de 30.000 Piano- en Orgelles Openbare Verkooping Eiectr. Wagsnmakerij. ieubeh - Karpetten letrassen Enz. m, VAN ESCH W. ELZENAAR Pootaardappelen N Neptunus „DE FAAM." Bouwmaterialen 0. Kraaijenhagen F. X. MEIER G. v. Wessef Flinke Dienstbode, Net Dagmeisje Inwoning Te koop een Huis Te koop Damesrijwiel. Afbraak te koop BODE Dienstbode, Dagmeisje gevraagd, Eenige Naaihuizen. Verloren Verloren Verloren Te huur gevraagd 2 Kamers met keisken Winkelhuis ie huur gevraagd. Groote Boerendeel Te koop of te huur. Cylindsr Schrijfbureau Te koop Puike Aardappelen - BOUW- EN - REPARATIEWERK Groot© Iceiaas©. E. SPIJKER v.h. S. de Zoete Adres Rembrandtiaan 9-11 Wllly Verweif Piano-, Orgel- en Zangles, J. G. van Diepenbeek <J. Gei|teribe@k Aanleg en Onderhoud van Tuinen Alle Bloem- en Groentenzaden ontvangen IVIanufacturen Bedden, Dekens Ie Amersfoort Amersfoorfsche Manufacturenhandel 1. «J. i-feins? PUBLIEKE VERKOOPING DONDERDAG 28 FEBRUARI 1924, publiek verkoopen: Een dubbel Huis met Schuren, Erf en Grond, Voorloopig Bericht. jaariijksche Landverhuringen Bloemwerken Planten en Versieringen Nieuwe Tuin- en Bloemzaden ontvangen Rijwielen, Motoren 2de hands Motor- Onderdeelen A.J.S.§Cul jpers P. HMGE E. REYNTJES - P. v. d. BURG Tandarts Tandtechnicus houden Spreekuur te SOEST iedere Donderdag avond van 6-9 uur ten huize van J. VAN GOOR MIDDELWIJKSTRAAT 5 SOEST werd dat zoo geregeld dat de gemeente deze besturen voor Va tegemoetkomt. In den blinde geven wij niet. De heer Besselsen wil gaarne er later meer van hooren daar hij het zaakje toch niet in orde vindt en hoopt het dus nader onder de oogen te zien. Voorts heeft het Spr. getroffen dat er zulk een vrij groot bedrag (f557.70) staat voor geneeskundige hulp aan het gemeente-personeel. Spr. vraagt of dit niet wat goedkooper kan en of het niet voordeeliger is het gemeente-personeel onder te brengen in ziekenfondsen. De Voorzitter antwoordt dat ook B. en W. hierover hunne gedachten hebben laten gaan en deze zaak overwegen. De heer Besselsen wijst dan op reparatiekosten van 2 lantaarns van de brandweer (pl.m. f 14.—) waarvoor men haast 2 nieuwe kan hebben. Spr. noemt deze kosten overdreven. De heer Heijnings merkt op, dat dit niet de vrijwillige brandweer aangaat. (Gelach.) De heer Besselsen voortgaande merkt op dat er ook nog f 10.voor een lantaarn ijsbaan staat. Wat heeft de gemeente zegt Spr. met de ijsbaan te maken. Verder komt er een post voor: ontdooiing n.b. van de stoomspuit. (Ge lach.) Dan een post van 39 electrische batterijen a 40 ct. voor de politie. Zou het niet verstandiger zijn deze in het groot op te doen vraagt Spr. Verder wijst Spr. op de kosten (pl.m. f 135. van het rechtskundig advies betreffende oprichting van een export-slagerij, door het vorige college van B. en W. inge wonnen en vraagt inlichtingen, wijl er niets meer van vernomen werd. De heer Endendijk kan wel eenige inlichtingen geven. Destijds wilde men hier een coöp. export-slagerij stichten en werd daarvoor al een gebouw be schikbaar gesteld. B. en W. meenden toen eerst eens rechtskundig advies te moeten inwinnen alvorens met een dergelijke stichting in zee te gaan. Het bleek toen dat B. en W. daaraan goed hadden gedaan, al vielen de kosten tegen. De heer Besselsen vestigt nu de aandacht op post aankoop van zand. Hij begrijpt dat niet goed, daar de gemeente zelve zand genoeg heeft. De heer v. d. Bremer merkt hierbij op, dat dit zand goedkooper kon ge kocht worden, dan dat de Gemeente het ver af voor niets kan krijgen. Rijloon kost ook geld. De heer Besselsen meent dat de gemeente paarden heeft en wijst nu op een post betreffende aankoop van Kruisbeelden voor scholen. Moet de gemeenschap die Kruisbeelden betalen? vraagt Spr. Voorts heeft Spr. er iets tegenstrijdigs in getroffen dat voor _3_££hoolborden voor een school,f 225.