LaPorte&Co. iaïeüB-Ceiral Oiro- h Slieosie reheiilngen mm m Assurantiën II6E1EIEIE1. STRIJKER1's Z0MERPRIJ2EI LYCEUM TE BAARN. lioiifiireilaizii POST Van Schaik Zonen Dr.K.v. Dongen Tuinmeubelen - BrüedlifiM HONDERD GULDEN zegge f 100 Jehs. Vervat Veenhoizerstr. 13 Tweede Blad Dr. Groenman ïe iif gevraagd meisieoinster lel meisje geeraagd urijiuilliae Brantfuieer soest. OLOEIÏIEIt - lil» KlnHegpliiig. VAN WEEDF.STRAAT No. 5 Soestdijksche Rijwielhandel Net burger Meisje Gevraagd Geschilderde kast KAMPEEREN! BROEDEIEREN Broedeieren Kennisgeving. Is koop of te huur Kinderwagen Te koop JM DAGMEISJE GüifVII CAPE'S HOEDJE. KALKÖEH Kunstmosders, sreeümacn. Lampen, Ibermometers enz. Spoorstraat 26. Brandstoffenhandel Riet-en Grindhandrii «anonzsie soorten Ens,*, Oüüsche en Heil. Anlliraeiei, Giet- en ereciicoües RIVIER- en BERGGR1MB Anthraciet Eierkolen W. van Ronselaar P. SGHAQEH Wij raden U steeds, wan- neerUindegelegenheid is, onze prijzen met die van de groote steden te vergelijken. Gevestigde PAMESHANPWERKEN, A» P. VAN USSELSTEIN Algem. Begrafenis-Onderneming Soest BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM voor iedereen, die bij mij voor 1 Mei 1924 een Kinderwagen heeft gekocht en mij kan bewijzen in de stad of bij een ander voordeeliger had kunnen koopen. Daar durft geen concurrent zich adn te wagenwaarom dan gekocht buiten de plaats der inwoning? Dit geldt van voor 12 jaar terug, zoolang ik wagens verkoop. Deze zijn 1ste klasse van de Kon. fabriek van Delft; reeds jaren bekend; prijzen vanaf f30,— tot f 125,— Rijwielen eigen merk, prima, ruim 20 jaar in den handel, in alle maten, en prijzen, plus elk merk wordt geleverd. Prima eigennaam buitenbanden Supra, Patra rubber, volle twaalf maanden Garantie zonder bijbetaling f6.—. Miche- lin buitenbanden f2, Prima eigennaam binnenbanden f2. Binnenbanden vanaf f0.60. Kinddwagen Noordpoolband; gaan er nooit af; ijzersterk. Komt met uw wagen, wacht er even op en u rijdt prettig voor enkele centen weg. Alle onderdeelen. In elk opzicht uiterst concurreerend. van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 7 MEI 1924 Plaatselijk Nieuws. Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd vragen om een plaatsje voor het volgende? Bij voorbaat mijn dank. In het belang van den reëelen han del én dus ook ten voordeele van de verbruikers acht ik het zeer gewenscht ruimere publiciteit te yjeven aan het onderstaande. Dit werd door mij overgenomen uit het ..Gemeenschappelijk belang" Orgaan van den Pond van Neder- landsche Detailhandelaren in Brand stoffen, d.d. 2 April 1.1. Dat blad vermeldt: Anthraciethandel. Om ons voor heden bij de brandstoffen te houden, moge de aandacht gevestigd worden op pogingen van verschillende zijden om den kleinhandel in anthraciet voor huishoudelijke doeleinden in andere banen te leiden. Twee hier en daar voorkomende verschijnselen vormen daartoe de aanleiding. De prijsnotee- ring in Hectoliters geeft aanleiding tot misstanden Hoewel 1 H.L. anthraciet in wer kelijkheid ruim 75 Kg. weegt, worden onder die benaming wel hoeveelheden van 70 Kg. zelfs van 50 Kg. geleverd. Ook wanneer het gewicht er uit drukkelijk bij vermeld wordt, blijft het publiek op de benaming H. L. afgaan. Ook de reëele brandstof- fenhandel wordt met deze gewichts verwarring benadeeld. Erger nog is de levering door gelegenheidshande laren van magere of halfmagere noot- j"5kr'rV—OTdzr bonamjnn anfhraript terwijl het gasgehalte boven toelaat bare grenzen gaat. De allerbeste soorten anthraciet blijven beneden 5°/0, onze Limburgsche antrhaciet komt tot ongeveer 10°/0. Veel goedkooper nootjeskolen met een gehalte aan vluchtige stoffen van 15 tot 20°/q kunnen als magere kolen beschouwd worden. Dan