N.V. Middenstands-Crediitbank SOEST 1 RIVIER- EN 1BERGGRINTI Kassiers, Commissionairs in Effecten landarts STEË1UIS Soest er Courant voor Soest en Omgeving lieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. jF.BREUREf VAN DEN BERG Co Karkpad 52 Soest Er is vraag! 0« F* Woiof Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk LIPSLADE^l en ËCASÏJES Incasseepingen, IJ>©po@il©'© Petroleum in Nederland- schen bodem. IN ALLE AFMETINGEN I KERKPADN.Z. 19 SOEST WENSCHT U EEN AUTO?? Auto-Centrale ItLul Eemnesserweg 5f - Baarn Dinsdag- en Donderdag avond te consulteeren WONINGBUREAU J. BUWALBA ©illettem® T NO. 15 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur v^twaalfde Jaargang Oplaag 1750 Zaterdag 12 April 1924 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker ■i GELEGENHEID TOT HET HUREN VAN HB IN ONZE SAFE-INRICHTING SKESa Enkele weken geleden gaven wij in dit blad een opstel getiteld „Onze delf stoffen raken op" en wij noemden toen onder die oprakende voortbrengselen ook de petroleum. Bij die gelegenheid noemden wij de voornaamste petroleum- leverende landen, waaronder ook onze koloniën een voorname plaats innamen, terwijl wij verder nog eenige andere minder rijke gebieden aangaven. Op dat oogenblik konden wij nog niet vermoeden, dat reeds enkele dagen daarna ook de Nederlandsche bodem petroleum zou opleveren en toch is ons dit een paar weken geleden in de dag bladen meegedeeld. Bij Corle in Gelderland, gelegen nabij Winterswijk, waar men reeds geruimen tijd bezig was met diepboringen en waar men eerst zout en steenkolen aantrof, heeft men nu ook petroleum gevonden. Wij weten op dit oogenblik nog slechts dat er aard-olie aanwezig isomtrent de hoeveelheid weten we nog niets. De hoedanigheid van de olie echter is ter stond onderzocht en de pers wist ons reeds mee te deelen, dat deze olie bevat: 10% benzine, ongeveer 30% olie, geschikt voor Dieselmotoren en 60 lampolie. De toekomst zal ons nu moeten lee- ren of hier de voorwaarden aanwezig zijn voor een nieuw en loonend bedrijf In ons opstel omtrent de delfstoffen hebben wij reeds melding gemaakt van de meest geldende leer omtrent het ontstaan der petroleum, dat deze n.1. zou zijn van dierlijken oorsprong er van de wijze van voorkomen n.1. ir natuurlijke terrein-kommen. Ook ver meldden wij toen met een enkel woord, dat zoo'n oliekom door boringmiddels hoorbuizen kon worden opgespoord xïxitr[a~dj oiïe door die OWzesTfiTtTEf worden opgepompt. Nu wij voor de mogelijkheid staan van een petroleum-bedrijf op eigen vaderlandschen bodem, meen ik dat het onderwerp van genoegzaam belang is om er nog eens nader op terug te komen en het bedrijf iets nader te schetsen. De hoorbuizen, die voor het onder zoek gebruikt worden zijn ijzeren buizen met een middellijn, uiteenloopende van 10 tot 62 c.M. De wijdte van de eerste buizen wordt gewoonlijk vrij ruim ge nomen en wel grooter naarmate men verwacht dieper te zullen moeten boren. (In Indië ging de diepste olieboring tot ruim 1300 Meter 1) Ten behoeve van de boring wordt een boortoren gebouwd van ongeveer 30 Meter hoog (in „de Prins" van 8 Maart komt een afbeelding voor van den boor toren bij Corle)in dien toren is op gehangen een stel boorstangen, waarvan de onderste is voorzien van een boor- beitel. Die stangen met beitel worden machinaal op en neer bewogen binnen een rechtstandig geplaatste hoorbuis om aldus de steenlagen die men weldra