liddenstanils-Greilietbank SOEST II. Ld Mr.J.l.v. E S oes t e r C o n r a ii t voor Soest en Omgeving Menws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. VAN DEN BERG Co Aan- en Verkoop van Effecten t Bureau en voor Administratie I Belastingzaken t i j LA PORTE&Co*j D. F. Woigft Zaterdag 2 Aug. 1924 Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk LIPSLADEN en B€AST«JES ancasseeringen, Deposito's OVER HUIZEN EN WEGEN IN SOEST MOOI GOOI BOAZ-BANK Rente voor Deposito's Likdoorns, Eelt, Hoornvlies en Wratten Prolongatie - Coupons - Vreemd geld Incasseeren op alle plaatsen Reiscredietbrieven - Verzekering Brand-lnbraakvrije Ondergrondsche Safe ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦❖♦♦♦♦❖♦O f SOEST REISCREDIETBRIEVEN BUITENL. CHEQUES VREEMD BANKPAPIER g MUNTSPECIËN BAGAGE-VERZEKERING GilS ettemesjes No. 31 Twaalfde Jaargang Oplaag 1750 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewhcht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker ■i GELEGENHEID TOT HET HUREN VAN irjswmm IN ONZE SAFE-INRICHTING ratfiOBK (Vervolg) Wij willen nu even enkele huizen groepen der Woningbouw-vereenigingen bekijken. Het best geslaagd acht ik de groep aan den Amersfoortschenweg bij Dijkhuisstr. en Andriessestr. Vorm en kleur doen hier aangenaam aan. Jammer is het, dat de ronde winkelramen en de deur in het middendeel geheel uit het kader der overigens strak gehouden gevels valt. Het blok bij „de Windhond" met zijn afwisselend roode en blauwe daken doet niet kwaad en mist door die kleurver schillen eentoonigheid. Wel eentoonig is het blok aan de Beetzlaan. Daarbij is dit zeer leelijk geverfd. Bruin en geel bij de baksteenkleur en bij de roode daken geeft te weinig afwisseling. Jammer acht ik het, dat men de hoeveelheid steenen, die men voor het maken van een tweetal gedachtenis- banken heeft gebruikt, niet verwerkt heeft aan één enkele kleinere bank. Men had dan iets kunnen krijgen, dat een steviger aanzien had dan hetgeen men nu tot stand bracht. Onder de Vereenigingsbouw wil ik ook noemen de Amsterdamsche Stichting „Zomers Buiten" bij het station Soest- duinen, thans bestaande uit een 8-tal blokken woonhuizen, benevens een eet zaal met keuken enz. Het valt te betreuren, dat men in plaats van een landelijk aanzien aan deze gebouwen te geven, ze heeft gebouwd volgens de nieuwere Amsterdamsche architectuur, d.w.z. met de platte daken, die vooral bij grootere groepen aan de huizen zulk een kazerne-achtig uiterlijk geven, en waar door althans naar mijn bescheiden meeningi het nieuwe,- Ameterdarn.. weinig traai Is en aan dat stadsdeel een aanzien is gegeven, dat geen Hollandsch karakter meer vertoont. Komen wij nog even terug op de gebouwen van „Zomers Buiten", dan maken deze vooral door gemis van een eenigszins sprekende kroonlijst den indruk alsof ze nog niet af zijn. Ik kom nu terug op den Scholenbouw. De school aan de Beetzlaan acht ik de best geslaagde. De deur vooral is in een flinke omlijsting gezet. Minder mooi vind ik de raamverdeeling, vooral de plaatsing der kleine ramen ter weers zijden van de groote vensters. Over de horizontale raamroeden, die men ook aantreft in de naastgelegen woning van het schoolhoofd (overigens goed van vorm) had ik het reeds vroeger De naar de Beetzlaan gekeerde eindgevel der school toont een wel wat al te groot ongebroken vlak. Overigens doet het eenvoudige aanzien van dit gebouw aangenaam aan, zulks in sterke tegen stelling met de nabij gelegen Mariaschool. Vooral het middenstuk hiervan is veel te samengesteld en acht ik een groote mislukking. Het deurtje daarin is veel te klein I Waarom het terrein niet afge graven als men dezelfde trap wilde bouwen, die dan zooveel lager had kunnen beginnen of waarom anders die trap zelf niet een paar treden lager ge maakt. Op beide manieren had men een hoogere deur kunnen plaatsen. De hal had dan zooveel lager gelegen, doch daarin had men dan de ontbrekende treden kunnen aanbrengen. Het dak boven dit middenstuk is te samengesteld van vorm, het torentje is te nietig en daar door geen sieraad. De U.L.O.