MOOI GOOI Anthraciet f li temstie- n mmtttawr i Woningbureau Woning- en Landgoederenbureau „het BUITEN" CORRY I.UYT Piano Leerares The F. U. Ture J.H.W. HIRDES IMng- en Landgoenenhereau jet miiteh" I G. J. SMIT - (ONS SOEKENHUIS) A. BENNING's VERKOOPHUIS ONTVANGEN: ARMBAND HORLOGES BOAZ-BANK Spaarbank F. H. KROONSBERG Voor Koop, Verkoop, Verhuur en Huur N.V.LdeRuiter&Co Brandstoffenhandel P. MAN Steenhofstr.5-Tel.S45 D. F. VOIGT Gillettemesj@s ueie Hoopjes in restanten Linoleum. ZeiidoeK, Tapijt, Looners, :oeosartjKeien, ais serre- en tiaimatten, gang- en uoordeur- matten enz. Smyim üViion, Minsieren lapis Beige harpetten in alle malen en Hiieiten, uiterst vocrdeeiige prijzen, ingepaste itdadrasgordijnen, Uilrages, Tule en lieieidosh. ooü met scnuip. Fantasie, ueniet en fïiogueiie Taieihieeden en Hussens, ïheeuiarmers en Hieine Kleedjes. IJzeren en Bouten Ledikanten met staaldraadmatrassen, weiien, Katoenen en Donzen oehens, Huiden, Dachten en uoei- zoühen moeten uerhocht zijn voor de nieuwe Komen. Koopjes. MATIGE VERZEKERING IS EEN GEBIEDENDEEISCH Waarschuwing Sophialaan 13 Bouwgronden, Bouwcredieten, Hypotheken 3e Jaargang No. 31 Gecontroleerde oplaag 2700 ext mplaren. Verzending per post. Zaterdag 2 Augustus 1924 Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond. Adres te Soesterberg C. J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Scestdijk - Telef. 181 ADVERTENTIËN van 1-5 regels f0.75. Iedere tegel meer f0.15. Bij contract groote korting Advertenties tot Vrijdagmorgen. Te Soesterberg tot Donderdag 12 uur Baarn Filiaal Soest een mooie sorteering waschstellen compleet f3,00, 13,75, f3,90 enz. Verder alle mooie ZOMERARTIKELEN o.a. Boschstoeltjes. Ligstoelen, Hangmatten enz. enz. Voor inlichtingen of het sluiten van Levens-, Kapitaal-, Lijf rente (uitgestelde of direct ingaande) en Studieverzekeringen wende men zich tot ons. Soesterbergschestraat Ha - Vert. der Nationale Levensverz. öank. Rotterdam Kroniek van de week. Van een leien dakje. Op het dootle punt. Ver geten. Eben-Haëzer. Terwijl de groote mogendheden in Europa te Londen eonfereeren en de soep almaar dunner maken, omdat ze almaar Fiankrijk willen ontzien, zijn in het verre Oosten onderhan delingen gaande, die sneller opschieten. Daar is Rusland met China en Japan aan het onderhandelen, over een definitief drievoudig verbond. Tenminste als niet alle teekenen bedriegen, zal het wel uitdraaien op een elkaar helpen in alle omstandig- heder. De houding van Noord-Amerika, ten opzichte van de Japansche emi granten in het land van de rijzende zon heeft veel kwaad bloed gezet en de Russen, handige diplomaten als zij zijn, waren er als de kippen bij. om van de Japansche stemming partij te hebben en daar warm te maken voor een nauwere relatie met de sovjet republieken. Rusland heeft geld noodigtot eiken prijs moet hij het zien te krij gen. Europa, eerst aangeklampt door ElGslaosL Ruslas.d_ -w.eL Wly.n maar niet nog ongunstige voorwaar den op den koop toe nemen. Je mag me geld leenen en. de kans dat ik de rente betaal is gering, de kans dat ik het kapitaal zelf terug betaal nog veel geringer, maar in ruil daarvoor breng ik je de begin selen van het bolsjewisme, ik vestig in Uw land een handelsbureau met propaganda-afdeeling en als je me dan voortdurend geld leent, zal ik met 't geleende een en ander bij je koopen en al het mogelijke doen om zoo spoedig mogelijk- Wijnkoop aan her hoofd van de Nederlandsche sovjet republiek te plaatsen. Dergelijke voorstellen kregen be halve onze regeering, ook de Engel- sche regeering, maar „die zagen ze aankomen". Met de Nederlandsche commissie waren ze al heel gauw klaar, de En- gelsche onderhandeld nog, maar hoe lang nog Nu blijkt, dat ze 2ich beter naar het Oosten kunnen oriënteeren