WANNEER Rijwiel of Kinderwagen ZANGLES Meien KIT 30 STRUKER's Joh. Vervat Tweede Blad Dr.J.H. Rypert. Dr. Groenman. Broedmach. Kunstmoeder R.K. Oagdiensibode (Stam Mw") «ster seuraagd. G. ALEID TOP. Leest met aandacht. I Soestdijksche Rijwielhandel Adres van vertrouwen. ueruois Raadsoruezicht. Burgerwoonhuis Woningruil. Dagmeisje Heerenrijwiel Net Dagmeisje Gevraagd 2 Beste schrammen Te koop HARTEF^INK onderiinse Sticntsciie om. Zondag 30Maart'24 SOESTDIJK (Raadhuis) SOEST- SOEST-BAARii,uisauersa Eenreuzendoos Schoencrême. 2 KWARTJES D00ZEN voor cent ATTENTIE l uructloomen, Sierheesters. Rozen etc. Kunstmoeders, Broedmach. lampen, Thermometers enz. spoorstraat 26. HARTEMINK KLOMPEN. H. VOSKUILEN BELGISCHE -COKES Anthraciet-stukkeo UN80N KOLEN HARDE- EN BAGGELAAR TURF Pjra- NUMEPUL Brandstoffen- en Grindhandel. W.PATER Johs. Beek. U een aanschaft, ga dan eerst naar de - van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 29 MAART 1924 Vermeld dient nog dat de heer Heijnings namens de commissie de verklaring aflegde, de benoeming van deze commissie niet te hebben opge vat als een afkeuring van het beleid van B. en W. Indien deze bedoeling inderdaad gebleken was, zouden alle leden geweigerd hebben de opdracht te aanvaarden. Wij achten deze verklaring vol komen correct en gelooven niet, dat een der raadsleden de benoeming de zer commissie in dien zin heeft op gevat of bedoeld. Alleen de begeerte naar volledige inlichtingen heeft daartoe geleid. B. en W. hebben pogingen aan gewend om de gemeente-gronden achter de Spoorstraat te verhuren. Voor een perceel kon slechts een gegadigde gevonden worden. De heeren Endendijk en Hilhorst dringen er op aan de overige terreinen niet onbebouwd te laten, maar daarop haver voor eigen paarden te teelen. Weth. de Koning wil hiervan niets weten. Bij aankoop van haver zal deze ongeveer i 1100.kosten. Gaan wij zelf bouwen dan zullen de koster naar schatting ongeveer f900.'— be dragen. terwijl wij dan niet weten hoe groot de opbrengst, zijn zal. Wij staan dus voor een opbrengst, gelijk X waarvoor f900.— wordt gevraagd. Spr. meent dat P. W. wel wat anders te doen heeft dan haver te teelen. De vorige sprekers vinden deze berekening veel te hoog en de heer Endendijk antwoordt op een vraag van den Wethouder dat hij niet weet hoeveel het vorige jaar de op brengst is geweest, maar wel dat er genoeg voorraad is tot den nieuwen oogst. De Weth. blijft afwijzend advi- "'seeren~ en meent dat al dat eigen beheer meer kost dan het opbrengt. Spr. illustreert dit met het snoeien der boomen, wat nog f 123.-meer gekost heeft dan de opbrengst van het snoeisel, ondanks de hooge hout- prijzen. Na eenig debat tusschen beide heeren wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De gaskwestie prijkte weer eens op de Agenda. B. en W. stellen voor deskundig advies in te winnen. De burgemees ter verdedigt de voordracht, Z.E.A. acht gasvoorziening urgent. Reeds zijn enkele besprekingen gevoerd. B. en W. achten het echter gewenscht een deskundige te benoemen voordat de commissie de verschillende plan nen ter onderzoek ontvangt. De heer Heijning wijst er op dat in deze Gemeente wel een deskun dige woont, die misschien geheel belangeloos van dienst wil zijn en de heer Foeken herinnert er aan dat de vorige commissie deskundig ad vies heeft ingewonnen, waarvoor uit het toen verleende crediet nog geen vergoeding is toegekend. Van een en ander wordt nota geno men, waarna het voorstel wordt goed gekeurd. DeTurfstraat wordt omgedoopt in „Waldeck Pyrmontlaan". De heer Besselsen vindt Turfstraat een zeer fatsoenlijke naam, is deze niet deftig genoeg, laat het dan Anthracietstraat worden meent Z.E.A. Weth. v. d. Berg verdedigd de