onder de losse oppervlakte-lagen aan treft, te vergruizen. Met behulp van een waterstraal die tot beneden in het boor gat doordringt, wordt het steengruis omhoog gebracht. Er onstaat dus aan het ondereinde van onze buis een holte en de buis kan daarin omlaag zakken. Zoo noodig wordt de buis, om de zakking te bevorderen, daarbij om haar as rondgedraaid. Naarmate de buis zakt, wordt de inklemming in de doorboorde lagen sterker en eindelijk zal het niet meer mogelijk zijn de buis nog dieper te doen zakken. Men brengt nu binnen de reeds ge plaatste buizen een nieuw stel pijpen van iets kleiner middellijn en hiermee wordt de boring voortgezet. Zoo noodig wordt later weder een buis gebruikt van nog geringer doorsnede en men gaat zoo voort tot men de olielaag bereikt heeft oftot men de boring opgeeft. Dit alles lijkt vrij eenvoudig, doch in de uitvoering komt men dikwijls voor groote moeilijkheden te staan, vooral als er ongelukken gebeuren doordat bijv. een boorstang breek of vastgeklemd raakt. Het kost dan heel wat moeite en tijd om zoo'n ongeval te herstellen en toch is dit noodig om niet alle reeds gedane arbeid vergeefsch te doen zijn. De machines, die voor dezen boor- arbeid noodig zijn, de verschillende beitels die men gebruikt, de inrichting van den boortoren zullen wij niet nader beschrijven, doch hier willen wij vol staan met te vermelden, dat op dat ge bied weder verschillende stelsels bestaan. Wij nemen aan, dat eindelijk de olie- laag bereikt wordt. Dit oogenblik kan zich op verschil lende manieren aankondigen. De kalmste wijze is die, dat niét het spoelwater, dat het steengruis omhoog brengt, spo ren van olie meekomen. Dit zal het geval zijn als de olie in de onderaard- sche kom niet onder hoogen druk voorkomt. Het is echter ook mogelijk, dat zich boven de olie in die kom gassen hebben ontwikkeld, die, daar ze inge sloten zijn tusschen twee ondoordring bare gesteentelagen, geen uitweg konden vinden en de aanwezige petroleum onder hoogen druk brengen. Is dit het geval, dan bestaat de kans, dat zoodra de boring de oliekom bereikt, de olie met kracht naar buiten spuit. Men krijgt dan een z.g. spuitende bron I Nog een andere mogelijkheid bestaat en wel deze, dat men met de boring terecht komt aan den buitenrand van de oliekom, waar deze dus sterk onv hoog gebogen is en dat aan dezen rand geen olie aanwezig is, maar wel het zich daarboven bevindende gas. Men krijgt in dit geval geen olie-spuitende bron, doch alleen een gasbron en men is genoodzaakt nu een nieuwe boring te beginnen om een lager deel van de kom te bereiken. Somtijds heeft zoo'n gasuitbarsting met zooveel geweld plaats, dat de boor toren vernield wordt en niet zelden komt het bovendien voor, dat de uit- stroomende gassen daarbij in brand raken, in welk geval het heel wat moeite kost dien brand te blussen. (Wordt vervolgd). D. v. d. E. TELEF. 133 en 77 Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding der aanmerking van den Heer Heijnings op de notulen in de openbare Raadsvergadering van 26 Mrt. j.l. en het daarop gevoegd antwoord van den Burgemeester, heb ik een 8 dagen gewacht of misschien hierop van Redac- tioneele of andere zijde nog nader zou worden teruggekomen. Nu dit evenwel niet het geval is en deze aanmerking bijgevolg blijkbaar van ondergeschikt belang wordt geacht, zoudt U, Mijnheer de Redacteur, mij ten zeerste verplichten indien U mij omtrent de volgende vragen zoudt kunnen inlichten. Ie. Wie houdt tijdens de Raadsver gadering de notulen bij en hoe worden ze later uitgewerkt? 