Rivier- @n Berggrint Strijker s Brandstoffen- en Grinthande Nieuwe HOUTWAREN „DE FAAM" Dr. Rupert Dr. van Leeuwen 'n grein verstand LA PORTE Co deposito's BANKIERS CRFmETEN BijkantoorS0EST,v.WeedStr.5 ^Rtuitl tN RECLAME-ANTHRACIET W Dienstbode gevraagd Dienstbode Meisje hulp in de huishouding Meisjes gevraagd Dagmeisje Hondenhok met kennel Motorrijwiel flink Burger Woonhuis Motorrijwiel Visch Damesrijwiel Priëel met rieten dak Burgerwoonhuis ZOMER- EN WINTERPENSION, GEVESTIGD: J.H.W.HIRDES-TANDARTS Woon-en Winkelhuizen en Grond DINSDAG 27 JUNI 1S24 1. Een dubbel Woon-en Winkelhuis 2. Een Woon-en Winkelhuis De Notaris Johs. Knoppers WINKELHUIS TEVENS WOONHUIS MET TUIN Burgerwoonhuis 2 perc. Bouwterrein Twee Woningen 1 perc. Bouwterrein 3 perc. Bouwterrein 1 perc. Bouwterrein 4. Een perc. Bouwland Openbare Verkooping Diverse perceelen gekant- rechte en ongekante plan ken, geschaafd en geploegd hout, wagenbuiken, kaas planken, balken, regels, schroten, panlatten, paal- hout enz. enz. Kampeeren Amersfoortsche Manufac turen- en Beddenhandel Karpetten Loopers Vloerzeil Ledikanten Matrassen Kapok- en Veerenbedden Firma GEBRs. STAAL I Afmeting I II per H.L. f2.40 „f2 80 „f2 70 Kerkstraat 20 - Julianastraat 7 - Groote Melm - Tel. 84 BOUWPREMIES De aandacht van de trouwlustigen onder onze lezers wordt gevestigd, op de in dit blad voorkomende annonce, waarin bij bouw van woningen aan de Anna Paulownalaan een drietal flinke premies, beschikbaar worden gesteld. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 1 MEI TOT 22 MEI 1924. G. Leestemaker met gezin, Vredehof straat 3, van Zeist N. A. v. Welie met gezin, L. Bergstr. 25, van Rotterdam P. Renooij met gezin, Birkstr. 26a, van Wognum Wed. H. Koopmans met gezin, Kerkpad Z.Z. 34, van Amers foort A. W. v. d. Star met gezin, Soes- terb.str. N.Z. 9, van Amsterdam M. Schouten, Amersf.str. 91, van Kortenhoef A. Hooijer. Soesterb.str. N.Z. 14a, van Baarn E. G. v. Doorne, Kerk pad Z.Z. 29a, van 's-Gravenhage Wed Kraienkamp met gezin, Middelwijkstr. 3, van Arnhem H. J. Gasille met gezin, Waldeck Pyrmontlaan 2, van Assen G. Th. Hop, Soesterb.str. N.Z. 11b, van Amsterdam H. v. Woudenberg met gezin, Vosseveldlaan 12, van Utrecht A. Gringhuis, Kerkstr. 38, van Utrecht A. Esser met gezin, Talmalaan 26, van Heerlen J. v. Selm met gezin, Laanstr. 7, van Lange Ruige Wede J. H. Scheffer, Schoolweg 24, vaniWoer- den J. J. v. Moorsel met gezin, Beetz- laan 111, van Amsterdam J. H. A. v. Ravenhorst met gezin, K. Bergstr. 7, van Amersfoort T. v. d. Akker, Oude Grachtje 21, van Purmerend C. J. Clarijs met gezin, Nieuwstr. 25b, van 's-Bosch W. A. Stoltz met gezin, Wil- helminastr. 6, van Arnhem L. Pol, Beetzlaan 73, van Apeldoorn H. Werk hoven, Verl. Kolonieweg 4, van Baarn G. Raauwendaal met gezin, Soesterb.str. 2, van Ned. O. Ind. J. v. Vliet, F. C. van 's-Bosch T. Veen met gezin, Soes terb.str. 2ld, van 's-Bosch W.I. Maase winkel met gezin, Beukenlaan 3, van Rot terdam A. v. Oort Utrechtscheweg 8, van Ameide W. Oudenes, Verl. Post weg 22, van de Bilt C. B. de Zwart met gezin, Nieuweweg 96, van Amster dam J. A. Smienk, Zeisterstr. 12, van Utrecht C. H. Hofman, Torenstr. 