoren der Fransche luchtvloot, bijna 1500 vliegtuigen sterk? De Britsche vloot bestaat nauwlijks uit 500 machines: En Engeland weet, dat 't streven der Franschen is, hun luchtsterkte nog in 't volgend jaar op meer dan 2200 vliegtuigen te brengend En 't voelt zich niet meer veilig, want de omringende zee isoleert niet meer; en 't peinst op middelen om den achterstand in te halen, ook dien van de .duikbooten en t ziet toch tevens weer op tegen den zotten bewapeningswedstrijd, die dan zal ontstaan en die allerminst geschikt is, om Europa uit zijn verval |op te beuren en de wereldvrede, de utofie van millioenen te verzekeren. Een nieuwe lente; een nieuw geluid Europa, vroeger z'n macht ge bruikend tegenover Turkije's onmacht wordt thans 't slachtoffer van eigen machteloosheid, die nu voor jonge T urksche krachtsontplooiing gretig wordt geëxploiteerd. Een nieuwe Lenteeen nieuw ge luid Of gaan Azië en Europa de rollen verwisselen en worden we de ondergeschikten van dat Azië, dat ontwaakt en met lentekracht opdringt naar 't Westen? Een nieuwe lente een nieuw geluid, Maar Poincaré doet zijn overwin- nings- en wraak fanfares schetteren en Ebert blijkt in zijn tafelspeechen on verzoenlijk. En Amerika schudt mis- moedigd 't hoofd en wil ook niet ook niet luisteren naar de vertoogen van den Duitschen groot-industrieel Hugo Stinnes. Buiteniandsche corres pondenten in 't bezette gebied zeggen dat deze Duitschlands weerstand zien verzwakken, Loopt dat toeh uit op een overgave op genade of ongenade? Op een eenzijdige oplossing van de kwestie der schadevergoedingen? Maar zal dat ook weer niet nieuwe moei lijkheden in het leven roepen waar Frankrijk niet eigenmachtig be dragen kan vaststellen en innen, doch daarbij Engeland en Amerika noodig heeft Moeilijkheden ongetwij feld want Engeland kon niet verkrop pen dat Frankrijk zoo eigenmachtig durft optreden, z'n militaire macht steeds versterken, in 't Oosten en in Polen kuipend, 't laatste met sudsi- dién steunend, terwijl 't zelf in gebre ke blijft de rente van zijn miljarden schuld aan Amerika en Engeland te betalen. Een nieuwe Lenteeen nieuw ge luid? Polen kaaj5t in 't Memelgebied wat 't kapen kan en als het een groot deel van Oost-Galicië zich toegeëigent waar de bevolking slechts 1/4 deel Poolsch Is, dan moet de Gezantschapsraad daarop zijn zegen Machteloosheid van hen, die schreeuwden voor 't recht van zelf bestemming der natiën. Wenkbrau- v enfronsen van Rusland, dat 't gun stige oogenblik afwacht, om het Polen te verleeren, dat het zuivere Roetjiepep deed bukken onder zijn scepter- N iep we lasten daarom op gelegd aan 't Poolseh.e volk, ter versterking van 't nieuwe leger, En toch spreekt de Poolsche premier van een glansrijk keerpunt in 4e va- derlandsche historie! Een nieuwe lente; een nieuw ge luid? En de angstwekkende stilte in Ierland doet nieuwe complotten en samenzweringen vrezen. In België staan Vlamingen en Walen dreigend tegenover elkaar, wel niet met de wapen, maar met den haat van eeuwen her in het hart. De Vlamingen voe len zich achteruitgezet, doordat de Senaat niet wilde bekrachtigen het wetsontwerp, in de Tweede Kamer reeds aangenomen, waarbij de Gent- sche hoogeschool een Vjaapische Unuversiteit zou worden. Zij wijzen op de Belgische doodenlijst van den Grooten