- wera uitgetrokken terwijl voor de Chr. School die post luidt f 66.- Dan vraagt Spr. opheldering over de post het slaan van pompen voor de Vereeniging „Zomers Buiten". De heer Endendijk kan hierop ant woorden, dat de gemeente zorgen zou voor aanleg van de waterleiding. Ver schillende oorzaken beletten dit, van daar dezen uitweg. De heer Besselsen neemt hiermede genoegen en beveelt zich tenslotte aan voor het ontvangen van nadere toe lichtingen. De heer Endendijk heeft ook iets te zeggen over armenzorg. Spr. merkt op dat de Burgemeester reeds duidelijk heeft gezegd, dat als iemand om steun komt hij wordt verwezen naar zijn diaconie. Maar heel vaak is die diaconie daartoe niet geheel en al in staat. Nu werd deze regeling getroffen, dat het armbestuur dan met 2/s zou steunen en de gemeente met 7s> natuurlijk voor een bepaald persoon. Misschien merkt Spr. op is deze vorm niet goed waar door de heer Besselsen een verkeerden indruk moet ontvangen, maar iets ver keerd ziet ook Spr. hierin niet. De heer Besselsen gelooft wel, dat 't finantieel geen verschil zal geven, maar principieel is het niet in orde. De heer Endendijk ontkent dit. De heer Besselsen zegt bij de reke ning de bewijzen gevonden te hebben dat de armbesturen erkennen van de gemeente te hebben ontvangen. Spr. heeft wel niets tegen hulp, maar dan moeten ook een behoorlijke begrooting en rekening van ontvangst en uitgaven worden overlegd. De heer Rietveld gelooft dat hier saamwerking plaats heeft om dubbele bedeeling te voorkomen, om dit leelijke woord eens te gebruiken en gaat dan ook hierop wat nader in, waaruit blijkt dat deze Spr. ook voor andere regeling is. Wethouder de Koning antwoordt op 'n desbetreffende vraag van den heer Heijnings, dat reeds Vs van het budget onderstand is uitgegeven en dat art. 28 der Armenwet luidt dat de gemeente eerst dan dient te steunen als steun noodzakelijk blijkt enz. De heer Besselsen vraagt ook even art. 14 op te zoeken. In dit artikel wordt gesproken, dat subsidie slechts in bijzondere gevallen aan andere dan burgerlijke besturen kan worden ver strekt, onder goedkeuring van Ged. Staten. Spr. mist hier die goedkeuring. De heer Endendijk zegt dat hier niet gesubsidieerd wordt. Wethouder de Koning vraagt den heer Besselsen, of hij dan wil dat al die oude mannetjes en vrouwtjes hier aan het Gemeentehuis komen moeten om ze stuk voor stuk het ontbrekende bij te passen. De heer Besselsen noemt dit nu wel een heel makkelijke redeneering, maar wie geeft hem waarborg, dat St. Joseph bijv. dit bedrag noodig had. Spr. blijft beslist gesteld op overleg van een be grooting enz. zonder welke Ged. Staten geene goedkeuring geven. Wethouder de Koning zegt dat de Armbesturen daartoe niet verplicht zijn. Ze krijgen hier geen subsidie. De meeste besturen zitten aan den grond. Het blijft een passen en meten van 1 Jan. tot 1 Jan. De heer DjBelsen is niet overtuigd en meent, da^vij mekaar hier niets wijs moeten maken. De Voorzitter maakt een einde aan het debat door op te merken dat B. en W. overwegen eerlang met voorstellen te komen tot het in het leven roepen van een burgerlijk Armbestuur. Deze zaak is volgens Spr. van alle zijden bekeken, terwijl hij gelooft dat de heer Besselsen deze zaak te eenzijdig beziet. Spr. ziet niets verkeerts en onwettelijk in de gemaakte regeling. Hij acht ze zelfs zeer voordeelig voor de gemeente, want wanneer er deze Armbesturen niet waren kwamen de menschen bij de gemeente. Wij moeten daarom blij zijn dat zij er zijn. De rekening wordt daarop voorloopig vastgesteld, alleen de heer Besselsen kan niet medegaan wat betreft den besproken post. 3. Vaststelling van een besluit tot beleening van effecten en een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1924. Deze leening zal f 100.000 bedragen tegen ten hoogste 6 pCt. zonder dis cussie goedgekeurd. 