6, van Amsterdam J. Oostermeijer met gezin, Gallenk. Pelsweg 5, van Hoogland A. Bult met gezin, Birkstr. 46, van Amsterdam A. C. Holthuizen met ge zin, Heuvelweg 41, van Dordrecht A. Romeijn met gezin, Oude Grachtje 17, van Leerdam j. M. Aveskamp, Steenhofstraat 39, van Hengelo (O) G. v. Eijk, Dijkhuisstraat 12, van Alk maar M. H. v. d. Horst met gezin, Amersfoortschestr. 91a, van den Haag M Hijwegen, Ferd. Huicklaan 12, van Eemnes M. H. Ruijssenaars, B. Gro- thestr. 11, van Zeist M. H. de Bast, Vredehofstraat 12, van Hoorn W. Kers ten met gezin, Kerkdw.str. 6, van Har derwijk K. Visser met gezin, Middel wijkstr. 16, van Utrecht S.J.Stroink, Amersf.str. 117, van Utrecht Th. G. Lunt, Verl. Postweg 2a, van Herwen Aerdt K. den Hartog met gezin, L. Brinkweg 10, van Loenersloot P.A. Ligteringen met gezin, Beetzlaan 3, van Rotterdam J. C. Niehot, Beckeringstr. 34, van Leiderdorp W. Breedveld, Wald. Pyrmontlaan 4a, van Valburg Wed. J. F. Meijer met gezin, Ferd. Huijck- laan 30, van Amsterdam J. v. Schaik met gezin, Beetzlaan 42, van Culemborg P. G. Mooring met gezin, v. Lennep- laan 25, van Utrecht N. v. Oosten, v. Weedestr. 37, van Deventer M. J. Versloot, Sophialaan 11, van Woerden. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 1 TOT 22 MEI 1924. G. J. v. Wijk, naar Baarn, Lecstr. 12 Wed. Chr. v. Velzen, naar Amersfoort, Leni Nicasiusstr. 26 J. v. Woerkom met gezin, naar Scherpenzeel C. A. Nu verliet hij den gouverne mentsdienst en wijdde zich geheel aan de exploitatie der nieuwe bezitting, die hij spoedig tot groote welvaart bracht. Hij verbouwde er vooral rijst en koffie als bijproducten mais, suikerriet, katoen, tabak, indigo, enz. Over de rijst had hij de vrije beschikking, de koffie moest hij tot een vasten prijs aan den lande leveren, en over dit servituut geraakte hij in ernstige botsing met de regeering. In 1821 bezocht hij Nederland om er een schip te bevrachten met allerlei benoodigdheden, ook levende have, ten dienste van eene Hollandsch.e model boerderij, die hij op Soekaboemi wilde aanleggen. Bij deze gelegenheid trad hij in 't huwelijk met de jeugdige dochter van den scheepskapitein Neitzell. „Het was een man die wat aandurfde", schreef de archivaris Dr. de Haan van hem, „zelfs zijne schoonmoeder nam hij mee, met hare zuster en eene gezelschaps juffrouw Jacobs, die de reis naar fndië en het latere verblijf te Soekaboemi in twee dikke deelen „prachtige verzen" bezongen heeft, welke juffrouw Jacobs Ruijgwart, naar Amsterdam, Runstr. 30 huis M. J. Jacobs, naar Delft, Voor straat 37 G. A. Tolboom, naar Barne- veld, Amersf.str. p./a. J. Tolboom W. Vunderink, naar Kaatsheuvel, Missiehuis „St. Anthonius" A. F. A. C. Sindram, naar Amsterdam, Reliefstr. 9 lllhoog C. Damaschk met gezin, naar Hilversum, Alexanderlaan 29 M. de Vries, naar Utrecht, Wolvenplein 28 C .v. d. Poel met gezin, naar Veur, Leidschestr.weg 18 B. F. A. G. Raven, naar Hilversum, Hortentiastr. 39 F. J. Klaassen met gezin, naar Hoogland, Groote Koppel 59 J. H. Drost met gezin, naar Amers foort, Sumatrastr. 26 C. P. de Wit, naar Utrecht, Tolsteegsingel 23b Th. Paaij, naar Naarden, Marlestr. 43 Vergeer met gezin, naar Utrecht, Prin- senstr. 