fi SPECULAAS BOTERLETTERS Luxe Brood- en Banketbakkerij ZorgvoorUwPluiflivee Reparatie - Inrichting. Wecst Voorzichtig Electr. Wageomakerij. Banketbakkerij KV. Beitels' Oliefabrieken, Amsterdam. W Geen Beter St. Nicolaas Cadeau H Lood- en Zinkwerker Luxe Brood- en Bankelbakekrij mm. Dr. RUPERT. H. A. W. Lüschen, C. Kraaijenhagen G. v. Wessel voor Uw geld! Cleveiand's Eggsmeal L. Wessel Amerikaansche Legergoederen Sitter's Schoenhandel c. Veenendaal's Behangerij Wollen Dekens Eerste Baarnsche Electr Luxe Brood- en Banketbakkerij Waarom is Omdat Daarom «J. C. Pohlman, A. «I. S. Kui jpers Aanleg en onderhoud van Tuinen IB Levering van alle Bloemwerken A. «J. Heins, ZENUW- H00FDPIJN POEDERS I WORfWPOEDERS i c:tr |a.m~1 Eerste Baarnsche Electr Luxe Brood- en Banketbakkerij GRATIS Soesterbergscheslraat 15c Reparatiën Spoedig, Degelijk, billijk. W. ELZENAAR Bouwwerken en Reparatie. RADSTOK Gewichthoudend Brood, uitstekende grondstoffen bohoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 24 November 1923, No. 47, uitgever Q. VAN' DEN BOVENKAMP, Tel. 62, Soestdijk Eén van de redenen dat onze maandenlang heerlijk blijft, is, dat wij de fijnste roomboter bij de bereiding gebruiken Zij kost 20 cent per ons Telef. 158 Hofleverancier Soestdijk Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redactenr. Gaarne had ik naar aanleiding van de rubriek „Uit onze Vroedschap", in het nummer van 10 November plaatsing van onderstaande. In genoemd artikel wordt op insi- nueerende wijze niet alleen Wethouder v. d. Berg aangevallen, doch ook aan het adres der Bouwvereening „Goed Wonen" eenige vriendelijkheden gezegd welke ik nader wil bespreken. Als de schrijver van het artikel (mijnheer C.) zegt, dat door het koers verschil de vereeniging f1150.strop heeft en er aan toe voegt „maar de Gemeente geeft immers jaarlijksch f 750.dan, wil hij hiermede te ken nen geven dat „Goed Wonen" zich er weinig van aan trekt hoe of zij geld krijgt, want de Gemeente past immers toch bij Dit nu is een insinuatie welke door geen enkel feit gemotiveerd wordt. In tegendeel. „Goed Wonen" heeft van het Rijk een bouwvoorschot hetwelk hypotheek omgezet moet worden. De Rijkshypotheek en de 2e hypotheek van de Gemeente welke „Goed Wonen" reeds had), zouden 6 rente moeten opbrengen. Waar bij deze rentevoet een voorloopig jaarlijksch tekort op de ex ploitatie ontstond van t' 1325.en ter dekking hiervan bij de Gemeente moest worden aangeklopt, was het zaak dat „Goed Wonen" pogingen in het werk stelde een hypotheek tegen lageren rentevoet te krijgen. Verschillende bankinstellingen en parti culieren werden hiertoe aangezocht. Ook aan de firma v. d. Berg Co. werd opdracht gegeven te trachten een der gelijke hypotheek voor ons te zoeken. Dit geschiedde reeds voor dat de Heer v. d. Berg als raadslid was geinstalleerd. Nergens gelukte het intusschen een hypotheek lager dan 6 te krijgen, ook aanvankelijk niet bij v. d. Berg Co. Later kreeg deze firma bericht van het „Burgerlijk Pensioenfonds", dat deze instelling hypotheek wilde geven tegen 51/» Aan den vooravond van de Raads vergadering waar deze zaak beslist zou worden kwam een telefonische mede- deeling van een bankinstelling „Dat zij misschien een hypotheek konden plaat sen voor 5 Natuurlijk heeft „Goed Wonen" dit niet verwaarloosd en ver zocht onmiddelijk en uiterlijk voor den 13 October tot welken datum de aan bieding van het burgerlijk pensioenfonds geldig was, de voorwaarden mede te deelen. Deze zijn echter achterwege gebleven. Toen is natuurlijk op de 51/* 'nge_ gaan en hiermede heeft „Goed Wonen" een voordeel behaald van f 575.het welk direct de gemeentekas en slechts in direct de vereeniging ten goede komt. Het tegendeel dus wat