WANNEER Joh. Vervat Turf Rijwiel of Kinderwagen Tweede Blad Dr. Groenman. Jongens gevraagd STRIJKEITs iMil in l nc liMieii Dr.J.H. Rupeit Prima Ociitenioer en Eiermeel ZAAD-DEPOT Adres van vertrouwen. Woning te huur ~ïjfKÖÖP~ OPENBARE UERKOOPli JlMsjeiieiiii Soestdajksche» Rijwielhandel Net Meisje Te huur gevraagd Invaliede wagentje Mooie fokbeer TE KOOP de is laar. Email ie iabrieKen riedfi Slailon Sossimisra. ÏE KOOP BIJVERDIENSTE. KIPPENHOK iiisiioedefs, Broesuiacu. lamoen, ïiignemeiips 8117. SBBQIM 26. Müecmyrree- riiidg fis m we prima irégeSarW® Brandstoffenhandei Likdoorntinctuur St. Kraal, Drogist consnn Boiiiesües Honing Keg'szeürijzenübaMei HARTEIVSIIVK KLOMPEN. H. VOSKUILEN Publiek Verkeopen iieim-, Tuin- 8i UilaiEiZiin ïBinysFeedsciiaiW wWiüam te hartensink J. 1 F. van Woudenberg D.M.C. HAAKGAREN A. P. VAN IJSSELSTEiH U een aanschaft, ga dan eerst naar de van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 8 MAART 1924 BINNENLAND. Alsof er niets gebeurd is. Of er geen Kabinetscrisis is ge weest. Zoo is de toestand, nu de begroo- tings-de batten voor het belangrijkste deel achter ons liggen. Ondanks de geweldige actie, waar door op 27 October het ministerie de portefeuilles ter beschikking van de Kroon stelde, is dit gehcele ru moer als een zeepbel uiteen gespat, als een nachtkaars uitgegaan. De positie van het Ministerie eer verbeterd, dan minder geworden. De nuchterheid en waarheid schij nen het voorloopig althans van de agitatie te hebben gewonnen. Wij vertrouwen dat het grootste deel van het Nederlandsche Volk liever heeft onomwonden de waar heid te hooren. dan te worden op gezweept door mannen, die de ver antwoordelijkheid niet dragen willen of kunnen en waarmede in deze ern stige tijden geen land te besturen is. Dat ons Volk van de waarheid en den werkelijken toestand onkun dig is gelaten, kan niemand meer staande houden. De voorgestelde regeeringsmaatre- gelen mogen betreurd worden, nie mand zal ontkennen dat ingegrepen j moet worden, om ons land te be hoeden voor een debacle als de ons omringende rijken steeds dnjgender nadert. Een gemakkelijke en dankbare taak is het wel allerminst. Het ministerie, en vooral de minister van financiën heeft dit wel in het bijzonder ervaren. De felle en persoonlijke aanvallen op deze bewindsman, vooral van de zijde van de S. D. A. P. en met na me van Mr. Troelstra, hebben het wel duidelijk gemaakt, dat vooral de persoon van Minister Colijn moest worden afgemaakt. Tegenover Colijn s plannen werd geoceld het bezuinigings program van den heer Wibaut, den Amsterdam- schen Wethouder van Financiën. Deze specialiteit van de S. D. A P. oo het leo-gd van financiën en eco- nomie, zou het wel eens beter doen. De heer Troelstra deed in de Twee de Kamer dienst als inpressario van het plan Wibaut. Edoch, het kan verkeeren zei Bre- deröo. De heer Troelstra kwam, on der de kritiek van de heeren Colijn en Schouten, tot een geheel andere voorstelling van de bedoelingen des heeren Wibauts, zoodat deze heer het noodig vond openlijk te schrij ven, dat de heer Troelstra zijn bedoe ling glad verkeerd bad weergegeven. In een magistrale rede van onge veer twee uur heeft de heer Colijn den toestand van ons land uiteenge zet en zijn beleid verdedigd. Hij heeft met ernstige woorden gemaand tot samenwerking en met de miserabele aanvallen op zijn persoon eens voor goed afgerekend. Na deze rede hadden de tegen standers weinig meer in te brengen. Ook den heer Troelstra had zijn bekomst en sputterde weinig meer tegen. Wij zeiden het reeds vele regee- ringsvoorstellen mogen wij betreuren; met name de loonsverlagingen voor het