MOOI GOOI Anthraciet l.Gramer'sfieliaierijlleiiliiMflr. 11 sis. Assurantie- eh Hypeteliioor Alg. Assurantie- en kgpoineekttoor Woningbureau Woning- en Laodsoederenbureaii JET BV J.H.W. HIRDES CORRY LUYT Plano Li erares The F. Ture G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) A. BENNIMGs VERKOOPHUIS ONTVANGEN: Voor Koop, Verkoop, Verhuur en Huur F. H. KROONSBERG Sophialaan 13 N.V.L. de Ruiter&Co Brandstoffenhandel P. MAN Steenhofstr.5-Tei.S45 ARMBAND HORLOGES Heden laatste dag der ueie Koopjes in Men Linoleum. Zeildoek, ïapiil Loopers, Cocosarükeien, ns serre- en naimatten, gang- en uoordeur- maiien enz. Smpa, VUiion, Axminsier en lapis Beige Karpetten in alle maten en kuiaiiteiien, uiterst uoordeeiige prijzen. Aigepasie Madrasgordijnen, Uitrages, Tule en neteldoek. Fantasie, ueivei en lïieguette Taieikieeden en Diuankieeden, Kussens, ineeuiarmers en Kleine Kleedjes- IJzeren en Houten Ledikanten mei staaidraadmatrassen. Men, Katoenen en Donzen Dekens, Huiden, iiacüien en uoei- zakken moeten verkocht zijn uoor de nieuuie komen. Koopjes. MATIGE VERZEKERING IS EEN GEBIEDENDEEISCH D. F. VOIGT Gillettemesjes 3e Jaargang No. 32 Gecontroleerde oplaag 2700 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 9 Augustus 1924 Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond. Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM. Zeisterstraat 15. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk - Telef. 181 ADVERTENTIËN van 1-5 regels f0.75. Iedere regel meer f0.15. Bij contract groote korting Advertenties tot Vrijdagmorgen. Te Soesterberg tot Donderdag 12 uur Baarn - Filiaal Soest EEN MOOIE SORTEERIJ1ÏG BLOEMVAZEN. Pracht Kop en Schotel met opschrift: „Ter Uwer Verjaring" enz, enz. Goedkoope waschstellen vanaf f 3compleet. Inmaakpotten enz. enz. van Woningen, Villa's enz. wende men zich tot het Soesterbei*gschestraat 14a Soest Off. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij vonnis van den kantonrechter te Amersfoort d. d. 21 Mei 1924, hetwelk onherroepelijk is, is veroor deeld Jan Pieter Cornelis Niezen geboren 8 October 1895 te Nieuwer- Amstel, veehouder, wonende Bosstraat 25 te Soest tot f50.— boete of 20 dagen hechtenis wegens het te Soest verkoopen van melk. die ondeugde lijk van samenstelling is wegens watertoevoeg ing Soest, 8 Augustus 1924. Burgem. en Weth. van Soest. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, -BATENBURG. Sumatra Sigaar. Zeer licht. van Weedestr. 36a, Soestdijk. Kroniek van de week. Van je vrienden moet je 't hebben. Hef recht strui kelt. Voetangels en klem men. Herriot zeide in zijn regeerings- verklaring: „De regeering is over tuigd, dat zij volgens de menschen der geliefde, eindelijk aan Frankrijk teruggegeven bevolking handelt, in dien zij den dag bespoedigt, waarop ook de laatste wetgevende verschillen tusschen de hervoerde provincies en het overige deel der republiek ver dwijnen. Met dit oogmerk zal zij de opheffing van het commissariaat-ge neraal doen plaats hebben en met eerbiediging van den toestand zooals die zich heeft ontwikkeld en onder eerbiediging van de materieele en moreele belangen der bevolking den Elzas en Lotharingen, de Fransche wetgeving in haar geheel invoeren". Deze woorden hebben in de beide provinciën een storm