Ingezonden stukken. wereld zegt Poincare is een groote ramp voor Frankrijk. Wanneer de Heer Foeken wethouder was gewor den zou dat een ramp voor Soest geworden zijn. De Burgemeester heeft bezwaar dat de persoon van den heer Foeken hier in debat wordt gebracht en laat geen verdere discussie hierover toe. De heer Heijnings vraagt of de Heer van den Berg bereid is onom wonden te verklaren of hij voor het plaatsen der leening provisie h :eft genoten. De heer v. d. Berg verklaart geen enkele vergoeding of provisie te heb ben genoten, alleen de werkelijk ge maakte onkosten als porti-, reiskosten enz. zal hij „Goed Wonen" in rekening brengen. De heeren van Eek en Bes- selsen bevestigen deze verklaring. Hier mede wordt het debat over deze zaak gesloten. De raad is blijkbaar zeer eensge zind in zijn oordeel. Het antwoord van B. en W. vindt algemeene in stemming. Het standpunt van den Burgemees ter achten wij juist. Waar de heer Foeken door ziekte afwezig was, kon een bespreking van een persoon niet worden toegestaan. Bij het voorstel tot verhooging van het crediet voor werkverschaffing is een schrijven overgelegd van Z.E.x. den Minister, waarin bezwaren wor den ontwikkeld tegen het loon van f 18.per week. Aangedrongen wordt tot verlaging over te gaan. Mocht dit niet geschieden, dan zal Z.Ex. andere maatregelen overwegen. Dit schrijven lokt een langdurige bespreking uit. Weth. de Koning, hoewel B. en W. oorspronkelijk f 15.—. hebben voor gesteld, acht f 18.niet te hoog voor het geleverde werk, dat toch als pro ductief werk kan worden aangemerkt. Bovendien zijn de kosten van levens onderhoud (woning, huren enz.) zoo hoog dat Spr. geen vrijheid vindt tot verlaging mee te werken. De heer Rietveld onderstreept dit betoog en vestigt de aandacht er op, dat niet alleen landarbeiders maar ook bouwarbeiders te werk worden gesteld. Deze zullen althans zoo spoedig mo gelijk naar ander werk uitzien, liever dan zich blaren in de hand te spitten. De heer P. v. d. Breemer blijft vasthouden aan f 15.niet omdat Spr, flS.te hoog acht, maar uit vrees dat het crediet te spoedig zal zijn verbruikt. De heer Heijnings vraagt inlichtingen over de soort van arbeiders bij de werkverschaffing werkzaam. Spr. vindt £18.niet te hoog, maar vreest toch dat wij de landarbeiders niet zullen kwijt raken. De heer van Eek bevestigd, dat ook bouwvakarbeiders werkeloos zijn en daar werkzaam. Zij zullen werke lijk niet langer "blijven dan noodig-'is. Bij de boeren is voor de landar beiders geen werk te vinden. Ook de heer Scheffer acht het loon van f 18.het minimum. De gemeente kan toch ter allen tijde de afvloeiing in de hand houden, door middel van de arbeidsbeurs. De heer Endendijk vestigt er de aandacht op, dat alleen hoofden van gezinnen zijn aangenomen en daarom 18.toch zeker moet worden ge geven. De heer Hilhorst sluit de rij van Sprekers en stelt met cijfers in het licht, dat £15.geen loon zou zijn Daar zijn arbeiders die f 5.huur moeten betalen, reken daarbij min stens f 1,25 brandstof per week en meer dergelijke uitgaven en vraag dan eens hoe van een loon van f 15. zou moeten worden geleefd. Er heerschte groote eenstemmigheid in den Raad, behalve dan de heer v. d. Breemer. Besloten werd den Minister de zaken omstandig uiteen te zetten. Een nieuw crediet van f12,000 wordt toegestaan, na verdediging van Weth. de Koning. Een Kasgeldleening van f30.000 zal worden aangegaan mede ter be strijding van andere gedane uitgaven. De heer Rietveld vraagt aan B. en W. inlichtingen, als zou voor de