-School aan de Spoorstraat staat veel te veel gedrongen tegen de naastgelegen woning, waarvan de be woners dan ook zeker de bezwaren moeten ondervinden. Vermoedelijk zal langs de Westzijde van de School een straat moeten komen. Ook de daarvoor beschikbare ruimte is te gering, zoodat uit een en ander blijkt, dat een gebouw van dezen vorm niet op dit punt had mogen verrijzen. Ons dagelijksch bestuur had dit moeten inzien. De vele horizontale raamroeden „drukken" ook dit gebouw. Verder zit de schuine gevel, waarin de toegangsdeur is aangebracht hoewel op zich zelf niet kwaad van vorm wel wat vreemd tegen het gebouw aangeplakt. Van de Katholieke School aan de Steenhofstr. ziet men vanaf den open baren weg alleen de vrijstaande toegangs poort, welk poortje m.i. alleen zin had ter plaatsing van het daarin aangebrachte mozaïek-beeld. Ik hoop dat de mortel die men voor dit poortje gebruikt heeft van goede hoedanigheid is geweest, anders vrees ik, dat mettertijd de steenen van de boog naar beneden zullen vallen en misschien op eenige onschuldige kinderhoofden zullen neerkomen. De ontwerper heeft zeker indertijd gelezen van de kleefkracht der mortels, die de architect Van der Meij wilde doen uitkomen bij het „Scheepvaarthuis" te Amsterdam. Die kleefkracht (die inder daad soms sterker kan zijn dan de steen zelf) liet hij bij dien bouw uitkomen door de baksteenen vertikaal te plaatsen, in stede van waterpas, zooals meer algemeen gebruikelijk. Maar voor hoog bouw zag ik die vertikale plaatsing voor het eerst in Soest 1 M.i. is hier alle begrip van' de werking van een boog uit het oog verloren. De Nijverheidsschool wil dunkt mij geen aanspraak maken op uiterlijk schoon. De pannen der dakbedekking zijn mooi in hunne kleurschakeering. De zandsteenen draagbalk boven den ingang (het bovenliggende metselwerk draagt hierop) lijkt mij wat gevaarlijk. Misschien is zij dit niet doordat zij een sterkeren achterliggenden bouw bedekt, maar dan had men toch ook den schijn van zwakheid moeten vermijden. (Wordt vervolgd.) D. v. d. E. LICHT SUMATRA F. H. Kroonsberg, Van Weedestr. 36a Publicaftiën HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. Leguit te Soesterberg, gemeente Soest, om ver gunning tot oprichting van een herstel plaats voor automobielen en motoren, waarin verschillende machines, gedreven wordende door 2 electromotoren, res pectievelijk van 3 en 0.2 P.K., in de werkplaats, behoorende bij het perceel Oude Tempellaan no. 2, kadastraal be kend in Sectie E. no. 1257. Op Maandag 11 Augustus a.s. des voormiddags tien uur zal ten Gemeen tehuize van Soest gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek jn te brengen en deze mpn- 'ucIiïTgrefi ifteiïjSc Tóirt'è ncfitén. Zoowel de verzoeker, als zij die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Soest, 28 Juli 1924. