DE DEMI'S HUIMELBI Spotprijs f85,00 Klompen! Vioollessen H. D. JÏV UlinierarilKelen Hraagpantoftels hoest Abdijsiroop Dr. J. RUPERT Dr. v. Leeuwen P.A. Endendijk zijn de beste. Mam Groenman, Q Velasques JOHAKIIES HERUfltflUS RUPHAK, Te koop Dienstbode Kamers te huur Te koop Gevraagd Keuen Werkster Naaister Amerik. Orgel Mej. G. Kerkhof, Mevr. GORTER Bouwkundige Kalk te koop. Rectificatie. Aufgebot. P. SCHAGEN t Uw verkoudheid ontaardt l ernstige en moeilijk te potttn borstanadoeniog. Neem de kleine oorzaken weg en voorkom ai- dus de groote gevolgen met de ver achtende cu genezende Akker e Kroniek van de week. Oen Boer op. Nieuws uit China. Onze giftige gas sen. Hoe heet U? 3 xll een Daalder. Zoo Is dan het kabinet van Mac- Donald, het arbeiders-ministerie, ge vallen en nieuwe verkiezingen uitge schreven, die den 29 October a.s. zullen plaats hebben. Kort dag dus. Alle politieke kopstukken zijn reeds den boer op en houden de eene re devoering na de andere om toch maar aannemelijk te maken, dat zij het bij het rechte eind hebben. Zoo komen de conservatieven met den boosdoener, dat het onverant woordelijk is van Mac-Donald om het land en de handel op zulke groote finantieele kosten te jagen, door deze nieuwe verkiezing uit te schrijven. In gelijke geest spreken de liberalen, maar ze vergeten daarbij maar graag, dat Lloyd George in 1922 nieuwe verkiezingen uitschreeftoen vroeg hij ook niet naar de finantieele strop pen; Baldwin in 1923 al evenmin; waarom zou Mac-Donald er dan nu naar vragen? Intusschen schijnt het ZOO zachtjes aan gewoonte tc wor den, elk jaar een nieuw parlement te doen verkiezen. Dat geeft even wel geen stabiliteit in de politiek, en als regel ook geen vruchtbare perio des. 't Is dat Mac-Donald in z'n bui- tenlandsch beleid zich met het Da- wes-rapport en de toenadering van Frankrijk en Duitschland nog al ver dienstelijk gemaakt heeft, waarmede hij in ieder geval getoond heeft, wat te willen en wat te kunnen, maar op zijn binnenlandsche maatregelen en wetsvoorstellen is nog zoo wel 't een en ander aan te merken. In ieder geval hebben de partijen der oppositie daarop nog al wat af te dingen. En komen zij nu met hun programs voor den dag. 't Is wel interressant die eens wat nader te bezien. Natuurlijk heeft geen enkele partij schuld aan het uitschrijven van deze verkiezing, die zooveel geld kost. De een gooit biervan de schuld op den ander. Het „manusfet" van de conserva tieven zegt, dat het bij de Labour regeering in deze niet gaat om prin- cipieële redenen, maar omdat zij het met hare waardigheid in strijd acht, om een onderzoek toe te laten in de kwestie van den communist Campbell. Het Labour manifest daarentegen zegt. dat de regeering verslagen werd, door een combinatie van partijen, die bang waren voor een nieuw succes der regeering bij de a.s. begrooting en de daarmede samenhangende de batten. Voorts hebben ze het allen over het Engelsch-Russische verdrag. De conservatieven beschrijven het als een verdrag, waarin de Engelsche belas ting-betalers aan buitenlandsche geld schieters de garantie van rente en aflossing geven en aangezien de bols- jewiki niet gewoon zijn zelf hun schul den af te doen en hun verplichtingen te voldoen, zullen de belasting-beta lers nu eerst zich garant moeten stellen en straks de millioenen voor de wan betalers nog opbrengen op den koop toe. De liberalen gaan niet zoo ver, doch keuren het verdrag in den tegen- woordigen vorm toch af en de Labour- partij daarentegen beveelt het warm aan.; En zoo ga je maar door, en je komt er niet uit. Dat echter Mac- Donald er winst voor de