ar beiders bij de werkverschaffing geen rentezegels worden geplakt. Indien dit zoo is, dan zou dit voor deze huisvaders een loonderving van f0.60 beteekenen, omdat zij vermoe delijk verplicht zullen zijn dan zelf te plakken, wijl "zij niet als werkeloos zijn te beschouwen. Punt 6 wordt van de Agenda afgevoerd, betrof wijziging van de Gemeentebegrooting 1923. Op het verzoek van de afdeeling Soest van den Bond van koffiehuis houders, om op Zaterdag en Zondag het sluitingsuur op 11 uur te bepa len, evenals op andere werkdagen, wordt gunstig beslist. De heer de Koning verdedigt de voordracht op grond van de voor uitgang der gemeente en de weinige ongeregeldheden die hier voorkomen. Ook de Burgemeester is van dit gevoelen, Z.EA. is van meening, dat de vrijheid en de belangen van alle groepen der bevolking moeten worden gerespecteerd. Het voorstel werd bestreden door de heeren Besselsen en Endendijk uit overwegingen van drankbestrij ding, de heer Endendijk vestigt de aandacht op het vorige politie-rap- port, waaruit wel degelijk blijkt, dat het drankgebruik op Zaterdag en Zondag grooter is dan op de overi ge dagen. De heer Rietveld heeft respect voor de taaiheid van deze vereeni ging. De vorige Raad heeft nog niet lang geleden een zelfde verzoek verworpen Spr. verklaart zich tegen het verzoek. De heer Scheffer pleit voor het voorstel, anders gaan de menschen ergens anders heen. Mevrouw Droste is als geheelont- houdster het niet eens met B. em W. Dit eene uur vindt Spr. echter geen bezwaar, waarom zij voor zal steunen. Het leek ons een klein tikje in- konsekwent Mevrouw. Het. voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 3 steunen (Tegcj? Besselsen, Endendijk, Rietveld). Wij zijn benieuwd naar het vol gende "adres van de heeren. Vooral om 4^° Zondag spijt ons dit besluit. De heer Besselsen had volkomen gelijk „Vooral dan bèhooren de menschen thuis en niet in het cafe". De vereeniging „De R.K. Kweek schoolvoor vroedvrouwen te Heerlen" vraagt f25.— subsidie. B. en W. stellen voor het subsidie te verleenen. Een zelfde verzoek is kortelings door den vorigen raad uit zuinigheid verworpen, gelijk met het schrappen van alle andere subsidies. De heer Heijnings verklaart zich tegen;; De vereeniging heeft geen steun noodig en de aanbieding van tege moetkoming in de verpleging van kraamvrouwen heeft voor onze ge meente geen beteekenis. Zij had even goed 200 bedden kunnen beschikbaar stellen. De? heer Besselsen verklaart zich eveneiris tegen. Deze aanvraag be hoort,-iaij het Rijk en niet bij de Geméënte. De Katholieke fractie beveelt het verzofpt aan bij monde van den heer Hilhorïst. Hiermede is een groot Ka tholiek belang gemoeid en de be hoefte aan R.K. vroedvrouwen ernstig. De heer Endendijk spijt het zeer dat hij niet met het voorstel mee kan gaanv HijS' is overtuigd van het belang dezer vereeniging en zou in gewone omstandigheden zich zeker niet ver zetten. Spr. beroept zich daarvoor óp zijn medewerking in die richting bij vroegere benoeming van een gemeen telijk^ vroedvrouw. Wijl'echter alle voor de Gemeente niet noodzakelijke subsidies zijn ge schrapt, kan de A.R. fractie thans niet vooC stemmen. Wëth. de Koning dankt voor de wijze; waarop dit voorstel is bespro ken en zet nogmaals uiteen de gron den, waarop vooral voor de katho lieke bevolking deze zaak van be lang is. 