overheids-personeel zijn allesbe halve aangenaam voor hen die ze te aanvaarden hebben, de inkrimping op onderwijs-gebied moge ons weinig sympathiek zijn, niettemin zijn we verzekerd, dat alleen harde noodzaak en het waarachtig belang van ons volk deze ingrijpende maatregelen noodig makerf. De strijd in Twente. De vorige week brachten de heer Mr. Rutgers en schrijver dezes een bezoek aan Twente. De strijd in de textielindustrie duurt nu reeds drie maanden. En van eenige toenadering is nog geen sprake. De arbeiders-organisaties, zij het wellicht met uitzondering van de Federatie, die over weinig invloed beschikt, hebben van meet af getoond, dat zij wel willen overleggen. Zij zijn niet ongenegen, om loonsverla ging te aanvaarden, ook al zijn de loonen reeds ongunstiger dan in andere bedrijfstakken mits de nood zakelijkheid van die verlaging aan nemelijk wordt gemaakt. Zij willen rekening houden met de toestanden in het buitenland. Zelfs hebben zij destijds aangeboden, om door een paritatische Commissie een onderzoek te doen instellen naar de stukloonen enz. in Engeland. Maar de fabrikanten-organisatie iif Twente heeft zich nooit veel moeite gegeven, om de arbeiders te overtui gen. Zij wil decreteren. Terwijl in Nijverdal steeds allerlei quaesties door overleg worden op gelost, is er in Enschede, in Olden- zaal en elders telkens weer moeilijk heid. De Twentsche ondernemers mogen energiek zijn, aan hun soci aal inzicht ontbreekt niet weinig. Wij zijn óók na inlichtingen van méér dan een zijde, versterkt in onze meening, dat deze strijd door de fa brikanten voorkomen had kunnen worden en dat de oplossing zelfs nu nog spoedig ware te vinden, indien de fabrikanten-organisatie zich tot overleg bereid verklaarde. Ten zeerste zouden wij het betreu ren, indien de arbeiders den strijd op moesten geven, nadat de steunbe weging niet het gewenschte resultaat opleverde. De strijd wordt op kalme wijze ge voerd. Duizenden arbeiders loopen bijna drie maanden rond zonder bezigheden. In vele gezinnen is er ontbering. De steunbedragen, hoezeer zij ook in totaal aanzienlijke sommen uitmaken, zijn toch onvoldoende, om in meer te voorzien dan in de allernoodza kelijkste behoeften 3an voedsel. Aan het koopen van kleeding, enz kan natuurlijk, niet gedacht worden En toch er is niemand die wijfelt. Er is ook geen ordeverstoring. Verster king van de politie wordt niet noo dig geacht. Ge merkt er zoo opper vlakkig heel weinig van, dat er in Twente zulk een groote strijd wordt gestreden. Wij waardeeren die kalme en cor recte houding. Moeten de arbeiders evenwel, niet overtuigd van de noodzakelijkheid, straks onder ongunstiger voorwaar den weer het werk opnemen, omdat de nood dringt, dan komt er wrok. Dan blijft de toestand in Twente geheel onbevudigd. Na een betrek kelijk. korten tijd komt er dan öp- iiieuvv een conciict. De partijen moeten tot gecegeld overleg komen. Maar dat kan alleen bereikt worden, wanneer de arbeiders thans niet hun strijd wegens gebrek aan steun moe ien opgave^ Men zorg i er ook onzerzijds voor, :!at „Unitas in de behoefte aan steun op behoorlijke wijzn kan voorzien. Wekelijks ij circa f 10.000 noodig. Wanneer de Christelijk-georganiseer de arbeiders fC.20 per week gemid deld bijdragen, komt alles in orde. Met vrijmoedigheid wekker, wij'ook anderen dan „arbeiders" tot het ver- leenen van steun op. Alle Christenen, die immers krachtens hun beginsel sympathie gevoelen voor overleg en toenadering tusschen werk gevers en arbeiders, moeten een ver houding als in Twent® bestaat, prin cipieel wraken. Daarin moet verandering komen. De Fabrikanten-organisatie