voordracht, die z. h. s. wordt goed- gekeud. Aan den heer Verhagen, Soesterberg wordt op verzoek ontslag verleend als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Een adres van den Heer Insinger te Baarn inzake ruiling van grond gaat terug naar B. en W. om bericht en raad. Wij dachten aan het bekende spreekwoord van ruilen en huilen. Een adres om wegverbetering van de bewoners aan den Korten Brinkweg zal bij de begrooting 1925 worden behandeld. Een adres van de Chr. Besturenbond en de R. K. Werkliedenvereeniging. St. Joseph houdende het verzoek om voor de arbeiders die bij de gemeen telijke werkverschaffing arbeid vinden rentezegels te plakken is bij B. en W. in onderzoek geweest. Het gemeentebestuur is ingevolge de Wet niet verplicht voor deze arbeiders zegels te plakken, Weth. de Koning betwijfeld zelfs of zulk een uitgave wel zou worden toegestaan door Gedep. staten of den Minister, gezien den tegenstand dien wij op dit gebied reeds ondervonden. De kosten voor de gemeente zijn vrij beduidend, de werklieden zelf zijn evenmin verplicht te plakken en alleen is er voor hen nadeel mogelijk indien bij eventueele invaliditeit het vereischte aantal van 150 zegels niet op de rentekaarè is geplakt. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Door den Heer Rietveld wordt erkent, dat de zaak formeel wel in orde is. De wet verplicht niet tot plakken. Het staat evenwel vast dat deze werkverschaffing productief is, waaruit voortvloeit dat er dan ook reden is wel zegels te plakken. Het gevaar is zeker niet denkbeeldig dat de arbeiders, hetzij veel of weinigen er de dupe van zullen worden, spreker stelt daarom voor alsnog zegels te plakken. De heeren van Eek en Hilhorst spreken in denzelfden geest, de heer Endendijk wil althans zegels plakken voor hen die nog geen 150 zegels op hun rentekaart hebben. De heer de Koning wil niet influen- ceeren op de beslissing van den Raad, maar meent toch dat de uitgave het belang van de zaak niet dekt. De heer Foeken wijst op de etische kant van de zaak. De gemeente heeft, wat ook de Wethouder opmerkte, belangrijk aan de belangen van het personeel tegemoet gekomen en daarvoor offers gebracht, waarom spr. meent met B. en W. te moeten meegaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Een voorstel tot overname van de wegen in het Vosseveld wordt door B, en W. teruggenomen, De wegen zijn nog niet af zegt Weth. de Koning. Een misrekening. B. en W. dachten f3500.over te houden, die nu noodig blijken voor afwerking. Een drietal verzoeken om subsidie voor bewaarscholen, gaan terug naar B. en W. om bericht en raad. Het bestuur der Engendaalschool vraagt vergoeding ingevolge art. 72 der L. O. wet voor aanschaffing van schoolmeubelen. De aanvraag is comform de wet en wordt goedgekeurd. De heer Heijnings informeert of misschien deNijverheidschooldan ont vangen heeft, wat de Engendaalschool bij de eerste aanschaffing toekwam. Weth. v. d. Berg zegt toe dit nauwkeurig te zullen doen onder zoeken, welke uitlating de heer En dendijk aanleiding geeft de verhou ding tusschen beide scholen nog eens uiteen te zetten. Er is geen sprake van hetgeen de heer Heijnings vraagt. Spr. licht dit duidelijk toe. Een verzoek van het bestuur der Engendaalschool, verzoekende mid delen te verschaffen voor de tot standkoroing van een school voor U. L. O. gaat voor bericht en raad terug naar B. en W. Een verzoek van het R. C. school bestuur om vergoeding voor schooi- meubelen en vernieuwing der speel plaats wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. aangenomen. Het vernieuwen der speelplaats blijft voor rekening van het schoolbestuur, zoo mede enkele meubelen die buiten de competentie van het Gemeentebestuur