'Mevr. Droste zal voor stemmen, omdat de kraamverzorging steun be hoeft en nog veelte wenschen overlaat. Van vrouwelijk standpunt gezien een gezond motief. Htt voorstel wordt met 7-%> stemmen aangeriömcn. Tegen: de heer Bes selsen, van Eek, Heijnings, Enden dijk, Rietveld. Het standpunt van den heer En dendijk leek ons volkomen juist en is met deze beslissing principieel het hek van den dam en staat de deur voor meerdere aanvragen open. Overigens is de kwestie van f 25.— van geen beteekenis en zouden wij gaarne dit belang hebben gesteund. Punt 9 der agenda: „een verzoek van den Chr. landarbeidersbond, om over te gaan tot werkverschaffing",- wordt voor kennisgeving aangenomen, wijl inmiddels aan het verzoek is voldaan. Op een verzoek van de bewoners aan den Heuvelweg tot verbetering der afwatering, wordt gunstig beschikt. Ten slotte worden behandeld ver schillende aanvragen tot aankoop van gronden, huur, erfpacht enz. Een verzoek van den heer F. aan de Spoorstraat wordt afgewezen totdat de gronden zullen zijn verkaveld. De heer Endendijk dringt er op aan deze verkaveling te bespoedigen, dat is in het belang der Gemeente. Meiden heer v. 't K. Nieuweweg wordt grond geruild voor verbetering van den weg. De heer Heijnings vraagt naar de verhouding der kosten. Het blijkt dait eenalgemeen belang gebaat wordt. Een huis aan de Birktstraat wordt opnieuw aan den tegenwoordigen be woner verhuurd. Bij aanvragen om erfpacht heefy de heer Heijnings bezwaar tegen een 4°/0 erfpachts-Canon. Spr. vindt die rente te laag. Bij een verzoek van het Chr. Schoolbestuur is het vel over de neus gehaald. Spr. erkent daaraan tc hebben meegedaan. alles in het belang der gemeente. De Burgemeester verdedigt dit ren te cijfer, omdat voor erfpacht gron den een lager rente geldt dan voor vast goed. De heer Endendijk betwijfelt of het wel in het belang van de Ge meente-is geweest het schoolbestuur het vel over de neus te halen. Al thans de grond is niet verkocht. Overigens acht hij de erfpachts causu niet te laag tegen 4%. De aianvragen worden goedgekeurd. De heer W. Klein vraagt een stukje grond te koop aan den Hart- weg, behoorende tot een terrein vroe ger reeds gekocht en waarop ge bouwd; Vraag f 100. De heeren Endendijk en Hilhorst zetten uiteen dat deze grond behoort bij het vroeger gekochte perceel en hier een fout moet zijn gemaakt bij het opmaken der acte. De heer Endendijk stelt voor slechts f50 te laten betalen. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen met 9—3 stem men (Tegen de H. H. Endendijk, Hilhorst en Rietveld). f De beslissing komt ons voor allen behalve billijk te zijn, temeer daar in vroegere gevallen wel clementie werd gebruikt. Een verzoek van dem heer F. te H. wordt aangehouden. De gevraagde prijs kwam vele raadsleden te laag voor, bovendien zijn geen afzpnderlijke kosteu voor verharding van den weg genoteerd, wat niet in overeenstemming is met een vorig besluit. Aan Ned. Herv. Diaconie wordt de huurprijs opgegeven van een stuk land, waarover reeds vroeger gehan deld is. Nogmaals komt in behandeling het verzoek van den heer P. Hilhorst tot ruiling van Gemeente grónden. De Commissie tijdelijk aangevuld met den heer G. Hilhorst is niét tot een vergelijk kunnen komen. Het voorstel van B. en W. om niet tot ruiling over te gaan wordt met 10—2 stemmen aangenomen (Tegen v. d. Breemer en Hilhorst). De Vereeniging „Zonnegloren" vraagt opnieuw grond te koop voor haar Sanatorium aan de Soestêrb. str. B. en W. vragen f 92,.000, vorige maal £90.000. - De vereeniging ontvangt da'ri een terrein achter haar eigen gronden. Afgetrokken zijn nu f 12000,voor" aam te leggen weg, die bij dit voor stel vervalt en het aan te.leggen hek werk. Dat