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van H. Th. van den Berg te Soest, om vergun ning tot het uitbreiden van zijne slach terij, door bijplaatsing van een gehakt- machine, gedreven wordende door een electromotor van 1 P.K. in het perceel Steenhofstraat no. 45, kadastraal bekend in Sectie A no. 2128, om reden, dat het onderzoek nog niet zoo ver is ge vorderd, dat thans reeds eene beslissing genomen kan worden, door hen is ver- Soest, 28 Juli 1924. Burgemeester en Wethouders, Dé Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. VRIJWILLIGE BRANDWEER TE SOEST. Oefening van de Centrale Sectie op Woensdag 6 Augustus 1924 des namid dags te half acht uur. Samenkomst aan de bergplaats aan den Langen Brinkweg. De leden worden verzocht hun rijwiel mede te brengen. De Secretaris. VAN WEEDESTRAAT 11 - TEL. 68 3 dagen opzegging 372 1 maand vast 4 3 maanden vast 473 1 jaar vast5 °/0 Verhuring van SAFE-LOKETTEN BurgeHijke Stand GEBOREN Hendrik Jan, z.v. H. J. Tim merman en T. Jetten Willem, z. v. W. Kuiper en D. v. Tholen Aleida Johanna, d. v. W. v. Burg steden en H. v. Laar Johanna Helena, d. v. A. Riksen en A. C. Schwegler Theodorus, z. v. C. F. M. Geytenbeek en H. H. v. Dijk Johanna Gerarda, d. v. Joh. v. d. Hoed en A. Grift. ONDERTROUWD Klaas Roozendaal en Hendrik^ Hofland Theodorus Hend^ Jl de Goede en Sophia JacolJgers. verdwijnt door „DO-DO" Zalf. Per doos 25 ct. Verkrijgbaar bij D. F. VOIGT, Gediplomeerd Drogist, Opticien, Soestdijk GETROUWDGerardus Jacobus Lies hout en Barbara Francisca van Schalkwijk. OVERLEDENAdriaan Schoo, 82 jaar. VERTROKKEN PERSONEN. A. F. de Radder, naar Zeist, Hu)ze Boschhoek, Amersf. Str. Jac. den' Hartog, naar Loenersloot, p./a. G. A v. Ingen E. J. Dekker, naar Baarn, Kerk straat p./a. M. v. Mill C. Ruske, rjiar Zeist, Schaerweidel 72 A. Hoeder, naar Baarn, Oosterdw.str. 20 Ml E. Berns, naar Ermelo, Gesticht „Veldwijk" P. J. Woudenberg, naar Vinke- en Waverveen W. A. Beusker met gezin, naar Arnhem, Alexanderstr. 46 W. Arendsen met gezin, naar Ermelo (Op speet), Plankenhuis Werenkas N. de Gier, naar Gorinchem, Kriekenmfefkt 367a E. Bouma met gezin, naar Utrecht, L. Jufferstr. 9 J. Langenbach, naar Amersfoort, Westsingel 21. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOliST. Th. H. de Goede, Rademakersti;.| 3, van Vinke- en Waverveen H. jW. Hermse met gezin, Dorresteinweg 6,Van Utrecht N. Fennis met gezin, Steenh. straat 64a, van Utrecht R. Fleerde, Postweg 1, v. De Bilt L.J.Th. Bak kers met gezin, Rademakerstr. 25b,wan A'dam H. Zeypveld, Postweg 18,wan Zeist G. M. Kok, Verl. Schoolw' la, van Utrecht A. Chr. Baarda, Juliana- straat 26, von Wymbritseradeel J. v. Scheyen met gezin, Sophialaan 1, van Utrecht Jan Stroband met gezin, Gallenk. Pelsw. 26, van Arnhem H. v. d. Hengel met gezin, Birkstr. p4b. van Barneveld. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Ik vraag nog een kleine plaatsruimte naar aanleiding van het stuk vanj den Heer Rietveld in het Soester Nieuwfblad van 26 Juli. Ik wilde n.1. wijze(! op 3 onjuistheden in zijn betoog: j le. De Heer R. scbrnf^pogeiiair.d v jn ii n wpord/fg ~v|if raadslid is „re'cfi vaardig" fro zijn oordeel, al zou hij ook te ver zijn gegaan, want hij is door den Volks wil aangewezen om de belangen van zijn medeburgers te behartigen. Zoo schrijft U". Neen, mijnheer de Redacteur. Dat schreef ik nietl! Mijn woorden waren: „Dat iemand, die door zijn medeburgers is aangewezen.... enz. meent wanneer een onrechtmatige daad verricht is daarop te moeten wijzen, dat is een gerechtvaardigd „oordeelen". Natuürlijk is het gewenscht, dat hij zijn oordeel geeft in woorden, die zoo min mogelijk kwetsend zijn voor den betrokkene enz." Duidelijk voor wie goed lezen wil heb ik dus gezegd, dat het recht om een oordeel uit te spreken aan wezig is, niet dat het oordeel zelf rechtvaardig was. Elk goedwillend lezer zal zelfs in de laatste toevoeging moeten zien een aanmerking over de wijze, waarop het raadslid zich heeft uitge sproken. 