behoort tot de overtuiging gebracht te jvorden, dat zij met dc organisaties dér arbei ders geregeld overleg moet fjlegen. jAMaar die overtuiging zal irii haar niet rijpen, indien de arbeiders ook nu weer zonder meer zich gewonnen moeten geven. Gok aan moreelen steun hebben onze Christelijke arbeiders in Twente behoefte. Het he.'ft velen goed gedaan, dat de Bisschop van Utrecht van zijn sympathie blijk gaf. Worde ook door onze meer voor aanstaande mannen moreel én finan cieel hulp geboden. Patr. Plaatselijk Nieuws. In een dei lokalen van de ChT. U.L.O. school werd een vergadering gehouden in verband met de oprich ting van een school voor voorberei dend onderwijs onder voorzitterschap van den heer van dei F lier. Na lezing der notulen van de vorige vergadering werden de statuten vast gesteld. Staande de vergadering gaven alle aanwezigen zich als lid op. De verkiezing van een bestuur had tot resultaat, dat daarvoor geko zen werden de heeren J. van den Flier, D. de Gier, C. Uiterwijk en de Bruin (K. Brinkweg.) Voorts zal door het bestuur een damescomité worden benoemd, waar voor in de vergadering namen werden genoemd. Getracht zal worden met 1 Mei a.s. de school te doen aanvangen. Het schoolgeld zal geheven worden in overeenstemming met de gewone lagere school. Tenslotte werd deze belangrijke zaak in belangstelling en medewerking der leden aanbevolen. W er klooze- uitkeer ing De politie te Soesterberg maakte proces-verbaal op tegen een inwoner, die als werklooze steun ontving van de gemeente en toch niet werkeloos was. Men zij gewaarschuwd. Veroordeeld. De woonwagenbewoonster Mej. K. die onlangs werd verbaliseerd terzake schennis der eerbaarheid, is j.l. Maandag veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Dronkenschap. In den nacht van Zondag op Maandag trof de politie te Soesterberg op den Postweg een persoon aan. die in kennelijken staat van dronken schap verkeerde en aldaar in een plas water zijn roes uitsliep. Door de zorg der politie werd hij ter ontnuchtering naar het arrestanten lokaal gebracht. Veroordeeld. Onze vroegere plaatsgenoot B. O. werd dezer dagen voor niet nader tenoemenhandelingerimetminderj»rige personen van hetzelfde geslacht door de Arrondissements Rechtbank te Utr. veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. „Simson".. De Christelijke Gymnastiekvereeni- ging „Simson" gaf Vrijdag 29 Febr. en Dinsdag 4 Maart in de Rembrandt- zaal zeer goed geslaagde uitvoeringen. De eerste avond, vorige week Vrijdag, was alleen bestemd voor donateurs, begunstigers en leden, ter wijl Dinsdagavond verdere belang stellenden in de gelegenheid waren van de prestatalies onzer Chr. Gym nastiek kennis te nemen. Was bij vorige gelegenheden de Rembrandtzaal te klein om allen behoorlijk plaats te bieden, door bovengenoemde regeling is dit euvel schitterend verholpen. Beide avonden was de zaal goed bezet, „Simson" heeft niet te klagen over tfé haar betoonde belangstelling, wel een bewijs dat de Vereeniging en haar werk de sympathie 'neeft van velen. Zij verdient deze ook ten volle, Niet alleen de heeren en jongens- afdeelingen onder de kranige leiding van den heer van Kempen, maar niet minder de meisjes-afdeelingen onder de sympathieke en vaste bestu-, ring van mejuffrouw Jaarsma, hebben ten volle aanspraak op onze wear- deering. Voor een jonge vereeniging als „Simson" wordt in alle afdeelingen reeds goed werk gegeven en mogen wij ook voor de toekomst nog meer van haar verwachten. Jonge menschen in onze gemeente, die iets voelen voor Gymnastiek, als een uitmuntende lichaamsoefening, raden wij dan ook aan zich als lid aan te melden, en