rriisueriagins LABOR Anthraciet H.6. Cracner's Betiangerij-iïleuliileerinr MOOI GOOI J.H.W.HIRDES CORRY LUYT Piano Leerares The F. M. Ture De groote Zomer-Opruiming Woningbureau' G. J. SMIT (ONS BOEKENHUIS) A. BENNING's VERKOOPHUIS Wij gaan nog steeds door OPEN BRIEF Sophiaiaan 13 OPEN BRIEF Ziedeadvertentie's. N.V.L.deRuiter&Co Brandstoffenhandel F. H. KROONSBERG begint Maandag 21 Juli. ueie Hoopjes in restanten Linoleum. ZeiidoeH, Tapijt, Loopers, cocosarliHeien, ais serre- en Dalmanen, gang- en uoordeur mallen enz. smyrna, Uliton. AKminsieren Taois Beige Harpetien in alle maten en Kwaliteiten, uiterst voordeelige prijzen, ingepaste manrasgordijnen, tütrages, Tule en iieteidoeK. ook mei schulp. Fantasie, ueiuet en moquette TaieiKieeden en DivanKieeuen, Kussens, Theewarmers en Kleine Kleedjes- IJzeren en Houten LedlKanten mei staaldraadmatrassen, uioüen, Katoenen en oonzen Dekens, Huiden, uachten en uoet- zaKKen moeten verKocht zijn voor de nieuwe Komen. Koopjes. D. F. VOIGT Gillettemesjes ARMBAND HORLOGES P. MAN Steenhofstr.5-Tel.S45 3e Jaargang No. 29 Gecontroleerde oplaag 2700 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 19 Juli 1924 soEmnEMB Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond. Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk - Telef. 181 ADVERTENTIËN van 1-5 regels f0.75. Iedere regel meer fü.15. Bij contract groote korting Advertenties tot Vrijdagmorgen. Te Soesterberg tot Donderdag 12 uur Baarn - Filiaal Soest met de uitverkoop van een partij speelgoederen. Groote sorteering emmertjes, zandvormen, schepjes hoepels enz. Heeft U onze voordeelige Huishoudzeep al eens geprobeerd? Dubbel stuk slechts 15 cent. Het adres voor vischartikelen. Het adres voor vischartikelen. Ingezonden stukken. (Bulten verantwoordelijk^, id der Redactie.) aan hetRaadslid W.A.Heijnings Nu is het weder Dindagavond, 15 Juli en nog is U niet zoo vriendelijk geweest mij op mijn vraag, door wie of wien het alom bekende laster praatje aan U is medegedeeld, te antwoorden. Indien U er zoo tegen op ziet dit te doen, dan vraag ik U in gemoede, waarom U er niet tegenop gezien hebt de nu alom bekende vraag te stellen; 't is onbegrijpelijk. In mijn eersten brief schreef ik, dat mijn tweeden brief niet vriendelij ker zou zijn dan den eerste, doch hierop ben ik teruggekomen. Ik meende n.1. met een gevaarlijk mensch te doen te hebben, maar nu ik de plaatselijke bladen ingezien heb. krijg ik werke lijk medelijden met li (als het ten minste waar is, wat men schrijft, wat U op de heide vertoond hebt) I Ik geloof dan ook, dat li nu wel zult inzien, dat U het slachtoffer zijt geworden van iemand, die zich ach ter li verschuilen wil, precies zooals ik in mijn vorigen brief schreef over het systeem der zakkenrollers. Nu waarde Heer, ik zou hem of hen, die U er zoo hebben laten invliegen, ook maar niet sparen; laat hem of hen de gevolgen van hun minne daad zelf maar dragen. Bij alles, wat ik nu weet staat het mij tegen li ook nog te antwoorden op Uw andere vragen aan B. en W. over Sophialaantje en verbindingsweg Spoorstr.-Julianastr., Horh aangezien ik het in mijn vori gen brief beloofd heb, wil ik dit antwoord niet schuldig blijven, ook om anderen, die de ware toedracht der zaak niet kennen, in te lichten. Eerst dus maar over het Sophialaantje. Allereerst zij "vermeld, dat ook ik niet van dergelijken bochten houd, doch de Heer van Vliet was van meening, dat iedere automobilist of voerman om die scherpe bocht lang zaam zal rijden. Doet hij dit niet, dan beloopt hij kans zelf een ongeluk te te krijgen. En ik geloof, bij nader inzien, dat de Heer van Vliet gelijk heeft. Op de tweede plaats breng ik on der U aandacht, dat de begrooting en teekening van bedoeld laantje door den Raad zijn goedgekeurd. U hadt dus bij de behandeling ervan aan merking kunnen maken. Wat de bocht bij het huis van v. d. Velden betreft, geef ik toe, dat dit een kleine fout geweest is, die door een samenloop van omstandigheden is ontstaan, doch een fout, die gemakkelijk kan en zal hersteld worden. De kosten ervan zullen pl. m. f8.