van veront waardiging ontketend. Nu hebben om te beginnen de Elzassers noch Lotharingers de idéé, dat zij heroverd zijn; wel bevrijd. Dus stak de toon alreeds van dit staatsstuk. Maar men begrijpt in den Elzas ook, dat Frankrijk hen nu zal gaan behandelen als heroverde gebieden; dat de regeering maatregelen gaat nemen, die in het kader van hulp aan „de bevrijde broeders" niet pas sen. Men begreep in den Elzas en in Lotharingen onmiddellijk wat de Fransche regeering met haar verkla ring bedoelde, omtrent de algeheele invoering der Fransche wetgeving. Her beteekent de opheffing van het Concordaat, van het gezantschap bij den Paus, de ontbinding der con gregaties en de afschaffing van het confessioneel onderwijs. Toen de Elzas nog bij Duitschland behoorde hebben de inwoners, bij alle verdrukking en negeering hunner vrijheden op religieus gebied volle dige vrijheid genoten. Duitschland had ook voor de Elzas het verplichte onderwijs ingevoerd, maar door wie het zou gegeven worden en wat er zou geleerd worden, had Duitschland geheel aan de bevolking en de tra ditie overgelaten, behoudens dan al- gemeene eischen van deugelijkheid en contröle. Toen Joffre, de Fransche veldmaar schalk, voor het eerst met zijn leger in den Elzas kwam op 24 November 1914 zeide hij: „Ik ben Frankrijk, Gij zijt de Elzas". Frankrijk verzekert u de eerbiedi ging uwer eigen vrijheden, eigen tra dities, eigen zeden, eigen overtuiging." Soortgelijke uitingen hebben Cle- menceau, Poincaré, Gouraud en Cas- telnau gedaan. En niet zoodra is er weer een volbloed .socialist aan het bewind, of al die vrijheden der Elzassers be- teekenen niets meer, de woorden en toezeggingen van voorgangers zijn vodjes papier en Herriot zal zijn haat tegen alles wat godsdienst en religie is gaan botvieren. Maar het zal blijken, dat hij z'n~ hand in een wespennest gestoken heeft en 't is te hopen, dat hij met steken overladen het hazenpad moet kiezen. Daar wijzen al verschillende symp- tonen op. We komen daar nog wel op terug. Eenigen tijd geleden schreven we over het proces van baron Coppée. Deze ,.edelman"(?) had tijdens de bezetting van België door de Duit- schers allerlei producten aan de vij anden des lands geleverd en was des wege aangeklaagd wegens hoogver raad. Deze „edelman"' is nu voor eenige weken vrijgesproken. Over die vrijspraak is in België zoo wat te .doen orweest. In de gevangenissen in België, zit ten nog honderdtallen neringdoenden en „kleine luyden" opgeborgen voor jaren, die hetzelfde hebben gedaan als mijnheer de baron, maar dan zeer in het klein en met veel bescheidener winsten. Die konden, toen hun zaak voor de „recht"bank kwam, zelfs geen advocaat krijgen, laat staan, dat een minister-president of een kardinaal voor hen in de bres zou springen. Maar nu de millioenenrijke „edel man" baron Coppée in het zondaars bankje zit, toont de rechtbank eerst recht een rechtbank te zijn; komen er twee minister-presidenten en een kardinaal een goed woordje voor hem doen, de rechtbank spreekt hem vrij en toont daarmede, dat aan al de vroegere veroordeelingen in soort gelijke zaken, minstgenomen „een luchtje" zat. Wat echter verklaarbaar is. Want al die vroegere veroordeelden waren Vlamingen en meheer de baron na tuurlijk niet en meheer de Brocque- ville