So e s t e r Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. N.V. Middenstands-Credietbank SOEST Tandarts STEENHUIS D. F. Volgt Er is vraag F. Breure Kerkpad 52 Soest LIPSLADEN en KASTJES Incasseeringen Deposito'! Egyptische Koningsgraven. PUROL WONINGBUREAU J. BUWALDA WENSCHT U EEN AUTO?? Air lij-Centrale ItL. Dl Brandstoffen en Grinthandel SOEST - BAARN Alleen 1e Kwaliteiten. Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond van 5*|o-9 u. te consulteeren No. 4 Twaalfde «Jaargang Oplaag 1750 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur 'DE Zaterdag 26 «Jan. 1924 ■--=== ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker mm GELEGENHEID TOT HET HUREN VAN mmmm in onze safe-inrichting (Vervolg) Tot plm. 1200 v. Chr. wordt de bouw van deze rotsgraven in het z.g. Konings dal voortgezet. Dan volgt echter weer een tijd van verval, van armoede en van verwildering. Als gevolg daarvan worden de graven, waarin de Koningen met tal van kostbaarheden werden begraven, ten deele geplunderd. Eindelijk wordt hieraan een einde gemaakt, door onder toezicht de graven te openen en de sarbophagen met alle kostbaarheden over te brengen naar een verzamel-graf bij Dehr-el-Bahari, een minder afgelegen plaats nabij Thebe, die beter te bewaken valt en die trouwens zooveel mogelijk onvindbaar werd gemaakt. Eeuwenlang bleven de dooden hier rusten, terwijl het verlaten Koningsdal door de winden vol woestijnzand raakte. Wij doen nu een sprong naar het begin der 19e eeuw I In 1817 vindt Belzoni, een Italiaansch geleerde, die begonnen is het Konings dal van het ingewaaide zand te zuiveren, het graf terug van Setih I, doch ontdaan van alles, wat daarin eens aanwezig was. De onderzoekingen worden voortgezet en telkens worden nieuwe graven ge vonden, zoodat tot nu toe een vijftigtal is teruggevonden. Slechts in één graf, dat van Amenschap II; werd de Konings mummie, zij het ook ontdaan van sieraden, teruggevonden. Was het te betreuren dat alle schatten er uit ver dwenen waren, veelal onbeschadigd vond men terug de bouwwerken zelf met hun afbeeldingen en opschriften, die zooveel bijdroegen tot de kennis der geschiede nis van dit ondergegane rijk. Doch ook de verloren gewaande schat ten zouden althans ten deele weder eenmaal aan het licht komen. In 1875 n.l. trekt het de aandacht van den Eranschen Egyptoloog Mariëtte, die in Luksor Woonde, dat allerlei oudheden door de bevolking te koop worden aangeboden. Een onderzoek volgt en het blijkt, dat een eenvoudige boer het massa-graf bij Dehr-el-Bahari heeft ge vonden en geopend. De geleerden maken zich nu meester van dit onderzoekings- veld en de gevonden Kunstvoorwerpen en merkwaardigheden vinden hun weg naar de Europeesche en ook naar de Egyptische Musea. Ook ons Leidsche Museum krijgt zijn aandeel, wat inder daad van zeer groot belang is. Belang stellenden kan een bezoek aldaar ten zeerste worden aangeraden 1 Wij doen nu opnieuw een sprong, ditmaal van slechts enkele tientallen van jaren, en komen nu tot de ontdekking van het graf van Koning foet-anck-Amen, waaraan behalve de naam van Carter, reeds bovengenoemd, verbonden blijft de naam van Lord Carnarvon, die echter door een ongeval tijdens deze werk zaamheden het leven liet. Van deze vondst is zeer grooten ophef gemaakt en de Dagbladen hebben ons ten vorigen jaren daarvan tallooze be richten gegeven. Was al" deze beweging gerechtvaardigd Volgens Prof. Obbink