arbeiders partij uit halen zal, betwijfelen wij ten zeerste. Als de voorteekenen niet bedriegen, zullen ze dunkt ons nog wel gehavend uit den strijd te voor schijn komen en treden straks ook de Labourmannen af en behoort dit kabinet ook weer tot het verleden. is een wapenstilstand tot stand ge komen met de troepen van Kiang-soe. De toetsjoen van Tsje-kiang, ge neraal Loe-joeng-Sjang, is vergezeld van Lo-Teng-Lin naar Japan gevlucht. Dat kwam doordat een der heeren generaals Jen-Jao-Sjan naar den vij and overgeloopen was. dus naar de troepen van Kiang-soe. Op Generaal Wae-Pei-foe uit Tsji- Li welke met een trein uit Peking kwam, zijn twee aanslagen gepleegd, maar hij is er goed afgekomen, want hij was heel listig met een volgen den trein gegaan, terwijl beide keeren de voortrein ontspoorden. Bij Shankaikwan is het nu tot een treffen gekomen tuschen de troepen van Wae-Pei-foe en die van Chan- Tso-Lin. De troepen van Wae-Pei- Foe verloren 4 duizend man aan dooden ook aan den kant van Chang- Tso-Lin zijn de verliezen zeer groot. Prettig land, dat Hemelsche rijk. On- dertusschen zijn momenteel zoowat alle volgelingen van den grooten Profeet Mohamed aan het boksen onderling. De Wahabieten hebben zelfs de Heilige stad Mekka ingeno men, die evenwel door de Waha bieten als niet minder dan een roo- vershol beschouwd wordt. De Ara bieren, de Marokkanen, (deze laatsten tegen de Spanjaarden) de Turken, al deze menschen hebben jeukende handen, en dan praten ze over vrede door recht en arbitrage. H|Zoo even bereikt ons een tele gram, waarin gemeld wordt, dat ge neraal Loe-joeng-Sjang bij ongeluk de kas van z'n divisie mee naar Ja pan genomen heeft, vertegenwoordi gende een heel groot bedrag. Rare Chineezen daar hoor! „Stel. U bekleedde in Rusland een waardigheid, die overeenkomst met die van een minister hier te lande. Op een goeden dag verlaat ge Uw bureau en U roept op straat een irwoztsjik (koetsier) aan. Als U in den wagen van den man heeft plaats genomen, bevat dit vehikel twee klassen van menschen, een boerzjoej en een pro letariër; tenminste volgens de Rus sische wet. De boerzjoej is de koet sier en U bent de proletariër. Want U dient den staat en be hoort met de arbeiders en uw mede- ambtenaren tot de productieve of voor de-gemeenschap-werkende-klassen en terwijl de koetsier er slechts is voor weeldegeriefhij is een particulier ondernemer en heeft de lasten te dragen, die den ondernemer worden opgelegd. Hij geniet als zoodanig niet de voordeelen, die de staat U, als zijn dienaar, in den vorm van goedkoope waren en andere tegemoet komingen verstrekt en heeft ook niet Uw politieke rechten". Dat moest m'n grootje nog beleefd hebben. 15-lQ-'24. Gz. Off. Bekendmakingen. We neuzen nog eens in de brieven uit Rusland van de „ster" corres pondent in de N. R. C. en we vin den daar: De klassieke filologie is van de Universiteiten verwijderd, maar heel anders is het met de chemie. Die is in bijzonder gunstige om standigheden. Het|heef t maar één woord gekost om de arbeiders voor haar in geestdrift de doen ontvlammen. Men heeft hun duidelijk gemaakt, dat een sterk ontwikkelde scheikundige we tenschap noodig is, om de imperia listische staten te kunnen bijhouden OOOOOOOOOOOOOO^ O Zijt gij tabakskenner (5° ROOKT DAN °0 F. H. KROONSBBRG -J° wööoooö00000000° 't Botert nog niet erg daar, in het Hemelsche rijk. Ze vechten er nog, dat het een lieve lust is. 