2e. Door wie(n) of in overleg met wie(n) is tot het zoogenaamde „vast gesteld" bedrag van f 1200 gekomen? 3e. Hoe is het mogelijk dat in off i- c i e e 1 e notulen iets als „vastgesteld" kan worden opgenomen, dat nooit of te nimmer in den Raad is be sproken of behandeld geworden? En ten slotte Mijnheer de Redacteur, zult U toch wel met mij den hartgron- digen wensch koesteren dat een dergelijk „droevig misverstand" niet meermalen mag zijn voorgekomen en door een zachtzinnigen Raad onbewust geslikt. U dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Soestdijk, 10 April '24. BLOUPOT. TRAM De Gemeentetram-exploitatie, moet door een particuliere worden vervangen, zoo was eerst de beslissing van onzen gemeenteraad, voorwaar een verstandig, ja, hoogst verstandig besluit. In verband met dit besluit, werd door een door den Raad benoemde commis sie, een rapport ingediend, dat aan dui delijkheid en kortheid, niets te wenschen overliet, daarnaast echter werd overge legd een voorstel van een S. D. A. P. gemeenteraadslid, tot stichting van een gemeentelijk autobus bedrijf, waarin, zeer geflatteerde om nog niet te zeggen, on juiste becijferingen voorkomen. Gevolg, dat zonder eerst de opgegeven cijfers aan een scherp onderzoek te onderwer pen, vele raadsleden, als het ware min of meer begoocheld, oversloegen tot stichting van een gemeente bedrijf. An deren en in zonderheid R. C. leden, maakten zich bezorgd over de toekomst, van den hoogst bekwamen?? tram directeur, n.b. een gemeenteambtenaar, die dit directeurschap als bijbaantje heeft. Wat hebben deze leden hiermede voor, om hem later een hooger pensi oen te doen bezorgen? Zooja, waarom dan niet van gemeentewege zijn pen sioenpremie, in overeenstemming met zijn te verliezen salaris als tramdirec teur, verhoogd. M.i. moet het algemeen belang niet geschaad worden door dat van enkelin gen, althans, wanneer mijn eerste vraag de bezwaren van de R.C. partij in den Raad voorstaat. Evenzoo wat betreft het mindere tram personeel de regeling in deze door de commissie uitgedacht, moet het met dankbaarheid aanvaarden, omdat het toch geen enkele pretensie heeft, en daarbij, welk een loon (gezien het voor stel van de commissie) trekt het thans niet van de gemeente, n.b. meer dan dat wat hun Londensche confraters ge nieten. Ten slotte veroorloof ik mij de vrij heid den Raad te wijzen op hetgeen de heer Wibaut, wethouder der Gemeente Amsterdam, algemeen békend als hoog staand financier, nog dezer dagen in den Amsterdamschen Raad verklaard heeft over gemeentebedrijven. B. en W., ik wensch U veel geluk met Uw Raad. Een Toeschouwer. BEL DAN DIRECT OP Tfl ftl GEMEENTE- OF PARTICULIERE AUTOBUS? Uit verschillende uitlatingen blijkt mij, dat zich in onze gemeente de legende heeft ontwikkeld, als zou gemeentelijke exploitatie onverbiddelijk tot verlies lijden. Een legende immers als oud- Amsterdammer weet ik, dat daar alle groote gemeentebedrijven (tram, gas, electriciteit, water, telefoon) jaarlijks groote batige saldo's gavenin die mate zelfs, dat de begrooting er jaren aaneen sluitend door werd gemaakt en dikwijls in den Raad werd gevraagdMogen we deze wel als melkkoetjes blijven be schouwen Bovendien werden vele be drijven zeer verbeterd (tram, waler, telefoon) en de tarieven lager (gas dik