was dit niet het geval. Tot nu toe (ik onderstreep heeft deze ontdekking ons nog niets nieuws gebracht 1 Ondanks de overvulling der ontsloten kamers heeft men nog geen voorwerpen gevon den, die niet reeds in een der Musea aanwezig waren. Die overvulling heeft sommigen aanleiding gegeven te twijfelen of men hier wel met een graf te doen heeft en of men niet eerder een berg plaats heeft blootgelegd. Men kan dit o.a. lezen in een opstel van Prof. Dr. van Bissing in het nieuwe tijdschrift, het „Haagsche Maandblad". Naar hetgeen de bladen thans in de laatste dagen vermeld hebben, zal deze vraag spoedig beslist worden. Men heeft vermoedelijk de laatste kamer bereikt en dus zal het weldra blijken of hier het lichaam van den Koning aanwezig is. Mocht dit inderdaad het geval zijn en mocht deze mummie in het bezit zijn van de oorspronkelijk daarbij mee gegeven sieraden, dan zal het wel voor de eerste maal zijn, dat men een Konings mummie op die wijze terugvindt en zou daarmee deze vondst alsnog tot iets merkwaardigs gestempeld worden. Omtrent Koning Toet-anck-Amen weet men tot nu toe slechts weinig; het is echter gebleken dat zijn regeering slechts korten tijd heeft geduurd. Dit verklaart vermoedelijk ook, dat het graf waar aan, zooals boven gezegd, slechts tijdens de regeering van den vorst gewerkt werd niet diep in de rotsen is uit gehouwen en dat de wanden ir tegenstelling met de meeste andere Koningsgraven nog geenerlei beeld houwwerk dragen. Voor hen, die in deze graf-opening een heiligschennis zien, wil ik nog mee- deelen dat het plan bestaat, zoo hier de mummie gevonden wordt, deze ter plaatse te laten. Slechts zullen foto.s genomen worden, o.a. ook Röntgen-loto's, teneinde te onderzoeken of ook onder de lijnwaden der ontwikkeling zich amuletten of andere voorwerpen ver borgen bevinden. Wij zullen nu moeten afwachten wat ons de eerstvolgende weken voor nieuw licht in deze zaak brengen zullen. W. H. C. DOORMAN. Publicatiën DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis van de personen, die geboren zijn in 1905, dat alsnog gelegenheid bestaat tot aangifte ter in schrijving voor den dienstplicht aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente secretarie des voormiddags van 912Va uur, vóór 31 Januari a.s. Soest, 23 Januari 1924. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van W. J. Kuijer alhier, om in het per ceel kad. bekend in sectie H. no. 915 aan de Nieuwstraat no. 1 een Stoom- wasscherij met toebehooren te mogen oprichten, door hen onder voorwaarden tot 15 Mei 1925 is toegestaan. Soest, 14 januari 1924. Burgem. en Weth. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. P. P. de BEAUFORT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van H. C. Valkenet alhier, om vergunning tot uitbreiding zijner smederij door plaatsing van een tweetal electromotoren resp. van 2 en 1 l/s P. K. in het perceel aan de Kerkstraat, kad. bekend in sectie H no 3191; de MaaischappiJ „de Auiomaai" te Rot terdam om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaar plaats met aftapinrichting op het perceel van J. Stalenhoef aan de Middelwijkstraat no 38, kad. bekend in sectie H no 4072. Op Maandag 4 Februari a s. des voor middags 10 uur zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schrifte lijk toe te lichten. Zoowel de verzoekers als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, 21 Januari 1924. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG P. P. de BEAUFORT BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat vanaf heden de ophaling van asch en vuilnis zal geschieden op de navolgende wijze a. Dinsdags en Vrijdags zal opge haald worden bij alle inwoners welke wonen in een kring gevormd wordende door: Molenstraat, het verlengde daarvan tot den Langen Brinkweg, den Langen Brinkweg, de Eemstraat, den Zwarten- weg, de Ferd. Huycklaan, de van Lennep- laan, de Birktstraat, de Bartolottilaan, de van Beuningenlaan, de Soesterbergsche- straat, de Oude Utrechtscheweg en den Nieuwenweg tot de Molenstraat. Dan zal tevens te Soestduinen en bij „Zomers Buiten" de ophaling geschieden. b. Woensdags en Zaterdags zal de ophaling op denzelfden voet geschieden binnen een kring gevormd wordende door: de Beukenlaan, de Laanstraat, de Beckeringhstraat, de Veenhuizerstraat, de Nieuwerhoekstraat, de Vredehofstraat tot Hotel Trier, de Noorderweg, de Nieuwe Steeg, den Korten Brinkweg, den Langen Brinkweg tot in rechten lijn tegenover de Molenstraat, de Molenstraat tot de Beukenlaan. Soest, 11 Jan. 1924. Burgein. en Weth. van Soest, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. P. P. DE BEAUFORT. BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat hij de aanvrage van F. Smit om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des na middags en 6 uur des voormiddags, in het perceel Nieuweweg 19 op23Janu ari 1924 tot 23 Januari 1927 heeft toe gestaan. Soest, 23 Januari 1924. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BHUJFORT. Ruwe enSchraleHuid^ DOOS 30. 60. 90 Cent. Bij Apotli. en Drogisten. m.Krtbr. A.Miinlinrdl Burgelijke Stand. GEBOREN: Elsje, dochter van C. Kuij- per en L. van den Brink. Cor- nelis Antonius, zoon van A. J. A. van Beurden en J. Marx. Chris- tina Barbara, dochter van P. J. C. van der Lugt en E. Kok. ONDERTROUWD: G. Werkhoven en M. P. Helders. L. van Stuijven- berg en J. van Putten. GETROUWD: Geene. OVERLEDENH. Hoogkamp, oud 58 j., ongehuwd. E. van de Kamp, oud 58 jaren, echtgenoote van J. Kraaikamp. H. F. van Diepen beek, oud 54 jaren, echtgenoot van V/. H. de Vries. Johannes Valkenet. oud 3 maanden. E. REYNTJES - P. v. d. BURG Tandarts Tandtechnicus houden Spreekuur te SOEST iedere Donderdag avond van 6-9 uur ten huize van J. VAN GOOR MIDDELWIJKSTRAAT 5 SOEST Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Het bestuur van „Soest Vooruit" ver zoekt beleefd opname van het navolgende, waarvoor bij voorbaat dank. Bij de lezing van het ingezonden stuk van den Heer W. in Uw vorig nummer, werd onwillekeurig de verzuchting ge slaakt: Heer bewaar ons voor onze vrienden, met onze vijanden zullen wij het zelf wel klaarspelen. Doch ter zake, en in de eerste plaats de grieven, welke de geachte inzender opnoemt, in volgorde beantwoord. De heer W. weet ongetwijfeld niet dat de door hem bedoelde nuttige inrichting steeds aanwezig is geweest zoolang de ijsbaan bestaat, ook dit jaar, doch eiken zomer wordt zij door de lieve jeugd zóó grondig vernield, dat telkens weer vrij aanzienlijke kosien voor herstelling noodig zijn, gelijk ook dit jaar. Toen het stuk verscheen, stond de bedoelde inrichting reeds weder eenige dagen geheel vernieuwd op de aloude plaats. De nieuwe tent, welke met zorg en overleg is gebouwd, is voor het eerst in gebruik, en vertoont nog eenige ge breken welke in de praktijk blijken en zoo spoedig mogelijk worden hersteld. Toen