die er tot nu toe weinig of niets voor voelden, geven wij denzelfden raad. Men make al thans eens kennis met haar en wij zijn overtuigd, dat de belangstelling niet zal uitblijven. Een gezond lichaam en een ge zonden gee=.t behooren bij elkander. Er is een jacht in de wereld naar geestelijke ontwikkeling, dikwijls tot schade van de lichaams-verhoudingen. De turn-avonden van Simson zijn uitstekend geschikt de balans in het huisje te houden. De uitvoeringen op beide avonden, liepen dank zij de goede regeling van het Bestuur, onder Voorzitterschap van den heer van der Woude, vlug van stapel. Een alleraardigst nummer was de Springriet-oefening op muziek door de meisjes. Een nummer waaraan zelfs de allerkleinste kan deelnemen. Hzt jong ste lid der vereeniging de kleine 4 jarige zus v. q. Burg stapte dapper mede, de pianist J. v. Uiterwijk had eer van zijn werk, de maat bleef er uitstekend in. De staafoefeningen van de heeren- afdeei.ng werden correct uitgevoerd, zoo ook de knots-oefeningen, met verlichte kotsen door de dames-af- deeling. Vooral deze laatste oefening maakte een mooi effect. Ons com pliment aan Mejuffrouw Jaarsma. Een bespreking van alle nummers zou ons te ver voeren, vrij betuigen gaarne onze ingenomenheid met het gebodene. De tcestel-oefeningen aan rek en brug toonde ons dat bij voor durende oefening verschillende goede turners door den heer -."n Kempen worden gevormd. Een enkele opmerking zij ons ver gund Wij begrijpeirdat het den leider en de leidster der V ereeniging* groote inspanning heeft gekost „Sim son" tot deze hoogte op te voeren, het wil ons voorkomen dat nu de tijd gekomen is, om volle aandacht te schenken aan het nog zorgvuldi ger afwerken der oefeningen. De houding bij het marcheeren, het aansluiten en strekken van beenen en voeten bij de toesteloefeningen kunnen neg veel verbeterd worden. Het strenge en krachtige afmaken der verschillende bewegingen zal de uitvoeringen op nog hooger peil brengen. Vermelden wij nog een serie plas tische standen en groepen, die uit nemend werden uitgebeeld en den ontwerper, wij meenen den heer van Kempen, alle eer aandoen. Vereeniging en bestuur kunnen met voldoening op deze avonden terugzien. Leve „Simson". Bruigom opgepakt. Wegens diefstal van waterbuizen hield de marechaussee zekere V. te Soesterberg aan en bracht hem naar Amersfoort over. V. zou juist in het huwelijksbootje stappen. Zijn getuige bij de huwelijksplechtigheid v. W. werd eveneens gearresteerd als zijn medeplichtige. Gevonden voorwerpen Gevonden een paar stoelen en twee schragen, een rozenkrans, een huis sleutel, «en zakmes, een motorhand schoen, en een boekje inhoudende postzegels. Aangeloopen een hond. Lichtbeelden avond Het was een heerlijke samenkomst. Maandagavond in het Christ. Mi!. Tehuis te Soesterberg. De Heer Ui terwijk uit Soest was zoo vriendelijk, voor de kinderen der Christ. School zijn lichtbeelden te komen vertoonen. De ruime, gezellige lokaliteit van het Mil. Tehuis biedt echter aan zeer velen plaats en zoo waren vele mi litairen met ons opgekomen. De serie beelden uit het O. T. maar vooral de beelden uit het leven van Jezus, toegelicht door het eenvoudige, liefde- gloeiende woord van den Heer Ui terwijk waren ons een vertolking van van de noodigende stem van onze Heiland. Gaarne zien wij den heer Uiterwijk nog eens in ons midden. ,.De Bergzangers". Donderdag in de vorige week werd in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg een feestavond gegeven door „De Bergzangers". De Tooneel vereeniging „Intieme Kring" verleende belangeloos haar medewerking. Beide vereenigingen hebben de aanwezigen een