de heer C. verondersteld als hij uitroept: „Heeft de nieuwe Wethouder van financiën de de Gemeente het eerste koopje bezorgd?; en de reeds genoemde insinuatie be treffende de subsidie f 750.aan het adres van „Goed Wonen". „O, heilige onnoozelheid", zou ik tot den Heer C. willen zeggen. Denkt gij nu dat en B. en W. en de geheele Raad, (behalve de Heer Foeken welke afwezig was) en het bestuur en een 50-tal leden van „Goed Wonen" zich door Wethouder v. d. Berg een koopje laten bezorgen De heer C. ziet alle hierboven ge noemde personen ongetwijfeld voor groote stommerikken aan. Een Wethouder zou zulke transacties niet mogen uitvoeren Ik geef toe dat voorzichtigheid geboden is, doch de opdracht werd gegeven door „Goed Wonen" en niet door de Gemeente en dan nog voor dat iemand kon vermoe den dat v. d. Berg Wethouderzou worden. De heer C. moet strijden met open vizier en niet met bedekte insinuaties als zou de heer v. d. Berg zich door zijn functie als Wethouder ten koste der Gemeente bevoordeelen. Weet de heer C. wel dat Voorzitter en Secretaris van „Goed Wonen" ook tevens lid van den Raad zijn Veronderstel eens dat deze met Wethouder v. d. Berg onder een hoedje speelden. Een perspectief voor speurders als mijnheer C. om van te watertanden. „De Soester" schijnt momenteel be- heerscht te worden om Wethouder v. d. Berg den voet dwars te zetten. Vooral het ingezonden stuk van den heer Mooy is zeer laag bij de grondsch. Dergelijke insinueerende en beleedigende stukken zou men van een man bij wien met eenige opvoeding mag veronder stellen allerminst verwachten. Wat betreft het zitting nemen als Wet houder met een stem meerderheid. Als alle wethouders welke op deze wijze hun zetel innamen zouden bedanken, zaten zeker de helft onzer Ned. Ge meenten zonder of met een onvoltallig dagelijksch bestuur. Wethouder v. d. Berg deelt in het jongste nummer van „De Soester" mede meer van dergelijke aanvallen te ver wachten en er niet op te zullen ant woorden. Goed beschouwd heeft hij gelijk en past daarop ook alleen een hartgrondig Bah Tenslotte nog dit. De algemeene overtuiging is dat de schrijver van „Uit onze Vroedschap", mijnheer C., niemand anders is dan de heer „Foeken". Dit zou de zaak nog erger maken. De heer Foeken heeft op een vraag door Rietveld in den Raad gedaan over deze zaak een ontwijkend antwoord gegeven. Zou het geen tijd worden hierop nu eens positief te ant woorden Schrijft de heer Foeken de artikelen zelf? Wordt mijnheer C door hem gein strueerd hoe te schrijven Heeft hij met de artikelen niets uit staande Een antwoord hierop iszeergewenscht, aangezien er anders gevolgtrekkingen worden gemaakt welke voor den heer Foeken minder aangenaam zijn. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing. Soest, 18 November 1923. S. F. BESSELSEN Jr. Antwoord. Op het slot van bovenstaand stuk past ons het zwijgen. We laten dus ook de heer Besselsen maar gissen naar den schrijver van de „Vroedschapjes". Het doel der „Vroedschapjes" is een kort overzicht te geven van de gebeurte nissen in de Raadszaal, daarbij de aan dacht te vestigen op alles wat het al gemeen belang raakt en een en ander zonder aanzien des persoons critisch te beoordeelen. Wie als Raadslid of Wet houder critiek vreest en bij critiek zijn gemoed gaat luchten op personen, of zich verschuilt achter „insinuaties", geeft slechts bewijs van zwakheid. Zoo ook hier. Wat een gebombas over een door den heer Besselsen veronder stelde insuniatie. Hoe is 't mogelijk dat deze Secretaris van „Goed Wonen" zich zoo gebelgd kan toonen. Er is door ons niets en nog eens niets ten nadeele van „Goed Wonen" gezegd. Ja, wanneer het Bestuur er prijs op stelt willen wij 't gaarne uitspreken dat haar pogen