thans door de Vereeniging zelf naar genoegen van B. en W. moet worden aangebracht. De heeren Heijnings en Rietveld vragen inlichtingen of op dit voorstel met de Vereeniging accoord is ge troffen. Het komt beide sprekérs vóór dat het veel werk Voor den Raad en B. en W. besparen zal^ indien van te voren vaststaat dat een voor stel bij aanneming, voortgang kan hebben. De heer Rietveld wijst er ;op. dat deze zaak al minstens een half jaar hangt, zonder dat tot een resultaat is gekomen. Hij acht het uit een commercieel oogpunt gewenscht voordat dergelij ke zaken in den Raad komep, zoo veel mogelijk overeenstemming te verkrijgen. De heeren Besselsen en Van Eek verklaren er zich voor de gronden alsnog in erfpacht te geve». De heer Endendijk meentl dat de prijs te hoog is. Het geldt hier een groot belang. De Burgemeester en de \Vethou- ders verdedigen de voordracht en achten den prijs niet te hoog; Het is een mooi. terrein, 1 Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, tenzij de Ver eeniging alsnog erfpacht taenscht. Omtrent den prijs was ifflq geen onderhandeling gevoerd. Enkele ontheffingen op de? bouw verordeningen worden verleend. Aan den heer L. wordt Vergund een boerderij te bouwen aan den Zwarteweg zonder betaling in even- tueele verharding daarvan. Een verzoek van den heer E, van den Heideweg van gelijke ;stekking wordt aangehouden. Een adres van de bewohers aan de Birkt i.z. het woonwagenkamp wordt voor kennisgeving aangenomen, Bij de rondvraag verzoekt de heer Besselsen ingelicht te worden om trent de verdeeling van de werk zaamheden van het College- van B. en W. Voorts het aanbrengen van een fietspad a.d. Zwarteweg en een electr. ventilator voor de Raadszaal. Weth. de Koning vraagt de heer Besselsen waar de dubbeltjes voor het fietspad vandaan moeten komen. De ventilatie in de raadzaal zal na der worden bezien. Kwart voor zes sluit de Burge meester de vergadering. Welgefelci- teerd I Een goed begin is het halve werk. Van 2 tot bijna 6 uur. Plaatselijk Nieuws De Geréf. Jongel. vereeniging Spr. ,23: 26a alhier vietde Vrijdag 30 Nov. haar 14 jarig bestaan met een afwisse lend programma voor een volle zaal met genoodigden én belangstellenden. Naast zang, muziek en voordrachten, van welke laatste „De Zweryer" het meeste bekoorde, hield Ds. van Arkel een opwekkende rede. Spr. memoreer de, dat de vereeniging uit kwijnend leven weer is opgebloeid, dank zij het werken voor de vereeniging van be kwame mannen in vórige jaren. Dit stemt tot verheuging ook om der wille van de kerk das Heerèn, want daarvoor is een jongelingsverêeniging van beteekenis, van fundamenteele be teekenis. Ze neemt de plaats in van een oefenschool, en in verband daar mede concentreerde spr. zijn rede op twee hoofdgedachten: de leiding bij de voorbereiding en de gevaren welke die voorbereiding bedreigen. Spr. deed dit door de geschiedenis van Mozes naar voren te brengen, meer bepaald de leerschool welke Mozes moest door- loopen, alvorens hij door den-Heare bekwaam geacht werd het volk van Israël uit Egypte te Leiden. De eerste 40 jaren meende Mozes alles met het verstand te- kunnen klaar spelen; de tweede piriode heeft hem echter moe ten leeren dat het verstand evenwich tig moet zijn met het hart, met den wil. Spr. meende dit gevaar van te veel intellectualisme in de laatste jaren ook in de jongelingsvereenigingen opge merkt te hebben, zich veel toeleggen op vermeerdering van kennis en! weten schap, maar het hart blijft er koud en ongevoelig onder. Daarom geen zelf zucht, maar