WANNEER Rijwiel of Kinderwagen Engendaai-scM - moiensir .84 E .1 jiïïeiei, Soesfeiif11 Gebr. Staal Joh. Vervat Dr. v. leeuwen Tweede Blad Dr.K.v. Dongen nel 1. n. seiinessje Bfellë DiensMe Gedeelie van Huis Tuuee uiieiige uiap Aanbevelend, A. ZONDERVAN Nu is het tijd om aan Uw Zo- mer-costuum te gaan denken. H. van Dijk Burgerwconhois Vieeschwaren DPEilBOHE UERHDOPIHB. om liisuüiin goederen- Soestdijksche Rijwielhandel Adres van vertrouwen. Huis te huur tJapieisJi? R. K. Dienstbode Vaalt Paardeumest net Meisje TE KOOP DAME Poot-Sjalotten School voor U.L.O. Algem. Begrafenis-Onderneming Soest Fijne Boter, Kaas, Eieren enz. Dames- en Heerenkleeding naar maal. De SOESTERBERGSCHE Vleeschhouwerij en Iel. 22 Spekslagerij Tel. 22 i. Een huis mei schuur, in en Douyiiansi, 2. EEK1 HUIS, feil perceel weiland sn Kade, nsimoeders, Broedmach. Thermometers enz. spoorstraat 26. KLOMPEN. H. VOSKUILEN W. Stemerding Asthma - fêheumatiek Verlamming 0 BOLKESTEiNGzn. U een aanschaft, ga dan eerst naar de - van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 22 MAART 1S24 ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Heer Redacteur. In Uw blad van vorige week zag ik, dat in onze raadsvergadering van 7 Maart j.1, door den heer de Koning namens B. en W. gepoogd is de Soester motorwals aan de gemeente Baarn te verhuren (en wel voor een zacht prijsje) om dit werktuig produc tief te maken. Jammer, dat Baarn voor de eer bedankt heeft, want de poging des heeren de K. getuigt er van dat men deze dure on-productieve kolos zoo veel mogelijk rendabel wil maken; welk pogen zeer zeker te loven is. Waarom zou Baarn op de voordeeli- ge aanbieding niet zijn ingegaan? Stellen die heeren geen vertrouwen in onze „wegbewerker" of zit onze nabuur zoo dik in de contanten, dat hij liever een eigen motorpaard op stal wil hebben? Afijn, dat laatste is niet onze zaak en we hebben dus bet besluit van Baarn, zonder meer, te aanvaarden. Minder gunstig zou 't echter voor ons zijn als het bedoelde krachtwerk tuig niet aan rechtmatig gestelde eischen kon voldoen. Ik hoop echter, dat de bedoelde machine niet verkeerd in een toestand als de tractors, die voor onze tram hobbelen Geachte heer redacteur, zou er nu geen ander middel te bedenken zijn om die sterke .driepoot" aan het werk te zetten Luiheid is des duivels oorkussen en rust. roest. Ik meen dus in overweging te mogen geven ook eens bij andere, niet ver afgelegen gemeenten te informeeren of daar wel emplooi voor onze motorwals te vinden is. Met de plaatsing van het boven staande zult U verplichten, Uw zeer dienstwillige, WEURMAN. Geachte Redactie. vorige week te veel ruimte besloeg, verzoek ik U beleefd dit stukje een plaats te geven. De heer v. d. B., die weinig waar deering voor mijn woordenkeuze heeft, schijnt zich op die woorden te heb ben blind gestaard, waardoor de eigenlijke zin van mijn stukje hem is ontgaan. Hoe ter wereld is het anders mogelijk, dat genoemde heer Uw lezers in zijn verdediging komt ver klappen, dat de Chr. School, trots het Kon. Besluit (nu weer ingetrok ken) aan 51/2-jarigen onderwijs zou gaan geven in de voorbereidings klasse, nogwel met de onuitgespro ken bedoeling, enz. enz. Is dit geen doorslaand bewijs, dat de advertentie een misleidende karak ter droeg? Wat niet mocht (kinderen naar de school halen van 57$ jaar) schijnt aan de lezers van de adver tentie wel mogelijk, den heer v. d. Berg voorop. Wat wil men nog meer? Den heer v. d. Berg blijkt zelf misleid! De advertentie dus mislei dend. De heer v. d. Berg bedenke toch dat er nog zooiets is als gelijkstelling, welke aan bijzondere, zoowel