noemt men de soorten met 10 tot 15°/o wel semi- anthraciet. Behalve het gasgehalte is nog het percentage asch en vooral ook de meer of mindere smeltbaar heid van de asch. welke tot de zoo lastige slakvorming leidt, van veel belang. Ten einde aan deze misstanden paal en perk te stellen, heeft de Gemeentelijke Brandstoffencommissie te Amsterdam een classificatie-com missie ingesteld, welke met mede werking van den brandstoffenhandel leveringsvormen en standaardbena mingen voor verschillende soorten huisbrand zal vaststellen. Ook het Rijks Instituut voor Brandstoffen- economie is bij dit overleg betrokken. F. BREURE. Melkkwestie. Verzoeke beleefd voor onderstaan de plaatsruimte, waarvoor bij voor baat onzen dank. Het schijnt in de bedoeling te liggen van de Coöp Zuivelfabriek en melkinrichting te Soest een poging aan te wenden om de melkveehou ders te dwingen hun melk te leveren aan de Coöperatie en de melkslijters te pressen de melk te betrekken van dezelfde Coöperatie. Want, waarom anders zou de Coöperatie eigen venters de huizen te Soest en Soesterberg af laten loopen, steeds zorgende één cent per liter goedkooper aan de consu menten de melk te leveren. Melkafslag Een verblijdend tee- ken deze melkafslag, doch laat de consument zich niet bedriegen, want wanneer allen of velen hun dage lij ksch kwantums melk en ook boter van deze venters of rechtstreeks van de Coöperatie betrekken, dan is het te voorzien dat de Coöperatie de gelegenheid en tijd gekomen acht om een trusttruc toe te passen en de melk- en boterprijs naar willekeur te verhoogen. Het staat er zoo mooi, in de door de Coöperatie verspreide circulaire, „we willen een goede schakel vormen tusschen producent, bezorger en consument", doch ik voeg er bij, dan is de concurrentie weg en kan de Coöperatie de prijzen regelen, zooals zij het wenscht. Dat zullen de gevolgen zijn van de thans gevoer de tactiek dei Coöperatie. Daarom Soesters en Soesterbergers bevordert de vrije handel en laat de regeling der prijzen van Uwe consumptie artikelen als melk en boter niet in een hand komen, doch blijf bij Uw eigen winkelier of leveranciers. Verschillende consumenten uit de gemeente. Intieme kring Vorig week Dinsdag gaf de In tieme kring te Soesterberg een wel geslaagde uitvoering in Hotel „Huis ten Halve". De zaal was geheel be zet, wel een bewijs, dat genoemde kring, gezien is en haar werk op prijs wordt gesteld. Zij verdient het ook. Beide opgevoerde stukjes, „Ver strooide Militairen" en „O Mijnheer" werden zeer goed gespeeld. Zonder aan de overige spelers le kort te doen, komt een bijzonder woord van lof toe aan Mej. R. die uitmuntend spel leverde en de kunst verstaat het pu bliek te boeien. Aangename afwisseling werd nog gebracht door het optreden van een homorist. die mede in staat was, deze avond uitermate te doen slagen. De Intieme kring heeft ook nu weer succes gehad, we hopen haar nog vele malen te zien en hooren. Nette, vroolijke avondjes, vol ge zonde lachlust, als door de Kring gegeven, doet de mensch in het stilie Soesterberg wel eens goed. Aangehouden. De politie alhier hield een jongen aan, die beweerde 7 jaar oud te zijn en te wonen in Bussum, ten einde den jongen aldaar terug te brengen, bleek, dat onze knaap niet 7, doch 10 jaar oud was en woonachtig te Amersfoort. Door de goede zorgen van de politie is de jongen naar Amersfoort overgebracht. Wijkgebouw Soesterberg. Vrijdag 23 Mei a.s., 's avonds half acht. zal D. V. een belangrijke sa- mërïkomst plaats vinden voorde leden en belangstellenden uit de Ned. Herv. Gemeente te Soesterberg in het Christ. Tehuis voor Militairen al daar. De aanwezigen zullen op dien avond kennis maken met de plannen voor het Wijkgebouw, dat de Herv. Kerk in