2e. De Heer R. schrijft: „Wij behooren verdraagzaam te zijn, niet te oordeelen en niet met steenen te gooien. Dat mag alleen de man van den Volkswil zich veroorlooven. U zegt het ten minste". Ook dat heb ik niet gezegd. De man van den Volkswil mag oordeelen, maar ook hij mag niet met steenen gooien. Ik schreef immers: „Natuurlijk is het gewenscht, dat hij zijn oordeel geeft.... enz. (zie boven)". 3e. De Heer R. zegt „Eén persoon hebt U stellig over het hoofd gezien. Dat zijt gij zelf". Ook dit is onjuist. Ik schreef toch zelf: „Ook ik heb mij ongeroepen tot oordeelen gezet", waarop ik liet volgen welke redenen mij dreven tot die daad. Mijn woorden hadden misschien wat minder scherp kunnen zijn. Mocht dit de bedoeling van den Heer R. zijn, dan schroom ik niet om dit te erkennen. Mijn preek moge zooals de Heer R. zegt niet in den juisten vorm zijn geweest, ik vertrouw echter dat men de strekking begrepen heeft. Ik heb dus verder hier niets aan toe te voegen en dank U voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, D. v. d. E. Plaatselijk Nieuw&. AANRIJDING. Zondagavond omstreeks 11 uur had ter hoogte van den Heuvelweg hoek Emmastraat op den Rijksstraatweg eene aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijder. Het rijwiel, waarop was gezeten een zekere Onwezen van hier werd totaal vernield. De berijder zelf kwam er met den schrik en een weinig pijn aan den rug af. De bestuurder der auto, de Heer D. L. M. uit Amsterdam was bereid de schade te vergoeden. NOODLOTTIG ONGEVAL. Met een auto van den heer K. D. van hier was rnen Maandag j.I. aan het toeren, waarin behalve voornoemden persoon nog eenige personen uit deze gemeente waren gezeten. Een der inzittenden, een zekere W. van hier had het ongeluk ter hoogte van de Baarnschedijk, onder de gemeente Baarn uit de auto te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij onmiddelijk in het ziekenhuis moest worden opge nomen, alwaar hij reeds denzelfden dag aan de bekomen kwetsuren is overleden. Wij vernamen, dat de ongelukkige gehuwd was en vrouw en 4 kinderen achterlaat. Het behoeft geen nader betoog de bedroefheid der achter gebleven weduwe met hare 4 kinderen te beschrijven. AUTO PECH. Zondagavond te plm. 117° uur kreeg een auto, komende van het Eucharistisch Congres uit Amsterdam, waarin waren gezeten behalve de chauffeur en een heer nog 3 Eerw. Geestelijken uit Amers foort pech, doordat het vliegwiel stoornis had gekregen, waardoor dit niet meer kon functioneeren. Door den chauffeur van den heer St. van hier, de heer J. v. D. die toevallig passeerde, is het de fect spoedig hersteld en kon men weder naar Amersfoort rijden. RIJWIELBELASTINGPLAATJES. In verband met de invoering der Rijwielbelastingwet op 1 Augustus a.s. lijkt het ons niet ondienstig hieromtrent een kort resumé aan belanghebbenden en belangstellenden mede te deelen. Het belastingmerk (plaatje) moet, met de daarop voorkomende teekening naar buiten naar alle zijden goed zichtbaar be vestigd zijn, hetzij aan debalhoofd- buis of aan een der buizen van het stuur, hetzij binnen 15 cen timeter afstand van het stuur, aan de bovenhuis van het rijwiel. De hoofden van gezinnen, die in de Rijksinkomstenbelasting over het loopen- de belastingjaar niet zijn of worden aan geslagen en voor het rijwiel, dat zij voor hun beroep of 'bedrijf noodig hebben, volgens art. 1 laatste lid der wet kos teloos een belastingmerk wenschen te ontvangen moeten zich daartoe in persoon aanmelden ten kantore van den Ontvan ger der accijnzen over hunne woonplaats, teneinde aldaar eene" schriftelijke aan vraag te doen. Blijkens art. 4 der Wet is o.a. het belastingmerk ook niet vereischt voor: a. kinderrijwielen, waarvan de wielen met andere banden dan luchtbanden zijn bekleed, mits de omtrek der banden niet grooter is dan 5 centimeter; b. driewielige rijwielen, kennelijk be stemd voor gebruik door gebrekkige personen. Personen, hiervoren bedoeld, die bin nen het Rijk hun werk hebben, doch elders wonen, moeten hunne aanvraag doen ten kantore van den Ontvanger der accijnzen over de plaats, waar zij hun werk verrichten. Niet hier te lande wonende personen, die voor een tijdelijk verblijf binnen het Rijk gebruik willen maken van de vrij stelling, volgens art. 4, letter g. der wet moeten zich daartoe voorzien van een kaart, die op persoonlijke aanvraag ver krijgbaar is bij de Ontvangers der In voerrechten aan de landgrens en op de losplaatsen. Hun aanspraak op de vrij stelling moeten zij voor den Ontvanger aannemelijk maken. Het betreffende art. 4, sub g luidt als volgt: Rijwielen, die bereden worden door niet hier te lande wonende personen, die tijdelijk en niet langer dan drie ach tereenvolgende maanden binnen het Rijk verblijvenhieronder niet begrepen per sonen, die voor hun beroep of om eenige andere reden geregeld binnen het Rijk komen. POSTDU1VEN-VEREENIGING „DE ZWALUW" Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag 27 Juli een wedvlucht vanaf Schaerbeek (België), afstand 157.1 K.M. met jonge duiven. Voor dezen vlucht waren ingeschreven 206 duiven. Los 8 uur met W. wind eerst aanko mende duif werd geconstateerd 10 uur 43 min. en 36 sec. De aankomst was als volgt: P. Onwezen le. 27e, 28e. J. Mulders 2e, 6e, 20e. F. Heeremans 3e, 7e, 35e. G. Kruseman 4e, 12e, 13e, 44e. H. Pauw 5e, 9e. H. Onwezen 8e, 16e, 21e, 34e. D. Radstok 10e, 33e. J. Grift 11e. J. v. d. Brink 14e, 18e, 42e. W. Roest 15e, 19e, 23e, 25e. A. Bast 17e. J. C. de Bree 22e, 24e, 31e. G. Rademaker 26e, 36e, 37e, 43e, 45e. W. Foeken 29e, 30e. J. v. Burgsteden 32e. H. Borgst 38e. A. Priem 39e, 40e. H. v. Hengstum 41e. De op Zondag 20 |uli gehouden vlucht vanaf Lier, zal volgende week worden bekend gemaakt. OPENING SPORTVELD VAN DE VOETBALVEREEN. EN ATHLETIEK- CLUB „SOEST" OP 1 SEPTEMBER. De Voetbalvereeniging en Alhletiek- club „Soest" is voornemens om bij gelegenheid van den verjaardag van r JULIANAPLEIN 5 SOEST Tel. 163 Tel. 48 mJULIANAPLEIN 5 H.M. de Koningin aan de kinderen uit deze gemeente een feest voor te be reiden en 's avonds een avondfeest voor de leden der Voetbalvereeniging en ge- noodigden. Het terrein waarop deze feesten zullen worden gehouden, zal worden geopend 1 September a.s. en is gelegen in de Birkt. Het spreekt van zelf, dat voor dit schoone doel geld noodig is, waarom danook aan de huizen der ingezetenen zal gecirculeerd worden met eene intee- kenlijst, teneinde op deze wijze het benoodigde geld voor de voorgestelde plannen'van feestviering bijeen te krijgen. Wij juichen het plan der Vereeniging zeer toe en hopen, dat hunne verwach tingen en voorstellingen niet teleurgesteld zullen worden. Het ontwerp-Feestprogramma is als volgt 8 uur vlaggenoptocht voor kinderen, 10 uur onthaal der kinderen, 10.15 hard- loopen voor jongens van 1012 jaar 100 Meter, 10.15 hardloopen voor jon gens van 1214 als voor, 10.15 hard loopen voor meisjes van 10—12 jaar en voor meisjes van 1214 jaar als voor, 11 uur blokjes rapen voor jongens van 1012 jaar en van 1214 jaar 15 Meter, 11 uur blokjes rapen voor meisjes van 1012 jaar en van 1214 jaar als voor, 11.45 mastklimmen voor jongens van 1416 jaar en korfballen voor meisjes van 1416 jaar, 12.15 onthaal der kinderen, 1.30 gecostumeerde voet balwedstrijd, 3.15 zakloopen voor jongens en meisjes van 1012 jaar en voor jongens en meisjes van 1214 