4. Behandeling en vaststelling van verordeningen, regelende de heffing en invordering van gelden voor het gebruik van de standplaats voor woonwagens. De heffing zal 10 ct. per etmaal zijn Bij verblijf langer dan 14 dagen wordt het tarief verdubbeld. De heer Heijnings zou willen vragen het tarief nu al iets te verhoogen. Arnhem heft bijv. 15 ct. Spr. acht het billijk dat dit bedrag voor stalling van het paard wordt betaald. Er is goede stalling, watervoorziening enz. voor deze wagenbewoners, waarvan we niets dan displeizier hebben. Wethouder de Koning antwoordende zegt, dat 10 ct. of 15 ct. niet veel in de gemeentekas zal werpen, zelfs al hief men van de bourgeoisie in dezen stand 25 ct.. Het kamp werd ingericht om de bevolking te ontslaan van de last die ze vroeger had van deze men schen, door bedelen b.v. om water enz. Ook zal het innen nog eens niet zoo makkelijk zijn, want velen zullen wel verdwenen zijn als het op betalen aan komt, maar daarom is het toch eigenlijk te doen laat Spr. er leuk op volgen. Aangenomen. 5. Behandeling van het adres der vereeniging „Het Groene Kruis" alhier verzoekende subsidie uit de gemeente kas. Waar deze vereeniging zich in het algemeen ten doel stelt bevordering en verbetering der volksgezondheid stellen B. en W. voor tot wederopzeggings toe per jaar f 750 te verleenen, onder ver plichting van inzending van rekening en verantwoording en verslag. De Voorzitter moet er even op wijzen dat dit voorstel geen precedent schept op de bepaling geen subsidie te ver leenen dan bij behandeling der be- al bij de vorige begrooting ter sprake. De heer Heijnings kan medegaan met het voorstel als er eene bepaling in opgenomen wordt, dat andere in richtingen, hetzelfde doel beoogende, nimmer voor subsidie in aanmerking kunnen komen. De Voorzitter meent, dat dit niet in de voorwaarden behoeft te staanhet zal die vereen, trouwens koud laten, wat wij ten opzichte van andere vereen, bepalen. Komen later andere vereeni- gingen, wat Spr. niet zoo spoedig ge looft, dan kan verder gezien worden. De heer Heijnings vreest, dat dit al heel spoedig zal zijn en als men voor de eene stemt, moet dat ook voor de andere. De heer Scheffer merkt op, dat de leden 't steeds in de hand heb ben hoe ze willen beslissen. Wethouder de Koning gelooft ook niet, dat zoo onmiddellijk een andere vereeniging in het leven zal worden geroepen en acht het onrechtvaardig dergelijke bepalingen te maken. Wethouder v. d. Berg ziet in het bezwaar van den heer Heijnings een weinig angst voor de gevolgen. De heer Endendijk zegt, dat wat de heer Heinings wil nooit geen voor waarden voor een vereeniging kan zijn. Mevrouw Droste zou 't spijten als meerdere leden het gevoelen van den heer Heijnings zouden deelen en wijst dan op de mooie resultaten waarop het Groene Kruis al kan bogen. De heer Heijnings merkt op, dat niemand beter dan Mevr. Droste weet hoe Spr. voor het Groene Kruis voelt, maar Spr. vreest maar, dat nu soort gelijke vereenigingen zullen worden opgericht onder een andere vlag. Soest zou dan te lijden krijgen door wat ons goede hart thans wil geven, want wan neer wij eene vereen, subsidie geven, kunnen wij de anderen moeilijk wei geren. De heer Rietveld noemt dit eenigzins inconsequent geredeneerd van den vrij zinnige heer Heijnings. Vrije concur rentie op elk gebied. De heer Heijnings merkt op, dat hij zoo vrijzinnig niet