o.a. het tochten der deuren bleek, zijn dadelijk deurdrangers aangebracht toen deze te licht waren, is opdracht gegeven sterker aan te brengen. In de oude tent werden alle plaatsen ingenomen door een drom van kleuters, schaatsen aanbindend, tierend, ruiten brekend en alles vernielend wat niet spijkervast was. Thans is voor jhet aanbinden der schaat sen een drietal flinke banken om de tent aangebracht en is deze laatste in twee gedeelten verdeeld. De tweede klas is bestemd voor de kleinen en voor de grooteren die over een minder ruime beurs beurs beschikken, de eerste klas voor hen die eens willen uitrusten of een rustig gezicht op de baan verlangen. In de tweede klas worden lagere prijzen gevraagd, in de eerste de gewone koffie- huisprijzen, en het bestuur acht het toch wenschelijk, toch billijk, in deze regeling verandering te brengen. Wenscht de Heer W. de lagere prijzen te betalen, niets belet hem in de tweede klas plaats te nemen, vooral zoodra de nieuwe meubi leering is aangebracht. Ten slotte kan het bestuur niet nalaten er zijn spijt over uit te spreken dat de Heer W. niet eens even bij een of meer der bestuursleden aanklopte om zijn grieven te uiten, waar hij immers over tuigd moet zijn dat zijn woorden en wenken gaarne zouden worden ter harte genomen. Het bestuur, dat zonder voldoende geldmiddelen en met geheel onvoldoende steun der burgerij, waarvan slechts een uiterst gering deel de vereeniging als lid steunt, alles in het werk stelt om op velerlei gebied, in het bijzonder wat betreft het ijsvermaak, goed voor te gaan, had in zake de exploitatie der ijsbaan eer een woord van lof dan van kritiek verwacht. Om strijd is dit jaar geroemd de goede verzorging der banen, de goede orde en niet het minst de nieuwe ijstent, die met zeer geringe middelen werd opgericht en die in eene zeer ge voelde behoefte voorziet. Waar de lof uitbleef, meende het bestuur dit zeer zeker te kunnen verwachten van de kritiek die in dit geval niet billijk is te achten en in elk geval niet bevorderlijk is voor den bloei der ijsbaan, welke slechts kan worden verkregen door een groot aantal leden en een druk bezoek uit alle rangen en standen. Hoogachtend, Het Bestuur van „Soest Vooruit" Drogist-Opticien Maakt FOTO's voor alle doeleinden 8urgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Rijks depót voor Post- en Rentezegels Geeft U te koop en te huur zijnde perceelen op aan het van den Architect en Makelaar Stationsweg 22, Tel. 172. «r, VERGETEN. Nu Mijnheer Benschop in dit blad van 19 dezer zoo geweldig aan het ophelderen sloeg, had ik gaarne gezien, daf Z.Ed. ook even opgehelderd had, waiYom in de notulen van de zitting van 20 pee. 1.1. vergeten was de opmerking te griffelen, die de Heer Heijnings maakte naai aanleiding van de toelichting van den. Heer Burgemeester over de aan gelegenheid, welke eigenlijk ook den Hetjf B. tot schrijven zette. Lat juist deze bemerking van den HetV Heijnings haast het voornaamste van deze geheele zitting in de notulen niet voorkwam, geeft veel stof tot denken. Wat dan ook het raadplegen van notulen of offic. verslagen betreft, heeft dit in zooverre zin, als men zich mede vergewist van eventueele rectificaties of aanvullingen. Of dit raadplegen van offic. stukken ecfucr zoo gemakkelijk gaat als de Heer B. l et voorstelt? Wel wij hebben andere ondervinding. Zelfs een agenda konden wij meermalen niet krijgen 1 lnlusschen ware 