5 M E. Karhoff, naar Maas bree, Blerick van Laerstr. 9 W. Groe- nesteijn, naar Hilversum, Neuweg p/a. Groen D. Groenesteijn, naar Hilver sum, Rembrandtlaan 25 A. Veldhuij sen met gezin, naar de Bilt, Lijsterlaan 8 P. A. M. Degecamp, naar Utrecht, Coornhertstr. 22bis N. Kleefstra met gezin, naar Amersfoort, Rapelweg 68 K. F. H. Hombroek met gezin, naar Bloe- mendaal, K. Kleverlaan 50 K. Lau- denklos, naar Duitschland J. Esting- hausen, naar Duitschland W. j. En dendijk, naar Arnhem, Weertjesstr. 21/26 L. I. Stracke met gezin, naar Baarn, Kerkstraat 41 A. v. Weert, naar Be verwijk, Breestr. 132 M. J. A. Beer- nink, naar Baarn, Kerkstraat 41 J. Vergeer, naar Zeist, Pleineslaan 9 T. Verhorst, naar Voorschoten, Leidscheweg 109 J. W. v. d. Hee met gezin, naar Leusden, Arnhemscheweg Wijk D5 P. G. v. d. Brink, naar Amsterdam, Kraai- panstr. 421 H. J. Hornsveld met ge zin, naar Hoogland, Groote Koppel G. W. v. Diepenbeek, naar Rotterdam, -W!Ue v. Haemstedestr 3Rh M- C, de Kruijt, naar Oss, bt. Leonardusgesticht H. J. v. Wingerden met gezin, naar 's-Gravenhage, Rijswijkscheweg 329 W. Vellema, naar Haarlem, Heerenweg 247. RADIO. Onlangs heeft de Radio-club een bezoek gebracht aan de Nederlandsche Seintoestellen Fabriek te Hilversum, van waar de concerten van Zondag- en Vrijdagavond worden uitgezonden. Eerst kwam men in de „studio", de plaats waar de artisten spelen voor de microfoon. Het géheel was van dubbele loshangende gordijnen, als wand, voor zien, om ongewenschte echo-verschijn selen tegen te gaan. Hier stond tevens de piano en het Vocalion-instrument (gramofoon), dat o.a. de beroemde af- stemmarsch voortbrengt. Tenslotte de magnetische microfoon, die het geluid opneemt en doorzendt naar de versterker-kamer, het terrein waar Ir. White met behulp van vele filterkringen controleert en regeltde zwakke partijen ophaalt, de sterkere dempt. Dan komt de eigenlijke zender met de grootere zendlampen o.a. een modulatielamp met waterkoeling, een zendlamp en een versterker-lamp, welke beiden 8000 Volt noodig hebben en eindelijk de vier gelijkrichtlampen, die de wisselstroom uit de machinekamer omzetten in gelijkstroom van het be- noodigd Voltage. In die machinekamer stonden de motoren en dynamo's, die de wisselstroom leveren van 220 Volt, 500 perioden, welke stroom door een transformator tot 10.000 Volt wordt op gevoerd en dan naar de gelijkricht lampen gaat. Buiten de groote antenne met de daaronder gespannen tegen- capaciteit, en tenslotte nog een bezoek aan de schowroom, waar ons weer opviel het feit dat de N. S. F. bijna uitsluitend primair ontvangers maakt. Onze aandacht viel voorts o.a. op een keurig en luxieus uitgevoerd nieuwtoestel, de „Rolls Roice" en tevens op de Marconi Otophone, een apparaat waarin de radio-versterking dienstbaar is ge maakt voor den doove. Zoodat het geheel een interessante en leerzame middag was. De cursus voor beginnenden werd verleden weck geopend met een lezing van den Heer C. Haver, overAether- trillingen. De middenstof, welke de trillingen overbrengt, is de aether, een denkbeel dige stof, welke wij ons overal denken aanwezig te zijn. Niet alleen radio-golven