niet en den anti-Vlaamschen en anti-Nederlandschen kardinaal Mer- cier natuurlijk ook niet. En dat, terwijl het hier leveringen betrof, van grondstoffen, waarvan de Duit- schers gifgassen maakten en waar mede zij hun duikbooten stookten, om de 1 andgenooten des edelen barons naar de andere wereld te helpen. Die Vlamingen, die al zoovele jaren in de gevangenis zuchten, hadden brood, boter, leer, schoenen, vleesch en vee aan hunne vijanden geleverd en niet eens altijd met ple zier, maar omdat de Duitschers hun nu eenmaal daartoe prestten, terwijl zij anders zouden zijn neergeschoten. De EdelHoogGeboren Heer Baron Coppee (zetter denk om de hoofd letters hoor), woonde in die dagen in Havre, zat buiten schot dicht bij het vuur en warmde zich lekker en zorgde dat de Duitschers stikgassen genoeg hadden om die verachtelijke Vlamingen om zeep te helpen. Waar om zijn er meer dan twee duizend ambtenaren ontslagen wegens gebrek aan vaderlandsliefde wanneer deze baron vrij' uit gaat Toch niet: „Om het geld?" Waarom kwamen minister-presi denten baron Zeep verdedigen? Waarom verklaarde kardinaal Mercier ten opzichte van z'n vriend Coppée, dat heldenmoed en deugd is die men moet bewonderen, maar die niet ieder verplicht is te bezitten waar om heeft hij geen boe of geen ba gezegd om al die kleine luyden te redden, ja heeft hij zelfs z'n banvloek nog over hen uitgesproken? Welnu edelen, mindetedelen en onedelen niet van Vlaamschen oloede kunnen rustig zijn, hun „edelen" vriend is vrijgesproken, niet omdat hij niets gedaan heeft, of, omdat het niet be wezen is, maar omdat hij het ponder pressie van de Duitschers gedaan had. In Vlaanderen is het anders nog verre van rustig. Daar is nu een agitatie ingezet, ten gunste van al die anderen, die kleine luyden, ten wiens opzichte de rechtbank gedwaald heeft, naar de uitspraak van nu. Zaterdag 1.1. werd geseind, dat tusschen de geallieerden op de con ferentie te Londen volkomen over eenstemming bereikt was. Hoewel ze nu g; i jfcugnde de gansche confe rentie r I SÉ -an die eenheidstele grammen U padden, is het ditmaal tocS Franschen hebben ten sla, ^teld, dat de commissie icht, die te Berlijn zal zetelen, buvereine macht krijgt. Van al hw" besluiten zal n. 1. onder zekere voorwaarden beroep op een commissie van arbi trage openstaan. De Engelschen heb ben zich bij dit voorstel neergelegd en er hun stem aangegeven, terwijl het vermoedelijk ook voor Duitsch land wel aannemelijk zal zijn. Evenwel moeten we nog geen „Hei" roepen voor we over den dam zijn. Want er liggen nog twee groote ergernissen ter conferentie waar men tot heden toe overheen gestapt is, maar die toch opgeruimd moeten worden in overleg met de Duitsche legatie. Wat betreft de eisch van Fran krijk en Belgie om 3 a 4000 man Fransch-Belgisch spoorwegpersoneel in het bezette gebied te houden. Daar voelt Duitschland niets voor en Engeland tot nog toe evenmin. Verder is Duitschland van mee ning. dat Frankrijk de ontruiming van de Roer zal trachten te gebruiken om een voordeelige handelsovereen komst ten' opzichte van de ijzerpro ducten uit Lotharingen af te dwin gen. Terwijl de Duitsche industrie juist roept en schreeuwt om bescherming juist om deze Fransche overproductie, zoo zij het noemt, van het lijf te te houden. We zijn dan nog niet aan het eind. 5-8-'24 Gz. TANDARTS bij de Emmalaan, Soestdijk. Spreekuur eiken dag 9-11 en 1-4 uur. Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnenden en verge vorderde)). Nieuweweg 95 - Soest Doet daar uw wintei- voorraad van op. SUCCES GEGARANDEERD Soest - Nieuwstraar 14, Telefoon 103 Baarn - Terrein S S. - Laanstraat Telefoon 2/4 en 83 Makelaar Taxateur Bij het stationSoestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met fin en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhui zen. Bouwterreinenn vaste goederen in Goud, Zilver en Doublé. Voordeelige prijzen. H. W. SPIJKER, VAN WEEDESTRAAT 25; Burgerlijke Stand Geboren Evertje, d. v. D. Hols en P. v. d. Akker. Johanna. d. v. C. Nijhof en W. H. Besselsen. Antje Berendine, d. v. J. Laseur en T. de Bock. Getrouwd C. J. van Schalkwijk en J. C. Mid delman. j. C, Kuijper en G. B. Brouwer. H. van Burgsteden en B. G. Brouwer. K. Roozendaal en H. Hofland Overleden J. van Woudenberg, 39 jaren, gehuwd met D. van Dregt. Gevestigd W A. Slootmaker, de Beaufortlaan 32, van Amersfoort. C. Spies met gezin, Eigendomweg 4a, van Zeist. W. A. Arts, Vredehofstraat 11, van Utrecht. J. v. d. Veer, Veenhuizerstraat 78, van Amsterdam S. A. L. Pape-Twiss, Kolonieweg 22, van Breda. M. C. Pape, Kolonieweg 22, van Breda. J, A. N. Willemsen, Casino L. Afd. van Haarlemmermeer. J. Theunisz, Laanstraat 19, van Gro ningen. M. A. Steur, Van Weedestr. 25, van Bussum. G. Stichter met gezin, Beukenlaan 24, van Utrecht. M. Timmer, Van Weedestr. 2, van Lingen (Duitschland). E. Smit, Soesterb. str. 43, van Baarn. Mantel, Amersfoortschestr. 77b, van Amsterdam. J. A. C. Rozendaal, Soesterb. str, 10c, van Deventer. N. Hoogland, Beetzlaan 51, van Amsterdam. B. Spitsbaard met gezin, Laanstr. 31 van Utrecht. van Maarseveen, Steenhof- str. 46, van Utrecht. W. J. Buitenhuis met gezin, Dijk- huisstr. 14, van Amersfoort. H. Vrielink met gezin, Kerkpad Z. Z. 32, van Amsterdam. A. M. J, G. Lambert, Heete Akker- weg 33, van Leiden A. Bakker met gezin, Heuvel weg 33, van Maassluis. G. van Messel, Casino L. Afd. van Maastricht. A. Dekker met gezin, Olijkeweg 13, van Apeldoorn. E. F. A. Marris, Amersfoortschestr. 83a, van 's Gravenhage. Vertrokken P. Y. Bood met gezin, naar Hilver sum, Azaliastr. 25. P. L. Betlem met gezin, naarVeere, Kade 78. L. van Ravenhorst, naar Hoevelaken. J. van Ginkel met gezin, naar Amers foort, Hoogeweg 146. Wed. G. Wijman, naar Utrecht, Blauwkapelscheweg 83. C. Ph. Bonte met gezin, naar Sigel- str. 27a. Wed. A. Tichelaar-Klootwijk. naar Landsmeer, Stoombootpad B. 165b. W. Dijs, naar Utrecht, Prins Hen driklaan 89. Kazerne Genietr. TUINBOUW. Zakeo. deze rubriek betreffende, te richten J. Kraaljenbrink, Jullanastraat. FRAMBOZEN EN ZWARTE BESSEN NA DE OOGST. De oogst van deze vruchten is weer nagenoeg afgeloopenalleen najaars frambozen, welke hunne vrucht geven aan het hout, dat deze zomer gevormd ia, moeten nog komen, hetgeen ge woonlijk in Septemper plaats heeft. Het drooge weder juist in dén groei- tijd is deze zomer op onzen zandgrond de oorzaak geweest, dat op de mees te plaatsen de teelt maar matig was te noemen en werden ook vele vruch ten aangetroffen beschadigd door het frambozen-kevertje. Daar, waar de vruchtdragende scheuten