't Lijkt wel of ze het daar voor de liefhebberij doen. Zoo hebben ze daar een week of zes gevochten om Shanghai. Nu schijnt deze stad, althans het Chi- neesche garnizoen gecapituleerd te hebben, tenminste volgens de tele grammen. De strijdkrachten van Tsje- kiang hebben zich overgegeven en er I en wie een proletariër met de fabricage van giftige gassen. Van dat oogenblik af was geen offer te groot voor deze tak van weten schap. Alle westersche ministers die moeite hebben met hun oorlogsbe- grootingen, kunnen de weerspanni- gen parlementen der sovjetstaat als voorbeeld verhouden. In het groote staatstheater te Mos kou heb ik Trotski voor een propvol huis een rede hooren houden, ten betoge, dat Rusland voor giftige gassen moest zorgen. Met fanatieke en eindelooze geestdrift werd hij bij zijn optreden begroet; het was n.1. zijn eerste openbare rede na zijn terugkeer van de bekende reis tot politiek herstel van gezondheid. (Deze reis had hem in ieder geval lichamelijk goed gedaan; hij zag er voortreffelijk uit!) Maar zelfs na dien storm van aan hankelijkheid voor den grooten leider, op wien zooveel hoop is gesteld, viel het applaus niet al te veel af, waarmede een professor uit den ouden tijd begroet werd, die als chemicus de leider is van de vervaardiging van giftige gassen. Aan het eind van de vergadering werd het bestuur benoemd van de vereeniging „Dobrochim" d.w.z. van vrijwillige ondersteuners van de gas- chemie. Naast zijn „Ons Leger", „Onze Vloot" en „Onze Luchtvloot", had Rusland van dat oogenblik af zijn „Onze Giftige Gassen". Wie heeft het nu aan het rechte eind, de schreeuwende communisten hier, of de „gassende" in Rusland? Hij schrijft verder nog over Rus land Indertijd hebben wij melding ge maakt, van een eenigzins eigenaardi- gen indirecten vorm van godsdienst- bestrijding, die door de sovjet-auto riteiten bedacht werd en welke be stond in bet vervangen der aloude doopplechtigheid in communistische gezinnen, door een niet-kerkelijk com munistisch ceremonieel, waarbij aan de jonggeborenen namen worden ge geven, welke op eenigerlei wijze met het politieke leven samenhangen. De Prawda (het officieele orgaan der bolsjewiki) erkent thans, dat dit sy steem ook alw -.er tot excessen geleid heeft. Eenige der nieuwste namen, aan de kinderen uit comministische gezinnen gegeven, luidt: „Thesis" en „Circulaire". In een gezin waar een drieling het licht zag werden daaraan de namen Idee No. 1, Idee No. 2 en Idee No. 3. gegeven 1 En een ander geval is dat van een zoontje van een Moskouwschen arbeider, lid van den Transportarbeidersbond; dit jongsken kreeg de schoone namenreeks: Iel jietsj - Lenin -T ransportnik -V akin- ternationalist". Dan heet ik toch nog liever Bartholomeüsje-Likkepot". „Wie is in Rusland een bourgeois HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van H. Th. v. d. Berg te Soest om in het perceel Steenhofstraat No. 45, kadastraal bekend in sectie A, No. 2128, een slachtplaats met rookhok te mogen oprichten door hen is toegestaan. Soest, 14 October 1924. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de voor dit jaar opgemaakte lijst bevattende de namen der inwoners die voor het verleenen van inkwar tiering en onderhoud in aanmerking komen, met aanduiding van de mate, waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor slalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, vanaf 18 October tot 1 November a.s. ter secretarie aan de afdeeling Militaire Zaken ter inzage is nedergelegd. Omtrent het indienen van bezwaren worden inlichtingen gegeven ter se cretarie. Soest, 16 October 1924. Burgem. en Weth. van Soest. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretris. J. B \TENBURG. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N. V. Soester Bouwmaatschappij en Woningbureau v. h. Gebr. Priem Bitter te Soest, om vergunning tot het verplaatsen en uitbreiden van de bestaande machinale timmerfabriek, waarin 1 electro-motor van 1 P. K„ 1 electro-motor van P/2 P* K„ 1 electro-motor van 2 P. K., 3 electro- motoren van 3 P. K„ 1 electro-motor van 5 P. K. en verschillende machi nes in en op het perceel Beukenlaan 2ld, kadastraal bekend in sectie H. No. 2857 en 533. Op Vrijdag 24 October a.s., des voormiddags tien uur. zal ten Ge meentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. Soest, 10 October 1924. Burgemeester en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Plaatselijk Nieuws. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Sukkel behaalde dezer dagen bij het gehouden examen van de Vakschool voor Coupeurs en Coupeuses, Dir. Pereboom, het diploma als coupeur. Gevonden voorwerpen. Omtrent de volgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politieHeerenparaplui, Zilve ren Kinderarmband, gouden halsket ting, Huishoudschort, 2 kaartjes sajet. Rozenkrans, hondenhalsband met riem. Rozenkrans. Pocesverbaal, Tegen een drietal personen is procesverbaal opgemaakt terzake er- gelijke dierenmishandeling. Postcheque en Girodienst. Ter bevordering eener spoedige af doening wordt aanbevolen voor in zending aan het centraal Girokantoor uitsluitend gebruik te maken van de daartoe aan het Postkantoor verkrijg bare omslagen, waarvan de prijs be draagt 60 cent per 100 stuks. Vooroefeningen. Bij het op 25 September te Amers foort gehouden examen voor het be halen van het bewijs van voorgeoe fendheid, vtftaraan verbonden is een verkorting raa diensttijd van vier maanden, sl^igde voor de klasse Soest de vrijwillig# W. F. H. Tabernal. Telefoon. Nieuwe insluitingen S 205, Nationale Bankvereeniging, correspondent Z. Luiting, Birkt- straat 13, Soest. S 128, W. y. d. Velden, aannemer, Emmalaan 13, Soest. S 204, Mr. F. C. Terlingen. advocaat, Van Weedestraat 44, Soest. S 202, „Avicultura", B. J. Grobbink, Pluim veevoederhandel, Van Wee destraat 36. Soest. B 438, Mr. W. J. B. Besier, Wal deck Pyrmonthlaan 8, Baarn. B 62, A. v. Amerongen, Brandstof- fenhandel, Zandvoortweg 65. Baarn. B 111, J. C.'van Essen, Mollerus- straat 5, Baarn. B 32, Dames Meijer en Carp, Dalweg 8, Baarn. B 433, D. Ritman, Anna Pauwlona- straat 3, Baarn. B 315, Steenstra en Co., Aardappelen, Groenten en Fruit, Brinkstraat 3, Baarn. Immanuël. De Christelijke Jongelingsvereen. „Immanuël" te Soesterberg heeft reeds deze week menig stoffelijk blijk van belangstelling mogen ontvangen n.1. van den Heer en Mevr. P. M. een 8 tal boeken, tijdschriften enflO. van twee vriendelijke dames een lie derenbundel, yan den Heer L. een 12 tal boeken en van den Heer K, een 5 tal boeken. Belangstellenden, het adres van den Bibliothecaris, Jan van Dijk is Amers- foortschestr. weg Soesterberg. De Christ. Jongel. Ver. zegt de gevers(sters) hartelijk dank en zal gaarne dit lijstje in het volgende nr. voortzetten. Wie volgt? Raadsvergadering De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag a.s., namiddags 2 uur, ter afdoening van de volgende agen da: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Adres van J. Kraaijenbrink Jr. al hier, verzoekende goedkeuring van het ontworpen wegcnplan tusschen den Dalweg en de Talmalaan. 3. Aanbieding en vaststelling van de balans van het Grondbedrijf over 1923. 4. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot het ter hand nemen van de werkverschaffing in de a.s. winter, en aanvrage van een crediet ter bestrijding der kosten. 