FIETSTOCHTEN J.F.LQschen VLIEGEN VANGERS. Collies Mn, Mtts, iiieriaiiies, iiosii, iifl- ecluw enz, eiz. J. KRAAN Co B. Uil Dpogisi ïïëteT™ Lei li Voor ei© Dames 2 HONDERD GULDEN zegge f 100 JoSis. Vervat, Veenhuizerstr. 13 Tweede Blad Dr.J.H. Rupert. Ör. v. Leeuwen Een uiascli gevraagd. Chr* school voor uitgebreid lager onderwijs te Soest* Soestdijksche Rijwielhandel BELASTINGEN DOUGLAS IV10T0R TE KOOP T© k©@p Werkster net Dienstmeisje Kinderwagen Broedeieren Kunstmoeders, smetten. Lampen, inermomeiers enz. Spoorstraat 26. TE KOOP ZEER BILLIJK IE KOOP V1S0H KAiPEEREN! GEVRAAGD TE KOOP TE HUUR NET DAGMEISJE GEVRAAGD 01JMMI GAPE'S J. J. F. van Woudenberg Verfhandel Te!. 121 uruËtt&eroeiiigiiKHerij AARDBEIEN. ReguioLeurs, leien, mm- üioüHen, ii»- kishhsh enz. P. SCHAQEN Joh. ICaafs Nieuwstraat 40 I Voedert Uw kuikens Opfokvoer en Kuikens- 1 zaad van Koudijs, Barneveld. i Hartemink, EVIiddelwijkstr.3, Tel. 182 J voor iedereen, die bij mij voor 1 Mei 1924 een Kinderwagen heeft gekocht en mij kan bewijzen in de stad of bij een ander voordeeliger had kunnen koopen. Daar dut ft geen concurrent zich aan te wagen; waarom dan gekocht buiten de plaats der inwoning Dit geldt van voor 12 jaar terug, zoolang ik wagens verkoop. Deze zijn 1ste klasse van de Kon. fabriek van Delft; reeds jaren bekend; prijzen vanaf f30,— tot f 125, Rijwielen eigen merk. prima, ruim 20 jaar in den handel, in alle maten, en prijzen, plus elk merk wordt geleverd. Prima eigennaam buitenbanden Supra, Parra rubber, volle twaalf maanden Garantie zonder bijbetaling f6.—. Miche- ltn buitenbanden f2,—Prima eigennaam binnenbanden f2, Binnenbanden vanaf f0.60. Kinderwagen Noordpoolband; gaan er nooit af; ijzersterk. Komt met uw wagen, wacht er even op en u rijdt prettig voor enkele centen weg. Alle onderdeelen. In elk opzicht uiterst concurreerend. van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 24 ME! 1924 Plaatselijk Nieuws. Brand. Maandagavond omstreeks 6 uur kondigde de sirene, geplaatst op den toren van het gemeentehuis, door haar schril geluid aan dat er brand was. Al spoedig bleek dat een boe- renbehuizing in de buurtschap Hees in lichte laaie stond, benevens een schuur en hooiberg. Den verren af stand in aanmerking nemend, was de vrijwillige brandweer vrij spoedig ter plaatse. Een groot inconvenient was ook dat zeer veel slang gelegd moest worden om water te krijgen. Toen dan ook water gegeven werd. was er niets meer te redden. Aangewak kerd door den tamelijk feilen wind, grepen de vlammen snel om zich heen en lag het aangetaste perceel spoedig in elkaar. Naar we vernemen zijn een paar varkens en enkele biggen omgekot0Vfl. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan onvoorzichtigheid der kin deren. Aanhouding. Ter zake van verduistering van gelden ten nadeele van den heer Chr. v. d. V. te Soesterberg. is door de politie te Hilversum aangehouden een zekere F. J. M. K.. wonende alhier. Premies voor fraaie gevels. Wij verwijzen onze lezers naar een in ons blad voorkomende ad vertentie, waarbij premies worden uitgeloofd voor den bouw van huizen -aan de Anna Poulonalaan, alhier. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Portemonnai met inhoud, rozenkrans een paar dames-handschoenen, man telceintuur, geldstuk, nummerplaat, kinderportemonnai, dames-tasch met inhoud en een kinderportemonnaie. - AoucjoV'Opt.Vrecïjjoi'igcherdershond. Toch 'n schadepost. De heer D. te Soesterberg kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat 2 kippen, welke zaten te broeden en waarvan zeer spoedig de kuikens zouden uitkomen, verdwenen waren. Bij onderzok bleek, dat de hond van den heer M. uit de Legerplaats bij Zeist ile dader was. De heer M. zal de schade vergoeden. Ongeluk. Spelende op een wagen met bier vaten hadden twee kinderen van den heer H. het ongeluk te geraken onder deze vaten, welke aan het rollen ge raakt waren. Het eene kind brak daarbij een sleutelbeen en kreeg een hoofdwonde terwijl ook het andere kind hoofd wonden opliep. Koningin Moeder. Naar we vernemen zal H. M. Koningin-Moeder met gevolg in de eerste week van Juni bet Paleis te Soestdijk betrekken, voor gewoon Zomerverblijf in deze gemeente. Procesverbaal. Procesverbaal is opgemaakt tegen H. K. alhier, wegens overtreding der Vleeschkeuringswet. Auto-ongeluk. Dezer dagen had R. v. D. het on geluk rijdende op zijn rijwiel in de Torenstraat, te geraken onder een van den Veldweg komende auto. De wielrijder bekwam daarbij eeni- ge kwetsuren en 'n beschadigd karre tje. De auto-berijder treft in dit geval geen schuld. Jubileum. Dokter Bendien, sedert de oprich ting der L. A. belast met den medi- schen buitendienst, zal 30 Juni a.s. den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden tot arts werd bevorderd. Geslaagd. Door den heer D. F. Voigt is dezer dagen met goed gevolg afge legd het diploma-examen als opticien, afgenomen door het Technisch Op tisch Genootschap. Aangehouden. Door de politie alhier werd ter zake verduistering van gelden, aan gehouden een zekere M,., vroeger woonachtig in deze gemeente. Hij is ter beschikking van de Justitie ge steld. Vrijwillige Brandweer Soesterberg J.l. Dinsdagavond hield de Vrijw. Brandweer te Soesterberg haar eerste oefening, die goed geslaagd is. Dinsdag 3 Juni, zal des avonds te 7 uur, wederom een oefening wor den gehouden. Ingezonden stukken. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Iets over het Christelijke gezangenboek. In dit jaar is in Berlijn het 400ste jaar herdacht van de geboorte van het gezangenboek, aan welke herden king op initiatief van. de Pruische Stat ts-bibliotheek verbonden was een interesante tentoonstelling die door de toewijding van prof. J. Wolff en en zijn medehelper prof. lic Johs. Berg met groote zorg en zaakkennis tot stand kwam. Uit een zeer bescheiden begin is het gezangboek ontwikkeld. Reeds vóór de hervorming bestonden er geestelijke, duitsche liederen, welke in het begin slechts in de Nonnen kloosters weerklonken. Ze werden ook gedurende het heerschen der pest in 1400 door de geestelijkheid gezongen en eveneens gebruikt bij de te houden bedevaarten. De woorden dezer liederen, welke gezon gen werden op populaire volkszang- wijzen, waren meest allen aan heiligen gewijdde dichtingen en overzettingen van Latynsche hymnen door Mon niken en anderen. Deze liederen waren slechts op lose bladen gedrukt (niet in boek vorm) met aan de linkerzijde meestal een of andere figuur van een gees telijke. Bovenaan rechts bevond zich de aanwijzing van