Soesterberg wenscht te bou wen. Tevens zullen zij ook kennismaken met eenige nieuwe vereenigingen, die voor bovengenoemde bijeenkomst hun medewerking zullen verleenen. „Con Amore" bijv. het kranige dubbel mannenkwartet, de Jongelings- en Knapenvereenigingen die door hun zang, voordrachten enz. de aanwe zigen zeker een aangenamen avond zullen bereiden. Zang en muziekconcours te Soesterberg. Zaterdag 3 Mei vergaderde in café 't Zwaantje de Bond v. werk lieden der Luchtvaart-afdeeling met de afgevaardigden der deelnemende vereenigingen om te komen tot in deeling der beide dagen, Hemelvaarts dag en 2e Pingsterdag en voor lo ting in de verschillende afdeelingen. De voorzitter van B. W. L. A., de heer C. Los, opende de vergadering en riep allen een welkom toe, inzon derheid de leden van het Eere-Comité. Spreker sprak den dank uit aan den Hoog welgeboren Heer Jhr. v. Holten tot Echten voor de welwillendheid om een gedeelte van zijn fraai land goed ter beschikking te stellen, en gaf daarna het woord aan den WelEd. Gestr. Heer J. B. Stefon, lid van het Eere-Comité. De heer Stefon zette in een kort woord het doel van het concours uiteen. Met veel waardee ring sprak spreker over het streven van den Bond en wenschte hun ook dit maal een goed succes toe. Als attractie bij dit concours is de gelegenheid tot vliegen opengesteld voor deelnemers en houders van toe- ganskaarten. Door de welwillende medewerking der K. L. M. zijn de prijzen zeer gereduceerd. Ook zal er nog een banier- en etalage-wedstrijd gehouden worden. Is er thans reeds veel animo, voor het concours, 't is te hopen, dat het mooie weer op die dagen moge me dewerken alles uitstekend te doen slagen. De leiding is in goede handen. Academische examens Groningen. Aan de Universiteit te Groningen, slaagde voor het doctoraal examen, in de Germaansche taal, en letter kunde (Duitsch) den heer H. J. W. Sevenhuysen, alhier. Gemeentegronden. Door tusschenkomst van den ma kelaar I. Schulman alhier is een be langrijk stuk grond voor de som van pl.m. f24000.van de gemeente verkocht aan den heer Iburg. Politierechter. De 68 jarige P. alhier moest Maan dag verschijnen voor den Politie rechter ter zake beleediging van zekere E. Hij werd ter dier zake veroor deeld tot f 15.of 10 dagen, waar mede hij accoorÜ ging. Ger. Jongelingsvereen. In een druk bezochte vergadering, belegd door de Geref. Jongelingsver - eeniging alhier, en die mede door vele belangstellenden werd bijge woond, leidde de Geref. predikant van Soest, Ds. Hoek, Woensdagavond 7 Mei j.1., het onderwerp in: „Gods souvereiniteit en de verantwoorde lijkheid van den mensch". Wie een oplossing van mij ver wacht", aldus begon Ds. Hoek, „van dit voor den mensch zoo moeilijk probleem, zal vanavond teleurgesteld naar huis gaan". De spreker belichte vervolgens uit Gods Woord en de mensc'nelijke ervaring 't bestaan van de souverei niteit Gods en de menschelijke ver antwoordelijkheid. Daarna deed hij zijn hoorders als 't ware scherper dan ze zelf ooit hadden opgemerkt, gevoelen, hoe deze goddelijke souve reiniteit en 's menschen verantwoor delijkheid herhaaldelijk schijnen te botsen. We staan hier voor vragen, naar welker oplossing vele eeuwen door reeds werd gezocht. Deïsme. Determinisme, Pelagianis- me, Pantheïsme, de beperkingstheorie van Amerikaansche en Engelsche theologen, Swedenborgh, zij gaven oplossingen, die echter in strijd waren met Gods Woord. De Geref. beschouwing houdt zich aan de uitspraken van den Bijbel en wijst er op, dat de levenservaring in dezen de geopenbaarde waarheid be vestigt. De harmonie tusschen de souvereiniteit Gods en 's menschen verantwoordelijkheid blijft hier bene den een probleem, maar, ook verge leken bij andere vraagstukken, geen