als openbare scholen gehoorzaamheid aan, geen ontduiking van Kon. Be sluiten oplegd, Ware dit door hem bedacht, dan was hij er niet inge vlogen. Nu bewijst hij veel te veel, praat hij ook te veel. Wat heb ik en Uw lezers er immers mee te maken, dat de Chr. School door leerlingen be zocht wordt van menschen, die voor hun kroost feitelijk openbaar onder wijs begeeren? Daar vroeg ik toch niet naar Nu vraag ik wel: „Waar om wijzen die menschen dat dan af? De inzender geeft in een deftigen zin daar zelf het antwoord op. Het komt hier op neer, dat die edele ou ders hun kinderen niet tot martelaren willen maken. Martelaren Dus mijn bijna 40 leerlingen zijn martelaren Toch niet alleen omdat de heer v. d. Berg het chr. onderwijs uitstekend noemt en de heer Hack het geven van goed onderwijs voor 6 klassen onmogelijk acht? Laat de menschen toch einde lijk eens wijs worden, en elkander - niet van alles napraten, er is zooveel eigen belang bijl Laat de heer van de B. hij doet zoo deskundig eerst eens een kijkje in onze school nemen en dan oordeelen. Bovendien we geraken door het zwaarste heen I Dan zullen de ouders, die openbaar onderwijs begeeren en het toch hun kinderen niet laten ge ven, wel reeds met ongekende blijd schap uit het laatste raadsverslag ver nomen hebben. De tijd zal dan ook wel niet ver meer zijn in elk ge val hij komt voor Soesterberg vroeg of laat dat voorstanders van openbaar onderwijs zich niet langer al jubelend onder de leuze: „Uitste kend Chr. onderwijs" voor de zege kar van de chr. 'school laten spannen, onstuimigen drang voor goed onder wijs van ongeduld branden om mee te helpen het openbaar onderwijs tot het hoogste peil op te voeren. M. de R. Van den heer Hack ben ik geschrokken. Ik meende, dat alle onderwijzers beschaafde menschen waren, maar na de ontboezeming van den schrijver Hack, zou ik het haast betwijfelen. Notabene, ik heb het tegen het bestuur van de Chr. school en daar valt de heer Hack mij op het lijf en bijt me allerlei leelijks toe, om te eindigen met de verrekening, dat hij op mogelijk verder geschrijf van die soort persoonlijk niet zal reageeren. Evenwel, dat gaat zoo niet. M. de R. Zich opwinden en wegloopen doen kleine jongens. De heer Hack, die beweert, dat ik naar laster en verdachtmaking grijp, heel theatraal zegt, dat hij niet ingaat op onwaardige insinuaties (scheldwoor den) en zal zwijgen tegenover laster en verdachtmaking, Die heer Hack moet bewijzen, dat ik heb gelasterd, dat ik verdachtmaak, dat ik scheld woorden gebruik, dat ik niet harfdel als man van eer. Hij houde zich nu niet schuil, maar vertelle hier in Uw blad, wat ik heb misdreven, welke lage strijdmiddelen en verachtelijke wapens ik voerde, kortom al het lee lijks door mij misdaan, worde door hem voor Uwe lezers ten toon ge steld. Desnoods mogen anderen er nog bijvoegen waardoor ik de goede harmonie, die tusschen de scholen bestond, heb verbroken. Of geschiedde dat hierdoor, wijl ik de snoodheid beging om den heer Hack te trappeeren op het feit, dat hij een kind beneden den verplichten leeftijd binnen de muren zijner school loodste, dat ik juist had afgewezen, omdat de Wet aan ieder schoolhoofd bijzonder of openbaar - zulk een handeling verbiedt? Men zegge het maar. Zeker dat was misschien minder aangenaam, maar moest ik zulks niet doen? Overigens zal niemand in Soes- terbeig of daar buiten ook maar iets kunnen aanvoeren waaruit blijkt, dat ik de goede harmonie wenschte te verstoren. Zelfs meende ik, het te gendeel na te streven M. de R. U hartelijk dankend voor de verleende ruimte heb ik de eer te zijn. Uw dw." DIRK LUB