't te wenschen ge weest, dat de Heer B. het wat eerder zoo goed had geweten, dan had zeer zeker de Heer Heijnings zijne op- of aanmerkingen niet behoeven te maken en was al dit onverkwikkelijk geschrijf in dC pen gebleven. Maar bovenal Soest allicht eene ontgoocheling bespaard. VERSLAGGEVER. BEL]DAN DIRECT. OP Tri QJ EEN KLEIN VERSCHIL 1 Mijnheer de Redacteur, Bcfcbtci VerZOCK IK. U tICl UUlK-ioiaauUC te willen plaatsen als antwoord op dat gene,) wat door den heer Benschop is medegedeeld in Uw blad van 19 dezer. Niet alleen ben ik afgegaan op de krantenverslagen, doch tevens heb ik geraadpleegd de officieele notulen van de Raadsvergadering d.d. 3 Januari 1.1. Daarin is o.a. vastgelegd het navolgende „Ten aanzien van die van 20 Dec. 1923 zegt de Heer Heijnings, dat daarin een voornaam punt is vergeten, en wel de mededeeling van den Voorzitter omtrent het aanmerkelijke tekort van ongeveer 70.000 gulden, door eene verkeerde boeking. In de ver gadering van 9 Oct. 1924 toch werd de heugelijke mededeeling gedaan, dat de opbrengst 30.000 gulden boven de raming is uitgegaan; als spreker zich niet vergist, werd het zelfs als bewijs van goeden financieelen opzet naar voren gebracht. Spreker stelt er prijs op dat de mededeeling van den Voorzitter in de notulen wordt vast gelegd dat er een tekort van 70.000 gulden is, waar dan die 30.000 gulden afgaan. Voor de verkiezingen toch werd medegedeeld, dat de belasting verlaagd kon wordende Voor zitter deelde mede dat men gezien het aanmerkelijk te kort trachten zou niet tot ver hooging der belastingen over te gaan. Mijnheer de Redacteur, het is wel zeer opmerkelijk, dat een dergelijk hoogst belangrijk punt vergeten werd in de notulen op te nemen 1 Met vriendelijken dank voor Uwe bekende welwillendheid, Hoogachtend, JAN FINANCIER. Dat zijn dus de notulen (J. F.). Ondergeteekende winkeliers verzoeken vriendelijk onderstaande regels op te willen nemen, bij voorbaat hun dank. Terwijl door middel eener courant hen het volgende gedichtje onder hun aandacht kwam; als volgt: NIET BORGEN. Als mij een klant te borgen bidt, Dan weet ik van te voren dit: Zoo ik niet borg, zoo heb ik toorn, En borg ik wel, is geld en klant verloren. Ik weet dus niet hoe het 't best te maken, Om geld en klant wel kwijt te raken. Niet borgen, zeg ik op het lest. Dan houd ik geld en klanten 't best. De bedoeling is n.l. om de beroerde toestanden der winkeliers even te schet sen, t.w. dat zij (toegevende de alles- sinds beroerde omstandigheden waarin vele menschen onder gebukt gaan) direct dien stoot op moeten vangen. De slacht offers dier toestand moeten toch hun dagelijksche behoeften (levensmiddelen) bij een winkelier bekomen, die op hun beurt hun leveranciers ook betalen moeten. Eenige gedupeerde winkeliers. SOEST ACHTERUIT 1 Eerst heette 't Wilhelminalaan, Niemand zag iets raars daaraan, Doch de Vroede Vaderen hielden raad, En noemden 't Wilhelminastraat! Toen dat een tijdje had geduurd, Tot erger van de heele buurt, Bood een van ons een voorstel aan, En 't werd weer Wilhelminalaan. Dus zou het wel heel logisch wezen, Den eersten naam nu hier te lezen, op 't bordje, wat U wijst den weg; Toch is 't niet zoo, wat ik U zeg. 