om de bestaande leeningen om te zetten in een van lager rentetype, waardeering verdient. Of zij in de uitvoering op den juisten weg is, blijft echter de groote vraag, en nu treft 't ons dat de heer Besselsen ons standpunt niet weerlegt, maar zelfs verdedigt. De heer Besselsen schrijft „Een Wethouder zou zulke trans acties niet mogen aitvoeren Ik geef „toe dat voorzichtigheid geboden is, „doch de opdracht werd gegeven door „„Goed Wonen" en niet door de „Gemeente, en dan nog voor dat „iemand kon vermoeden dat v. d. Berg „Wethouder zou worden." Met dezen zin is alles gezegd, en om te trachten het Bestuur van „Goed Wonen" te laten voelen dat de voor zichtigheid niet voldoende is inachtge- nomen en zij niet zeker kan zijn de voordeeligste oplossing te hebben ver kregen, waarvan dan indirect de Ge meente de dupe kan worden, willen wij enkele vragen stellen. Wij stellen voorop dat wij een ver onderstelling als zou het Bestuur met den tusschenpersoon onder een hoedje hebben gespeeld verre van ons werpen en voorts dat niemand zich heeft te bemoeien met de interne zaken van „Goed Wonen". Zoolang echter deze vereeniging van de Gemeente garantie en subsidie heeft, eischt het algemeen belang dat nauwlettend wordt toegezien op het financieel beheer. En dan vragen wij: Wie was de deskundige adviseur van „Goed Wonen"? Was 't niet de heer v. d. Berg? Wanneer werden de onderhandelingen en besprekingen met den heer v. d. Berg gevoerd Was 't niet toen de Wet houderskeuze in zicht was Wie was het Raadslid dat zich los maakte van de partij die hem gekozen had en steun zocht bij alle contra-partijen om de wethouderszetel te bemachtigen? Was 't niet de heer v. d. Berg Welke partij moest in ieder geval gewonnen worden om de verkiezings mogelijkheid tot vrijwel zekerheid te maken Was 't niet de S.D.A.P. Aan één Uwer voornaamste St. Nicolaas-Cadeaux besteden wij allen zorg Zij kosten slechts 30 cent per ons EIESTE BAARS< HE EEE( TR Telef 158 Hofleverancier Soesïdijk Welke Raadsleden moesten dus hun stem uitbrengen op v. d. Berg? Waren 't niet de heeren van Eek en Besselsen, resp. Voorzitter en Secretaris van „Goed Wonen" Voelen de heeren van „Goed Wonen" nu niet in welken gevaarlijken kringloop zij kwamen Of meenen zij dat de zaak van den heer v. d. Berg een liefdadig heidsinrichting is Had het Bestuur van „Goed Wonen" een deskundige adviseur die de aanbieding zakelijk kon beoor deelen, geheel los van den persoon die het bod bracht Heeft zij wel tijdig het Gemeentebestuur geraadpleegd Wij ge- looven dat het Bestuur te veel is be- invloed door „het zoet gefluit van den Vogelaar". Maar ware 't niet beter ge weest als ze gehandeld had naar het rijmpje: „Neemt lieve muisjes U in acht, „Wordt niet verblindt door 's werelds pracht, „Ach, wil toch liever barvoets loopen, „Dan bij de kat pantoffels koopen." Tenslotte nog de vraag: Wanneer ver schillende Bankiers en particulieren zijn aangezocht, waarom werd dan de firma Van den Berg Co. opdracht gegeven, en werd een plaatselijke Bankier, die voor de Gemeente reeds zeer groote leeningen plaatste, geheel onkundig gehouden van het voornemen van „Goed Wonen"? Voor ons staat 't niet vast, dat momen teel een leening als „Goed Wonen" be hoeft, onder verband van le Hypotheek en gemeentelijke garantie voor rente en aflossing bij een rente van 51!-, pCt., genomen had moeten worden met koers verlies. C. Kerkberichten. Zondag 25 Nov. 1923. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D P. Brans. Nam. half 3 (Hees) Ds. D. P. Brans Donderdag 29 Nov. s'avonds 7 uur de heer J. Smit, van Heemstede. Gereformeerden Bond. Rembrandtzaal. Woensdagavond 28 Nov. 7 uur, Ds. J. H. van Schuppen, Ned. Herv. Pred te Groot Ammers- Geref. Kerk Voorm half 10 en nam. half 6 Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Turfstraat Zondag voorm. 