— bedragen en des- ge wenscht door mij gedragen worden. Nu wat betreft het stukje nieuwe straat Spoorstraat-Julianastraat. Het uitbreidingsplan met begroo ting van kosten zijn door den Raad goedgekeurd de steenen voor dat werk zijn in overleleg met den Heer van Vliet en onder goedkeuring van den Burgemeester en Wethouder van den Berg gekocht. (Wethouder de Koning was niet aanwezig,) ter wijl het begin van het werk in het weekrapport vermeld was. Ik wist dus niet beter, of alles was in orde en bovendien was door B. en W. al eenigen tijd te voren vergunning gegeven om aan dien weg te bou wen. Dat huis was al geheel klaar. De eigenaar daarvan drong er bij den Heer van Vliet op aan met dien weg te beginnen, aangezien hij anders zijn huis niet kon verkoopen. Zoo doende heeft de Heer van Vliet mij minstens diemaal gevraagd toch spoe dig met dien weg aan te vangen en, aangezien er voor mij geen enkel beletsel was. ben ik zoodra mogelijk begonnen. Ik geloof dat, wanneer ik anders gehandeld had, ik een beris ping zou verdiend hebben, maar waar in ik nu misdaan heb, weet ik niet. Voorheen was het gewoonte, wan neer door den Raad iets goedgekeurd was, met de uitvoering te beginnen. Nu wordt een andere meening voor gestaan, die ik gaarne wil eerbiedi gen. doch men kan niet altijd precies eens anders gedachten of wenschen kennen. Eveneens kan men moeilijk van mij vergen, dat ik bij eene ge legenheid als boven omschreven, eerst eens alles ga uitzoekener dient toch ook eenig vertrouwen te bestaan. Wanneer altijd met alles gewacht moet worden op schriftelijke opdrach ten, dan zitten wij hier in minder dan geen tijd midden in de bureaucratie, hetgeen, terecht, immer zoo gelaakt wordt. Bovenstaand behoeft echter geen aanleidng te geven tot schade voor de gemeente. Indien er niet betaald wordt, (dit zal echter wèl gebeuren) zal ik al 't gedane werk betalen en, desgewenscht, de steenen overnemen. Gaarne zou ik den aandachtigen lezer van dezen brief nog eenige in lichtingen geven, die op een nauw verband tusschen deze vraag en die over de paarden v. ijzen ten einde echter niet onnoodig te kwetsen, zal ik hiermede wachten, totdat de nood zakelijkheid er mij toe dwingt. Hoe gaarne zou ik echter willen, dat zij, die al die pietluttigheden zoo uitzoeken, eens hun aandacht schon ken aan de hier heerschende verniel zucht; dèn deden zij tenminste ver dienstelijk werk en lieten anderen in vrede arbeiden. TADARTS bij de Emmalaan, Soestdijk. Spreekuur eiken dag 9-11 en 1-4 uur. Hoe kort is het nog geleden, dat op één dag van meer dan 30 boomen de bast geheel of gedeeltelijk was afgesneden! Het is nog geen 14dagen geleden, dat de rollaag van de Em- mastraat was opgehaald en den vol- genden morgen, waren alle steenen I er weder uitgehaald of omgetrapt. Het is gebeurd, dat bij het pooten van boomen aan de Anna Paulowna- laan des morgens alles om en uit getrokken was. Ik kan mij niet voorstellen, dat dit door niemand gezien wordt. Wan neer daórvan nu eens werk ge maakt werd, dan zou dat heel wat verdriet en schade voorkomen, ter wijl de vernielzucht spoedig beteu geld zou zijn. Soest. 