absurd probleem. Dit laatste werd ook aangetoond met aanhalingen uit Calvijn's Institutie en van Augustinus. Met stille aandacht luisterden de aanwezigen naar de fijn gestileerde, met bezieling uitgesproken rede die door een aangename gedachtenwis- seling werd gevolgd. De voorzitter der vereeniging, de heer van der Flier, dankte namens de vergadering den spreker hartelijk voor zijn heer lijk betoog. En wij danken de Jon- gelingsvereeniging voor haar gast vrijheid, die wij gaarne, wanneer Ds Hoek spreekt, nog eens willen ge nieten. De Emmabloem. Het Emmabloempje heeft dit jaar f366.86 opgebacht. Een woord van bijzondere lof komt de meisjes en jongens toe die de bloempjes verkochtenden heelen dag hebben zij onvermoeid hun best ge daan en bleven ondanks de vele re gen trouw op hun post. H^t resultaat is dan ook schitterend geweest, daar de totale opbrengst aanzienlijk hooger is dan het vorige jaar. Nogmaals brengen wij hun on zen hartelijken dank. Het comité der Emmabloem. Diefstal. De politie alhier hield een zekere J. M. aan ter zake diefstal. M. die geheel bekende, is te dier zake voor den officier van Justitie geleid. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen terug te bekomen bij de politie tusschen 9 en 12 uur voorm. Een ceintuur, een mondharmonica, een huissleutel, een hondenpenning- nummer, een sleuteltje, een knipmes, een gouden broche, een blauwe Cape, een porteraonnaie met inhoud en een rozenkrans. Aangeloopen een herdershond. IJIgoederen. Met ingang van 12 Mei j.1. is het station Soestdijk der N.C.S. open gesteld voor het vervoer van IJlgoe deren. Onbestelbare stukken. Onbestelbare stukken terugontvan gen te Soest, in de 2e helft de maand April 1924: 1. Groenenwegen, de Bilt. 2. Wentink, Groningen. Motortram Soest Baarn. Als gevolg van het besluit, genomen in de laatste raadsvergadering inzake de Motortram, kan worden mede gedeeld worden, dat met ingang van Maandag a.s. (19 Mei) de dienst van de Motortram Soest-Baarn wordt gestaakt. De nog geldige abonnementen kun nen na Maandag 19 Mei tegen ver rekening worden ingeleverd bij den Directeur, Steenhofstraat, terwijl de nog loopende knipkaarten geldig zijn verklaard op de Autobusdienst Soes- terberg-Baarn, in exploitatie bij de firma Schumacher en Goudsmit alhier. Baarnsch Lyceum. Wij maken belanghebbenden op merkzaam op een advertentie in dit nummer, vermeldend den ternijn van opgaven van leerlingen voor het Ly ceum te Baarn. Vernieling. Van een onbewoond perceel in eigendom toebehoorende aan den heer Riestenberg, zijn een 60-tal ruiten vernield door baldadige jeugd te Soes terberg. Reeds zijn door de politie eenige daders aangehouden, die een beken tenis hebben afgelegd. Een schadepost. Ten nadeele van den heer F. al hier zijn door een hond een 60-tal kiekens doodgebeten. De politie zal naar een en ander een nauwkeurig onderzoek instellen. SECTIE II (Centrale Sectie). OEFENING, op Woensdag 21 Mei 1924 des na middags te 7 uur, nabij de bergplaats aan den Langen Brinkweg. Leden uit andere Sectien kunnen desgewenscht deze oefening bijwonen. De Secretaris. Burgerlijke Stand Geboren Marinus z. v. M. Kaldewaij en M. de Goede. Gerarda Margaretha d. v. J. Groe- nestein en J. M. v. 'l Klooster. Arend Marten z. v. A. Huizinga en J. M. Tonkes. Tepdorus Joseph Wilhelmus z. v. L. J. Rasch -en H. v. d. Berg. Huibert Jan z. v. W. J. Wouterlood en M. H. A. Blaisse. Pieter z. v. D. Dijkstra en P. H .v. Westering. Ondertrouwd E. B. Hoolwerf en S. fi. F. Week hout. L. v. Maarseveen en G. Starink. Getrouwd H. J. W. VerkoutereA en M. E. Karhoff. J. E. v. Breukelen en G J. Onwezen. C. v. Zijtveld en M. d. Burg. Overleden Johanna Groeneveld Wed. v. E. Boerefein. Vestiging C. C. Clarijs met gezin, Nieuwstr. 