vallen. Aan Mevr. Smit-Klokke, onder wijzeres aan de O. L. school aan de Beetzlaan wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend. Een aanvrage om subsidie van het bestuur de O. Leeszaal te Amersfoort wordt terzijde gelegd tot de behan deling van de begrooting 1925. Eenige aanvragen om ontheffing van de bepalingen van de Bouw verordening worden behandeld. De heer Hilhorst bepleit soepeler toepassing waar het betreft een geval als dat van den heer van Dijssel. Het afwijzend advies wordt echter goedgekeurd. Een verzoek van het bestuur van de vereeniging „Een school met den Bijbel" te Soest om vergoeding voor aanschaffing van schoolmeubelen, voor de school te Hees wordt om de urgentie alsnog behandeld en goedgekeurd. De voorzitter doet nog mededee- ling van enkele ingekomen stukken. Het bestuur van Zonnegloren vraagt uitstel tot 1 October a.s. van de te nemen beslissing in zake grond aan koop. Na verdediging door Weth. v. d. Berg wordt het uitstel verleend. Gedep. staten hebben hun goed keuring onthouden aan een besluit van den Raad tot verhuring van jaar tot jaar van een gemeente-woning. Dit college meent dezen termijn te vraag is gesteld. B. en W. stellen voor van deze beslissing in beroep te gaan bij den Kroon. Hoewel het een kleinigheid betreft gaat de raad hiermede accoord. De H. H. Besselsen en Foeken stemmen tegen. Het kan o. i. geen kwaad eens een keer op de achterste beenen te gaan staan. Bij de rondvraag wijst de heer Heijnings op het z. i. onsmakelijke transformatoren huisje aan Nieuwer- hoek en vraagt instelling van een schoonheidscommissie. De Burgemeester meent dat als het klaar is en begroeid, het wel mee zal vallen. De heer Heijnings vraagt nog naar de berekening van den prijs der wegverharding van f 14.— aan parti culieren in rekening gebracht. De Voorzitter zegt dat deze prijs slechts voorloopig is en nog definitief moet vastgesteld worden. De heer Hilhorst vraagt spoedige behandeling van aanvragen tot uitkoop van erfpacht enz. en informeert naar den verkoop der noodwoningen. Een en ander heeft de aandacht B. en W. De heer Besselsen informeert naar mogelijke wijziging van de overeen komst met de waterleiding maatschap pij. Ook deze zaak is in behandeling bij. B. en W. Ongeveer 5 uur sluit de Voorzitter de vergadering. Het belangrijkste van de agenda, de tram-tragedie kwam na langdurige bespreking niet tot beslissing, de overigepunt en liepen vlug van stapel. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Het is voor mij eene groote vol doening, dat de Heer Lub geheel onderschrijft, dat het onderwijs op de Christelijke school uitstekend is. Droevig is de poging van dien Heer, er achter te komen, hoe de Chr. School hare voorbereidende klasse wel zou oprichten en handha ven. Hij beseft dat Bestuur en Hoofd ten volle begrijpen, dat eene hande ling in stijd met de wet, door de overheid zal worden belet. Om achter het geheim te komen, schrijft hij kolommen vol, raast en tiert op den Heer Hack en geeft eene zoo valsche belichting van een feit dat inderdaad wel daglicht verdragen kan, dat zij die de juiste toedracht weten, een gevoel van walging niet kunnen onderdrukken. En dat alles, om den Heer Hack tot verweer en volledi- gen uitleg te nopeneen uitleg welke de Heer Hack zekei bereid zal zijn te geven, aan ieder oprecht belang stellende. Met beleefden dank voor de plaat sing. Hoogachtend J. VAN DEN BERG. Soesterberg, 25 Maart 1924. „Kinderzorg" Met zeer veel dank aan allen, die medewerking verleenden, kan thans bericht worden hoeveel onze actie heeft opgebracht voor de stichting „Kinderzorg" in 't prov. ressort Utrecht, gevestigd te Amersfoort. Aan den penningmeester Mr. Dr. Schouten te Baarn kon worden af