Soesterberg. BINNENLAND. Minister Ruys over het Kabinet. De heer D. Hans heeft Minister Ruys de Beerenbrouck eens opgezocht en hem over verschillende zaken in- lichtirvoen gevraand "-vL'f, hij in he!" jongste nummer van Week-End mee deelt. De interviewer waagde zich ook een oogenblik op 't gladde ijs der hoogere politiek.,, Excellentie, de op merking is gemaakt, dat na de op lossing der crisis het Kabinet feitelijk onafzetbaar is geworden. Wat is uw meening daaromtrent?" „Ik heb daarover al het een en ander gezegd bij het algemeen debat over de Regeeringsverklaring en de Staatsbegrooting in de Tweede Ka mer. „Intusschen wil ik u, om mogelijke misverstanden te voorkomen, nog wel eens uitdrukkelijk verklaren, dat het Kabinet zich zelf allerminst als on afzetbaar beschouwt. Nu de vorming van een nieuw Ministerie onmogelijk bleek en daarbij een langer slepend blijven van de crises niet in 's lands belang kon worden geacht, meenden wij ons niet te kunnen onttrekken aan den plicht, de verantwoordelijk heid voor het bewind te blijven dragen. Maar als een zelfbewuste meer derheid parlementair naar het bewind grijpt, zal die meerderheid het Kabinet gaarne bereid vinden, plaats te ma ken voor anderen, die meenen de de regeeringstaak beter te kunnen vervullen." De Minister had dit laatste op zeer beslisten toon gezegd. Wie lust en kracht heeft, kome. „Nog een vraag in verband hier mee, Excellentie. Van verscheidene kanten is opgemerkt, dat het Kabinet na de crisis meer kleurloos is gewor den." „De maatregelen tot herstel van financieel evenwicht dringen op dit oogenblik alle andere naar den achter grond. Wij rekenen bij den bezui- nigingsarbeid ook op de medewerking van de niet-rechtsche groepen. Ik kan mij zelf niet indenken, dat bijv. een liberaal Kamerlid bij het vestigen van zijn oordeel over ëen belangrijk be zuinigingsvoorstel beïnvloed zal wor den door de overweging, dat de Regeering over enkele principieele onderwerpen anders denkt of deze op een ander tijdstip zou willen door zetten. Als er tijd over blijft voor de behandeling van meer principieele on derwerpen, is het Kabinet bereid die te behandelen." Het conflict in de textielindustrie. Naar „Het Volk" verneemt, heeft de soc. democratische Kamerfractie besloten, in het begin dezer week een initiatief-wetsvoorstel in te dienen strekkende tot het instellen van een enquête nopens het geschil in de tex tielindustrie. Men schrijft ons van werknemers- zijde De „Tel." van 13 Maart 1.1. bevatte het verslag van een onder houd, dat een speciale verslaggever van genoemd blad had met den heer H. J. Blijdenstein, voorzitter der com missie ad hoe, uit de Twentsche fa brikanten-vereenigingen. Volgens dit verslag verklaarde de heer Blijdenstein, dat de fabrikanten geenzins tegen nieuwe besprekingen gekant zijn, maar zonder eenige ver plichtingen hunnerzijds. De vraag is of dit zoo mag wor den opgevat, dat ook de fabrikanten thans tot reëel overleg bereid zou den zijn. Men weet, dat de arbeiders-orga nisaties dan meer eens nadrukkelijk van hun bereidwilligheid tot dergelijk over leg blijk gaven. Wanneer nu ook eenzelfde genegenheid bij de fabri kanten zou bestaan, meenen wij, dat het houden eener conferentie vrucht dragend zou kunnen zijn. De Christelijke, Katholieke en Mo derne organisaties hebben naar aan leiding der uitspraak van den heer Blijdenstein, Zaterdag 12 Maart het volgende schrijven aan de werkgevers organisatie gezonden; In het interview, dat de voor zitter der commissie ad hoe aan een redacteur van „De Telegraaf" heeft toegestaan, werd o.m. door den heer Blijdenstein verklaard, dat de fabrikanten geenzins