25b, van 's Bosch. W. A. Stoltz met gezin Wilhelminastr. 6, van Arnhem. L. Pol, Beetzl. 73 van Apeldoorn. H. Werkhoven Verl. Kolonieweg 4 van Baarn. G. Raauwendaal met gezin, Soesterb. str. 2 van Ned. O. Ind. J. v. Vliet, F. C. Kuijperstr. 8 van Harlingen. W. L. Langenberg met gezin, Soes terb.str. 21d, van 's Bosch. W. I. Maasewinkel met gezin, Beu kenlaan 3, van Rotterdam. A. v. Oort Utrechtscheweg 8 van van Ameide. W. Oudenes, Verl. Postweg 22 van de Bilt. C- B. de Zwart met gezin. Nieuwe- weg 96 van Amsterdam. J. A. Smienk, Zeisterstr. 12 van Utrecht. C. H. Hofman, Torenstr. 6 van Amsterdam. J. Oostermeijer met gezin, Gallenk. Pelsweg 5v, van Hoogland. A. Buk met gezin, va.i Amsterdam (Birktstraat. 46.) A. C. Holthuizen met gezin, Heu- velweg 41 van Dordrecht. A. Romeijn met gezin, Oude Grachtje 17 van Leerdam. Vertrokkul J. H. Drost met gezu^^ Amerstoort. Sumatrastr. 26. C. P. de Wit n. Utrecht. Tolsteeg singel 23b. Th. Paaij n. Naarden Marlestr. 43. J. Vergeer met gezin, n. Utrecht, Prinsenstr. 5. M. E. Karhoff n. Maasbree, Blireck van Laerstr. 9, W. Groenesteijn n. Hilversum, Neu- weg p. a. Groen. D. Groenesteijn n. Hilversum Rem- brandtlaan 25. A. Veldhuisen met gezin, n. de Bilt, Lijsterlaan 8. P. A. M. Degecamp n. Utrecht Coornhertstr. 22 bis. N. Kleefstra met gezin n. Amersfoort. Kapelweg 68. K. F. H. Hombroek met gezin n. Bloemendaal. K. Kleverlaan 50, K. Laudenklos n. Duitschland. J. Estinghausen n. Duitschland. W. J. Endendijk Weevtjesstr. Arn hem 21 26. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Timmerlieden 0 Grond-arbeiders 5 Losse arbeiders 13 Kantoorbedienden 3 Chauffeurs 1 Behangers 0 Schrijvers 1 Slagers 1 Metselaars 1 Opperlieden 2 Schilders 1 Eand-en tuinbouwarbeiders 3 Metaalbewerkers 0 Stucadoors 0 Huisknechten 1 Bouwkundig opzichters 1 Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te IOV2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Geref. Bond Geen dienst. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. 's avonds te 71/* uur. den Heer E. D. Spelberg, Theol. Candidaat te Amersfoort. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. A Radix. Nam. 6 uur. Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W, Falter. Vrijdag 23 Mei, 's avonds half 8, Gemeenteavond in het Chr. Tehuis voor Militairen. Sprekers Ds. J. A. Radix en de Eerw. Heer W. Falter. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6V2-8 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Josepli-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, an 12 tot 12.30 uur. R.K. Werkl. Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 121 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30—1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geief. Grondslag „Spreuken 2:3 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Dinsdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6'/2'8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Knapenvereen. „David", Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangverren. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O' school. Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann 'nzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkerswcg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre^ ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang 8 uur n.m. AdverteGitïën. ZONDAG 18 MEI AANWEZIG ZONDAG 18 MEI AANWEZIG D. DIJKSTRA en P. H. DIJK STRA-van Westering geven kennis van de geboorte van hun Zoon PIETER» Soest, 14 Mei 1924. Molenstraat 15. VERLOOFD Margaretha Veenenclaal en W. P. J. Venersra. Soestdijk. F. C. Kuijperstraat 10a Emmalaan 10. gevraagd, goed k. koken, intern, 's Zomer in Soest, 's winters te Am sterdam. Loon f300. Z. goede g. geen aanbieding. Adres heden Gal- lenkamp Pelsweg 16, Soest. Zit- en Slaapkamer met pension voor Juni en half Juli, voor bejaarde dame. Br. met prijsopgaaf onder No. 326 bur. van dit blad. klein Huisje, bev. 6 kamers en groote tuin. Huurprijs f350.