wijls van 9 op 6 cent). Dat was het gevolg van het energieke werken van Wethouder Treub en zijn democratische medestanders. En heel Amsterdam (uitgenomen de aandeel houders van Imperial, A. O. M. enz.) was er deze mannen dankbaar voor. De verkiezingen werden in de 90er jaren door dezen strijdvraag beheersclit nu zou geen enkel Amsterdammer tot et concessie-stelsel willen terugkeerer. En thans beleven we het indercf.ad tflföS&nw»„TWgio? en katholieke raadsleden eerlijk gehé^g zijn, op feitelijke gronden vóór geme-en- telijke explotatie te stemmen, onze eenige vrijz.-democraat zich er tegen verklaard Natuurlijk moet er rekening mee worden gehouden, dat genoemde be drijven monopolies zijn, doch wordt deze factor niet ruimschoots opgewogen door de lasten van wachtgelden en materiaal- bezit, indien de gemeente niet zelf gaat exploiteeren (een voorsprong van jaar lijks elf mille!) Afgescheiden nog van meerdere zeker heid, meerdere veiligheid, en gewenschter dienstregeling bij eigen beheer. Immers, een gemeentebedrijf is er voor de in woners, een particulier bedrijf voor winst aan den ondernemer. Is dat voor onze gemeente-in-wording niets meerwaard? Mijn conclusie is de wensch, dat onze Raad bij volgende zitting het voorstel- Besselsen, zakelijk opgezet, ook alleen op zakelijke gronden zal beoordeelen, en niet gedreven door vrees voor niet- bestaande spoken. Vrees was immers een slechte raadgever! P.S. Dat Wethouder Wibaut groote kapitaalsuitgaven in dezen tijd in 't al gemeen niet gewenscht acht, is zeer begrijpelijk, doch kan dat nu een wapen zijn tegen het aanhangige voorstel, waarbij de cijfers zóó sterk spreken Men zoekt het wel ver. bestuurskringen zelfs van een janboel Het is toch wel heel erg dat eerst de mededeeling van den Voorzitter omtrent het aanmerkelijke tekort van zeventig duizend gulden, door eene verkeerde boeking, vergeten werd in de no tulen van 20 Dec. 1923 op te nemen (wat in de notulen d.d. 3 Jan. 1924 is bevestigd) en dat nu de Soester burgerij een nieuwe slag in het aangezicht wordt gegeven door de inmiddels veel be sproken post van f 1200.—, (voor aan leg van een plantsoentje) die niet in de notulen behoorde voor te komen, doch er wel in opgenomen was niettegen staande dit punt in den Raad niet be handeld en ook niet in de desbet. agenda vermeld is geworden. Dat is geen louter toeval, doch het summun van brutaliteit en sabotage. We hebben 't dus aan de oplettend heid van den heer Heijnings, die den Voorzitter er op attent maakte, te danken dat deze post er niet doorgeslopen is.' Jk ben geen meester, slechts gewoon burger, Doch, als ik de eer had bur gemeester te zijn dan zou ik geen speel bal wezengeen gewillig werktuig in de handen van hen, die hun duistere praktijken steeds in het geniep ten uit voer trachten te brengen. Hopen we dus van harte dat onze nieuwe burgemeester het kwaad den kop zal weten in te drukken. Nu hebben we de tramkwestie. Eerst heeft de Raad zich uitgesproken vóór partic. exploitatie. B. en W. kwamen m.i. met degelijke voorstellen. Aangenomen dat de Raad daaromtrent meerdere gegevens en inlichtingen wenschte. In orde. Neen, het voorstel ging de put in. Nieuwe tramcommissie. Zij leverde degelijk werk, voor zoover ik zulks nu beoordeelen kan. Wel jam mer, dat de heer Besselsen, die vaak blijken geeft van helder inzicht en durf, met een afzonderlijk rappert meende te moeten komen. Een rapport, waaruit