de wijs, waarop de tekst gezongen moest worden, die er onder afgedrukt was, het waren dus losbladige bundels, ruim een hondeüal tellende. Eerst de gedachte der reformatie om de gemeente een werkzaam aan deel te geven aan de godsdienstige samenkomsten, deed de behoefte ontstaan aan geschikten gebonden gezangbundels. In 1524 gaf Luther daaraan de eerste uitvoering in ver- eeniging met zijn vriend Justus Jonas te Erfurt. Het resultaat was, dat zij aan twee drukkers Maler en Trutebul de opdracht gaven een gezangenboek uit te geven. Op het titelblad prijkte: „Enchïridion of een handboekje behelzende geestelijke gezangen en psalmen (jaartal 1524.) Op een latere uitgave van 1565, eveneens een Enchiridion, komt boven aan de bladzijde een plaatje voor. Men ziet een lam met een kruisvaan en eene kelk, waaronder dan de tekst berijmd volgt nl. „het bezoek van Maria aan Elisabeth". Dat zulke gezangboeken voorza gen in een groote behoefte wordt wel bewezen door de vele herhaalde drukken van deze eerstgenoemde Luther klopte bij onderscheidene dichters om een tekst. Paulus Seperatis en Hans Sach zijn trouwe medewerkers aan dit doel geweest. In weinige jaren waren de meeste groote steden in het bezit van dit gezangenboek en in Strats- burg werden ze veelzijds ook van platen voorzien. Van hier uit wandelde het gezan genboek in 1530 naar Constandz en in Zwitserland. Zwingli echter was geen voorstander van het gezang der gemeente en tot 1598 was dan ook het gezangenboek bij de Gereformeer de Kerk verboden. Ook meerdere Zwitsersche steden evenals Bazel waren gebonden door het inzicht aan Zwingli. In de Fransche Gereformeerde Kerk heeft Calvijn door overzettin gen der psalmen en Cantica door Marot-Beza de gemeenten een werk zaam aandeel aan de godsdienstoe fening gegeven. In 't Nederduitsch verbreidt zich ook ras het gezangenboek. Naast de gezangen werden nu ook de psalm- overzettingen in gebruik genomen. De overzettingen van Ambrosius Lobwasser verkreeg men in 1600. In 1700 zijn die van Cornelius Becker met melodiën van Heinrich Schutz zeer bekend geworden. Tegen het einde der 16e eeuw ontstond een algemeene waardeering van meer stemmige liederen in het gezangenboek. De hofprediker Lucas Osiander in Stuttgart verplaatste daartoe de me lodie in de hoofdstem en maakte het gezang daartoe mogelijk, dat de geheele gemeente, zoo gewenscht, mede kon zingen met het koor. Ook in 1700 vonden de meerstem mige gezangen, reeds door Luther aanbevolen, groote bevrediging. In de jaren der geloofsvervolgin gen ontstaan voor de gezangen weer nieuwe dichtingen vooral treedt hier op den voorgrond Paul Gerhard, maar ook anderen. In de 18e eeuw werd het gezang boek weer meerder uitgebreid door de dichtingen, van het piëtisme en door de zangen der broedergemeente. Maar in de 19e eeuw werd het gezangenboek weer gewijzigd en meer in overeenstemming met de oude tekst, veel inniger en daardoor meer terug gevoerd tot zijn oorspronk» lijken staat. Sch. Verslag Steun Duitschland. Het Bestuur van de Afd. Utrecht der Nederlandsch-Duitsche Veree- niging, op welks verzoek hier in Dec. 1.1. een inzameling werd gehouden voor de noodlijdende Duitschers, zond ons thans een verslag van haar werk, waaruit wij het volgende vermelden: ln totaal werd, behalve kleeren en levensmiddelen, ontvangen f14256,—, waarop eenige rente werd gekweekt. In samenwerking met het comité „Vrouwen, wat doet gij?" werden de keukens gesteund te Dresden, Leipzig, Dusseldorf en andere plaatsen, waar voor f6000.