is. De heer Foeken voel iets voor het argument van den heer Heijnings, maar gelooft dat deze zaak ietwat anders bezien moet worden. Spr. is het met den Voorzitter eens, dat de vereen, het Groene Kruis het koud zal laten zulk een bepaling; misschien zal zij haar waardeeren. Als Spr. het bezwaar van den heer Heijnings goed voelt dan draait dit alleen om de finatieele kosten en lasten voor de gemeente uit dit besluit kunnende voortkomen. Spr. acht het geen bezwaar aan dit besluit een nevenbesluit vast te koppelen. Bijv. er wordt besloten f750.te bestemmen voor verzorging van kraamvrouwen, zuigelingen enz en tevens een besluit dat deze som is toegestaan aan het Groene Kruis. Komen nu andere ver eenigingen d;}jji|uitcn zij op dit besluit. Spr. meent dat^wïj zoo in den goede lijn blijven, daar wij anders met het verleenen van dit lang niet kleine sub sidie toch wel een precedent stellen Tegen schraalheid en openspringen der huid. PUROL in doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. tueele aanvragen ook toe te staan. Wethouder v. d. Berg ontraadt zulk een nevenbesluit. Andere vereenigingen zouden dan op deeling van de voor dit doel bestemde som kunnen aan dringen. Het Groene Kruis zou dan bijv f 200 kunnen krijgen, terwijl op f 750 gerekend was, met het gevolg dat deze vereen, noodlijdend werd. Na eenige discussie komt het voor stel Foeken in stemming en wordt ver worpen. Tegen waren de heeren Riet veld, Scheffer, Hilhorst, v. Elten, v. d. Breemer, de Koning en v. d. Berg. Het voorstel van B. en W. wordt daarop met alg. stemmen aangenomen. 6. Behandeling van adressen van inwoners, verzoekende verbetering van Talmalaan en berm Soesterbergschen- straatweg. B. en W. deelen mede dat deze ver beteringen hun volle aandacht hebben en dat zoodra de middelen het toelaten zoo spoedig mogelijk tot verbetering zal worden overgegaan. Wat den Soes- terbergschen straatweg betreft, deze zal onderhanden genomen worden. 7. Behandeling van een adres van bewoners aan de Laanstraat, verzoeken de over te gaan tot het aanbrengen van straatverlichting. B. en W. berichten dat de verlichting van de Laanstraat in de toegestane credieten bij de begrooting is inbe grepen. 8. Opnieuw vaststelling van een besluit tot het in erfpacht uitgeven van gronden aan de bouwvereeniging „Goed Wonen", een en ander in verband met een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten. In het ontwerp-besluit is rekening gehouden met het verlangen van Ged. Staten dat in het besluit een splitsing- wordt gemaakt tusschen gronden die voor bebouwing in aanmerking komen en die welke daarvoor niet bestemd zijn. De heer Besselsen noemt het vreemd dat bouwvereenigingen straks de erf pacht vooruit te betalen hebben, waarom niet de anderen ook. 9. Mededeeling van een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten be trekking hebbende op het in erfpacht verleenen van gronden voor werkver schaffing. De heer Endendijk heeft over dit punt iets te zeggen. De Voorzitter voorkomt dit door op te merken dat Ged. Staten inmiddels andere terreinen gevonden hebben. 10. Behandeling der adressen van de Oudercommissie en het Bestuur der vereeniging „Volksonderwijs" te Soes- terberg, verzoekende maatregelen te nemen tot het bekomen van een onder wijzer van bijstand aan de openbare lagere school te Soesterberg. B. en W. vestigen de aandacht e(>c op, dat niet zooals in het verzoek woro: beweerd van genoemee school than aansprn.»k-_£>f>- eert orei-cr wijzer- vst—Mf stand kan worden gemaakt; dit wareil slechts het geval wanneer het gemid delde aantal leerlingen over het maat-, staf gevende jaar 1923 ten minste 33 had bedragen. In werkelijkheid bedroeg dit