rrisHiieerüi snot wm KITS Singer lei. 0. ünp Gek. Staal A. Deelman. Vioollessen ieyeliü l Soes! j. i hi Leeuw Ziliilpriiitlei 29 l in llHveieii Tweede Blad Naaimachines EEN HUIS TE KUUR Dr.J.H. Rypert. e.neeirATei.122 B. van da Brink ppima oclMvoep en Eternel EenslPucfie-wRen K* JANSON Kuis-, lel-, firol- en Kaenei-smuderii STEENEN. Te Huur Kunsimoeders, Broedmacii. lampen, Thermometers enz. Spoorsiraat 26. Meisje gevraagd Singer Maatschappij Te huur Te koop costuum en Lingerieeeaister KORTE BMWEG 36 Ahonnenten Aduerientiën Dagblad je Telegraaf en courant Meuws van den Dag. Dameshandwerken, Filiaal BENNINO A. P. van IJselstein. Huisschilder-Behanger Schoonmaak -Witwerk Boter, Kaas en Eieren. Jae* Dalstra Timmer- sn mfltselaersDedrui Minnbiireau soesirt.str.32, soesterberg Te koop aangeboden Te huur gevraagd Te koop Nette Dienstbode Werkster. van Eenreuzendoos Schoencrême. 2 KWARTJES D00ZEN voor cent Molenstraat 69. J. van Asch J. J. F. van Woudenberg van liet Soester Nieuwsblad van Zaterdag 28 Januari 1324 TUINBOUW. Tuinbemesting. Spoedig breekt de tijd weer aan, waarop we de tuin moeten bemesten. Wil men in den aanstaanden zomer daar pleizier van hebben; dan dient, vooral op onze zandgronden, een goede bemesting niet vergeten te worden. We kunnen hiervoor gebrui ken stalmest en kunstmest. De stal mest is puike bemesting, die niet alleen plantenvoedsel levert, doch ook de structuur der grond verbetert door dc humes welke zij vormt. Alle stalmest is echter niet even goed van samenstelling en hangt af van de diersoort, voeding, den ouderdom en de bewaring. De meeste stikstof zit in de-uitwerpselen van paarden en schapen, welke mestsoorten snel ver teeren en broeiendeze mest heeft dan ook bijzondere waarde voor broeiing in de bakken. Het gebruik van stalmest van goede samenstelling heeft in den tuinbouw en ook in den landbouw steeds resultaten opgeleverd doch, opgemerkt dient te worden, dat bij aanwending van stalmest voor som mige gewassen van het een te veel en van de andere voedingstof te weinig wordt gegeven. Daar de plantengroei zich regelt naar die voedingstof, waarvan de kleinste hoeveelheid in den bodem aanwezig is, i; stalmest alleen, dikwijls niet de voordeeligste meststof en is een voerdeel van de kunstmest, dat men deze kan toepassen in de verhouding tot de gesteldheid van den grond en naar de behoefte van de gewas sen, welke men wenscht te teelen. bezitters van tuinen beschikken doorgaans niet over veel stalmest inott men die koopeu, dan is dit in den regel duur. Wie een plaatsje heelt om zijn atval te verzamelen, kan daarvan een groote hoop maken en die overgieten met gier of beer. Op deze wijze ontstaat heel goede humesvormende mest. Aan te raden is zulk een hoop een paar malen om te zetten, om dit mengsel te doen verbeteren. Op nieuwe terreinen is dit ook een heel goede humesvöü- mende mest. Voor een goede groei en ontwik keling der planten is men door weten schappelijke onderzoekingen tot de overtuiging gekomen, dat naast kool stof, 2uurstof, waterstof, zwavel, mag- nezïum en ijzer, silicium, natrium en chloor, een viertal stoffen het eerst in aanmerking komen, t.w. Stikstof, Phosphorzuur, Kali en Kalk; van de overige zijn in den regel in den bodem wel genoeg voorhanden on in de behoefte der planten te voorzien. Natuurlijke meststoffen zijn nuttig, ja men zoude haast zeggen onmis baar voor tuin en landbouw, daar ze den bodem voorzien van humes en voedsel. Toch kunnen we tegen woordig niet ftieer volstaan met de latuurliike meststoffen alleen; we stellen steeds hooger eischen aan den grond en kunnen zoodoende met deze meststoffen niet voorzien in de behoefte van elke