dan naar het Westen, zullen die on derhandelingen met Engeland wel spoedig worden afgebroken, of wel doodblóeien. Intusschen wordt dat een gewel dige combinatie China-Japan-Rus- land. dat roet in 't eten gooit. Vol verwachting was de geheele wereld, ten aanzien van deze confe rentie. Allen waren hei eens over het rapport Dawes, ze kwamen eigenlijk maar bij elkaar om ja te zeggen, en nog enkele kleinigheidjes te regelen, maar 't heeft er thans veel van, of ze 't op geen enkel punt meer eens zijn. En de toestand verscherpt zich almeer, 't wordt ter conferentie ook elkaar een hak zetten of elkaar een vlieg afvangen, en dat alles geeft verbittering. Om de peuterigheid van de Franschen te breken, hebben de Engelschen volgens de Daily Mail hun voornemen kenbaar gemaakt om met Nieuwjaar de Keulsche zone te willen ontruimen, omdat het tiactaat van Versailles zulk een ontruiming voorziet na vijf jaar, indien de Duit- schers dit tractaat getrouw zijn na gekomen. Franschen en Belgen echter ontkennen, dat Duitscbland de bepa lingen van het verdrag is nagekomen en willen de brughoofden bezet hou den. Indien echter de Engelschen toch uit Keulen wegtrekken verliezen de andere bruggehoofden hun strate gische beteekenis daar de Duitschers ze dan door hun eigen gebeid kunnen omtrekken, en heeft zelfs de militaire bezetting van het Roergebied geen meer. Hij ons de dwaasheid der prediking van Jezus Christus aan te grijpen want het dwaze Gods is wijzer dan de menschen en het zwakke Gods is sterker dan de menschen. Dezer dagen is het 10 jaren gele den, dat de groote wereldoorlog ont ketend werd. Een geest van leugen en bedrog, van hoogheidswaanzin en krachtpatserij was voornamelijk over de leidende personen der centrale rij ken gevaren. In Oostenrijk moest de grijze Keizer door middel van een valsch telegram worden overgehaald de oorlogsver klaring met Servië te teekenen, welke daad de lont in het kruit wierp. En als we nu na tien jaren terug denken aan die dagen van toen, is het niet om thans op luidruchtige wijze feest te vieren, maar we willen ons nog eens herinneren de gebeur tenissen, die zóó diep in het staat kundig en economisch leven der vol ken hebben ingegrepen, neen „inge vreten". dat nu, na bijkans 6 jaren van eonfereeren en pleisteren, nog niet de juiste middelen zijn gevonden tot herstel. Voor 10 jaren, toen op dien Vrij dag 31 Juli, 's middags half twee, het mobilisatiebevel rondgeseind werd „Alle miliciens en landweermannen met spoed opkomen", toen repten zich die jonge mannen en vaders, in de dorpen en in de steden, en ze Heten de hooivork liggen, en ze den de troffel neer, en ze deden de boeken dicht, op het land, in de stad, op 't kantoor en ze trokken naar hun garnizoen. in Goud, Zilver en Doublé. Vootdeelige prijzen. H. W. SPIJK tR, VAN WEEDESTF Van Weedestr. II, Tel. SS Rentevergoeding 4Va Boekjes worden kosteloos ver strekt. Minste inlage f 1. Voor inlage en terugbetalingen is geen zegelrecht verschuldigd. Absolute geheimhouding. Geen belegging in Effecten. Niet onjuist vergeleek een redac teur van de N. R. C. de Londensche conferentie, zooals die zich nu aan ons voordoet met een positie-oorlog.' De conferentie is z'n grooten stijl kwijt, en 't is een gepeuter aan klei nigheidjes; de een moet men hier ontzien, en de ander daar. Maar voor namelijk Frankrijk is het weer, die het kruid)e-roer-me-niet is. En nu lees je telkens weer van vorderingen, die de een of andere partij ter conferentie gemaakt heeft, (de partijen zijn in dit geval Frank rijk en Engeland) maar als je nu op den keper gaat beschouwen, wat die nu met de algemeene toestand hebben te maken, kun je alleen maar zeggen: ze vorderen er niet. En 't mooiste is, dat je bijna geen hoogte krijgen kan hoe ver 't nu ei genlijk wel staat met die 23ste con ferentie. 