tegen schuinstaand latwerk waren geleid en aangebonden viel waar te nemen, dat felle zonneschijn ook nog wel schade aan frambozen toe kan brengen. Af te keuren is, wan neer men over de noodige ruimte be schikt, overigens deze methode niet. Men krijgt een grooter opbrengst, en het plukken is gemakkelijker. Wanneer frambozen eenige tijd op, de zelfde plaats staan zijn er veel meer jonge stengels te voorschijn ge komen, dan we voOr het volgende jaar noodig hebben. Om krachtige lo ten voor het komende jaar te krijgen verdiént het aanbeveling de overtol lige te verwijderen, de krachtigste scheuten behoudt men en neme de zwakken weg, alsook die, welke zich niet meer op hunne plaats, of te ver van de moederplant bevinden. Zoodra de oost is afgeloopen, kun nen de afgedragen stengels worden weggenomen. Dit is beter dan wan neer daarmede gewacht wordt tot in het aanstaande voorjaar, daar het doo- de hout dan niet tot schuilplaats kan dienen voor de larfjes van de fram- bozenkever, welke gaarne in het doo- de hout overwinteren. De nieuwe scheu ten kan men losjes aanbinden, wat aan te bevelen is, daar ze anders te veel van den wind te lijden hebben. Dikwijls komt het voor, dat na de groote oogst nog z.g. nabloeiers vruch ten geven, meestal zijn dit gave vruch ten welke de moeite van plukken ruimschoots loonen. Ook de tijd van de zwarte bessen raakt^voorbij. Doordat de zwarte bes niet, of nagenoeg niet gesnoeid wordt bereiken deze struiken dikwijls een groote omvang. Nu de oogst is afge loopen kan onder deze struiken de grond nog eens goed van onkruid gezuiverd en los gemaakt worden. Lucht en licht is voor deze vrucht ook noodzakelijk en de tijd, welke hun in deze zomer nog rest, hebben ze zeer van noode om de knoppen, welke de vrucht voor het volgend jaar moeten leveren, tot goede ont wikkeling te brengen. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) AFGELUISTERD. Klaas. Zoo, ben je eens aan 't wan delen Piet. Ja, ik loop zoo eens te kijken, en te genieten van 't mooie weer. KI. O, ik dacht eigenlijk, dat je naar een huis zocht, om te koopen of zoo. P. Naar een huis? Hoe kom je daar bij? KI. Wel. ik zag je daar net naar dat huis ginds kijken en toen dacht ik, zou Piet ook al willen verbuizen? P. Neen hoor, ik heb heel geen plan, om van die leelijke huizen hier in Soest te koopen. Want leelijk zijn ze allemaal. KI. Omdat die m'nheer in de „Soester" het zegt P. Ja zekerAls die m'nheer hu zelf eens een huis of meer huizen ge bouwd heeft, dan wil ik er daar misschien wel een van koopen en ruim ik m'n boeltje, dat ik nu heb. op. KI. Nou, dat zullen dan ook wel me- rakels mooie huizen worden. P. Dat denk ik ook zoo. Niet ge- ge witkalkt.^geen plat dak en geen schuin dak, geen puntdak en geen rieten dak, geen lange schoorsteenen en geen wrat- schoorsteenen, geen roode dakpannen en geen blauwe dakpannen, geen balcohkisten tegen degevels aangespijkttd en geen glasverdeeling in langwerpige ruiten van liggenden vorm enz. enz. KI. Dan zal straks dat bergplaatsje voor brandweermateriaal aan den Kromme Weg, nog een juist voor beeld wezen van goede bouw, let op. P. Ik denk, dat als Huygens nog leefde hij dan zeggen zou, dat is nu die Cascoon, waar ik 't over had in dat puntdicht „Casconade". Een arm, verwaand