genoegelijken avond verschaft, getuige de gezellige geest onder deze aanwezige». De Eeuwige Stilte. De Maatsch. tot Nut van het al gemeen zal op 29 Maart a.s. weder om een van haar bekende en gewilde avonden geven in Hotel „Eemland", waarop zal worden vertoond de wetenschappelijke film „De Eeuwige Stilte", die in beeld brengt, de ont dekking van de Zuidpool door Robert Scot. „Gazelle" Voor ons ligt een reclaraeboekje, uitgegeven door de bekende Gazelle Rijwielfabriek te Dieren. Dit boekje, dat er zeer aan trekkelijk uitziet, boeit door eene serie zeer belangrijke a beeldingen, hoofdzakelijk cp de Rijwielfabricage betrekking hebbende, terwijl het ver der wordt verlevendigd- door een interesante novelle. Op duidelijke en aangéname wijze geeft het boekje een aantal fabricage processen weer, waardoor men zich eenigzins een idee kan vormen van hetgeen aan het fabriceereiV van goede rijwielen vast zit, terwijl verder het ernstig streven van de fabriek om het Gazelle rijwiel té, doen zijn een nationaal product van den eersten rang, hierbij duidelijk :.aar voren treedt. Wij bevelen dan ook kennismaking met dit boekje, dat de -gelegenheid biedt een ruimer inzicht te krijgen in de beteekenis van eet; voor ons Vaderland zoo belangrijke tak van industrie in het algemeen, en in het prestatievermogen van de Gazelle Rijwielfabriek in het bijzoader, gaarne aan. Wij voegen hieraan toe, dat als vertegenwoordiger voor deze plaats optreedt A. Fugers Kerkstraat en H. Grift, Krommeweg. Raadsbesluiten. In de gisteren gehouden Raadver gadering is besloten aan Provinciale staten 56 H. A. gemeen'egronden in erfpacht af te staan tegen een jaar- Iijksche canon van f 100.-— en onder beding dat de opbrengst van even- tueelen houtkap gedurende den erf- pachtstijd ten voordeeïe van de gemeente Soest zal komen en voorts onder bepalingen als door het gemeen tebestuur vastgesteld. Tevens werd aan den heer Mets alhier onheffing der Bouwverordening verleend voor de verbouwing van zijn winkelhuis, waarvoor hij een terrein groot 260 M2 aan de Gemeen te afstaat. Hierdoor zal een groote verbete ring op dat punt worden verkregen. Alles moet 1 Juli gereed zijn. ONS BABBELHOEKJE. Al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt ze Ivel. Onwillekeurig denkt men aan bo venstaand spreekwoord, bij de dis- cussie's die in de laatste'raadsverga dering over den technischen dienst. Van dien dienst, en van'den Hoofd ambtenaar, de C-cmeentl Architect, kon geen kwaad genoeg orden ge zegd; en wie de moed had om iets te zeggen ten gunste vanjdien dienst, werd beschouwd als paréijdig enz. Bij de laatste raadsverkiezing, werd gezocht naar een deskundige, voor te kunnen treden tegen iden techni- sehen dienst, en die taan werd ge bonden in den heer v^^Elten, ar chitect,, 't 't werd ooK"zeif~d^P^^^^^pP^ da: hij niét sympatielc ^SP^^genover den technischendienst. A'ls Commis sielid. werd hem opgedragen, de werk zaamheden en de inrichting dezer dienst na te gaan, en verbluffend was het resultaat. Zeker is rlie mand zoo onomwonden radicaler gerehabiliteerd ah de Gemeenta architect; cn dat door iemand die juist was aange wezen als opposant tegen het Archi tecten bureau. De Heer van Vliet kan ten volle bevredigd zijn. Ook den Heer van Eken eert het, det bij zoo open mogelijk, zijn ver anderd inzicht erkenden 't welk blijk baar indruk maakte want ook den Heer Foeken erkenden getroffen te zijn door 't rapport van den Heer var Elten. Als de verkiezings hartstochten luwen, komt er toch vaak nog veel terecht. Biaudweer. Ter algemeene kennis wordt ge bracht. dat de sirene voor BRAND ALARM op DONDERDAG 13 MAART