't Begint al de kenteekenen te ver- toonen van de vroegere conferenties, om weer in kleinigheden te verloopen en dat het per saldo nagenoeg bij het oude blijft. Want wat hebben de vorige conferenties nu eigenlijk uit gewerkt Welke maatregelen tot herstel van economisch Europa zijn er tot nu toe genomen Averechtsche maatrelen zoo al niet genomen zijn dan toch gesanctioneerd. En altijd weer is het Frankrijk, en het verfranschte België, Op een vergadering, eenige weken geleden gehouden, merkte een der sprekers op, dat de groote mogend heden bij al hun conferenties en com missies steeds vergaten, één, uit te noodigen ter conferentie, die toch in der waarheid orde op zaken in Eu ropa stellen kan. God de Heere! Hij wordt vergeten, ja, genegeerd, men kan het zonder Hem; die hooge oomes zijn wijs en verstandig genoeg. Ze gaan liever een vlootreveu bezien op de rede van Spithead inplaats van een bidstond bij te wonen, waar een zegen over hun arbeid zou kunnen worden afgesmeekt van Hem, die over al 't wel en wee der volkeren beslist. Hoe blijkt nu weer de onmacht van die wijzen. Hoe machteloos is hun machtwoord. De vergaderingen zijn nutteloos en de resultaten bieden troosteloosheid aan de volken. Sumatra Sigaar. Zeer licht. van Weedestr. 36a, Soestdijk. Men is het er over eens, dat als deze conferentie mislukt, Europa een chaos wordt. Dies mag de conferentie niet mis lukken. Nu is het er maar naar, waar de grens van mislukken getrokken wordt. De vorige twee en twintig conferenties zijn ook geen van alle mislukt, maar wie de wijze besluiten van al die wijze heeren weet op te noemen, mag het zeggen. Wel hoort men daaglijks stem op stem weerklinken: „Geen nood, wij redden 't zonder Hem 1" Maar die het zeggen, zinken. En ziehier nu rwee een voorbeeld„conferentie te houden" Zonder God begonnen, zal deze vergadering geen blijvende waarde hebben en is het dan ook onmoge- Hjk, ja,, ten- eenenmale onmogelijk, dat Europa daardoor uit de chaos zpu gered worden. O zeker, men zal zich misschien wel tevreden stellen met een „schijn" resultaat, maar op de werkelijke waarde, op de verbroe dering der volken, komt het aan en in steden daarvan zal het wel weer op sabelgerinkel van de overwinnaars over de overwonnenen uitdraaien en zal straks met geweld weer wel een of andere maatregel ten opzichte van Duitschland worden doorgedreven. Beware de Heere onze God ons voor de wijsheid der wereld en geve van Woningen, Villa's enz. wende men zich tot het Soesterbergschestraat 14a Soest Er was oorlogsgevaar voor ons land, dat besef leefde bij ons allen. En toen volgde de gebeurtenissen in Europa elkaar met verbijsterende snelheid op. In enkele dagen stond driekwart van ons werelddeel in lichter laaie. En ons volk 't stroomde naar de kerken, om den God van Neder land te bidden en te smeeken om behoudenis en bewaring voor bet oorlogsleed. De kerken waren te klein in die eerste oorlogsche dagen. En God heeft zich van ons volk lat'en ver bidden, want als een eiland in woe dende zee, lag ons landje omringd aan alle zijden, van oorlogsvuur. En o zeker, de gevolgen van zulk een oorlog zijn ons niet gespaard, we hebben ook onze tol daaraan moeten betalen, maar voor de groote smarten van zulk een krijg in eigen land heeft God de Heere ons toch wel gespaard. Wat dat wil zeggen kunnen we zien in België en Fran krijk waar gebeele streken verwoest zijn. kunnen we zien aan Duitschland, dat totaal uitgeput was. En wie zal van het leed verhalen, van die millioenen zonen en vaders die in stukken geschoten zijn? En wie peilt de smart en de levensmoe heid van die andere millioenen ver minkten, blinden, krankzinnigen „Eben-Haëzer Tot hiertoe heeft ons de Heere geholpen. Straks toen de oorlogsbrand was uitgewoed, dreigde