gekant waren tegen nieuwe besprekingen. Onze Besturen gevoelen zich verplicht, naar aanleiding van bo venaangehaalde verklaring, U te vragen, of deze zoo moet worden verstaan, dat Uwe Besturen bereid zijn, met onze Besturen in onder handeling te treden, gelijk zulks in andere bedrijven tusschen verte genwoordigers der werkgevers en der arbeiders regel is. Mocht zulks het geval zijn, dan meenen wij, dat inderdaad een be spreking tusschen beide partijen nuttig zou kunnen wezen. Dit is o.i. zeer juist. Wij meenen er uit te mogen lezen, dat de arbeiders organisaties nog steeds op het stand punt staan, het conflict door onder linge bespreking tot oplossing te brengen, 't Zal nu moeten blijken of aan werkgeverszijde thans ook geneigdheid bestaat, aan gerechtvaar digde grieven van arbeiderszijde tege moet te komen. De groote worsteling, die zooveel ellende brengt in duizenden gezinnen zou dan misschien spoedig tot op lossing kunnen worden gebracht. Burgerlijke Stand Geboren Albertus z. v. T. Groenesteijn en W. Plooij. Willem z. v. Boshuizen en J. Kok. Geurardus Hendricus z. v. G. v. Ooijen en W. van Velzen. Overleden Johanna Vos, 63 jaren, echtgen. van G. Kok. Geertruida Papenburg, 53 jaren, wedu we van G. Vonk Siebe Frederik Overstegen, 4 maan den, z. v. J. Oversteegen en H. M. Besselseu. Anna Elisabeth Cornelia v. Gelderen 84 jaren. Wed. van J. W. van Leeuwen. Plaatselijk Nieuws. Raadsvergadering. Woensdag 26 Maart a.s. des mid dags te 2 uur, vergadert de Raad dezer gemeente met de volgende agenda: 1. Vaststelling der notujen van de vergadeririyen v«=m 15 Februari en 7 Maart 1924. 2. Aanbieding en bespreking van het rapport der op 15 Febr. j.1. be noemde Tramcommissie en het voor stel van het lid dier commissie, den heer S. F. Besselsen. 3. Vaststelling van een besluit tot verhuring van bouwland aan de Spoor straat. 4. Behandeling van het verzoek van Burgemeester en Wethouders om deskundige voorlichting in te win nen inzake gasleverantie aan deze gemeente. 5. Behandeling van een adres van bewoners aan de Turfstraat inzake wijziging van den naam dier straat, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Behandeling van het verzoek van J. Verhagen om ontslag als lid der Commissie tot wering van school verzuim te Soesterberg. 7. Aanbieding van een adres van E. H. D. Insinger te Baarn inzake ruiling van grond. 8. Vaststelling van een besluit tot het in eigendom aanvaarden van de wegen in het Vossenveld. 9. Aanbieding van een adres van bewoners van den Korten Brinkweg verzoekende verbetering van dien weg met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 10. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake het plakken van rentezegels voor arbeiders, welke bij de werkverschaf fing arbeid vinden. 11Aanbieding van een drietal adressen, verzoekende subsidie voor stichting en instandhouding van scho len voor voorbereidend onderwijs (bewaarscholen) 12. Behandeling van een adres van het Bestuur der Engendaalschool, ver zoekende ingevolge art. 72 der L.O wet eene vergoeding voor aanschaf fing van schoolmeubelen voor eerste inrichting der school,' met voorstel v. B. en W. 13. Aanbieding van een adres van het Bestuur der Engendaalschool, ver zoekende middelen te verschaffen voor de tot standkoming van een school voor uitgebreid lager onder- wijs. 14. Behandeling van een verzoek van het R. C. schoolbestuur ver zoekende voor de R. C. Meisjesschool eene bijdrage uit de gemeentekas ter bestrijding der kosten van aanschaf fing van schoolmeubelen, en vernieu wing der speelplaats. 15. Behandeling van het verzoek van Mevr. Smit Klokke om eervol ontslag als onderwijzeres aan de O.L. School Beetslaan. 