de getuigenis spreekt dat het weer een geweldige strop voor onze gemeente zou worden indien deze plannen ten uitvoer werden gebracht. Gelukkig is eene ondernemende Maatschappij bezig hare schouders er onder te zetten en, bedriegen de teekenen ons niet, dan zal er spoedig wel een eind komen aan de water-en-melk-politiek in deze zaak van een deel onzer raads leden. In het vertrouwen, geachte redactie, urll U -het bovensta"anc/e,WueI^&i^^^ eerstvolgend nummer zult willen op- nemen, waarvoor ik U beleefd dank zeg bij voorbaat, geef ik U nog de verze kering dat ik in deze niet alleen sta. doch dat dit mijn schrijven de volle sympathie heeft van velen onzer inwo ners, tot verschillende richtingen be- hoorende. Hoogachtend, Uw dienstwillige WEURMAN. JULIANAPLËIN SOEST Inbraak-Brandvrije ondergrondsche Safe-Inrichting Mijnheer de Redacteur. Mag ik Uw medewerker D. v. d. E. even inlichten. Alléén voor de raadszittingen ontvangt men presentiegeld, voor de vele com missievergaderingen, niets. In de periode dat ik f24.50 presentiegeld ontving had ik, ongerekend andere uitgaven, f39.70 spoorkosten om de vergaderingen bij te wonen. Wat gas- en schoonheids commissies betreffen, vóór men zulk een opmerking in den Raad brengt heeft men als regel, bekwame menschen ge polst. Uw Dn. HEIJNINGS TELFOON 241 Geeft U te kesp en te huur zijnde perceelen op aan liet van den Architect en Makel^r Stationsweg 22, Tel. 1Ï2. Soest, April 1924] Geachte Redactie, Het hoofdartikel in de H. P. vatigt aan met deze ontboezeming: „Het be gint nu toch werkelijk de spuigaten'uit te Ioopen 1" Toen ik dat las, dacht ik onmiddelijk aan Soest. Wie onzer, die het inderdaad goed meent met het ware be/ang onzer gemeente, zou niet juist zoo denken?! Alvorens hierop nader in te gaan breng ik U, geachte redactie, een woord van lof voor Uwe voortvarendheid, waar gij in Uw vorig nummer nietalleen reeds een volledig overzicht van de Raads vergadering d.d. 26 Maart hebt gegeven, doch ook nog kans hebt gezien de beide tramrapporten daarin op 'e nemen. Het loopt inderdaad hierfop Soest de Spuigaten uit. Als daar yan hoogerhand èn door eene krachtige beweging uit de burgerij geen stok/é voor gestoken, neen, beter nog een dam tegen op geworpen wordt, d.in is er geen stoppen aan. Dan gaan we naar den kelder. Welke stille krachten zijn hier toch aan het werk tot schade en schande van de Soester-gemeenschap. Soest is in den lande om zijn financieel en ander beheer berucht. Men spreekt jn hoogere Drogist - Opticien aanzetten 5 cent per stuk Eerste Soester Electrische Brillenslijperij Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Rijks depot voor Post- en Rentezegels Dat de postduivensport de laatste ja ren aanmerkelijk is toegenomen, ook vooral in onze gemeente, bewijst al reeds het feit, dat de Postduivenvereen. „de Zwaluw" welke voor eenige jaren geleden opgericht werd, reeds heden het nieuwe vliegseizoen opende met het inkorven van pl.m. 200 postduiven. Voorwaar een schitterende vooruitgang. Dit zijn nog maar de oude duiven en wanneer binnen enkele maanden de jonge duiven van dit jaar gaan vliegen, zal het aantal zeker wel 300 worden. Gaarne neemt de Postduivenvereen „de Zwaluw" hierbij deze gelegenheid te baat, om naar aanleiding van de opening van 't nieuwe vliegseizoen een vriendelijke vraag te richten tot de niet- liefhebbers en verdere ingezetenen van Soest. „Wilt U ons steunen onze