jaar 50 Meter, 4 uur touwtrekken voor jongens en meisjes van 1012 jaar en voor jongens en meisjes van 12—14 jaar, 4.45 hardloopen voor jongens en meis jes van 1416 jaar 400 Meter, 7.30 vlaggenoptocht en te 5.15 uur nog ont haal der kinderen. Te 8.45 uur zal een schitterend vuur werk dezen feestdag beëindigen (indien de kas der Vereeniging zulks toelaat). g mBANKIERSbb S MIDDENSTANDS-VEREENIGING „SOEST" Door bovengenoemden Vereeniging zal in de a.s. wintermaanden bij vol doende deelname wederom eene cursus worden gegeven in het Boekhouden, terwijl tevens daaraan zal verbonden een leergang in handelskennis, handels- rekenen, en handelsrecht. Het was het Bestuur zeer aangenaam den heer A. H. Mariens te Amersfoort, directeur der Middenstands Credietbank aldaar, weder bereid te vinden als leeraar deze cursus te geven. Het lesgeld bedraagt voor den ge- heelen cursus en per cursist slechts f 5. Leden der Vereeniging of hunnen kin deren kunnen allen aan deze cursus deelnemen en kunnen zich reeds daar voor opgeven bij den secretaris der Vereeniging den heer Theod. Wagner Steenhofstraat 58 Soest, alwaar ook naderen inlichtingen gaarne worden ver strekt. *0 VACANTIE EN L rlOONMAAK. Wegens vacantie e i, schoonmaak der scholen worden de lessen aan de Zon dagsscholen der Ned. Herv. Kerk de eerstvolgende Zondagen niet gehouden. Zij worden hervat voorzoover betreft de school aan de Beetzlaan op 17 Aug. en voorzoover betreft de school in de kerkebuurt op 24 Aug. e.k. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier werd deze week een zwerver aangehouden, die nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan. Bedoelde persoon werd naar Utrecht overgebracht. GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een stoffen ceintuur, een huissleutel, een beige damesmanteltje en een zilve ren armband. Een damestasch met inhoud, een damesspeld met steen, een portem. met inhoud en een zilveren dameshorloge. Drogist - Opticien aanzetten 5 cent per stuk Eerste Soester Electrische Brillenslijperij Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Rijks-depót voor Post- er, Rentezegels ONBESTELBARE STUKKEN terugontvangen te Soest in de 1 ste helft der maand juli 1924. 1fa. Harmsen en Verweij Amsterdam. 2. Mej. S. Elffrich, Rotterdam. 3. Rijksverzekeringsbank Amsterdam. 4. Burgemeester Soest. 5. Borssenburgplein 12 Amsterdam. 6. v. d. Heiden 7. Wed. Kroon 8. L. de Vries 9. Mej. C. J. M. Moser Soest. 10. J. Bakker Texel. 11. Lok 12. T. van Wilkens Bremen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Soest en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juli 1924. Ingelegd f24.209.66. Terugbetaald f 14.746.50. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 5122. CONCERT TE- DRIEBERGEN. Op uitnoodiging van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Drieber gen, gaf de Soester Fanfare j.1. Woens dagavond een concert, in den tuin van Hotel „De Prins van Oranje" te Drie bergen. Voor dit concert was groote belang stelling, zoowel in den tuin als op straat. Het applaudiseeren na ieder nummer was zeker een bewijs van tevredenheid, over hetgeen gegeven werd. Na afwerking van het programma, was het applaudiseeren zoodanig, dat een extra nummer moest worden gegeven. Tijdens de muziek was het heel stil en kon men werkelijk genieten. Geen geschreeuw of ander lawaai maken was te bespeuren en we dachten hierbij aan Soest, waar nog steeds door lawaai maken, zelfs door de grooteren zooveel van de schoone muziek verloren gaat. CONCERT. De Soester Fanfare zal hedenavond een concert geven, in de muziektent tegenover het raadhuis.

Soester Courant | 1924 | | pagina 1