— werd besteed. Voor Nederlanders te Dusseldorf werd f750.— afgezenderd, f610.— werd gezonden aan de Commissie tot steun van Nederlanders in Duitschland. Zelfstandig steunde genoemd Be stuur de keukens te Cassel en Potsdam, elk met f1000.den Nederl. Consul te 'Stuttgard werd f500.— gezonden, naar Eisenach en Lengsfeld werden bedragen gestuurd. In totaal verzond men f 14090,—; aan onkosten werd besteed f164.- en voor nakomende kosten nog be waard ruim f30. Het Bestuur eindigt zijn verslag met een woord van dank aan allen, die op eenigerlei wijze hebben mee gewerkt tot 't welslagen van deze beweging. Namens het Soester Comité De Secretaris, W. H. C. Doorman. MELKKWESTIE. Een enkel woord moge als antwoord dienen op het „ingezonden" van de vorige week over bovenvermeld on derwerp. Volgens inhoud en onder- teekening schijnen verschillende consumenten zich te verdiepen in de plannen van de Soester Coöp. Zui velfabriek en Melkinrichting. De onbekende schrijver vergeet even, dat hij straks wil schuil gaan onder het meervoudige „verschillende' De schrijver is vlug met zijn con clusies gereed en ziet vele gevaren dreigen voor vrije handel en consu menten. Woorden als dwingen, pressen, trust-truc, taktiek enz, worden in verdacht makenden vorm neergeschre ven zonder "dat overwogen is, dat ook de mogelijkheid bestaat, dat vrij wat milder beweegredenen de Coöp. geleid heeft tot hetgeen in aange haalde circulaire vermeld wordt. Als men weet, hoe de Zuivel- prijzen in 't algemeen en vervolgens hoe ze plaatselijk tot stand komen, dan is het toch al te denkbeeldig dat een Coöp. Melkinrichting (bijna de eenige in de prov. Utrecht) de prijzen naar willekeur zou kunnen vaststel len. Het mag toch als bekend worden verondersteld, dat er in Nederland een overproductie is van Zuivelpro ducten, waarvan de verkoop afhan kelijk is van uitvoer naar 't buitenland en de prijs geregeld wordt naar vraag en aanbod en waarvan ook de bin- nenlandsche prijzen weer afhankelijk zijn. Het tegenwoordige snelvervoer maakt ook, dat er plaatselijk geen willekeurige prijzen gesteld kunnen worden en bovendien concurrentie zal er wel altijd blijven. Wel kunnen plaatselijke omstan digheden eenige invloed hebben op de prijzen van consumptie-artikelen en dat de melkprijs heden in Soest lager is dan in omliggende plaatsen, heeft zeer zeker wel zijn oorzaak, maar om dit te beoordeelen, moet men ook met alles op de hoogte zijn hoe de gang van zaken zich ontwikkeld heeft. De niet aangesloten veehouders en de z.g.n. vrije melkhandelaren zullen moeten erkennen, dat zij door het besJaan van de Coöperatie belangrijke voordealen genoten hebben en dat zij weinig ricico hadden voor ver werking van overmelk, zooals de Coöp. dit vooral zomers wel gehad heeft. De Coöperatie heeft bovendien getoond tot elk overleg bereid te zijn en de genoemde motieven zijn door niemand weersproken op de gehouden vergaderingen. Daarop nu breeder in te gaan lijkt mij niet gewenscht maar onderg. is ten allen tijde bereid