veel minder. B. en W. stellen voor adressanten in dien zin te berichten. De heer Endendijk merkt op dat de wettelijke voorschriften in acht zijn genomen; zoolang geen antwoord in gekomen is van den Minister moet er afgewacht worden. De heer Scheffer meent van de com missie gehoord te hebben dat B. en W. geen rechten maatstaf aannamen en wijst op art. 156, 2 lid O.W. 11. Behandeling van een viertal plannen van wegenaanleg in verband met particulieren woningbouw. Deze plannen van Hornsveld, J. J. v. Schadewijk, A. v. Kuyer, R. C. Kerk bestuur, Geref. Kerk, L. Vervat en M. Houbair leveren geruimen tijd stof tot gedachtenwisseling. B. en W. hebben deze vier plannen ter inzage gelegd en 't zijn juist deze plannen welke vele leden doen vreezen dat zij wel eens bezwaar kunnen op leveren tot vergunning van woningbouw aan die wegen op welker projectie te dien opzichte wat af te keuren valt. De heer Van Eek ziet vooral in het plan Hornsveld eenig gevaar dat er aldaar een dood punt of dood doolhof zal komen, nadat hij eerst geinformeerd heeft of deze plannen in overeenstem ming zijn met het uitbreidingsplan. De Voorzitter merkt op dat de heer Van Eek het plan niet goed onder de oogen heeft gezien en dat het uitbrei dingsplan destijds niet werd aange nomen en thans in omwerking is. De heer Endendijk merkt op, dat er nooit aan een weg mag gebouwd worden die niet doorgetrokken is. De heer Van Elten meent, dat het bou wen een zaak is van de bouwcommissie. Wethouderde Koning ziet nietzooveel bezwaar in een doodloopenderi weg, als daar menschen willen wonen. De heer Scheffer wil 't ook niet zoo eng opvatten. De heer Heijnings had gaarne willen weten, of deze plannen in overeen stemming komen met het groote plan en Spr. geeft in overweging dit uit breidingsplan spoedig gereed temaken. Wij moeten niet steeds het paard achter den wagen hebben. Nu moeten wij voorstellen aanvaarden zonder te weten waaraan ons te houden. Spr. verzoekt B. en W. beleefd het uitbreidingsplan ten spoedigste gereed te doen maken. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het plan in bewerking is, maar dit gaat niet in een vloek of een zucht, men let maar eens op naburige ge meenten hoe 't daar gaat met zulke plannen. De heer Foeken kan het bezwaar voelen dat er bestaat tegen doodloopen- de wegen en geeft alsnu zijn zienswijze te kennen, wijst daarbij er op hoe destijds omtrent den weg bij Linde heuvel werd besloten en meent dat voor het eind van dezen weg een bouwverbod zougelegd kunnen worden. De heer Besselsen heeft zich altijd loopenden weg bevond Ook acht hij deze niet in het belang van het vreem- delingenbezoek. Spr. vreest dat wij nu weer twee doodloopende hofjes krijgen, punten van ongerechtigheid, wanneer geen doorgang is te krijgen. De Voorzitter is het eens met de zienswijze van den heer Foeken om een bouwverbod te leggen en zal overigens rekening houden met de opmerkingen van den Raad, indien hij in principe zich met de plannen kan vereenigen. Wethouder v. d. Berg merkt op, dat dan de teekening niet wordt aange nomen. De aannemer heeft zich b.v. voorgesteld 40 woningen te bouwen. Krijgt hij nu te hooren dat hij b.v. maar 35 woningen mag zetten, wat dan? De heer Foeken zegt, dat alleen op een kleine bocht in dien weg een bouw verbod te leggen zou vallen; misschien kan door verbreeding van dit gedeelte ook dit bezwaar ondervangen worden. Vele leden zeggen nog hunne opinie, daar het doel van wegenaanleg toch is om daar te gaan bouwen; de een ziet bezwaren, de ander niet tegen bebou wing van dezen weg in het plan Horns veld, welke in de buurt van het koffie huis van den heer Jasper schijnt te liggen. Tenslotte komt een voorstel van B. en W. om de plannen aan te nemen in stemming, nadat de heer Foeken nog even verzocht had den aanvragers mede te deelen dat op een zeker gedeelte van den geprojecteerden weg niet ge bouwd mag worden. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren Besselsen en Van Eek stemden tegen. De andere plannen worden daarop goedgekeurd. Alleen maakt de heer v. d. Bremer attent op de z.i. gevaarlijke bocht bij de Birkstraat. Door aankoop van een stukje grond was er verbetering te krijgen. Eenige leden betwijfelen of die grond er wel voor te vinden is. (Zie vervolg tweede blad) Adver>Senfiën. X Den lOden Maart a.s. hopen, zoo de O Heere wil, onze geliefde Ouders WILLEM HENDRIK VERKERK X EN WILHELMINA VAN DEN BRINK <;i hunne 25-jarige Echtvereeniging te X herdenken, dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van X Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. X Soest, 23 Febr. 1924. Gevraagd in klein gezin P. G., boven de 20 jaar, die het huiswerk en koken verstaat. Goede getuigen worden ver- eischt. Te spreken eiken avond na 6 uur. Adres Wilhelminalaan 17, Soestdijk. fet beneden 15 jaar. Zich te vervoegen Tllingweg 1. oiviK.ii ntvi DCdasnacii neen z,iou emiju en moreel verplicht zijn andere even-1 geërgerd als hij zich op een dood- 'Een Tiet "MeisjO. vraagt beleefd nog Brieven onder nummer 53 bureau van „De Soester". voor dag, of dag en nacht, v. g. g. v. Brie ven onder nummer 54 bur. van „De Soester' gevraagd, tegen half Maart in klein gezin, ongeveer 16 jaar. Adres te bevragen bureau van „De Soester". een klein GOUDEN BROCHE met blauwe en witte steentjes. Tegen belooning terug te be zorgen bij Mevr. Pape, Kolonieweg 22. Zaterdagmiddag een NAAFDOP van een Vrachtauto. Terug te bezorgen Politiebureau. Zondagmorgen een BANKBILJET VAN 10 GULDEN, gaande van Kerkstraat naar Beetz- laan. Tegen belooning terug te bezorgen Beetzlaan 18. met huiselijk verkeer aangeboden, bij zeer beschaafde familie, villa op eersten stand bij Station Soest bewonende. Brieven onder nummer 55 bureau van „De Soester". omtrek halte Soestdijk, tegen half April of Mei, voor een klein gezin een modern HUIS of GEDEELTE van een huis met Serre. Huurprijs f500.— per jaar. Brieven onder nummer 56 bureau van „De Soester". Te huur aangeboden omtrek Nieuwe Weg, voor 1 of 2 Dames of klein gezin. Huurprijs f3.75 per week. Adres te bevragen bureau van „De Soester". Brieven nummer 57 bur. van „De Soester" te huur aangeboden, voor bergruimte of fabriek Brieven nummer 58 bur. van „De Soester" met Bouwterrein, voor alle doeleinden ge schikt, Rijksstraatweg 10. Brieven nummer 59 bureau van „De Soester". Op een der beste standen van Amersfoort wordt te koop of te huur aangeboden, wegens vergevorderde leeftijd, een Tapperij - Slijterij (oude vergunning) annex Kruidenierszaak met flink Woonhuis. Brieven nummer 60 bur. van „De Soester". Wegens plaatsgebrek zoo goed als nieuw Engelsch Rijwiel, nikkelen vellingen, dubbele remmen, prijs f45.—Adres Molenstraat O.Z. 85, t.o. Nijverheidsschool. Te koop een en een MANGEL. Adres J een drachtige Zeug, uitgeteld 1 Maart eerste worp, tevens boonen- en erwtenreis, 4 vim eiken takkenbossen. Aan het zelfde adres een Kachel en een 4 pits Petroleumstel in goeden staat tegen billijke prijs. Adres v. d. Hengel, Zwarteweg No. 1. te koop. Adres: „Kampoord" Soesterberg. Heden is door mij 2 maal uitgekeerd en nog verscheidene andere prijsjes De Agent van de Witte Kruis Obligatiën HaHweg 23, Soest TORENSTRAAT 2A SOEST Mr. METSELAAR - - AANNEMER Beveelt zich beleefd aan voor alle Aan hetzelfde adres een SERRE te koop, groot 2 X 3 M. Fsnaraa van de zwaarste Friesche en Zeeuwsehe klei Vroege en late soorten