plantensoort afzon derlijk. Aanvulling met kunstmest is daar om in den land- en tuinbouw noodig. Daarin heeft men veel plantenvoedsel in een klein volume. In een volgend nummer hoop ik dit verder te bespreken. BSNëMENLAftD. Door plaatsgebrek moesten wij de laatste weken ons binnenlandsch over zicht laten overstaan. De uitgebreide gemeenteraadsver slagen vroegen zooveel ruimte, dat deze rubriek er bij in moest schieten. Wij hopen nu echter weer geregeld haar te kunnen opnemen. De gebeurtenissen in het staatkun dig leven van ons land hebben zich ontwikkeld op een wijze zooals wei nigen zullen hebben verwacht. Het ministerie Ruys de Berenbrouck is nu voor de derde maal opgetreden, thans tegen den zin der bewindslieden zelf. We willen ons niet verdiepen in beschouwingen over het inconstitu- tioneele der oplossing van de crisis, verheugen ons veeleer dat deze man nen de moeilijke taak op verlangen der Kroon weer op zich hebben wil len nemen. Een ding is wel gebleken, dat de vorming van een nieuw kabinet, met een redelijke kans van slagen, tot de onmogelijkheden behoorde. De afgelegde regeeringsverklaringen en de daarop gevolgde debatten in de Tweede Kamer zijn een beetje meegevallen. Zelfs het aangekondigde rumoer van de S.D.A.P. viel voor het groot ste deel in hef water, door de be strijding der democratische partijen onderling. De heeren Marchant en Schaper kregen het tamelijk met elkaar aan den stok en de heeren Wijnkoop en Duys trakteerden elkaar op aller lei vriendelijkheden. Hoewel de heeren Dresselhuis V.B.) en Marchant (V.D.) kritiek niet heb ben gespaard eindigen beide toch hunne redevoeringen met het kabinet steun toe te zeggen onder bepaalde voorwaarden. Voornamelijk deze, dat het in evenwicht brengen der finan ciën als eerste zorg op de agenda zal voorkomen. Een tweetal moties, van de heeren Troelstra en van Ravesteijn kelderden met groote meerderheid. Mr. Troelstra stelde voor onmid- delijk de kamer te ontbinden, waar voor geen stem werd gevonden, dan die van de S.D.A.P. De motie van den heer van Ra- vensteijn kreeg 2 stemmen. Zij was buitengewoon lang, inhoudende scher pe afkeuring over de oplossing der crisis en de daden der Kroon. De algemeene indruk is, dat het ministerie vaster zit dan vóór 26 Oc tober, al is hare positie tegenover de kamermeerderheid wel eenigszins gewijzigd. Het beroep van den Minister-pre sident op de medewerking en vader landsliefde van het parlement schijnt, voor een groot deel althans, wel in goede aarde te zijn gevallen. Behalve over de Kabinets-crisis is deze week in de Tweede Kamer, door Mejuffrouw Westerman (V.B.) ge ïnterpelleerd over het voorgenomen ontslag. Zelfs de heer Schaper schaarde zich achter de Regeering en het wil ons voorkomen dat de spreekster verstan dig had gedaan dit feministisch be toog maar achterwege te houden. Een aanslag op de rechten der vrouw pleegt de regeering, meende Mejuffrouw Westerman en andere dames. Minister Heemskerk zei heel dui delijk, dat ze er niets van weten. Men treft de vrouw zeker, maar niet als vrouw. Handhaaft men de gehuwde vrouw en laat toe dat in één gezin dubbele inkomsten zijn en zendt men den gehuwden man naar huis, dan treft men daar de vrouw, die als moeder in haar huis op haar plaats is en ontziet de vrouw (ambtenares) die een plaats inneemt waarop zei niet behoort. Duidelijker kan het wel niet gezegd. Moed en vaderlandsliefde. Prof. de Louter schrij ft in de „N. Crt. over het weder optreden van het Ka binet o.m. het volgende: ,,Na de drie mislukte pogingen tot een meer normale oplossing is deze wederaanvaarding m.i. een daad van moed en vaderlandsliefde, 't Ministerie heeft de roepstem der Koningin