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Woensdag 28 November 's avonds 7 uur Ds. G Salomons van Amers foort. V r ij z. Godsdienstige n. Rembrandtzaal Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm 10 uur Ds. J A. Radix Chr. School 's avonds 6.00 uur de heer W. Falter van Doorn. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. E. Reeser van Hoogland. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kieviet. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en namiddags 6 uur Ds. Meijnen. Christel ij k e Geref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en 's Avonds 6 uur ds. Molenaar. Neder I. Protestantenbond. Voorm. half 11 uur Ds. J. van Dorp, van Enschedé Luthersche Dienst Nutsgebouw Penstraat Voorm half 11 Prof. Dr.J. W. Pont luth., hoogleeraar te Bussum LAGE VUURSCHE Neder 1. Herv. Kerk Voorm. half 10 Ds. Gunning en 's avonds 6 uur Ds Gunning. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half 11 ds. G. Koning, van Utrecht. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voormid. half 11 Dr. F. van Gheel Gildemeester van s' Gravenhage. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 5 Opperlieden. 16 Losse arbeiders. 5 Timmerlieden. 5 Land- en Tuinarbeiders. 2 Metselaars. 19 Grondarbeiders. 2 Kantoorbedienden. 4 Schilders 1 Mecanicien. 1 Fabrieksarbeider 2 Stucadoors. 1 Bakker 3 Chauffeurs ZONDAG 25 NOV. IS AANWEZIG dan kunt U eieren verwachten ook in den winter. Wij leveren U prima kwaliteit Ochtendvoer voor f 9,50 per 50 kilo. Prima Gemengd Graan beslist stof en bolster vrij, bestaande uit Maïs, Gerst, Tarwe, Haver, Boekweit, Hen nepzaad en Zonnepitten, voor slechts f 6.25 per 50 kilo Gemengd Duivenvoer, bestaande uit duivenboonen, wikken, tarwe en maïs f 9.50 per 50 kilo. Prima Duivenboonen, nieuwe kleine boontjes, f 12.25 per 50 kilo. Verder alle soorten zaden en granen. U kunt als proef bestellen 10 pnd. Ochtendvoor voor f 1.05 of 10 pnd. Gem. Graan voor f 0.65 of 10 pnd. Duivenvoer voor f 1.of 10 pnd. Duivenboonen voor f 1.40 Vanaf heden bezorgen wij in Soest en omgeving alles franco thuis. PLUIMVEEVOEDERHANDEL „AVICULTURA" Krommestraat 10-12, Tel. 510, A'foort Behanger, Stoffeerder en Zadelmaker zoo goedkoop hij geen groote winkel heeft en daar door minder lasten. is U verplicht hem Uwe werken op te dragen, hetzij groot of klein, en U zult tevreden zijn. Beleefd aanbevelend, LUSCHEN's Behangerij, Stoffeerderij en Zadelmakerij Bakkersweg 2 Soestdijk Werkplaats Anna Pauwlonastraat Lange Brinkweg 31 Soest. Magazijn van degelijk Schoenwerk aan uiterst billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, Woning-Inrichting Meubelmakerij - Stoffeerderij Levering van uitsluitend 1ste klas Spoorstraat 22 Soestdijk. Bloemenmagazijn „Kweeklust" Steenhofstraat 1 Soestdijk Telef. 178 Wanneer gij wenscht verzekerd te zijn van prima Ochtendvoer 9 cent per pond en Gemengd Voer f7.— en f 7'/2 per 50 Kilo voor Uw kippen te hebben, koopt dan uit sluitend bij het bekende en vertrouwde adres Kunstmest- en Graanhandel Middelwijkstraat 18 Telef. 141 SOESTERBERGSCHESTRAAT 6 Speciaal adres voor alle soorten rollend materiaal. Vlugge en nette afwerking verzekerd. I cn I J Gegarandeerd goed bel- pende poeders. Prijs per jjf, j verzegeld doosje j i 45 ets. Bij alle goede drogisten. TE SOESTDIJK bij B. KRAAL In onze afdeeling gebruiken wij uitsluitend Roomboter onder Rijkscontrole Hofleverancier, Burgem. Grothestraat 57. Telef. 