vanaf 10 ct. p. K.G. franco aan huis. Handelaren reductie. Beetzlaan 73 - Soest - H. Pol de god der zee, die in zijn jeugd al dweeete met likdoornzalf Gedé. Prijs 45 cent Verkrijgbaar bij B. Kraal v.h. H. Geubbels Soestdijk en Theod. Wag- ner, Soest. Wie zijn kamers wil behangen en niet veel betalen, moet bij zijn, die, zooals velen weten, ook in 1923 hun heeft verkocht. Thans heb ik werkelijk mooi Papier, ook voor slaapkamers in verschillende kleuren vanaf 20 cent per rol. Stalenboeken op aanvraag. Contante betaling Telefoon 12 Soest ONDERWIJZERES geeft les in Fransch, Engelsch, Nederlandsch BURGEM. GROTHESTRAAT 23 Er biedt zich aan een leeraar voor het geven van ook lessen aan Directeuren en Zangvereni gingen. Ook leveren van Piano's en Orgels, billijke prijs. Br. fr. onder nummer 27 bur. van „De Soester". voor beginnenden en vergevorderden aangeboden. Billijke condiiiën. PIANIST PARKLAAN 12a - SOEST Bloemisterij Bloemenmagazijn Burgem. Grothestraat 4 Telef. 113 Levering van diverse Bloemwerken Handleidingen voor Oroententeeit 20 Cent Bij bestelling van f3.— handleiding cadeau tiet meest bekende en druktst bezochte Magazijn voor ss enz. bs ■«gsTOMM is de bekende rrarrffiMmi Langestraai 5 bij de Varkensmarkt Deurkozijnen, Raamkozijnen, Stolp- deuren, Pannen enz. enz, H. WOLFSEN, VELDWEG 19 met het oog op prjpdijging is spoe dige bestelling gewenscht. Kunstmest- en Graanhandel Middelwijkstraat 18 Telef. 141 van afkomstig uit de nalatenschap van den Heer H. ONVLEE Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn, zal op des v.m. 10 uur, op het terrein van den Heer E. llartog, aan den Dalweg te Baarn PUBLIEK a CONTANT VERKOOPEN: Deelen, steigerpalen, leschbak, partij bim-cementplaten, kozijnen met deuren, hekken, schragen, ladders, handwagen, 2 glazen kasten, pl.m. 800 pannen, tegels, vorsten, partij steenen, schaaf banken, partij baikheut, draad nagels, stijgertouwen, eenig ijzer werk en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Daags te voren uitgenummerd te bezichtigen, Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris. Soest 1924. krachtens art. 1223 B.W. Notaris F. P. E. VAN DITZHUYZEN te Baarn zal op WOENSDAG 26 MAART 1923, des avonds 7 uur in het Koffiehuis van den Heer H. BUTSELAAR Azn. aan de Nieuwe Steeg te Soest te Soest aan de Nieuwstraat, «os. 17 en 19, kadaster Soest, H nos. 3011 en 3012, groot 6.40 aren. Elk huis bevat beneden 2 kamers, keuken, boven zolder met kamer, voorzien van elec. licht. Perc. no. 17 in eigen gebruik, no. 19 bij de*week veihuurd. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. Publieke Verhuring van Wei- en Hooilanden. Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn zal de gewone houden op Dinsdag 1 April 1924 en Dinsdag 22 April 1924, in de Herberg „de Lindeboom" të Eëmnes- Buitendijk en op Donderdag 10 April 1924, in het Hotel het huis „Groeneveld" te Baarn Bloemenmagazijn „Kweeklusl" Steenhofstraat 1 Soestdijk Telef. 178 beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Aanleg en onderhoud van Tuinen Handel in als: Cylinders, Zuigers enz. Goedkoopste adres voor Reparatiën Ten allen lijde fe ontbieden. Nieuwe Weg 91 SOEST SOESTERBEROSCHESTRAAT 6 Speciaal adres voor alle soorten rollend materiaal. V/ugge en nette afwerking verzekerd Vioolschocl van H. de NEEVE en alle andere Strijkinstrumenten. LANGE BRINKWEG 13. Kunnen nog eenige nieuwe of vergevorderden leerlingen geplaatst worden. Woning-Inrichting Meubelmakerij - Stoffeerderij Levering van uitsluitend isieklas Spoorstraat 22 Soestdijk Soesterbergschestr. 10 - Soest SOEST-SOESTDIJK-AMERSFOORT Bestelhuis te Amersfoort RODENSE, Appelmarkt.

Soester Courant | 1924 | | pagina 2