— tot f400.— per jaar. Br. Gezusters Gramberg, Javastraat 39, Amsterdam. te koop, zoo goed als nieuw, ge schikt voor hang- en legkast. Ferd. Huijcklaan 2. Te koop 1 stel witgelakte houten Tuinmeubelen en 1 practisch Broed- hok met uitloop en ren, zeer soliede Lage prijzen. Adres te vernemen bur. dezer courant. Van 1 Juni tot 1 Aug. gevraagd van 9-12 uur. REMBRANDT- LAAN 13. Tenten (sterk, waterdicht, licht) in diverse maten. Plunje-zakjes met ko peren ringen, gummi-waschbakjes, grondzeilen enz. „MYTV AL" Soest Soesterbergschestr. 15a. te koop, Mamouth Kalkoenen. G. van Vliet, Laanstraat 22. Aan hetzelfde adres te koop KAAS d f0,45 p. pond. te koop Rhod Island en Barnevelders 10 ct. Gekr. boerenkippen 9 cent. Adres Praamgracht 27, bij de Veen- huizer Tol. Verzoeke aan Mej. E. C. v. d. VEER geb. Haars, heden wonende aan de Wyksloot, geen goederen af te geven zonder directe betaling, daar deze goederen door mij niet worden betaald. Th, v. d. VEER. Kooiweg 4, Soest. voor kamer en volle grond. GERA NIUMS, HANGGERANIUMS.BE- GONIA'S, MUURBLOEMEN. VI OLEN enz. Fa POL, Pakhuis Veld weg 1, nabij station Soest. Voor net jongmensch is gelegen heid tot opleiding in het kleerma kersvak. VENEMA, Emmalaan 10, zoo spoedig mogelijk, bij J. VER- HOEFF, Laanstraat. een Huis annex Houtzagerij met inventaris te Soesterberg. Te bevra gen bij Mulder en Van Lunteren, Soesterberg. te koop, in zeer goeden staat, voo f 15,Adres Beukenlaan 31. beste Zeeuwsche kleiaardappelen, blauwe drielingen, f 6.per mud. Franco thuis a contant. Ook nog een goed Bakkerswagentje met deksels en een zoo goed als nieuw Waschfor- nuis, inhoud 60 liter. W. Verweij, Achterweg 12. gevraagd, van 81 uur. Adres Ferd. Huijcklaan 6a. prijs f12, Moet iederen toerist bij zijn uitrusting hebben. „MYTVAL" Soest, Soesterbergschestr. 15a. Terug te bekomen Nieuweihoekstr, 3, een aangeloopen zwart langharig (haan) te koop prachtdier 110,- H Ran -S O r p r h i> - t; c r „1_5a Wit Wyandottes 25 cent Rhode Island Reds 15 Zilver Braekels 15 Wit Leghorns 15 Barnevelders 15 MOKVELD, Zwaluwenweg 23. Opslagplaatsen KERKSTR. 20 en GROOTE MELM Bestelhuis JULIANASTR. 7. TELEFOON 84 Vraagt de verlaagde voor centrale verwarming per H.L. f 2. per 10 H.L. a f 1.85 gewicht 75 K.G. Levering keurvrij bergplaats in ge plombeerde zakken. Overtuigd U van onze kwaliteit. Wieksloterweg 15 W.Z., Soest Handel in Aardappelen. Versche greenten en Binnen- en Buiten!andseh Fruit. Scherp concurreerende prijzen. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENë¥IAGAZiJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Raaaraiie-lnrichling, Opgave van leerlingen voor alle klassen van onderbouw, Gymnasium en H.B.S. vóór 1 JUNI a.s. bij den rector Dr. J. A. VOR DER HAKE. F. O. Kuijperstraat 6-8 - Telefoon 135 Leest vooral de advertentie in Het vol gend nummer. Schilders en Behangers Beetzlaan 42 - Soestdijk. Uitsluitend prima werk. Prijzen uiterst concurreerend. Prijsopgave kosteloos. Heden ontvangen Knoopnaalden en Beentjes. Goud- en Zilver draad. Lettertjes om te borduren, ronde Breinaalden voor kunstbreiwerk. Verder alle artikelen op 't gebied van handwerken. FILIAAL BENNINO. Directie: J. AREND WIERSMA en J. KOETS Kantoor Torenstraat 8 - Telefoon 86 en 27 - SOEST Eerste Aanspreker: W. VAN DIERMEN, Rembrandtlaan 11Telefoon 12. Vervoer van overledenen door geheel Nederland, per trein en per auto Regeling voor Crematie Eigen KistenmakerijVeldweg 4.

Soester Courant | 1924 | | pagina 7