a. s. des namiddags cm 2 uur en des avonds om 9 uur beproefd zal worden. De leden der BRANDWEER ge lieven deze proefneming niet als brandalarm te beschouwen. Burgerlijks Stand Geboren Hermina d. v. M. de Jong en P. de Ruijgt. Geertruida Elisabeth d. v. E. J. Vlug en E. Vonk. Tijmen z. v. Th. de Zoete en H. Groenesteijn. Maria Evalina d. v. Th. Tammer en C. M. Hersback. Maria d. v. G. van de Hoef en J. van Klooster. Anton Johannes z. v. S. M. de Bruijn. en J. Muis. Cornelia Alida Maria d. v. P. Roke- brand en M. Majoor. Josephina Gijsberta d. v. G. Reijerse en J. Haage. Guurtje Maria d. v. G. Brandenburg en M. G. Sonbeek. Jacoba d. v. C. van Kooi en W. Ver woerd. Ondertrouwd C. Nijhof en Wilhelmina Heniiette Besselsen. Getrouwd Petrus Antonius Kuijer en Jansje van den Bieemer. Overleden Catharina Maria van Hees, 9 maanden dochter v. A. G. v. Hees, en P. v. d. Bremert. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 61/,,—8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Clir. Jongel. Vereen. „Samuël" ju de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R. K. Zus terschool Steen hofstraat, \an 12 tot 12,30 uur. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 12-1 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan. Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30—1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geief. Grondslag „Spreuken 23; 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes ó'/o—'8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Chr. Knapen ver zen. „David", Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangverten. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O. school. Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann -nzangvereen. Apollo" in Hotel ,,De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De S/m- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang 8 uur n.m. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Metselaars 30 Timmerlieden 2 Opperlieden 20 Schilders 3 Grond-arbeiders 20 Losse-arbeiders 12 Kantoorbedienden 3 Behangers l Toneelspelers - 1 Land- en tuinbouwarbeiders 7 Chaufff 11CS. 1_ Metaalbewerkers 1 Bouwkundig Opzichters 1 Magazijnmeesters 1 Stucadoors 1 Werksters 1 Gevraagd Zeven jongelieden voor fabrieks ar beid (leder bewerking) Kerkberichfen. SOEST. Zondag 17 Febr. Roomsch Katholiek» Kerk. Voorra 7 en 9 uur H. Mis en te 10'/.; uur Hoogmis. Nam. 2.JÜ Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P, Brans. Nam. 2.30 (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Geref. Bond Nam. 6 uur in de Rembrandtzaal Ds. J. Kievit Baarn. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal Ds. J. L. Faber, Zutphen. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix, Bediening van den H. Doop. Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W. Falter. uit Doorn. Advertentïën. ZONDAG 9 MAART AANWEZIG ZONDAG 9 MAART AANWEZIG Telefoon 150. gevraagd, goed op de hoogte met naaien, bij J. Kraan, Van Weede- stra3t 47a. gedeelte van Woning, voor 2 dames. Huurprijs hoogstens f4,— per week. Brieven onder No. 250, bureau van dit blad. te koop gevraagd. Adres te bevragen, bureau van dit blad. te koop, 9 maanden oud. Adres Eigendomweg 6. 15 kippen in vollen leg, 1 Fototoe stel met toebehooren 9-12. 1 Nieuwe kruiwagen. 1 Gebr. heerenfiets of in ruil voor damesfiets. 