15 Juli 1924. H. VAN KLOOSTER. aan den Weth. VAN DEN BERQ. Bij 't nazien der Raadsverslagen kom ik tot de ontdekking, dat U in de vergadering van 6 Juni 1924 van mij eene besliste onwaarheid hebt gezegd. Het Raadslid Hilhorst heeft er U op gewezen, doch de andere leden schijnen het niet te hebben begrepen. Om dit misverstand uit den weg te ruimen, verzoek ik U in de eerst volgende Raadsvergadering de on waarheden, die li in bedoelde ver gadering gezegd hebt te herroepen. Indien U hieraan geen gevolg geeft, zal ik mij verplicht zien de geheele geschiedenis te publiceeren. Soest. 15 Juli 1924. H. VAN KLOOSTER. Mijnheer de Redacteur. Van bevriende zijde werd de aan dacht van ondergeteekende gevestigd op een van de hand van den Heer D. v. d. E. in „De Soester" opge nomen artikel, waarin onderstaande critiek over „Braamhage" voorkomt. Behalve deze grootere huizen is onder de laatste bouwerij nog slechts één groot huis te vinden n. 1. de woning onlangs op het terrein van „Rust-oord" (Burg. Grothestraat, verrezen. Hier was gelegenheid ge weest om nu eens een mooi huis te zetten en een bekwaam architekt iets fraais te doen bouwen. Helaas is er een huis verrezen, dat wel de aandacht trekt door den ruimen opzet, maar dat niets moois heeft. Reeds wat kleur betreft, doet het witgekalkte huis met het daartegen sterk sprekende glanzende roode dak onaangenaam jaan. Omtrent den bouw valt weinig te zeggen; de toegangsdeur in zoo'n groot huis had wel wat aanzienlijker mogen zijn en de plaatsing der schoorsteenen, buiten tegen de muren geplakt en daarna hoog uitstekend boven de dakgoot, is verre van fraai te noemen. Dat de bewoner tegenover zijn huis geen onaanzienlijke huisjes wil zien, heeft ten gevolge, dat ook daar grootere huizen zijn gezet. Jammer, dat des bewoners schoonheidsge- voel niet in botsing blijkt te komen met de onmogelijke hooge houten schutting, die naast zijn tuin staat. Wij moeten nu overgaan tot de kleinere huizen, die echier in een „vervolg" behandeld zullen worden. Hoewel lezer van die courant ont ging steller dezes het gewraakte ar tikel- Vooral de plaatselijke bladen ten platten lande bevatten in den regel zoo weinig gezonde critiek en zoo veel dat naar persoonlijke of kliekjes belangen, persoonlijke sympathiën of antipathiën riekt, dat men bij het lezen dikwijls een gevoel gvan wal ging of ergenis niet kan onderdrukken en al gauw de gewoonte aanneemt die dingen maar ongelezen te laten. Geen liefhebber zijnde van een courant uit te spinnen is steller dezes altijd blijde als hij er iets in tegen komt, dat hij gevoegelijk over kan slaan. Dit meende hij ook, dat het geval was met de artikelen over huizen en wegen in Soest, van den Heer D. v. d. E. Ongelukkigerwijs maakte een kennis, die meer met „Braamhage" dweept dan het verdient, hem op het artikel attent en was hij beleefdheids halve wel genoodzaakt er inzage van te nemen; een inzage die hem aan leiding geeft ,11 te verzoeken hem eenige plaatsruimte te willen afstaan. Alvorens tot het eigenlijke doel van deze te geraken, moet hij den Heer v. d. E. op eenige vergissingen attent maken. „Braamhage" is niet gewitkalkt.. doch geselikaat, terwijl de schoorsteenen er niet tegen zijn geplakt, doch zijn gevormd door uitmetselingen, door den ontwerper zoo gedacht om het gezicht op den anders vrij langen zijgevel en het dak te breken. Iemand als den Heer v. d. E.. die zich 'geroepen acht het werk van anderen in het openbaar aan afbre kende critiek te onderwerpen, moet wel een tot oordeelen bevoegd des kundige zijn, die als zoodanig het verschil moet kennen. Het klinkt zoo opzettelijk klelnee- rend „Gewitkalkte muren en aange plakte schoorsteenen". Het kan toch des heeren v. d. E 's bedoeling niet zijn eens anders werk af te kammen, of alleen iets onaangenaams te zeggen? Ondergeteekende