weer andere ge varen. Toen zou men ons land, stukken van Limburg en Zeeland ontnemen. Weer waren onze mannen paraat en stonden anderen in de bedreigde provinciën op om een machtig pro test te hooren. En nu, na terugblik op al die ge beurtenissen is er maar één woord, dat ons bevredigen kan, „Eben Ha- ëzer". Bescherme Hij ons volk en volks leven nog langer, maar zij er dan ook in breede lagen van dat volk, gebed en gebedsleven, dank en dank baarheid, om al het heil en welzijn voor ons en om al de zegen en be waring in den loop der jaren en eeuwen Nederland geschonken. 29-7-24. Gz. Diploma M. t. fc d. T. Voor beginnende» en verge- vorderden. Nieuwe weg 95 - Soest Doet daar uw win ter-voorraad van op. SUCCES GEGARANDEERD Soest - Nieuwstraat 14, Telefoon 103 Baarn - Terrein S.S. - Laanstraat Telefoon 274 ea 83 Burgerlijke Stand Makelaar - Taxateur Byj^^station^Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhui zen, Bouwterreinen en vaste goederen Geboren Hendrik Jan, z. v. H. Timmerman en T. Jetten. Willem, z. v. W. Kuiler en D. v. Tholen. Aleida Johanna, d. v. 'Nv. Burg steden en H. v. Laai Jobanna Helena, d. v. 3V Riksen en A. C. Schregler. j Theodorus, z. v. C. FrM. Geyten- beek en bL_H_ Johanna Gerarda, d, Joh. v. d. Hoed en A. Grift. Ondertrouwd Klaas Roozendaal en Hendrika Hof land. Theodorus Hendrikus de Goede en Sophia Jacoba Fugers. Getrouwd Gerardus Jacobus Lieshout en Bar- bara Francisca van Schalkwijk. Overleden Adriaan Schoo, 62 jaar. Gevestigd Th. H. de Goede, Rademakerstr. 3, van Vinke- en Waverveen. H. W. Hermee, met gezin, Dorre- steinweg 6 van Utrecht. N. Fennis, met gezin, Steenhofstraat 64a, van Utrecht. R. Heerde, Postweg 1, van De Bilt. L. J. Th. Bekkers, met gezin, Rade makerstr. 25b. van Amsterdam. H. Zeijpveld, Postweg 26 van Zeist. G. M. Kok, Verl. Schoolweg la, van Utrecht. A. Chr. Baarda, Julianastr, 26, van W ijmbritseradeel. J. v. Scheyen, met gezin, Sophialan 1, van Utrecht. Jan Stroband, met gezin, Gallenk. Pelsweg 26, van Arnhem. H. v. d. Hengel, met gezin, Birktstr. 54b. van Barneveld. Vertrokken A. F. de Radder, naar Zeist, Huize Boschhoek, Amersf. str. Jac. den Hartog, naar Loenersloot, p.a. O. A. v. Ingen. E. J. Dekker, naar. Baarn, Kerkstr, p.a. M. v. Mill. C. Ruske, naar Zeist, Schaarweidel. 72. W. A. Beusker, met gezin naar Arn hem, Alexanderstr. 46. W. Arendsen, met gezin, naar Ermelo (Nunspeet). N. de Gier, naar Gorinchem, Krie- kenmarkt 337a. E. Bouma met gezin, naar Utrecht, L. Jufferstraat 9. J. Langenbach.naar Amersfoort, West singel 21. beroÓVen van wat daaraan juist een eigen kTTT-ikter en bizondere bekoring verleent. Daar de groote la*- - buitenplaatsen in o" te houden zijn, schoon in der _i .o. hard te verant\ ^rden. Schie; groote buitens aan den weg naaLÜt- recht staan te koop of zijn in' den laatsten tijd in andere handen over gegaan, hetgeen niet gaat zonder ver snippering van de terreinen. Daar het moeilijk zal ;vezen voor het huis een bestemming te vinden, zal het slot van de geschiedenis wel zijn, dat het wordt afgebroken. Het opgaande bosch leent zich al zeer slechts voor een villapark; het ter rein is daarvoor bovendien aan de verkeerde zijde van de plaats gelegen en de kans is dan ook niet gering, dat op dit terrein binnen enkele jaren een minder aanzienlijke woonwijk zal worden aangelegd, met al de daaruit voor de gemeente voortspruitende di recte en indirecte nadeelige gevolgen. Leiden's ontzet. 