gedragen aan jaarlijksche contributies en giften: f282.20 (waarbij enkele giften speciaal voor kleeding.) En aan de Directie van 't Kinderhuis werd gezonden: 127 stuks kinder- kleeding. J. C. BRANS. RADIO. De Nederlandsche Seintoestellen Fabriek te Hilversum zal als bijzon dere attractie Zondagavond 30 Maart uitzenden het concert, gegeven in het Concertgebouw te Amsterdam. Dit wordt per lijntelefoon naar Hilversum overgebracht en daar draad loos uitgezonden. Naar „De Telegraaf" meldt zal de draadlooze dienst van het Persbureau Vaz Dias met ingang van Maandag 31 dezer des morgens te 10.15 en des middags te 4.30 draadloos-telefo nisch den officieelen Amsterdamschen tijd als tijdsein mededeelen. Dit tijd sein zal worden gegeven door ople zing van het uur, het aantal minuten en seconden, terwijl precies te 10.15 en 4.30 een gongslag zal worden ge hoord. Dit tijdsein, het eerste dat in Ne derland verspreid wordt, zal over het geheele land door alle ontvangstellen kunnen worden opgenomen. Vrijdag 4 April spreekt Lt. van Sluiters over „Richtingzoekers", de manier waarop men de richting, waar uit een radio-signaal komt, kan be palen. Introductie toegestaan. TUINBOUW. Tweejarige of overblijvende planten. Een fraaie overblijvende plant, welke ook als snijbloem zeer is gezocht, is de Akelei, (Aquilegia). Er bestaan nog verschillende soorten van, inkleu ren van prachtig blauw, sneeuwwit, geel en zacht rosé. Men zaait in Mei, bij voorkeur in een koude bak, of anders buiten, verspeent de plant jes een of tweemaal en zet ze in Octo ber op de bestemde plaats. In goeden grond kan de Akelei geruimen tijd vast blijven staan en een massa bloemen voortbrengen. Arabis alpinis is een laagblijvend plantje, wat in de eerste voorjaars maanden met witte bloemen bloeit; kan ook in Mei buiten gezaaid wor den en is zeer gemakkelijk in de be handeling. Hetzelfde geldt ook voor dubbele Madeliefjes, (Bellis perennis fl. pl.); alleen verlangen ze een voch tig voedzaam, licht beschaduwd plekje. Campunula medium, de klokjes- bloem, dient niet later dan einde Mei buiten gezaaid te worden; men zaait niet te dicht opeen en verplant later de jonge plantjes. Omstreeks September of October zijn de planten zoover ontwikkeld, dat ze op de perken gezet kunnen worden, 's Winters moeten de plan ten tegen strenge vorst beschut wor den. Beschikt men over een koude bak, dan verdient het aanbeveling ze in de herfst op te potten en in de bak ze te overwinteren. In een winter zoo langdurig als we nu gehad hebben is dit verkiezelijker en dan in het voorjaar uit te plan ten. Campanula medium is een twee jarige plant, geen overblijvende en is na de bloei waardeloos. Andere soorten van dit plantenge slacht, zooals C. macrantha, C. per- sicifolia, C. piramidalis, zijn overblij vend. De Duizendschoon (Dianthus barbatus) is zeker wel bij vele lezers bekend; men heeft tegenwoordig ook daarin velen variëteiten. Ofschoon de Duizendschoon over jarig is, is het toch ten zeerste aan te bevelen, ook deze soort door zaai ing voort te kweeken. De beste zaai tijd is daarvoor ook de Meimaand. Lunaria biennis, de Judaspenning, is een tweejarig gewas; ze kunnen half Mei buiten gezaaid worden en doorstaan gewoonlijk strenge vorst met zeer weinig bedekking. De Ju daspenning bloeit in het volgend jaar op dat der zaaiing met roode of witte bloemen, waarop de zaadvorming volgt, welker omhulsel hun de naam van Judaspenning heeft gegeven. In gedroogde staat is het een ge zocht materiaal voor z.g. Makart bouquetten. Myosotis (de Vergeet-mij-niet) is een algemeen bekende. Men heeft echter tegenwoordig ook verschillen de soorten, in vorm en kleur van de van ouds bekende afwijkende. De soorten M, alpestris