wil veronderstel len van niet, nog mag hij, zoolang hij niet de eer heeft ZEd. te kennen, aan onkunde denken. Rest hem het als een slipping of the pen te be schouwen. Toen besloten werd. dat onder de Directie van steller dezes op het oude Rustoord een nieuw gebouw zou verrijzen, was het zijn stellig voornemen te trachten iets te stichten, dat in de eerste plaats aan zijn eigen schoonheidszin zou beantwoorden, doch in de tweede plaats ook die van anderen zou kunnen bevredigen. Tot heden was ondergeteekende nog al tevreden met het verkregen resultaat, waartoe niet weinig bij droegen de bevi ijzen van instemming door tal van Soestenaren ondervraagd gegeven. Ook de uitroepen van bewondering van doorgaande wandelaren, wiel rijders en andere passanten, alsmede de bijzondere aandacht, die „Braam hage" van zoo tal van inwoners blijkbaar trok en blijft trekken, lieten niet na hem in den waan te laten, dat de plaats niet alleen hem zelve doch blijkbaar ook andere voldeed. Na het lezen van het artikel van den hem onbekenden Heer v. d. E. kan „Braamhage" hem niet zoo ge heel en al meer voldoen en is hij gewoon troosteloos. Ondergeteekende begint te gelooven dat die bewijzen van instemming slechts verlakkerij en die uitroepen van verwondering eigenlijk verkeerd begrepen uitingen van afkeuring zijn. Hij houdt evenwel goeden moed en blijft bezield met het ernstige ver langen het bovenstaande zoo noodig te verbeteren. Doch wat en hoe Hem dunkt, hij kan niet beter doen, dan, waar hij zelf blijkbaar faalde, zich te wenden tot den Heer v, d. E. die stellig zijn sporen op bouwkundig gebied zal hebben verdiend en op erkelijk grootsche werken zal kun nen bogen. Ondergeteekende twijfelt niet of ZEd. zal in het belang van Soest bereid bevonden worden hem van advies te dienen. Doch nu komt de moeilijkheid Steller dezes heeft namelijk niet de eer ZEd. te kennen en vanzelf zich ook geen oordeel kunnen vor men over ZEd's werken. Het is daarom, dat hij zich door deze tot ZEd. wendt met beleefd verzoek zich wel aan hem te willen kenbaar maken, in de hoop, dat de daarop te volgen kennismaking er toe moge bijdragen, dat in Soest een aan tal gebouwen verrijzen, die aan ver vulbare eischen van schoonheid en smaak voldoen. Steller dezes sprak in deze steeds van den Heer v. d. E.. Andere mo gelijkheden onbesproken latende, kan het even goed een jong heer als een oude juffrouw zijnzoowel het ar tikel als de onderteekening laten beide mogelijkheden open. Mocht ondergeteekende zich hebben vergist en de gewaande heer eigen lijk een dame zijn, dan zal HEd. onder de gegeven omstandigheden hem de onjuiste betiteling wel niet ten kwade willen duiden. U bij voorbaat dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, M. IBURG. Diploma M. t b. d. T. Voor boglnnenden en verge vorderden. Nieuweweg 95 - Soest Doet daar uw winter-voorraad van op. SUCCES GEGARANDEERD Soest - Nieuwstraat 14, Telefoon 103 Baarn - Terrein S.S. - Laanstraat Telefoon 274 en 83 AFGELUISTERD. Piet. Nu kom ik eens kijken naar je snij- en spercieboonen, naar je tuin en naar je welstand. De vorige keer moesten we 's nachts om twaalf uur ineens afbreken. Hoe gaat het sinds verleden week? Klaas. Best hoor, met ons en met de boonen ook. Gaat het met jou ook goed? P. Ja hoor, gelukkig wel. KI. Wat een nieuws, verleden Za terdag in het „Soester Nieuwsblad"! P. Nou 1 die wat verdient, die moet wat hebben, zegt het spreekwoord. KI. Zeg, da's waar ook, wat bedoelde je nou met dat rar-i antwoord, dat je verleden week gaf? P. Raar antwoord? - KI. Ja, 'k bedoel dat e.itwoord, „voor de eerste maal". *roen ik thuis kwam, dacht ik, vat bedoeld hij daar nu mee; P. Daar