ver nomen en daaraan gehoor gegeven ten koste van eigen gemak en belang, volkomen bereid om van haar daden rekenschap te geven aan een verdeelde en lastige Volksvertegenwoordiging" Prof. de Louter behoort voorzoo- ver wij weten niet tot de rechter zijde. De „verg ssing" van 1918. In de berucht geworden vergadering van de S.D.A.P. te Rotterdam sprak Mr. P. J. Troelstra als volgt op 11 November 19J8: „V/ij zullen dus Zondag de ge wichtige vraag hebben te bespreken, of wij zullen over gaan tot een op persten raad van arbeiders en sol daten voor het heeJe land en verder van plaatselijke raden. Hebben wij daartoe besloten, dan is die raad van af dat oogenblik het opperste gezag van ons land. (Applaus). Gij, bour geöisie, gevoelt, dat de arbeiders klasse is geworden de macht, die niet meer kan vragen, eischen, maar die zich zelf als opperste macht moet constitueeren. Dit is de eisch der his torie, voegt er u naar". En nu knippen wij een stukje uit de „Handelingen" van de Tweede Kamer, waar in de vergadering van 16 Januari j.1. zich de volgende ge- dachtenwisseling ontspon .De heer Troelstra: Ik heb ook zeer sterke critiek op het parlement. Ik heb aan die critiek herhaaldelijk onomwonden uiting gegeven, maar ik heb steeds beseft, dat tenslotte het Parlement niet kan en niet mag wor den ontbeerd, omdat ik geen anderen weg zie om den invloed van het volk en de wenschen van het volk tot uiting te brengen. De heer Wijnkoop: De sovjets 1 De heer Troelstra: Zelfs niet de hooggeprezen sovjets. De heer Wijnkoop: In 1918 had u het zelf over de sovjets. En nu? Ik lach het laatst! De heer TroelstraMijnheer de Voorzitter! Het is niet juist, wat de geachte afgevaardigde zegt, dat ik in 1918 over de sovjets zou hebben ge sproken, maar indien het juist was, dan zou de ervaring, die men sinds 1918 met de sovjets heeft opgedaan in het land, waar zij inheemsch zijn, in staat zijn om mij daarvan terug te brengen. De heer Wijnkoop: Dus dat was een vergissing; gelukkig. De heer Troelstra: Zelfs dat is niet het geval; ware het wel zoo, dan kan men zich op verschillende manieren vergissen. Men kan zich permanent vergissen en men kan zich voor een keer vergissen 'en er is geen reden om mij met de perma nente vergissing van den heer Wijn koop te vereenzelvigen. voor het personeel de 8 Va pCt. van thans zal gehandhaafd blijven met een meerdere loonsverlaging van 4 pCt. Een zeer sterke, zoo niet de sterk ste strooming onder het personeel geeft de voorkeur aan loonsvermin dering de last procentsgewijze op het geheele personeel drukt en het te ontvangen loon meer in overeenstem ming komt met het nominale loon, terwijl bij verhoogde storting voor het pensioen de loonen boven de f6000.niet met de storting hoeger dan dit bedrag bezwaard zullen wor den. Waar het nu bericht in het zooeven aangeduide dagblad deindruk vestigt, alsof de onderhandelingen op 19 Januari in zulk een teeken stonden, dat wanneer het personeel een storting van 12 Vs pCt. voor de pensioenen niet aanvaarde ook de directie haar tege moetkomingen ten aanzien van het personeel op de vierde klasse stand plaatsen en het werkplaats personeel zou terugnemen, werd van de zijde der Directie er de aandacht op geves tigd, dat indien deze opvatting soms zou bestaan dit niet juist is, Wanneer het personeel de voorkeur mocht geven aan 4 pCt. meer loons verlaging dan 4 pCt. meerdere stor ting voor het pensioen heeft de Directie daartegen geen enkel bezwaar mits maar het totale bedrag der bespa ring die berekend werd op f 8.680.000. onaangetast blijft. Zij verklaarde nadrukkelijk dat nadeelige gevolgen ten opzichte van bepaaalde catagoriën niet ontstaan zullen, wanneer