worden zoo overgebracht, doch ook licht, warmte e. a. Het verschil tusschen al deze stralen ligt uitsluitend in de golflengte. Valt een bundel 3fc«len op een glazen prisma, dan worden die stralen gebroken, terwijl tevens het witte licht gesplitst wordt in zijn samenstellende kleuren (spectrum, regenboog). Het Food wordt het minst gebroken, het violet het meest. Buiten het zichtbare de^( van het spectrum zijn ook nog aethertrillin- gen aanwezig, doch deze zijn onzicht baar, zooals warmte-stralen (infra-rood), chemische stralen (ultra-violet, fotografie) en radio-stralen. De golflengte van de laatste kan tientallen K.M.'s zijn, die der chemische stralen slechts 0,1 mn. 1 mn. Viooo m.M.) Verhitten we een stuk ijzer, dan zal dat eerst warmte stralen uitzenden, later gaat het-- ook roode lichtstralen uitzendenhet is dan roodgloeiend (500° C. Draper.) Verhit men nog sterker dan komen er ook gele en violette stralen bij en het lichaam is witgloeiend (1200° G.) Met de golflengte hangt samen de frequentie, het aantal trillingen per secon de. Deze is voor licht heel groot en voor radio-golven veel minder, maar toch nog altijd bijv. 300.000 maal per secondeMen noemt die trillingen daaromhoogfrequent (onhoorbaar) in tegenstelling met laagfrequente trillingen, die wel hoorbaar kunnen zijn. Ons menschelijk oor kan trillingen liooren die in 1 seconde trillen 16 lot 16.000 maal. Trillen ze minder dan 16 maal (heel lage toon) of meer dan 16.000 maal (heel hooge toon, dan hooren wij de trilling niet meer. De radio-trillingen, die dus door hun hoog trillingsgetal onhoorbaar zijn, worden nu in onze ontvangapparaten omgezet in hoorbare laagfrequente trillingen. Zij worden daartoe z.g. gelijkgericht met behulp van een kristal of van een detectorlamp. SPORT VOETBAL eindelijk getrouwd is met den Japan- schen Doeff (Hendrik Doeff, opperhoofd van de factory op Desima). Op zijn land terruggekeerd, ondervond de Wilde slechts tegenspoed en teleur stelling, 't waren niet alleen de geschil len over de verplichte koffieleverantie, die hem met de regeering in conflict brachten men wilde het land zelf terug hebben, 't Was hem verkocht tijdens Java eene Engelsche kolonie was, door eene regeering die zich doorlandverkoop uit den geldnood trachtte te redden nu Java weer onder de Ned. vlag was teruggekeerd verstond men het niet dat eene zoo bloeiende en uitgestrekte be zitting het eigendom van een particulier zou blijven. Het vuur werd hem zoo na aan de schenen gelegd, dat hij en zijne deelgenooten, eindelijk genoodzaakt wa ren om Soekaboemi voor 8 ton gouds aan den lande af te staan. Nu besloot de Wilde, ofschoon pas 42, om te repatrieeren, o.a. met het oog op^^leehte gezondheid van zijne vrouw. Öc^^A^choonmama, hare zuster en de gez^Wupsjuffrouw, hadden hun be- D. O. S. K. O. De voetbalvereeniging V. V. B. heeft Zaterdag j.1. de wedstrijd afgeschreven. De match D. O. S. K. O.V. V. B. kon dus niet doorgaan. A.s. Zondag twee medaillewedsirijden. -»*- d. o. o. kt-o. ivgv.ii iiti^piciive Steeds Voorwaarts uit Hilversufn. De medaille is beschikbaar gesteld do,or den heer A. Fugers, agent Gazelle Rijwielen. Onze plaatsgenooten zullen hard moe ten ploeteren, willen zij de medaille be houden. 