bedoelde ik niets mee, dat was alleen maar een „veiligheidsklep", dat je niet zoudt denken, dat ik 't al eens aan een ander verteld had. KI. O, bedoel je dat! Ik dacht, dat je er wat anders mee bedoelde. P. Zoo, wat dan? KI. Die eene wethouder hier heeft toch ook die woorden gebruikt, om te probeeren te verdedigen een ongemerkt binnengeloosde veran dering in een contract. P. Ja, maar al de woorden, die ik gebruik, heeft een ander ook al eens gebruikt. Maar nu je het daar over hebt, ja, dat was ook wel een heel gedurft stukje. Een contract of verordening, door den raad eenmaal vastgesteld, zoo maar op eigen houtje gaan wijzi gen, terwijl die wijziging heel niet aan de orde was. Gelukkig, dat één der raadsleden het in de gaten had. KI. Dat was toch eigenlijk een be- leediging voor den raad P. Nou en ofMaar ik denk dat de raadsleden voortaan wel wat nauw keuriger de zaken van B. en W. zullen controleeren. KI. Waarom deed die Wethouder dat nu? P. Eigenlijk is dat iets van B. en W. maar de wijze, waarop de Heer v. d. Berg deze zaak verdedigde, stempelde hem wel tot den vader van de gedachte „voor de eerste maal". Het zou kunnen zijn, zoo lezen we in 't verslag, dat de ge meente-architect vertrok en wij bij voorbeeld een ingenier voor hem in de plaats kregen, dan zouden wij verplicht zijn, zoo iemand te benoemen tot directeur van het bedrijf. KI. Dat gaat wel een beetje lijken op de geschiedenis van Koeienberg! P. D'r zijn meer hondjes die Fanny heaten. KI. Ja, da's waar. Maar die m'nheer v. d. Berg schijnt niet veel ver trouwen in de capaciteiten van zoo'n ingenieur te hebben, aange zien hij bang is, zoo iemand het directeurschap over het grondbedrijf toe te vertrouwen. P. 't Is een reuzenpluimpje voor den gemeente-architect, dat is dus de man, die we hier hebben moeten, laten ze zich spiegelen aan Koeien- berg, waar een onpractische inge nieur kwam. inplaats van een dóór en dóór practische architect. KI. Ja, je begrijpt er soms niks van. P. Jammer was het, dat de heer v. d. Berg met den Heet Heijnings (die zulke rare vragen kan doen) later, bij de vergadering weer met iets anders aankwamen, n.1. salaris vermindering met f500.— voor den architect. KI. Toen kwam de aap uit de mouw, zegt het verslag. Zouden die heeren altijd zoo'n aap bij zich hebben? P. In ieder geval zullen de raadsleden ter dege hebben op te letten. KI. 't Is een rare boel, op zoo'n ma nier gaat het vertrouwen geheel weg. P. Zeg dat wel, telkens hoor je weer van vodjes papier. KI. 'k Zal je wel vertellen, dat er wel lui hier in de gemeente zijn, die ik voor geen cent vertrouw of geloof, 'k Vertrouw ze niet voor m'n l?elangen, en niet voor m'n spaarpenningen. P. Zoo wie zijn dat dan? KI. Dat durf ik niet harop zeggen, want ze luisteren alles af. P. Zeg het dan maar zachtjes aan m'n oor. KI. Pswswswswswswst. (onverstaan baar). P. O, dié, neen, dié vertrouw ik ook niet'verder dan ik hem zie, maar dat moet je niet hardop zeggen, want als je geen bewijzen hebt, kom je ook in moeilijkheden, net als m'nheer Heijnings, die wou ook wel. dat hij het zachtjes ge zegd had, dat van m'nheer van Klooster. Kl. Nou wat anders. Zou wethouder v. d. Berg, dat adres van die men- schen in de Torenstraat, verloren hebben P. Ja hoor eens, daar weet ik niets van, hij weet het zelf niet meer, of 't ie 't gekregen heeft of niet, en hij, weet niet waar het is, hoe moet ik dat dan weten? Als ik wist, waar 't was, zou ik 't hem gauw gaan vertellen, want ik ge loof, dat het voor hem een nare historie is. Kl. Ze zijn er ook al voor bij den burgemeester geweest. P. Zoo? en KL. Die wist heel niet waar die m'n heer 't over had, en 't was ook niet met hem besproken, maar de burgemeester heeft toch direct ie mand gestuurd, om die zaak te onderzoeken. P. 