Cascoon, die in Amsterdam gekomen was, stond schreiend voor 't paleis op den Dam. Ze vroegen toen aan hem, of het zien van dat paleis hem zoo ontroerde, waarop hij antwoordde, dat dat huis precies geleek op zijns vaders paardenstal, maar zei hij, mocht ik ooit in m'n land nog eens aan 't bouwen raken, dan 20U ik de staldeur wat aanzienlijker maken. KI. Die vent was zeker niet goed in z'n bovenkamer? P. Welke vent; Huygens? KI. Neen, die Graskoon. P. Ja, zeker, maar hij deed aan „Cas conade" omdat hij nu eenmaal een Cascoon was. KI. Zijn al die Casconen dan zulke goeie bouwmeesters? P. Ja, van paardenstallen. KI. Die andere bouwmeesters en bouwers hier in Soest zullen die m'nheer D. v. d. E. wel erg ver draagzaam vinden. P. Dat weet ik niet, maar wie een huis koopt of laat bouwen, diene voor oogen te houden, wat de Genestet daarvan zeide: „Plant Uw hof naar 't U belieft. Bouw Uw huis naar 't U gerieft, En door 't venster wijze guit, Lach' deez' zotte wereld uit. KL O, zoo, om de geriefelijkheid van een huis, daar gaat het om. P. Bouwen, heeft meen ik de Bazel eens gezegd, is ruimte maken. KI. Ik geloof, dat jij ook wel een beetje verstand van huizen hebt P. Ik Jij weet toch wel, dat ik heel niks op een bouwheer lijk. KL Maar toch meer, dan op 'n bouw- juffrouw. P. Je hebt alweer gelijk, maar die m'nheer moest meedoen aan dien gevelwedstrijd in de Anna Paulo- nalaan, dan kreeg hij vast de eerste prijs. KL Ik begrijp niet, waarom hij dat leelijke betonnen huis in de Spoor straat niet eens goed afgekamd heeft, want als ze nu hier in Soest allemaal „zulke" huizen bouwden, dan wilde geen mensch hier in Soest wonen. P. Ik vind dat huis van buiten ook niet mooi, maar van binnen kan het best een juweeltje zijn, en als die bewoner, dat nu juist iets voor hem vindt, zou ik niet weten, waar om ik mij aan zulk een huis er geren moet. Daarom begrijp ik ook niet, waarom die m'nheer D. v. d. E. zich zoo druk maakt in het afkam men van die verschillende woon huizen hier. Als je nu nog subsidie kreeg voor een fraaien voorgevel, dan zou ik nog zeggen. Het is dan ook een prachtidée van de exploitanten van dat bouwterrein aan de Anna Paulonalaan om premiën te geven LAANSTRAAT 61 BAARN TELEFOON 119 I.andhuisstof, eigen apparte dessins, Cretonne, Pluchette, Serge en Peluche voor overgordijnen. Afgepaste overgordijnen in linnen en serge, extra koopjes. Alle prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Verkoop uitsluitend contant. Goederen worden gedurende den uitverkoop niet opzicht gezonden. Het magazijn is geopend van 9 tot 12 uur en van ll/2 tot 8 uur. Alles kan niet vooraan in de uitstalling gebracht worden, ziet men het buiten niet, schroom dan niet het binnen te vragen, het verplicht U tot niets en we laten het U gaarne zien. Laat U deskundig voorlichten door het Soesterbergschestraat 14a Soest voor fraaie voorgevels. KL Als ze dan die m'nhder ook maar in de Jury halen I P. Ik weet heel niet, of die daar nu wel op z'n plaats nou zijn, maar dat is geen zaak, waar ik m'n hoofd mee breken zal. Dat hij openbare gebouwen in z'n critiek betrekt vind ik niet zoo erg. Dat hij critiek levert op de ge bouwde scholen enz. vooruit, maar dan ook op alle, waarom nu niet op de Nijverheidsschool, dat ar gument van hem, dat die