2de. Soest I waarschijnlijk tegen De Zwaluwen I eveneens uit Hilversum. Deze medaille is aangeboden door den heer J. Stalenhoef, Hotel „De Gouden Ploeg". Laatst genoemde ontmoeting be looft iets schitterends. Aanvang der wedstrijd D. O. S. K. O. Steeds Voorwaarts I, 3 uur. Soest I De Zwaluwen I, 5 uur. Entrée 10 cent. Dus alle Soester supporters, morgen naar het D. O. S. K. O.-terrein, hetwelk is gelegen aan den Koudhoornweg ach ter hotel „Boschlust", van den heer van der Kuilen. E. S. V. A. C. Esvac I—B. F. C. II 1—7. Esvac II—B. V. C. III 13. Esvac III—D. V. O. 01. Esvac IT. C. S. 35 (gespeeld op 20 Mei) Een zeer onfortuinlijke dag geweest dus, zoodat de 2 beschikbare medailles vertrokken zijn naar, resp. Bussum en de Bilt. Het derde elftal heeft aardig gespeeld hoor, zoo voortgaan jongens. Ik hoop voor jelui, in de aankomende week weer een tegenpartij op te duikelen. Morgen Esvac II—Duiven II om 1 uur en Esvac I—Soesterberg II om 3 uur. Nu ga ik nog even zeuren, lui! Willen jelui zoo vriendelijk zijn op tijd te ko men. Toe nou, probeer 't eens! En nu jelui je best gedaan hé? EsvacIIspeelt om een medaille, beschikbaar gesteld door den heer Spijker te Soestdijk en Esvac I om een plaquet beschikbaar ge steld door den heer Klaassen, Directeur der N.V. houthandel voorheen fa. Dels. Zorg nu eens dat beide voorwerpen hier blijven hé? komst van het leven in het binnenland. Tot zijn gezin, waarmee hij in Febr. 1823 naar Europa vertrok, behoorden vier aangenomen kinderen; waarschijnlijk z.g. „speelkinderen" bij eene inlandsche vrouw, uit den tijd toen hij nog onge huwd was. Twee van deze voordochters huwden later, de eene met zekeren Bo deman, de andere met Akking, terwijl een derde, Johanna Christina de Wilde in den echt trad met den Engelschen architect Hitchcock. Zijn stiefbroeder L. Steitz, die tijdens zijn verblijf in Neder land het land beheerd had, bekwam na den verkoop van Soekaboemi eene gou vernementsbetrekking. Het woonhuis, 't welk hij zich door Chineesche werklie den had laten bouwen, werd afgebroken en de materialen naar Tjiandjor overge bracht ten einde daar voor den bouw van een nieuw residentiehuis te dienen. Spoedig na zijn terugkeer kocht de Wilde het goed Pijnenburg en voerde er een ruimen staat. Daarvoor moest hij wel over aanzienlijke middelen beschik ken, ook omdat hij er een zwaar huis houden te onderhouden had. Zijne vrouw UWS V. V. „SOEST" Tabor comb. 1 en 2 210 Ifondag 1.1. verloor „Soest" met korf- balcijfers, van het sterke Tabor comb. 1 en 2. A.s. Zondag speelt „Soest" een me daillewedstrijd tegen H. F. C. Zwaluwen uit Hilversum, om 5 uur, er wordt ge speeld op het D. O. S. K. O.