elegantjs- sima heeft men in blauw, wit en rose. Ook de soort M. compacta indigo Queen is zeer aan te bevelen, zoo wel wat de kleur der bloemen, als de bouw der planten betreft. In groei wijze geheel van de andere soorten afwijkende, zijn de M. hybrida com pacta Liebestern en Sylphe. Het blad dezer soorten is blauw groen en de plantjes zijn buitenge woon mildbloeiend en grootbloemig. Myosotis kan men tegen Juli buiten zaaien, liefst op een vochtig bescha duwd plekje, later op een verloren hoekje van den tuin verspenen en in October op de perken planten. Ze kunnen daar op ongeveer een voet afstand geplant worden, de com pact groeiende soorten iets minder. Burgerlijke Stand Geboren Engelina Hendrika d. v. J. A. v. Schaik en N. v. Velzen. Willemina Maria Dijmpha d. v. H. A. Bleukens en M. C D. Tummers. Roulij Alida d. v. S. Groen en H. de Jong. Lambertus z. v. W. Tolboom en E. Grift. Marten Nenis z. v. G. Grootveld en T. de Greef. Richarda Gerarda d. v. J. Hilhorst en C. P, v. Fulpen. Ondertrouwd A. de Jong en S. Jongsma. Overleden M. v. d. Meer. 13 jaren, d. v. S. v. Meer en M. A, v. Schouwen. J. v. Vliet, 6 maanden, z. v. J. v. Vliet en A. v. Eek. J. W. S. Groos, 22 maanden, z. v. J. H. Groos en S. Nieuwhoff. Gevestigd D. Groenesteijn, L. Brinkweg 49, van Baarn. G. v. Eek, F. C. Kuiperstr. 1, van Zeist. G. v. d. Meij met gezin, Ringweg 4 van Barneveld. T. ten Napel met gezin, Turfstr. la. van den Haag, S. L. T. v. d. Brom met gezin, Molen straat 82. A. v. Woerkom met gezin, Laanstr. 8b, van Utrecht. B. Otse Amersf.str, 119, van Ede. P. v. d. Bos met gezin, v. Maarenstr. 7 van Haarlemmermer. H. C. v. Lankeren. Julianastr. 61 van Amsterdam. D. v. d. Haven met gezin. Heuvel- weg 2a, van Amsterdam. Vertrokken: E. Neuman naar Duitschland. G. Dop naar Bunschoten Dorpstr. A. J. Balvers met gezin naar Amersf. Kampstr. 54. N. Penning de Vries met .gezin naar 's-GravenhageNoorderbeekdw. str. 77. Wed. B. J. Husen met gezin, naar Amsterdam, Amstekade 23 III. L. J. Everts, naar Amsterdam, v. Ostadestr. 234. J. Budei, naar AïnetSTjori, Zanöber- gen. H. S. v. d. Pot naar Arnhem, Konings plein 8. W. v. d. Brink naar Baarn, Verl. Dalweg 58. W. P. Vos, naar Apeldoorn, Hoofdstr. 131. R. v Veenendaal met gezin, naar Utrecht, Achterklarenburg 4. Plaatselijk Nieuws. Soester Coop-Zuivelfabriek. De Soester Coöp-Zuivelfabrlek en Melkinrichting heeft in de ledenverga dering op 17 Maart j.1. de resultaten van haar bedrijf over 1923 breedvoe rig besproken. De balans met rekening en verant woording gaf aan na bij- en afschrij vingen een voordeelig saldo van f 298,05. De commissie tot nazien van de boeken rapporteerde, dat zij overeenkomstig het onderzoek van den accountant de boeken en bescheiden in orde bevonden hadden. Een voorstel van den Dir. om in 't vervolg meer rekening te houden met uitbetaling omtrent vetgehalte en zindelijkheid van de geleverde melk werd aangenomen. Gewezen werd op het feit, dat op de meeste groote plaatsen strijd was tusschen melkveehouder en melkhan del en dat hier ter plaatse door eigen organisatie dit niet zoozeer voorkwam, maar dat het gevolg was, dat de niet- leden van de Coöp. in dubbele mate voordeel plukte van het prijsregelend optreden der Coöperatie en dat het in 't vervolg gewenscht kon zijn daar omtrent van handelwijze te veranderen, opdat elke melkveehou der zou gevoelen dat het zijn belang is mede deel te nemen aan eigen orga nisatie n.m. „Coöperatieve" levering, verkoop en verwerking van produc ten door arbeid uit eigen bedrijf verkregen. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen, terug te bekomen bij de politie tusschen 9 en 12 uur v. m. Gouden Dameshorloge in etui, een bril, horlogeketting en nikkelen broche Overtreding. Door de politie alhier werden ver schillende personen verbaliseerd we gens overtreding der motorwet. Tevens werd procesverbaal opge maakt tegen Mej. A. V. wegens be- leediging. Tentoonstelling. J.1. Donderdagavond is de jaarlijk sche tentoonstelling van werkstukken der leerlingen der Nijverheidsschool geopend. Voor de bezichtiging van deze werkstukken, waaronder vele goed af gewerkte teekeningen, wordt ook he denmiddag nog gelegenheid gegeven van 2 tot 5 uur. Aanhouding. Door de politie is dezer dagen een Duitscher aangehouden, welke zich hier zonder middelen van bestaan op hield. Hij is naar de „heimat" terug gebracht. Mede werd aangehouden en terug gebracht naar de stichting „De Glind- horst" een nog jeugdig persoon, die van daar was ontvlucht. Lunchroom. Aan de firma Kleyn De Kruyff, aannemers alhier, is dezer dagen op dracht gegeven tot bouwen van een Lunchroom aan de Beckeringstraat. Belastingen Soesterberg. Voor zoover noodig maken wij de inwoners van Soesterberg er op attent, dat door den Rijksontvanger op den 2en Woensdag in April zitting zal worden gehouden in de hulpsecreta rie, tot het in ontvangst nemen der belasting-penningen. Rijwielen onbeheerd. Door de politie te Soesterberg zijn wederom verschillende personen ver baliseerd, wegens het onbeheerd laten staan van hun rijwiel. De veiligheid in het gedrang. Zondagmiddag vorige week werd de Soesterbergschestraat door een be stuurder van een auto, die met dit motorrijtuig in woeste vaart van de eene naar de andere zijde van den weg slingerde. De politie hield het motorrijtuig aan en constateerde, dat de bestuurder in beschonken toestand was, waarom hij ter ontnuchtering in bewaring werd gesteld. Auto-Omnibusdienst. We verwijzen onze lezers naar een in ons blad voorkomende advertentie betreftende de aanvang van den Om- nibus-Sneldienst, voorloopig uitslui tend Soestdijk-Soesterberg op Zondag 30 Maart. Deze Auto-Omnibusdienst wordt ondernomen door de Onder linge Stichtsche Onderneming, Dir. de heer H. F. L. Schumacher; dezelfde persoon met wien de gemeente Soest een oplossing in het tramvraagstuk meende te vinden. Het ligt in de bedoeling met 4 zware, Iuxieus ingerichte wagens de verbindingen te onderhouden tusschen Baarn, Soest en Soesterberg terwijl, deze diensten vermoedelijk nog zullen worden uitgebreid met Amersfoort, voor welke diensten half April reeds 2 wagens zullen arriveeren. Voorloopig zal de dienst Soestdijk Soesterberg worden onderhouden met een Ford-wagen; om deze dan later door een .der komende wagens te vervangen. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Metselaars 1 Timmerlieden 1 Opperlieden 2 Grond-arbeiders 3 Kantoorbedienden 2 Behangers 1 Chauffeurs 1 Bouwkundig opzichters 1 Magazijnmeesters 1 Bakkers. 1 Kerkberichten. SOEST. Zondag 30 Maart. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 101/" uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Geref. Bond Geen dienst. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Voorm. 10.30 uur, W. G. Red- dihgius, Thol. candidaat alhier. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W. Falter. Advertentiën. ZONDAG 30 MAART AANWEZIG ZONDAG 30 MAART AANWEZIG Telefoon 150. met pl. m. 400 roeden grond te koop aangeboden Adres te vernemen aan het bur. van dit blad. Huurwoning in ruil gevraagd met minstens pl. m. 1500 M2. grond. Huurprijs f5,a f6.— per week. Het aangeboden huis is gelegen om trek Soestdijk. Eventueel woning in huur gevraaagd zonder ruil. Br. onder No. 263 bur. Soester Nieuwsblad. gevraagd. B. J. Buxtorf, Turfstr. 