5. Schrijven van den heer I. Schulman alhier, verzoekende wijzinging van het besluit van den Raad inzake verkoop van een strook grond langs de Anna Paulownalaan. 6. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot openbare verkooplng van de ziekenbarak, en vaststelling van een desbetreffend besluit. 7. Aanbieding van het rappert der bouwcommissie* inzake het advies, gegeven door qen heer W. A. Heij- nings, om naast het raadhuis een btDndweeti<»«u|>A ta stiph'»n 8. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden. 9. Opnieuw vaststelling van een besluit tot het verhuren van een be sluit tot het in erfpacht uitgeven van gemeentegrond, in verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten. 10. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Soesterberg wegens het niet aan nemen der benoeming door den heer D. Lub. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inrichting van een gedeelte der tramremise tot autogara ge ten dienste van publieke Werken en-aanvrage van een crediet. G. Th. Broekman, Molenstr. O. Z. 11 van Amersfoort. Vertroken G. v. Kersen, Goudsche singel 47a Rotterdam. W. E. Hoogenboom. n. Zeist, H. t. Heide. Amersf. str. 54. H. Eljon met gezin, n. Baarn, Parkstr. 8. W. A. Arts, n. Utrecht, Lauwersteeg 3. Wed. U. A. Canter Vromers, n. Zuid Frankrijk. M. C. Tenviel. n. Vlaardingen.Oos- terhavenkade 84. W. H. P. M. Beijerling, n. Den Haag, Deimanstr. 20. J. Reiman, n. Amsterdam, Begoniastr. 12b. J. Erzeij, n. Amsterdam, v. Eegenstr. 48. P. L. H. Mulder, Heemstede, Lom- bokstr. 3. P. J. de Broekert. n. Middelburg, Seisdam 48. AGENDA. Burgerlijke Stand. Geboren A. Alard Berend z. v. J. Ag< W. R. v. Weel. Johannes Nenno z. v. J. v. d. Borg en M. W. Alting. Hendrik z. v. D. Starink en B. Brunt. Willem Lambertus z. v. M. B. Lee mans en J. H. van Bodegraven. Johannes Cornelis z. v. J. C. Jaarsveld en M. v. Broekhuijsen. Cornelie Maria d. v. G. C. Lindemen en G. C. de Bruijn. Johanna d. v. J. v. Selm en J. C. Boerefijn. Ondertrouwd: A. P. Hoogeveen met C. A. de Jong. H. Hols met W. Bouwman J. Mantel met G. S. M. Brandt. A. J. J. de Ruiter met J. Kraaikamp. Overleden G. Thooft, oud 59 jaren, echtgenoot van J. B. Thieme. W. Hasselbach, oud 73 jaren, we- weduwe van J. Wiss. A. de Groen, oud 86 jaren, d. v. P. de Groen en A. M. v. Hees. A. H. Spijker, oud 63 jaren, echtge- noote van E. Bosboom. Gevestigd C. Koops. Nieuweweg 33 van Ned. O. Indie. E. Kloek met gezin. Laanstraat 7a van Utrecht. H. Mesie, Vliegkamp, van den Haag. G. Noordhoek, F. Huyeklaan 4b van Delfzijl, A .Leemans, v. Weedestr. 19 van Utrecht. H. J. Franken. Verl. Postweg 26 van Nijmegen. D JCuijper, Vaardehoogtweg 8 van Den Haag. D. Leistra met gezin, Beetzlaan 10b van Achttienhoven. P. T. Janka, Maatweg 2 van Zwolle. A. Woertman met gezin, Laanstraat 9 van Amsterdam G. A. L. J. D. en M. van Roest, Wiekls. w. O. Z. 21 van Jaarsveld. J. W. Rutten met gezin, Rembrandt- laan 13 van Duitschland. J. G. Bosch, Amersf. str. 65 van Noordrecht. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" Hotel Eemland ingang Binkweg. Jongens afd. 6.30—7.30, asp. afd. 7.308.30, heeren afd. 8.30—10 uur. R. K. Bouwvakarbeldersbond, Contributieafdracht van 6 uur tot 7 uur Beetzlaan 86. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. R. K.Werkl, Vereen. St. Joseph le Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 12—1 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30-1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 2:3 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in „Oranjehof", aanvang half l n.m. Dinsdag. Chr. Gymn. Ver. „Sim son" Hotel Eemland ingang Brink- weg. meisjes afd. 6.30—7.30, da mes afd. 7.30—8.30, heeren afd. 9—10 uur. „De Bergzangers", 's avonds 8 uur, repetitie in Hotel Huis ten Halve. Soester Mandoline-Club „Mig non". Repetitie van 8-10 uur. Hotel Eemland. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. R.K. Zangkoor „Cecllia in het St. Joseph-geb»uw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Knapenvereen. „David' Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. .,CrcscrCJQ<lo" in de Chr, U.L.O school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St.Joseph-gebouw, aanvang half n.m. Manninzang ver een. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Josepb-gebouw. aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang 8 uur n.m. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven: Metselaars 3 Opperlieden 2 Grondarbeiders 6 Losse arbeiders 20 Timmerlieden 5 Incasseerders 1 Kantoorbedienden 1 Land- en Tuinbouwarbeiders 1 Schilders 2 Chauffeurs 2 Mach. Houtbewerkers 1 Slagers 1 Stokers 1 Fabrieks-arbeiders 1 Advertentiën. ZONDAG 19 OCT. AANWEZIG Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10^/g uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani pred. te Baarn. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. Gunning Lage Vuuische. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en 6 uur nam. Ds. J. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Gods dienstoefening. Nam. 3 uur Zondagsschool. Woensdag 7.30 uur Ds. Salomons van Amersfoort. Geref. Bond Avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk Ds. Kievit van Baarn. Donderdag 23 Oct. 's avonds 7 uur in de Rembrandtzaal Ds. H. H. v. Arneide van Putten. N. H. Evang. Ver. De Nieuwerhoek. Hotel Eemland, ingang K. Brinkweg. Geen dienst. Vereen, van Vrijz. Gods diens tigen. Rembrandtzaal. Voorm. 10.30 uur Ds. J. C. Voor duin van Naerden. Koorzang, SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. Radix, Nam. 6 uur. Bijbellezing in de school aan den Postweg, voorganger den Eerw. Heer D. J. S. v. d. Heijden uit Amersfoort. ZONDAG 19 OCT. AANWEZIG Heden overleed plotseling, tot mijn diepe droefheid, voor zien van de H. H. Sacramen ten der Servenden mijn innig- geliefde echtgenoot in den ouderdom van 54 jaar. Wed. N. RUPHAN- THIJSSEN Soestdijk, 14 Oct, 1924. Geen bezoek. Geen bloemen. Volstrekt eenige enalgem. ken nisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacra menten der Servenden, onze in nig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder. in den ouderdom van 63 jaar. E. BOSBOOM. TH. A. BOSBOOM, Relig. Groningen G. J. BOSBOOM. M. H. BOSBOOM—KUIJER en kinderen. A. J. SMIT-BOSBOOM. G. J. SMIT en kinderen. H. W. BOSBOOM. J. H. BOSBOOM. Relig. Rotterdam. J. C. BOSBOOM. Soest, 13 October 1924, Kictk{jaA»Z.Z. Heden overleed te Gronin gen zacht en klam, onze lieve V adeiBehuwd- en Grootva'der, de heer Wedunaar van A. T. BRAAK, in den ouderdom van 80 jaren. Uit aller naam J. A. GROENMAN. Soestdijk, 10 October 1924. 7 nut Wit Wyandotte, 9 nut Mech- else Koekoek, 5 Gekruist ras. Tegen de leg. Stammen 180-220 eieren; van f3.75 tot f4.75 ongefrank. rembours. SCHEFFER, Hendrikaoord, Soes terberg. Met 24 October gevraagd, bij twee menschen, een zindelijke van 9-4 uur. Mevr. Diderik, Laan straat 17. Gem. of ongem. Ook gelegenheid voor 2 nette commensaals aan den Nieuweweg. Br. onder letter L. M. bur. van dit blad. Brandweer Soest Men verzoekt ons de aandacht er op te willen vestigen dat Sectie 3 (De Birkt) op Zaterdag 25 October a.s., des namiddags te 3 uur, een oefenning zal houden. Plaats van samenkomst bij het Brandspuithuis in de Birkt. Rijwielen medebrengen s.v.p. Beste Geldersche Kleiaardappelen voor Winterprovisie f6.