mooie sport verder uit te breiden?" Zoo ja, U kunt dit natuurlijk ten eer ste doen om voor een of andere wed vlucht (welke vooruit bekend gemaakt worden) een prijsje uit te loven. Doch nog meer steunt gij ons, door ons te helpen onze diertjes, die verdwaald zijn en die soms moe op deze of gene plek bij U komen uitrusten, weder aan den rechtmatigen eigenaar terug te bezorgen. Indien een ieder wist met welk een ge duld de liefhebber op zijn duiven wacht, zouden er meer van onze goede vlie gers terugbezorgd worden. Geeft dus, indien er een duif bij U aanvliegt, het ringnummer op aan een der leden van onze Vereeniging of laat haar, nadat zij wat uitgerust en gevoederd is, weder los. U doet er een goede daad mede. Even zij ook aangemerkt dat door regeering de strengste straf zal worden toegepast op het schieten van postduiven. Hopende hiermede voldoende inlich tingen te hebben gegeven rest ons nog een woord van dank te brengen aan de milde geefster Mevr. Eiken Sluyters alhier, die wederom voor dit vliegjaar een prachtige zilveren beker schonk aan onze Vereeniging als kampioensprijs voor de jonge duiven. Namens de Postduivenvereen. „De Zwaluw", H. VAN SITTER Jr., Secr. Open brief aan de ouders, aanvragers voor een Bijzondere U. L. O, School te Soest. L. S. U vraagt een school en aan de hand der wet zal de aanvraag hoogst waar schijnlijk ingewilligd moeten worden en toch, vraag - ik U Uwe handteekening terug te nemen. Als vrijzinnig man kan - l. -t,.vl ...^,4 Cf cllVóv/I UC "fIGu.iI ctiG Óuill/(/t'inu> te meer klem doen omdat niemand mij van politiek gedoe zal verdenken. Men roept, neen men schreeuwt, om bezuiniging. In wijden kring spreekt men reeds over het ongehoord groot aantal scholen te Soest. Is mijn berekening juist, dan heeft Soest hiervoor reeds 560 duizend gulden geleend. Wordt het echt liberale beginsel dan niet véél méér gediend door een voorbeeld te geven en Uwe kinderen naar een der vele bestaande scholen te doen gaan Het bevorderen of afdwingen van nieuwe uitgaven gaat lijnrecht in tegen de bezuinigings noodzaak. Het nalaten van onnoodige uitgaven daarentegen is een eerste schrede op den weg, die tot bezuiniging leidt! Ik vlei mij dat dit ernstig gemeend schrijven voor U aanleiding is, B. en W. te berichten dat gij Uwe handteeke ning terug neemt, zoodat gij het Ge meentebestuur niet in de noodzakelijkheid zult brengen het aantal scholen nog eens met een te vermeederen. Niet het uit buiten der wet is, in deze tijden meer dat ooit, de plicht van een ontwikkeld mensch doch, wel om mede te werken tot een practische toepassing, zelfs ook, indien dat niet altijd geheel met eigen beginsel strookt. Niemand die, bij den bestaande finantiëelen noodtoestand beter in staat is, zich in boven bedoelden zin eenige beperking op te leggen, dan wie tot de „neutraal" denkenden behoort. Dezen toch zijn niet door dogma's ge bonden. Hoogachtend HEYNINGS, Lid van den Raad der Gemeente Soest. Burgerlijke Stand GEBOREN: Maria Catharina d. v. D. Pureveen en M. C. Rademaker Antonius Maria z. v. J. M. Smulders en M. L. E. C. Dijckhoff Jannetje d. v. J. v. Ginkel en N. Wolswinkel Richardus Wilhelmus z. v. C. C. Rijksen en J. Bouwhuizen Jo- hannes z. v. W. Grift en J. Eijbergen Wilhelm Friedrich z. v. M. J. Mees en B. v. Manen Christia- nus Theodorus Cornelis z. v. R. B. T. Kleijn en C. J. v. Lint Pe- tronella Hillegonda d. v. G. de Ruijgt en P. de Jong Gerardus