3 October a.s. zal het 400 jaar ge leden zijn, dat Leiden op zoo won derbare wijze uit de hand der Span jaarden gered werd. Dit feit zal zeker niet ongemerkt voorbijgaan. Reeds nu worden ver schillende voorwerpen in den handel gebracht, die er aan moeten herinneren. Dezer dagen waren wij in de ge legenheid een aardige collectie aar dewerk van de Kunstaardewerk febriek „Katwijk" speciaal voor deze gele genheid vervaardigd, te bewonderen. Een hutspot, naar orgineel model ver vaardigd, op koperen driepoot, was wel het meest aardige, dat er bij was. Voorts een aschbak en eenige wand- bordjes, alle met de afbeeldingen, uit de geschiedenis van Leiden's Ontzet bekendharing en brood. Haring en brood zijn niet in het aardewerk uit gesneden, of met kleursel aangeduid, doch appart in klei uitgesneden en daarna opgelegd. Dit fijne handwerk behoort wel tot het beste op dit ge bied. De heer Klinkenberg, die zich met zijn Katwijks aardewerk reeds een naam verwierf, handhaaft dien met deze voorwerpen ten volle. LAANSTRAAT 61 - - TELEFOON 119 m Drogist Opticien aanzetten 5 cent per stuk. Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. BINNENLAND. Het slot te Zeist. Naar gemeld word, is de kans groot, dat het bekende Slot te Zeist met zijn opgaande beukenbosschen en lanen en schoone waterpartijen eer lang gaat verdwijnen. Deze alom in den lande bekende bezitting, welke door haar eigen karakter aanstonds de aandacht trekt van eiken bezoe ker van Zeist, is, nadat de Gemeen teraad een aanbod om haar voor een bedrag, dat niet onaanzienlijk bene den te twee ton bleef, voor de ge meente aan te koopen, had afgewe zen thans in handen van bouwspe- culanten overgegaan. Eventueele slooping van het Slot en ontmanteling van de boschrijke omgeving zal het dorpsbeeld van Zeist onherstelbaar bederven en deze plaats De kinderbijslag. De „Centrale" zegt uit goede bron te vernemen, dat de Regeering ern stig overweegt den kinderbijslag over 1925 op 4 pCt. te brengen. Het vrouwelijk personeel bij de Spoorwegen. Het U. D. schrijft: De officieele tekst van de wijziging van artikel 111 (2) luidt als 'volgt „In afwijking, in zoover, van het vorige lid bedraagt de uitkeering voor het gehuwd vrouwelijk personeel, geen wachteres en geen kostwinster zijnde, indien het huwelijk reeds vóór 1 Augustus 1924 gesloten is. ten hoogste één twaalfde gedeelte van dertig maal de bezoldiging per dag indien het huwelijk op of na 1 Augustus 1924 gesloten is, ten hoog ste één twaalfde gedeelte maal de bezoldiging per dag voor iedere volle maand, die sedert de indiensttreding of, bij niet aansluitend dienstverband, sedert de laatste indiensttreding in dienst der Maatschappijen of een harer is doorgebracht, met dien verstande evenwel, dat niet meer dan honderd en twintig volle maanden in aanmer king kunnen komen, terwijl de uit keering voor hem, wien een bezoldi ging per 'uur is toegekend, ten hoogste één twaalfde gedeelte van zeventig maal de bezoldiging per dag en voor wachteressen, die om de andere week dienst doen, ten hoogste een vier en twintigste van zeventig maal de be zoldiging per dag bedraagt". Dooi den Minister van Waterstaat is deze wijziging goedgekeurd. De salarisverlagingen. Hèt „Hbl." verneemt, dat de sala rissen van de Ministers, hoofden van departementen van het algemeen be stuur, met ingang van 1 Jan. 1925 op f15.000 per jaar (vroeger f 18.000) zullen worden gebracht. De salaris sen der secretarissen-generaal der de partementen zullen met f500 worden verlaagd. De salarissen der ambtenaren mei den rang van administrateur blijven' ongewijzigd. Invoer van schoenwerk. Volgens het Vakblvan den Schoen maker heeft de invoer van schoen werk in Juni 1924 bedragen 108.480 sebpenen ter waarde van f371.000 Landhuisstof, eigenapparte dessins, Cretonne, Pluchette, Serge en Peluche voor overgordijnen. Afgepaste overgordijnen in linnen en serge, extra koopjes. Alle prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Verkoop uitsluitend contant. Goederen worden gedurende den uitverkoop niet opzicht gezonden. Het magazijn is geopend van 9 tot 12 uur en van iy8 tot 8 uur. Alles kan niet vooraan in de uitstalling gebracht worden, ziet men het buiten niet, schroom dan niet het binnen te vragen, het verplicht U tot ®niets en we laten het U gaarne zien. Laat U deskundig voorlichten door het Soesterbergschestraat 14a Soest en 256.118 paar linnen (schoenen ter dcuue van i I9u.GC0.