-terrein. KORFBAL CLUBNIEUWS „HELPT ELKANDER" Het definitieve provinciale twaalftal, dat op 1 Juni te Laren tegen 't Gooi zal spelen is nog niet samengesteld. Gis teravond speelden twee proef-twaalftallen (te Bilthoven) tegen elkaar. Zes H. E'ers speelden mee. Er is dus wel kans, dat een enkele van ons ook in het definitief twaalftal komt. Vanmiddag komt Biltho ven II hier te gast. De nieuwe H. E. leden zullen aan 't werk worden gezet. Morgen om 2 uur waarschijnlijk op osn terrein H. E. I te gen de Gooiers uit Laren. Willen de H. E'ers eraan denken, om zooveel mogelijk de Zondagen 1 Juni. 15 Juni en 22 Juni vrij te houden. Op 1 Juni, gaan natuurlijk alle H. E'ers mee naar Laren, om de UtrechtGooi wedstrijd bij te wonen. Op 15 Juni be ginnen de Zwaluwen bekerwedstrijden. Natuurlijk dingt H. E. weer mee. We moeten hier zoo sterk mogelijk opkomen, hoor! Als we dien dag winnen, spelen we 22 Juni weer! Dus allen deze datum vrij houden voor de bekerwedstrijden Verleden Zondag speelde H. E. hier in Soest, tegen D. O. V. uit Utrecht. H. E. was geregeld in de meerderheid, won met 40 en kwam daardoor in het be zit van de medaille, die D. O. V. had uitgeloofd. Kerkberichtert. Zondag 25 Mei 1924. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half drie (Hees) Ds. D .P. Brans Hemelvaartsdag voorm. 10 uur Ds, D. P. Brans. Zondagavond 's avonds 6 uur Rem- brandtzaal, Ds. J Kievit van Baarn Geref. Kerk Voorm half 10 en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Waldeck Pyrmontlaan Zondag voorm. 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Hemelvaartsdag 's avonds 6 uur Ds. G. Salomons van Amersfoort. V r ij z. G o d s d i e n s t i g e n. Rembrandtzaal Geen dienst. SÜC3 I tKULRO. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Radix. Chr. School 's Nam. 6 uur de Heer Valter. DEN DOLDER Ned. Herv. Gemeente Zaal der Kon. Zeepfabriek „de Duif" Voorm. 10 uur Ds. Adriana, pred. te Baarn. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 5 Grondarbeiders. 3 Kantoorbedienden. 1 Chauffeur 1 Schrijver 1 Slager 10 Losse arbeiders 1 Opperman 2 Land en tuinbouwarbeiders 1 Huisknecht 1 Bouwkundig opzichter ZONDAG 25 MEI IS AANWEZIG Zondag 25 Mei is aanwezig Advertentiën. voor dag en nacht of terstond een dagmeisje of werkvrouw, v. g. getuigen voorzien, klein gezin. Spreektijd na 11 uur vim. 3 Korte Bergstraat. Gevraagd tegen 1 Juni of eerder voor dag en nacht in klein gezin en van g. g. v. Adres: Soesterbergschestraat 44. Gevraagd flink van 9—3 uur. Zondags vrij. Middelwijkstr. 28 Terstond gevraagd een flinke van 10—4 uur bij oude Heer en Dame. Laan straat 17. Mevr. Diderik. voor Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag voor de Buffetten op Soesterberg. Aanmelding: Torenstraat 11. Met 1 Juni een flink gevraagd. Zich aan te melden M. Haks. Stal houderij, K. Brinkweg 9. ook geschikt voor kippenhok. Adres: Kerk pad Z.Z. 33b. TE KOOP een zoo goed als nieuw 2 P.K. Prijs f 150.—. Adres te bevragen aan het bureau van „De Soester". TE KOOP of TE HUUR aan de Eigendomweg. Te bevr. N. Swager, Van Weedestraat 17, Telefoon 8. TE KOOP een merk F. N., geheel nieuw, voor spotprijs, bij G. Landman, Soestdijk. TE KOOP GODINFORNUIS MET PIJP als nieuw, Petroleumkachel, Petroleumstellen, Kinderstoel, Wandelwagentje, Looprek, 6 wit Ind. Loopeenden, reuzen legsters en een Reading-Standard Motorrijwiel. Alles billijk doch spoed gewenscht. Adres: Emmalaan 13, Soestdijk. Mejuffrouw P. Sizoo, „Braamhagen", Soestdijk vraagt alle soorten riviervisch om vijver te bevolken. TE KOOP aangeboden een merk „Gazelle". Adres: Van Weedestraat 