't Is tegenwoordig in den raad een leuke boel, nu we zoogenaamde intellectueelen hebben, Als de raad de eene week een voor stel of verordening of maatregel aanneemt, moet hij er de volgende week op terug komen. LAANSTRAAT 61 - BAARN - TELEFOON 119 Sumatra Sigaar. Zeer licht. van Weedestr. 36a, Soestdijk. De eene keer zijn de stukken niet in orde, de andere keer zijn ze niet volledig, dan weer is 't overhaast in een geheime vergade ring behandeld, nu weer is er een adres zoek, verleden week „voor de eerste maal" een oude schoen in de soep, als veiligheidsklep, dat je niet alles gelijk zou inslikken, en zoo ga je maar door. Kl. Ik denk dat wethouder v. d. Beig liever een bankbiljet van 1000 kro nen had verloren. P. Hou op, man. 'k Heb eens een keer een rapport van school ver loren, en 'k dor^t het niet zeggen tegen m'n vader. Eindelijk vroeg hij er naar, en ja. 'k was bet verloren. Hij vroeg toen een duplicaat aan en toen bleek, dat het geen al te best rap port was. Z'n eerste gedachte was toen, dat ik het misschien „verdon keremaand" had, maar toen ik hem verzekerde, dat 't me heusch speet, dat ik 't verloren was, (en dat was ook zoo), toen kreeg ik een schrobbeering over m'n minder goede cijfers, en van dien tijd heb Ik geen slechte of minder goede rapporten meer gehad. Ik was het bewuste rapport ver loren met slootje springen, dat kwam later uit, doordat ik tegen m'n va der ook gezegd had alles wat ik dien middag had uitgevoerd. Eerst baasje-over-gesprongen, toen sloot je-gesprongen, toen vergesprongen, en eindelijk met een polstok hoog- gesprongen. Kl. Je had dus niets als rare spron gen gemaakt. P. Ja, zeker, ik wil maar zeggen, dat ik toen door al m'n rare sprongen, want als jongens doe je soms rare sprongen, dat rapport verloren had. Kl. Zou dat adres nu nog terecht komen. P. Ik weet het niet, maar ik denk van niet, want m'nheer v. d. Berg zal wel overal goed gezocht heb ben maar ik ga naar huis, 't wordt zoo zachtjes aan m'n tijd. Kl. Ja, 't wordt bedtijd, wanneer kom je weer terug? Ik wou nog eens over koeienberg praten. P. Over Koeienberg? Kl. Jal ik wou wel eens weten, of daar ook een schoonheidscommis sie was. en of die ingenieur daar Landhuisstof, eigen apparte dessins, Cretonne, Pluchette, Serge en Peluche voor overgordijnen. Afgepaste overgordijnen in linnen en serge, extra koopjes. Alle prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Verkoop uitsluitend contant. Goederen worden gedurende den uitverkoop niet opzicht gezonden. Het magazijn is geopend van 9 tot 12 uur en van P/a tot 8 uur. Alles kan niet vooraan in de uitstalling gebracht worden, ziet men het buiten niet, schroom dan niet het binnen te vragen, het verplicht U tot niets en we laten het li gaarne zien. inzat, en of tie in de Koeienberg- sche courant schreef. P. O hij schreef in den Koeienberg- sche courant, maar onder een schuil naam en hij had al een paar b een balletje opgegooid om lid van een schoonheidscommissie te wor den als tie opgericht werd. Maar hij werd niet opgericht, en toen hij zelf ingenieur geworden was, was er geen schoonheidscom missie meer noomgï waiit hij wijt wel wat mooi en wat schoon was. maar die gem. architect wist 't niet en die andere architecten wieten 't niet en die heeren, die groote huizen lieten bouwen wis ten 't ook niet Kl. Maar die ingenieur was nu ook een intellectueel man en die an dere immers niet. Drogist - Opticien aanzetten 5 cent per stuk. Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. P. Net, zij zijn de verlichte koppen en al de anderen zijn het niet denker d deel der natie. Zij zullen wel aanwijzen, wat schoon is en dan hebben de anderen alleen maar Hoerate roepen. Maar ik ga weg hoor anders begin ik weer van voren af aan. Saluut Klaas. Kl. Boesjoer Piet. LUISTERVINK. in Goud, Zilver en Doublé. Voordeelige prijzen. H. W. SPIJKER, VAN WEEDESTRAAT 25. GOED BEDOELD. Alles beeft zijn vóór en tegen. Dat is zeker en gewis; 't Vóór om in Soestdijk te wonen? „Omdat 't goed voor je boddie is". 't Is hier niet zoo duur als Bussum Landhuisjes toch tot eiken prijs Wil je er wat meer van weten, Ga naar Man; die maakt je prijs. Moet je in Bussum 10 betalen. Heb je hier voor 5 of 6 Huis met schuur en tuin er achter, Grootte zeker 10 bij 6. 't Is hier niet druk, dat wil ik weten. Men wordt hier kalm en tevreên Heeft men gezondheid eens vergeten, Hier geldt het weer als No. 1. In den Haag of in Groot Mokum Op een derde bovenhuis Voor 6, 8 honderd gulden Voel je je toch ook niet thuis. Door ruim, gezonde Zomerwoning. Drogen grond, gezonde lucht Gaan de groote Stadsmicroben Van chagrijn tas op de vlucht. Eten smaak je hier bijzonder. Slapen doe je als een os, Dagelijks voel je je gezonder Door de lucht van 't Baarnsch bosch. Velen zoeken het zoo verre Wat zoo mooi ligt voor de hand, Sporen, vliegen tot de sterren Zien niet 't schoon in eigen land. Men gaat de Rijn op of naar Carlo. Of naar andere vreemde kust; 't Spreekwoord zegt, dit geldt vandaag nog: Wie thuis blijft smaakt kalmte, rutt. 't Menschdom zoekt en zoekt steeds verder Naar geluk, tevredenheid, Maar 't raakt door reizen en ver plaatsen, Rust, humeur en centen kwijt. EEN NIEWE BEWONER. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan en verkooop van Villa's. Landhuizen, Winkelhui zen, Bouwterreinen en vaste goederen Kroniek van de week. Sport of Spot. Londen. Naar Verschenen Zaterdag 12 Juli was een zeer warme dag en velen onzer zullen vooral na den middag hun gemak hebben gehouden om eerst tegen den avond de hoog noodige boodschappen te gaan doen. De dag van Zaterdag deed ons denken aan de ..hittegolf" van verleden jaar. Wat nu te denken van menschen die een hardloop-wedstrijd uitschrij ven van 10 K.M. lang? Wat te denken van de 45000 menschen, die er naar gaan kijken Maar eindeüjk wat te denken van de bovenkamer van het groot aantal deelnemers, die op een goeddeelsch onbeschaduwden weg in de tempe ratuur van Zaterdag 10 K.M. hard gaan loopen en zoo, dat ze er zoo wat een half uur over doen, dus 1000 M. in pl. m. 3 minuten. Welnu ze hebben hun loon ont vangen. Van het groote aantal deelnemers zijn er slechts 15 binnen gekomen. Er zal nu wel schande gesproken worden, over die anderen, die zoo verstandig waren het op te geven. Maar over diegenen, die het tot een goed eind brachten, wil ik het even hebben. En dan laat ik de sport-corres- pondent van de N. Rott. Ct. aan het woord. De Spaansche kampioen komt als vierde het stadion binnen. Hij zou het echter niet tot den eindstreep brengen, want hij stort bewusteloos neer en moet worden weggedragen. Een Italiaan treft hetzelfde lot en met schrik zit men toe te kijken wat thans gebeuren gaat. Vlak achter elkaar komen de beide Franschen Lavaux en Marchal. De eerste be reikt met inspanning van alle krach ten nog juist den eindpaal om dan in elkaar te zakken. Tragischer is het lot van den kleinen Franschman Marchal. Op 60 Meter voor het einde staat hij plot seling stil, hij doet weer eenige pas sen. doch loopt als een dronkaard te slingeren. Hij tracht zich te herstel len, doch stort ter aarde. De Franschen omringen hem zon der hem evenwel nog te helpen om dat hij mogelijk zich nog zal herstel len. Hij richt zich inderdaad nog-

Soester Courant | 1924 | | pagina 1