dit aan belang stellenden producenten, melkslijters en consumenten nader toe te lichten, hetzij in vergadering of in een der bladen. De mededeelingen die reeds gedaan zijn, de adverientie's en de verspreide circulaires kunnen bevestigen dat „De Soester" wil bevorderen een goede afzet van hun producten, een vrije levering van niet aangesloten leve ranciers een vrije afname door de slijters zooals reeds is geschied en voor de consumenten een zoo goed mo gelijk product voor billijken prijs. Ieder is vrij er gebruik van te ma ken. Er ware over deze melkkwestie en over goede melk-voorziening nog veel meer te zeggen, maar hiermede meen ik meer dan voldoende aan dacht gegeven te hebben aan een anonieme schrijver. Met dank voor plaatsing, D. DE GIER. De Eem in vroeger tijden. DOOR T. PLUIM. Dit zoo dartel kronkelende rivier tje, is het overblijfsel van een zeer ouden Rijnarm, die eenmaal bij de tegenwoordige Grebbe den hoofd stroom verliet. Hij nam van daar zijn weg door de huidige Geldersche Vallei, ongeveer als thans nog de Grebbe, de Luntersche beek en de Eem loopenstroomde vervolgens door het meer Flevo (thans een deel der Zuiderzee) om onder den naam van Flie bij 't hedendaagsche Vlie land in zee uit te monden. Mogelijk heeft die oude Rijntak of althans de Eem zelf óók Flie geheeten, daar het landschap, dat wij thans als „Eem- land" kennen reeds lang voor Karei den Grooten (860), als de gouw „Flehite" voorkomt. Later is dan die Rijntak de Eem, d.i. de waterloop, genoemd, of liever en beter: Hemur, Emur, Amer, Ha mer, waarin de klank aa of ee reeds van oud „loopend water" aanduidde, (Denk bijv. aan de Aa in Noord- Brabant en de Ee in Friesland). Vage herinneringen aan dien ouden Rijntak als „Eem" leven nog in som mige plaatsnamen voort, de Grebbe heet bij Rhenen nog vaak „Kromme Eem"; de naam Amer-ongen be- teekent: de hooge bouwlanden aan de Amer (Eem); onder Renswoude heet een buurt: „Emmikhuizen", dat zijn de huizen aan de Eem, en een boerderij in die gemeente aan de Luntersche beek heet „Over-eem". Verder noordwaarts vindt men „Ha- mersveld", d.i. het veld aan de Ha mer, Amer, Eem, terwijl nog noorde lijker „Amersfoort" licht, d.w.z. de voorde of het veer over de Amer of Eem. Later is die Rijnarm verzand en werd bij Wageningen door den „Nieuwen Dam" thans „Nude", d.i. nuwen dam) afgesloten. Door de vele Veluwsche beken, die thans bij Amersfoort samenkomen, is het noordelijkste deel van den ouden Rijnarm als Eem een rivier geblevenzij vormt nu de afwatering van de Geldersche Vallei met haar talrijke beken. Dat de bedoelde oude Rijnarm vroeger ook bezuiden Amersfoort in derdaad Eem genoemd werd, blijkt uit een giftbrief van Karei den Groo ten, gegeven op 7 Juni 777, waarbij het landgoed „Lisiduna" (thans Leus den) aan de kerk van St. Maarten te Utrecht geschonken wordt. Van dit Lisiduna nu wordt in dien brief ge zegd, dat het ligt „in het land op de Eem" hoewel thans de waterloop daar „Luntersche beek" heet. Ook schonk Karei de Groote bij denzelf den giftbrief Henschoten (ten W. van Woudenberg) aan de genoemde kerk, van welk woud gezegd wordt „dat het ligt aan beide zijden van de Eem". Die naam Henschoten of Hengschoten beteekent m.i.Heems- coten, d.w.z. de koten of kleine wo ningen