zelftucht; niet enkel en alleen jacht naar kennis, maiar daar naast de tijden van inkeer tot zich zelf, Dezeschoone rede liet niet ha indruk te maken en werd natuurlijk met de grootste aandacht gevolgd. Door de goede zorgen van den heer Isings werden eenige tableaux vertoond, een voorstelling gevend van de vakken, welke, op de vereeniging worden behandeld. Deze waren, zoo als we van den heer Isings gewoon zijn, weer schitterend verzorgd. Het was een avond, waarmede de longelingsvereeniging eer heeft inge legd. Maandagavond 3 Dec. j.1. werd in een bijeenkomst van leden der Ned, Herv. Gem. alhier besloten e«n wijk- gebouw te stichten. De plannen én de eventueele uit werking daarvan zijn in handen ge steld van een commissie bestaande uit de leden van de kerkvoogdij der kerkelijke gemeente Soesterberg en de leden vari de wijkcommissie Soes terberg. Tevens is een commissie van advies benoemd, bestaande uit ee* zevental leden, die de eerstgenoemde commissie ter zijde zal staan. A.s. Zaterdag wordt door de Zang- vereeniging „De Bergzangers" te Soesterberg in het Hotel „Huis ten Halve" haar eerste uitvoering geven, zoodat de Soesterbergers nog eens weer éen gezellig avondje wacht. Nadat de vorige Burgemeester het klassenstelsel bij de politie had afge schaft, heeft onze nieuwe Burgemeester ingezien, dat zulks onbillijk was, waar óm dé agenten van politie Ter Haar en Spies, die ook in het bezit zijn van het politie-diploma met aanteekening, thans zijn bevorderd tot agent van politie le klas. Dé woonwagenbewoner K„ die zich onlangs alhier schuldig maakte aan diefstal van een partij hooi ten na- deele van den Heer S. te Soester berg is veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, Den Den December zal in de Rem- brandtzaal alhier een voordracht ge houden worden van het melodrama „De Godzoeker'' door Ds. A. R. de jong, met medewerking van het Socs- ter kwartet, orgel en vioolspel. Het stuk geeft tafreelen uit het leven van Leo Tolstoy met symboliek. Nadere bekendmaking volgt. Het is zeer begrijpelijk, dat als gevolg van de groote vooruitgang onzer gemeente de neringdoenden steeds in aantal winnen, ..De firma Witte veen Soesterberg- schestraat 1 reeds eerder bekend als Dames- en Heerenkleedermaker. heeft thans aan zijn' zaak een man- nenfacturen magazijn verbonden, Een groote sorteering diverse goe deren lókkea tot koopen, terwijl zoo als men ons meededeelde nog vele goederen worden verwacht, In ons vorig num«er werd tevens melding gemaakt van de opening van nieuwe zaken door de heeren de heeren, De Heer, handel in zuivel producten cri Rouweadaal, Brood- en Banketbakker, Beide zaken zien er evenals eerst genoemde kranig uit en we kunnen niet nalaten* deze drie heeren goed succes toe te wenschen, De heer Roggeveen, (Hoenderpark „Labor") heeft succes gehad. Genoemde héér is bekroond ge worden met 12 Eerste en tweede prijzen op de Groote Nationale Pluim vee-tentoonstelling, gehouden 1 en 2 Dec. te Bussüm, Deze prijzen werden behaald op ingezonden Rode Island Reds, Barne velders, Koekoek Plymouth Roeks en Wit Leghorn, terwijl werden ver worven groote Verg. Zilveren med, fraaiste collectie RedsZilveren me daille voor fraaiste toom Reds en Zilveren medaille voor fraaiste trio Reds, Gefeliciteerd, Het ligt in de bedoeling om op Don derdag 13 December a.s. des avonds 7 Va uur in de zaal van het café-restau- raat Huls ten Halve over te gaan tot definitieve oprichting van de vereeni ging de Vrijwillige Brandweer te Soes terberg. Op de eerste plaats worden