158, Soestdijk Wanneer ge Uwe kippen voedert met een Ochtendvoeder van f 13.50 en f 14.50 per 50 Kilo, dan zijt ge duurkoop uit en werkt ge niet voor Uwe portemonnaies, om de eenvoudige reden, dat de 32 pCt eiwit en vet daarin veel te duur betaald zijn en te weinig eieren levert, terwijl bovendien de grootte en de kwaliteit der eieren veel te wenschen overlaat. Er is geen goedkooper en beter voedsel waarmede sedert 1893 het grootste aantal eieren, groot van stuk en van hoogfijnen smaak zijn verkregen dan omdat het bestaat voor 74 uit zuiver Liebig's Vleeschmeel en uit de beste grondstoffen en geen garnalenmeel, vischmeel of diermeel bevat, omdat gegarandeerd wordt 42 pCt eiwit en vet onder A. H. V., omdat men versteld staat over de resultaten en eindelijk omdat de prijs slechts is f 9.— per 50 Kilo incluis zak franco naaste spoorstation of over één veer tegen inzending van postwissel of bestel ling door Uw Leverancier of Vereeniging. WANNEER GE VERLANGT CLEVELANDS EGGSMEEL kiest ge INDERDAAD eieren voor Uw geld Tot April 1924 wanneer de uitgeloofde 100.000 metalen Oranje Droogvoeder- bakken voor 25 kippen geruimd zullen zijn wordt bij iedere 50 Kilo C.E gratis een Oranje Droogvoederbak bijgeleverd, als blijvende herinnering aan het Regeeringsjubileum van H M. Koningin Wilhelmina. Octrooi aangevraagd mogvoederba* Een paar van honderden ongevraagde Attesten v. d. Heer C. J. Bood, Hoofdcommies, Ootmarsum, Cleveiand's Eggsmeal is best, de kippen eten het graag en de Oranje Droog voederbak is onmisbaar. Zendt mij weer 50 Kilo met bak. v. d. Heer K. Th Greving, Zeijen bij Assenverzoek mij dadelijk weer te zenden 50 Kilo Cleveiand's Eggsmeal met Droogvoederbak De kippen eten het graag en het is wonderbaarlijk dat ze doorleggen in den rui en ze komen spoedig weer in de veeren. De Droogvoe derbak is onontbeerlijk. v. d. Heer H. M. Clement, Onderwijzer Heinkenszaad (ZHierbij zeer hartelijk bedankt voor den Oranje Droogvoederbak. Hij is alles zins doelmatig en economisch. Morsen is uitgesloten. Hij zal een prachtig model zijn op mijn cursussen en tevens een eerste klas aan beveling voor Uw Cleveiand's Eggsmeal. Met de beste wenschen voor uwe geachte firma, teeken ik U, nogmaals dankend, H. M Clement. VERKRIJGBAAR BIJ N1EUWEWEG 22 TELEFOON 104 Nieuwe lange zwartlederen Chauffeursjassen f 35. Waterproof Motorcostuums f 20.— Leeren jassen vanaf f 12 Wollen jekkers f4.— Nieuwe Overjassen f6 Zware gevoerde paardendekken f 5.— Leeren Motorhandschoenen met kap en wol gevoerd f4.en f5- Nieuwe Leeren Vesten met wol gevoerd f 5.en f 6. Prima zuiver wollen borstrokken en pantalons f 3.per stuk. Nieuwe grijze Sokken f 0.50 per paar Schaaplederen Wanten f 1 Fiets- en Motorpetten f 0.60 Nieuwe gummi Dekzeilen met koperen ringen 2X1 -80 M. f 7.50 Rubber Knie en Lieslaarzen in alle maten Groote sorteering Dames- en Heeren Regenjassen. dan een paar warme PANTOFFELS of GESPSCH0ENEN uit Kinderpanttoffels met leer zool en hak vanaf 75 ct. Kindergespschoenen met leder neus, zool en hak 98 ct. enz. Enz. VAN WEEDESTRAAT 7B TELEF. 64 SOESTDIJK De heele wereld schildert met „ELCO" omdat „ELCO"-Verf de mooiste resultaten geeft, een hooge glans heeftwaarom „ELCO"-verbruikers der het er over eens zijn, dat wie met „ELCO" een zeer snel drogende, niet dure verf onovertrefbare kwaliteiten gebruikt, de Alleenverkoop voor Soest en Soestdijk D. F. Voigt, MR. METSELAAR - AANNEMER Beveelt zich beleefd aan voor alle TORENSTRAAT 2a - bij Tramremise BEUKENLAAN 21 nn SOEST Aanleg van Gas- en Waterleiding tegen scherp concureerende prijzen, Van Weedestraat 40a Telef. 124 Fabrikaat Zaalberg, Leiden. JE VERF !3 DE HEELE WERELD SCHILDERT MET „ELCO" Burgem. Grothestr. 28 Wij zorgen voor Bereiding in een hygiënisch ingericht bedrijf. EERSTE BAARNSCHE ELECTR. Hofleverancier, Telef. 158, Burgem. Grothéstraat 57, Soestdijk

Soester Courant | 1923 | | pagina 5