aan de Eem, waarvan nog een beekje over is. De tegenwoordige Eem ontstaat bij Amersfoort aan de Koppelpoort uit de samenvloeiing van verschil lende beken, waarvan de Luntersche en de Barneveldsche de voornaamste zijn. Deze beken brachten van lie verlede veel zand in de rivier, zoo dat ten laatste geheele gedeelten dicht of „verland" lagen. Voor de opko mende stad Amersfoort was het na tuurlijk van groot belang om dezen zeeweg bevaarbaar te houden en ook voor de bewoners der Geldersche Vallei was een goede afwatering naar zee onmisbaar. Dat ook Soest, Baarn en Eemnes een bevaarbare Eem goed konden gebruiken, spreekt vanzelf. Toch behielp men zich met den halfverlanden waterweg aanvankelijk zoo goed en kwaad het ging. De schepen konden bijv. reeds in 1400 niet verder uit zee de Eem opvaren dat tot Soest (De Melm). Hier werd de lading in kleinere booten verder naar Amersfoort vervoerd, wel een bewijs hoe ondiep het gedeelte tus- schen de Koppel en de Melm was. (Natuurlijk bezonk daar het zand uit de Veluwsche beken het eerst). Deze ondragelijke toestand heeft jaren geduurd. Men besteede toen nog weinig zorg aan den waterstaat, terwijl ook de binnenlandsche twis- sten daartoe niet bevorderlijk waien. Eerst arel V gaf kort voor zijn af stand bevel om de Eem te verdiepen en te verbeteren en wel van de Kop pel tot aan de Melm (Maart 1554). Die verbetering bestond in het graven van een nieuwe bedding, meer naar de zijde van Soest heen en wel van de koppel voorbij isselt tot de Drie Sluizen toe. (Het oude bed staat op de meeste kaarten nog als „Oude Eem" geteekend). Reeds in 1550 had de Keizer aan zekeren Jacob Darksz vanDantzig octrooi verleend tot het uitdiepen en verbreeden der Eem en wel van de Koppel af tot voorbij een „plaetse gheheeten de mellum omtrent Soest, alwaar scepen daegelixaencomende sijn" (d. w. z. daar masten ze uit zee Tomende lossen). Cje diepte zou minstens 5 voet moeten bedragen, de breedte boven 35 voet en op den bodem 30 voet. Hiervoor zou hij ontvangen 240.000 gulden, voor die tijden een ontzag gelijken som. Het schijnt echter, dat de aannemer dit werk niet aangeduvft heeft, althans, we zeiden het -reeds, slechts 4 jaren later volgde het kei zerlijk bevel van de uitdieping der Eem. Dit bevel is zeer uitvoerig, er blijkt o.a. uit, dat alle dorpen, die bij de Eem als waterweg of als afwatering belang hadden, een bepaald getal gravers moesten zenden; bijv. Soest 10 man, Eembrugge 6 (het was toen grooter), Eemnes-binnen 4, Eemnes- buiten 15, Baarn met de Vuursche 5. Bunschoten 16, Amersfoort 13 (be nevens nog f 1000), Hamersveld 6, Snorrenhoef en Santbrink (twee hof steden bij Amersfoort) 2, Stouten- burg 7, Renswoude 6, Woudenberg 10, Hoogland en Overzeldert 10, Emiclaan (d. w. z. huis aan de Eem, een buurtschap onder Hoogland) 6, enz. in 't geheel 143 gravers. Bovendien moesten de bewoners aan de Veluwsche beken nl. Lunte- ren, Scheipenzeel, Hoevelaken, Bar- neveld, Voorthuizen en Bennekom samen 300 gulden bijdragen, terwijl Gillibert van Schoonebeek, de groote vervener van Veenendaal, 700 gulden moest betalen. Hij had nl. een kanaal van Veenendaal naar de Luntersche beek mogen graven tot afvoer van zijn turf, dit kanaal heet de Broek- sloot (de waterloop door 't Broek, of