16. geschikt voor verschillende doeleinden. Te bevragen Nieuwe Weg 116. te huur gevraagd, dicht aan de bosschen en direct te aanvaarden. Br. met voll. inl. en huur- prjjc cntiof nn 192 hnreaii van ..De Soester". SOESTDUINEN - VILLA BOSCH EN HEIDE bij Station gel,, schitt. ligging, rustige om geving, uitst. keuken. J. VOS, Van Lijnden laan 11. Wie in 't vermogen is van slechts een grein verstand, Heeft bij een likdoorn Gedézalf bij de hand. Prijs f0.45verkrijgbaar bij: Verkrijgbaar bij B. Kraal v.h. H. Geubbels Soestdijk en Theod. Wag- ner, Soest. Sophialaan 13, bij de Emmalaan, Soestdijk Spreekuur eiken dag 9-11 en 1-3 uur De Heer en Mevrouw DE VOS—van Ever- dingen geven kennis van de geboorte van een ZOON. Soest, 20 Mei 1924. schonk hem niet minder dan 5 zoons en 7 dochters, zoodat te samen met zijne Indische voorkinderen zijn gezin aan het vers van den psalmist herinnerde. „Uwe huisvrouw zal wezen als een vruchtbare wijnstok aan de zijden van uw huis, uwe kinderen als olijfplanten rondom uwe tafel" Zijn werkzame geest schuwde echter een ledig landle ven hij begaf zich in zijn geboorteplaats Amsterdam, in zaken en mocht als een voorlooper van hedendaagsche forensen beschouwd worden. Blijkens een adver tentie van het jaar 1831 opende hij, te samen met Hendrik Doeff, een commis- sichuis in de hoofdstaddaarna werd hij lid van de reederij van Starkenborg van Straaten en mede oprichter van de Maatschappij van Administratie en Lijf rente. Ook op zijn landelijk verblijf in 't Sticht zat hij niet stil. Hij verpoosde zich gaarne met studie en lectuur, en scheen eene voorliefde voor het tooneel te hebben; op de verkooping van zijn Indischen inboedel kwamen te voorschijn, Psalm 128 vers 3. De Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op des voormiddags 11 uur in het hotel „Eemland" te Soestdijk publiek verkoopen met SCHUUR, ERF en TUIN aan de F.C. Kuijperstraat te Soest, pl. gem. 3 en 5. met ERF en GROND aan de Torenstraat te Soest pl. gem. 15. te Amersfoort zal op DINSDAG 27 MEI 1924, des namiddags 6uur (Zomertijd) te Soest in het Café „de Gouden Ploeg" aan den Rijksstraatweg PUBLIEK VERKOOPEN In de Gemeente Soest. Perceel 1. Een nieuw gebouwd aan de Molenstraat naast de molen, groot 7.90 aren. Perceel 2. Een nieuw gebouwd ruimL, met erf aan de Molenstraat naast perceel 1, groot 2.40 aren. Perceel 3 en 4 aan de Molenweg, elk breed 15.60 M., perc. 3 de westelijke helft en perc. 4 de oostelijke helft, elk groot plm. 25.30 aren. Perceel 5 en 6 met Schuurtjes en grond a. d. Birkstraat nos. 44 en 42 elk groot plm. 2.50 aren. Perc. 5, no. 44 verhuurd i f3.50 per week. Perc. 6, no. 42 verhuurd f3.75 per week. Beide huizen voorzien van waterleiding en electrlsch licht. Perceel 7. aan de Birkstraat naast perceel 6, breed aan de straat ongev. 10.75 M. groot plm. 2.80 aren. Perceel 8, 9 en 10 aan de nieuw aangelegden weg over het Vosseveld (oud perc. 30 van de veiling van 26 Sept. 1922) resp. perceel 8 en 9 elk breed 17 M. en groot 6.80 aren. Perceel 10 breed 18 M. en groot 7.20 aren. Perceel 11 aan de Birktstraat, breed 20 M., groot 12 Aren (oud perc. 43 der veiling 26 Sept. 1922) Aanvaarden en betalen op 27 Augustus 1924, dc perceelen 5 en 7 onder gestand- doening der huurrechten, de overige per ceelen vrij van huur. Bezichtiging dagelijks behalve Zondags. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris Knoppers te Amersfoort. met GROOTE HOUTEN WERKPLAATS, ERF en GROND aan de Kampstraat te Soesterberg, pl. gem. 6. aan den Molenweg te Soest, groot 79.60 A. blijkens de advertentie in de „Batavia- sche Courant", eene uitgezochte verza meling van Hollandsche, Fransche en Engelsche boeken, gebonden in nette halve Engelsche banden, waaronder vele werken van aanbelang; ook ruim 300 nieuwe komedieboekjes. De praktische bezigheid kwam eveneens aan de beurt. Het landgoed besloeg een óppervlakte van 34 bunder; er viel daar heel wat te tuinieren, te zaaien, planten en aan te leggen, waarvoor hij, behalve zijn huis personeel, steeds 40 arbeiders aan 't werk had, wier gezinnen op den grond zelf woonden. Eene andere bezigheid dan het bestier van deze exploitatie, vond hij in de praktijk der vaccine welke hij zoolang in de Preanger had uitge oefend. Hij vaccineerde kosteloos de in woners der gemeenten in den omtrek van Pijnenburg, en onderrichte ook jonge medici in de prascis der inenting. Een zijner zoons, die later notaris werd, gaf hem den lof, dat het zijn lust en zijn leven was om ter will^^n zijne onder geschikten werkzaam In de broederschap oer vrijmetselarij VAN Notaris F. P. E. VAN DITZHUIJZEN te Baarn, zal op DINSDAG 27 MEI 1924, des voormiddags 10 uur aan de Zagerij op Pijnen burg bij de Lage Vuursche aan den straatweg Soestdijk-Bilthoven Ten verzoeke van de N..V Vuursche Houthandel publiek verkoopen Vanaf Zaterdag 24 Mei a.s. uitgenummerd te bezichtigen. Tenten (sterk waterdicht, licht), in diverse maten, Plunje zakjes met koperen ringen, Gummi waschbakjes, Grondzeilen enz. M.Y.T.V.A.L., Soesterb.straat 15a, Soest. Langestraat 5, bij de varkensmarkt Vraagt prijsopgave. Heuvelweg 8 Soestdijk MEUBELMAKERIJ - STOFFEERDERIJ Ledikanten, Bedden, Matrassen, Complete Meubileering van huizen, villa's en kantoren, Karpetten, Matten, Gordijnen Prijsopgaaf zond. eenige verbinding bekleedde hij den hoogsten rang na den grootmeester nationaal, prins Frederik der Nederlanden. Waarschijnlijk was hij ook in Indië reeds vrijmetselaar geweest, en alsdan te samen met zijn mede par ticipant in het land Soekaboemi, Nico- laus Engelhard, die in de kolonie den hoogsten graad bezat. Hij eindigde zijn veelbewogen leven te Utrecht, den 27 April 1865. 't Was een werkzaam, een welbesteed en over 't geheel ook een voorspoedig leven geweest; hij was on geveer 84 jaren oud geworden. Zijne levensbeschrijving stelde hij, voor een deel zelf te boek, in zijn werk De Pre- anger Regentschappen, dat in 1830 het licht zag. Voor ettelijke gebouwen en plantsoe nen op Pijnenburg werd onder zijn be stier de grond gelegd; ook het hoofd gebouw werd door hem vergroot en verfraaid. In de rij der opeenvolgende bezitters, was hij zeker de meest opmer kelijke en verdienstelijke figuur. De ouden plachten te zeggenha bent sua fata 1 i b e 11 i, d. i. boeken hebben hunne lotgevallen buitenplaatsen ook. S. K.

Soester Courant | 1924 | | pagina 2