't Lijkt op Jan Klaassen en Katrijn, Die in de Poppenkast aan 't werk zijn. Ook mogelijk, wat ik heb gedroomd, Dat in heel Soest geen schilder woont I VADER KATS. Plaatselijk Nieuws. aan den Amersfoortschen Straatweg al hier door den makelaar H. J. van Duur- sen te Baarn verkocht is aan de Ver eeniging „trein 828" WINTERLEZING. Ds. D. A. van den Bosch, Ned. Herv. Predikant te s'-Gravenhage, die op uit- noodiging van het Chr. Comité van Winterlezingen, Woensdagavond 23 Jan. 1.1. in de Rembrandtzaal eene lezing hield, beschikt over een buitengewoon mooi oratorisch talent. Op boeiende en overtuigende wijze behandelde Spreker zijn onderwerp „Het Gebed", weerlegde de meeningen der astronomen, die in het heelal 'geen God, en der medici, die in het menschelijk lichaam geen ziel hadden gevonden. Religie is het gevoel van afhankelijk heid van God en treffend was de sym bolische uitlegging van den biddenden mensch, hetzij staande, zittend of knie lend met gesloten oogen en gevouwen handen. Niet het machinaal en gedachte loos opzeggen van gebeden is bidden. Bidden is spreken met God en daarin onderscheidde Dr. v. d. Bosch, smeek beden, dankgebeden en aanbidden. Juist te pas gebrachte, scherp ge- teekende, heldere voorbeelden illustreer de deze schitterende met £daed en overtuiging uitgesproken rede, die door eene niet al te groote menigte met stille aandacht en heilige ernst werd gevolgd. Met een gevoel van waarmen dank aan den Spreker voor diens opheffende, stichtende lezing gingen wij huiswaarts. MONDHARMONICACLUB. Maandagavond is in Hotel „De Gouden Ploeg" een vergadering gehouden die ten doel had tot oprichting te komen van een Mondharmonicaclub. De ver gadering werd vrij druk bezocht en er hebben zich een 25-tal leden van beider lei kunne voor deze club opgegeven. Zij draagt de naam „De Echo", Direc teur den Heer Th. W. de Heus, uit Hilversum. De repetities worden gehou den des Maandagsavonds 8 uur in de zaal bij den Heer Okhuysen, Burge meester Grothestraat. OPSLAGPLAATS KERKPAD 19 bij halte Soestdijk. Kantooruren 8—12 en 2—5 Telefoon 133 BestelkantoorVeenhuizerstraat 9, Telef. 77 Birkstraat 4 EEMNESSERWEG 51 - BAARN TELEFOON 241 LEZING Dr. DE HARTOG. Het Bestuur der Vereen, van Vrijzinnig Godsdienstigen schrijft ons Even een herinnering aan het optreden van dezen Spreker op a.s. Donderdag. Wij achten het een voorrecht onze in gezetenen met dezen hoogbegaafden predikant-filosoof, stichter en ziel der Middaghoogte-beweging, in kennis te brengen, en verwachten, dat zeer velen, van onderscheidene richting, deze ge legenheid gaarne zullen aangrijpen om dezen markanten redenaar te hooren. Verder zij verwezen naar de advertentie in dit blad. „HET GROENE KRUIS" Vanwege de Vereen. „Het Groene Kruis" zal, zoowel te Soest als te Soester- berg, een Moedercursus worden gegeven, waaraan door moeders en aanstaande moeders (leden) kan worden deelge nomen. In deze cursus zal worden be sproken de behandeling van zuigelingen, voeding ed. De eerste lessen zullen gehouden worden resp. 7 en 8 Februari a.s. Plaats en uur wordt nader bekend gemaakt. Duur der cursus 6 8 weken. Leden kunnen deze cursus gratis bij wonen en zich thans reeds aanmelden bij de dames Lekkerkerker, Lindenlaan 7, Nagel, Beetslaan, Poldervaart, Driehoeks- weg en Westra, Julianastraat, voor Soest; Desta, Soesteibergschestraat en Seven- huysen, Amersfoortschestraatweg, voor Soesterberg, alsmede aan het Secreta riaat: v. Lijndenlaan 5. VERKOCHT We vernemen dat het kasteel Vosse- veld met omliggende terrein, gelegen VRIJWILLIGEN BRANDWEER In verband met de reorganisatie der Brandweer te Soest lijkt het niet ondien stig eenige