Oorlog, een lijst die voor 80 Vlaamsche, voor slechts 20 Waalsche namen draagt. Een nieuwe Lente; een nieuw ge- geluid? Ondanks alle verschrikkingen op aarde zouden we daarvan durven reppen, wanneer inplaats van den schrik inboezemenden afval allerwe gen, werd gevonden een willig terug- keeren tot Hem, die in waarheid be looft een eer wig nieuwe Lente en een eeuwig nieuw, wonderschoon geluid! Maar twaalf meer. De stemming voor de Prov. Staten staat weldra voor.de deur. Slechts 12 dagen, en de uitspraak dient gedaan te worden. Donderdag 12 April, tus9ehen 's morgens 8 uur en 's middags 5 uur. Een ieder houde dien dag vrij, het zij voor een gedeelte, nog beter geheel. Beseffen we toch, dat deze verkie zing van zeer veel gewicht is. De Prov, Staten verkiezen de le Kamer. Zij dit alleen reeds van vol doende beteekenis. No. 1 van lijst 6. De vrouwen. Ook van onze vrouwen wordt we derom een offer gevraagd. Zij hebben niet om kiesrecht ge vraagd, dat is hun opgedrongen. Nu dit 200 is. zullen zij zich van de stemplicht kwijten om te getui- 9en- Om tyz getuigen dat zij vast wen- schen te houden aan de aloude be ginselen, gegrond in Gods Woord. Om te getuigen, dat zij in eere willen houden de oude traditie van het huiselijk leven, „want te bekla gen is- de mensch, voor wie het woord „tehuis', geen klank is vol zoete muziek". De R. K. Lijst. De lijst der R.K. Staatspartij voor de verkiezing der Prov, Staten draagt het nummer 10 met aan het hoofd Mr.' BARON VAN OUD- AMLESWEERD. Voor onze Katholieke man nen en vrouwen is deze kennisge ving zeker voldoende. A. R. Kiesvereeniging Neder land en Oranje. D. V. Dinsdagavond 3 April a.s. vergadering in de Chr. U.L.O. Spoorstraat. 7.30 uur Dames-commité. Verzoeke zooveel mogelijk vriendinnen mede te brengen, jonge dochters voor ad ministratief werk zijn zeer welkom. 8.30 uur Ledenvergadering. Nie mand' mag ontbreken. Aanpakken Leden van de J. V. wij rekenen ook op hen hulp. Advertentïën. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Uit aller naam, P. M. VAN ANGEREN. Soesterberg. 30 Maart, 1923. Hierdoor berichten wij de voor spoedige geboorte van onzen Zoon HK£NRi G, J. SMIT A, J, SMIT-Bosboom. Soestdijk, 25 Maart, 1923. Van Weedestraat 15, gevraagd tegen 1 Mei a,s, op de zonzijde. Br. met prijsopgave onder No, 140, Bur. Soester Nieuwsblad. gevraagd bij H. B. Stipdonk, Amers- foortschestraat 2, Soesterberg, :eiAweewielige handwagen op veeren ;v0£?:.Brandstof- e bevragen rnj fennandelaar e,a. i H. J. LENSINK. Mr. METSELAAR Soesterberg. Beschaafde R.K, Juffrouw te Soest dijk voor heele of halve dagen om Mevrouw te helpen bij drie kindertjes. Br, onder No. 141, Bur. „Soester Nieuwsblad". Onze lijst. de Anti revolutionaire lijst is 6. Van Beeck Calkoen, mr. W. J. Timmerman, Johs. Adriaanse, L. Vink. K. Jongebre ur M. Van de Westeringh H. Haring H. Van Andel. H. Dijschoorn J. Ormelink H. Engel J. P. de Lange Joh. T. Sanders E. Rietveld, C. F. W. Bouma mr. J. L. Sperot dgs al\m kalkoen, van mijn mooie nut r wit - leghorns van hooge legcapagiteit a 12 cent per stuk. Nog 1—-6 witte leghorns mooie jonge hennen, volop aan den leg af te geven a f 4,50 per stuk, Steenhof- straat 61. 