lage gronden) of Schoonebeker Grift. Toch schijnt deze verdieping en verbreeding der Eem niet afdoende te zijn geweest, want herhaaldelijk moesten de dorpen van Eemland op nieuw gravers zenden, zoo bijv. in 1580 te zamen 80 man gedurende 30 dagen. Vaak wilden de dorpen zich aan dezen last onttrekken dien alleen aan Amersfoort opdragen, maar zij wer den er dan van hooger hand toe gedwongen. Zoo lezen wij bijv. dat de beide dorpen Eemnes op 5 Juni 1590 eenige gravers hadden gezonden om het hun aangewezen stuk uit te diepen, maar dat de gravers er den volgenden dag al genoeg van hadden, en zoodoende maar thuis bleven. Daarom stelde Amersfoort op kosten van Eemnes 26 menschen aan, die het genoemde vak behoorlijk uitgroe ven tegen een dagloon van 6 stuivers. Hetzelfde geschiedde ook met Soest en Bunschoten. Wordt vervolgd. Aangiften en Adviezen. Maandags en Donderdags nam. 2-4 u. Woensdags en Vrijdags voorm. van 91/2-I T/s uur- En verder naar overeenkomst. Billijke tarieven. De Oud-Inspecteur der Gem. Belas tingen van Amsterdam, G. J. LANDWEER, Nieuwerhoekstraat 10. Burgerlijke Stand Geboren Pieter v. v. P. G. Vos en C. G.M. v. Everdingen. Adrianus Jacobus z. v. M. C. Burgers en T. H. Hofman. Eduard Jacobus z. v. J. M. v. d. Berg en J. M. v. Ee. Wouter z. v. J. Muis en G. v. d. Brink. Ondertrouwd W. F. Jacobs en G. P. H. Koppen. Getrouwd H. H. G. Beuke en A. Schimmel. L. v. Maarseveen en G. Starink. Th. Chr. Gresnigt en A. C. Staal. E. B. Hoolwerf en S. E. F. Weekhout. Overleden E. v. Nigtevecht, oud 22 jaar, echt- gen. v. G. v.Wijk. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Timmerlieden 0 Grond-arbeiders 5 Losse arbeiders 10 Kantoorbedienden 3 Chauffeurs 1 Behangers 0 Schrijvers 1 Slagers 1 Metselaars 0 Opperlieden 1 Schilders 0 Land-en tuinbouwarbeiders 2 Metaalbewerkers 0 Stucadoors 0 Huisknechten 1 Heer. ment van h« W. Arendsen, aannemer wonende te Soest is bepaald le. dat de schuldvorderingen bij ondergeteekende moeten worden in gediend vóór 6 Juni 1924 en 2e. dat de verificatie vergadering zal plaats hebben op Maandag 16 Juni 1924 des voormiddags te 101/2 uur. in het Gerechtsgebouw aan de Hamburgerstraat te Utrecht. De Curator Mr. L. STADIG. Amersfoort. Mei 1924 Arnhemscheweg No. 17. te koop, 23/,; H. P. zonder gebreken; prima banden; 3 versnellingen en vrij- ioop. Lamp, Hoorn en Claxon. Lliter- sten prijs f200.—. Te bevragen HOENDERPARK „LABOR" Beukenlaan 27, Soest. Tel. 42. DOUGLAS 4 P.K. zoo goed als nieuw, wegens vertrek naar Buiten land. Moet weg voor elk aanneme lijk bod. Te zien Nieuwstraat 24B. Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Hemelvaartsdag, voorm. 10, uurDs. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10x/2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Geref. Bond 's Avonds 6 uur (Rembrandtzaal) Ds. I. Kievit, Baarn. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. A Radix. Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W, Falter. Adv^ttêniisri. ZONDAG 24 ME! AANWEZIG ZONDAG 24 MEI AANWEZIG - Het behaagde den Heere, na een langdurig, doch bijzonder ge duldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid van onze zijde weg te nemen, in de vaste hope des Eeuwigen Levens, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder. Dochter. Zuster, Behuwdzuster Tante, EVA VAN NIGTEVECHT, op den leeftijd van ruim 22 jaar j Uit aller naam G. v. WIJK. Soest, 17 Mei 1524. Beckeringhstraat 32a een Motorrijwiel F. N. geheel nieuw, voor spotprijs bij G. LANDMAN, Soestdijk. gevraagd; des Zaterdags den geheclen dag. andere dagen tot 12 uur. A. KOPPEN, Kerkpad 53 Z. Z. Mevr. PIE, Julianastraat 48a. vraagt voor alle huiselijke bezigheden, ook tafeldienen, boven 20 jaar. Aanm. 's avonds na 8 uur. Eigendomsweg No. 8, Soest. te koop (Pitriet) merk de Ridder, nabij halte Soestdijk. Keurig onder houden. Adres te vernemen bij dit blad. te koop Rhod Island en Barnevelders 10 ct. Gekr. boerenkippen 9 cent. Adres Praamgracht 27, bij de Veen- huizer Tol. Beste Zeeuwsche kleiaardappelen f6.50, f5.50 en f4.50 per mud. 12 ct., 10 ct, en 8 ct. per kilo, franco thuis a cotant. W. Verweij, Ach terweg 2. wegens overcompleet, 1 prachtig eiken Buffet met spiegels, Tafel, een 2 en een 1 pers. ledikant. Te bevragen Wilhelminastraat 15, Soestdijk. Mejuffrouw P. SIZOO, „Braamhage" Soestdijk, vraagt te koop levende Riviervisch om een vijver te bevolken. Tenten (sterk, waterdicht, licht) in diverse maten. Plunje-zakjes met ko peren ringen, gummi-waschbakjes, grondzeilen enz. „MYTV AL" Soest Soesterbergschestr. 15a. van 1 Juni tot 1 October, een MEISJE voor de vacantiekolonie aan den Dolderscheweg, kunnende koken en genegen huiswerk te doen. Inlichtin gen bij Mevrouw BECKERINGH. op „EIKENHORST" Soest. Duitsche Herdershond 11 maanden, goed gedress, Waakhond, f 40.--. Kerkpad Z. Z. 39. tegen 15 Aug., op mooie stand te Soestdijk, een huis. bevattende 2 kamers met Suite, Hal, Keul< en, Closet 2 Slaapkamers en Zolder. Br. onder No. 335 buv. van dit blad. gevraagd, tegen hoog loon. Adres te vernemen bur. van dit blad. flink meisje van 9-3 uur. Zondags vrij Middelwijkstraat No. 28. prijs f12,—Moet iederen toerist bij zijn uitrusting hebben. „MYTVAL" Soest. Soesterbergschestr. 15a. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie inrichting Voor het aanleggen an onderhoud van tuinen beveelt zich beleefd aan H, van Dijk Postweg 2, Soesterberg zijn onvolmaakt, wanneer men niet in bezit is van onze hoogfijne en zeer geroemde Dagelijks versch verkrijgbaar Brood- en Banketbakkerij. Verlengde Kolonieweg 7. EIGENDOMSWEG Woonhuis (waar ook bestellingen kunnen worden aangenomen) NIEUWEWEG 28, Telefoon 144 Aangeboden alle soorten KOOLPLANTJES. Verder Snij- en Knolselderie. Prei (voor sla). Slaplantjes, Stam-snijboo- nen-planten enz. enz. Verder PER POND 70 CENT. Verschillende modellen Lage prijzen. Reparatiën aan alle uur werken. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENNIAGAZSJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting. Uw aangewezen adres voor Groenten en Zuidvruchten Is en blijft Beleefd aanbevelend, OAÜELiJKS THUIS BEZORGD Aangifte nieuwe leerlingen bij het hoofd der school. De nieuwe cursus begint 1 September. Behalve in de vakken van 't gewoon lager onderwijs wordt les gegeven in de drie moderne talen en wiskunde. Opleiding voor Mulodi ploma's A. en B. en voor H. B. S., Lyceum, Kweek- en Normaalscholen. HBBHfflHBBÖBBHBHHHHHHBHHHrsnHBBnHBMiBaBfilëBBaaBMIIBBg Verkrijgbaar 5

Soester Courant | 1924 | | pagina 3