op die vergadering verwacht die zich reeds als léden opgaven, maar voorts zal er prijs opgesteld worden dat ook andere belangstellenden aan de besprekingen zullen deelnemen. Het zal wel niet noodig zijn nog nader aan te toonen, dat het vooral bij de ontwikkeling van Soesterberg zoo noodig is een goed geotganiseerde brandweer te hebben. Dit groote belang voor Soesterberg wordt reeds gediend wanneer in een samenkomst van hare inwoners de regeling van brandweeren wordt be sproken en vastgesteld. Wij vertrouwen dat de belang stelling van deze ernstige zaak even groot zal zijn als in het dorp Soest. Afkeuringen door de gèm. vleesch- keuringsdienst over de maand Nov. Van runderen: longen, 3 harten, 3 levers, 2 milten, 2 stel ingewanden, 1 K. G. vleesch, 25 K. G. vet. Van kalveren: 2 longen, 1 lever, 1 milt, 2 nieren en een stel ingewan den. Van varkens18 longen, 9 harten. 6 levers. 2 tongen, 11 nieren, 2 nrilten, 2 stel ingewanden en •2l/i K. G. pjukvet. De tweede winterlezing zal a.s. Woensdag 12 December des avonds om half 8 worden gehouden in de Rembrandtzaal. Spreker voor dien avond is Dr. J. G. Gealberken, Geref. predikant te Amsterdam, met het onderwerp„Het ontstaan van onzen Bijbel". A.s. Maandagavond 17 December, 's avonds 7.30 uur, zal in de Rem brandzaal weder een dam-simultaan- seance worden gehouden door een der sterkste leden der Baarnsche dam club. De toegang voor neit leden is vrij. Het bouwen van twee dubbele villa's aan de Tromplaan te Baarn, onder architectuur van den Heer J. P, Vos. te Bussm. is onderhands op gedragen aan het timmer en metse- laarsbedrijf van Jac Dalstra. te Soes terberg. (Suites vei«>twoordelljkheld der Reductie.) Melkprijsverhooging. Door het Bestuur van de Soester Coop. Zuivelfabriek en Melkinrich ting is in overleg met de melkslijters alhier besloten om met ingang van 10 December de prijs van de volle melk met 1 cent te verhoogen en alzoo van 16 cent op 17 cent p. Liter te brengen. Elke vermeerderiag van uitgaven in deze tijd (Waar veel vermindering van inkomsten reeds gevoeld wordt) mag niet anders dan zeer gemotiveerd geschieden, zoodat ieder het begrij pen en billijken kan. Het verbruikend publiek kan dit niet altijd beoordeelen daarom diene bij deze verhooging het volgende als toelichting: le De kostprijs van de melk wordt berekent door het verbruik van vee voeder, arbeid enz. Het veevoeder nu geldt een zoo danige prijs, dat meerdere opbrengst door verhoogde melkprijs de vee houder in staat zal moeten stellen om gedurende de staltijd van het vee zich nog eenigszins op melken toe te leggen, 2e De groote vraag naar consumptie melk fn omliggende groote plaatsen werkt bij winterdag, bij verminderd aanbod, steeds prijsstijgend, wat reeds gebleken is in plaatsen als Utrecht, Bilthoven, Hilversum en Baarn waar reeds 18 en 17 cent p. Liter genoteerd wordt. 3e De prijzen van de Zuivelproducten benaderen genoemde concumptie prijs na aftrek winstmarge-slijters. Voor Zuivelfabr. en Melkslijters, D. de Gier. K«rkb«ri*hten. SOEST. Zondag 9 Dec. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. 