de overeenkomst alsnog dezen geest zou gewijzigd worden dat de loonsverla ging zou zijn 5 pCt. voor de vierde klassers, 7 pCt. voor het werkplaats en 9 pCt. voor het overige personeel. Omtrent een ander punt, waarover verschil van meening bestaat n,l. het ontbinden van den Loonraad om daarvoor in de plaats te stellen een z.g. Personeelraad verklaarde de Directie, dat er harerzijds geen bezwa ren bestaan om dit punt later afzon derlijk onder de oogen te zien daar deze aangelegenheid met de voorge nomen vermindering der loonen geen direct verband houdt. Hoewel de directie een Personeelraad verkiese lijker acht dan de wijze van overleg, zooals deze thans plaats vind in den Loonraad en Maandelijke Conferen tie is zij bereid rekening te houden met de bezwaren, die tegen een alge meene verkiezing bestaan. De loonsverlaging bij het Spoorweg personeel. In de Zaterdag j.1. gehouden con ferentie met de personeel-organisaties heeft de Directie verklaard, dat zij op haar eerste voorstel in zooverre te rugkomt, dat zij thans voorstelt over te gaan tot een loonsverlaging van 5 pet. en een pensioenkorting, die 4 pet. hooger is dan de tegenwoor dige. De gratificatie van 4 dager loon indien men een heel jaar niet ziek is geweest, vervalt. De regeling omtrent het zieken fonds en uitbetaling bij ziekte blijft dan ongeveer zooals tot op heden. L'aartegenover staat dat de Directie den eisch stelde dat de organisaties zouden bewilligen in een redactiewij ziging van art. 36 reglement dienst- voorwaarden, waardoor onomstoote- lijk zou komen vast te staan, dat dit artikel slechts bedoeld is voor individueele gevallen. De Directie zal deze voorstellen schriftelijk bevestigen, waarna de organisaties een beslissing kunnen nemen. De kans op aannemen is, naar wij vernemen, groot, indien ten aanzien van art. 36 de Directie van haar eischen wat zal laten vallen. Het standpunt van de Directie. In verband met de waarschijnlijk heid, dat ten gevolge van eenige me- dedeelingen, die blijkens het verslag in de dagbladen op het Zondag j. gehouden congres der Ned. Vereen, zijn gedaan, er onder het personeel misverstand zou kunnen ontstaan heeft de voorzitter van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en tramwegpersoneel zich tot de Directie der Ned. Spoorwe gen gewend om precies vastgesteld te zien welk standpunt de Directie inneemt ten opzichte van eenige pun ten, waarover onder het personeel en door de Vakvereenigingen niet eenstemmig wordt gedacht. Een dezer punten is de kwestie of de reeds bestaande korting voor de pensioenen 8V2 op I21/s procent gebracht moet worden dan wel of Plaatselijk Nieuws. personen. De Bilt 7833. vooruitgang 801 personen gedurende hetzelfde tijdvak. Chr. Besturynbond. De heer H. Ame ink Secretataris van het Chr. Nat. Vckverbond hoopt 27 Februari a.s. te spreken voor den C.B.B. abusief was vorige week ge meld, 27 Jan. e.k. Chr. Oranjevereeniging. In de feestelijke bijeenkomst op Woensdagavond a.s. i.\ de Rembrandt- zaal zullen als sprekers optreden. Ds. D. P. Brans alhier en Ds. R. E. van Arkel van Utrecht. Wijl Ds. J. Hoek door familie omstandigheden verhinderd is, mocht het bestuur Ds. v. Ark< 1 bereid vinden voor de Vereeniging op te treden. De avond wordt afgewisseld door zang en muziek en belooft zeer ge zellig te worden, Door de politie te Soesterberg werd dezer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere v. O. en v. d. B., beiden uit Amersfoort terzake op lichting. Beiden hebben bekend en zijn daarna weer op vrije voeten ge steld. Van de twee Duitschers, die de vorige week door de politie te Soes terberg zijn aangehouden, als verdacht van diefstal van de