wenken voor de leden der nieuw benoemde Vrijwillige Brandweer vereniging te geven, waarom wij hier eenige zeer nuttige wenken laten volgen. Direct na het eerste alarm begeve men zich niet naar den brand, maar altijd naar bewaarplaats van het materiaal. Wie het eerst daar aankomt, schrijve op het aldaar hangende bord waar de brand is, opdat alle volgenden het weten Men neme onmiddelijk het slangenwagentje, dat in alle secties aanwezig is, en spoed de zich zoo spoedig mogelijk naar het terrein der brand. Men plaatse op de brandkraan, die het meest in de nabij heid is, de standaardpijp. Vervolgens de slang achterop het wagentje losmaken en op de standaardpijp aansluitendan rijde men het wagentje achteruit in de richting van den brand. Na voldoende slangen uitgerold te hebben, sluite men de straalpijp daaraan. Ten slotte draaie men de brandkraan open. Zoodra de Commandant of een der brandmeesters aanwezig is, stelle men zich uitsluitend onder hun bevel. Ook lijkt het on§ wenschelijk de be- V-ra-ir ra» «iCl DI'KIICI WeCl lil JlEl iuJi te vermelden. Zij zijn: voor sectie 1 (Hart en Lazarusberg) naast de pol tie- woning van ter Haar; voor sectie II: (Soestdijk tot de Molenstraat) naast de woning van J. Vos aan den Langen Brink weg; voor sectie III: (overige deel der gemeente vanaf de Molenstraat, omvat Kerkebuurt, Birkt en Soestduinen) bij de woning van E. J. v. d. Flier, Kerkstraat 6 en naast de politiewoning van H. J. van Leeuwen, Birkstraat. Van iederen vrijwilliger wordt ver wacht, dat de secties elkander in geval van brand zullen bijstaan, zoodat dan allen zullen opkomen. Indien aan &1 deze wenken getronw de hand wordt gehouden en stiptelijk opgevolgd, dan kan Soest voor den dag komen met een flink corps geschoolde brandweerlieden, die weten hunne taak te volbrengen, welke van een goed brand weerman mag worden verwacht. OVERREDEN Het 9 jarig zoontje van den heer v. M. van Soestduinen had deze week het on geluk bij het opspringen der motorlram, daaronder te geraken, waarbij hem de halve voet werd afgereden. BELEEDIG1NG De politie maakte procesverbaal op tegen Mej. Z. ter zake beleediging van Mej. L. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een kinderportemonnaie, een Zilveren broche, een wollen das, een dames hand schoen, een bril in etui, een rozenkrans, een reticule, een gouden vingering, een manchetknoop. CHR. ORAN|E-VEREENIGING. Blijkens een advertentie in dit blad zal de Chr. Oranjevereeniging „Juliana van Stolberg" een feestvergadering hou den op Woensdag 30 Januari s' avonds half 8 in de Rembrandtzaal. In deze ver gadering zullen toespraken gehouden worden door Ds. D. P. Brans en Ds. R. E. van Arkel van Utrecht, terwijl verder zang van een dubbelkwartet, so lozang, vioolspel, en voordrachten dezen avond zullen afwisselen. Voor de verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. TOONEELUITVOER1NG. 31 Januari a.s. zal bij den Heer van Lint, Hotel „Het Zwaantje" te Soester berg eene tooneeluitvoering worden ge geven vanwege de dansclub aldaar. Op gevoerd zal worden het stuk getiteld: „De Schaapherder". Een en ander zal worden opgeluisterd door een gezellig strijkje en door het geven van voor drachten. Na afloop zal nog een gezellig bal dezen avond besluiten. OPLICHTING. De politie te Soesterberg maakte dezer dagen tegen een tweetal personen uit Amersloort proces-verbaal op ter zake ,V#I

Soester Courant | 1924 | | pagina 1