— per mud. Franco thuis." W. VER WEI J, Fer- dinant Huijklaan 12. tegen 1 November of 15 November in een deftig gezin te Baarn, een flinke DIENSTBODE zelfstandig kunnende werken en koken, van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 462 bureau van dit blad. Een toom beste keuen te koop bij H. van Asch, Beukenlaan 31. biedt zich aan voor alle dagen be halve Woensdag, C. A. van Staa, Wiekslooterweg 11a. biedt zich aan voor naaiwerk aan huis. Met alle werk bekend. C. A. van Staa. Wiekslooterweg 11a. ter overname aangeboden. Adres A. Koenen. Dorresteinscheweg 45, Amersfoort. te koop. Adres Birktstraat 12B. Qedipl. Orgelleerares, heeft nog enkele uren disponibel voor het geven van lessen te Soest. Bil lijke condities. Dagelijks aan huis te ontbieden. Adr. Arnhemscheweg 244, Amersfoort. Leerarea NI.O. Fransoh geeft conversatie, gramm. en litt. les sen aan kinderen en volwassenen. Clubles f 3,per maand. Privaatles f 10.— per maand. Aanvang lessen half Oct. Aanmelden Nieuwe weg 49, Soest. heeft nog tijd voor het maken van ontwerpen en bestek-teekeningen. Adres: Birktstraat 15, Soest. Tevens te koop prima Boomen en Takkenbossen. Takkenbossen 7 ct. SMINK. Kampweg, Soesterberg. In het nummer d.d. 27 September een storende drukfout geslopen. Abusievelijk is vermeld; Salland Roomboter hoogfijne gepasteuriseer de boter Melange, moet zijn: le. Salland Roomboter hoogfijne gepasteuriseerde boter. 2e. Fijnste (Melange) Koppen ook wel „Margarineroomboter" genoemd moet zijnFijnste Margarine Koppen (Melange). Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Maartje v. d. Beerekamp, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J.S. Beekamp-v. d. Beerekamp Soest, 18 October 1924. Es wird zur allgemeinen kenntnis gebracht, das l. Kianfühter Franz Clemens Otte, katholisclier Rellgion, geboren am 23 Mai 1899 zu Lingen, staatsangebörig in Preussen, wohnhaft in Lingen (Deutschland) Waldstrasse No. 55; Sohn des Fabrikarbeiters Gerhard August Otte und seiner Ehefrau Maria Christina geborenen Kruip, beide wohnhaft in Lingen (Deutschland), 2. die Stütze Maria Angela Timmer, katholischer Religion, geboren am 9 Mërz 1900 zu Lingen, staatsangebörig in Preussen, wohnhaft in Lingen, Waldstrasse No, 55 (Deutschland) vorher 2x/g Jahre lang in Soest bei Utrecht in Holland, van Wedestr. 2, Tochter des Schlossers Hermann Timmer und seiner Ehefrau Regina geborenen Kramer, beide wohnhaft in Lingen (Deutschland) die Fhe mi- teinander eingehen wollen. Die Bekanntmachung des Aufgebots hat in den Stëdten Soest bei Utrecht in Holland und Lingen (Deutschland) zu geschehen. Lingen, am 10 Oktober 1924. Der Standesbeambte. RUUGER. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOEN MAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- an Reparatie-Inrichting. Wie gemakkelijk wil loopen. Komt bij mij z'n klompen k00pen. 'k Heb z' in magazijn bij hopen, 'k Lever zelfs naar de tropen! Drooge voeten steeds; nooit vuile En geen moeders meer, die huilen, 'k Wil de klompen ook verruilen. Wordt de maat niet goed bevonden Het adres Is: H. Voskuilen, 't Is bekend alom in 't ronde: 84 Molenstraat, Waar heel Soest om klompen gaat. voor beginnenden en gevorderden Zeer billijke conditiën. KERKPAD Z.Z. 19b. SOEST Burgem. Grothestr. 14 Soestdijk Vakkundige reperatie-inrichting. Opgericht 1827 Bericht de ontvangst van een keurige collectie waaronder ook voor kinderen IJzersterke vetlederen werkschoenen Chroomvetlederen Jachtschoenen.

Soester Courant | 1924 | | pagina 2