16. Behandeling van het verzoek van het Bestuur der Openb. Leeszaal te Amersfoort om subsidie, met voor stel van Burgemeester en wethouders. 17. Behandeling van eenige ont heffingen van bepalingen der Bouw verordening. Verbouwing Geref. Kerk. De Geref. kerk alhier heeft een metamorphose ondergaan. Door den groei der gemeente was er reeds lang een groot tekort aan zitplaatsen, en al grooter werd de file van kerkgan gers, die tot buiten de voordeuren moesten wachten op den aanvang der godsdienstoefeningen teneinde nog i een plaats te kunnen bemachtigen. Dank zij de krachtige actie van den pastot loei, Ds. J. Hoek, die geen moeite heeft gespaard, en van de bouwcommissie, is thans een gaande rij aangebracht, welke a.s. Zondag in gebruik wordt genomen, en waar door het aantal plaatsen met ruim 100 is vermeerderd. Deze brengt ook nog dit voordeel mee dat de lengte der kerk wordt gebroken. Bovendien is het front der kerk verbreed, en de onoogelijke toegang veranderd in een flink entree, welke aan het kerkgebouw een forscher aanzien geeft. Ook de in alle opzichten onvoldoende consistorie zal wor den uitgebreid tot twee ineenloopende lokalen. Eveneens in verband met het toe nemend aantal Avondmaalgangers werd behoefte gevoeld het Avond- maalstel aan te vullen. Door middel van den ijverigen voorzitter der Com missie van Beheer hebben enkele zusters der gemeente twee sierlijke offerbussen en twee massief-zilveren bekers geschonken. Uit en inwendig is dus de kerk vooruitgegaan. A. R. Kiesvereeniging. Maandagavond werd op de door de A. R, Kiesvereeniging belegde cursus vergadering door den heer C. F. W. Rietveld een inleiding gehouden over de sociale wetgeving bezien van A. R. beginsel. De inleider bespreekt eerst de sociale wetgeving als algemeen beginsel, en daarna de ontwikkeling van het arbeidsleven in deze eeuw, in tegenstelling met de vorige eeuw. De techniek en de wetenschap heb ben zich ingespannen om den arbeid intensief te maken en de productie te verhoogen. De overschatting van den arbeid werkt echter geestdooden i en leidt tot arbeidsmoeheid of luiheid. De inleider bespreekt d" raag of de overheid in het sociale leven een taak heeft en mag ii grijpen, en eindigt met uit te spreken, dar, ook in het sociale leven het SoH Deo Gloria den boventoon moet hebben. Eenige leden wisselden met den spreker van gedachten. Een daarvan had gaarne dit onderwerp nog van een anderen kant belicht willen zien, -doch hij is voornemens dit zelf te doen in een op a.s. Maandag te houden cursusvergadering. Op a.s. Maandagavond, 24 Maart, 71/» uur. zal de A. R. Kiesvereen. een vergadering houden in de U.L.O. School aan de Spoorstraat. Er zal een inleiding gegeven worden over de practische uitvoering der «sociale wetgeving. Deze vergadering is een voortzet ting van die van 17 Maart j.1. waarin den Heer Rietveldt een referaat hield over, „Sociale wetgeving een A. R. beginsel". Trouwe opkomst gewenscht. Het belooft belangrijk te worden. Algemeene Militaire Pensioenbond. Op Donderdag 27 Maart a.s. zal in een der lokalen van den heer Kooy, Torenstraat 6 :e Soest, des avonds te 7.30 ure. eejie vergadering worden gehouden,a^e 9e~ en Koloniën zijn uitgelnoodigd deze vergadering bij te wonen. De A. M. P. stelt zich ten doel betere bestaans-voorwaarden te ver krijgen voor hen, die voor 1918 zijn gepensionneerd, zoomede voor de weduwen en wezen van voor 1909 gepensionneerde militairen. Ook wordt een beroep gedaan op de onder de nieuwe wet gepension- neerden, daar deze van hun invloed en ten behoeve van