d. v. N. van Ooijen en A. M. M. Swagerman. ONDERTROUWD: P. Kooi en G. Stroink GETROUWD: Geene. OVERLEDENSophia Roest, 30 jaren, echtgen. v. A. Westerveld R. W. Rijksen, 4 dagen, z. v. C. C. Rijk sen en J. Bouwhuizen. Publicaliën HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van de Maatschappij „De Automaat" te Rotterdam om op het perceel Middel wijkstraat no. 38, kadastraal bekend in sectie I I no. 4072 een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting te mogen oprichten door hen is toe gestaan. Soest, 4 April 1924. Burgem. en Weth. voornoemd: De Burgemeester, P. P. DE BEAULORT. De Secretaris, J. BATENBURG. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op art. 76 der Lager Onder wijswet 1920, brengen ter openbare kennis dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 26 Maart 1924, afwijzend beschikt heeft op de verzoeken van het Bestuur der R.K. Meisjesschool van 16 Januari 1924 tot het aanbrengen van verbeteringen aan de speelplaats dier school en tot het verstrekken der benoodigde gelden voor het aanschaffen van eenige nieuwe schoolmeubelen, voor wat het laatste betreft enkel ten opzichte van een hangklok en twee parapluie- bakken. Soest, 7 April 1924. Burgem. en Weth. voornoemd De Burgemeester. P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat jer^Qgmeenf esecretarie ter inzage ligt eeïï" verzoek met bijlagen van deNaanrr looze Vennootschap „Photax" te 's Gra- venhage, om vergunning tot het oprichten en in werking stellen van een installatie voor ontijzering van water, systeem Tymoor, in het perceel de Beaufortlaan 22 alhier, kadastraal bekend in sectie D no. 1576. Op Dinsdag 22 April a.s., des voor middags 10 uur, zal ten Gemeentehuize te Soest gelegenheid bestaan op be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijd stip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Soest, 8 April 1924. Burgem. en Weth. voornoemd: De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, j. BATENBURG. VISCHAKTEN. Binnenvisscherij. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kos teloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aan vangende 1 juli aanstaande en eindigen de 30 Juni daaropvolgende, en noodigt belanghebbenden uit hun aanvragen zoo veel mogelijk voor 25 April e.k. aan hem in te dienen. Soest, 10 April 1924. De Burgem. voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. OEFENING DER VRIJWILLIGE BRAND WEER TE SOEST. In Sectie I (Het Hart). Op Maandag 14 April 1924 des na middags te 7 uur. Bijeenkomst nabij de politiewoning aan de Veenhuizerstraat. In Sectie JII (Kerkebuurt). Op Dinsdag 15 April 1924 des na middags te 7 uur. Bijeenkomst, nabij de politiewoning in de Birkt. In Sectie II (Centrale Sectie). Op Donderdag 17 April 1924 des na middags te 7 uur Bijeenkomst nabij het brandspuithuis aan den Langen Brinkweg. Plaatselijk Nieuws. WAARSCHUWING De Commissaris van politie te Helle- voetsluis waarschuwt belanghebbenden tegen de flesschentrekkerspractijken van Jan Molm te Hellevoetsluis. Hij noemt zich nu eens practizijn, dan weer uitgever of hijpotheekbezorger enz. en gebruikt om zijn slag te kunnen slaan voor zijn correspondentie, briefpapier, waarop bedrukt hoofd, onder meer „J. Holm's Advocaat en practizijnskantoor" „J. Fiolm, bedrijfsleider der commandi taire Vennootschap Voorensche-Druk- kerij en Uitgevers-Maatschappij" enz. Uit

Soester Courant | 1924 | | pagina 1