1 partij kippen gaas. Aan hetzelfde adres gem. Zit- en Slaapkamer te huur. A. G. van Breen, Kerkpad 28 Z.Z. een vaalt puike mest, ook per voer. Adres; Korte Brinkweg 35. Gevraag dgoed bespraakt persoon; in de gemeente Soest goed bekend, vooral met H.H. Zakenmenschen (Geen avondwerk). Voor hen, die over veel vrijen tijd beschikken zeer ruime verdiensten. Jonge personen komen niet in aanmerking. Brieven onder No. 252, bur. Soester Nieuws blad. met groote ren te koop. Adres te vernemen bur. van dit blad. voor klein gezin, te bevragen Burgem Grothestraat 20. Prima Rhode Red Island en Plymouth Rok-fokhanen. Te bevragen Parklaan 20, Soest. TELEFOON 84 Likdoorns en Eeitgezwellen verdwijnen radicaal binnen 3 a 4 dagen door te penseelen met ons Prijs per flesch met penceel en ge bruiksaanwijzing f 0.45 v.h. H. GEUBBELS Soest Telefoon 121 en Verpakte grutterswaren. Prima kwaliteiten. Middelwijkstraat 3, Tel. 182 Gehalte 30°/0 eiwit en vet SAMENSTELLING: Vleeschmeel (Liebigs), Gerstemeel. Maiskiemmeel, Garnalenmeel, Rijst- meel. Sesammeel, Tarwegrit (Wit). Groene erwtenmeel. Grondnotenmeel. Havermeel en Phosphorzure kalk. Per 2J/2 K.G. 45 cent Per 50* K.G. f 8,75 7 cent per pond Lange Brinkweg 29, Soest Je adres voor prima WILGEN- en POPULIEREN-KLOMPEN tegen scherp concurreerende prijs is MOLENST. 84 SOEST van Villa's, Houtzagerij, Ma chinerieën en Bouwland te Soesterberg. Notaris VAN GORKOM te Zeist, zal op DINSDAG 12 Maart 1924, des n.m. 2 uur te Soesterberg in het Hotel „Huis ten Halve". De Villa „Our Home" met tuin en schuurtje aan den Amers- foortschen staatweg no. 4, groot on geveer 10 aren. II. ten perceel grond achter perc. I met ingang aan den Kampweg, groot ongeveer 11.37 aren. III. De villa „Neily" met tuin en schuurtje aan den Soest- erbergschestraatweg no. 30a, grcot ongeveer 5-51 aren. IV. Een perceel grond, waarop HOUTZAGERIJ en verdere gebouwen, naast en achter perc III met uitgang aan den Soesterbergsche. str. groot ongeveer 33.50 Aren. V. Een perceel bouwland aan den Postweg en grenzende aan perc. TV, groot 8.20 aren. VI. Een perceel bouwland aan den Postdwarsweg, groot onge veer 47.60 aren. VII. Diverse machinerieën e in gebruik bij de Houtzagerij vermeld onder perc. IV. Perc. I en II zijn onverhuurd en perc. 111—VII zijn in eigen gebruik. De kooper van perc. IV heeft het recht van naasting van de machine rieën enz. voor het hoogste bod. Bezichciging Dinsdag6 en Donder dags van 2.30—4 uur en 's morgens vóór de verkooping van 10.3012 uur. Breeder bij biljetten, op aanvrage te bekomen bij notaris P. SICHTER- MAN te Meerkerk en bij Notaris VAN GORKOM vernoemd. Ten kantore van Notaris VAN GOR KOM ligt de sitatatiekaart ter inzage. Ferd. Huijcklaan 8 (Achterweg) SOEST Agent en Depothouder van zaden enz. der Firma W. C. Verkerk, Utrecht verschillende soor ten Nikkelen, Hou ten enz. f 2,60, 3,—, 3,25, 4,—, 4,50. Uitsluitend prima kwaliteit. Reparaties aan alle uurwerken. Abrikozen 55 en 65 cent Peren 42 en 55 Appelen (stukjes) 50 en 55 Pruimedanten 50 Pruimen 22 en 25 Middelwijkstraat 3, iisssss Tel. 182 Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie inrichting Het is geen wonder dat zelfs dames uit omliggende plaatsen bij ons hare inkoopen doen daar wij alle concur rentie het hoofd bieden. Let op de prijzen No. 20 a 37 cent per kluw 30 a 42 40 a 43 50 44 60 45 70 45 50 47 100 50 Verder alles naar verhouding. Ontvangen een fijne sorteering point lacé theewarmers, kleedjes, loopers, theekleeden, alles HANDWERK tegen de laagste prijzen, Alle D.M.C. artikelen, alle handwerkboeken, als haken breien, frivolité, tule door stop, kruissteek, filet, enz. De cell. vormen het goed- koope handwerk. Onze jute kussens 75 cent, Theewar mers 75 cent. Verder alle hand werk - stoffen. Onmogelijk kunnen we alles etaleeren. Neemt een kijkje in het speciaal in gericht vertrek in FILIAAL BEftNING,

Soester Courant | 1924 | | pagina 3