school geen aanspraak maakt op uiter lijk schoon is m. i. een verlegen heidspraatje, of omdat hij de ont werper wil ontzien. Of denkt hij soms, dat al die particuliere bouwers in onze gemeente, ten doel hebben van Soest een huizenmuseum te maken? Neen hoor, die menschen bouwen een huis, dat in verband met den beschikbaren grond en de te kosten prijs, zooveel mogelijk gerief geeft aan de toekomstige be woners en ook nog geld in 't laadje bij hen. KL Maar wat vin jij nou, van wat hij zfcgt over die scholen aan de Beetzlaan P. Wel, ik heb daar immers geen verstand van en daarom hoop ik alleen maar, dat er nog eens ie mand komt, een architect of een bouwkundige of iemand anders, die er kijk op heeft, zijn meening tegenover D. v. d. E. zal stellen. KL En Braamhage, vin jij dat ook leelijk P. Ik vind dat een heel mooi geheel en je kunt van buiten af wel al zien, dat het een buitengewoon geriefelijk huis is. Reden waarom ik m'nheer I. gelijk geef, dat hij achter z'n ruiten de critici uitlacht en denkt aan de fabel van de vos en de zure druiven. KL Nou dan zullen we maar uit zien tot er eens iemand hem te woord staat. P. 't Kan ook wel, dat de bouwers denken „laat die kerel maar wau welen". Er zijn er, die ook zoo over de stukjes van Luistervink denken, en ze vleien zich met de ijdele hoop, als we hem maar in z'n sop laten gaar kooken, houd hij vanzelf z'n wauwel op den duur. Maar die lui bezien het toch verkeerd, want Luistervink heeft al lang „afgeluis terd" dat z'n stukjes met graagte gelezen worden. KL Zoo doende worden wij van lie verlede mannen van gewicht. P. Wij hebben heel geen aanleg om gewichtig te worden, daar is ons leven niet makkelijk genoeg voor, wij blijven als maar mager. 't Zou ook niet goed zijn, indien persoonlijk belang bij onze samen spraken voorzat. Ook geen ver draagzaamheid waar 't recht ver kracht wordt. Op het goed recht van onze gemeentenaren zullen we het licht laten vallen, en altijd het daarvoor opnemen, al zou het voor ons ook heel wat gemakkelijker zijn, als we alles maar op z'n be loop lieten en alles „verdroegen" wat sommigen meenen te mogen zeggen of te mogen doen. KL Ja juist, maar als je hun zin deed, zou je je in alle verdraagzaamheid moeten laten uitkleeden, en dan nog heel stil liggen, want anders ben je niet verdraagzaam. P. 't Is het oud-liberale en vrijzin nige gebazel„weest toch verdraag zaam". Gaan jullie maar met 'n boekje in een hoekje zitten, en laat ons de zaken in kamers en raden maar opknappen. Maar die z'n „rechten" prijs geeft terwille van de verdraagzaamheid is een lafaard en niet waard dac hij rechten bezit. We zullen het hier maar bij laten voor vanavond. Saluut hoor. KL Dag Piet. LUISTERVINK. Drogist - Opticien aanzetten 5 cent per stuk. Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ngeschreveq; Metselaars 3 Opperlieden 4 Grondarbeiders 4 Losse arbeiders 18 Slagers 1 Schrijvers 1 Leerlingen Kellner 1 Timmerlieden 2 Land- en tuinbouwarbeiders 1 Letterzetters 1 Schilders 1 Incasseerders 1 Voor inlichtingen of het sluiten van Levens-, Kapitaal-, Lijf rente (uitgestelde of direct ingaande) en Studieverzekeringen wende men zich tot ons. Soesterbergschestraat 14a - Vert. der Nationale Levensverz. Bank, Rotterdam

Soester Courant | 1924 | | pagina 1