rijwielen, die zij in hun bezit hadden, is thans geble ken dat zij te Hummelo en Kippel in den nacht van 13 op 14 Jan. in een boerderij aldaar hadden ingebro ken, alwaar twee rijwielen, schoenen en ondergoed werden vermist. De rijwielen zijn reeds door den eigenaar herkend. De heeren worden ter be schikking van den Burgemeester van Hummelo gesteld. Gisterenavend trad in de Rembrand- zaal op uitnoodiging van het Chr. comité van winterlezingen op Ds. D. A, van den Bosch van den Haag met hetonderp „Het Gebed" Hoewel een teeder onderwerp vond spr. het niet ongewenscht dat het eens behan deld werd in een willekeurige verga dering door een willekeurig persoon. Waar het in één avond niet van alle kanten kan worden belicht, behandelde spr. het gebed in zijn wezen en naar zijn waarde, en dit laatste weer bezien van subjectieve zijde. Zoowel wat inhoud als wat voordracht en gestie betrof, was het een prachtlezing. Vanwege de Ver. „Het Groene Kruis" zal, zoowel te Soest als te Soesterberg een Moedercursus wor- gegeven, waaraan door moeders en aanstaande moeders (leden) kan wor den deelgenomen. In deze curcus zal worden bespro ken de behandeling van zuigelingen, voeding e.d. De eerste lessen zullen gehouden worden resp. 7 en 8 Fe bruari a.s. plaats en uur wordt nader bekend gemaakt. Duur der cursus 6 8 weken. Leden kunnen deze cusus gratis bijwonen en zich thans reeds aanmel den bij de dames Lekkerkerke, Lin- denlaan 7; Nagel, Beetslaan; Pol dervaart, Driehoeksweg en Westra, Julianastraat voor SoestDesta, Soes- terbergschestraat en Sevenhuyzen, Amersfoortschestraat, voor Soester berg, alsmede aan het Secretariaat v. Lijndelaan 5. Lezing Dr. De Hartog. Het Bestuur der Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen schrijft ons Even een herinnering aan het op treden van dezen spr. op a.s. Don derdag Wij achten het een voorrecht, onze ingezetenen met dezen hoogbegaaf den predikant-filosoof, stichter en ziel der Middaghoogte-beweging, in ken nis te brengen en verwachten, dat zeer velen, van onderscheidene rich ting, deze gelegenheid gaarne zullen aangrijpen, om dezen markanten re denaar te hooren. Verder zij verwezen naar de ad vertentie in dit blad. J. 1. Maandag reed de muziekon derwijzer Diepenbeek van hier met zijn zoon per rijwiel naar Soesterberg. Ter hoogte van de ingang „De Paitz" werd D. onwel en wilde afstappen. Op het zelfde oogenblik viel genoem de D. van zijn rijwiel en was onmid- delijk dood. Het lijk is door de zorg der Luchtvaart-afd, naar zijn woning alhier overgebracht. Vrijdag 8 Februari a.s. zal de Soester Fanfare een winterconcert geven in de Rembrandtzaal. Een schitterend program is voor is dit concert samengesteld. Nader vernemen wij nog, dat genoemd muziekcorps op Hemel vaartsdag a.s. zeil deelnemen aan het groot nationaal concours te 's- Graveland en zal uitkomen in de Eere-afdeeling. Gevonden voorwerpen: een kin- derportemonnaie, een zilveren broche, een wollen das, een dameshandichoen, een bril in etui, een rozenkrans, een gouden vingerring, een manchetknoop De politie maakte proces-verbaal op tegen vrouw Z. terzake beleediging. Het negenjarig zoontje van den heer v. M. alhier, had dezer dagen het ongeluk bij het opspringen der motortram daaronder te geraken, waar bij hem de halve voet werd afgereden. Door de politie te Soesterberg werd een krankzinnige aangehouden, die de ouderlijke woning te Woudenberg was ontloopen. Door de zorg der politie is hij weer naar zijn woning terug gebracht. De A.R. Kiesvereeniging „Ned. en Oranje" zal D V. op a.s. Maan dagavond 28 Januari 's avonds 7l/3 uur haar Jaarvergadering houden in de Chr. U.L.O. School