~** De uitvoer in Juni 1924 beliep 12.858 paar lederen schoenen ter waarde van f 82.000 en 860 paar linnen schoenen ter waarde van f 3000. Pensioenregeling Spoorwegpersoneel. De Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" en de Prot. Chr. Bond van Spoor- Tramwegpersoneel hebben zich met een uitvoerig adres tot den Minister van Financiën gewend om een spoedige totstandkoming der nieu we pensioenregeling voor het spoor- vegpersoneel te willen bevorderen. Onder het personeel heerscht groo te ontstemming over het feit, dat de reeds voor jaren in uitzicht gestelde nieuwe pensioenregeling maar steeds uitblijft, terwijl verslechteringen in zeer korten tijd kunnen worden in gevoerd. De beide bonden hebben een au diëntie bij den Minister van Financiën verzocht om deze aangelegenheid met Zijne Excellentie te bespreken. Minister Colijn op Wieringen. De werkzaamheden voor de droog legging der Zuiderzee hebben gere geld voortgang. De afstand tusschen iet gedeelte dijk van Ewijcksluis en dat van Wieringen is slechts ongeveer honderd vijftig meter meer. Minister Colijn heeft dezer dagen met een talrijk gezelschap de werken bezocht. Opgemerkt werden o.m. de Minister van Waterstaat, Prof. van Swaay, Dr. Lely, voorzitter van den Zuiderzeeraad, Staatsraad Leemans, liet Kamerlid Bongaerts en generaal Pop. Terwijl het gezelschap, na de werken in het Amsteldiep te hebben bezich tigd, per stoomschip „Nepos" naar het vaste land terugkeerde, maakten de Minister, Dr. Wortman, directeur- generaal der Zuiderzeewerken en ge neraal Pop een autotocht langs Wie ringen en bezochten tevens de werken te den Oever aan het Oosteind van het eiland. Mgr. Nolens naar Ierland. Naar „Het Huisgez." verneemt, zal Mgr; Dr. Nolens de viering van het eerste lustrum van den lerschen Vrij staat bijwonen. Mr. Dr. Kooien, voorzitter van de Tweede Kamer, heeft om huiselijke redenen voor de uitnoodiging moeten bedanken. Off. Bekendmakingen. Boeren let op Uw Vee PAKO-ZALF is een afdoend genees middel voor klauwzeer, zeece spenen en wonden bij Uw vee. In potten van 75 cent en f 2.50. Vraagt Uw Drogist. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. Leguit te Soesterberg, gemeente Soest, om vergunning tot oprichting van een herstelplaats voor automobielen en motoren, waarin verschillende machines, gedreven wordende door 2 electro-motoren, respectievelijk van 3 en 0,2 P. K„ in de werkplaats, behoorende bij het petceel Oude- Tempellaan no. 2, kadastraal bekend in Sectie E, no. 1257. Op Maandag 11 Augustus a. s., des voormiddags tien uur zal ten Gemeentehuize van Soest gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de in williging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. Soest, 29 Juli 1924. Burgem. en Weth. van Soest. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van H. Th. van den Berg te Soest, om vergunning tot het uitbreiden van zijne slachterij, door bijplaatsing van een gehaktmacbine, gedreven wor dende door een electro-motor van 1 P. K. in het perceel Steenhofstraat no. 45. kadastraal bekend in Sectie A no. 2128, om reden, dat het on derzoek nog niet zoo ver is gevor derd, dat thans reeds eene beslissing genomen kan worden, door ben is verdaagd. Soest, 28 Juli 1924. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretris. J. BVTENBURG. TANDARTS bij de Emmalaan, Soestdijk. I Spreekuur eiken dag 9-11 en 1-4 uur. Soesterbergschestraat 14a Soest

Soester Courant | 1924 | | pagina 5