2 dags-kuikens te koop vanaf 2 April (Barneveldezs en Wtite Leg horn). H, van Nimwegen, Lange Brinkweg 29. te koop, prachtdier. Vertrouwd bij kinderen, Molenstraat 15. Extra mooie plant (van onze klei gronden) 40 cent per 100, f 3,50 per 1000. Soort Meikoningin, mooie zware planten, 10 cent per 100, 70 cent per 1000. beperkte hoeveelheid, grootbloemvrije f 3 50 per 100. Gratis grond. Planten dagelijks te zien. TUiNSV3AN - BLOEMIST einde Boschstraat. (Afd. BAARN) MAANDAG 2de PAASCHDAG Groote VERSCHILLENDE SPREKERS De ondergeteekende bericht hier mede, dat hij met ingang van 3 April zijn Brood- en Beschuitbakkerij heeft overgedaan aan den Heer Dankend voor het genoten vertrou wen, beveelt hij zijn opvolger beleeld aan. Hoogachtend, R. OOSTERBEEK, SOEST. Ondergeteekende Brood-, Beschuit- en Banketbakker, heeft de eer het geachte publiek van Soest te berichten, dat hij de BAKKERIJ van Den Heer R. OOSTERBEEK vanaf 3 April heeft overgenomen en aan deze zaak tevens een BANKETBAKKERIJ heeft verbonden. Hopende door nette en vluggt bediening en het leveren van uitslui tend eerste kwaliteit het vertrouwen van het geachte publiek waardig te worden. Minzaam aanbevelend. Beukenlaan 15 Soest. Voor hef aanleggen en het onder houden van tuinen beveelt zich beleefd aan Verlengde Postweg 2, Soesterberg Schilder en Behanger Kampweg 8 Soesterberg is beslist het beste adres voor uw benoodigd Schilder en Behangwerk, Prijsopgave if wordt gaarne zonder ver binding verstrekt. Levering van gegarandeerd zuivere Grond- en Lakverven, Glas, Terpe- tijn en Behang vanaf 15 cent per rol, -.i Agentschap Glasverzekeririg. Beleefd aanbevelend. van raszuivere Prima Iegstam. Prijs IS cent per stuk. TEVENS TE KOOP GEVRAAGD een paar Horlogemaker - Heuvel weg 14 SOESTDIJK. Inrichting voor het repareeren van Pendules Horloges en gouden en zilveren werken met garantie. TELEFOON 77. Noorderweg 1 Van Weedestr. 11 - Telef, 68 jS Vanaf 3 April kan de rente over het eerste kwartaal s op de Spaarbankboekjes worden bijgescheven. Steeds voorradig Rieten Stoelen vanaf f 3,25, Kinderwagens vanaf f 13.75, Alle soortem Kinderstoelen vanaf f 1,50, Wiegen vanaf 4.00, Reismanden en Palmkoffers vanaf f3.00. Dames, fietsmandjes vanaf f 0.95. Transportfietsmanden ^r.aY 4..H, Duivenmanden in verschillende grooten en prip-:>. Deze week leveren wij U 5 pond Hollandsch versch Vet voor f 3.00 10 f5.75 Dik vet Rookspek 60 cent per pond Doorregen Runderlappen 70 cent per pond Dagelijksche bezorging door de geheele gemeente. Beleefd aanbevelend, Soest - Soestdijk - Utrecht SOEST, Lange Brinkweg 25, Tel. 116 - UTRECHT, Neude 28, Tel. 422 Beveelt zich tevens beleefd aan voor Voorts Belasten zich met de uitvoering van EFFECTENORDERS. Dagelijks ter beurze in Amsterdam. van van de Volle melk Gep. fl. melk Karnemelk OnHermelk. Slagroom Koffieroom Boter Eieren per liter 16 cent 8/u 16 per 7 4 f 2.40 - 2.00 per I\,G. - 2.40 per stuk 61/2 cent Ondermelk voor de leden bij afname van 30 liter a 3 cent Karnemelk a 5 cent INGANG 2 APRIL. Nette aflevering Billijke prijzen zullen de Padvinders rondgaan om kleedingstukken, levensmiddelen of giften in geld, waarvoor zij bussen bij zich zullen hebben, in te zamelen. Vriendelijk verzoek om wat men kan missen, klaar te leggen. Helpt deze arme menschen, zooveel in tiw vermogen is. Namens het hulp-comité, J. M. TELDERS DONDERDAG 5 APRIL, 's avonds 8 uur in de Rembrandtzaal, Soestdijk Met welwillende medewerking van eenige leden van het Soes ter Fanfarecorps Patiëntia Vin- cit Omnia en den Heer Joh* Voskuyl, Blaricum, Piano. plaatselijke belasting inbegrepen. Toegangskaarten verkijgbaar bij de Heeren G. v. d. Bovenkamp, Boek handel, J. A. Wiersma, Coiffeur, To renstraat en 's avonds aan de zaal. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest zullen trachten op. Woensdag 13 APRIL 1923, des voormiddags te 11 uur, in het Raad huis aldaar in het openbaar aan te besteden. HET BOUWEN VAN EEN ON- DERWIJZERSWONING bij de Openbare School aan de Beetzlaan te Soest. Bestek en teekening zijn tegen be taling van f 3,^vanaf Woensdag 4 April te verkrijgen aan het Bureau van den Gemeente Architect, Raad? huis, en worden desverlangd tegen overmaking van een postwissel a f 3.25 franco toegezonden. Inlichtingen verstrekt de Gemeente Architect aan bovengenoemd bureau eiken werkdag des voormiddags van 11-12 uur. De op Zegel gestelde inschrijvings biljetten, ingericht overeenkomstig 447 van de algemeenre voorschrif ten, kunnen tot op het oogenblik der besteding geworgen worden ii de bus, welke daartoe in het Raad huis op het Bureau le afdeeling aanwezig is. Notaris A. O DAMMERS te SOEST zal op Dinsdag 10 April 1923 in het Hotel „BELLEVUE" te Soestdijk ingericht voor restaurant-lunch room banketBa^kerij en winkel, met terras, zeer gunstig staande en gelegen op de hoek van den'Rijksstraatweg en den Heuvelweg te'Soestdijk, pl, gem. 32 gtoot ca. 10 A. 70 c.A. Het gebouw beivat behalve lunch room, bakkerij en winkel nog: Bo venzaal met overdekte veranda, en balcon, diverse vertrekken, bergruim ten, kelder en zolder: Winkel opstand en eenige machine- rië zijn onder den verkqop hegrepen. H Een allergunstigst gelegen perceel n?ast perceel 1, breed aan de straat weg ca. 36 M. enr groot pl. m. 24 A 30 c.A. Beide pereeelen worden ook ge combineerd geveild. Aanvaarding bij, de betaling vóór of op 9 Mei 1923. Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags van 2—4 uur, na aanvraag bij genqemde notaris. Heerenhoeden Am. model vanaf f 2.90 Heerenpetten vanaf f 1,25 Jongenspetten r Ö.75 Barretten J,50 Boerenpetten 1,75 Nieuwste dessins en sorteering in; Dassen, Strikjes, Boorden. Bretels, Sokkenhouders enz, Overhemden moderne streepen, tegen scherp concurreerende prijzan. Birktstraat 24 - Soest, Nieuwstraat 40 - Soestdijk Handel ini Aardappelen, Groen ten Binnen en Buitenl. Fruit. Billijk adres Dagelijks thuisbezorgd Beleefd aanbevelend De Notaris A. O, Dammers te Soest zal Woensdag 4 April. 1923 's voorna 10 uur op de houtwerf van den Heer A. Butselaar aan den Rijkstraatweg te Soest, PUBLIEK VERKOOPEN: (om contant geld) ong, 200 perc" planken, balken hekschroten, brugplanken, schalen, latten; en wagenbuiksdeelen 30 perc. eiken en denn<>nj^4^)erc. eiken en berken takenb.F0 perc. eiken en dennen kachelh.10 dennen steigerp. 15 vreeding sp. 15 perc. erwten en boonenrijzen.15peic. boonenstaken 25 perc. eiken, beuken en iepen plaath,8 perc. eiken her9r- enz. Tc bezichtigen van af 30 Maart '23, AA KR Teven ■SRI ■Hl» Soesterbergschestraat 32 Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werken Teekeningen gratis Men kc Doe Sch Gel Ma Rib Rot TELE ■sas dSBB c c

Soester Courant | 1923 | | pagina 2