Spoorstraat, AgendaJaarverslagen, Per. Verk. Bestuursleden, vastst. Statuten enz. Alle leden worden opgewekt de Jarrvergadering bij te wonen. Op 1 Januari 1924 bedroeg het i-inlol innmnrtre .ion QaacI 10582 op i januari iyzi oear aantal inwoners van Soest vooruitgegaan alzoo in 1923 977 per sonen. Baarn 11475, vooruitgang 316 mond, St. Janstraat 2. G. de Leeuw, met gezin, naar Utrecht, van 't Hofstraat 13. A. de Leeuw, naar Rotterdam, Hof manplein 36. C. M. Hindriks naar Baarn, Botha- laan 1. A. J. Klever, naar Zeist, den Dolder, Willem Arntzhoeve, gevestigd. M. E. J. Reinewald, Hellingweg 1-3-5, van Amsternam. J. F. J. Buning, met gezin, Juliana straat 6d. van België. J. van Berloo, Amersfoortschestraat 117, van Renkum. Wed. A. C. Schaap, met gezin, Schou tenkampweg 16, van Hilversum. F. Lameris, met gezin. Torenstraat 15, van Appingedam. N. de Gier, Veenbuizerstraat 63, van Renkum. G. R. M. Nijhof, Soesterbergsche- straat N.Z. 42. van Hengelo (O). van den Bosch, met gezin, Juliana straat 48a, van Schagen. C. J. Rolling, Kerkstraat 59, van Eijsden. C. J W. Leestouer, met gezin. Bos straat 27, van 's-Gravenhage. Th. G. Willemsen. Soesterbergsche- straat Z Z. 48, van Didam. M. van der Pannem, met gezin, Sin- nemaplein 12, van Leusden. A. Stokvis, Kerkstraat 59, van N.O. Indië. M. Timmer, van Wecdestraat 2, van Lingen (Duitschland). A. C. A. Nagtzaan, met gezin, Dor- resteinweg 37, van Zevenbergen. P. van den Berg, met gezin, Juliana straat 48, van Amsterdam. P. van den Berg, met gezin, Juliana straat 48, van Amsterdam. A. Schouten, Beckeringhstraat 2, van Utrecht. A. van den Berg, met gezin, School- weg 2a, van Zeist. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapen vereen. in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph, le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned, Herv. Kerk, aanvang 5 uur, n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6^/2—8 uur n.m., voor heeren 8—10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann mzangvereen. Apollo' in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziek vereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Burgerlijke Stand. Geboren Elsje, dochter van C. Kuijper en L. van den Brink. Cornelis Antonius, zoon van A. J A. van Beurden en J. Marx. Cristina Barbara, dochter van P. J. G. van der Lugt, en E. Kok. Ondertrouwd G. Werkhoven en M. P. Helders, L. van Stuijverberg en J. van Putten, Overleden H. Hoogkamp, oud 39 jaren, onge huwd. E. van den Kamp, oud 58 jaren, echtgenoote van J. Kraaikamp. H. F. Diepenbeek, oud 54 jaren, echtgenoot van W, H. de Vries. Tohannes Valkenet, oud 3 maanden. Vertrokken. S. J. Ooster, naar Vlaardingen. Zo merstraat. 57, J. van der Ende, met gezin, naar Rotterdam, Noordplein 35. G. S. Butzelaar, naar Barneveld, Terschuur, p. a. R" Verhoef. Hi Koekkoek, met gezin, naar Amers foort. Ruijsdaelstraat 8. C. M. J. A. F. Nicolas, naar Roer- in net gezin, een ongemeub. slaap kamer. Adres te vernemen bureau van dit blad. Kerkberichten. voor klein gezin. Zit- en slaapkamer. Br. onder No. 230 bar. van dit blad. van 8 tot 4 uur. Julianastraat 34. ook voor stoppen en Borduren. Gemakkelijke betalingsconditiës Eenig adres te Baarn Nieuwbaarnstraat 16 Boodschappen worden aangenomen te Soesterberg door den Heer J. Buis, Mr. Schoenmaker, Soesterb.str. 22 Z.z. 2e Weteringpad 2, Soest hoek Laanstraat Knippatronen naar maat verkrijgbaar een prachtige staalgravure in lijst. 124 bij 105 cM„ nieuw en gebruikt zilver. Adres te vernemen bur. van dit blad, te bevragen: Lange Brinkweg 5, Soest. Abonnementen 20 cent per week. SOEST. Zondag 27 Jan. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te lO1/» uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 (Heea) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Geref. Bond Zondagavond 6 uur in de Ned. Herv. Kerk Ds. J. Kievit Baarn. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Dr. W. J. M. Engelberts, A'dam. Herdenking Jeugddag - Koorzang - Collecte Jongerenbeweging. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur den Eerw. Heer W. Falter," nam, 6 uur bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W. Falter. Tegemoet komend aan de wensch van vele dames heeft ondergetekende GEOPEND een zaak in waarvoor een speciaal vertrek is in gericht in F. C. Kuijperstraat. Alle bandwerkdoekjes. strijkpatronen, groote sorteering kleedjes, kussens, theewarmers, nachtzakken, spatklee- den alle art. voor 't fijne moderne breiwerk, begonnen en niet begonnen handwerken met toebehooren. Een kijkje nemen verplicht niet tot koopen. Advertenties). ZONDAG 27 JAN. AANWEZIG Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, C0RNELIA HASSELBACH geb. SUKEL. in den ouderdom van 52 jaar. W. Hasselbach. M. Kuijer-Hassel bach B. Kuijer, en kinderen. W. Hasselbach. G. Westerbeek-Hasselbach. A. Westerbeek. G. Hasselbach. J. Hasselbach. Soest, 24 Januari 1924. Koren weg 2. Hauvelwsg 8 - S0EST0IJK Meubelmakerij - - Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport Vraagt gratis stalen en prijs. Werkplaats Veenhuizerstraat No. 40 Beleefd aanbevelend. voor beginnenden en gevorderden. Zeer billijke conditiën. KERKPAD Z.Z. 19b, SOEST Beukenlaan 36 Soest Handel in: Thuisbezorgd Briefkaarten vergoed, voert uit al uw Reparatiewerk en Nieuwbouw. Diverse Villa's te koop en te huur, Mooie bouwterreinen met complete bouwplannen te koop. Vraag s.v.p. prijsopgaaf Med. Doet. Arts. KERKPAD Z. Z. 23, TELEF. 35 „Klein Jonkers Hofstede" Spreekuur fondsleden 's morgens van 8V2 tot 9V2 uur. Particulier 's middags van 1 tot 2 uur. Nachthok met ruimte voor 20 kippen. Prijs f 12.Nieuweweg 28. gemeubileerde Zit- en Slaapkamer voor 2 personen, met gebruik van keuken, voor langen duur, liefst bij station. Brieven onder No. 227 bur, van dit blad. 2 pers. Ledikant met onderl. en ma trassen en een ijzeren paardenruif. Alles in goeden staat. Gaslaan 45, Baaru, terstond gevraagd voor dag en nacht. Adres G. BROUWER, Soestdijker- straatweg 128, Bilthoven. Dame vraagt flink meisje 2 maal per week. Niet beneden i6 jaar. Br. onder No. 229 bur. van dit blad. Volle melk 17 cent per Liter. Gep. 18 Karnemelk 9 Ondermelk 41/a Slagroom 60 J/4 Koffieroom 45 Gortepap 15 Gep. Roomb. R.m. 140 ct. p. pond Gouda Kaas V.v. R.m. 85 ct. p. p. (Septk,) 80 ct. p. p. (jong) 70 ct. p. p. Leidsche 60 ct. p. p. Middelwijkstraat 26a Tel. 102. Hebt U nu al een doos geprobeerd Inhoud en kwaliteit gelijk aan Wegens daling der varkens- prijzen noteer ik vanaf heden Vette lappen f 0,55 Doorregen lappen f0,65 Magere lappenf 0,7 5 Carbonade f0,70 (Fricandeau en" Rollade f0,85 'Frirna R^in/vTtVocli, -wneai.ic«Aci4v!«.t7 prijzen. Alles per 5 ons. Plus 2 cent keurloon. Beleefd aanbevelend, Gehalte 3O°/0 eiwit en vet SAMENSTELLING: Vleeschmeel (Liebigs), Gerstemeel, Maiskiemmeel, Garnalenmeel, Rijst- meel, Sesammeel, Tarwegrit (Wit), Groene erwtenmeel, Grondnotenmeel. Havermeel en Phosphorzure kalk. Per 2Vs K.G. 45 cent Per 50" K.G. 8,75 7 cent per pond Lange Brinkweg 29, worden uiterst billijk en degelijk uit gevoerd door Bakkersweg 3, Soestdijk Autogene Metaalbewerking. Tevens worden ook SCHAATSEN GESLEPEN zoowel voor HARD- als SCHOONRIJDEN. KERKPAD Z.Z., 9 - SOEST. Handel in alle soorten Opslagplaats GROOTE MELM. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie Inrichting

Soester Courant | 1924 | | pagina 5