hun- oud-kame- radep, kunnen laten blijken. Als spreker zal dien avond optre den een der H. B. leden van den A M. P. vermoedelijk de voorzitter, die zelfs nog actief dienent is. Ook op de aanwezigheid van belangstellenden wordt hoogen op prijs gesteld. Vervorg Ingezonden Stukken. Aan de in Soest wonende Duitsche meisjes. De commissie voor Evangelisatie heeft nog altijd een belofte in te lossen en wel deze Zooals velen Duitsche meisje weten had de commissie ter gelegenheid van het Kerstfeest hun een feestavondje toegezegd. Dat kon echter om verschillende redenen niet worden gehouden. Een der hoofdoorzaken was wel deze, dat velen meisjes met vacantie (naar hun Heimat) gingen. Waar nu, naar wij vermoeden, alle meisjes weer te Soest zijn weder gekeerd, had het de commissie goed- gedacht een feestavondje te organi- seeren. Het is dan wel geen Kerst- of Weinachts feest; het blijft bij een huiselijk onderonsje, doch dat kan ook gezellig zijn. bijv. Voordrachten onderling gezang, uit een Duitsche lieder bundel: Tractatie en mogelijk een verrassing enz. enz. Nu zijn wij in kennis gekomen met fraulein Krafft die speciaal naar Holland is gekomen om de belangen der Duitsche meisjes te behartigen. Deze Dame heeft te kennen gegeven, gaarne met haar vrouwelijke Iandge- nooten in Soest eens kennis te maken. Nu dacht ons, niet beter te kunnen doen dan deze dame uit te noodigen op deze feestavond tegenwoordig te willen zijn, waarop wij een bevesti gend antwoord mochten ontvangen Deze feestelijke samenkomst zal D. V. gehouden worden den 28 Maart des avonds 7l/2 uur in de consistorie achter de Gereformeerde kerk Julianastr. Alle duitsche meisjes zonder onderscheid van Godsdienst zijn welkom. De Commissie. R.K. Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 121 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30'1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geief. Grondslag „Spreuken 23: 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphflhia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes ó'/a8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Chr. Knapenvereen. „David", Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O' school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereenif ging in de consistorie der Gere'- Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw. aanvang half 8 n.m. Mann mzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", a vang 8 uur n.m. Vrijdag. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, cn vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. ,,De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang Adverfentlën. ZONDAG 23 MAART AANWEZIG ZONDAG 23 MAART AANWEZIG Telefoon 35. f 4,50 per week. Te bevragen Krom- meweg 18. gevraagd. B. J. BUXTORF, Turf straat 4a. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gym». Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 672 —8 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. met pl. m. 400 roeden grond te koop aangeboden Adres te vernemen aan het bur. van dit blad. biedt zich aan; liefst huiselijk verkeer. Te bevragen bur. van dit blad. te koop. Adres Kerkpad Z. Z. 9. Mevr. Van Soest, Soesterbergsche straat 11c, vraagd een voor heele dagen. goed onderhouden Heerenfiets f35 en een Electrische Kookplaat (3 re gelingen), billijke prijs. Kerkpad Z, Z. 39. biedt zich aan. Adres te vernemen bur. van dit blad. zoekt 2 ongem. kamers op nette stand. Br. No 257 bur. Soester Nieuwsblad. Per pona 30 cent, per Kilo 55 cent per 5 Kilo f 2,50, Koudhoornweg 2. Gevraagd voor dag en nacht, wegens aanstaand huwelijk der tegenwoor dige. Adres: Mevrouw de Wed. Grüneveld, Julianastraat 24, Soest- dijk. Na 1 Mei Faas Eliaslaan 14, Baarn. gevraagd ongemeubeld, met Mei; op nette stand, voor Echtpaar op leef tijd. Br, met prijsopgaaf onder No 256 bur. van dit blad. gevraagd (R. K.)beslist zelfstandig kunnende werken in klein gezin. Adres te vernemen bur. van dit blad. te koop, uitstekende staat, geschikt als Melk of ventwagen. Te bevragen tusschen 12 en 1 uur. A. P. M. v. Winden. Kerkpad N. Z. 15. Ouders, die hun kinderen willen zenden naar de eventueel op te richten worden verzocht zich spoedig aan te melden bij het hoofd der School. Tevens gelegenheid leerlingen aan te geven voor de nieuwen cursus voor L. O., die einde Augustus begint. Leeftijd minstens 572 )aar- Het Hoofd der School, A. VAN ASSELT, Soesterbergschestraat 30 Directie: J. AREND WIERSMA en J. KOETS Kantoor Torenstraat 8 - Telefoon 86 en 27 - SOEST Eerste Aanspreker: W. VAN DIERMEN, Rembrandtlaan 11, Telefoon 12. Vervoer van overledenen door geheel Nederland, per trein en per auto. Regeling voor Crematie Eigen KistenmakerijVeldweg 4 Hef aangewezen adres voor Gezijt verzekerd daardebeste kwaliteit te ontvangen tegen billijken prijs Vraagt zichtzending van onze buiten gewone collectie stalen, zonder eeni ge verplichting. levert U 1e kwaliteit tegen concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, JAC. v. d. BERG - Zeisterstraatweg 9 - SOESTERBERG De Notaris A. O, DAMMERS '1924, des voorm. 11 uur, in het café van den Heer H. Butselaar Az. aan de Nieuwe Steeg te Soest. PUBLIEK VERK00PEN: tusschen Wieksloot en Veenzoom te Soest, pl. ge. Veenzoom 5. Kad. Sectie G. No. 2071 groot 31.60 Aren. pl. ge. Nieuwstr. 36, staande op, benevens het recht van erfp. tot 1 Jan. 1933 aan een perceel grond onder Soest Kad. Sectie H. No. 1744, groot 9.05 Aren. Bezichtiging Dinsd. en Donderd. van 2-4 uur. Aanv. en bet. koopp. 15 Mei 1924. Na afloop dezer verkooping zal worden verhuurd, voor het Kleine St. Anna's gild: De onverdeelde helft in gelegen onder Soest Kad. Sectie B. Nos, 66 en 67 samen groot 1.27.70 H. A. genaamd Het Gildsmaatje, voor den tijd van 6 jaren, eindigende 31 Dec. 1929. Laatst in huur bij den Heer T. Kuijer. Inlichtingen ten kantore van ge noemden Notaris. Op Dinsdag 8 April 1924 des namiddags 1 uur zullen in het perceel Veenzoom 5 te Soest worden ver kocht om contant geld ZEGT HET VOORT. Kerkberichten, SOEST. Zondag 23 Maart. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 107° uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Geref. Bond Nam. 6 uur in de Ned. Herv. Ds. Kievit Baarn. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Voorm. 930 uur Ds. J, C. Voortduin. Naarden, SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W. Falter. uit Doorn. Je adres voor prima WILGEN- en POPULIEREN-KLOMPEN tegen scherp concurreerende prijs is MOLENST. 84 SOEST Het beste adres voor uw witwerk tijdens de schoonmaak is Schilder en Behanger Soesterberg Tevens ontvangen zuivere Zweed- sche koolteer. Bruine teer. groene en bruine Carbolineum. Alles prima en zeer billijk. Pranalogische Behandelingen Leliestraat 72 - Amersfoo-t Heuvelweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport Aanleg en onderhoud van tuinen Verlengde Postweg SOESTERBERG Verkrijgbaar alle soorten kweekgoed o.a. Conifeeren, Rododendrons. Stam- en struikrozen, alle soorten Bloem struikgewas, seringen en hydrangia's, Vruchtboomen als Appels, Peren, Pruimen enz. Verder alle soorten Violen, Vergeet mij niet, Madeliefjes en vele andere bloemen en planten. Tevens een partijtje Boonenstaken en bloemstokken.

Soester Courant | 1924 | | pagina 5