10 ea nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 101/s uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Radix, nam. 6 uur in de school aan de Postweg den Heer Falter. Burgerlijke Stand. Geboren Geertruida Jannigje dochter van P. Schagen en H. Groeneweg. Willemina Johanna, dochter van H. Kok en E. Zieltjes. Gerarda Joanne,. dochter van G. Koppen en A. van Doorn. Antonetta Adriana, dochter ven P. Kuit en A. A. van Corstanje. Jozeph. zoon van J. Bakkenes en T. L. Scholte, Aafje, dochter van E. J. van der Flier en C. de Zoete. Petrus, zoon van A van den Deijsel en w. van Doorn. Jacobus Hugbertus, zoon van J Von- hof en W. van der Glas. Derkjen Elisabeth, zoon van W. Beijer en J. E. de Bruiijn, Jan, zoon van W.van den Brink en T, Meerding, Cornella Johanna, dochter van C, Dorrestein en A, M, van Maurik, Hilda Elisabeth, dochter van B, Noordanus en W, Demmer, Ondertrouwd C. J, H, Galjart en G, M, G, van Aarle, Getrouwd A, Lith en A, H, Dorresteijn. A, Zondervan en A, Schoemaker, Overleden J, G, Kaas, aud 64 jaar, ongehuwd. Vestiging Wed. H. C. v. d. Sman Kerkpad Z.Z, 13 van Rotterdam. W. S. Krainers met gerin BeetzUaa 104 van 's Graven ha< e. J. B. Bakker Steer.hoistr. 54 van Apeldoon. A. M. Riemslag B. Grothestr. 34 van de Bilt. W. v. d. Meij met gez'n Van Wee- destr. van Baarn. A. L. L. Verweij B. tjrothestr. 23 van 's Gravenhage. A. J. C. Montijn Tuifstaat 4 van Rotterdam. L. de Rond Laanstuat 21 van Am sterdam,, H. F. Diepenbeek met gezin Parkl. 12a van Gelderm; Is :n. J. Godart Kerkstr. 9 \an Utrecht, C. E. Leeuwerink Brkstraat 12 van Zaandam. P. Soer Vliegkamp v m Bergen op Zoom. L. Brokaar Vliegkamp van Wasse naar. A. de Munnik Ve inzoom 3 van Barneveld. A. A. Klaasing Mclenstr. 4 van Amersfoort. P. Abel Soesterb.str. 29 van Rotter dam. J, Terwisscha van Scheltinga met gezin Steenhofstr. 42 van Sneek. Vertrokken M. T. Hulscher naar Zeist Cronié- laan 13. P. A. M. Bloemer naar Rotterdam Voorhaven 34. S. J. A. van den Be.g naar Maas tricht Scharnerweg 119c. E. Woudenberg naar Baarn Zand- voortweg 131. N. Doornekamp naar Puncenhage Bredascheweg 71. Wed. Z. de Beer naar Hoogland R. K. Gesticht. W. M. de Sain naar Eemnes Laar- derstr. 152. W. A. Jansen naar Amersfoort Hotel Jens. J. A. M. Bruning met gezin naar Nijmegen Hazenkao pscheweg 105. J. B. Kruijer geb. Jocdinou naar Haarlem Riviervischmarkt 9. de Gouberville naar Zandvoort Bre- derodestc. 7 M. C. van den Breemer naar Hoog land Nieuwelandschewtg 8. H. Götte naar den Haa j Oltmanstr. 43. C. Kuijper naar Eensr.es p. a. mej. K. Pen. K. M. Polderman met gezin naar Vlissingen Paul Kru jerstr! M. Visscher naar Zaan? lam Oostzijde 388. J, v. d. Linden naar Avereest R. Opv. Gest. „Veldzicht". G. Thoma naar den I laag Harsten- hoek weg 151. A. Kraan naar Hoogland Watersteeg. A. T. Geurte naar Rotterdam Per soonshaven 31. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de tvrmaal Chr. U.L.O. School, Spoorstcaat, voor jongens 61/88 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bil liotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, \an 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenveraen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uar n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geief. Grondslag „Spreuken 23: 261" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in bet St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6V88 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangven en. „Crescendo" in de Chr, U.LO-. school. Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. G^reformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref. Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann mzangvereen. Apollo in Hotel ,,De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw a ui den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Mi iziekvereen. „De Sym* phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m.

Soester Courant | 1923 | | pagina 2