4a. te koop, merk Ayam. Machine geeft schitterende resultaten. Moet weg wegens vertrek. Verder kuikenrennen zoo goed als nieuw, handschoffel- machine (Planeet), zeer geschikt voor kleine en groote groententuinen, weegschaal met compleet gewicht, eenige broeiramen (Eenruiters), een partijtje bessenboompjes, grootvruch- tige ronde voor lage prijs enz. J. WOLFF. Koudhoornweg 4, Soest. te koopgoed onderhouden. KERK- PAD Z.Z. 39. Twee beste Koeien, een drachtige Zeug, 60 Kippen, 6 Eenden, een Kortmachine, een Bietenmachine, 5 6 duizend pond best maathooi, een partij Aardappelen en 2 vim best Riet. W. VAN ASCH, Beu kenlaan 28, Soest. gevraagd, beslist zelfstandig kun nende werken. Adres te vernemen bureau van dit blad. De door den E.A. Rechter-Com- missaris goedgekeurde eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van L. i. TIMMERMANS, koopman, voorheen wonende te Soest, thans te Amsterdam, is heden door ondergeteekende ter Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Utrecht en van het Kantongerecht te Amers foort gedeponeerd om aldaar gedu rende 10 dagen ter kostelooze inzage van de schuldeischers te liggen. De Curator, Mr. L. STADIG. Amersfoort, 24 Maart 1924. Arnhemscheweg No. 17. Privaat- en Clublessen, ook voor Kinderen. Aanmelding dagel. 1-4 uur. Billijke conditie. Huize „EYBERD1NA", Soesterberg schestraat 23c gevraagd beneden de 16 jaar. Adres te vernemen bur. van dit dlad. van raszuivere BARNEVELDERS. Prijs 15 cetiÈ per stuk Eigendomsweg No. 6 - Soest. of halfwas gevraagd. Parklaan 12b. kamers, voor direct circa 6 a 8 we ken, 1 kamer met 2 ramen en klein slaapkamertje, niet gem. ook goed. Brieven met prijsopgave, onder No. 265 bur. van dit blad. te koop. Adres Soester Engweg 48. 12 Keuen, Te bevragen tusschen 12 en 1 uur bij A. P. M. van Winden, Kerkpad N. Z. 15. Adres te vernemen bur, van dit blad. Concurreerende prijzen. Middelwijkstr. 3, Telef. 182 (Tusschen Braamweg en Soesterb.weg) Boomkweker - Tuinarchitect DOMICILIE SOEST AANVANG OMNIBUS-SNELDIENST via Soestduinen. Volledige dienstregelingen bij de Restaurants. Café's, Winkeliers en in den wagen. Vertrek Soestdijk, 6,30, 8,00, 10.10, 11,20, 1,10. 5,00, 6,50. Vertrek Soesterberg, 6,50*, 8,30, 10,55, 11.55, 1,35, 5.25, 7,30. 6,30, 8,00 11,20 en terugritten, niet op zondag. 6,50* vanaf het Vliegkamp. Abonnementen voor School, Vlieg veld, etc. etc. Verwacht half April aankomst van groot materieel, constructie 1924, voor den dienst De Directeur, H. F. L. Schumacher. Hebt U nu al een doos geprobeerd Inhoud en kwaliteit gelijk aan Voor aanleg teekening en begroo ting gratis. 40 pl. met Rijksmerk. Ongeveer 4 pond f 2.50 Per pond 70 cent Middelwijkstr. 3, Telef. 182 Je adres voor prima WILGEN- en POPULIEREN KLOMPEN tegen scherp concurreerende prijs is MOLENST. 84 SOEST per H.L. a 50 K.G. f 1.40 per H.L. f 2.30 per H.L. f 2,00 Vraagt de zeer laag gestelde prijzen van onze TELEFOON 84 VAKKUNDIGE REPARATIE INRICHTEN IN ALLE SOORTEN MACHINES Gemakkelijke betalingscondities BRINKSTKAAT15, TEL. 224 BAARN De onderstaande winkels nemen spaarzegels van „De Voorspoed" in betaling. H. VAN SITTER Jr„ v. Weede- straat 7b, Schoen- en Laarzenmagazijn. G. BEEK, Schoenmakerij en nieuw werk. Nieuweweg 66a, Reparatiën net en billijk. J. KOELMAN, Steenhofstr. 59, Manu facturen en Modemagazijn „De Vlijt". A. VAN DE BRINK, Nieuwstr. 45. Manufacturen-magazijn „De Onder neming". W. J. VAN EE, v. Weedestr. 7a, Meubelmagazijn. S. A. OLIJVE, F. C. Kuiperstr. 3, Galanteriën en Huish. artikelen. P. KUIPER. Middelwijkstr. 1, Ijzer handel. B. 't LAM, Kerkstr. 51, Muziek en Rijwielhandel. J. HORNIS,Nieuweweg 81. Magazijn van Goud en Zilver, Klokken, Horloges enz. Een gulden gespaard hebbende, kan men koopen. Zegels verkrijgbaar a f 1.00, f 0.25 en f 0.10 bij den Agent voor Soest DORRESTE1NWEG 40. SOEST.

Soester Courant | 1924 | | pagina 3